van i NUMMER 50. ZATERDAG 20 JÜNI 1931. 54e JAARGANG. DERDE BLAD. WAALWIJKSCHE ETALAGE-WEEK 20—27 JUNI. De winkelstand in onze ge meente is wel ontwaakt. En de bewijzen zijner herleef de activiteit volgen snel op el kaar. De voorzitter van 't Uitvoerend- Comité der Reclame-week, de heer Chr. Klerx. Hebben we reeds twee winkel weken van de afdeeling winke liers van den R.K. Middenstands tod te aanschouwen gehad en organiseerde de W aal wijksche Winkeliers-vereenigingen reeds ren paar dergelijke wapenschou wingen, thans heeft men de ge legenheid dat in onze plaats groo- te Gymnastiek-demonstraties ge houden worden, aangegrepen om een etalage-week te organiseeren, die alle voorgaande verre moet overtreffen. En dat kan ook! Waarom? Omdat men thans gekomen is tot samenwerking van drie ver enigingen, die daarvoor zijn aangewezen, nil. de groep win keliers van den R.K. Midden standsbond, de Waalwijksche tVinkeliersvereeniging met Waal wijks Belang. Dat is een samenwerking die wij met vreugde begroeten en die voor de toekomst voor onze ge laten zien wat Waalwijk op win kel-gebied vermag, wat kwaliteit, keus en prijs betreft. Zij willen met nadruk weer eens de aan dacht vestigen op onze gemeente ook als winkel-centrum van een groote, wijde omgeving, die gaar ne hierheen komt voor ontspan ning, maar ook om te koopen. De beide winkeliers-vereenigin- gen hebben tesamen een uitste kend idee bedacht om den trek naar de Waalwijksche Winkel week te vergrooten door het koo pend publiek iets aantrekkelijks te bieden. Nu eens geen bons, maar nu mag men raden en nog eens ra den en wat doet jong en oud liever dan raden! En 't is de moeite waard dat men raadt. Naar een geldprijs van 100.naar 200 andere prijzen ter waarde van pl.m. 500.—. Als dat niet trekt, trekt nie mendal Men kan nadere bijzonderhe den hieromtrent lezen elders in dit nummer, op de genummerde circulaire die ieder inwoner der geheele streek (pl.m. 20.000) net jes per post heeft thuis gekregen en die men goed bewaren moet om mee te brengen, daar ze groo te waarde heeft en welke voor waarden men ook kan lezen in de vitrines der deelnemende win keliers. stand van Waalwijk te steunen, 1 „daadwerkelijk te steunen" door zooveel als 't eenigszins mogelijk is in Waalwijk te koopen; de be woners onzer omgeving volgen vanzelf en doen dat gaarne. Laten allen van binnen en bui ten van hun belangstelling doen blijken bij elke gelegenheid, dan gaan wij een mooie Winkel- Feestweek in, die voor 't oogen- blik en voor de toekomst vrucht dragende gevolgen voor onzen middenstand en de gemeente zal hebben. I)e heer P. T. Bierlaagh, penningm. Dit succes hopen wij dat het ijverige comité uit Winkeliers- groep van den Middenstand, uit Waalwijksche Winkeliersveree- niging, uit Waalwijks Belang, moge boeken voor zijn onver moeid streven in 't belang van Waalwijk Een woord van hulde aan 't onvermoeide comité, speciaal aan 'l dag.-bestuur daarvan, de heeren Chr. Klerx, C. G. Nieuw koop, Ed. Verdunnen en P. T. Bierlaagh. op en bouwt er dan een scrupu leus optrekje naast een zomer verblijf van drie bij vier. Maar als Zaterdagsmiddags de vrien den uit de stad voor de week-end komen met de matras onder den arm dan gaat overal de vlag in de lucht. En overal op het land en overal langs de kanalen en eilandenoevers is het een ge- klapper en gekleur van je welste. V an alle landen in Europa vlaggen wij: het minst een oud volk van zeevaarders. Het moet beter worden. Wat belet ons er buiten op het plat teland mee te beginnen. Laat ons hier b.v. eens 'n goed voorbeeld geven met de a.s. Gym- nastiekfeesten en de Reclame week. Een mooie gelegenheid. Dus allen de vlaggen uit! Onze straten leenen er zich zoo schit terend voor. 5 uur. EEN EN ANDER OVER HET PROGRAMMA DER RECLAME-WEEK. De heer E. Verdunnen, secretaris. De heer C. G. Nieuwkoop, Vice-voorzitter. "^ente veel goeds kan beloven. ij hopen en vertrouwen dat (eze eerste kennismaking goede pfolgen zal hebben en dat zij «feces zal hebben, al moge zij <aii misschien de feilen van een eerste poging niet geheel missen. r is reden het welslagen opti mistisch tegemoet te zien. an alle zijden toch heeft men «ingespannen om iets goeds, s bijzonders te brengen. etal 1,vinkeliers hebben hunne aages bijzonder verzorgd, eeni- zelfs hebben een aparte "'«v-room ingericht. Zij willen voner en buitenman opnieuw Dat is nog niet genoeg. Er zijn nog veel meer attracties. Waalwijks Belang heeft zijne medewerking toegezegd en ver leend om 't feestprogramma in orde te maken. En dat beteekent dat ook dit in orde zal zijn. Eiken dag nieuwe attracties, zooals 't feestprogramma aan geeft en wij meenen dat ook dit programma in staat is de men- schen magnetisch naar Waalwijk te halen. Waalwijks Belang, als vereeni- ging voor vreemdelingenverkeer, heeft o. i. terecht gemeend met alle kracht dit pogen der winke liers te moeten steunen, omdat er thans juist gelegenheid is zoo veel mogelijk menschen naar Waalwijk te trekken, wat niet al leen de winkeliers, maar alle ne ringdoenden enz. ten goede moet komen. Een goed feestprogram- ma, als concerten, kinderfeesten, vuurwerk enz. is daarvoor al uitermate geschikt en daarvoor meende W. B. moeiten en kosten 1 gaarne te moeten over hebben. Daarenboven is er tegelijk een j actie voor Nederlandsch fabri- kaat. Welnu, de samenwerking is er, 1 de goede opzet eveneens, de af werking zal naar den eisch vol gen. Laten alle Waalwijkers daar aan meewerken, laten zij 't goe de voorbeeld geven, den Winkel- VLAGGEN. Wat is een vlag een fijn ding. En wat zit er in den klank van het woord die lekkere klap van den wind, die wij altijd in ons Holland hebben een waarom ons land een vlaggenland zou moeten zijn. Wij hebben dat feest niet dik wijls van het rood-wit-en- blauw en van het felle oranje tusschen de boomen en in de straten. Wij zijn aarzelende men schen, een beetje verlegen om eigen feestelijk gevoel, dat wij 't liefst verbergen achter onze ge sloten gevels. En daarom ziet men weinig vlaggestokken aan de huizen geconstrueerd, ook bij de nieuwste en modernste hui zen. De vlaggen die kruipen ergens uit een dakvenster of tuimel raampje en hoevele huisvaders zijn er in deze dagen, die nog eens spontaan tegen de feestda gen zeggen: „Allo, Jan, naar de vliering en de vlag uit!" Om een even koel volk te ne men als de Hollanders de Zwe den bijv. Bij ons was nog nooit een republikein eerste minister. Branting, de sociaal-democraat, was het in 1917. En a propos van dat wegblijven der sociaal-demo cratische gemeenteraadsleden bij het diner der Koningin en andere gelegenheden Branting at bij den koning en was een persoon lijk vriend van hem. En in dat democratische land wordt ge vlagd als in geen ander land. Bij ons is het: eerst een huis en bij gelegenheid een vlag. In Zweden richt men eerst een vlaggemast Wij willen met nadruk de aan dacht der kinderen en speciaal i der moeders uit Waalwijk en de verre omgeving vestigen op de openlucht-uitvoering die aanst. Woensdag ter gelegenheid der I Reclame-week de kleinen geheel gratis op de Markt wordt aange- i boden. Het zal een zeer bijzon- j dere uitvoering zijn door een der beste goochelaars uit ons land. Hij zal duiven, kanaries en nog veel meer voor den dag tooveren, kortom, hij zal wonderbaarlijke toeren laten zien. Daarbij zullen bekende buiksprekers optreden en, de kleinen dol vermaken, i Komt dus allen zeker Woens- j dagmiddag naar Waalwijk, komt bijtijds of blijft wat na, dan kunt ge tegelijk met de kleinen eens goed gaan winkelen en geld ver dienen. Ge vangt dan twee vlie gen in één klap. Ook vragen wij de speciale aandacht voor de uitvoering van het mondharmonica-gezelschap „Crescendo" uit Dubbeldam, be staande uit een 30-tal muzikan ten en dat op het concours te Capelle met Hemelvaart den len prijs behaalde. Met dit nummer van het pro gramma heeft Waalwijks Belang (evenals met de Kinder-uitvoe- ring) iets nieuws bedacht en wij denken dat het veel belangstel ling zal trekken; het is iets ge heel origineels voor plaats en streek. Ook wat de opening betreft, is voor ditmaal met de traditie ge broken. Nu eens geen hooge hoeden, geen officieele speeches, geen rondrit, of rondwandeling, maar een aan kondiging der opening der win kelweek door bazuingeschal van een paar pittige herauten op hun vurige rossinanten door de ge heele gemeente. Dat zal 't hem wel doen, dunkt ons, door onze bevlagde en versierde straten. PROGRAMMA DER FEESTELIJKHEDEN. ZATERDAG 2Q JUNI: Aankondiging der opening Winkelweek met bazuin geschal door 2 herauten. MAANDAG 22 JUNI: 8—9 uur. Concert door het Gemengd Koor T.A.V.E.N.U. Programma: 9 10 uur. Concert door de Christelijk Gemengde Zangvereeniging „Hallelujah". Programma DINSDAG 23 JUNI: 7.30 uur. Rondgang der harmonie „St. Crispijn", door St. Anto- niusparochie, Stationsstraat, Markt. 8 uur. Concert op de kiosk. Programma 3 uur. 8 uur. WOENSDAG 24 JUNI: Op de Markt Openlucht-uitvoering voor de kinderen, door Chineesche goochelaars, buiksprekers, enz. (Ge zelschap Louis de Haan, Rotterdam). Radio-Concert. DONDERDAG 25 JUNI: Voormiddag Premiemarkt met extra prijzen. Merriënkeuring. M.C.-keuring. Namiddag Verrichtingsproef M.C.-paarden. 7.30 uur. Rondgang der harmonie „St. Jan" door v.m. Baard wijk, Grootestraat, Markt. 8 uur. Concert op de kiosk. Programma: 8 uur. 5 uur. VRIJDAG 26 JUNI: Film-avond van Ned. Fabrikaat, uit een 20-tal Ned. bedrijven, in de Luxor-Bioscoop. ZATERDAG 27 JUNI: Concert door het Mondharmonica-gezelschap „Cres cendo uit Dubbeldam (le prijs concours te 's-Grevel- dum-Capelle). Programma 7.30 uur. Rondgang der Kon. Harmonie „Euphonia" van Kaats heuvel, vanaf overweg Besoijensche straat, Groote straat, Markt. Concert door de Kon. Harmonie „Euphonia" van Kaatsheuvel. 8 uur. Programma 10.30 uur. Tot slot der Winkelweek Schitterend Vuurwerk uit de Kon. Pyr. Fa brieken v.h. J. de Kat te Leiden 49 prachtige num mers op den Winterdijk achter de Markt. Radio-muziek. Straatversieringen. Van de Zaterdag en Zondag alhier te houden gymnastiek- leesten zijn afzonderlijke programma's verschenen, waar naar wij bij deze verwijzen. Eiclio van liet Zuiden 1. Vlaanmsche Kermis Wierts 2. Ecce quomondo moritur Hand! 3. Middernacht Wierts' n tn 4A Jan Willems' Vrijage Ztfdertaan. f®fUed1 A. Wiltberger. n r,'!!!i S n p,i O. J. v. Herwaarden. O Gulden Hoofd jaC- Bonset. Psalm 47 Isr. J. Olman. Marche Lorraine Franz Schubert Le Trouvére, Fantaisie Dollar Walser PAUZE. Fantaisie sur l'Opera Mignon Grande Ouverture Cavaleria Rusticana, Fantaisie The Gladiators Farewell, Marsch Ganne. Langlois. Mascagni. Fall. Blankenburg. Verdi. Floris. Thomas. 1. Salut k Louveigne, Marsch 2. Elvira, Ouverture 3. Echos Fluviaux, Ouverture (le prijs Concours Oss). 4. Doux Songes, Valse PAUZE. 5. Goede Kameraden, Marsch 6. Giuletta, Ouverture (le prijs Concours Oss). 7. Voix Roumaines, Valse de concert 8. Marsch Populaire D. D. Belleflamme. J. Werkman. Jean Preckher. Pr. Francois. Ch. de Roy v. Zuydewijn. L. Blémant. M, J. H. Kessels. J. Wierts. 1Crescendo, Marsch 2. Juliana, Wals 3. Alpenlied 4. Stein Song 5. Chef de Corps, Marsch 6. Am Bache 7. Vesperklokken 8. Potpourie 9. Lente, Wals 10. Volle Wind 11. Marche Les Soldats Civils 12. Finale. R. M. Zwang. E. A. Jonas. A. Knelwolf. E. A. Tenstad. H. A. Erkrath. E. A. Jonas. R. M. Zwang. E. A. Jonas. F. Francois. 1. Euterpe, Marsch 2. Cavalerie Légère, Ouverture 3. Faust Ballet 4. Op 'n Perzische Markt (Karakterstuk) PAUZE. 5. Zampa, Ouverture 6. Les Dragons de Villars, Fantaisie 7. Coquelicots et Blevets, Grande, Valse 8. The Graham Paige Legion, Marche Barbe. Suppé. Gounod. Ketelby. Herold. Maillard Govaert. Pryor.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9