Nieows DilRaatsheuvel. I. C. P, SpeekenbriDk sum-» mm. Uw maaltijd AFGESLOTEN. RECHTZAKEN. maken bekend dat de Stationsstraat en met 22 JuSi 1931 schen dienst zoozeer vergemakkelijken en verlichten. In naam der Koningin open ik deze eerste gewone zitting der Staten van Noord.Brabant. De leden werden na onderzoek der geloofsbrieven beëedigd, Na afdoening van eenige stukken en het regelen der afdeelings.vergade- ringen voor onderzoek der voorstellen werd de vergadering gesloten verklaarden als bedoeld in punt 2 der agenda, rekende ons bestuur het zich ten plicht zoo spoedig mogelijk eene vergadering bijeen te roepen om tot wateriniating te besluiten. Ons bestuur heeft zich in deze in verbinding gesteld met een alleszins bevoegd ambtenaar die adviseerde tot het plaatsen van een electrische polder- pompinstallatie Om ter plaatse electri- citeit te verkrijgen is aan de P N.E.M opgave gevraagd van de kosten van Ingekomen zijn o.m. de volgende door|rekk1ng vasn het laagspanningsnet verzoekschriften; j van Herpt zoodanig dat bedoeld gemaal Brief van het bestuur der Vereen.g.ng bjj den duikef Jn den Zuidef Bandijk „Centraal Proe tu.nbednjf voor Gorin- ondfir H eledljsche energie kan chem en Omstreken houdende ver- bdrej;ker, zoek om toekenning van een buiten- j De p n.E.M. is bereid, behoudens gewoon subsidie over 1931. goedkeuring van haren Raad van Adressen vandedagelijksche besturen Commissarissen dit net door te trekken, der waterschappen „Noord-Zuid en ondef voorwaarde dat haar eene bij St. Antoniepolder „de Oude Polder dfage Jn de aaniegkosle„ worde betaald „de Oostpolder de afdeeling Raams- yan f 2342 en haar kosteloos toestem, donk en het Hoofdbestuur van den mjng worden verleend tot het plaatsen, Noord-Brabantschen Christel ijken Boe- hebben en onderhouden van werken renbond te Tilburg, houdende verzoek fol geleiding, verdeeiing en distributie om medewerking tot spoedige uitvoe- van electriciieit op, langs, door of over ring van de door het waterschap „de 0penbare wegen, wateren en eigen- Beneden Donge opgezette plannen dommen der gemeente Herpt en van tot verbetering van den waterstaatkun- ong Waterschap digen toestand in het gebied van dat pe geleverde electriciteit zal verre- waterschap. kend worden tegen een tarief van 16 Adres van het dagelijksch bestuur cent per K w y van 9 uur iot he, van het waterschap „de Oostpolder begjn van den spertijd en van 6 cent houdende verzoek om medewerking per K w y van 2\ tot 9 uur (nacht- tot spoedige uitvoering van de plannen uren) tot verhooging der Dongekaden. Waarschuwingen. De Commissaris van Politie te Wageningen geeft nogmaals bezitters De maandelijksche huur voor het apparaat tot meting der geleverde energie bedraagt t 250. De bedoeling is om voor het inmalen van vruchtboomen in overweging niet van water de inlaatsluis af te sluiten in te gaan op aanbiedingen van rond- door het inbrengen van schotbalken. trekkende personen om hun vrucht-Op de sluis wordt gemonteerd een boomen te zuiveren van allerlei insecten electrische pomp van het verticale lype en ziekten, door middel van zoogen. op een zoodanige wijze dat die 's win- bespuitingen, alvorens bjj den Planten- j ters kan worden opgeborgen. Hiervoor ziektenkundigendienst te Wageningen zullen op de sluis twee stalen balken Inlichtingen te hebben ingewonnen. moeten worden gemonteerd waardoor Zeer noodzakelijk is zulks ten de medewerking van den Rijkswater- opzichte van Pieter Knepper, boom- staat noodig is. Het geheel zal op een kweeker, geboren 4 Februari 1896 te eenvoudige wijze door een afneembare Boskoop, wonende Slachthuisstraat afdekking worden beschermd. N100 rood te Haarlem, voorheen te Aanschaffing van een electrische Boskoop en 's Oravenhage, zich noe- aangedreven cenirifugaalpomp met een mende P. Knepper en Co tuinarchitect capaciteit van 10 M3. per minuut en boomkweeker, oudste rozenkweeker compleet met electrische motor- schakel- uit Boskoop, speciaal adres voor beveiliging en contiöle apparaten, het behandeling van plantenziekten. een en ander werkvaardig opgesteld Hij reist per auto H 61999. zal de f 4000 niet overschrijden. Knepper schermt met geleerde woor- De totale kosten zullen dan bedragen den, beweert dat zijn behandeling alles f 2342 plus f 4000 geeft f 6342. vervangt wat de wetenschap tot nu toe Het licht in onze bedoeling ter aan bespuitingen heeft gevonden, be- vergadering nog een andere berekening spuit slechts den stam met een goedje te geven over eene niet electrische wat hij in benzinebussen bij zich heeft, installatie waarvan ons bestuur nog rekent gemiddeld f0.75 per boom en gegevens wachtende is. geeft zoogen. 3 jaar garantie, wat Voor de kosten hieruit voortvioeien- onmogelljk is. de denkt ons bestuur eene geldleening Daar gebleken is dat de hier bedoelde aan te gaan, hoogstens groot f 6500 personen zich niet meer beperken tot zoo mogelijk tegen 4'/2 ten honderd de bezitters van boomgaarden, fruit— waardoor onze begrooting jaarlijks en particuliere tuinen, maar dat zij een post van f 250 zal moeten ver- zich nu ook tot groenten en bollen— melden voor aflossing en het eerste kweekers wenden, en o.a. hun diensten jaar aan f 292.50 voor rente wat neer. onlangs aanboden aan een tomaten— komt op een bedrag van f 1 meerdere kweeker te Noord—Holland voor de kosten per H.A. Voor bediening en bestrijding, van ziekten in een tomaten- onderhoud zal onze rekening jaarlijks kas voor een bedrag van f 45, terwijl f 0 75 per H A. vragen, het gewas in die kas In het gtheel geen bestrijding noodig had, zoo zij iedere kweeker op zijn hoede. Qroot is het aantal ingekomen klachten. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 7 juli '31. Q De WelEd. Qestr. heer Paap, nota- SS?Ï5L!Li 8 ris 'O werkendam Is bij Kon. beslui. wordt dringend verzocht. benoemd tot Kantonrechter—plaats- De brig.—comm. Kon, Mar. te vervanger. Steenbergen maakt bekend, dat in Wegens te kort aan werkende Februari en Maart 1931 te Steenbergen, leden is de dameszangvefeeniging Bergen op Zoom, Ossendrecht, Sprundel „Sursum Corda" opgeheven, en hoogstwaarschijnlijk in vele andere De heer M. Vos, die onlangs plaatsen, door een persoon, genaamd siaagde voor ryksklerk der registratie, Johannes de Bruyn geboren te Bode- is a£ngegleld kantore TllbBurg> graven 2 April 1878, koopman In 1 pillen, gedom. te Utrecht, Willemstraat Begunst.gd door een mooien 28, ©ndeugelljke pillen zijn verkocht, z°meravo,nd 8af Heusdensche voorgevende dat het Urbanuspillen Fanfar,e ?ater?aSavond een concer op ware® de Vischmarkt, dat in ieder opzicht Inzonderheid zocht hij daarvoor j*e .zeer *a'rPe luisteraars wist te kleine winkeliers aan, wien hij ver- 1 Doe,en> klaarde, dat zij den alleenverkoop voorZaterdag begint de seriewed- een bepaald rayon zouden krijgen en hij strijd bij Longa, waaraan 6 voetbal- voor hen in at plaatselijke bladen zou clubs deelnemen. Aan den eindwed- adverteeren. Van den alleenverkoop en strijd op Zaterdag a.s. zullen deel- het adverteeren kwam niets, terwijl bjj j nemen Wilhelmina Wijk, Sparta een door de O. v.J. te Breda ingesteld Vrijh.—Capelle en Juliana Heusden. deskundig onderzoek is vast komen te De Hengelsportvereenlging, die morgen was de geheele buurt op de been geblazen door een stel frissche jongens, dat de reveille liet hooren. Honderden rappe handen brachten de versleringen aan door de geheele straat, die '3 morgens werkelijk een feestelijk aanzien bood. Om tien uur, na een plechtig inluiden van de klokken reed een file van prachtige wagens den jubilaris met zijne geheele familie naar de Kerk, waar Mgr. Völker persoonlijk, de plechtige H. Mis geassisteerd door subdiaken en diaken opdroeg. Het Zangkoor zong onder leiding van den heer Norb. de Rooij op verdienstelijke wijze de Driestemmige Mis St. Catha- rina van Vrancken. Om een uur begon de opstelling van den stoet. Een ge- weldige onweersbul kwam zeer on organisatorisch de schitterende regeling gedeeltelijk verstoren met als gevolg, dat de optocht aanmerkelijk later uit trok dan oorspronkelijk bedoeld was. Eindelijk kwam echter weer alles voor elkaar en begon de stoet zijn rond wandeling. Verschillende buurten had den werkelijk mooie wagens ontworpen, welke echter door de kranige regenbui deerlijk geleden hadden. Jammer, dat het hoofdcomité niet meer leiding gegeven had, daar de medewerking in de diverse buurten zeer te prijzen viel, doch het resultaat nu was dat alles zijn oplossing gevonden had in „Bruidjeswagens* iets wat wel met de noodige variatie was opgevat, doch ons des ondanks om meerdere reden niet kan bekoren. Nagenoeg alle be schikbare auto's waren in den stoet om comité en bestuursleden een plaats te bieden. Ook de 100—jarige trok nog in de lange rondwandeling mede. Vóór het patronaat werd de Jubilaris door de schoolkinderen onder leiding van der Eerw. Broeder Elzear in een feest lied van den bekenden Belgischen componist Candael toegezongen. Mgr. Völker maakte van dit kleine opont houd gebruik om den jubilaris open lijk te complimenteeren in een korte speech. De optocht maakte verder onder de opwekkende tonen van drie muziekcorpsen n.l. Euphonia, Apollo en St. Jan een rondwandeling door Hoofdstraat, Teiephoonslraat,Gasthuis- straat, Peperstraat, Hoofdstraat en Kruisstraat. 's Avonds om zes uur begon het avondconcert op een tegenover de woning van den jubilaris opgeslagen Kiosk. Achtereenvolgens traden niet minder dan zes muziekkorpsen op nl. Euphonia, Bel Canto, Apollo, Sophia's Vereenlging, De Echo der Duinen en St. Jan, welke ieder mooie muziek ten gehoore brachten. De heeren Jan en Jac. van Woensel dankten ieder korps namens den Jubilaris en diens familie voor de genoten eer. Tijdens de concerten was er een enorme belangstelling in de omgeving van de versierde en verlichte woning Bloempjesdag. De bloempjesdag van H.L. Woensdag en Donderdag j.l. gehouden bracht ruim 183 Qld. op. Geslaagd De jongedame Mart. Vesters slaagde voor het examen Onderwijzeres. Zij genoot hare opleiding in de Kweek school der Eerw Zusters te Schijndel. staan, dat de pillen geen Urbanus pillen, doch pillen van ondeugdelijke qualiteit waren. Meermalen is tegen de Bruyn en diens handelingen gewaarschuwd. Bovengenoemde brigadecommandant waarschuwt zeer omzichtig te zijn met het koopen van pillen van Joh. de Bruyn. HAARSTEEG. In Den Haag is ge slaagd voor de gemeente-administratie (Ned. Ver. van Gemeentebelangen) de heer P. M. C. Achten, alhier. NIEUWKUIJK. De ZeerEerw, heer pastoor, die in het Ziekenhuis te Den Bosch vertoeft, is van de H.H. Sacra menten der Stervenden voorzien. Hsg. HERPT. Het bestuur van het waterschap „Herpt en het Herptsche Veld" heeft een vergadering uitgeschreven om te komen tot oprichting van een polder- pompinstallatieter toelichting schrij ven zij Gezien den abnormalen, jaarlijks terugkeerende, last van watergebrek In een groot gedeelte van ons Water schap en gehoord de besprekingen in de vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van 26 Juni 1931, waar bijna alle vertegenwoordigde ingelan den zich voor een dergelijke installatie Zondag deelnam aan den wedstrijd te Nijmegen, won naast 5 personeele prijzen den 8sten korpsprijs. De Scherpschuttersvereeniging St. Blasius behaalde op 't concours te Elshout op j.l. Zondag den 5en korpsprijs met bovendien 4 personeele prijzen. De jongejuffrouw L Crijns, slaagde voor de kweekschool voor onderwijzeressen te Tilburg (Zusters van O. L. Vrouw, Moeder van Barm- 1 hartigheid.) In de Potterstraat reed een vrachtauto tegen een lantaarnpaal van het electr. net, met het gevolg, dat die paal afknapte. Kaatsheuvel 8 Juli 1931, Feestviering te gelegenheid van den honderdsten verjaardag van den heer lan de Jong op Maandag 6 juli 1931, De viering van den honderdsten j verjaardag van den heer Jan de Jong op Maandag j.l. is een algemeen feest geworden. Het feit, dat de fabrieken alle stil stonden werkte daartoe niet weinig mede. Reeds in de vroege j Nog altijd om de erfenis. A. H.. landbouwer te Elshout had zich op z'n ouden dag nog schuldig gemaakt aan huisvredebreuk en mis handeling en moest daarvoor terecht staan. Hij verklaarde onschuldig te zijn, want het huis waar ze hem de deur hadden willen wijzen beschouwde hij als zQn eigendom en al was het door anderen bewoond, meende ver. dachte er toch vrij entrée te hebben. De president beduidde hem echter anders. Getuige j. H. de Louw de tegen» woordige bewoonster verklaarde dat het huis van een overleden oom, broer van verdachte was geweest. Oom had haar het huls na overlijden alt^d beloofd voor de moeiten en zorgen die ze zich voor hem had getroost. Toen oom echter overleden was bleken er wel vier testamenten en meende ieder der familie rechten op het huis te hebben, waarover nu al vier jaren geprocedeerd wordt. Verdachte scheen alle geduld te hebben verloren en kwam nu maar vast eens naar zijn toekomst-eigendom kijken. Toen zij hem gezegd had zich te verwijderen, bleef verdachte nog en stompte haar bovendien nog met de parapluie. Hij kwam er goedkoop af. Eisch en uit spraak luidde f 1.— boete subs. 1 d, h. Diefstal in dienstbetrekking. G. V. 18 jaar dagmeisje te De Werken en Sleeuwp stond terecht ter zake diefstal. In haar betrekking had zij een paar zijden kousen, wollen handschoenen, een muts en nog enkele kleinigheden weggenomen. Verdachte verklaarde dat armoede haar tot haar misdaad hadden ge bracht. Zij verdiende f 4.— boven kost en inwoning, maar moest alles thuis afgeven. Get. J. van den Heuvel en diens echtgenoote kwamen een en ander bevestigen. De eisch luidde wegens diefstal 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeft^d van 2 jaren. Uitspraak conform. Een onwillige soldaat. Voor den Krijgsraad stond terecht A. W. de G. 20 jaar, geboren te Alm- kerk, gewoon dienstpl. soldaat 17e R. I., gedetacheerd bij de 3e Com pagnie der School voor Reserve-Of ficieren der Infant, te Breda, terzake: dat hij op 20 Mei 1931 te Breda na dat zijn meerdere sergeant Moeren hout hem had gelast met de troep mede uit te rukken naar de schiethei heeft geweigerd aan dat dienstbevel te gehoorzamen en in zijne ongehoor zaamheid is blijven volharden; Raadsman Mr. Baron F. van Hu- genpoth. De eisch luidde tegen beklaagde 6 weken gevangenisstraf. SPORT. Stormvogels. Op de seriewedstrijden, uitgeschre ven door V.V. Sporters te Drunen be haalde de Waalwijksche Voetbalclub De Stormvogels den eersten prijs zijnde een prachtigen beker. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen een H.E.C.-combinatie, waarin o. a. vijf eerste elftal-spelers uitkwamen. De Stormvogels wisten dit sterke elftal met 40 te verslaan na een zeer un- fairen wedstrijd van H.E.C.-zijde. De tweede wedstrijd werd gespeeld tegen O.S.C. Orthen in de finale. Na een prachtig gespeelde wedstrijd wero hiervan gewonnen met 50. Hierna volgde de uitreiking der prijzen in het clublokaal der Sporters. De voorzitter feliciteerde De Storm vogels met het behaalde succes en hoopte hen nog meerdere malen terug te zien in Drunen. MARKTBERICHTEN. VEE} EN PAARDEN. Rotterdam, 7 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd246 paarden, 14 veulens, 498 magere runderen, 774 vette runderen, 363 vette kalveren, 608 nuchtere kalveren, 160 schapen of lam meren, 14 biggen, 8 bokken of geiten, 8 overloopers. Prijzen per */a kilo: koeien 2833 et., 4044 ct. en 4649 ct.; stieren 30 32,5 ct., 3436 ct. en 3840 ct.; kal veren 42,547,5 ct., 52,5—57,5 ct. en 62,567,5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien 240 tot 435, stieren 125490, paarden 195325, slacht- paarden 145240, hitten 95175, veulens 75145, fok nuchtere kalve ren 2030, slacht nuchtere kalveren 1014, kalf koeien 225430, pin ken 130180, vaarzen 210240, biggen 47, 7090 ct. per week. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag van 7—8 aspiranten en van 8—9'/j leden B.G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V, Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag 8'/a uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Kermismatinée Liedertafel „Oefening en Vermaak". Laatste berichten. Begrafenis Postdirecteur J. J. Lavell. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek had gisteren de uitvaart plaats van den heer J. J. La vell, in leven Directeur van het P.T.T.- kantoor te Waalwijk. Omstreeks half één werd door het bestellend personeel de kostbare kist met het stoffelijk over schot van den overledene in den lijk wagen gedragen, 'n Ontelbaar aantal kransen en schatten van bloemen volg den, o.a. merkten we op 'n krans van het kantoor- en technisch personeel, van het bestellend personeel van Waal wijk en van het personeel van hulp postkantoren en stations ressorteeren- de onder dit hoofdkantoor. Daarna reed de lijkwagen naar de Markt en keerde terug langs het kan toor, voor welk gebouw het geheele personeel zich had opgesteld. De ja loezieën waren neergelaten, 't Was 'n ontroerend oogenblik toen het, in 'n rij opgestelde personeel aan zijn bemin den Directeur 'n laatsten groet bracht. De lijkwagen werd gevolgd door 'n auto, waarin plaats hadden genomen de heeren Dokter Niemeijer uit Arn hem, Rijkée uit, den Haag, Duitgenius, waarnemend Directeur te Waalwijk, O. L. de Rouw, adjunct-commies P.T.T. te Waalwijk en J. Blom, kantoorknecht, waarvan de twee laatsten vertegen woordigden resp. het kantoorpersoneel en het bestellend personeel. In matig tempo werd toen gereden over enkele binnenwegen via Heusden, Ammerzoden, Hedel, Velddriel en Ros- sum naar Heerewaarden, waar de droe ve stoet ongeveer om twee uur arri veerde. Hier waren reeds verschillen de familieleden, vrienden, kennissen en belangstellenden aanwezig. O.a. merkten we op de heeren ten Brink, Inspecteur P.T.T. te 's-Hertogenbosch, Schram-de Jong, Directeur van het P. T.T.-kantoor te Zaltbommel en nog ve le andere vooraanstaande persoonlijk heden uit de omgeving. Onder klokkengelui trok de stoet naar het kerkhof, alwaar het stoffe lijk overschot bijgezet zou worden in het familiegraf van de familie Lavell- Groenendaal. Aan het graf dankte, zichtbaar be wogen, Dokter Niemeyer uit Arnhem namens de familie alle aanwezigen voor de laatste eer, die zij den over ledene hadden bewezen. Vervolgens sprak, namens de ad ministratie P.T.T., de heer Ten Brink Inspecteur P.T.T. te 's Bosch. Deze gaf 'n korte uiteenzetting van den le vensloop van den heer Lavell en prees den overleden Directeur als 'n hoog staande persoonlijkheid en 'n supe rieur ambtenaar. Daarna werd na mens het geheele personeel van Waal wijk en ressort, het woord gevoerd door den heer O. L. de Rouw, ad junct-commies P.T.T. te Waalwijk, die wees op de prettige samenwer king, die er steeds bestaan had tus- schen Directeur en personeel en op ontroerende wijze afscheid nam van den dierbaren overledene. Door het zelfde personeel werd ook deelneming betuigd namens het Kinderfonds P. T.T., voor welk fonds de overledene zooveel voelde en dat steeds krachtig door hem werd gesteund. Na 'n kort dankwoord namens de familie Lavell-Groenendaal was deze treurige plechtigheid ten einde en werd in alle stilte huiswaarts ge keerd. Kermis-Matinée. Kermis-Maandag geeft de liederta fel „Tot bloei der Toonkunst" als van ouds haar Kermis-Matinée in de zaal van den heer P. v. Cromvoirt. Deze Matinée's kenmerken zich gewoonlijk door een druk bezoek en een vroolijke stemming en zeker zal dat ook dit jaar het geval zijn nu het gerenommeerde duo Timmermans uit 's Hage het humoristische ge deelte verzorgen zal. Wij hoorden uit andere plaatsen, o.a. uit Kaatsheuvel over het optreden van dit artisten-paar niets dan lof. Ook de liedertafel heeft voor deze gelegenheid een mooi repertoir in stu die, zoodat men van een welverzorgd programma zal kunnen genieten. Groote fabrieksbrand te Amsterdam. Een ontzettende brand heeft ge woed bij de fa. Becht Dijserink, bronswerkenfabriek te Amsterdam. Het geheele gehou werkcomplex is verwoest. Ernstige vergiftiging. Te Erica (Groningen) zijn gisteren 100 personen uit 30 gezinnen ziek geworden na 't eten van leverworst. Velen zijn naar 't ziekenhuis gebracht en van eenigen is de toestand ernstig. ADVERTENTIèN. Heden overleed lot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze lieve Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader Hendrik Hendrlcns Nieuwenhufjzen, in den ouderdom van ruim 70 jaar. 46698 Wed. M Nieuwenhuizen- Verhoeven. I. C. Nieuwenhuizen. A. E. de Rooij— Nieuwenhuizen. C. de Rooij en Kinderen. Vrtyhoeve-Capelle, 8 Juli '31. Burgemeester en Wet houders van WAALWIJK binnen de kom dier ge meente vanaf 8 Juli tot voor het doorgaande ver keer met alle voertuigen en rijwielen zal zijn Burgemeester en Wethouders voornoemd. EEN BEKWAAM VAKMAN VRAAGT DEELGENOOT met bedrijfskapitaal. Vakkennis onnoodig. 46694 Br. fr. aan „De Echo van het Zuided" onder No. der adverh staat voor U klaar. Laat hem thuisbezorgen door: Stationsstraat 9 Telefoon 148. Speciaal uitzending van diners. DE HEER

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6