Kampeerders in Uw tent Als de vergadering heropend is deelt weth. Schoenmakers mede dat de ge loofsbrieven van 12 nieuwgekozenen zijn in orde bevonden. Van de stukken van den heer Kieboom echter is er een te laat ingekomen Het oordeel hierover laat de commissie over aan den raad. De voorzitter merkt op dat volgens de gemeentewet geacht wordt dat de gekozene zijn benoeming niet aanneemt wanneer de geloofsbrieven niet binnen den daarvoor bepaalden tijd zijn Inge leverd. Het lid wordt dus niet toegelaten. 2. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten verschillende goed keuringen van raadsbesluiten. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente—ontvanger en den administrateur van den Vleeschkeu- ringsdienst; kas en bescheiden zijn in orde bevonden. Een verzoek van de Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de licha melijke opvoeding ligt voor de leden ter visie. Van hoofd- en centraal stembureau rapporten betreffende uitslag der ver kiezingen voor den gemeenteraad Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Verschillende verzoeken om subsidie van de vereenigingen St. Odilia, R K. Politiebond St. Michaël, R.K Mil. Ver eeniging te Breda en te Venlo, Groene Kruis, Eucharistische Kruistocht, O. M. O in Noord—Brabant worden gesteld in handen der commissie, die hierover bij de behandeling der begrooting advies zal uitbrengen. 3 Aanbieding verslag van hetgeen met betrekking tot de verbetering der volkshuisvesting is verricht. Wordt voor kennisgeving aange nomen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot niet—inwilliging van het verzoek van P. H. Kommers, oud gemeente-opzichter, om toeslag op zijn pensioen. B. en W. meenen, mede In verband met genomen besluiten ten aanzien van andere ambtenare", afwijzend te moeten beschikken, daar er geen ter men bestaan den gevraagden toeslag te verleenen.i Aldus besloten. 5. Ontwerp—besluit tot wijziging van het reglement van het Burgerlijk Armbestuur. Van Ged. Staten is een schrijven ingekomen met betrekking tot de in den laatsten -tijd meermalen voorko mende fraude bij instellingen van maatschappelijk hulpbetoon. Deze gevallen hebben Ged. Staten aanleiding gegeven er bij de gemeente besturen op aan te dringen een drie- maandeüjksche kasopneming te doen geschieden j verder wordt in overwe ging gegeven den penningmeester van het Armbestuur een zekerheid te doen stellen, ofwel het Armbestuur te ver zekeren tegen eventueele schade ont staan door het plegen van fraude. Naar aanleiding van dit schrijven stellen B. en W. voor art. 11 van het Reglement op het Burg. Armbestuur zoodanig te wijzigen dat de controle op deze instelling voortaan zal ge schieden door den ambtenaar der Ver. van Ned. Gemeenten. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot inwilliging verzoek van het bestuur der bijzondere meis- jesschool op het Dorp, om beschik baarstelling van de benoodigde gelden voor daarstelling eer.er bergplaats voor brandstoffen en zand. De kosten bedragen f 175de ge vraagde medewerking zal worden verleend. 7. Ontwerp—verordening tot wijzi ging van de verordening op den keu ringsdienst van vee en vleesch. Van de vleeschkeuringscommissie te Raamsdonk Is een schrijven inge komen, waarin verzocht wordt een wijziging in de verordening aan te brengen, teneinde het „uitponden" van vleesch, dat niet in een aan de wette lijke eischen voldoende inrichting ge slacht is, te voorkomen. Op het oogenblik verbiedt de ver ordening slechts het ten verkoop voor radig hebben van vleesch. Men heeft echter een kleine marche in de wet ontdekt, zoodat de bepaling wordt ontdoken. Door toevoeging van enkele woorden is dit te voorkomen. De heer Kanters vraagt wat de be doeling is van deze maatregelde boeren zullen dus geen vleesch meer mogen verkoopen als ze geen inrich ting hebben die aan de wet voldoet. De voorzitter antwoordt dat het de bedoeling is het zgn. „uitponden" te voorkomen, tenminste als de boeren geen voldoende inrichting hebben. Gaat men dus naar de Centrale Slacht plaats. of richten de boeren gezamen lijk een slachtplaats in, dan kan men vrij doorgaan. Besloten wordt de wijziging aan te brengen. 8. Aanwijzing boekhoudkundige, belast met het nazien en deugdelijk verklaren van de rekeningen der be drijven. Deze formaliteit is noodig in ver band met de wijziging van de ge meentewet. 9. Ontwerp—besluit tot toepasselijk- verklaring van de wettelijke bepalin gen betreffende de arbeidsovereen komsten op personen, in dienst der gemeente. Ook dit is in verband met de nieuwe gemeentewet, volgens welke alleen de dienst burgerrechtelijke handelingen voor de gemeente kan stellen. Inder tijd heeft de raad deze machtiging ook verleend aan den opzichter, welke be paling dus nu verouderd is. Conform het ontwerp wordt besloten. 10 Ontwerp—besluit tot intrekking raadsbesluit inzake het aangaan van burgerlijke handelingen door Burge meester en Wethouders. De nieuwe gemeentewet maakt ook deze wijziging noodzakelijk 11. Verzoek van G, V. van Dongen om teruggave van het door hem be taalde vergunningsrecht Drankwet. De heer van Dongen is uit deze gemeente vertrokken en heeft zijn ver gunningsrecht laten intrekken, diens volgens heeft hij recht op terugbetaling van het deel waarvoor hij niet van zijn recht heeft gebruik gemaakt, zijnde 3U deel. Wordt goedgevonden. 12. Vaststelling primitief kohier der straatbelasting. De belasting wordt van f2 op f3.50 verhoogd. Wordt vastgesteld. 13. Bezwaarschrift van P G. van der Plas tegen zijn aanslag in het ver gunningsrecht Drankwet. De heer v. d. Plas is aangeslagen van f 50 dus voor f 12'/2 meer als verleden jaar, adressant verzoekt de aanslag op hel oude peil te laten. De voorzitter zegt dat B en W. v. d Plas vergeleken hebben met de andere caféhouders, en meenen dat hij in de termem valt van f 50 te betalen. Het hoogste belastingbedrag is 62' 2 gulden, het minimum f 25, maar na tuurlijk kan niet alles over een kam geschoren worden/ De heer Kan ers acht de tijd ook voor de caféhouders te slecht om nu tot verhooging van den aaslag over te gaan. De drukte in de café's wordt z.i. minder en hij geeft de heer v. d. Plas het volste recht om tegen deze verhooging te protesteeren. De voorzitter wil de zaak van den anderen kant bekijken, adressant heeft nl. altijd te weinig betaald in verhou ding tot de andere caféhouders, dus kan hij zich zeer gelukkig achten dat hij er tot nu toe zoo goed is door ge glipt. Wij zien hier de café's uit den grond oprijzen als paddestoelen, het schijnt dus nog niet zoo slecht te gaan, merkt spr. op. Wethouder Schoenmakers stemt in met de woorden van den heer Kanters, het café-bezoek op het Dorp is den laatsten tijd sterk verminderd, en ge. zien de tijdsomstandigheden is spr. van meening dat het verzoek alien grond heeft. De voorzitter merkt op dat de huur waarde van het pand f 150 bedraagt, in verband hiermede moet volgens de verordening f 50 geheven worden. Spr. kan zich indenken dat het voor den betrokken persoon een tegenvaller is, maar voor de gelijkheid is men verplicht dit bedrag te vorderen. Mocht het bedrag te hoog zijn dan zou een algemeene verlaging der aanslagen moeten plaats hebben. Het voorstel wordt aangenomen. Rekening 1931 en Begrooting 1932 B. en W. bieden aan de rekening over het afgeloopen jaar, en de be grooting over het komende jaar. Deze worden gesteld in handen der com missie bestaande uit de heeren de jong, de Bont en D. Lankhulzen, Huur grasbermen. De grasbermen langs de wegen zijn in pacht tegen prijzen die voor dezen tijd veel te hoog zijn. B. en W. vragen machtiging om een en ander met de huurders te regelen. De heer van Woerden vraagt of hierdoor niet een precedent geschapen wordt. De voorzitter vreest hiervoor niet, temeer daar de gemeente aan de bermen schade heeft berokkend door het uit- baggeren der slooten. Wordt goedgevonden. Rondvraag. De heer Zijlmans vraagt of de ver hooging der straatbelasting een gevolg is van de rioleering. De voorzitter antwoordt ontkennend. B. en W. zijn van plan in de toekomst een aparte rioolbelasting te heffen, doch hiervoor dient eerst te worden afgewacht wat of het rijk met zijn weg doen zal. De heer Zijlmans vraagt waarom deze belastingverhooging noodig is. De voorzitter zegt dat er geld tekort komt, en dus een nieuwe bron moest worden aangeboord. Voor de eigenaars beteekent de verhooging echter niet veel, daar het In 't geheel slechts een bedrag van f 500 beloopt. Spr. zegt nog dat maatregelen getroffen moeten worden ter versterking der gemeente- financiën tegen dat straks weer aan de werkloozen moet worden uitgekeerd. Werkloosheid. De heer Lankhuizen vraagt of het aantal werkloozen sterk is toegenomen door het stilliggen der scheepswert De voorzitter heeft hiervan nog geen opgave ontvangen, zoodat hij geen verdere mededeeling kan doen. De heer Kanters zegt dat er in het Dorp niet over werkloosheid te kla gen is. De voorzitter oppert de mogelijk heid om de havens nog eens te laten uitbaggeren. De heer v. Woerden merkt op dat de bermen langs de Nieuwen weg geheel begroeid zijn met distels en vraagt deze te verwijderen. Dombos Wethouder Schoenmakers acht het noodig dat in den „Dombos" nieuwe slooten worden gegraven. Het is daar voor nu juist de geschikte tijd, daar de waterstand laag is. De heer Zijlmans merkt op dat deze landerijen Maandag verpacht worden, dcch wethouder Schoenmakers acht dit geen bezwaar, mits het in het con tract wordt vastgelegd. De heer van Woerden geeft in over weging in samenwerking met het Kroondomein een betonnen keer aan te brengen bij de sluis van de „Oude Dombos*. De heer Kanters vraagt of het de bedoeling is om het graven van sloo ten in de „Dombos" publiek aan te besteden. De voorzitter zegt dat decemmissie hierover zal beslissen, nadat zij eerst den toestand heeft in oogenschouw genomen. De heer Kanters wijst erop dat dit werk niet door enkel werkloozen kan worden verricht, dan zou het misschien eens zoo duur worden. Wel zal het mogelijk zijn naast de vaklui eenige werkloozen te laten meewerken, De voorzitter neemt van de ver schillende opmerkingen notitie en zal deze zoo spoedig mogelijk uitvoeren. De heer Netten vraagt nog wat of er met de klinkers die er uitkomen bij de bestrating van het „Sandoel" moet gebeuren, en of deze niet op een andere plaats kunnen worden ge legd, daar ze door de baldadige jeugd geheel bedorven worden. De voorzitter wli de steenen gebrui ken voor de verbetering van het fiets pad in het Dorp. Om ze op een andere plaats te leggen, teneinde ze tegen de jeugd te beschermen zal moeilijk gaan, meent spr., overal heeft men immers kinderen. Geen der leden verlangt verder nog het woord en de openbare vergade ring wordt gesloten, DOSSEN. De raad der gemeente Dussen kwam Vrijdagavond j.l. in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter de Edelachtb heer Snijders, burgemeester. Afwezig de leden Berm en Herman, terwijl er 1 vacature Is. De notulen werden na voorlezing onveranderd vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. Een propagandageschrift der R.K H.B.S. en H.H.S te Waalwijk wordt ter inzage gelegd. Van Ged. Staten goedkeuring van raadsbesluiten. Verslag van den Warenkeuringsdienst te Breda. Van Ged. Staten mededeeling der rekening van den Warenkeuringsdienst Breda, waaruit blijkt dat er een batig slot is van f 1798 45. Van de PNEM is een schrijven ingekomen, gericht aan B. en W., en waarin wordt medegedeeld dat de finantieele uitkomsten van het bedrijf aanleiding hebben gegeven om een tegemoetkoming te verleenen in de tarieven voor stroomlevering Volgens dit besluit zal per 1 Jan. 1932 de prijs voor lichtverbruik worden gebracht van 40 op 35 ct. per K.W U.voor kleinkrachtverbrulk wordt de prijs van 20 op 16 ct. gebracht. De prijren voor afname volgens speciale contracten zijn eveneens verlaagd. Nog is var. deze maatschappij de mededeeling ontvangen dat een tege moetkoming zal worden verleend in de straatverlichting. De verplichie afname wordt teruggebracht, terwijl de prijs voor de stroom die men boven deze garantie verbruikt wordt gesteld op 7 ct. De heer Smink constateert dat men nu eindelijk zijn leven eens gaat beteren. Hij wijst nog eens op de moeilijkheden die ondervonden zijn bij de plaatsing van een lantaarn. Van Ged. Staten rapport der kas opneming bij den gem.—ontvanger. Dit rapport, met enkele kleine aan merkingen, wordt ter inzage gelegd. Schrijven van Ged. Staten waarin enkele aanmerkingen worden gemaakt op de aangegane rekening—courant overeenkomst. De bank van Ned. Gem die met dit schrijven is in kennis gesteld, heeft geen bezwaar tegen deze kleine wijzigingen. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk is een adres ingekomen, dat verzonden is aan den raad van ministers, inzake de over brugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk. Verzocht wordt adhaesie— betuiging. B. en W, zijn van oordeel dat he belang dezer overbrugging voor deze gemeente niet bijzonder groot is. Zij zagen zelfs liever een brug bij.Gorcum Zij achten het onnoodig adhaesie te betuigen. Er wordt afwijzend op het verzoek beschikt. Van de R.K. Mil. Vereen, te Venlo is een subsidieverzoek ingekomen Evenals vorig jaar wordt hierop afwijzend beschikt. Van den Insp. van den Woningbouw is een schrijven ingekomen, waarin hij mededeelt dat de voorziening in het tekort aan arbeiderswoningen in deze gemeente urgent is. De Voorzitter heeft hierover een onderhoud gehad met den Insp. den heer Bolsius, waar over hij in besloten vergadering nog een en ander wenscht mede te deelen Van Ged. Staten is nog een uitvoerig schrijven ontvangen inzake den Vleesch keuringsdienst te Almkerk. In dit schrijven wordt het billijk genoemd de exploitatie van den dienst voor de verschillende gemeenten afzonderlijk te laten, terwijl de billijkheid van het verlangen der kringgemeenten, om de begrooting zóó spoedtg in te dienen dat hiermee bij het opmaken der gemeente—begrooting kan worden rekening gehouden, wordt In het licht gesteld. Inzake deze kwestie is door den Voorzitter met den Secretaris der gemeente Almkerk nog een brief wisseling gevoerd De Almkerksche Secretaris beweerde nl. dat de Voorzitter over deze kwestie onjuistheden gezegd heeft, zulks naar aanleiding van het raadsverslag in het Nieuwsblad van Heusden en Altena. De Voorzitter heeft hierop geant woord dat hij zich niet verantwoordelijk acht voor persverslagen. Op een tweede brief uit Almkerk is een dergelijk antwoord gegeven. De heer Smink vraagt hoe deze zaak thans staat. De Voorzitter zegt dat indertijd het besluit genomen is om het batig saldo, mits dit meer dan f500 bedraagt, over de kringgemeenten te verdeelen naar gelang van het aantal inwoners Dit laatste is naderhand weer veranderd, zoodat de verdeeling moet geschieden naar gelang de bijdragen. De heer Smink vestigt de aandacht op hetgeen in de Kamer besproken Is, nl dat op dergelijke inrichtingen geen winst mag worden gemaakt 2. Tegemoetkoming ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920. Het beroep van v. Drunen is nog langende. De volgende aanvragen worden toe gestaan: Wed. Groen f72, v. Staak 144, de Pen f27, Versluis f72, Klops 288 en Kistemaker f 150. 3 Aanvrage ingevolge art. 72 der L. O. wet 1920 Het R K Schoolbestuur vraagt nieuwe janken en een lessenaar voor een lokaal, daar de bestaande inrichting niet meer aan de gestelde eischen voldoet. Hiermee is een bedrag van f 500 gemoeid B en W. stellen voor eerst een onderzoek in te stellen naar den toestand der banken. De heer v. Balkom zegt dat deze zeer slecht zijn. Er zal een onderzoek worden in gesteld. 4 Geldleening Vorige keer kon men niet beneden 4'/2 pCt. slagen. Nadien is nog met andere bankiers in onderhandeling getreden, maar zonder resultaat. B. en W. stellen daarom voor de leening groot f 25.500 tegen 4'/2 pCt. aan te gaan bij de Bank voor Ned. Gem. De heer Smink merkt op dat nu de rekening—courant—overeenkomst wel kan komen te vervallen. De Voorzitter antwoordt dat deze waarschijnlijk niet meer zal noodig zijn. Er is echter geen bezwaar tegen deze nog aan te houden, integendeel, mochten zich eventueel onvoorziene omstandigheden voordoen dan kan men altijd nog over de rekening—courant gaan beschikken. Wordt goedgevonden. 5. Onderzoek geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden. De geloofsbrieven worden door de heeren de Graaff van Etten en Middel koop onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating der nieuwe leden besloten wordt. 6. Wijziging der gemeente—begroo ting 1931. Dit zijn de gewone jaarlijksche overschrijvingen. Wordt goedgevonden. 7. Woningbouw. Wordt in besloten vergadering behandeld. 8 Afschrijving Hondenbelasting. Aan de heeren Meijers, Schelders en van Delft wordt geheele of gedeel telijke ontheffing verleend. Rondvraag. De heer Jongbloed komt nog eens terug op hetgeen hij in de vorige vergadering heeft gezegd omtrent de bijbouw van een lokaal aan de Zusters- school. Er was f 500 uitgetrokken voor den opzichter en voor het bouwen van een loods, doch er is noch opzichter noch een loods geweest. De Voorzitter antwoordt dat door de Zusters een schuurtje als bergruimte is afgestaan, zoodat de aannemers zelf geen bergruimte meer hadden te bou wen. Het hiervoor begrootte bedrag is toen op een andere wijze besteed. De heer Jongbloed vindt het niet correct dat het geld der belasting betalers zoo maar wordt besteed, zonder dat men weet waar het blijft. Trouwens ook tegenover de overige inschrijvers acht hij hetgeen er is voorgevallen niet billijk. Was het werk gegund aan den heer Kievits, de opvolgende Inschrijver, dan zou zeker aan het bestek de hand gehouden zijn De Voorzitter zegt zijn volle ver trouwen te stellen in architect Oomens, doch hij zal laten onderzoeken welke buitengewone werkzaamheden er ver richt zijn. De heer Jongbloed heeft ook altijd zijn vertrouwen in den architect gesteld, maar in dit geval is er z.i. iets wat niet in den haak is. Geen der leden verlangt hierna nog het woord en de openbare vergadering wordt gesloten, Uw huid en voeten eischen gedurende het kampleven een bijzonder goede verzorging, want zonnebrand, smetten, doorzitten en stukke voeten, kunnen U veel pijn en last veroorzaken. Daarom altijd Purol en Parolpoeder Purol 30, 60, 80 ct. Purolpoeder 45 en60ct. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. HEUSDEN. De raad was compleet. 1. Notulen der vorige vergadering. Deze werden onveranderd goedge keurd 2. Mededeelingen van ingekomen stukken. Proces verbaal van kasopneming bij den Gem. Ontvanger, tevens Admini- strateur van het Vleeschkeuringsbedrijf op 5 Juni j.l., waarbij ailes in orde bleek. Besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring der wijziging van de gem. begrooting 1930. Schrijven van de PNEM betreffende wijziging der prijzen met 1 Jan. 1932. Zoo wordt de prijs voor lichtverbruik gebracht van 35 op 30 cent, voor kieinkrachtverbruik van 30 op 16 cent en voor straatverlichting boven het maximum van 15 op 6 cent. Circulaire van Ged. Staten betreffen de den inhoud van het reglement op burgerlijke instellingen van weldadig heid in verband met fraude, borg. stelling, kasopneming enz. Daar hier reeds een verordening bestaat, is reeds de wensch van Ged. Staten vervuld. 3. Beslissing over de geloofsbrieven van de op 3 Juni j.l. gekozen raads leden. Tot commissie van onderzoek wor den aangewezen de leden De Haan, De Mol en Schmiehusen, waarna de vergadering wordt geschorst. Na onder zoek bracht het lid De Mol rapport uit en adviseerde allen toe te laten, wat dan ook geschiedde. 4. Reke'ning over 1930 en begrooting voor 1932 der alhier zetelende Ge zondheidscommissie. De Voorzitter deelde mede, dat de eerste sloot met een goed slot van f 221 92'/2, zijnde de ontvangsten f2421 86 en de uitgaven f 2199 93'/a De bijdragen van Heusden voor '32 zijn geraamd op f98 80 De rekening over 1930 werd goedgekeurd, terwijl de post van f98 80 op de gem. .be grooting van 1932 zal worden gebracht. 5. Verzoekschrift der R.K. Militaire Vereeniging te Venlo om subsidie. Op dezelfde overweging van vroeger werd besloten geen subsidie te ver leenen. 6 Aanbieding der gemeenterekening en de rekening van het Vleesch keuringsbedrijf over 1930. Tot commissie van onderzoek wer den gekozen de leden De Mol, Claasen en Metselaar. 7. Voorstel tot onbewoonbaarver. klaring van de woning Wijk Z No. 2 aan het Oudheusdensch Eind. Over dit pand is 16 Oct. 1930 een aan schrijving gericht aan de Wed. C. Merks om binnen 3 maanden ver beteringen te laten aanbrengen Dit laatste is niet geschied, waarom de raad overeenkomstig de Woningwet het pand onbewoonbaar verklaart. 8. Wijziging gem.-begrooting 1931. Dit geschiedt conform het voorstel. 9. Voorstel van B. en W. tot aan koop van nieuwe schuldbrieven in verband met de conversie der Staats- leening van 1918. Dit voorstel werd aangenomen en bovendien werden B. en W. ge machtigd in geval van conversie of uitloting over te gaan tot het aan- koopen van nieuwe effecten. 10. Voorstel van B en W. om enkele posten schoolgeld over 1930 voor oninbaar te verklaren. Dit gebeurde met algem. stemmen. Rondvraag. Hierbij bracht het lid Metselaar wederom den slechten toe stand van den weg aan de conserven- fabriek ter sprake, daar hij vreesde, dat bij voorbestaan van dien toestand de fabriek wel eens zou kunnen verdwijnen. Bovendien was verbetering een mooie werkverschaffing. De Voorz. deelt de vrees van den heer M. niet, doch erkent dat de weg in onderhoud is bij de gemeente en zegt toe, met de Wethouders te overleggen en als de onkosten niet te hoog blijken met een voorstel te zullen komen. Voorts deelt het lid M. mede, dat de Vereeniging „Heusdens Belang" verzuimde een verzoek in te dienen tot het houden van markien, waarom hij den raad verzocht B. en W. te machtigen een eventueel verzoek in te willigen. De Voorzitter het woord nemend, wist het daartoe te leiden, dat de raad onmiddellijk het ge- wenschte verlof gaf. Hierna vroeg het lid Schmiehusen of, nu de weg Haarsteeg—Herpt in orde gemaakt is, eerlang ook die van Herpt naar Heusden aan de beurt komt. De Voorzitter vermoedde, dat hij nog dit jaar verbeterd zal worden. Ten slotte vroeg het lid Stap nog of de weg langs de Demer reeds is afgewerkt. Hierop antwoordde de Voorzitter bevestigend, waarna hij, daar niemand het woord meer ver langde, de vergadering sloot.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 2