IE EEHO KM RET lUIStK )P :IE den Winkelweek. >AK itie. No. 47. Woensd. 10 -Juni '31. 54e Jrg. TWEEDE BLAD. HAH, 'FEL, HOP, »00M, Zeis], JVEN, ij k, ed PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 10 Juni 1931. Eerste H. Mis. Een plechtigheid, die steeds diepen indruk maakt, had Zondag j.l. plaats in de parochiekerk van St. Jan, n.l. de eerste plechtige H. Mis, opgedragen door den WelEerw. Heer H. Hens, die zooals we reeds meldden 80 Mei j.l. tot de priesterlijke waardigheid ver heven werd. Een feit van zeer groote beteekenis in de eerste plaats voor den jongen priester, voor zijn ouders en familie, doch daarnaast ook een heugelijke gebeurtenis voor de parochie St. Jan. De kerk was reeds voor den aan vang der plechtigheid geheel met ge- loovigen gevuld. De WelEerw. Heer Hens werd geassisteerd door den ZeerEerw. heer pastoor van Rlel als presbyter assistens, den WelEerw. heer P. de Bree, kapelaan van St. Jan te 's Bosch, (geboren Waalwijker) als diaken, den WelEsrw. heer Sanders, kapelaan alhier als subdiaken, terwijl de WelEerw. heer Klaassen, kapelaan alhier, als ceremoniarius fungeerde. De feestpredicatie werd gehouden door den WelEerw. heer A. J D. Damen, kapelaan te Waspik, (hospes van den neomist) naar den tekst: „Tu es Sacerdos in aeternam"„Priester zijt gij tot in eeuwigheid". In eenvoudige, doch treffende bewoor dingen, die niet nalieten diepen indruk te maken op de aanwezigen, wees kapelaan Damen op de verheven waardigheid van het priesterschap. De priester is de vertegenwoordiger van Christus, die de menschen altijd ter zijde staat, hij neemt Christus' plaats onder de menschen in, om de Godde lijke Zending van den Heiland voort te zetten. De WelEerw. heer Damen schetste de verheven taak die de priester heeft te vervullen als bemiddelaar tusschen God en de menschen. Christus zelf heeft het immers gezegdWier zonden gij zult vergeven, hun zijn ze vergeven, en hierdoor heeft Hij hem gemaakt tot Zijn plaatsvervanger onder de menschen. Dit achtte de gewijde spreker wel de verhevenste taak die iemand op aarde kan worden toevertrouwd. Hij wenschte den jongen priester geluk met zijn verheven waardigheid, waarna Z.Eerw. het woord richtte tot de ouders, familieleden en vrienden van den neomist, alsook tot den herder van de parochie van St. Jan, allen geluk wenschende met deze heerlijke gebeur tenis en aan het slot der rede de hoop uitsprekende, dat Waalwijk nog vele zijner zonen tot het altaar van den Allerhoogste moge zien opgaan.' Het parochiaal zangkoor voerde op zeer verdienstelijke wijze onder leiding van haren directeur den heer N. van Bladel de 4—stemmige Missa S. S Sindonius D. N C. van Ignatius Mitterer uit. Het was een verheven plechtigheid van het begin tot het einde, die de groote gebeurtenis van den dag grooten luister bijzette. Van de ten huize zijner ouders gehouden repectie werd zeer druk gebruik gemaakt, terwijl ook onder anderen vorm zeer vele blijken van belangstelling inkwamen. Gymnastiek feesten 20 en 21 Juni. In ons vorig nummer vermeldden we onder „Programma Feestelijkheden Winkelweek" de Turnfeesten. Het Uitvoerend Comité der Gymnas- tiekfeesten verzoekt ons mede te deelen dat in hunne bedoeling ligt om de feesten in verband met het 35—jarig jubileum der R.K. „W.G V." zoo grootsch mogelijk te doen uitkomen èn voor de vereeniglng, èn voor den R.K. Diocesanen Gymnastiekbond. Zij meenen dat het een verkeerde voorstelling is, om het te doen voor komen als zouden hunne feesten een onderdeel vormen der Winkelweek feesten, daar de Winkelweek georga niseerd is, geheel los van, en in ver volg op de Gymnastlekfeesten. Wij hebben bovenstaande mede- deeling willen opnemen, omdat de heeren 't ons dringend verzochten, hoewel wij 't ietwat vergezocht vinden. Het Winkelweek—comité heeft ter ge legenheid der grootsche Gymnastiek feesten een Winkelweek georganiseerd en daarvoor een programma samenge steld. in dat programma dier week wordt, natuurlijk zouden we zeggen, gemeld dat er in Waalwijk en in die dagen groote turnfeesten worden ge houden, en wordt verwezen naar de afzonderlijke programma's dier feesten. Meer niets 1 01. een pracht-reclame voor die feesten. We kunnen de heeren verzekeren dat er geen kwade bedoe ling achter zit en dat allen waardeeren wat de W.G.V. doet en dat ook nie mand meent dat die feesten een onder deel der Winkelweek zijn't is juist andersom bedoeld en ook opgezet I Onze straten LI. Zaterdag kwam de algeheele vernieuwing der Stationsstraat gereed, een werk dat jaren hard noodig was, maar telkens moest worden uitgesteld en dat thans, 't zij tot eere van «Gemeentewerken" gezegd, schitterend is opgeleverd. De v. en fietspaden zijn uitstekend gelegd. Wij zijn hiermee een prachtige soliede verkeersweg rijker geworden, voor de O. L. en LJ. L. O. school voorzien van geruischloos plaveisel, die met den straatweg in de Groote Straat, deze beide voorname verkeers wegen stempelen tot mee der beste en houdbaarste wegen maken in deze streek. Als 't fietspad aan de Zuidzijde der Groote Straat nog eens een herziening krijgt en de Markt eventueel eens onderhanden genomen kan worden, dan zien de hoofdwegen in onze gemeente er keurig uii, temeer waar ook de buitenwegen, we wijzen op de goede verbetering en verharding van de le Zeine, niet vergeten worden. Winkelweek. Waar de Zangvereeniging „Vooruit gang zij ons Doel" door b^zondere omstandigheden verhinderd is mede werking te verleenen aan het door W. B. georganiseerde feestprogramma der a s. Winkelweek, is de Chr. Zang vereeniging „Hallelujah" zoo welwil lend hare plaats in te nemen. Deze zal concerteeren op Maandag 22 Juni a.s. des avonds van 9—10 uur. T.A.V.E.N.U. van 8—9 uur. fubileum bakkerij van Beijnen. De heer Ed. P. van Beijnen herdenkt heden den dag, waarop 100 jaren geleden wijlen zijn grootvader een bakkerij stichtte in Baardwijk. Hoewel de zaak alhier dus 100 jaren bestaat, is het bakkersvak door de familie van Beijnen reeds eeuwen langer uitge oefend. Reeds omstreeks 1650 had Bartholomeus van Beijnen te Drunen een bakkerij en deze is telkens van vader op zoon overgegaan, totdat Johannes van Beijnen in 1831 de zaak overbracht naar Baardwijk. We hebben hier dus een voorbeeld van een zeer oude zaak. welke er ongetwijfeld wel meer worden aangetroffen, doch een zóó langdurige beoefening van het zelfde vak door een bepaalde familie zal toch niet dikwijls voorkomen. Uit den Drunenschen tijd der familie dateert nog het oude familiewapen. Verschillende voorouders bekleedden aldaar het ambt yan schepen. De ouderdom der firma belet den Heer E. P. van Beijnen niet zijne zaak aan te passen aan den nieuwen tijd' De brood- en banketbakkerij is geheel modern ingericht en voorzien van een eleclrische krachtinstallatie, terwijl de winkel een fraai aanzien heeft. Ongetwijfeld iedereen in de gemeente en ver daarbuiten kent dan ook de bekende banketwinkel aan de Minister Loefstraat. Bij de viering van dit jubileum heeft de Heer van Beijnen op de eerste plaats aan zijn clientèle gedacht. Deze is vandaag een aardige verras sing bereid, welke ongetwijfeld op prijs zal worden gesteld. Van vele zijden, ook van de col lega's, (o. a, van de bakkersvereeni— ging), werden bewijzen van belang stelling ontvangen. Ook wij bieden den Heer v. Beijnen en familie onze geiukwenschen. St. Antoniusjeesten. De opening der St. Antoniusfeesten op a.s. Vrijdag zal worden opgeluisterd door de Harmonie St. Crispijn. Politietaken. Door de politie alhier werd aange houden zekere B., gesignaleerd in het politieblad. De aangehoudene werd overgebracht naar 's Bosch. Biljarten. Zondag 7 Juni j.l. is het einde gekomen van het jubileum—biljart—concours van Amusement. Er is weer een heele verande ring gekomen, wat het Amerikaansch spel en het Bandspel betreft. De heer A. J. Elshout legde beslag op het Bandspel. De heer Jan van Delft won het Amerikaansch spel en ook legde hij beslag op den 2en prijs van het Bandspel. De heer van Delft speelde heel den avond zeer onfortuinlijk, want meermalen struikelde hij op 25, 26, 27 van het Amerikaansch spel en Bandspel. Maar het spreekwoord zegt de aanhouder wint en dat was ook hier het geval, hij legde beslag op den eersten prijs met 34 punten. De geheele uitslag van het concours luidt als volgt le Afdeeling korps. B.J.C. Drunen le prijs met 102 winstp. C.Monlens Waspik 2e prijs met 58 winstp. H. v. Iersel Waspik 3e prijs met 56 winstp. 2e Afdeeling korps. J. v. d. Meijs alhier le prijs met 71 winstp. W. Pulles alhier 2e prijs met 59 winstp. B.J.C. Drunen 3e prijs met 26 winstp. Hoogste Korpsserie, le Afd. C. Nieuwenhuizen Waspik 38 pnt 2e Afd. L. v. Cromvoirt alhier 36 pnt. Uitslag Amerikaansch spel. J. van Delft Drunen 34 pnt. H. v. Iersel Waspik 31 pnt. H. Maijers Sprang 27 pnt. A. J. Elshout K'heuvel 18 pnt. Uitslag Bandspel. A. J. Elshout K'heuvel 16 pnt. J. v. Delft Drunen 15 pnt. H. v. Iersel Waspik 13 pnt. De Biljartvereeniging „Amusement" brengt een woord van dank aan alle vereenigingen die aan dit concours hebben deel genomen, zoodat zij ook in de toekomst op Amusement kunnen rekenen. Vooral wordt een woord van dank ge bracht aan ons plaatselijk blad voor zijne medewerking door het plaatsen van de uitvoerige verslagen van het concours. De prijswinnaars worden beleefd uitge- noodigd om op Zondag 14 Juni a.s. ten 7 uur in het clublokaal van Amusement aan wezig te zijn tot het in ontvangst nemen van de prijzen. Vtschconcours. L.l. Zaterdag hield de vischvereeni- „Maar geduld hebben" een onderling concours, met den volgenden uitslag; Eereprljs voor den eerst gevangen visch Em Verhoeven, le prijs P. Verhoeven, 2e pr. H Versteeg, 3e pr. Em. Verhoeven. 4e pr. Jac Siegen- thaler, 5e pr. F. van Thuil, 6 pr. H. Nieuwkoop, 7e pr. Jos. Sleenhof, 8e pr. J. Vermeulen, 9e pr. P. v. Woensel, 10e pr. J. v. Venrooij, lie pr. J. Pullens, 12e pr. A. Leijtens, 13e pn W. de Haan, 14e pr. W. Brands, 15e pr. Adr. Schuurmans en 16 pr. Adr. Papenhoven. Gediplomeerd. De leerling—zetter N. v. d. Schans, werkzaam op de drukkerij van dit blad, behaalde dezer dagen het diploma als zetter, van de Leerlingen—Commissie ter opleiding in 't Typografen—bedrijf. Ongevallen. Toen de jeugdige L. R., die pas fietsen had geleerd, met groote snel heid den hoek van den Parallelweg wilde nemen, remde hij te plotseling en sloeg over den kop. Bewusteloos en met een onvelde knie werd hij bij den heer v. K. binnengedragen, van waar hij later naar huis vervoerd en door een Eenv. Zuster verbonden werd. De 8—jirlge J. v. T., die in de Grootestraat achter een kar om de straat wilde oversteken, werd door een van de andere zijde komende auto gegrepen en over de straat geslingerd. Wonder boven wonder kwam hij er met eenige lichte ontvellingen af, Toen het dochtertje van den heer P. D. in de St. Antoniusstraat alhier, denkende dat de kachel uit was, deze met petroleum aan wilde maken, sloe gen haar plotseling de vlammen in 't gezicht. De ouders wisten spoedig de brandende haren te dooven. Het kind, dat ook brandwonden aan gezicht en handen kreeg, is onder geneeskundige behandeling gesteld. Fraude bij het Waterschap „De Donge". Naar aanleiding van de door den vroegeren burgemeester van Dongen in diens kwaliteit van secretaris- penningmeester van het waterschap „De Donge" gepleegde onregelmatig heden in de boeken van dit waterschap, zal onder voorzitterschap van den burgemeester van Tilburg, mr. dr. Vonk dé Both, tevens voorziiter van het waterschap „De Donge", Vrijdag 19 Juni a.s. te Tilburg een vergadering van ingelanden gehouden worden. Naast het coen van een voorstel tot schorsing van den secretaris—penning meester zal mededeeling gedaan worden van de financieels moeilijkheden en van de getroffen en nog te treffen maatregelen om uit die moeilijkheden te geraken. Het tekort wordt geraamd op f 16,000. De heer S. vertoeft op 't oogenblik in de strafgevangenis te Breda. Tarwewet en 7arweorganlsatie De Gewestelijke Tarweorganisalie voor Noordbrabant, Land van Maas en Waal en Rijk van Nijmegen, gevestigd Spoorlaan 50 te Tilburg, is met haar voorbereidenden arbeid vrijwel gereed. De statuten zijn koninklijk goedge keurd; vastgesteld zijn het huishoudelijk reglement, het tarwereglement en het reglement betreffende erkenning van handelaren en tusschenpersonen. Ingevolge dit laatste reglement kan als erkend handelaar of tusschenper- soon optreden een natuurlijke persoon of rechtspersoonlijkheid bezittende ver- eeniging. Als handelaar kan worden erkend hij die opslagruimte, pakhuizen e.d. in bezit of ter beschikking heeft. Als tusschenpersoon kan worden erkend, hij die alleen bemiddelend bij verkoop optreedt. Aanvragen voor er kenning kunnen worden ingediend bij de Gewestelijke Tarwe-organisatie, Spoorlaan 50 te Tilburg. De inventarisatie van Oost 1930 en van de groeiende tarwe te velde voor oogst 1931 heeft plaats gehad. De resultaten daarvan zijn, dat van oogst 1930 nog aanwezig is ongeveer 3400 ton tarwe en dat voor oogst 1931 is aangegeven ongeveer 4200 H.A winter, en 800 H.A. zomertarwe. Voor oogst 1930 zijn vastgesteld de standaardmonsters voor le, 2e en 3e kwaliteit, waarvoor de richtprijzen vermoedelijk zullen vastgesteld worden op resp. f 13 50, f 12.50 en f 11 50 per 100 K.G. Belanghebbenden mogen hierin een aansporing vinden om de af te leveren partijen in prima kwaliteit af te leveren. Nederlandsch Oost—Indië exporteert Damesmodeschoonen van echt Reptielleder. Wij lezen in „Die Lederindustrie" De slimme javaan heeft zich altijd op economische wijze aan de tijds omstandigheden weten aan te passen. Tegenwoordig levert hij reeds Dames Reptiellederschoenen aan vele personen die naar het vaderland terugkeeren, aan zeelui enz., die deze waren mee naar Holland nemen. Dikwijls wordt deze productie, die met de hand, met de bekwaamheid van de inboorlingen, naar Europeesche modellen vervaardigd wordt, met behulp van den koopmanszin der daar geves tigde chineezen gedreven. Deze lieden zorgen er ook voor dat de leest zich richt naar Europeeschen smaak en dat de pasvorm eenigszins aan de eischen voldoet. De prijs der producten, waarin inderdaad echt reptielleder verwerkt is, is niet zeer hoogmeestal kosten deze goederen, wanneer men goed kan af dingen, 6 a 7 gulden. Misschien ziet men niet ver in de toekomst in Ned.-Indië een met Euro peesche leesten werkende schoenin dustrie groeien, die het kostbare reptielleder ter plaatse tegen lagen prijs kan inkoopen. In elk geval is reeds thans geen noemenswaardige export van reptiellederschoenen naar Ned. Oost-Indië meer te bereiken. Deze goederen worden daar zoo veel lagere prijzen gekocht, als waartegen de importeur ze kan van de hand doen. Veilig verkeer In Noordbrabant. Als onderdeel van de „Verkeersdag" in Nederland werd Zaterdag j.l. door de Vrijwillige Verkeers Inspectie, afd. Den Bosch, een auto rit door Oost- Brabant gemaakt ter propagandeering van veilig verkeer. Een aantal auto's, voorzien van pakkende opschriften betreffende het verkeer, maakten een tocht van Den Bosch over Veghel, Helmond, Eindhoven. Best, Oirschot. Tilburg, Oisterwijk, Waalwijk naar Den Bosch. De stoet, die uit eenige auto's met opschriften bestond, trok niet die belangstelling als het doel eigenlijk wel verdiendemaar dan had men hem ook wei wat attractiever en sprekender kunnen maken. DRUNEN. Zondag had alhier op de doelen van „De Wets Zonen" bij den heer H. Pulles-de Wit de voort zetting plaats van het Groot Nationaal Concours van handboogschutterijen. Het weer was niet gunstig, doch niettegenstaande dat waren een 25 tal gezelschappen van heinde en verre opgekomen en was er veel belang stelling. Om ongeveer 8 uur was de wed strijd ten einde en kon de heer Brulle- mans uit Vught de uitslag opmaken. Alvorens de prijzen werden uitge reikt sprak de Voorziiter de heer J. v. d. Bosch, een kort dankwoord tot de aanwezigen. De heer van Ewijk, Hoofd der School aihier, overhandigde de prijzen met een toepaeselijk woord, waarna hij nog een dankwoord sprak. De uitslag was als volgt: Korpsprljzen 1ste zestallen. St. Hubertus, Goirle, 1ste prijs 94 p. Willem Teil, Vught, 2en prijs 86 p. Strijdlust in Vrede, Udenhout 3e pr.84 p St. Sebastiaan, Goirle, 4e prijs 81 p. De Rozenjacht, Goirle 5e pr. 77 p., 16 na Strijd in Vrede, Eersel 6e pr. 77 p. 15 na. Burgerzonen Kaatsheuvel, 7e prijs 75 p. Constantia, Drunen, 8ste prijs 74 p. Nimrod, Hintham, 9e prijs 72 p. 16 na. Ons Genoegen, Herpt 10 pr., 72 p. 14 na Dageraad, Vught, 11e prijs 7i punten. Victoria. Elshout, 12e prijs 70 punten. Gaudium Internos Esch 13e prijs 68 p. Soranus, Haren, 14e prijs 66 punten. St. Joris, Vught I5e prijs 64 punten. Jongens Congregatie Drunen 16 pr. 59 p Dios, Druten, 17 prijs 58 punten. Jonge Batavieren, Enschot 18 pr., 57 punten 12 na. Oranjebonds prijsPrins Hendrik Helvoitt, 55 punten. B. G. S -prijsEendracht maakt macht, Waalwijk (v.m. Baardwijk) 57 p. Eereteekens: Joh. v. Keulen van Willem Teil, Vught 1ste Eerekruis 22 p. Leenaarts van St. Hubertus Goirle, 20 punten, 2de eerekruis. KoningskruisB van Gestel, Rozenjacht Goirle 18 punten. KampioensprijsWillem Teil, Vught lste 38 punten. Ons Genoegen Herpt, 2de met 35 p. De prijs voor het verstkomend ge zelschap werd behaald door Dios uit Druten. Korpsprljzen 2de zestallen. Strjjd in Vrede, Eersel lste pr., 74 p. Dageraad, Vught, 2e prijs 60 punten. Eendracht maakt macht, Waalwijk (v m. Baardwijk) 3de prijs 54 p. Willem Teil, Vught, 4e prijs 53 punten. St. Sebastiaan, Goirle, 5de prijs 45 p. Constantia, Drunen, 6e prijs 44 punten. Gaudium Internos, Esch 7e prijs 40 p. Ons Genoegen, Herpt 8e prijs 38 p. St. Hubert, Goirle 9e prijs 36 punten. Claudius Civilus, Haarsteeg 10e pr. 31 p Eerekruis J de Vries van Eendracht maakt macht, Waalwijk (v.m. Baard wijk) 22 punten. Kampioen; Stryd in Vrede, Eersel, 32 punten. Personeele wedstrijdlste prijs], van Gestel, Rozenjacht, Goirle 23 p., 5 5 na. Rozenprljs: L Baasd, Strijd in Vrede Udenhout 4x5. Vierenprijs: M. de Wit van de Jon gens Congregatie Drunen 4x4. Drieënprijs: H. Pulles, Burgerzonen Kaatsheuvel 4x3. Tweeënprijs: F. Giersbergen, Strijd lust in Vrede, Udenhout 4x2. Eenenprijs: H. v. d. Burghi, Nimrod Hintham 3x1. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Hei 7-jarig zoonije van dhr. G. B. alhier kwam gisteren te vallen en had het ongeluk een pols te breken. Geneeskundige hulp van Dr. Winkel man werd ingeroepen, die behandeling in het Ziekenhuis te Waalwijk noodig oordeelde. Op Maandag 22 Juni a.s. hoopt de WelEerw. Heer Ds. Fokkema op uitnoodiging der A.R. Kiesvereeniging alhier, in verband met de gemeente raadsverkiezingen een spreekbeurt te houden. De collecte, welke j.l. Donderdag avond bij gelegenheid van de lezing over de Palestina reis doorDs. Fokkema in de Ned. Herv. Ketk werd gehouden, heeft ruim f45.— opgebracht. De opbrengst is geschonxen aan de on langs door Mevr. Fokkema opgerichte Ned. Herv. Meisjesvereeniging op Geref. Grondslag. SPRANG. De Heer A. Kool, Hoofd eener Chr. School te Arnhem, vroeger Hoofd der Chr. School alhier, hoopt den 16en Juni a.s. den dag te her denken, dat hij voor 25-jaren zijn loopbaan als onderwijzer begon. SPRANG-CAPELLE. Men schrijft ons De hier algemeen welbekende prof. Dr. Hugo Visscher neemt met 1 Oct. ontslag als Hoogleeraar aan de Uni versiteit te Utrecht. Te betreuren valt dit ontslag voor a.s. Predikanten van den Gereformeerden bond in de Nederl. Hervormde Kerk De oorzaak is tot heden niet duidelijk. Men spreekt om gezondheidsreden, wat twijfelachtig is. Opvallend was voor ingewijden, dat op het laatst gehouden congres van dezen Bond een aanzoek van boven- genoemden Professer tol oud-Minister H. Colijn om samentegaan met de Gereformeerde kerken van de hand werd gewezen met een „'t Zou wel kunnen, maar 't zal niet gaan". Op dit congres werden geen jubeltonen ver nomen ter gelegenheid van het zilveren jubileum. Onwillekeurig vraagt men zich af, wat er broeit in den „Gere formeerden bond", als zulke Geleerde Hoogstaande Heeren dezen verlaten. Vergadering van den Raad der Gemeente Sprang—Capeile te houden op Woensdag, 10 Juni 1931, des na middags te drie uur. Agenda 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 31 Maart 1931, 2 Ingekomen stukken. 3. Benoeming leden schattingscom missie rijksinkomstenbelasting. 4. Vaststelling van de vergoedingen, ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920 over 1929 uit te keeren aan ae besturen der bijzondere lagere scholen in de gemeente. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der alge- meene politieverordening, (verlating sluitingsuur vergunningslocaliieiten). 6. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1930. 7. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1931. 8. Crediet—aanvrage voor school- bouw. 9. Mededeelingen. VRIJHOEVE CAPELLE. Gedurende de maand Mei werd op het hulppost kantoor te Vrijhoeve—Capeile in de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f 9703 94, terugbetaald een som van f 5328.60. CAPELLE. De Postduivenvereni ging „Nog Sneller" alhier hield een wedvlucht vanuit Ramboullet, met den volgenden uitslag: 1 C. Groeneveld, 2 C. v. d. Schans, T, Groeneveld, 4 v. Oosterhout, 5 L. Verduin, Eerste overduit L. Heurter. De heer P. Faro, penningm. van de plaatselijke afdeeling* van den Chr. Bouwvakarbeidersbond, is be noemd tot lid van den Bondsraad van genoemde organisatie voor het district Langstraat. Naar men ons mededeelt, heeft de heer L. Heurter, bestuurslid van den Chr. Besturenbond Sprang—Capeile als zoodanig ontslag genomen. Dinsdagavond hieldj de Ned. Herv. Jonge dochters-vereeniging met ouders en begunstigers in het Kerk gebouw haar Jaarvergadering, welke uitnemend geslaagd is. CAPELLE. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendljk is benoemd de heer J. Haverhals, thans ouderling dier gemeente. Dr. M, Vroeg in de Wey, cand t.d. Heiligen Diens! te Middeiharnis' beroepen predikant bij de Ned. Herv| gemeente a.d. Loonschendijk brachj a.s. Met het oog op de Winkelweek worden door ons 2 WINKELWEEKNUMMERS uitgegeven en wel op 13 en 20 Juni a.s. Deze nummers zullen een zeer belangrijke extra verspreiding genieten in de geheele Langstraat en Om geving, 't Land van Heusden en Altena, enz. Wij zullen de prijzen der advertenties voor de winkeliers zeer billijk stellen, terwijl de geregelde adverteerders van hun contract kunnen adver- teeren. Tijdige opgaaf is zeer ge- wenscht. De Administratie. K

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5