Bi) Hoofdpijn f en bij Kiespijn Kürtens lot nog onbeslist. Naar gemeld wordt» zal het nog 'ruimen tijd duren voor 't Pruisische jnlsterie van Justitie zich door de nvangrljke dossiers heeft heengewerkt elke betrekking hebben op de affaire lirten. Pas wanneer dit is geschied, over het lot van Kiirten worden list. Treinongeluk bij Turijn. Nabij Turfjn is een met rails geladen jederenwagen ontspoord. Vijf arbei- trs kwamen hierbij om het leven, jwljl elf werden gewond. Een kanonneerboot gezonken. Een Argentljnsche kanonneerboot in de haven van Buenos Aires in Dtsing gekomen met een stoomschip kanonneerboot werd zoo ernstig eschadigd, dat zij binnen enkele ainuten zonk. Elf leden der bemanning jjn verdronken. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. IPaardenkeuringen te Waalwijk. Donderdag '25 Juni werden alhier nder zeer gunstig zomerweer verschil- nde paardenkeuringen gehouden. De le keuringen hadden plaats op 't daar- uitnemend geschikte sportterrein. Was in alle opzichten een geslaagde ig. De>heer Jud. Timmermans Ph.zn. lorgde voor allerlei, waardoor de taak er verschillende jurys werd veraan- enaamd. Het paardenmateriaal was irima en in grooten getale aangevoerd. De uitslag was als volgt: Merrie-keuringen vanwege de Pro vinciale Regelings-commissie voor de Paardenfokkerij. Tweejarige merriën, aangeboden 12. Ie prijs 40.Roosje, d.br., vader Holand van C. H. van Everdingen te ïeusden. 2e prys 30.—, Ralbona, k.br., va ler Holand van Wed. A. Straver, Baby oniënbroek. 3e prijs 25.Ramina, d.br., vader Holand van dezelfde. 4e prijs 20.Rodona, d.br., vader Ebert van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 5e prijs 10.—, Riliana, br., vader Holand van M. v. Mersbergen te Dron gelen. 6e prijs 10.Roelandina, br., vader Kroonprins van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Driejarige merriën, aangeboden 16. Ie prijs 40.Pia, d.br., vader Ho van, J. C. Wink te Wijk. 2e prijs 30.Polona, vos, vader Colonel van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 3e prijs) 25.Pranda, l.zw., vader Justico van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 4e prijs 20.Pukky, d.br., vader Zwingli van F. H. A. van Casteren te Schaijck. 5e prijs 10.Polli, k.br., vader Olympus van A. Z. Snoek te Almkerk 6e prijs 10.Parita, br., vader Co lonel van Gebr. Oerlemans van dei- Schans te Drongelen. Reserven. Parade, zw.br., vader Ebert van A. de Lorm te Andel. Poolster, r.br., vader Holand van J C. van der Beek te Genderen. Vier tot achtjarige merriën, aange boden 30. Ie prijs 50.—, Kally 8 jaar, k.br vader Roland III van A. Z. Snoek te Almkerk. 2e prijs 40.Nolara 5 jaar, d.br vader Holand van G. J. W. Brander- horst te Eethen. 3e prijs 40.Malanda 6 jaar, zw br., vaderi Holand vart denzelfden. 4e prijs 30.Lera 7 jaar, k.br vader Cicero van Gebr. Smits te Was pik. 5e prijs 25.Noliena 5 jaar, k.br vader Holand van G. H. Straver te Ba byloniënbroek. 6e prijs 20.Ottolina 4 jaar, zw. vader Holand van Gebr. Oerlemans van der, Schans te Drongelen. 7e prijs 15.Maline 6 jaar, zw. vader Ebert van dezelfden. 8e prijs 10.—, Otella 4 jaar, vos, vader Colonel van J. C. Wink te Wijk 9e prijs 10.Ningli 5 jaar, br vader Zwingli van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. In verband met de groote kwantiteit en de uitstekende kwaliteit van deze rubriek werden nog vier extra prijzen a 10.toegekend, n.l. aan: Munda III 6 jaar, zw., vader Holand van J. de Waal te Wijk. Kebina 8 jaar, br., vader Ebert van A. D. van Buuren te Meeuwen. Mordaate 6 jaar, zw., vader Cordaat van J. C. van der Beek te Genderen. Nellina 5 jaar, zw., vader Holand van Wed. A. Straver te Babyloniënbroek. 9-jarige en oudere merriën, aange boden 10. Toegekend drie premiën a 10.— Ie, Irolonia 10 jaar, br., vader Exce- lent van A. Z. Snoek te Almkerk. 2e, Giwanka 12 jaar, d.br., vader Iwan van G. J. W. Granderhorst te Eethen. 3e, Icuma I 10 jaar, br., vader Uni cum van A. Z. Snoek te Almkerk. Bij de keuring voor hengsten met af stammelingen, werd alleen aangeboden Mattadorus van A. Z. Snoek te Alm kerk. Van zijne negen aangeboden af stammelingen werden vier met 10. bekroond, n.l. twee één-jarige merriën van Erven G. van de Koppel te Dussen, een veulen van Gebr. Kolf te Almkerk en een veulen van A. Tolenaars te Alm kerk. Voorts had een fokpaarden-keuring plaats van één-jarige merriën en van merriën met veulen. In elk dezer cate- goriën werden vijf stuks bekroond met 10.en wel, de één-jarige merriën: Sanda, zw., vader Ebert van J. de Waal Hzn. te Wijk. Sagrita, zw., vader Holand van G. J. W. Branderhorst te Eethen. Sorena, zw., vader Holand van den zelfden. Siegried, r.br. vader Matadorus van A. Z. Snoek te Almkerk. Stellana k.br., vader Matadorus van A. Z. Snoek te Almkerk; de merriën met veulen: Giwanka, met merrieveulen van Ho land, van G. J. W. Branderhorst te Eethen. Lera met merrieveulen van Ebert, v. Gebx-, Smits te Waspik. Maline, met merrieveülen van Em- mo, van Gebr. Oerlemans v. der Schans te Drongelen. Nellina, met hengstveulen van Em- mo, van Wed. A. Straver te Babyloniën broek. Kebina, met merrieveulen van Ho land, vaft A. D. van Buuren te Meeu wen. Voor inschrijving in hel Stamboek der Nationale Vereeniging tot verbete ring van het paardenras, werd even eens een keuring gehouden waarbij 6 merriën werden ingeschreven. Door toenemende ambitie voor de tuigpaard- fokkerij, vooral in het Oosten der Pro vincie, is het aantal ingeschrevene in dit stamboek in 1931, n.l. 69, aanmer kelijk hooger dan voorgaande jaren. De keuring van merriën voor toe kenning van 't militair certificaat had tot uitslag dat aan 40 van de 78 aange boden merriën dit certificaat werd toe gekend. In den namiddag werd nog een keu ring met ver rich tings- en dressuur- proef gehouden voor M.C. merriën. Hieraan namen 30 paarden deel. De uitslag was als volgt: le prijs 10.en een hoofdstel, ïre- lonia van A. Z. Snoek te Almkerk. 2e prijs een hoofdstel, Manda III van J. de Waal te Wijk. 3e prijs 20.Icinna van A. Z. Snoek te Almkerk. 4e prijs 20.Meeta van Wed. G. Millenaar te Andel. 5e prijs 17.50, Malanda van G. J. W. Branderhorst te Eethen. 6e prijs 15.Trieneke van J. de Waal te Wijk. 7e prijs 15.Carita van Gebr. Oerlemans van der Schans te Dronge len. 8e prijs, 12.50, Gea van dezelfden. 9e prijs 10.Kebina van A. D. v Buuren te Meeuwen. 10e prijs 10.Kariba van denzelf den. 11e prijs 10.Khera van C. H. v Everdingen te Heusden. 12e prijs 10.Gienetje van Gebr Oerlemans van der Schans te Dronge len. 13e prijs 10.Maline van dezelf den. De fusie der tramwegen in Brabant. Maandag 29 Juni a.s. zal te 's Gra- venhage een bespreking plaats hebben met de staatscommissie der tramwegen en de Z. N. Tram Mij., zulks In ver band met de plannen voor een fusie der tramwegen in Noord Brabant. In deze bijeenkomst zal de positie der Z.N S M. worden besproken. Dinsdag 30 Juni heeft daarna een bespreking plaats van de directies der tramwegen die bij deze fusie betrokken zijn en de genoemde staatscommissie. Deze betrokken maatschappijen zijnde tramweg AntwerpenTholen, de Zuid Nederlandsche Stoomtramweg Maat. schappij, de Zuider Stoomtramweg Maatschappij, de Hollandsche Buurt spoorwegen, de Meijer]] en de stoom tram Den Bosch—Helmond Zooals menweet, hebben de Ooster groep en de Zuider Stoomtramweg Maatschappij In principe besloten toi fuseering. Thans kan het „D. v. N. B." mede deelen, dat ook de Zuid Nederlandsche Stoomtramweg Maatschappij In prin cipe bereid is aan de fusie mede te werken, mits de toestand der aandeel houders in verband met de positie, die deze maatschappij inneemt, er nie slechter op wordt. Openlucht.Theater Oisierwijk N..Br ,Het lied van alle tijden" Zooais bekend, zullen in de maanc Augustus, op alle Zon. en Feestdagen telkens des namiddags 4 uur, in het Openlucht-Theater op het Landgoec „De Hondsberg* van den Heer A H Kleiweg de Zwaan te Amsterdam, door de Openlucht-Theaterspelers van Ois- terwijk, openluchtvoorstellingen wor- den gegeven van „Het lied van alle] tijden", een Romantisch Tooneelspel in drie bedrijven van D. H. Scheffer, schrijver o.a. van „De Pastoor van ^euvillette", waarmede de genoemde spelers een drietal jaren geleden veel succes mochten oogsten. De regie is in handen van den heer ohan Spoorenberg uit Breda, een be rend figuur uit de Tooneelwereld. De repetitie'9 zijn in vollen gang, terwijl binnen eenige dagen met den tooneelbouw een aanvang zal worden gemaakt. Zooals een en ander zich laat aanzien, beloven de tooneelvoorstel- ingen dezen zomer in de openlucht te Oisterwijk, iets bijzonders te worden. Gevoegd hierbij de heerlijke Oi9ter- wijksche natuur, alleen reed9 een be zoek meer dan overwaard en we twij felen niet, of zeer velen zullen dit jaar ook wederom opgaan naar het idyllisch plekje natuurschoon aan het Radven op voormeld Landgoed „De Honds- berg". g. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Drunen op Zaterdag, 27 Juni a s. des nam. te 3 uur ten Gemeentehuize, Agenda 1. Ingekomen stukken w.o. proces-verbaal van kasopname bij den gemeente—ontvanger d.d. 11 Juni 1931. b. verdagingsbesluit van Gedeputeerde Staten van hun beslissing betref fende de wijziging der verordening, bedoeld in artikel 1 der Woningwet voor deze gemeente. c. idem, betreffende de beheersveror- dening voor het G.E.B. d. afschriften van de processen—ver baal van de zittingen der stem bureaux voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad. e. afschrift van het proces—verbaal der zitting van het Hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad. afschrift van het besluit van het Centraal Stembureau tot het vast stellen van den uitslag der verkie zing van leden van den Gemeente raad. afschrift van Met proces—verbaal van de zitting van het Centraal Stembureau tot het bekend maken van den uitslag der verkiezing van leden van den Gemeenteraad. h. mededeeling van Burgemeester en Wethouders, dat de tot lid van den Gemeenteraad benoemde personen verklaard hebben, hun benoeming aan te nemen. t. mededeeling brief van Gedeputeerde Staten over contröle secretaris- penningmeester Armbestuur. 2. Aanmerkingen op de wijziging der gemeentebegrooting 1930 met memorie van antwoord. 3 Aanmerkingen op de verordening ex. art. 208 der Gemeentewet met gewijzigde concept—verordening. 4. Benoeming schattingscommissie R.I B. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang) A.s, Zondag des voormiddags half 10 en des nam. 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des v.m. half 10 en des nam. 5 uur op te treden Ds. C. Hagen. Op Zaterdag 27 juni des nam 4 uur zal in het Geref. Kerkgebouw alhier een vergadering worden gehou den van den Ring Tilburg en omstreken van den Ned. Bond van J.V. opG. G. Als onderwerpen zullen worden ingeleid Door de J. V. te Breda „Hoe maken we onze vergaderingen aantrekkelijk met behoud van onze tegenwoordige werkwijze". Door de J. V. te Sprang„Het wezen van het Communisme". Alhier overleed in den ouderdom van 76 jaar de heer F. M. de Jong, die vele jaren de Geref. Kerk alhier in het diaken—ambt heeft gediend. Ruim 25 jaar was de heer de Jong lid van den raad der v.m. gemeente Sprang. Hij was een algemeen zeer geziene persoonlijkheid. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge- meente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden ds. A. van Willigen. Als volontaire aan de O. L. school in de Nieuwstraat alhier is aangesteld mej. J. P. Oerlemans, onderwijzeres te Vrijhoeve—Capelle. J.l. Donderdag 25 dezer bracht ds. W. Rijnsburger uit Polsbroek, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse, een bezoek aan deze gemeente ter kennismaking, 's Avonds 7 uur trad Z.E. in de Ned. Herv. Kerk als spreker op. Een groot aantal belangstellenden vulde het kerk gebouw en volgde met de meeste aandacht de predikatie. In den nacht van Woensdag op Donderdag is Ingebroken in het Raad- Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. ceelen grasland, die het Kroondomein de vorige week verpachtte, gegund, alsmede 5 perceelen bouwland. Met betrekking tot het overige bouw- en rietland is nog geen beslissing ge nomen. Zaterdag wordt hier gespeeld (om een medaille), door de plaatselijke vereenigingen Longa en Juliana. SPORT. W S.C.-Unitas. Het W.S.Cbestuur tracht het dit jaar toch slechts korte zomerseizoen voor hare spelers zooveel mogelijk ten nutte te maken door het spelen van vriendschappelijke wedstrijden tegen sterke tegenstanders. Voor morgen staat op het program een ontmoeting met de bekende Gor- cumsche oud late klasser„Unitas" voor Waalwijk geen onbekende. De jaar- lijksche wedstrijden tusschen W.S.C, en Unitas vormen steeds de hoogte punten van het zomerseizoen en tot nog toe heeft W.SC. steeds een goed resultaat tegen dezen sterken tweede klasser weten te bereiken. Of dat morgen als Unitas met haar volledige eerste elftal overkomt, ook het geval zal zijn, durven wij te be twijfelen en wij vreezen, dat de Gor- d. Loonschendijk op te treden ds. I cumers te sterk zullen blijken. Een extra attractie is ditmaal aan den wedstrijd verbonden, n.l. het medespelen van den rechtsbuiten van het Nederlandsche elftal Wels en wij verwachten, dat velen van deze mooie gelegenheid gebruik zullen willen maken om dit snelle jonge spelertje aan het werk te zien. In de vorige wedstrijden tegen W.S.C., waarin de kleine rechtsbuiten steeds van de partij was, viel hij altijd op door zijn groote snelheid en perfecte voorzetten en zijn spel was steeds een lust voor de toeschouwers. Geen won der dus, dat wij verlangend zijn de prestaties van Wels, na zijn prachtig internationaal debuut in Kopenhagen, te zien. Het Gorcumsche elftal zal ditmaal wel te sterk blijken voor W.S.C en het zou ons dan ook meevallen, in. dien het tot een gelijk spel komt. De uitslag is echter voor zulk en wed strijd niet het voornaamste, de hoofd zaak is een prettige goed gespeelde wedstrijd, een nuttige oefening voor de spelers en dat zal het zeker worden. Tegen T.S.C. heeft de nieuwe opstel ling goed voldaan, wij zijn benieuwd, hoe z]j zich houden zal tegen dezen Westelijken 2den klasser. Het kan een aardigen wedstrijd worden en wij durven dan ook morgen een flinke belangstelling op het W S C- terrein verwachten, temeer daar, zooals we reeds zeiden, we hier het spel vaneen Internationalen speler kunnen bewonderen. De wedstrijd begint om half drie. Fabriekselftal Elveka—Hec. Waalwijk. Maandag 29 Juni a.s. zal een vriend schappelijke voetbalwedstrijd worden door het fabriekselftal„Eiveka" tegen HEC. De wedstrqd zal beginnen te half acht n.m. De opstelling van het fabriekselftal Eiveka" ls als volgt Doel: M. Leenheers, Backs: C. Kroot, van Boxtel Half—LinieMutsaers. Verhilst, v. Zon, VoorhoedeKampman, v. Leent. Mutsers, Ypelaar, Klerkx. DRUNEN. VanGorcum v. d. Lee- Van Rlel en Co. Heden werd door het personeel van de fa. Gebr. van'Gorcum v. d. Lee, en van Riel Coeen mooie voet balwedstrijd gespeeld, opgeluisterd door de harmonie, welke eindigde met 6—3 voor het personeel van de fa. Gebr. v. Gorcum v. d. Lee. v Het was een zeer spannende en prachtige wedstrijd en daar het weer goed mee werkte waren er een paar honderd toeschouwers. Een' woord van lof mag na dezen wedstrijd vooral niet vergeten worden aan de vier gebroeders Ravesteyn, Fr. van Huiten en Fr. Elshout, ook vooral de beide keepers W. Pullens en J. Merkx. WJJ hopen dan ook dikwijls nog van zulk een wedstrijd te kunnen ge nieten daar op het gebied van voetbal in Drunen werkelijk nog wel iets ge presenteerd kan worden. Voordat de scheidsrechter affloot werd door den heer M. Klomp, een schitterende speech afgestoken en een woord van dank gebracht aan het personeel van v. Riel Co. en aan de voetbalvereeniging de „Sporters", die het terrein welwillend hadden af gestaan. Daarna werd op hartelijke wijze door den heer J. Merkx geantwoord, waarna door den heer M. Klomp uit sportiviteit een goude eerekruis aan den aanvoerder werd overhandigd en deze een gouden medaille in ontvangst kon nemen. huis der gemeente Capelle. De geheele secretarie, benevens de werkkamer van den gemeentesecretaris waren over hoop gehaald, doch voor zoover men heeft kunnen nagaan, hebben de in- brekers niets van hun gading gevonden. Vermist worden een antieke zilveren horloge, ambtsketen van den burge meester, benevens een blikken doosje met eenig klein geld, welk doosje ont vreemd is uit het bureau van den secretaris. Dit bureau was met een beitel met geweld opengebroden' De kluis waarin de geldwaarden geborgen zijn bleek ongeschonden, terwijl op de raadzaal de offerbus voor de armen ook onaangeroerd gebleven is, waar uit men opmaakt dat de nachtelijke bezoekers hun tocht niet tot dit deel van het gemeentehuis hebben uitge strekt. Vermoedelijk zijn de inbrekers binnengekomen door het kelderraam, waardoor zij in de kolenbergplaats terecht gekomen zijn, vanwaar zij hun weg genomen hebben naar de secre tarie. De inbraak werd Donderdagmorgen geconstateerd door de echtgenoote van den gemeentebode, die belast is met het schoonhouden van het Raadhuis. Zq stelde oogenblikkeiqk haar man met het gebeurde in kennis, die de politie waarschuwde. Naar we vernemen is denzelfden nacht ook in het naburige Kaatsheuvel ingebroken. A s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned, Herv. gemeente a. v. d. Vlught uit Drunen. WASPIK. Omtrent den brand, die gewoed heeft bij de Nederlandsche Chroomlederfabriek „Waspik" v/h. fa. T. Haagen, vernemen wij nader, dat de brand is ontstaan op een der berg zolders van de oude fabriek In een minimum tijds werd ook de nieuwe ■fabriek door het vuur aangetast en eveneens geheel vernield. By den heer van H die eenige vertrekken der oude fabriek bewoont, werd alles verwoest Hiervan was niets verzekerd. De heer Kuijsten wist met groote moeite en met levensgevaar de bran dende fabriek binnen ie dringen en den stoomketel af te sluiten. Even later stortte de zolder der fabriek in. De schade, die door verzekering wordt gedekt bedraagt ruim f 250 000. RAAMSDONKSVEER. Naar wij ver. nemen zal de opening van de Antonius stichting op 9 Juli plaats hebben. Zondagmorgen om half tien zal in de Veersche Hervormde Kerk op treden de WelEerw. Heer Ds. J.C. V. Meischke, thans Emeritus te Hilversum voorheen Herder en Leeraar te Raams- donk. Voorzeker zullen velen, zeer velen uit de gemeente hun vroegere Predikant niet alleen eens willen zien maar bovenal ook hooren. Des namiddags om 2 uur zal op treden Ds. Schlemper van Besoijen. In de Ger. Kerk om half tien lees- dienst en om 5 uur D. de Vries. Tot Predikant der Ger. Kerk werd alhier beroepen de WelEerw. Heer Zwart, C. t. d. H. Dienst te Leeuwarden. GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg op Maandag 29 Juni 1931 des namiddags half vier in het gemeentehuis. Te behandelen zaken: 1. Mededeeling procesverbaal van kasopname over het 2e kwartaal 1931 2. Wijzigingen begrooting Stedel. Godshuizen dienst 1930. 3. Wijziging Gemeente—begrooting dienst 1930. 4. Wijziging begrooting gemeentelijk Grondbedrijf dienst 1930. 5. Vaststelling 2e kohier Honden belasting dienst 1931. 6. Aanbieding rekening dienst 1930 en begrooting dienst 1932 van de Gezondheidscommissie te Oosterhout. 7. Voorstel tot wflziging van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Geer truidenberg 8. Ingekomen stukken. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f5000 ten laste van het Grondbedrijf. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 25 Juni 1931. In de gezondheidscommissie alhier zijn herbenoemd de heeren W. Hllwig (Heusden) en G. de Vries (Almkerk). Het echtpaar J van Laarhoven van Dinther, herdacht Maandag den dag waarop het voor 55 jaren in het huwelijk traden. Het zq den krassen lieden gegeven eenmaal hun diamanten feest te vieren. —Onze Burgemeester, de heer H. J, van Eggelen heeft zitting in de com missie belast met het mondelinge examenGemeente—administrateur, aanvangende 6 Juli e.k. De Heusdensche Hengelsport, vereeniging neemt deel aan het groote concours te Tilburg op a.s. Zondag Naar we vernemen zijn de per.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7