TURNERS WELKOM H. de Bont-v. Huiten Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEEDING gegeven, kan men de in den A-cur sus gemaakte figuren benutten, om deze naar verschillende- ontwerpen te besnijden, in te steken, enz., daarna kleuren, verzilveren of bronzen. Men moet trachten alles bijeen een zoo goed mogelijk aanzien te geven, waar door het geheel aantrekkelijk wordt, om zoodoende te komen tot kunstzin nige en practische resultaten, waar van men in de Vakschool profijt kan trekken. Zooals elke „nieuwigheid" zijn voormannen noodig heeft, zoo is het ook met deze cursussen die ik aan de Vakvereenigingen bijzonder aanbeveel. Ik hoop dat zij, mits men in deze zich „wil geven", daarmede vele leden aan zich zullen verplichten. Om de belangstelling daarvoor op te wekken, kan men be ginnen, door ter zake kundige perso nen, deze werkstukken „als model" te laten klaarmaken, er een tentoon stelling van te organiseeren. Men kan bij deelname later ten toonstellingen organiseeren van de werkstukken der leerlingen, daarbij tevens prijzen en diploma's beschik baar stellen. Deze cursussen zijn zeer geschikt voor de zomermaanden en vormen dan geen bezwaar voor 't vol gen van avondcursussen aan de Vak scholen. Hiermede beschouw ik de vragen omtrent vakonderwijs voorloopig als beantwoord; hij die hieromtrent gaar ne mëer weet, kan zich schriftelijk tot mij vervoegen. In Tiet volgende hoofdstuk komt wederom „de stik- kerij" aan de beurt. W. A. PULLES, Tilburg. (Wordt vervolgd). Geachte Redactie. Ik las met belangstelling Uw Recla- me-Week-Nummer, uitgaande van de Waalwijksche Winkeliersvereenigin- gen. Ik had bewondering (was zelfs een beetje jaloersch) voor de daaruit sprekende collegialiteit en samenwer king, die ten slotte tot succes moet leiden. Met succes bedoel ik, dat, wat Waalwijkers hebben te koopen, of werkzaamheden die zij hebben te ver richten, daarvoor niet naar Den Bosch of elders zullen gaan, maar in Waalwijk zullen blijven. Als ik de lijst van deelnemers na zie, blijkt toch, dat men op elk gebied in Waalwijk zelf heel goed terecht kan. Onaangenaam deed het mij echter aan, Maandagavond in de Bossche Courant te lezen: „Te Waalwijk had op plechtige wijze de opening plaats van de St. Antoniusfeesten, enz. De Kerk van den H. Antonius was door de goede zorgen van de firma Vroom Dreesman uit 's Bosch prachtig ver sierd. Was er nu geen enkele firma in Waalwijk? Moest dan Den Bosch er weer bijgehaald worden? Wat hel pen dan al die reclameweken, als ten slotte van boven af, het slechte voor beeld gegeven wordt om buiten de ge meente te gaan? Met dank voor de plaatsing. B. A. v. GASTEL, Winkelier, Geertruidenberg. Sprang, 18 Juni 1931. Mijnheer de Redacteur. Toen ik in het nummer van Woens dag het ingezonden stukje las, on derteekend door G., dacht ik ineens aan een gesprek dat ik dezer dagen afluisterde; iemand die weinig wate± gebruikt, maar meer ander vocht, wat hem het beetje verstand wel eens doet verliezen en de harmonie uit zijn omgeving geheel doet verdwijnen, opperde het plan om de lijst inge diend in Sprang eens een trap te ge ven. Het verwonderde mij, dat deze man die in hooge mate onbekwaam is en ook bevooroordeeld, zich ging opwerpen om 't volk voor te lichten. Het volk van Sprang is m.i. wel voldoende op de hoogte, dat op deze lijst mannen voorkomen, die getoond hebben de belangen voor Sprang-Ca- pelle, maar ook voor oud-Sprang, te kunnen en willen behartigen, die el- ken stand zien als een deel van het geheel en zoo noodig voor elks belang opkomen, ook mannen, die iedereen en elk, zonder eenig onderscheid met raad en voorlichting helpen, waarom ik dan ook vertrouw, dat de voorlich ting van mijnheer G. niet noodig is, maar ieder zijn verstand gebruiken zal en stemmen op die lijst. Mijnheer de Redacteur, hartelijk dank voor de opname van dit stukske. EEN GETROUW LEZER. Een prachtig sportfestijn staat onze gemeente in de komende dagen te wachten, nl. de groote gymnastiek- feesten ter gelegenheid van het 35 jarg bestaan der W.G V. Reeds in januari is het zevende lustrum der vereeniging herdacht en hadden wij de gelegenheid hieraan enkele woorden te wijden. In het vooruitzicht echter van den grooten bondsdag van den R.K. Bosschen Diocesanen Gymnastiekbond, waarvan de organisatie aan de W.G V. was opgedragen, bleef de herdenking van het jubileum in januari j 1. eenlgszins sober, om thans op de meest grootsche wijze gevierd te kunnen worden. Het is een groote eer voor onze plaats en in het bijzonder voor de W G.Vdat de organisatie van den Bondsdag haar is toevertrouwd, en een mooiere viering van het zevende lustrum is wel moeilijk denkbaar. Ongetwijfeld heeft het Uitvoerend Comi hiermede een zeer zware taak op zich genomen, doch gezien de gebruik om de R.K. Waalwijksche Gymnastiekvereniging nogmaals te feliciteeren met haar 35—jarig bestaan, en haar dank te betuigen voor 't vele werk dat zij in deze periode gedaan heeft voor de lichamelijke ontwikkeling der jeugd in onze plaats. Onze burgemeester heeft in zijne bijdrage in den feestgids zoo duidelijk aangetoond het groote belang der beoefening der gymnastiek voor de industriearbelders, jammer is het dan ook dat deze mooie vereeniging nog steeds te weinig leden telt en er nog te weinig belangstelling is voor de gymnastiek. Wanneer echter de opzet der feesten van Zaterdag en Zondag mag slagen, hetgeen wij durven ver trouwen, dan zal hiervan een krachtige propaganda uitgaan voor de gymna- siieksport. Wij hopen dat de R.K. W.G V. met deze feesten een nieuwe periode van bloei en vruchtbaar wérken in het belang der jongelingschap ingaat. Wij geven hierbij eenige foto's van de jubileerende vereeniging. (Opgedragen aan de „W.G.V.") Welkom! Fiere, forsche turners; Welkom! in onz' kleine sfêe, WelkomGij die mee Komt vieren, 't jubileum der „W.G.V." Vijf en dertig lange jaren heeft zij nu al reeds bestaan, Hulde—dank en vele wenschen, bieden wij haar hierbij aan 1 Waalwijk voelt het als een voorrecht, met dit grootsche sportfestijn, Onze „W.G.V." ter eere, Gastvrouwe te mogen zijn. Twaalfhonderd jonge kerels toonen ons straks door hun sport, Hoe door oefening, durf en vlugheid, Kunst en Kracht verkregen wordt. Meer dan duizend vreemdelingen zijn straks hier bij ons te gast, Meer dan 't dubbele aantal vraagt hen bij hun thuiskomst: Nou, hoe was't? Laten wij dus dee'z twee dagen, Waal'wljkers groot en klein, Toonen dat die stoere gasten hier in Waalwijk welkom zijn. Allemaal dus meegewerkt, ieder naar zijn stand en aard, De turnfeesten te doen slagen, de Jubilaresse is 't dubbel waard. Daarom nogmaals: Welkom, turners! neem na afloop allen mee 'n Eereprijs en'n goede indruk van Waalwijk en de „W G V.". H. VAN ENGELEN. Maakt de vlaggen gereed voor de a.s. feesten. maandenlange, grondige voorbereiding, durven wij vertrouwen dat het ijverige comifé een goede regeling aan deze grootsche demonstratie zal weten te geven. Voor het programma der feestelijk heden verwijzen wij naar den keurigen feestgids, waaraan wij in ons vorig nummer reeds enkele woorden wijdden en naar het programma in dit nummer. Voor de liefhebbers der mooie sport zal er gedurende de feesten veel te genieten zijn: de wedstrijden in de drie zalen, de demonstraties op het plancher op de Markt en Zondagmiddag de groote turndemonstratie op het Sportterrein van W.S.C. De attractie wordt bovendien niet weinig verhoogd door de avondconcerten der Kon. Erk. Harmonieën „Apollo" te Kaatsheuvel en „Concordia" te Loon op Zand, het matin ée der Liedertafel „Oefening en Vermaak" en de opluistering der demonstratie door de Philips—geluids installatie „De Slem van den Reus". Er staan voor Waalwijk Zaterdag en Zondag weer een paar belangrijke en drukke dagen te wachten, want de feesten zullen zonder twijfel menig vreemdeling naar onze plaats lokken, terwijl de belangstelling dergynna- stiekbeweging in het Zuiden zich gedurende deze twee dagen op Waal dijk zal rich'en. Wij maken van deze gelegenheid Programma feestelijkheden W.G. V." Zaterdag 20 juni. 3.30 uur. Juty—vergadering in de foyer van „Musis Sacrum". 4 uur. Aanvang der wedstrijden in de zalen Gemeente—Gymnastieklokaal in de Stationsstraat. Gymnastieklokaal R.K. H. B. S. en H. H S., Mr. van Coothstraat. „Musis Sacrum", Grootestraat, Deze wedstrijden zijn alleen toegan kelijk voor genoodigden. 7— uur. Masch der jubileererde vereeniging door de gemeente, onder begeleiding der Harmonie St. Crispijn. Te volgen route: OpslellenGymnastieklokaal. Stations straat, Burg. v. d, Klokkenlaan, Mr. v. Coothstraat, Haven, Grootestraat, Hoekeinde, Marktwaarna om 7 45 uur. Groote Demonstratie op 't plancher op de Markt, opgeluisterd door de Harmonie „St. Crispijn". Programma 1. Opmarsch. 2. Vrije oefeningen (Adspiranten). 3 Brugoefeningen (Leden). 4. Paardgroepen. 5 Vrije oefeningen (Leden). 6. Rekoefeningen (Adspiranten) 7. Stokoefeningen (Leden). 8. Brugoefeningen (Adspiranten). 9. Rekoefeningen (Leden). 10. Vrije oefeningen. Bondswedstrijd (Leden). 11. Slotgroepen. 9.— uur Groot Concert op de kiosk door de Kon Erkende Harmonie „Apollo" te Kaatsheuvel, aangeboden door de vereeniging „Waalwijks Belang". Directeur P. B. Bisselink. Programma 1 Le Sang Gaulofs, Marche G. Allier. 2. Ouverture „Semiramis". G. Rossini. 3 Dernière Pensée, Edm. Avon. Polka voor 2 Clarinetten. 4. Fantaisie de l'opera „Romeo en Juliette" Ch. Gounod. PAUZE. 5. Tour?oing Exposition, Marche L. Montagne. 6. Espana, Valse Waldteufel. 7. Episode militaire M Kessels. (Herinnering aan den „Slag van Waterloo"). Zondag 21 Juni. 8 uur. Voortzetting der wedstrijden in de zalen als onder Zaterdag genoemd. 11.uur. Repetitie voor Vaandel dragers. Tatnbours en Hoornblazersin „M sis Sacrum". 11.30 uur Turnersmis in de parochie kerk van St. Jan, op te dragen door den Geest. Adviseur Kap. Sanders. Programma 1. Dorpsdans. Andriesen. 2. De Ruïne. Brandts—Buys. 3. Van '1 lonkend sterreken. Wty z. 4 De deerne. Fr. Kools. 5. De Kuiper. Fr Kools. 6. De Lente komt. H. den Hertog, 1.15 uur. Opstellen voor den grooten Marsch—wedstrijd. Verplichte deelname van alle ver- eenigingen. Begeleiding door de harmonieën: .St. Crispijn", Waalwijk, „St. |an", Waalwijk, „De Volharding", Drunen. Te volgen route: Stationsplein, Mr. v. Coothstraat, Haven, Grootestraat, Gemeentehuis. Officieele ontvangst van het Hoofd bestuur en deelnemende vereenigingen door den Edelachtb. heer Burgemeester E. C. J Moonen. Voortzetting Marsch—wedstrijd: Hoekeinde, Nieuwstraat, Stations straat, St. Antoniusstraat naar het H Hartplein. Bloemenhulde aan het H. Hart, met toespraak door den ZeerEerw. Heer F. N. J. Hendrikx, Bondsadviseur, (intusschen benoemd tot Vicaris- Generaal). Voortzetting Marsch—wedstrijd St. Crispijnstraat naar het Sport terrein der Voetbalvereen. „W.S.C." Parallelweg. 3.30 uur. Aanvang der Groote Turn- demonstraties. Deze demonstraties worden opgeluis terd door de Philips Geluidsinstallatie „De Stem van den Reus", gtï sialleerü door bemiddeling van den heerC Th. Klla, Centrale—houder v. d. Radio- Centrale, Waalwijk. Programma 1. Vaandeldtfiié. 2 Gezamenlijke Vrije Oefeningen. 3. Werktuig— en Stokoefeningen. 4. Pyramlden, le deel. 5. Optreden van het Keurcorps. 6. Algemeen Springnummer. 7. Pyramiden, 2e deel. 8. Prijsuitreiking door den Bonds voorzitter. 8.— uur. Groot Concert op de kiosk op de Markt, door de Kon. Erkende Harmonie „Concordia" te Loonopzand. Directeur: A. A. Groot. Programma 1. Retour des Gladiateurs, Marche Blankenburg. 2. Ouverture „Raymond", Thomas, 3. Les Patineurs, Valse Waldteufel. 4. Grande Fantaisie sur l'Opera „Atilla" Verdi—Roele. PAUZE. 5. The Graham Paige Legion, MarchSang P yof. 6. La Tourterelle, Damare. (Polka voor Picollo, door den heer van Loon 7. Im Reiche des Indra, Ouverture Lincke. 8 Czardas a d Geist der Woiwoden Grossmann. 9 Defileermarsch Groot. Deelnemende vereenigingen. (Tevens volgorde Marsch—wedstrijd.) 1. W G.V., Waalwijk (buiten mede dinging). 2 David, Tilburg 3. St. Herman—Jozef, Drunen, 4. O.B C., Eindhoven. 5. Kunst en Kracht, Tilburg. 6. Petrus Canisius, Zevenbergen. 7. Spartanen, Tilburg. 8. St. Antonius, Nijmegen. 9. Kunst en Kracht, Waalwijk. 10. Prins Hendrik, Vught. 11. St. Dionysius. Tilburg. 12. K.G.V., Kaatsheuvel. 13. Jonge Kracht, Nijmegen. 14. Uno Animo, Mierio. 15. O S.S., 's Hertogenbosch. 16 Voorwaarts, Tilburg. 17 St. Georgius. Eindhoven. 18 Sparta, Eindhoveu, 19. Excelsior, Nijmegen. 20. K D.O.. Deurne. 21. St. Petrus, Oirschot. 22 D.O.KWaalre. 23. Turnlust, Budel. BESTUUR DER „W.G.V." Zittend v.l.n.r.: W. H. de Haan, L. A. Sanders, J. Schambergen, Staande v.l.n.r.: M. van de Ven, H. J. Bergmans, J. Dumoulin, A. J. van Wees. J. Mahieu. BESTUUR, LEDEN EN ADSPIRANTLEDEN DER GYMNASTIEKVER. „W.G.V."

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 14