Ojbotmantfe/ toacrna EED K NAPE, D at zweer ik Knape te zyn van hei Schoenmakers-Gilde binnen deze Staden den Heer Overdeken, Oudendeken, Deken en Beleders, benevens de Hoofdluiden van de Huidevetters en Leerverkoopersge hoorzaam en onderdanig te zyndat jk der- ze/ver beveelenExactelyk en zoo veel in my iszal naarkoomen enagtervolgen,het 1 Nieuws uit Kaatsheuvel M5 G E E N EL heeren-bam in öcllanDcn ban geclanöt/ fal toet? ben gebeben een gjmpoft/ opLaerfen, Schoenen, Galoflentn Muylen, t£ nenmetbeni.2fip|ili674. Zoo waarlyk helpe my God Almagtig. f'een my door dezelve bevoolen word geheim te. oaden :èn aan niemandïvie hy zy zal open- baaren en dat ik my met myn vastgefleld Loon in allen deele zal vergenoegd en tet vreeden houderi\ b £a C i° Tot MIDDELBURGHj Gedrucktby JohanMiflon, ordinaris Druckcr vande Ed. Mog. Heeren Staten vaa Zeelant. 9 VOOR DEN 55 5» 99 99 99 99 55 95 99 59 59 99 En is verder goedgevonden enverftaan aan de Suppli anten te accordeeren, de Faculteit en Vrydom om Leer te kunnen en te mógen verkoopenzoo wel geduuren- de het exerceeren van hun Ambagt, als wanneer zy daar van waaren uitgefcheiden. Zullende de bovenflaande Ampliatie Ordonnantie Co- p.ielyk aan hun worden ter hand gefieldom. zig by ver volg daar naar te kunnen reguleeren, en Extratt dezer Refolutie en Concept Ordonnantie aan die van 't vooi>- fchreve Gilde, tot derzelver narigt toegezonden, wordende het overige van hun verzoek om redenen gedeclineerdea gewezen van de hancL -'Accordeert met voorfz. Refolutien- $JVas geteekwdy Rat men ook in vroeger eenwen uit verbruiksgoederen belasting wist te s'aan, blijkt wel uit de „Ordonnantie", die hierboven is afgebeeld en waarin een speciale schoen-belasting wordt afgekondigd. Beide andere afbeeldingen hebben betrekking op het schoenmakersgilde in ae Middeleeuwen. De eene is de eed die een gezel had af te leggen, terwijl andere het slot is van een beschikking der overheid op een verzoek van een gilde. de kinderen een uitstekenden indruk kregen van het havenbedrijf en het scheepvaartverkeer der groote han delsstad. Hierna werd de reis via Delft voort gezet naar de residentie* waar het Ko ninklijk Paleis, het Mauritshuis en het Panorama Mesdagh bezocht werden, waarna langs het Vredespaleis gereden werd naar Scheveningen, waar de klei nen naar hartelust konden genieten van pootjebaden en andere strandge- noegens. Tot slot werd nog een bezoek gebracht aan „de Bataaf", waar de jeugd nog een poosje volop in den speeltuin kon genieten. Vervolgens werd in opgewekte stemming de terug reis aanvaard. Hoogstvoldaan, doch vermoeid, arriveerde het jeugdige ge zeischap met hun geleiders opgewacht door de ouders ongeveer 11 uur te Ca pelle. Van de lichting 1932 dezer ge meente zijn bestemd om te worden in gelijfd de navolgende personen: J. A. de Bie, A. C. Boezer, H. J. Cha- bot, J. C. de Kloe, C. van Corstanje, J. van Dongen, M. G. van Esch, P. A. de Groot, J. van^ den Hoek, D. Klootwijk, J. A. de Rooij, O. de Rooij, J. C. Rou- bos, A. J. Stam, A. M. Versteeg, J. Ver steeg en W. J. Zwart. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk optreden Ds. Mühlnickel uit Waalwijk. Naar1 men ons mededeelt zal de afdeeling van den Chr. Bouwvakarbei dersbond haar 121/2-jarig bestaan in de maand September a.s. feestelijk her denken. Aan den aannemer J. Oversteeg, Vrijhoeve-Capelle is opgedragen het stucadoorswerk van een 10-tal arbei derswoningen te Geertruidenberg. Onder leiding van het hoofd dei- school, den heer W. de Roon, maakten de leerlingen der O. L. School te Vrijh.- Capelle Donderdag een plezierreisje naar Arnhem en omstreken. Vele be zienswaardigheden werden bezichtigd. Hoogstvoldaan keerde de dorpsjeugd huiswaarts^ Dp de stoomschoenfabriek van de firma A. Moonen te Vrijh.-Capelle werd Woensdag j.l. het personeel in de gelegenheid gesteld, om te teekenen voor het petitionnement voor Interna tionale Ontwapening. Bijna het geheele personeel maakte van deze gelegenheid gebruik het met hun handteekening te bekrachtigen; enkelen welke niet tee kenden, hadden reeds het formulier uit hun dagblad opgezonden. RAAMSDONK. Vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag den 25 Juli 1931, des namiddags te 7 uur. Aan de orde is: 1. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding verslag van hetgeen met betrekking tot de verbetering der volkshuisvesting is verricht. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot niet-inwilliging van het verzoek van P. H. Kommers, oud-gemeente-opzichter, om toeslag op zijn pensioen. 5. Ontwerp-besluit tot wijziging van het reglement van het Burgerlijk Arm bestuur. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot inwilliging verzoek van het bestuur dei- bijzondere meisjesschool op het Dorp, om beschikbaarstelling van de benoo- digde gelden voor daarstelling eener bergplaats voor brandstoffen en zand. 7. Ontwerp-verordening tot wijzi ging van de verordening op den keu ringsdienst van vee en vleesch. 8. Aanwijzing boekhoudkundige, be last met het nazien en deugdelijk ver klaren van de rekeningen der bedrij ven. 9. Ontwerp-besluit tot toepasselijk- verklaring van de wettelijke bepalin gen betreffende de arbeidsovereenkom sten op personen, in dienst der ge meente. 10. Alsvoor tot intrekking raadsbe sluit inzake het aangaan van burger rechtelijke handelingen door Burge meester! en Wethouders. 11. Verzoek van C. W. van Dongen om teruggave van het door hem be taalde vergunningsrecht Drankwet. 12. Vaststelling primitief kohier der Straatbelasting. 13. Bezwaarschrift van P. G. van dei- Plas tegen zijn aanslag in het vergun ningsrecht Drankwet. Geslaagd. Voor het diploma linge rie en costuumnaaien slaagde dezer dagen te 's-Hertogenbosch Mej. C. M. de Bont uit deze gemeente. Processie Kevelaer. De processie Kaatsheuvel—Kevelaer vertrekt dit jaar 2 Augustus a.s. Zij die aan deze pro cessie deelnemen, kunnen zich opgeven bij den broedermeester H. Vissers, in de Lange Broekstraat. Bouwvergunningen. Aan C. A. M. A. Bouwens is vergunning verleend tot het bouwen van een woon- en win kelhuis aan de Prins Hendrikstraat en aan C. J. de Klijn tot het verbouwen VAOERLANOSCHE BANK VOOR BELASTE WAARDEN, 'S-G RA VENHAQE, 60i tegen beurskoers A AAA |0 0BLIGAT1EI 9 lUU met jaarlijksche uitloting. van zijn graanpakhuis aan het Sandoel. Bezoek van den Commissaris dei- Koningin. - De Commissaris der Ko ningin bracht Dinsdag j.l. een ambte lijk bezoek aan deze gemeente. Om ca. half vier arriveerde zijn Hoogedelge strenge aan het Gemeentehuis, alwaar Z. H. Ed. Gestr. audiëntie verleende, waarvan verschillenden gebruik maak ten. Om ongeveer half 6 vertrok Z, H. Ed. Gestr. weer. Lichting 1932. Van de 66 inge schrevenen voor den dienstplicht der lichting 1932 zijn er 17 bestemd voor gewoon dienstplichtigen, hiervan zijn er tijdelijk ongeschikt verklaard; 35 zijn er bestemd tot buitengewoon dienstplichtigen, hiervan hebben er 30 broederdienst, 3 zijn vrijgeloot, 1 ver vult een geestelijk ambt, en 1 is in vrij- willigen dienst; 14 zijn er voorgoed on geschikt verklaard. Concert. De Harmonie „St. Bavo" van het Dorp, zal op Zaterdag 1 Aug. a.s. des avonds om 8 uur een concert geven op de kiosk te Raamsdonksveer. RAAMSDONKSVEER. Benoemd. Mej. J. J. Breij, onderwijzeres aan de Chr. school alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Steenbergen. De heer Antal Lajos Istvan Si- virskij, die sinds 12 September 1921 in deze gemeente woonachtig is, komende uit Boedapest, slaagde Woensdag op schitterende wijze voor de hoofdakte, zoodat hij) een, extra felicitatie van den voorzitter in ontvangst had te nemen. Te meer merkwaardig is dit, daar deze Hongaar, die 21 jaar oud is, ge durende zijn verblijf in Holland reeds bet diploma boekhouden en twee jaar geleden de onderwijzersakte behaalde. 4e Wedstrijddag der Zwaluwen- serie. Het programma der seriewed strijden van de Zwaluwen die a.s. Za terdag en Zondag zullen voortgezet worden, is als volgt: Zaterdag 25 Juli, van 6:7 uur Veer- sche Boys I, R'veerWapen v. Raams- donk I, R'dorp. Zondag 25 Juli, van 11,45—12,45 uur Maasmond, R'veer-Verliezer Veersche Boys I of Wapen van Raamsdonk I; van 12 uur S.N.P. I, Geertruidenberg —Winnaar Veersche Boys I of Wapen van Raamsdonk I; van 2,15—3,15 uur Madesche Boys I—Dussensche Boys I. De le wedstrijd van Zondag gaat om den 3en, en 4en prijs, de 2e om den len en 2en prijs en de 3e om den 5en en 6en prijs. Voor de Herv. Gemeente zal Zon dag om half tien op 't Dorp en om 2 uur op 't Veer optreden de Eerw. heer van Driel van Beerzerveld. Het gebouw van de Herv. Ger. Evangelisatie wordt geplaatst in de Ko ningstraat. GEERTRUIDENBERQ. Nog enkele uren en weldra zullen de draaiorgels en de tonen van de moderne Jasz tot ons doordringen ten teeken dat de kermis wederom begonnen Is. De kermis, waar men 200 echt Berg's onder elkaar een potje bier gaat drinken en meedoet aan gepaste vreugd. Slaan we eens een blik over de kermis en over de inrichtingen waar we onze zinnen eens terdege kunnen verzetten, dan zien we allereerst het nog voor kort geleden geopend café- restaurant „Modern", waar de vijf Pierettes ongetwijfeld een groot succes zullen oogsten. We hebben ze reeds leeren kennen te Raamsdonksveer op de kermis in hotel „Centrum", waar lederen dag zoo'n gezelligheid heersch te. Gaan we even verder naar Hotel Baars, dan worden we vergast op een vroolijk stukje muziek van Jos de Winter en zijn vroolljke kameraden uit Breda, die de stemming er best zullen weten In te brengen. Daar is het vier dagen dansen. In Hotel Santbergen drie dagen bal door een eerste klas strijkje, terwijl in Hotel Stal het Trio Galjaar (Volen- dammers) evenals andere jaren ons weer aangenaam zullen bezighouden door hun afwisselend repertoire. Thans gaan we de kermis eens op en komen eerst bfj het prachtig ge Installeerde lunapark van Van Bergen, waar we kunnen springen op de brug en glijden op de glijbaan. De Bokwsy Is dit jaar ook niet achter gebleven, zoodat we niet behoeven te vreezen ons niet te zullen amuseeren. We gaan naar de paradetent waar jongleurs en clowns zorgen voor een gezellige afwisseling, terwijl in een andere tent verschillende toeren worden vertoond met slangen en electriciteit Dan de Hoogvaart, waar je In de schuitjes hoog de lucht ingevoerd wordt. Tenslotte zien we in de Veene- tam nawen* straat het groote circus Tondeurs met zijn uitstekende paardendressuur, ge dresseerde ganzen en grappige clowns en augusten, die ons ongetwijfeld een genotvolle avond verschaffen. Wij verwachten voor hen het grootste succes. Nog loopen we even aan bij een zuurkraam of bij de bekende oiie- bollenkraam, om ons daarna ter ruste te begeven tot een volgenden dag. Een vroolljke kermis onder gepaste vreugd I Zaterdagmiddag as. ongeveer half twee zullen de nieuwe gebouwen en machines van de Centrale der N. V. Provinciale Noordbrabantsche Electrlciteits Maatschappij alhier olfi- cieel in gebruik worden gesteld. Bij deze gelegenheid zullen onder meer tegenwoordig zijn de Minister van Waterstaat, alsmede de Commissaris der Koningin dezer provincie. De ontvangst der geroodigden zal geschieden aan het hoofdgebouw te 's Hertogenbosch, vanuit welke stad de gasten zich per stoomboot naar Geertruidenberg zullen begeven. In een gehouden vergadering van hotel—, café— en restauranthouders ts besloten de consumptie gedurende de kermis met 5 cent te verhoogen. Onze stadgenoote Riek ter Berg slaagde voor het Diploma MULO A. Zij genoot haar opleiding bij de eerw. zusters van het Pensionaat Sacré Coeur te Moerdijk MEEUWEN. Voor de Geref. gemeen te te dezer plaatse hoopt a.s. Maandag 27 Juli des avonds 7 uur op te treden Ds. Lemain uit Leiden. Het bouwen van een kerk voor de Geref. gemeente alhier is opgedragen aan den heer C. Vos, aannemer, alhier. BABILONIëNBROEK. De Chr. Jon- gelingsvereeniging „Obadja" maakte Woensdag een fietstochtje naar den Bosch, Vught en Oisterwijk. Te Den- Bosch werd een kijkje genomen in de St. Janskerk en te Vught „de IJzeren Man" met een bezoek vereerd, terwijl het verdere gedeelte van den dag werd doorgebracht te Oisterwijk. Hoogstvol daan keerde men des avonds over Til burgWaalwijk huiswaarts. Ten nadeele van den landbouwer H. L. alhier werden een 13-tal jonge hennen, die in de buitenlucht hun nachtverblijf hielden, ontvreemd, ter wijl een zekere v. d. B. een 7-tal jonge eenden miste. Men vermoedt dat hier diefstal in het spel is. Kaatsheuvel 24 Juli 1931. Gegund Het bouwen van 4 arbeiderswonin gen te Loon—opZand vóór rekening van den heer F. A. Brands, aldaar, onder architectuur van den heer H.J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel is opge dragen aan de firma Gebr. v. d. Ven, aannemers te Kaatsheuvel. Voetbal. DES de kampioen van den BVB wil haar zomerseizoen niet in rust doorbrengen. Voor Zondag a s. was een ontmoeting vastgesteld tegen het sterke Dongen, kamptoen He klas NVB. Door omstandigheden kon Don gen niet in de gewerschte sterkte op komen, zoodat deze wedstrijd moest worden afgelast. Het bestuur van DES heeft daarop echter nog niet stil ge zeten. Direct is men begonnen een ander elfial te krijgen, dat een waar dige tegenstander zou zijn voor onze jongens. De pogingen van het bestuur zijn geslaagd en zoo zullen we Zon dagmiddag om 2 uur het sterke Orarje- Wit uit Tilburg den strijd tegen DES zien aanbinden. Oranje—Wit brengt een elftal in het veld, dat het afgeloopen seizoen van zich heeft doen spreken. Met volle krachten komen ze naar Kaats heuvel, daar ze weten hier een tegenstander te ontmoeten, die partij kan leveren. Petitionnement. Het petitionnement voor de ont wapening werd op alle fabrieken vaH bij de R. K. Schoenfabrikanten—ver- eeniging aangesloten patroons van wege de vereeniging ter teekening aangeboden, zoodat we gerust kunnen zeggen dat alle arbeiders in Kaats heuvel geteekend hebben. H. Vormsel. Woensdagmorgen werd in de Parochiekerk St. Jan door Z Exc. Mgr. Am. Diepen, aan een duizendral kin deren het H. Vormsel toegediend Om half tien trok Mgr. afgehaald door de priesterschaar, onder het zingen van 2Q-óO<£j*ro

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7