ADVERTEEREN IN PLAATSELIJKE BLADEN ADVERTEEREN IN DAGBLADEN Heeren adverteerders Adverteeren in blad is dus noodzakelijk, maar ook voldoende. mosterd azunen natuurlijk veel beter en ook noodzakelijk. TAFELZUREN SLA-OLIËN gekomen. Zij zal van het grootste ge wicht zijn voor de aan Duitschland te verstrekken hulp. Ook Stimson vjerklaarde zich na het einde van de conferentie over het resultaat volkomen voldaan. De Duitsche bladen laten zich pes simistisch uit over den uitslag, de Fransche daarentegen zijn zeer tevre*- den. In het begin der volgende week zullen Mac Donald en Henderson hun uitgesteld bezoek aan Berlijn bren gen. Ook wordt gesproken over een Duitsch-Fransche bijeenkomst in Zwitserland. De sterkte van 't Belgische leger. Behalve het herstel der vestingen van Luik, Namen en Antwerpen, de nieuwe forten bij Gent, de kleine betonnen forten langs de grens, zal het Belgische leger bestaan uit 89.224 man in vredestijd in tijd van oorlog kunnen in minder dan twee dagen 350.000 man gemobiliseerd worden en in totaal 500.000 man. Naar de internationale ontwapening De troebelen in Spanje. Volgens berichten uit Parijs blijft de toestand te Sevilla ernstig. Voor de geheele provincie Sevilla en voor de hoofdstad is de staat van beleg af gekondigd. Volgens de laatste berichten zou 't aantal dooden 11 en dat der gewon den 40 bedragen. Verder zouden 900 personen gearresteerd zijn, van wie de meesten anarchist of communist zijn. Naar uit Barcelona wordt bericht, is het geheele telefoonverkeer in Bar celona zelf en alle verbindingen met het binnenland verbroken ten gevolge van een bomaanslag, welke door sta kende telefoon-employé's heden is gepleegd. De Poolvlucht van de Graf Zeppelin. Uit Friedrichshafen wordt gemeld: Alvorens te vertrekken naar het Noordpoolgebied maakte de „Graf Zeppelin" onder commando van Dr. Eckener nog een technische proef vlucht. Zooals men weet, heeft het lucht schip met het oog op den Noordpool tocht zoowel in- als uitwendig een aantal veranderingen ondergaan. In het midden van het luchtschip is een groote buis aangebracht, die met deuren kan worden gesloten. Door deze opening wil de Russische geleerde Moltsjanow een met gas ge vulde ballon uitlaten, die naar hij hoopt, een hoogte van 15000 meter zal bereiken. In de bergruimten bevinden zich booten, reddingsboeien, ijshouweelen en proviand voor 58 dagen. De geheele bemanning is voorzien van een Pool-uitrusting. BINNENLAND. Ned. Paviljoen te Vincennes. Het Nederlandsche paviljoen op de koloniale tentoonstelling te Parijs krijgt een bewaking van een detache ment politietroepen. Het ontivapeningspetitionneme.nl Het bestuur der vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers maakt bekend, dat het aantal onderteekenin- gen van het petitionnement voor In ternationale Ontwopening gisteren de l j millioen heeft overschreden. Hun die nog niet hebben geteekend, wordt met den meesten aandrang verzocht zulks alsnog ten spoedigste te doen. Landbouw. Bij Kon. besluit van 20 Juli is: I. G. J. Kakebeeke te 's Gravenhage, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als inspecteur van den landbouw, benoemd tot adviseur van den landbouw; Mr. J. J. Wintermans te 's Graven hage, onder gelijktijdige toekenning- van eervol ontslag als inspecteur van het landbouwonderwijs, tevens be last met de waarneming van de func ties van inspecteur van het zuivelwe- zen en van Rijkszuivelinspecteur, be noemd tot inspecteur van den land bouw en is hem als zoodanig ook ver der de waarneming opgedragen van de beide hiervoor bedoelde functies. Ir. D. S. Huizinga te Roermond, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als Rijkslandbouwcon- sulent, benoemd tot inspecteur van het landbouwonderwijs, tevens hoofd van den binnenlandschen landbouw- voorlichtingsdienst. Lou de Visser op den loop. De Bsbd. meldt: IS NATUURLIJK ZEER GOED. MAAR IS VOOR EEN BEPAALDE PLAATS OF STREEK Mogen wij eens een paar voorbeelden aanhalen, voor heeren adverteerders van groot belang? Weten zij b.v. dat dit blad in meer dan 85% van alle buizen in Groot-Waalwijk komt? Weten zij b.v. dat dit blad in bijna 80% van alle huizen der gemeente Sprang-Capelle (Capelle, Sprang en Vrijhoeven) komt Dat wil dus zeggen dat geen enkel blad b.v. in die plaatsen een dergel ij ke publiciteit biedt, waar het natuurlijk ook mini* tieus gelezen wordt, anders zou men er zijn abonnementsgeld niet voor over hebben i DE ADMINISTRATIE. De leider der Hollandsche commu nisten, Lou de Visser, bevond zich in gezelschap van vrouw en dochter te Scheveningen, terwijl (Zondag) rellet jes tusschen Rood-Frontstrijders en politie voorvielen. (Toen er flink ge klopt en gearresteerd werd.) Eerstgenoemde vond het echter raadzamer zich met de zijnen in vei ligheid te stellen en derhalve een ge schikt onderkomen in het Seinpost- Paviljoen te zoeken, waar het in ieder geval aangenamer en veiliger is dan op het politiebureau. De Avondpost maakt bij dit bericht de volgende sarcastische kantteeke- mng: KLEURPRENTJE. C,.* \f Loekie vindt het altijd heerlijk om zandtaartjes te maken. Er Is geluk kig zand in overvloed, zoodat zij de heele tafel vol heerlijkheden kan bakken. Poes bedelt al om een stukje, ik ben benieuwd of zij zoo'n taartje lust. Probeer dit prentje eens te kleuren, dan wordt het nog veel aardiger. KNIPPRENT. Bovenstaande teekening moet op een dun stukje carton of een oude briefkaart worden geplakt. Als de lijm droog is probeer dan al de stukken precies langs den omtrek uit te knippen en zoo samen te leggen, dat er een dier ontstaat. Weik dier is het? Bovenstaand bericht heeft mij een onuitsprekelijk genoegen gedaan, want het bewijst, dat die heeren lei ders toch nog niet zoo gek zijn. U herinnert zich met mij het verhaal van dat ander Moscovische gebakje, dat op het een of andere sublieme moment om een glaasje water vroeg. Ook al zooiets bij uitstek mensche- lijks. Ik weet niet wat Lou de Visser be steld heeft, noch zijne vrouw of zijne dochter, maar ik stel mij zoo voor, dat het hun allen uitstekend gesmaakt zal hebben, want werd er tijdens den oorlog in de hoofdkwartieren vér achter het front ook niet copieus ge dineerd? Is het noodig, dat een generaal in de eerste loopgraaf bivakkeert? Nou dan. Het zal hem, Lou de Visser, goed gedaan hebben te zien, hoe de towa- ritsj zich verdedigden tegen de diena ren van het kapitaal en sneuvelden als hélden. Het zal hem goed gedaan hebben te mogen aanschouwen hoe de Strijders van het Roode Front (allemaal hoofd letters, zetter!) in slagorde opgesteld stonden en vochten tot de laatste droppel van het zéér roode bloed ver goten was De koffie was overigens uitstekend Een officieele mededeellng van de Fransche regeering Inzake de kolenleveranües. De Fransche regeering heeft aan de Nederlandsche regeering doen mede- deelen, dat de Fransche advies-com missie op 21 Juli de reductie voor den invoer van steenkolen in Frankrijk definitief heeft vastgesteld met ingang van 27 Juli op 20 pet. van het ge middelde der jaren 1928,1929 en 1930, Onze kolenuitvoer uit Limburg naar Frankrijk bedroeg in 1930 goed 2 000.000 ton. Daar het gemiddelde over de jaren 1928. 1929 en 1930 echter slechts 1*500 000 ton bedroeg en thans daarvan maar 80 pet. mag worden ingevoerd in Frankrijk, zal Nederland zijn uitvoer naar dat land met ongeveer 800 000 ton verminderd zien. Vergeleken bij den uitvoer in het vorige jaar is dit een vermindering van 40 pet. Een socialistische burgerwacht. Te Amsterdam is opgericht deNederl. Arbeiders Vredeswacht, welker oefenin gen reeds begonnen zijn. Art. 2 der Statuten luidt Het doel bestaat uit: le. Nauwe samenwerking met verwante organisa ties in andere Europeesche landen tot vorming van de kern van een inter nationaal Europeesch Volkenbonds- leger. 2e. Het beschermen en bewaken van vergaderingen, demonstraties, eigen, dommen, enz. der moderne arbeiders beweging tegen aanvallen van kwaad willigen. 3e. Het bestudeeren van alle vraag stukken die betrekking hebben op de organisatie van den Europeeschen vrede. 4e. De opvoeding harer leden tot internationaal voelen, denken en han delen. R.K. Bond van Bouwpatroons. Te Enschede is de 13e algemeene jaariijksche vergadering van den Ned. R K. Bond van Bouwpatroons gehou den onder voorzitterschap van den heer H. L. Klein Schiphorst te Haarlem. Door den heer van Haaren (Rotter dam) werd rapport uitgebracht van het onderzoek naar de bestaansmogelijk heid van een R. K. middelbare tech nische school. Men is tot de conclusie gekomen, dat een 3-jarige cursus voor aannemers in Tilburg mogelijk is, met een bepaling der leeftfldsgrens van 16 jaar, met een driejarige HBS. ot dergelijke opleiding, met een bedrag van f 150 studiekosten per jaar. De commissie, permanent verklaard, zal met 't hoofdbestuur de plannen verder onder de oogen zien. De financteele toestand in Oost-Indië. De tekorten over 1931 en '32 worden geschat op f 317 millioen. De eerste vijf maanden van dit jaar zijn zeer slecht, als 't zoo doorgaat, zal men minstens 18 millioen op de begrooting tekort komen. Verdere bezuinigingen op verschillend terrein worden voorgesteld of voor bereid. hanna F. G. dv. Andreas van de Wiel •en Hendrika W. van Mierlo. An- tonia div. Peltrus Brok en Adrjiana I Verschuren. Anna M. d.v. Johan nes Doremans en Maria Lommers. Arnolda P. G. dv. Johannes G. van der Heijden en Wilhelmina H. Houët. Wilhelmus A. zv. Justinus H. Veld- I huizen en Elisabeth Verhoeven. Adrianus W. zv. Wilhelmus van de Wiel en Petronella Robben. Anna M. dv. Adrianus A. van der Geld en Antonetta Klerks. Wilhelmus G. M. zv. Leonardus Musch en Johanna Driesen. Overleden: Adrianus P. van Delft oud 62 jaar. Gehuwd: Johannes M. Vrijhoeven 24 jaar en Hendrika J. Brok 19 jaar. - Johannes B. Schapendonk 28 jaar I en Rosina A. Kuijpers 26 jaar. Cornelis A. R. van Drunen 27 jaar en Maria H. van den Bosch 25 jaar. RAAMSDONK. Van 11 t.m. 17 Juli 1981. Geboren: Gerardus M. zv. Marinus I Jac. Mekes-van den Kieboom. Gehuwd: Mattheus P. Bouwens oud 24 jaar en Dingena M. Kieboom oud 26 jaar. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Adriana Cornelia Johan- I na dv. C. Vermeeren-Huisveld. Cornelis Theodorus Gerardus zv. C. Heesters-van de Rijken. Cornelis Constantinus zv. J. H. van den Hei- kant-van Dongen. Geertuida dv. A. van Zoelen-de Smet. Sebastiana dv. C. S. Zijlmans-Rekkers. Albert Adrianus zv. H. Vissers-van Herwii- nen. Overleden: Adriana Johanna Bam- mens weduwe van J. van Steenbergen 88 jaar. Gevestigd: J. Komen van Amster dam naar Veenestraat 28. J. M. I Rijken weduwe van M. van Gils, van Amsterdam naai-* Havendijkstraat 9. Vertrokken: A. H. J. van Dongen van G'berg aan boord naar Rotter dam. J. Ditmar van Centraleweg 12 naar Hannover. C. M. Werther Ivan Bi andestraat 84 naar Whalwijk. - Maria C. A. Daanen van Koestraat 1 naar Cuyk: Maria van Rienen van Haven 24 naar Raamsdonksveer. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Van 1724 Juli. Geboren: Bartholomeus Chr. H. zv. P. J. Klerkx en J. C. M. Nillesen. - Cornelia J. dv. C. H. Maas en B. Staal. Antonetta M. dv. A. M. de Brou wer en J. G. P. Gloudemans. Jo hannes C. zv. A. Robben en J. Klerx. Aloysia A. J. dv. L. van Baal en B. A. Kools. Adriana M. H. dv. A. J. de Kort en W. M. Klerkx. Cla- sina A. dv. G. M. van Zeist en E. Boer. Dymphna M. dv. J. van den Broek en E. W. Klerkx. Hendrikus H. M. zv. G. L. M. Vrijhoeven en H. v. Kuik. Overleden: Geene. Huwelijksaangiften: A. J. M. Bur- manje oud 29 jaar en H. M. Franken oud 29 jaar, beiden alhier. J. M. Maijers oud 23 jaar en A. C. v. Zeist oud 24 jaar, beiden alhier. Huwelijken: Geene. IngekomenTh. de Brouwer van Eindhoven. J. A. M. van Stratum van Eindhoven. S. Verlee en gezin van Dussen. F. Heesters en gezin van Herpt c.a. Vertrokken: H. Schwoll naar 's- Bosch. G. Overbeek naar Hengelo. D. A. Blok naar Schelluinen. M. H. van den Boomgaard naar Til burg. H. M. van Erp naar Oud- heusden. J. van Oudheusden naar Nieuwkuijk. M. H. J. Verwiel naar Amsterdam. DRUNEN. Van 1 tot 30 Juni 1931. Geboren: Adrianus J zv. Egidius de Haan en Johanna M. Jehoel. Jo- DRUNEN. Verleden week werd te 's-Gravenhage het praktijk-examen schoenmaker gehouden voor het Nij verheidsonderwijs en gisteren werd al daar het examen gehouden op theore tisch gebied voor het Nijverheidsonder wijs voor schoenmaker akte N. P, al waar slaagde onze geachte dorpsge noot de heer J. de Hart, tijdelijk leeraar aan de Vakschool voor Schoenmakers alhier. Wij wenschen hem proficiat met zijn succes met voornoemde akte. Mogen wij hopen dat nu spoedig een vaste aanstelling zal volgen, hetgeen wij zeker verwachten; dit is aller wensch. SPRANG CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier voor te gaan Ds. J, Fokkema. Des namiddags geen dienst. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags vijf uur op te treden Ds. J. C. Hagen. Bediening H. Avondmaal. J.I. Donderdag maakten onder leiding van den WelEerw. Heer Ds. J. Fokkema, de meisjes-catechesanten boven 16 jaar der Ned. Herv. Kerk al- hier, een uitstapje naar Nijmegen. Met de trein van 8.05 vanuit Waalwijk werd de reis aangevangen. Na aan komst te Nijmegen werden aldaar ver schillende bezienswaardigheden be zocht, terwijl natuurlijk in de berg- en boschrijke omgeving menig uur werd doorgebracht en bij' schitterend zomer weer volop werd genoten. Met de laatste gelegenheid werd de thuisreis aanvaard en arriveerde het gezelschap in opgewekte stemming te ca. half elf alhier. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en| des avonds 6 uur op te treden Ds. A. v. Willigen. Des morgens bevestiging nieuwe lidmaten en 's avonds afscheidspredikatie. Ds. A. van Willigen zal a.s. Zon dag 2 Augustus bij de Ned. Herv. ge meente te Rijsen in zijn ambt beves tigd worden door Dr. G. J. Koolhaas van Charlois, waarna Z.E. zich des na middags aan zijn nieuwe gemeente hoopt te verbinden. De leerlingen der hoogste klassen van de O. L. School in de Kom, maak ten Donderdag 23 dezer onder leiding van het onderwijzend personeel een uitstapje naar Rotterdam, 's-Graven hage en Scheveningen. 's Morgens 61 uur werd de reis aan vaard met een geriefelijke autobus dei- firma Bruijns uit Oosterhoirt, waarme de via het Moerdijksche veer getoerd werd naar Rotterdam, waar een tocht gemaakt werd door de havens, waarbij

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6