IchoTsk mi 1UIM Dames-, Heerenbleeiliiig, rovinciaal nieuws. Diverse Manufacturen, Meubelen, enz., enz. H. de Bont-v. Huiten 5? Zaterdag 18 Juli 1931. 54e Jrg. ?en, eve :ing ure den rrs. jes, en ins. van rio- van 119 nen Jen ide ^an ene ge- een de Ijze rd. rdt i— ige rdt ien dat /an ten :eft de DERDE BLAD. Waalwijk, 17 Juli 1931. De Kermis. ;t Is duidelijk dat ook de slechte n hun stempel drukken op de lisviering en' kermisstemming. of dat men met het oog op de tijds- tandigheden z'n kermis-uitgaan en iven beperkt. ok 't ongunstige weer heeft na- [ijk 't zijne daartoe bijgedrager. et is over 't geheel genomen niet noch in de caié's, noch in de lisvermakelijkheden, een enkele mdering natuurlijk daargelaten. hadden .Halio Hierheen" en ?le dansgelegenheden en vooral lanstent geen reden tot klagen e le Zondag was als altijd druk werd geopend met een matinéi in lis Sacrum van de Hedertafel fening en Vermaak", die een goed aardig programma had opgesteld was er stampvol, de bezoekers den uit de zaal. Dit gold natuurlijk ie de belangstelling voor 't geen liedertafel onder haren nieuwen cteur, den heer G. Gerritsen, pres- en zou. Nu de eerste kennismaking Je zaal is een uitstekende geweest wij gelooven voor de toekomst veel ds te mogen voorspellen. Er werd krachtig en zuiver genuanceerd óngen en de ambitie bij de leden er tastbaar ir. We kunnen ons bij rtdurende studielust voorbereiden een mooi seizoen. Ook viel 't ons dat het ledental aanmerkelijk is rer.omen. Onze Waalwijksche baiy- de heer Jos. Groenen uit Hamburg, g nog eens in 't koor een num- •ije mee in z*n oude vereeniging, irin z'n kunst zich indertijd ontpopte, let publiek was over deze matinée r voldaan. let bleef lang druk en prettig in de van inrichtingen met strijkjes, igers en zangeressen, te veel om r afzonderlijk op te noemen. 3e middag en avond brachten veel toekers ook van buiten en de ver- lillende inrichtingen maakten goede Ook de .Witte Bioscoop" trok film Niet M. ZONDERVAN, Zuld-Wlllemsv. 36, *s BOSCH. VRAAGT REIZIGERSBEZOEK. hartelijk applaus. De Nationale revue heeft ons drie zeldzaam amusante avonden bezorgd. Wij kunnen de heeren Köhler en Peters met hun gezelschap de beste aanbevelingen medegeven. Lou Bandy kwam wederkeerlg namens het gezelschap den laatsten avond terecht dankbetuigen aan 't Waal- wijksche publiék voor z'n groote be. langstelling en blijken van waardeering. 't Is een aangename kennismaking geweest in elk opzicht en van weers zijden. Maandagochtend bood de R. K. Werkliedenvereniging hare leden eene mati- é-, waar 't duo Klijn de verzorging op zich genomen had en dat de be een. i flink aantal bezoekers, de f bespraken wij reeds eerder minst de revue „Hallo Hierheen :tle ek, G. :en te le- uwe" vooral Maandagavond hare schouw, rgloge geheel bezet zag Hallo Hierheen De N.V Nationale Revue bracht de ste 3 kermisdagen in de Schouw- rgloge de Revue Hallo Hierheen. manager Bob Peters, die vorig r de lei-ding had van de Peters— icswljk Operettes heeft dit jaar een ue-gezelschap geformeerd van ver- lillende zijner oude operette-artisten, ïgevuld met meerdere beproefde ^^Mchten op het gebied der revue, er zijn mag Waai we namen ;en als Roosje Köhler, de koene L.M.-passagisïé, Lou Bandy Sophie idler van Dijk, Ad. Timm e a. ar weten we, dat hetgeen geboden slllg brdt if is en het was kt. We hebben noten, ons kostelijk geamuseerd en CAAT.t publiek was alle drie de avonden lGENSBr enthousiast. Er was in deze revue ook zooveel peciaal genjeten, zooveel te lachen en oveel fraaie sprookjestafereelen te wonderen, 't was één weelde voor g en oor. Daar hadden we de proloog in het lut5\ndjeshuis waar de levenslustige airette Hammé stormenderhand het ibltek veroverde en de aardige ndjesbaas Ad. Timm het geheele zeischap uit zijn brandkast tooverde. jn.in komt Roosje Köhler uit Indië en i revue is compleet, op de humorist UK., die zich even later in den persoon n Lou Bandy komt presenteeren. moet eenter eerst voor den ecteur proefzlngen, waarbij de zaal deze koddige komedie schudt aan t lachen. Het Is Lou Bandy wel vertrouwd, hij blijft nog steeds de armante zanger en niet ten onrechte temt men hem de Hollandsche aurlce Chevalier. Alleen of in de ireeltjes als .De Verliefde diender" et Roosje Köhler, „Op het uitvinders- ireau" met Ad Timm en In het iet .Bloemen en Bloemkool" met >phie Köiler was hij onverbeterlijk is gelachen, gegierd, gebruld van welste. Maar ook de meer stemmige tafreel 's als de ontmoeting tusschen Roosje Bhler en Cornells Houtman (Ad. imm) en „Zij die niet slapen aren voorin fl lijk }r, het duet uit de Parelvlsschers tzongen oor Max Dekker en A (ildebrandi kwam vooral de rijke [norstem van Max Dekker, nog zoo Led bekend uit De Czardasvorstin n De Dollarprinses uitstekend tot aar recht. Wie echter vooral aanspraak maak m op een groot aandeel in het ïcces dezer revue, dat waren de icksor. Girls, de gracieuze, lenige an8eroisjes. Balletjes als door haar itgev '°erd zagen we voor deze nog Uyrffrter Zeldzaam fraai warenvhaar 'Russiche en Spaansche dansen die aan ie diverse finales op zich zelf reed! wonderen van kleurenrijkdom een log grootere bekoorlijkheid gaven D® 5 groote finales Rusland .idalusië, Een Huwelijk in 't Hemel- che rijk, Dag en nacht en Wat de troost begeert, waren de hoogtepunten n d;ze revue. Schitterender costumes, kun "zinniger decors en fraaier be- lich ng zijn niet denkbaar. Een onge enie weelde waaraan het oog zich nlet genoeg verzodlgen kon. H'i publiek was opgetogen en uitte fierïaaldelijk zijn voldoening dooreen tea k. zoekers een paar uur zeer gezellig bezig hield. Matinée nTot Bloei der Toonkunst Het traditioneele kerrnis-maiir dat de liedertafel „Tot BloeideiToonkunst" Maandagmorgen gaf, was als altijd overdruk bezocht. De koren door de liedertafel onder directie van den heer L v. Cromvoirt op uitnemende wijze gezongen, vonden een aandachtig gthoor en oogstten een welverdiend applaus, doch de grootste attractie van zoo'n kermis matinée blijft altijd hel optreden van een humoristisch duo, ditmaal het duo Timmermans uit den Haag. Dit heeft hier een zeer goede indruk achter gelaten. Vooral de heer Timmermans bleek een geroutineerd humorist.conferencier te zijn, die direct een vroolijke stemming wisttescheppen. De piano-begeleiding was bij den heer Wijtvliet uit Loonopzarid in goede handen, terwijl deze bekwame pianist ook de pauze's met varleerende muziek nummers prettig wist te vullen. Een tenor-solo van den heer M Pullens had eveneens veel succes. Het was alles bijeen een uitnemend geslaagd matirée dat met een gezellig bal besloten werd. Dinsdagochtend had de Windbuks- vereeniging D.V.Ogevestigd bij den heer Pompen in vm. Besoijen, een aardige matinée georganiseerd, waar leden en belangstellende zich uitstekend amuseerden met het Duo Klijn. Woensdagmorgen gaf het dubbel- kwartet „Kunst en Vriendschap" onder leiding van den heer J. Kooien een matirée voor het gilde „St. Crispijn en Crispinianus". De zaal van den heer v. d. Meljs was geheel gevuld en het kwartet had met zijn verschillende vocale en komische nummers een welverdiend succes. De harmonie Sf. Crispijn bood de leden der R K. Werkliedeuvereeniging en hunne families een uitstekend concert aan, wat de noodige belang stelling trok en zeer op prijs werd gesteld. Vooral Jean en Lucie uh Gent deden zich weer van hun beste zijde kennen. „An der schónen blauen Donau". (Ned Operette-gezelschap) Wie Woensdag of Donderdag de Schouwburgloge bezocht zal zich te voren ongetwijfeld wel een andere voorstelling hebben gevormd van den veel bezongen biauen Donau, dan wat men er hier over te zien en te hoeren kreeg en velen zullen niet begrepen hebben dat Strauss de inspiratie voor zijn onsterfelijke walsen aékr heeft kunnen opdoen. Een gezelschap pseudo graven en baronnen dat logeert in een hoteiieije aan den Donau en allen naar best vermogen er op uit zijn hun even- menschen wat armer aan aardsche goederen te maken is het eenigst wat wij aan den nooit volprezen Donau te zien kregen. Heusch geen wonder, dat de componist, die tusschen dat gezel schap verzeild geraakt was geen inspira tie kreeg. Maar hij was althans de eenige eerlijke mensch inditillustregezelschap. Aan humorisme ontbrak het echter geenszins, aan de gijn was een groote plaats ingeruimd in deze operette, vooral Baron van Breemen wist met zijn tallooze komische zetten voortdu rend de lachlust op te wekken. Overigens konden we het met den smaak van de hoteihoudster, dte dezen baron eer. knappen man noemde, niet onvoorwaardelijk eens zijn. Daar er geen programmaboekjes in de zaal werden aangeboden kunnen wij de personen die de diverse rollen vervulden, niet afzonderlijk bespreken Het beste van het gezelschap was Friedel, de dochter van graaf Stretbach ze was een aardig figuurje, dat zeer verdienstelijk zong en speelde. Dan was er de componist Oscar, die goed zong maar minder goed acteerde en de zuster van baron van Breemen, die dat geen van beiden kon en bovendien den heelen avond een gezicht trok of ze overal heel erg vies van was. De hotelhoudster, een fiksche matrone, die heel ernstig door Amor geraakt was, was een aardige verschijning wier spel ons nog wel kon bekoren, evenals dat van het voorwerp harer adoratie. Baron van Bremen, wiens stem echter wei een weinig geleden had. Een huisknecht graaf Streibach en een flinke huzaren- luitenant completeerden het gezelschap terwijl nog een rechercheur of politie man voor de ontmaskering van het adelijke genootschap zorgde Waarom dit heerschap zich van het begin tot het einde als de onmogelijkste pias moest aanstellen is ons ten eenemale duister. Het geheel, het orkest van 2 personen piano inbegrepen, gaf een vrij pooveren met applaus, tenminste zij, die na de pauze waren teruggekeerd. Veel belangstelling was er vooral Donderdag n<et. Donderdagmorgen hield het aloude schuttersgilde „St. Ambrosius" haar gebruikelijken rondgang door v.m. Baardwijk waarbij het vaandel en de lypische oude emblemen werden mee gedragen. De stoet die opgeluisterd werd door de Harmonie „St. |an" trok als altijd veel belangstelling, Nadat men weer in café „het Vo«je" was gearriveerd ving op den schutsboom in den tuin het jaarlijksche koning- schieten aan. Deze titel w-rd dtt jaar bemachigd door Hendrik Pullens Wz„ terwijl verder vele fraaie prijzen voor de beste schutters beschikbaar waren Het werd als gewoonlijk een vroolijke Ambrosiusdag. Donderdag bracht de Witte Bioscoop hare nieuwe film „Evangeline", wat een groote attractie bleek, 't was er ont zaggelijk vol en Zaterdag en Zondag zal het succes overweldigend worden door de zoo bekende film „Het lied der Zuidzee", Ook in „de Twee Kolommen" varieerde het programma en scheen Maupie en joanita de Vries een nieuwe attractie. B'ijkbaar was er overal Donder dag veel meer drukte en zeker veel meer stemmingde laatste jaren geeft de tweede helft steeds meer drukte. En nu we dit schrijven is de tradi tioneele Vrijdag aangebroken, die z'n gewone drukte wel zal meebrengen, dan blijft geen man of vrouw thuis en zeker geen boer op het land. Mogen de drie laatste dagen nog een prettige kermisstemmirg en een druk bezotk brengen, met hetzelfde aange name en prettige verloop als tot dusverre. Grootestraat Telefoon 109* HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEEDING indruk. Toch was het publiek nog gul Sluiting Cursus 1930/31 aan de Rijksvakschool. In tegenwoordigheid van leden der Commissie van Advies, van gecom mitteerden, direcieur, leeraren, leerlin gen en ouders werd Donderdagmorgen met de gebruikelijke korte plechtigheid de Cursus 1930/31 aan de Rijksvak school alhier gesloten. De heer H. v. d. Waerden heette allereerst alle genoodigden welkom. Wij staan dan, aldus spr., wederom aan het einde van een studiejaar, een jaar waarin door de leerlingen van onze school in 't algemeen met grooten ijver gewerkt is, zoodat wij met den behaalde resultaten tevreden kunnen zijn en met recht mogen spreken van een goed jaar. Zij die den looierij cursus volgden gaan ons verlaten, omdat deze cursus slechts een jaar dujirt. Aan de Schoen- makersafdeeling \s dat anders. Zij die de bovenwerkafdeeling volgden komen vrijwel allen het volgende jaar terug, om de studie voort te zetten, terwijl zij die beide afdeelingen volgden nu in de praktijk komen en zullen moeten toonen dat zij het hier geleerde be hoorlijk weten toe te passen. Daarbij zal groote omzichtigheid en beschei denheid een eerste vereischte zijn. De noodige appreciatie voor het kunnen van anderen en het reeds in een bedrijf bestaande zal niet mogen ontbreken, wil samenwerking mogelijk en vrucht baar zijn, ten voordeele van het bedrijfs leven. Ieder bedrijf stelt zijn eigenaar dige eischen, die U geleidelijk moet trachten te onderkennen om met Inachtneming daarvan zeer geleidelijke vennderingen en verbeteringen te kunnen aanbrengen. Wij meenen dan ook goed te doen, om wederom U allen op het hart te drukken vooral in het begin niet te hoog te grijpen en meer uw kracht te zoeken in het ver- vullen van een eenvoudige plaats van waaruit U zich. dank zij het geleerde aan onze schooi gecombineerd met grooten ijver en Inspanning, kunt op werken tot een leidende positie. Een groote theoretische kennis met een behoorlijke praktijk zijn noodig maar niet voldoende om direct een voliedige leidende positie in te nemen, daartoe behooren eveneens verschillende per. soonlijke en karakter eigenschappen, die slechts geleidelijk in een bedrijf tot ontplooiing kunnen komen. Komende tot de resultaten van het afgeloopen jaar willen wij beginnen met de Looierij-afdeeling. 1Looierij-cursus. Deze cursus telde aanvankelp 7 leerlingen, waarvan 1 met April vertrok omdat hij zijn studies aan de Handels- hoogeschool moest afmaken. Temeer omdat hij door grooten ijver en kun digheden uitmuntte, betreuren wij dit ten zeerste. Van de overige zes, die den cursus trouw tot het einde volgden, behaalden er 5 een diploma met het volgende resultaat A. Stein. Breda. praed. goed, J. G. Hoeijer, Veendam, praed goed. L. A. Mombers, Waalwijk, praed. vrij goed goed. B. Eibers, Waalwijk, praed. vrij goed-goed. H. van Wagenberg, Vlijmen, praed. voldoende. 2. Machinale Schoenmakerscunus. Deze cursus bestaat uit 2 afdeelingen, die wij afzonderlijk zuilen beschouwen. a. Bovenwerk. Deze afdeeling omval 8 deelnemers, die den geheelen cursus volgden en waarvan er 7 een diploma haalden, gerangschikt naar de behaalde punten als volgt C. van Huiten, Waalwijk, praed. goed zeer go?d A. Lauret, Tilburg, praed. goed. A. P. van der Hoeven, Sprang, praed goed. L. van der Heijden, Leeuwarden, praed vrij goed-goed. C. Eibers, Waalwijk, praed. vrij goed-goed. W. van der Meije, Zandvoort, praed. vrij goed goed. F Mfiller, Trillschen (Zwitserl.) praed. vrij goed goed. b. Onderwerkafdeeling Deze afdeeling telde aanvankelijk 12 leerlingen, waaronder 1 werkelooze, die ons helaas met April verliet Temeer betreuren wij dit, omdat hij goed werkte en ongetwijfeld thans een diploma zou hebben behaald. Van de 11 overige leerlingen behaalden er 10 een diploma, waarvan een der leer lingen eerst zijn diploma ontvangt na het behoorlijk uitwerken van zijn huis werk waarover hem dan examen zal worden afgenomen. De 9 leerlingen die thans het diploma krijgen, kunnen als volgt gerangschikt worden M. Vesters, Kaatsheuvel, praed goed zeer goed P. van Nieuwstadt, Kaatsheuvel, praed. goed-zeer goed. F. Mannaerts, Tilburg, praed goed-zeer goed. H. de Nijs, Kaatsheuvel, praed goed. M. J Schilders, Kaatsheuvel, praed goed. A. Vera, Loon op Zand, praed. goed. H. Bongaerts, Goch, praed goed. M. van Boxtel, Kaatsheuvel, praed. vrij goed-goed. J. A. van Cromvoirt, Waalwijk, praed. vrij goed. Zoowel in de boven als in de onderwerkafdeeling is goed gewerkt hetgeen blijkt uit de praedicaten. Wij zijn dan ook over dezen cursus zeer tevreden en kunnen tot ons genoegen mededeelen dat van de 5 leerlingen, die een betrekking moeten zoeken er reeds 3 geplaatst zijn. Wij vertrouwen, dat allen die de school verlaten werkzaam zullen zijn, tot heil van de Nfiderlandsche industrie op een wijze, zoodat ook onze school op hen trotsch kan zijn. Zij, die na de vacantie terug komen roepen wij een tot weerziens toe. Dhr. C. Roestenberg uit Kaatsheuvel lid der commissie van advies richtte hierna een woord van gelukwensch tot de geslaagden, Hij constateerde met genoegen dat de belangstelling in de school toeneemt hetgeen hij meende te moeten toe schrijven aan de goede resultaten van het onderricht. Hij wees er op dat de leerlingen nu in theorie en gedeeltelijk ook in practljk klaar zijn om het doel dat zij zich gesield hebben met succes na te streven, doch hij onderstreepte hetgeen de directeur reeds had gezegd over de wijze waarop men zich in de practijk aandient. Alsdan past een zekere be scheidenheid. Men mag niet te ge makkelijk denken dat men het beter weet. De eigenschappen om in de schoen en leder-industrie leiding te geven moeten voor een groot deel nog in de pracdjk worden aangeleerd. De huidige malaise moge grooten deels haar oorzaak vinden in de alge meene crisis toch zal de fabriek waar de leiding berust bij mannen die zijn toegerust met algemeene ontwikkeling vakkennis, warenkennis, menschen— kennis, technische ontwikkeling er minder ernstig onder te lijden hebben Momenteel berust de leiding in de schoenindustrie nog veelal in handen van fabrikanten die vroeger nooit de gelegenheid gehad hebben om zich in ai deze eigenschappen te bekwamen Dat voorrecht hebben de leerlingen de zer schooi wel en zulks is vooi hen van onschatbare waarde. Spr hoopt dat zij dit zullen weten te waardeeren en dat zij doof hun prestaties en ook mondeling propa ganda zullen maken voer de Vakschool. Spr. eindigde met een dankwoord tot directeur en leeraren voor hetgeen zij deden in het belang van het onder richt aan de schooi. «Hierna verkreeg de heer v. d. Heijden uit Leewarden het woord om in wel gekozen woorden namens de leerlingen der bovenwerk afdeeling aan directeur en leeraren dank te zeggen voor het geen zij in het afgeloopen jaar hadden gedaan voor de ontwikkeling der leer lingen en voor de bevordering eener goede verstandhouding tusschen leera ren en leerlingen onderling. De leer- Iingen zijn er zich wel van bewust dat zij. zooals de directeur terecht heeft opgemerkt, in de praxtljk nog voor vele moeilijkheden zullen komen staan maar met de op de vakschool opge dane kennis hopen zij deze geleidelijk te overwinnen. Spr. wenscht de leerlingen van looierij zoowel ais van schoenmakerij afdeeling die volgend jaar niet meer terugkeeren doch in practQk zullen gaan het beste succes toe. Den hoofdleeraar den heer C. Mustert die binnenkort in het huwelijk zal treden wenscht hij van harte geluk en biedt hem namens de leerlingen der bovenwerk-afdeeling een fraaie electrische bureau lamp aan. De heer F. Mannaerts uit Tilburg leerling der onderwerk-afdeeiing sprak namens de leerlingen dezer afdeeling eveneens een hartelijk woord van dank tot directeur en leeraren voor wier onderricht hij de grootste waardeering uitte. Hij eindigde met den wensch dat het leerlingental der school steeds moge groeien hetgeen zeker zal leiden tot verbetering der kwaliteit van de Hollandsche schoenen wat weer ten goede komt aan het grooter verbruik van Nederlandsch fabrikaat. De heer Mustert wenschte hierna namens de leeraren den geslaagden geluk mei het behaalde succes en betreurde het zeer dat aan een paar leerlingen het diploma niet kon worden uitgereikt. Hij dankte ook hartelijk voor het hem aangeboden fraaie geschenk en hoopte onker het licht van de bureau lamp nog veel tekunnen werken in het belang van de leerlingen en de school. Ten slotte dankte de heer v d. Waerden de verschillende sprekers voor de waardeerende woorden tot de directeur en leeraren, iu het bijzonder wilde hij onderstreepen hetgeen de heer Roestenberg sprak over de mooie gelegenheid die aan deze school ge boden wordt om verschillende in de schoenindustrie benoodigde eigen eigenschappen aan te leeren die later voor de leerlingen van zeer groote waarde zulten blijken en daarom hoopte spr. dat allen propaganda voor de schooi zullen maken maken. Hoe beter onderlegde krachten er komen, hoe betere naam het Hollandsche schoen werk zal krijgen. Hierna werden de diploma's met rapporten aan de geslaagden uitgereikt, waarnaar de directeur aan de genoo digden verzocht de expositie van het werk der leetlingen in oogenschouw te nemen. Wtj hopen dat ook vele fabrikanten e a. eens een bezoek aan deze interessante expositie zullen brengen, waardoor de waardeering voor hetgeen aan deze schooi op het gebied der schoen- en lederindustrie wordt onderwezen on- getwljfeld ten zeerste zal stijgen. Notarisbenoeming. Als opvolger van wijlen Notaris A. jansen, is benoemd tot notaris alhier de heer L. W. J C. Christ, thans candidaat-noiaris te Eist (O, B.) Examens. Van de O. L School werden op de volgende inrichtingen toegelaten H. Oudkerk, Hoogere Handelsschool Waalwijk. Schaap, Jacoba van Gent, Gymn. 's Hertogenbosch. Granda Stevens, J.Bouman, W. Bonis K. de Raat en A. Kuijsten, U. L. O Waalwijk. Nuts»U L O. School Waalwijk. Bevorderd van de eerste klai naar de tweede Z. van Herwijnen en C. Schuwer te Waalwijk, S. van Achierberg, H. J. de Bie, J. Colet, W. Mes, J. P. de Rooy, A. Rijkers, J. Timmermans, A. C. Vos, allen te Sprang Capelle, A, Schilders te Eethen. Voorwaardelijk J. Bouman te Sprang- Capelle, J. Koning te Waalwijk, P. A. Vos te Eethen. Niet bevorderd 3. Bevorderd van de tweede klas naar naar de derde U. P. v. Beek, G. Fijan, J. Hofman, M. van Herwijnen, allen te Waalwijk, G. Boll en E. G. Mather te Eethen, A. van Dommelen, C. Nieuwenhuizen en J Rozenbrand te Sprang-Capelle, M. de Roon te Loon op Zand. VoorwaarwaardelijkH Kommers en L. Kuysten te Sprang-Capelle. Niet bevorderd 3. Bevorderd van de derde naar de vierde klas T. van Ammelrooy, J. van Beek, R, Dekkers, J. Quirijns, C. Roubos te Sprang-Capelle, W. Hoogendoorn en L. Schuller te Waalwijk. VoorwaardelijkB. Dalmaijer te Sprang Capelle, M. Vos te Eethen. Niet bevorderd 5. Gymnasium 's Hertogenbosch] Toegelaten tot de le klasse Ja. van Gent, H Schaap H Schroeder. Bevorderd tot de 3e klasse A. Schaap. Bevorderd tot de 6e klasse A. van Kempen, W Schroeder Examens hoofdacten. BREDA, 16 |ali. Gtfixamineerd 4 candidaten. Geslaagd de heeren H Braaksma te Capelle en J. P. van Venroolj te Dongen. Aanvragen kostetooze Rijwielbelasting- merken. De ontvanger der accijnzen te Waalwijk zal voor de behandeling van aanvragen om kostelooze rijwielbelas tingmerken aan het kantoor te Waalwijk Mr. van Coothstraat no. 70 zitting houden den 16 17. 23, 24 30 en 31 juli 1931, telkens des namiddags van half zeven tot half negen. Aanvragen kunnen ook worden ge daan tijdens de gewone kantooruren. Herwonnen Levenskracht. De speldjesverkoop voor Herwonnen Levenskracht heeft opgebracht f 154.26 Groote Schouwburgloge Mr. v Coothstraat. Heden Zaterdag en Zondag zullen tot sluiting der kermisdagen in de groote Schouwburgloge te Waalwijk optreden Hollandsch beste Tooneel- gezelschap nl. „De Koninklijke Veree niging Het Nederlandsch Tooneel d. Stadsschouwburg te A'dam, Directie L. Saalborn en D. Verbeek. Deze twee dagen zullen opgevoerd worden het wereldberoemde Chineesche drama „Het Chineesche Landhuis". De Heer Albert v. Dalsum vervult daarin de zeer moeielijke en meester lijke creatie van den Chinees Yuan Sirg Expresse decors en lichteffecten worden uit A'dam medegebracht en Is deze voorstelling een model-uitvoering der laatste 10 jaren de geheele Nederl. Pers schrijfi Alleen Albert van Dalsum deze rol te zien spelen is ten voile het geld waard, buiten de overige eerste klas artisten o,a. Henri Eerens. WWyHaak Sara Heijblom, Nell Knoop, Cys Voorberg, Carp. Alting, Jo Sternhetm, J. Teulings, B Groenier en anderen. Het is voor Waalwijk en omgeving een voorrecht zoo'n tooneelgezelscbap in ons midden te hebben en hopen wij ook dat deze twee dagen uitverkocht zullen zijn, zoodat wij dit gezelschap een andere keer weer terug wilien ziendus stadgenooten profiteert van deze gelegenheid 11 Circus de Malnck. De directie van het Fransche circus de Muinck Frères deelt ons mede dat zij op 1, 2, 3 en 4 Augustus otfze gemeente zal bezoeken. Hoewel on9 bekend is dat deze circu9 overal groot succes heeft, vinden wij 't toch jammer dat thans daarvoor verlof gegeven wordt, zoo kort na de kermis en zoo kort vdör het groot concours-hippique op Zaterdag 15 Augustus a s. Een gratistochtje. Voor café v. Helvoirt aan het Laag einde stond Maandagavond een auto waarmede een familie uit Dongen hier op bezoek was. Zekere v. G. met enkele vrienden, flink in kermisstem ming, konden blijkbaar de bekoring niet weerstaan met het wagenije eens 'n gratis tochije te gaan maken. Zonder dat de eigenaar het bemerkte vertrok het gezelschap met een gangetje in de richting 's Bosch jammer voor hen was de politie echter spoedig met het geval op de hoogte en toen zij na een tocht van 50 60 K.M. einde lijk weer arriveerden, gelukkig zonder ongelukken, werden zij direct verbali- seerd. Dit kan dus voor de heeren wel eens een duur auto-tochije worden inplaats van een gratis ritje zooals zij zich zullen hebben voorgesteld. Gymnastiekver. Kracht en Vlugheid Vrijdag 10 Juli hield de Chr. Gymn, Vereeniging „Kracht en Vlugheid" te voorm. Besoijen eene vergadering in het gebouw voor de Chr Belangen in de Besoljensche straat onder leiding van haren Voorzitter den heer Wachtels- v. d. Berg. De Voorzitter opende omstreeks 8 uur deze vergadering met het lezen van een gedeelte uit de Heilige Schrift, waarna hij voorging in gebed. Hierna volgde voorlezing der notulen door den secretaris den heer J. S. v. d. Hammen, welke na lezing onver anderd werden goedgekeurd en ge— teekend. Verder volgde voorlezing der inge- komen stukken, o m. was er een schrij ven van den turnkring „Rotterdam— Dordrecht" waarin de vereeniging werd uitgenoodigd deel te nemen aan den aldaar te houden gymnastiek, en athletiek wedstrijd op Zaterdag 19 September te Dordrecht. Na een korte bespreking werd be- sloten hieraan deel te nemen, temeer daar de ver. pas bij het N.C.G.V. is aangesloten en zij zoodoende eens kennis kan maken met de Bonds vrienden. Met het oog hierop zal reeds Maan dag met de beoefening der athletiek w orden begonnen, en wel op het oude R.W.B-terrein, hetwelk K. en V. voor een avond per week in huur heeft. Vervolgens stelt het Bestuur voor den naam B G.V. te veranderen in „Kracht en Vlugheid" met welk voorstel zich allen konden vereenigen. Na nog enkele huishoudelijke aan gelegenheden te hebben besproken w o. aankoop vlag, en de nog in dezen zomer te houden gymnastiek-demon straties, sluit de Voorz. ongeveer 10 uur met dankzegging deze vergadering. De opkomst der leden was schitte rend, laten zij ook op de oefenavonden geregeld present zijn. Cursus Gemeente Administratie. Van den cursus, gegeven door de heeren P Smits, Hoofdcommies ter Provinciale Griffie te 's Hertogenbosch en J. Verwiei, Burgemeester te Oister- wijk. slaagden bij de in 1931 gehouden examens in de gemeente-administratie de heeren: P. Achten te Haarsteeg, H. van Eiten te Boxtel, J Ghljsens te Boxtel, H. Hendriks te LUthoijen, A. Houben te Tilburg, C. v. d Hoven te Kaatsheuvel, H- Klijn te Oudenbosch, J. van Ooijen te Wamel, J. v. Schatjk te Berchem, L. v. d Ven te Udenhout en P. v. d. Wiel te Eindhoven. R K Schoenwinkeliers en Schoenmakersoatroons. Te Roermond werd Zondag door Burgemeester Waszink een vakten toonstelling geopend van den Ned. R K. Bond van Schoenwinkeliers en Schoenmakerspatroons vereenlginger. Gisteren werden bestuur en afge vaardigden van dezen bond, die te Roermond zijn Bondscongres houdt, officieel ten stadhuize ontvangen door het gemeentebestuur, dat vertegen woordigd was door burgemeester Waszink, wethouder Evers en den heer R?ymann. Burgemeester Waszink wenschte de aanwezigen een goed verloop van het congres en een vrucht bare bespreking van hun technische en commercieele belangen. De voor. zifter, de heer Pelser, Nijmegen, dankte voor de hartelijke ontvangst. in ar- ing i—

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9