111 Hieuws nit Kaalsheuvel. Winkelhuis taldienst „dn Ondnrnnning" 1' TE HUUR Wijk en Aalburg JE ADRES voor EXTRA-REIZEN met de naar de eiscken des tijds ingerichte Autobussen. Ondernemer A. BOUHAN. ill Zaterdag een bezoek aan die gemeente, terwijl Z.E. Zondagmorgen en Zondag avond een spreekbeurt vervulde in het kerkgebouw. Beide malen waren vele gemeenteraren, die met aandacht de preek volgden, opgekomen. Z E heeft behalve het beroep naar deze gemeente ook nog beroepen ontvangen naar de Ned. Herv, gemeenten te Maartensdijk, Molenaarsgraaf, Vinkeveen en Gou derak. Bij het j.l. Zaterdag te's Bosch gehouden examen voor onderwijzeres slaagde o.m. Mej. J. Oerlemans te Vrijhoeve—Capelie. Na gehouden aanbesteding is het bouwen van een garage voor rekening van den heer J. A. v. Wijlen, auto handelaar en verhuurder te Vrijhoeve- Capelie opgedragen aan de aannemers C. Michael en Zn. aldaar. Men deelt ons mede, dat onze predikant, Ds. A, v. Willigen, in ver band met zijn vertrek naar Rljssen op Zondag 26 Juli voor de Ned. Herv. gemeente alhier zijn afscheidsrede zal houden. J.l. Zondagmorgen werd in het Ned. Herv. Kerkgebouw te dezer plaatse door den heer Smit uit Heemstede een spreekbeurt vervuld in het belang der stichtingen voor lijders aan vallende ziekten. De aanwezigen volgden met belangstelling de boeiende predikatie van den voorganger. Ten bate dezer stichtingen werd een collecte gehouden. Door het Centraal Bureau voor de statistiek is het bevolkingscijfer der gemeente Sprang—Capelie definitief vastgesteld op 2505 mannen en 2411 vrouwen of 4916 in totaal. Ten nadeele van den heer P. v d. Sch. te Vrpoeve—Capelie werd één dezer dagen andermaal een konijn door een hond doodgebeten. Een waarschuwing voor konijnenfokkers om hun hokken van een doelmatige afsluiting te voorzien. Onze gemengde zangvereeniging ,'t Rozeknopje" heeft besloten deel te nemen aan hei Muziek- en Zangcon- cours te Utrecht op 29 Aug. as. Zij zal uitkomen in de Eere-afdeeling, De voetbalvereeniging„Excelsior" behaalde j.l. Zondag op den te Waspik gehouden seriewedstrijd den 2en prijs, een kleinen zilveren beker. Tegen Raamsdonksveer werd gelijk gespeeld, waarna het lot besliste. Reeds enkele jaren organiseert de Rtng 's Grevelduin—Capelie van den Bond van Ned. Herv. Jongelings- vereenigingen op Ger. Grondslag in den zomer een landdag, die zich steeds in een flinke belangstelling heeft mo gen verheugen. Werd deze openlucht bijeenkomst andere jaren steeds in de maand Augustus gehouden, dit jaar zal de landdag gehouden worden op Zaterdag 13 Juni a.s. des namiddags half drie op een weiiand aan de Hooge vaart in de onmiddellijke nabijheid van het station Kaatsheuvel—Capelie, welk terrein daartoe welwillend ter beschikking is gesteld door den heer Adr. Verhoeven Sr. Na de opening door den Ring-voor- zitter, Ds. A. v. Willigen, zullen ais spreker optreden Ds. B.N.B. Bout hoorn, Ned. Herv. predikant te Ren- kum, Ds. A. v. Willigen, Ned. Herv. predikant te dezer plaatse, die in verband met zijn aanstaand vertrek naar Rijssen dezen dag afscheid zal nemen van den Ring naar aanleiding van het onderwerp „De oordeeien Gods aangekondigd, Openbaring 14 vs. 6— 13, Ds. J H. F. Remme, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, die zal spre ken over „Van Bloesem tot Vrucht", Ds. W. Rijnsburger, Ned. Herv. pre dikant te Polsbroek, die als onderwerp zijner overdenking heeft gekozen „Uit verlies winst" en Ds. J. Lekkerkerker, Ned. Herv. predikant te Molenaars graaf, die een inleiding hoopt te houden naar aanleiding van het onderwerp „Samgar met den Ossenstok", waarna de Ring-voorzitter het slotwoord zal uitspreken. DeChr. gemengde zangverenigingen „Hallelujah* uit Waaiwijk (voormalig Besoijen) „Excelsior" uit Sprang en „Excelsior" uit 'sGravemoer hopen hun medewerking te verleenen en zullen ter afwisseling eenige liederen ten gehoore brengen. Aan de muziek- en zangvereeni- gingen, die 14 Mei J.l. deelnamen aan het concours ter viering van het 10- jarig jubileum van ons muziekgezel schap „Kunst na Arbeid" zijn een dezer dagen door het Uitvoerend Comité de behaalde prijzen uitgereikt. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk gehouden collecte ten bate der Chr. Schooi al daar heeft f 20,27 opgebracht. WASPIK. In de gehouden vergade ring van Hoofdingelanden van het Waterschap „Het Zulderafwaterings— kanaal" werd de door het dageiljksch bestuur aangeboden begrooting voor het dienstjaar 1931/32 vastgesteld. Voorts werd besloten met den Rijks- waterstaatdtenst een overeenkomst aan te gaan tot het verkrijgen van extra bemalingen aan het Zuiderstoomgemaal te Keizersveer. RAAMSDONK. Zondag jl had In de parochie „St. Bavo* een treffende plechtigheid plaats. Op luisterrijke wijze zou Christus-Koning in processie door het plantsoen worden rondge dragen en een plechtige hernieuwing en intronisatie van het H. Hartbeeld plaats hebben. Deze groofsche piech tigheid had plaats onder het Lof. Nadat eenige hymnen waren gezongen, werd de prachtige stoet opgesteld en trok men in optocht naar buiten. Ter weerszijden van den stoet schreden de geioovigen biddend en zingend voort naar hef H. Harf-standbeeid in het park en vandaar langs 't Gesticht naar hei Kerkhof, waar een rustaltaar was opgericht. Nadat hier de ver« schillende processie-groepen waren opgesteld, hield de Z, Eerw. Heer Pastoor een schitterende toespraak tot de menigte. Hierna hernieuwde Z.Eerw. de acte van toewijding tot 't Goddelijk Hart. Na 't zingen van eenige liederen onder begeleiding van 't muziekkorps „St. Bavo", werd door alie geioovigen het Tantum Ergo gezongen. Nadat de zegen met het Ailerhefiigste was gegeven, trok men weer in dezelfde orde naar de kerk terug, waar het Lof werd voortgezet en deze voor Raams- donk onvergetelijke dag werd besloten met het liedAan U o Koning der Eeuwen. - Mej. Greta Konings slaagde Zaterdag jl. voor onderwijzeres. De geslaagde proficiat. Op de Seriewedsfrijdsn te Made Zondag jl. won „het Wapen van Raamsdonk I" van „Juliana" uit Oos- ierhout met 3—2. A. s. Zondag heeft de beslissings wedstrijd plaats, waaraan ook door het „Wapen van Raamsdonk" wordt deelgenomen, Toen de li-jarige dochter van A. S, Vrijdagmorgen omstreeks 9 uur op 'n melkwagen van de Boteifabriek wilde klimmen, kwam ze daarbij te vallen, met het ongelukkig gevolg dat ze onder de wielen terecht kwam. Ernstig gewond werd ze opgenomen en bij R. in de Puistraai binnenge dragen. Geneeskundige hulp was direct aanwezig. Dokter Wijffels constateerde een ernstige beenbreuk en achtte over brenging naar het R. K. Ziekenhuis noodzakelijk. Aan de Nederlandsche Spoor wegen is vergunning verleend tot het verbouwen van twee wachterswoningen aan den Stationsweg. Bij onderhandsche aanbesteding van het bouwen van een woonhuis en aanhoorigheden voor rekening van den landbouwer A. voor de Poorte te Vrij hoeve—Capelie is dit werk gegund aan de heeren C. Michael en Zn. (timmerwerk) en Kleinloog en van Oversteeg (metselwerk) aldaar, GEERTRU1DENBERG. Aan het post kantoor alhier werd gedurende de maand Mei 1931 ingelegd f 16283,65 en terugbetaald f 11234,25. Het laatste door dat kanfoor uitge geven boekje draagt het No. 7371. Zondag jdes namiddags 8 uur werd door de K E. Harmonie „Apollo" een goed geslaagd concert gegeven op de kiosk op het marktplein alhier. Jammer dat het weer niet mede werkte. anders was de belangstelling wellicht grooter geweest. Voor de evangelisatie der Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des namiddags half zes voor te gaan Ds. van Beem uit Rotterdam. Zondag 7 Juni j.l. hadden in verband met de aanneming van leden der Katholieke Jeugdvereenfging alhier verschillende plechtigheden en ont spanningen plaats. Donderdag 4 Juni werd een triduum begonnen, waarop Zondag de dag der plechtige aanne tning volgde. Om zeven uur H. Mis met algemeene Communie en predikatie door den WelEerw. Heer Kapelaan Schoenmakers uit deze Gemeente. Des namiddags arriveerden verschillende zustervereenigingen n.l. uii Raams donksveer, Made, Breda en Tilburg welke vereenigingen zich omstreeks vier uur in optocht naar de kerk be gaven ter bijwoning van een plechtig iof. In dit lof volgde de aanneming van K.j.V.'ers door den Zeer Eerw. Heer Directeur van Oirschoi en werd de feestpredicatie gehouden door den Zeer Eerw, Heer Frencken uit Breda, Na het lof rondgang in de Gemeente, waarna een gezellige samenkomst in het R.K. Vereenigingsgebouw plaats had. RAAMSDONKSVEER. Een meisje van v. H. aan de industriestraat had het ongeluk van een trap te vallen, met hei gevolg dat het een hersen schudding opliep. Het kind is naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. ELSHOUT. Bij de alhier gehouden verkiezing voor de gemeenteraad zijn gekozen de volgende candidaten J. C Kiijn, W. Klijn, J. Brok, P. de Baaij, (alien aftr.), A. van Lieshout, C. Vugts en H. van Mook. m NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 9 Junt '31. Vrijdagnacht ontstond door onbe kende oorzaak brand in de woning van H. van Helden. In zeer korten tijd stond alles in lichtelaaie, zoodat na genoeg niets kon worden gered. En tot overmaat van ramp was de inboe del niet verzekerd. Zaterdagavond had in de Ned. Herv. Kerk een feestelijke herdenking plaats van het 25-jarig bestaan van den RingHeusden en Aliena van het Ned. jongelingsverbond. De feestrede werd uitgesproken door ds. Koolhaas uit Utrecht, indertijd predikant te Gen- deren, door wiens toedoen hoofdzake lijk de Ring tot stand kwam. Zijn keurige rede wist de aanwezigen, o.w. meerdere predikanten en zeer vele belangstellenden van buiten zeer te boeien, terwijl de zangverenigingen van Wijk, Aalburg, Well en Ammer- zoden zeer veel bijdroegen tot wel slagen der bijeenkomst. 5 De damwedstrijd om het kam pioenschap voor 5—tallen in Wapen van Amsterdam, uitgeschreven door V. D. is wegens verhindering van de club Leerdam voor 4 weken uitge steld. Zaterdagmiddag had een ont moeting plaats tusschen de voetbal clubs HEC (Waalwijk) en Juliana (alhier). De laatste verloor met 5—3. Tot hoofdzelatrice van't Genoot schap der Kindsheid is benoemd Mej A. de Leeuw, tot hoofdzelatrice van het liefdewerk de Retraite—penning Mej. A. Nouwens (vac. Mej. A. de Wilt). H. Sacramentsprocessie, Ofschoon de lucht niei veel moois voorspelde werd Zondagmiddag toch de H. Sacramentsprocessie op het ver sierde kerkhof rond de kerk gehouden De deelname was grooter, dan ze ooit geweest is. De beide harmoniën ver leende hunne medewerking zooals steeds, terwijl de begeleiding der ge zangen en het Panis Angelica van Cesar Frank, door Apollo onder directie van den heer P. B, Bisselink, gespeeld werden, 't Was de eerste keer tn 28 jaren, dat Mgr. Völker, persoonlijk niet de processie kon meemaken. Op ver zoek van kapelaan Hoekx werd speciaal voor den grijzen Herder bij deze ge legenheid gebeden, om van God de gunst te verwerven, dat hij weer spoe dig moge kunnen weiken aan het heil der hem toevertrouwde zielen. Hield het weer zich in den beginne goed, tegen het einde kwam de regen en de wind de orde verstoren, overigens verliep alles in stichtende orde, onder gebed en zang. Publieke verkoop. Dinsdagavond werd ten overstaan van Notaris J. van Ham, in café Euphonia bij publieke verkooping in gezet het woonhuis en fabriek van Gebr. Dekkers, in de Gasthuisstraat alhier voor de som van f 6600. Concert Euphonia—Bel Canto. Bij gunstig weder zal de Harmonie van het Kon. Muziekgezelschap Eupho nia Zondagavond een concert op de Markt geven. Bij het bestuur der zangvereeniging „Bel Canto" bestaan plannen eveneens Zondag a.s. te concerteeren en bij die gelegenheid beide concoursnummers te doen hooren. Zilveren kloosterjubileum. Het zilveren kloosterjubileum van de Eerw. Overste der Broeders van Liefde alhier, zal op 24 Juni a.s. voor de kinderen gevierd worden Er is een uitvoerig programma voor dezen dag saamgesteld, dat we binnenkort hopen te kunnen publiceeren. GEMENGD NIEUWS. Gevaren, die meisjes bedreigen. Aan welke gevaren aileenreizende dames en meisjes bloot staan en hoe. zeer de uiterste voorzichtigheid is ge boden, vooral in internationale treinen, blijkt wel uit het avontuur, dat een 22-jarige onderwijzeres uit Nijmegen overkwam op een vacantle-uitstapje naar Keulen, De „Graafschapsbode" publiceert een gedeelte van een brief, waarin zij vertelt, wat haar is over komen „In den trein naar Keulen, die dicht bezet was, raakte ik ongemerkt in gesprek met een paar charmante vriendelijke heeren, die zich zeer cor reet en hoffelijk gedroegen. Toen zij bemerkten, dat mijn reis naar Keulen ging, vertelden zij mij, dat zij in de buurt van het station Keulen een spoedbrief hadden af te geven, die via de posterijen niet meer itjdig ter plaatse kon zijn en daarom eigen handig bezorgd moest worden, jammer vonden zij het, hierdoor genoodzaakt te zijn de prachtige sneltreinverbinding met een verder gelegen stad te moeten prijs geven. Zij vroegen mij toen langs een omweg, of ik 't ook onbescheiden zou vinden, als men mij verzocht den brief in Keulen even te willen afgeven, desgewenscht gaarne tegen royale vergoeding. De groote belangen die, zij zeiden, bij de tijdige bezorging te hebben, rechtvaardigden dit in alie opzichten. Waar het adres van bezor ging vrij dicht by het station was, liet ik mij bepraten, bedoelde heeren dezen dienst zonder eenige belooning te bewijzen. Er werd mij toen echter nadrukkelijk verzocht den brief niet in de bus te stoppen, doch af te geven uitsluitend aan „een dame", die zou opendoen en zoo het geen dame was, die open deed, dan in geen geval den brief af te geven, doch in dat geval even naar die dame te willen vragen, opdat zij toch vooral persoonlijk den brief in handen 20u krijgen Het heele geval leek mjj wel eenigszins vreemd, doch ik had hv my genomen en zou dus aan den wensch der beide heeren voldoen. Toen ik even in Keuien uiistapte, tikte een pater, die by ons in de coupé gezeten had, mij op den schouder en waarschuwde „Weest u voorzichtig met die bood schap, dame I Het kon mogeiyk geen kwaad, maar het heele geval komt mij min of meer verdacht voor. Neemt u zich in acht. Men kan nooit weten I" Mijn Keulsche vriendin die mij af- haaide, vertelde ik natuuriyk aanstonds 'het heele relaas en toen ook zij het eigeniyk maar half vertrouwde, beslo ten wij voor alle zekerheid de politie eens te raadplegen. Op het politie bureau vond men hetaanvankeiyk een viij onschuldig geval. Niettemin vond men het evenwel gewenscht, 'n oogje in hei zeil te houden. Het aangegeven adres werd nagezocht en bleek een riante vilia te zijn. Besloten werd dat mijn vriendin aan 't hek zou wachten, teiwljl een paar agenten zich verdekt zouden opstellen. Aldus geschiedde. Toen ik aanbelde deed een allerbe minnelijkste dame open, die hare bijzondere blijdschap over 't bezorgen van den brief te kennen gaf. Zy noodigde my aiiervriendelykst uit, even binnen te willen komen, op een dus danigen vriendeiyken toon, dat ik het onbeleefd vond te weigeren. Maar wat toen gebeurde gaat aiie beschaving te boven Tot zoover deze brief. Het siot van de historie was aldus: Toen het meisje na een kwartier nog niet terug was, vonden de politie mannen het raadzaam in te grypen. Men belde aan, doch... kreeg geen gehoor, ook op herhaald bellen niet De mannen der wet achiten toen den tijd gekomen, de deur open te laten breken. In de villa bleek... niemand meer aanwezig te zyn. Op het naderen der politiemannen waren de bewoners biykbaar door een achtertuin gevlucht het huis was leeg. Evenwel..,, uit een vertrek kionken klagende vrouwen stemmen zwakjes haar boven, en toen men ook hier een deur forceerde, ont dekte men. dat achier deze deur een 7—tal jonge vrouwen en meisjes op gesloten zaten, waarby ook reeds de bezoekster van daareven. Inbraak In de kerk en pastorie te Hedtkhuizen, In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. werd ingebroken in de R.K. kerk en pastorie alhier. Aanvankeiyk werd langs twee zyden door het uitsnijden der ramen getracht de pastorie binnen te dringen, doch men stuitte daarbij telkens op de gesloten vensters aan de binnenzijde, Daarna heeft de dief (dieven?) zich toegang verschaft tot 't kerkgebouw door het uitsnijden van het gebrandschilderde raam boven het zy—altaar van de H. Theresia. Ver volgens werd het eerst het tabernakel geïnspecteerd (de tabel was wegge schoven), doch daar de sleutel er niet op stak is men waarschyniyk hiernaar op zoek gegaan. Van de deur van de sacristie werd het slot uitgestoken. De grendels aan de boven- en onderkant zijn daarna waarschijnHjk met een lang voorwerp afgeschoven, daar deze door het gat in de deur niet met de hand bereikbaar waren Nadat op dezelfde wyze een tweede deur verbroken was drong men de pastorie binnen. Hier heeft men in de slaapkamer van den pastoor diens kleeren nagezocht en een portefeuille mei f20 benevens den sleutel van het tabernakel ontvreemd In de zitkamer van den pastoor, waar ook de brandkast stond, heeft de dief alle papieren doorsnuffeld, doch blijk baar niets van zyn gading gevonden. De brandkast bleef ongedeerd. Van dit alles hebben de bewoners niets gehoord, doch zy vonden in den vroegen morgen ook enkele ramen opengeschoven. Het wekt wel verwondering dat de dief, na 't vinden van den tabernakel sleutel, daaruit verder niets heeft ont vreemd. Reeds in den vroegen Zondagmorgen, direct na het bekend worden van het gebeurde, werd door het hoofd der plaatseiyke politie en den gemeente veldwachter, met assistentie van de Marechaussée uit Heusden, al het mogelijke in het werk gesteld om het spoor van den brutalen inbreker te vinden. Tot heden ontbreekt echter nog iedere nadere aanwijzing, die tot een arrestatie zou kunnen leiden. Wel heeft men op een stuk uitgesneden glas vingerafdrukken gevonden en kon men voetstappen bespeuren. Vermel ding verdient, dat door een politiehond na eenig zoeken en nadat hy een sloot was overgesprongen, de vermiste por tefeuille werd teruggebracht, zonder het geld. Prov. Crt. Ongeluk in de Franscht Alpen. Gisteren is in de Fransche Alpen bij Jean Geil, (2200 M. hoog), een jong meisje in een spleet gestort en om het leven gekomen. Op den La-Pra top (2300 M.) even eens in het Ëelledonne-massief is een jonge man met een jong meisje in een spleet gestort. Beiden konden slechts ais lijken geborgen worden. Postvliegtuig verongelukt. Een postvliegtuig, dat den dienst onderhoudt tusschen Indo-Cbina en Frankrijk, is een eind weegs ten zuiden van Akyab in een rivier gestort. De piloten en de mécanicien kwamen door verdrinking om het leven. Passagiers schijnen niet aan boord te zijn geweest, hoewel een bericht melding maakt van één passagier, die eveneens zou zijn verdronken. Ernstig vliegongeluk op het vliegveld te Eelde. De heer H. Hindriks, de bekende Groningsche sportvlieger, die het ini tiatief heeft genomen tot bet aanleggen van een vliegveld te Eelde, is gister, avond bij een kleine vlucht plotseling omlaag gestort. Het toestel werd daarbij totaal vernield en de heer Hindriks werd ernstig gewond. De dokter, die spoedig aanwezig was, constateerde een beenbreuk en een kaakbreuk. Waarschijnlijk is het toestel in een vrille geraakt. Het toestel kwam terecht op- het autoparkeerterrein buiten het vliegveld en werd totaal vernield. De motor werd op een afstand van twintig a dertig meter van de plaats van het ongeluk gevonden. Enkele bewoners die het ongeluk zagen gebeuren,snelden naaf de plaats des onheils en bevrijd den den heer Hindriks uit zijn toestel, „De Grijze Roadstar". Dr. Kietstra uit Eelde was spoedig ter plaatse, evenals de Groningsche politiedokter, dr. Na- thans Beide artsen constateerden bij den heer Hindriks een bovenenkel- breuk en een ernstige kaakfractuur. De gewonde is naar het R.-K. ziekenhuis te Groningen, overgebracht, waar hij is overleden. ONDER Wl/S. Eindexamen Rijkskweekschool 's Bosch. Geslaagd de heeren W. C. Benja- minse, S. J. Colthof, G. den Hollander, J. G. Troost en E. J. de Vries. Afgewezen geen. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 9 Juni. Ter vee markt waren heden aangevoerd257 paarden, 5 veulens, 773 magere run deren, 812 vette runderen, 345 vette kalveren, 997 nuchtere kalveren, 98 schapen of lammeren, 9 biggen, 7 bokken of geiten, 17 overloopers. Prijzen per pond: koeien 3035, 4346, 5050.5 ct.; ossen 39, 42-45, 4750 ct., stieren 36, 38, 4042 c.; kalveren 4552.5, 6065, 70—75 c. Prijzen per stuk van mager vee melkkoeien 240440, stieren 125 480, paarden 200—340, slacht- paarden 140—235, hitten 90-175, veulens 75140, fok nuchtere kal veren 20—25, slacht nuchtere kal veren 1014, kalfkoeien 220 430, pinken 130180, vaarzen 220 —260. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag van 7-8 aspiranten en van 8--9'/2 leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrydagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag 8'/2 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. ADVERTENTIëN. op zeer goeden stand te Waalwijk Huurprijs f8.— per week. Te bevragen: 46558 Stationsstr. 6» Waalwijk. TELEPHOON No. 9. Billijke prijzen. Nette bediening. i

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6