Dames-, Heerenkleediné, ZWEMBAD - TILBDBG Zaterdag l en Zondag 2 Augustus Openings-Zwcirwedstrijileii om de nationale Senioren Kampioenschappen. zondag 2 uur usruolg der zuiemoiedstriiden. Marktberichten. Groote Entreeprijzen: Diverse Manufacturen, i Meubelen, enz., enz. M. ZONDERVAN, zuid.wmemsv. 36, 's BOSCH. Het veer Gorinchem—Sleeuwijk, Eenigen tijd gelden wezen de A.N.W.B. en de K.N.B.C. op de bezwaren, welke verbonden zijn aan de dienstregeling van het stoombootveer Gorinchem— Sieeuwijk gedurende het tijdvak 1 October—30 April, waarbij gedurende dat tijdvak de laatste pont op een zoodanig tijdstip van Sleeuwijk afvaart, dat de motorvoertuigen, welke van het Zuiden van het land naar het noorden rijdende en de laatste pont bij Keizers- veer gebruikende, niet meer de laatste pont te Sleeuwijk konden halen. Van de Commissie van bijstand in het beheer van het veerbedrijf Gorin chem—Sleeuwijk werd thans welwil lend mededeeling ontvangen, dat is besloten den a s. winteidienst uit te breiden door gelijkstelling met den zomerdienst. De laatste boot uit Gorin chem vertrekt dan 11.15 uur en de laatste boot uit Sleeuwijk om 11 30 n.m. Welke overbrugging het eerst Men bericht aan de .Tijd" uit het Land van Heusden en Altena Er is een concurrentiestrijd ontbrand tusschen de promotors van de over. brugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk en die van de Merwede bij Gorinchem—Sleeuwijk. Bij de betreffende gemeentebesturen is namelijk niet alleen aanhangig het verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht om instem ming te betuigen met een door meer dere Kamers van Koophandel en Fa brieken aan den Raad van ministers gericht adres om den bouw van een brug bij Moerdijk zoo spoedig mogelijk ter hand te nemen. Bedoeld verzoek is thans gevolgd door een vraag der gem. Sleeuwijk aan de gemeentebe sturen of kan gerekend worden op steun eener actie bij de regeering om een brug over de Merwede ten spoe. digste te willen doen bouwen. Voorstanders van het laatstgenoemde plan baseeren zich in hoofdzaak op het feit, dat, wanneer de in aanbouw zijnde brug bij Keizersveer voltooid zal zijn, de brug over de Merwede van het grootste gewicht zal zijn voor het groote verkeer Zuid—Noord vice versa alsmede voor het gewestelijke verkeer van het Land van Altena en tenslotte ook voor de internationale verbindingen. Daartegenover wordt aangevoerd, dat in het vraagstuk van den rivierbrug- genbouw het nationale en internatio nale verkeersbelang primeert en dat op dien grond de brug bij Moerdijk den voorrang dient te hebben. Intusschen heeft dezer dagen de gemeenteraad van Woudrichem beslo ten te ijveren voor 'n brug over de Merwede. Algemeene vergadering N. C. B. Nadat in de parochiekerk op den Heuvel eene H. Mis was opgedragen voor levende en overleden ledendoor den Z. Eerw. Heer van Kessel te Zevenbergen, ving heden te ruim half elf in de zaal der Nieuwe Koninklijke Harmonie te Tilburg de algemeene vergadering aan, waarbij aanwezig1 waren een groot aantal afgevaardigden en belangstellenden. De vergadering stond onder leiding van den heer C Moors te Nieuw- Vosmeer, die na het welkomstwoord er op wees, dat hij reeds voor de derde maal in zijn inleiding moest wijzen op den crisis in land en tuin bouw, Werden in dezen laatsten be drijfstak in het eerste halfjaar niet onbevredigende uitkomsten verkregen, thans is het daarmee weer geheel mis. In den akkerbouw is de toestand treurig en in de gemengde bedrijven wordt de greep van den crisis ernstig gevoeld door de sterke daling der prijzen van zuivel, varkens en eieren. De steunwetien voor suikerbieten en tarweverbouw brengen eenigen steun, maar onvoldoende om het akkerbouw bedrijf uit den diepen put te brengen. Vervolgens gaat hij na welke pun ten op het urgentieprogramma der drie centrale landbouworganisaties zijn ge steld en in welk opzicht daaraan is tegemoetgekomen. Geen enkel resultaat is verkregen ten aanzien van de volgende wenschen Vermindering van druk der grondbe lasting, inzonderheid door afschaffing van de crisisopcenten op de grond belasting afschaffing van den vleesch- accijns met behoud van 't invoerrecht op vleesch wijziging in het stelsel van waardeering van landelijke eigen dommen bij het vaststellen van den aanslag in de vermogens- en successie belasting door daarvoor te nemen de gebruikswaarde; aanmerkelijke verla ging van keurloonen, kosten van voor behoedende enting en dergelijke ver laging van vrachttarieven voor het vervoer van land en tuinbouwproduo ten verandering onzer handelspolitiek. Wei is ten slotte verkregen steun aan de suikerbietenteelt, steun aan de aardappelmeelindustrie en de uitvaar diging van een maal- en menggebod voor inlandsche tarwe. Hij spreekt als zijn meeninguit.dat de georganiseerde landbouw krachtig moet vasthouden aan het urgentie programma, zoo noodig hier of daar wat gewijzigd of aangevuld, maar dat het op den voorgrond schuiven van aparte wenschen slechts leiden zal tot versnippering van krachten. Dan komt de voorzitter tot enkele zaken met betrekking tot den N.C. B. Met andere organisaties is ingesteld een commissie, ter bestudeering van het vraagstuk van oprichting van stroocartonfabrieken. Gebleken is dat bi] de huidige omstandigheden daaraan niet gedacht kan worden. Door de afdeeling Nijmegen werd aangedrongen op snellere uitvoering van het urgentieprogram en op af schaffing van accijns op Inlandsch vleesch gepaard gaande met een hef fing van minstens 8 pet. invoerrecht op buitenlandsch vleesch. Over dit voorstel ontwikkelde zich een uitvoe rige discussie, waarbij o.a. werd ge vraagd om verstrekking van natuur boter aan de militairen inplaats van margarine. De voorzitter merkte op, dat hier over reeds besprekingen waren ge voerd. De voorgestelde maatregel zou het budget van het departement van Defensie met f 200 000 verhoogen, hetgeen volgens den minister in de gegeven omstandigheden niet is door te voeren. De heer Smits van Oyen drong aan op een krachtige actie om te be reiken dat geen buitenlandsch vleesch mag worden ingevoerd. De heer Fleskens merkte op, dat het hier gaat over Internationale handels politiek en dat, zoolang onze Regee ring in deze bij de pakken neerzit en vrij laat invoeren, daartegen niets is te doen. De bondsadviseur, pastoor van Kessel, merkte op, dat hem medewer king was gevraagd voor de propaganda van den vrijwtiiigen landstorm. Hoe gaarne de boerenbondsorganisatie daaraan ook deelneemt, zeide spr., wordt dit toch moeilijk ais men weet dat onze jongens bij oproeping onder de wapenen gevoed worden met bui tenlandsch vleesch, Russisch graan en margarine, zoodat zij verplicht zijn hun eigen familie op te eten. Aan het eind der vergadering kon de uitslag der gehouden bestuursver kiezing worden meegedeeld. De aftre dende heeren J. C. van Beek te Deurne M. van Halder te Drunen, J. v. d. Heuvel te Berghem, G van Lieshout te Veghel en H. M. Wellen te Neer bosch werden herkozen. Na de rondvraag werd door den bondsadviseur nog gesproken over de slechte tijden die de boerenstand doormaakt, waarbij hij 'n bemoedigend woord liet hooren over den geloofs trouw en den soberen aard van den Brabantschen boer. - VRAAGT REIZIGERSBEZOEK. ging bedragen. Aanvankelijk hebben de bewoners dit betaald, maar toen de huizen werden opgeknapt, gingen de geruchten loopen, dat de huren op nieuw omhoog zouden gaan. Men be sloot toen, in navolging van het Am- sterdamsche voorbeeld, tot staking over te gaan en sedert de laatste weken is er geen huur meer betaald. Deze „staking" omvat ongeveer 30 gezinnen. Het geval wil, dat onder de huurders zich vrij veel communistische elemen ten bevinden en zoo werd al dadelijk de politiek in het conflict betrokken. Aan den voorgevel verscheen een roode doek, met het opschrift, dat solidari teit edeler is dan goud. Spoedig kwamen er klachten van winkeliers uit dit gedeelte van de straat, omdat zich geregeld verkeers opstoppingen voordeden en men zich in zijn nering hierdoor benadeeld acht te. Daarom is de politie begonnen met het ruim baan maken in de Tuinders straat en een gedeelte werd afgezet ge houden. De stakers en hun aanhang zongen af en toe liederen, begeleid op een trompet, en soms werd er uit een der vensters een toespraak gehouden, welke gewoonlijk eindigde met den uit roep: „Rood Front"! De verhuurder had de zaak tegen een van zijn huurders .aanhangig gemaakt, de kantonrechter deed uitspraak en de heer Kopmels werd gemachtigd de wo ning te doen ontruimen. Woensdag zijn de deurwaarders Kor- poi-aal en Weisfeld tot de executie van het vonnis overgegaan, maar het had heel wat voeten in de aarde alvorens de boedel buiten stond, aldus meldt de „N.R.Crt." De bewoners hadden hun maatrege len genomen en toen, de deurwaarders verschenen, stond de woning, welke slechts uit een kamer met slaapruimte en 'n keuken bestaat, stampvol met mannen van wie enkelen het uniform van de zgn. Rood Frontstrijders droe gen. Men weigerde den deurwaarder toe gang, waarop de assistentie van de po litie werd ingeroepen. Het was niet ge makkelijk om bij de deur van de wo ning, welke op de tweede etage ligt, te komen, omdat de trap stampvol stond. Trouwens ook op den zolder en zelfs in de dakgoot zaten geestverwanten van de stakers. Geruimen tijd is er ge debatteerd, maar men weigerde toe gang. Tenslotte arriveerde de commis saris van politie, met enkele inspec teurs van den justitieelen dienst. Ook SPORT. H. E. C. Zondag zullen er op het H.E.C.-ter- hebben nog getracht dfe bewoners te rein seriewedstrijden plaats vinden, waaraan door zes vereenigingen zal worden deelgenomen. Om 1 uur speelt Hercules Waspik legen Capelle. Om 2 uur S.D.O. tegen H.E.C., om half 4 Baardwijk tegen Sporters, Drunen Voor deze wedstrijden zijn prachti ge prijzen beschikbaar gestejld, n.l. Beker met 11 draagmedailles, Beker en Lauwertak. Wij verwachten Zondag op het H.E.C.-terrein spannende wedstrijden en aan belangstelling zal het niet ont breken. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8'/a uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Greyhound Expres". Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, „De zwoegers". Zondag] 2 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Greyhound Expres". Zondag6en8'/2ii. Luxor Bioscoop, „De zwoegers". Maandag van 7—8.30 u. Athletiek voor leden en aspirantleden K. en V. Waalwijk, 24 Juli 1931. Eieren 4—5 ct. Varkens f 9f 11. GEMENGD NIEUWS. Relletjes te Rotterdam. Ongeveer een half jaar geleden heeft de heer Kopmels te Rotterdam een blok panden aan de Tuinderstraat gekocht. Het zijn de panden 63 tot en met 71, met het daarachter gelegen hofje. Al spoedig sloeg hij den huurprijs op, wel ke toen per woning ongeveer 4.75 buurt gewekt en de rust, die aanvan kelijk hersteld scheen te zijn, was weer geheel verstoord. Nader vernemen wij, dat het slacht offer de 52-jarige variété-artist L. Groe- neveld was. De communistische elementen bleken 's morgens al dadelijk munt te willen slaan uit het gebeurde van den afgeloo- pen nacht. In luide redevoeringen werd betoogd, dat het proletariaat moest zorgen voor een fatsoenlijke begrafe nis van den gevallen kameraad, hoewel geenszins vaststaat, dat het slachtoffer een geestverwant van deze communis ten was. Er werd voor deze begrafenis druk gecolporteerd. Voorts werd in de redevoeringen hevig op de politie ge scholden. De drukte werd in den loop van den morgen steeds grooter. Omstreeks 12 uur stond de Tuindersstraat stampvol menschen. Een hunner hield, dicht bij de Aert van Nesstraat, een redevoering, welke volgens het oordeel van de wei nige aanwezige politiemannen zóó op- ruiënd was, dat zij besloten in te grij pen en tot arrestatie over te gaan. Tijdens de arrestatie onstond een luid gejoel en er werd van alle kanten met steenen en pannen naar de politie gegooid. Tër schrikaanjaging heeft de politie toen een aantal keeren revolver schoten gelost. Daarbij zijn toen 2 ge wonden gevallen; een man en een jon gen van een jaar of 14. In de Nadorststraat begon men zelfs op twee plaatsen met het openbreken van de straat, teneinde zich van stee- bewegen de woning te ontruimen. Toen daarna de deur geforceerd werd is een rechercheur met zijn been beklemd ge raakt tusschen de deur en de deurpost, waarbij hij zich niet ernstig heeft be zeerd. De commissaris heeft daarna het huis doen ontruimen door al dege nen, die er niet woonden. Inmiddels hadden eenige bereden agenten het pu bliek uiteen gedreven. Toen dit terugdrijven niet vlug ge noeg ging, hoewel de gummistokken er aan te pas kwamen, werd een agent te paard het hofje opgestuurd. In de toegangspoort stootte hij op een dusdanig verzet, dat hij zich ge noodzaakt zag zijn sabel te trekken, waarna hij een paar geduchte slagen uitdeelde, waarop een sauve qui peut ontstond. Even later kwam een man de poort uitloopen, die zwaar bloedde aan een hoofdwond. Toen de bewoners van de Tuindersstraat .dit zagen, ging een wild gejoel op en plotseling kwamen van beide zijden van de straat dak pannen naar beneden. Oogenblikkelijk werd gesommeerd alle ramen te sluiten en toen hieraan niet dadelijk gevolg werd gegeven, zijn er ter schrikaanjaging enkele schoten in de lucht gelost. De gewonde man is naar 't ziekenhuis gebracht, waar de wond is gehecht. Even later is een tweede man daar naar toe gebracht met een wond aan den rechterschouder. De deurwaarders hebben daarna met hun personeel den boedel op straat ge bracht, waarna het huisraad in een be nedenhuis is ondergebracht. Donderdagnacht omstreeks één uur zijn de relletjes opeens weer wat hevi ger geworden. Opnieuw werd met stee nen gegooid en de politie heeft daarop weer een charge door de Mauritsstraat gemaakt. Daarbij zijn ter schrikaanja ging revolverschoten gelost. Een van de menschen in die straat heeft een re volverkogel in het hoofd gekregen. Hij was op slag dood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. Het gebeurde heeft, ondanks het late j uur, natuurlijk veel consternatie in de en Zonen alhier. Het bestaande gebouw wordt met pl.m. 30 M. verlengd. Schuttersgi de ,St. Crispijn'. 1 Zaterdag 18 juli heeft op het schietterrein van het schuttersgilde „S'. Oispijn" bij café J. v. d. Meijs het vier—j a lljksche koningschleten plaats gehad Na feilen strijd wist de heer J. den Teuling het koningskruis te bemachtigen en werd hij dus tot koning geproclameerd. Nadat de oude koning de heer Bakkers door het Glde met vaandel en standaard aan zijn woning was afgehaald, de bestuursleden waren hierbij in uniform, werd de nieuwe koning naar zijn woning in de Stations straat gebracht, alwaar de gildebroeders een gul onthaal vonden. Op den terugweg werd nog een saluut gebracht aan burgemeester Moonen, beschermheer van het Gilde, waarbij deze gelegenheid had er zijn spijt over uit te drukken verhinderd te zijn geweest de wedstrijden bij te wonen. Spr. complimenteerde den nieuwen koning en wenschte 't Gilde verder een genoeglijke avond. Als gewoonlijk trok de stoet nogal belangstelling. (Door een misverstand kwam dit bericht eerst thans in ons bezit. Red.) Oranje—Huis. Gisteravond vergaderde het bestuur der vereeniging Oranje—Huis. Het programma voor de feestelijkheden op Koninginnedag werd vastgesteld als volgt 2 uur. Samenkomst van de kinderen op het Stationsplein Vandaar trekt een gedeelte door Stationsstraat en Putstraat, het andere gedeelte trekt door de Mr. van Coothstraat naar het speelterrein. De optocht wordt door muziek voorafgegaan. De kinderen worden verzocht zooveel mogelijk in het orarje te verschijnen. Om 3 uur beginnen de kinderspelen daarna uitreiking der prijzen, waarbij ieder kind een prijs of versnapering nenmateriaal te voorzien. Donderdagavond was het vrij rustig j ^"ontvangen" Om zes uur volgt een marsch der gymnastiekclub door de gemeente, terwijl getracht zal worden 's-avonds en konden eenige agenten alles goed in bedwang houden. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Geslaagd. Mej C. v. d. Broek alhier slaagde voor het examen stenografie. Zij ge noot haar opleiding aan de R.K. Hoogere Handelsavondschool alhier. Nieuwe Raadhuis. Naar wij vernamen, is de aanleg der centrale verwarming van het nieuwe raadhuis opgedragen aan de firma F. en W. Scheepers te Heerlen de kluis deuren enz aan de firma van den Blerk te Tilburg. Uitbreiding. Het is aangenaam in dezen tijd van depressie ook eens een uitbreiding te kunnen vermeiden, De firma H. de Korf-Wingels, fabrikant van „La Reine"- Schoenen zal zijn fabriek in de St. Antoniusstraat aanmerkelijk uitbrei den, welke vergrooting onderhands is opgedragen aan firma Wed. A. Aarts een concert op de Markt te geven. Een commissie werkt dit plan nog nader uit; vooral aan de kinderspelen zullen nieuwe acttracties bedacht worden. LAATSTE BERICHTEN. Drie kinderen verbrand. Bij een brand in het huis der wed. Bakkers te Heenvliet zijn drie kinde ren, een 16 jarige zoon en een 12-en 7-jarige dochter in de vlammen om gekomen. Een 27—jarige zoon is gearresteerd wegens vermoedelijke brandstichting. Belde slachtoffers dood. Men bericht ons dat de twee slacht, offers van 't auto-ongeluk bij Zwolle (zie Gemengd Nieuws) hedennacht zijn overleden. Oud—Ministers overleden. OudMinisters prof. Mr. W. Treub en generaal W. Pop zijn gisteren in den Haag overleden. RINGBAAN OOST Telefoon 1399. Opgeluisterd door Muziek. Zaterdagmiddag 3 uur Officieele Opening. Om 4 uur aanvang der Wedstrijden. Vrije slag voor Datnes en Heeren Schoolslag Rugzwemmen Estafette Schoonspringen Wisselslag ZIE VERDER UITGEBREID PROGRAMMA. WKM Eerste Rang fl.20 inclusief belasting Tweede f0.60 Derde f0 30 Ruime overdekte bergplaats voor Rijwielen en Motoren. Ir .AAni rtn n rtAnlnr» n 11 Ar. rf aa/1 tm

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10