Hierop letten! Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. volgende maand. Naar Wolffs Parijsche corres pondent verneemt, heeft de Fransche ministerraad gisteren ook Biüiings opwekking tot een officieele samen komst van BrQiing en Curtius met Laval en Briand besproken. Het voor stel heeft 'n gunstig onthaal gevonden en zal in ieder geval binnenkort prac- tlschen vorm aannemen als het maar nauwkeuriger omschreven wordt. Andere antwoorden. Italic beeft het plan zonder reserve aanvaard. In België beraadslaagt men nog steeds, maar zal men natuurlijk den grooten Franschen buur volgen, Stimsom heeft verklaard, dat van de hoofdpunten van Hoovers voorstel niet zal worden afgeweken. Mellon is inmiddels naar Parijs vertrokken, om de besprekingen te beginnen. Be/gië's defensie uitgaven. De Kamer heeft met 94 tegen 77 Stemmen het geheele begrootii.gsartikel, waarbij 210 millioen wordt uitgetrokken voor de nationale defensie, goed gekeurd. Het toppunt dezer vergadering was, dat, nadat de 210 millioen militaij-e uitgaven waren goedgekeurd, het debat begon om weer belangrijke belasting verhoogingen te doen goedkeuren. Mussolini betuigt instemming met het Hoover plan. Mussolini heeft naar aanleiding van het voorstel van president Hoover den Italiaanschen ambassadeur te Washing ton Dinsdagavond het volgende tele gram doen toekomenIk verzoek U de regeering der Ver. Staten mede te deeien. dat ik het voorstel van den Amerikaanschen president tot het schorsen van alle schuldbetalingen van de regeeringen gedurende een jaar toejuich. Dit voorstel vraagt belangrpe offers Maar ik heb na ampele overweging besloten mijn toestemming in principe te verleenen. Ik juich de maatregelen der Amerikaansche regeering toe en doe mijn best een vreedzame uitvoe ring van het gelukkige initiatief der Amerikaansche regeering niet te ver storen en zoo te handelen als in de lijn van het voorstel van president Hoover ligt. Ik wensch de Amerikaansche regee ring geluk en wil niet nalaten daaraan toe te voegen, dat de heldhaftige be teekenis van het initiatief door het Itallaansche volk ten volle gewaardeerd wordt. Een vreedzame samenwerking tusschen de volken, die door dit plan zonder twijfel tot stand komt, is van bijzondere beteekenis aan den voor avond van de ontwapeningsconferentie. voorbaat mijn dank. In mijn schryven van 17 Juni j.l. heb ik, door nalatigheid van een der on derteekenaars van het verzoek tot ver betering der Hoogevaart, abusievelijk vermeld, dat B. en W. niet geantwoord hebben op het betreffende verzoek en dat zulks niet in den Raad is behan deld, doch bij nader onderzoek ter be voegder plaatse is mij gebleken dat zulka wel het geval is geweest. Hoewel dit absoluut aan de strekking van mijn betoog niets verandert, meen de ik toch goed te doen zulks onder de aandacht van Uwe geachte lezers te brengen. Nogmaals mijn dank voor de ver leende plaatsruimte. Hoogachtend, C. de Rooij-Nieuwenhuizen. HET VRAAGSTUK: DE BESTRIJDING DER MANNELIJKE WERKELOOSHEID EN DE VROUWELIJKE ARBEID IN DE FABRIEK. 4e Hoofdstuk. 3e Deel. ONDER „VALSCHE VLAG" of ROND HET SYMBOOL DER LIEFDE VOOR NEDERLANDSCH FABRIKAAT! Noodzakelijk is vooral een recla me-campagne op gezonde basis met weldoordachte politiek, die er op uit is klanten te maken door de verdien stende hoedanigheden van het arti kei, en niet om „alleen éénverkoop tot stand te brengen door de recla me". Constante Werkverruiming Sy stemen! Zij zijn een eerste vereischte omdat er „Gespeculeerd wordt op Concurrentie soms ten koste der Werkverruiming, die de Commissie wil voorstaan. Het zal U opvallen dat ik zoo dikwijls op C.W.S. baseer. Er is van die C.W.S. alles te maken, als men het maar beseft en zijn gedach ten er op kan concentreeren, hetgeen toch een noodzakelijkheid is voor het onderwerp van de Commissie „der Werkverruiming". INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Vrijhoeve-Capelle, 23 Juni 1931. Mijnheer de Redacteur! Andermaal ben ik zoo vrij een be roep te doen op Uwe bereidwilligheid, en verzoek U beleefd nogmaals eenige plaatsruimte in Uw blad. waarvoor bij Ik behoef u wel niet te zeggen, dat mij bij deze schreden een steen van 't hart viel. Reeds was de eland bijna aan den rand van het struikgewas gekomen, toen een doffe knal uit Roxy's zware buks de stilte van de wildernis ver brak. Een oogenblik stond het dier ais aan den grond genageld, toen liet het echter den kop zinken voor een woedenden aanval. Nog nooit had ik in zulk een levensgevaar verkeerd. Nog heden ten dage is het mij niet volkomen duidelijk, hoe het onheil nog op 't laatste oogenblik kon wor den afgewend. Naipoktuma was ter elfder ure verschenen en had mijn woedenden aanvaller door een schot in 't oog gedood. Midden in den ra zenden loop hield het dier plotseling stil, wierp zijn kop omhoog en uitte een luiden, doordringenden en onna tuurlijke schreeuw, die in de bosschen aan den anderen oever een huivering wekkende echo vond. Daarna ging er een rilling door het lichaam en de geweldige massa zonk levenloos ineen. Ik moet bekennen, dat deze eland mij hevig had verschrikt, en eerst toen zijn machtig lichaam onder de handen der vrouwen in malsche bief stukken en sappige braadlappen was veranderd, had ik den schrik reeds eenigermate overwonnen. Nu was er eindelijk voedsel in over vloed. Wie dacht nu nog aan de vas tenlljd, die achter ons lag? Dag en nacht werd er gebraden en gesmuld, zooals menschen smullen kunnen, die sedert weken met wortels en rendier pezen hun leven hebben moeten rekken. Wordt vervolgd We behoeven de Nederlandsche producten bij de buitenlandsche niet ten achter te stellen, laat dat het bui tenland maar eens doen, die probee- ren dat wel, zooals in begin April te Antwerpen, op een brutale overdon derende manier, doch het publiek zal zich wel zoo verstandig toonen door het antwoord] daarop niet schuldig te blijven en aan de waarheid gerust te twijfelen. Koopers blijven dan van zelf wel weg en dat is voor de eigen industrie en dp gemeenschappelijke belangen het voordeeligst. Hoe bru taal Bata volgens den zestienden brief uit België dato 7 April in Mis- set's schoenmakersvakblad, te werk ging, kan men lezen, mits men dit aan genoemd adres even aanvraagt. Ik meen te mogen constateeren dat Bata zoomin de smaak van het Bel gische publiek als die der Nederlan ders te pakken heeft, doch behalve „de smaak" van schoenen, zal hij wel tot de conclusie komen dat men aan de „Noordzee" vjan andere smaken in handelspractijken houdt. „De winst is niet ons doel", schreef Oplossingen van de vorige week. 1 Stel niet uit tot morgen, wat gij heden doen kunt. 2 Hert Vink Lijster Zalm Adder Kakatoe. 3 Onweer. Nieuwe Raadsels. 1 Ik ben een spreekwoord van 22 letters 6—2—3 is niet nauw 4—13—14—15 is een kleur 1 5—10—11 lichaamsdeel 17—20 voegwoord 7-8-9—19 jongensnaam 12—7—15 niet „leeg" 18—5—16 dient om op te loopen 2 Van boven naar beneden en van links naar rechts, ben ik iets dat aan alle vruchtboomen komt: x medeklinker xxx gebruikt de schoenmaker xxxxx een kleur van het haar xxxxxxx het gevraagde woord xxxxx stad in Duitschland xxx lidwoord medeklinker Er stond een juffertje voor de deur, Ze had een heel mooi schortje voor. Hoe langer het juffertje stond, Hoe meer ze vergong. zij in haar circulaire. Nu in Neder land en België is bij alle bedrijven de winst wel het doel, daarnaast tracht men de diensten van de arbeiders fat soenlijk te vergoeden en het publiek een zoo groot mogelijken dienst te bewijzen door aan hun smaak te vol doen, zonder hun dieper dan voor Bata in de beurs te doen gaan. Onge- noodigde gasten zijn niet altijd wel kom en zeker niet als zy brutaal zyn, zij maken dan reclame zooals het juist niet moet. Precies als die be roemde voetballers in den wedstrijd Willem IIPraag Z\j hadden byzonder goede eigen schappen, nou, die heeft Bata ook, doch die kan men bestudeeren. Rec lame wensch ik voor hem niet te ma ken, dat kan „Het Volk" wel doen, als zy meent de werkverruiming daar mede van dienst te zijn. Het is maar goed dat de heer Math.... geen schoenmaker is, hij kon me naapen en warempel een film over de Bata-artikelen afdraaien, waarin hij haar „geheimen" (nou, voor reclame wordt soms veel geld betaald) kenbaar kon maken aan het publiek, hen aldus hypnotiseerend om de werkloosheid te vergrooten, meer ontevreden arbeiders en zieltjes te winnen. Roebels! Nu schei ik er uit, ik ga terug naar mijn Constante Werkver ruiming Reclame Opinie's! Ik stel de Nederlandsche produc ten boven de buitenlandsche, ben voor den Nederlandschen handel om princi- pieele en economische redenen. Ik zal ook het Nederlandsche product qua- litatief en technisch boven het bui- tenlandsch fabrikaat stellen, zoodra de verkoopsystemen in ons land ge wijzigd zijn. Ik heb daarin te weinig vertrouwen en het is daarom ook dat ik tegen het C.W.S.-beginsel bezwaar heb, en de reclamecampagne, zooals ze thans is, veroordeel. De vlag wordt mijns inziens mis bruikt om de lading te dekken, of de vlag is niet het symbool der liefde voor Neerlandsch fabrikaat. Is het wel in orde, met de C.W.S. stempel, al zyn dan Nederlandsche schoenen in alle prijsklassen voorJ handen. Koopers trekken en klanten maken. Klanten bevredigen, klanten hou den, onverschillig van welke Neder landsche fabriek en in welke prijs klasse, doch klanten voor Neder landsch fabrikaat. Dat is de beste Reclame Dat is de beste Werkverruiming! De Reclame is een factor in het distributieproces ten voordeele van producent, handelaar en consument om er succes mede te behalen! Om door Reclame een strop te ha len, daarvoor zijn verschillende fac toren op te sommen, doch ik zal ze niet belichten Het principe dat geldt voor de Reclame, o.a.De beste qualiteit voor den zoo laag mogelijken prijs, geldt ook voor den verkoop, dan kan de winst nog „zoo groot mogelijk" zijn. Hetzelfde principe geldt ook voor den handelaar, die de best mogelijke qualiteit, óók voor den laagst mogelij ken prijs moet kunnen en willen om zetten, en geldt ook voor den consu ment, opdat hij daardoor bevredigd wordt. Tevreden afnemers zijn gezel lige clientèle, zij rekenen op een prompte bediening en de bediening kan dan op hen -rekenen. De verschil lende elementen en de bijzondere misbruiken, die koop en verkoop be- invloeden, ik wil ze alle niet poseeren, doch ze allen evenmin verzwijgen. De concurrentie en de zucht naar concurrentie Het idee voor den fabrikant van te werken hebben of stil liggen. De idee bij den winkelier, 't zelfde schoentje na laten maken, 't moet goedkooper zyn, ik zal hem eens een hak zetten. Zij leiden tot wantoestan den. B-v., daar gaat ie! Mynheer komt zelfDe winkelier 1 Praat over koe tjes en kalfjes, 't Is niet druk er wordt wel wét verkocht, maar zóó goedkoop, er is niets te winnen. De aap komt uit den mouw! „Kunnen jullie me ditook le veren? Wat kost het? Rekenen kun nen ze, calculeeren ook al, ze weten het nuDe fabrikant noemt zijn prfjsNatuurlijk veel te hoog, hy j moet concurreerenAls 't niet min- I der kan, moet dit wat minder en dat wat voordeeliger, „zus" iets korter, j „daar" wat lichter, kom maar af, „er gaat wat af". Vraag nu niet wat er afgaat, het is niet dubbelzinnig, er gaat dubbel wat af, wat van den prijs en wat van.de hak? Nee, nee, ik kan er niet op komen, nee, van de hak niet, zoek het zelf maar uit. Maar er komt wat bij ook, en dat is wat, het labeltje of de stempel van C.W.S., en de schoen verschijnt innou ja, in een andere prijsklasse. Niks aan te doen! U heeft het vragenlijstje over „de mannelijke of vrouwelijke arbeids krachten fn de Stikkerij" nog niet ingezonden. U is toch een katholiek werkgever, die leiding geeft, heeft U geen interesse om over dat vraagstuk in het Vakblad van Misset, in het Dagblad van Noordbrabant en in het Nieuwsblad van het Zuiden de ver schillende zijden van dat vraagstuk omtrent „de mannelijke werkverrui ming" te behandelen op principieele, technische en economische gronden en daarbij De Echo van het Zuiden niet vergeten. Bij voorbaat mijn dank en als we derdienst wil ik hier even uitstippelen wat er bij die reclamecampagne der C.W.S. behoort te geschieden om eventueele stroppen met Neder- landsch fabrikaat te voorkomen. Ik begin met wat meer „zelfstan digheid voor winkeliers en fabrikan ten aan te vragen. Zelf ideëen scheppen in snitjes, modellen, kleurschakeering. 't Nooit willen maken zooals 't een ander maakt, doch mooier, beter passender, solider, kunstzinniger, en dan, de winkeliers er niet mee laten leuren. Niet aan twee bij elkaar gelegen za ken aan verschillenden prijs verkoo- pen en evenmin aan twee of meer bij een gelegen zaken hetzelfde artikel in dezelfde snit, in dezelfde uitvoe ring en ook niet den een met het fa brieksmerk en den anderen zonder merk verkoopen. Straks meer! W. A. PULLES, Tilburg. (Wordt vervolgd). Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. GEMENGD NIEUWS. Overreden en gedood. Het driejarig zoontje van de familie B. F. te Stedum bij Groningen klom gisteren op een dissel van twee aan eengekoppelde wagens. Bij zijn woning sprong het ventje eraf. Het kwam daarbij echter te vallen en werd door een van de wagens overreden en gedood. Aan de gevolgen overleden. De landbouwer P. v. d. Bdie te Oosterwolde onder een auto is geraakt is aan de gevolgen van zijn bekomen verwondingen overleden. Doodelijk mijnongeluk. In de mijn Adolf" te Merkstein, grenzende aan Kerkrade, geraakte de gehuwde 34-jarige mijnwerker, M. Jansen, onder afvallend gesteente. De dood trad onmiddellijk in. Verdronken. Eergisteravond is de 17 jarige van Voorst uit Bussum bij het baden in de Bultenvestinggrachi te Naarden verdronken. Drie jongens door zand bedolven. Woensdagmiddag om half zes waren drie zoontjes van de familie Roelfsema wonende op den Garst te Winschoten in een zandgroeve nabij de spoorbaan aan het spelen. Plotseling is het zand ingestort en werden de drie kinderen bedolven. Twee konden onmiddellijk worden ge red, waarvan een met 'n gebroken been naar het R.K. Ziekenhuis werd ver- voerd. De zevenjarige Johannes R., werd een kwartier later uitgegraven. Het ventje bleek te zijn gestikt. Het andere knaapje kreeg geen letsel. Omtrent het ongeval, waarbij een drietal spelende kinderen in een zand groeve werden bedolven, kan nog nader worden gemeld, dat het oudste jongetje zichzelf wist te bevrijden en naar huis is gehold om zijn ouders te waarschuwen. Inmiddels was er reeds van andere zijde hulp op komen dagen waardoor de andere kinderen konden worden bevrijd. De 3-jarige Jan Roelf sema bleek reeds te zijn gestikt, terwijl zijn 4-jarig broertje ernstig aan beide beenen was gekneusd en zooals ge meld. In het R K. Ziekenhuis te Win schoten opgenomen. Bij het zwemmen verdronken. Te Heino (bij Zwolle) is gisteravond de 28 jarige Y. v. d. Wal, le machi nist bij de stoomzuivelfabriek aldaar, bij het zwemmen in het Overliselsch kanaal verdronken. Het slachtoffer laat een vrouw en een kindje achter. Vrouw in brand geraakt. Op de sleepboot „Duo Amid", Hg. gend in het Oude Bassin te Maastricht, wilde Dinsdagmiddag de schippers vrouw M. L M. een kachel aansteken. Zij kwam hierbij echter met hare kleeren in aanraking met het vuur en stond in een oogwenk in lichte laaie. Met ernstige brandwonden overdekt werd de ongelukkige overgebracht naar het Calvarienberg—Ziekenhuis. Haar toestand doet het ergste vreezen. 10 menschen bij wervelstorm gedood. Volgens berichten uit Rlo de Janeiro is de Brazilliaansche stad San Luis de Caceres door een wervelstorm geteis terd. Tien personen zijn daarbij om het leven gekomen. Er zjjn verder 25 gewonden. De stc ffelljke schade Is groot. Ongeveer 30 huizen zijn geheel verwoest. De werkloosheid. Het aantal werkloozen in Duitsch land is in de eerste helft van Juni verder verminderd. Het aantal bij de arbeidsbeurzen ingeschreven werk loozen bedroeg op 15 Juni 4 millioen, wat tegenover den stand van 1 Juni een vermindering van 53.000 beteekent. In de verzekering tegen de werk loosheid is het aantal ondersteunde kostwinners met 100 000 verminderd tot 1 476 000 Daarentegen is het aan tal crislsordersteunden met 4000 ge stegen tot 933 000. Het aantal werkloozen bedroeg den I5den dezer 2 620 930, hetgeen weer 18.032 meer is dan de vorige week. Gevolgen der dronkenschap. Op het gehucht Brasseuil, gemeente Aufreville op vier kilometer van Man- tes, in Frankrijk gebeurde een vreese- lijk drama van de dronkenschap. De 50—jarige Henri Petro vader van vier kinderen, was voor den tweeden maal in het huwelijk getreden met 'n weduwe, moeder van vier kinderen, die echter niet bij Petro inwoonden. Petro had veel gedronken en kreeg in een weide, twist met zijn buurman,* Jean Allegro, 45 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Allegro had namelijk vrouw Petro een liter melk gevraagd en Petro jaloersch zijnde, viel Allegro lastig. Op een gegeven oogenblik maakte hij zich meester van een houweel en wou Allegro aanvallen. De buurman sloeg hem echter te gronde ontwapende hem en blind van woede, ging hij hem met het vreeselljk wapen te lijf. Petro ontving twintig houweelslagen en was weldra 'n lijk. De dader, die insgelijks onder den Invloed van den drank bleek te zijn, werd aangehouden en opgesloten. Auto.ongeluk ten gevolge van vermoeidheid. Gisterochtend is een vrachtauto, bij het fort aan de Biltstraat te Utrecht in een droog stuk fortgracht gereden De auto stortte van een hoogte van onge veer 5 M. naar omlaag en werd zwaar beschadigd, doch de inzittenden de bestuurder, een 24-jarig persoon uit Rotterdam en een jongetje kregen geen letsel. De bestuurder van de auto heeft aan de politie verklaard, dat hij den vorigen ochtend om half 7 aan den arbeid was gegaan en doorgewerkt had tot 5 uur n.m„ daarna met een geladen vracht auto van Rotterdam naar Nijmegen was gereden, daar de goederen had gelost en vervolgens weer de terugreis naar Rotterdam had aanvaard. In Ede had hij zijn wagen twee uur aan den kant gezet en geslapen. Daarna werd de tocht voortgezet en bij Utrecht ter hoogte van het fort aan de Biltstraat viel hij door overmoeidheid in slaap. Ongeval op onbewaakten overweg. Op den onbewaakten overweg op de lijn Enschede—Hengelo is gister avond ongeveer 9 uur een ernstig ongeluk gebeurd. Twee wielrijders zouden aan den Olieslagweg le Lon- neker de lijn oversteken in de richting van Twekkelo. Vanuit Hengelo zagen zij een motortrein naderen en stapten daarvoor af. Nadat deze gepasseerd was beslegen zij weer hun rijwielen zonder te bemerken, dat er ook uit de richting Enschede een motortrein op komst was. Een der wielrijders, de 24-jarige G. Tiggelaar, kwam met zijn voorwiel In aanraking met de treeplank van den motorwagen en werd een 40 meter meegesleurd. Met ernstige ver wondingen werd hij opgenomen en naar het R K. ziekenhuis te Enschede overgebracht, waar hij hedennacht te ongeveer 1 uur is overleden. Zijn kameraad, die slechts op geringen afstand van hem verwijderd reed, kreeg geen letsel. Het zicht daar ter plaatse is zeer goed, zoodat het ongeluk aan onop lettendheid moet zijn te wqten. Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald h 10 cent per week.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6