siiTiE! zit De laatste Baia-iloorsieliing Circus Wolf son Witte Bioscoop. 60. Woensdag 20 Juli 1031- 54e Jrg' tweede blad. jaarmarkt te WAALWIJK OP DONDERDAG 30 JULI 1931. PROVINCIAAL NIEUWS. 1 Waalwijk, 28 Juli 1931 261 c. ïters en Gemeenteraadsvergadering, (Vergadering van den raad dei'ge- Lente Waalwijk, te houdenopVrljdag, juli 1931. des namiddags 7 uur, IGp gemeentehuize. Aan de orde: j. Ingekomen stukken. MO. Van de Gedeputeerde Staten. Goedkeuring raadsbesluit van 26 Juni 1931 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Baard wijkfche Straat. Qti h Van I I. M- Trimbach alhier. SI! Verzoek om zijn verzoek tot ver koop van een perceel bouwterrein aan de Baardwijksche Straat te niet te doen. Van het Centraal Bureau voor Veri ficatie en Finandeele Adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, 'sOtavenhage, Rapport be!r«ffende kasopneming d. Van Burgemeester en Weth?"d.eur*j Mededeeling. dat de op 20 Juni 1931 benoemd verklaarde leden van den gemeenteraad allen hun (AAT benoeming hebben aangenomen 2 Onderzoek geloofsbrieven d- ieuwgekozen raadsleden en beslissing imtrent hunne toelating, esjes 3. Voorstel tot wijziging der politie- rerordenir.g. 4 Voorstel tot instelling van een [gentschap der arbeidsbemiddeling fOlï' 5 voorstel tot beschikbaarstelling eil!/ergoeding ingevolge artikel 72dsj o. wet aan de besturen der R K 8 j. c Meisjesscholen aan de Sint Crispijn cenistraat en Groote Straat 244. wegens aanschaffing van nieuwe schoolmeu- Kelen en leermiddelen. 6 Voorstel tot herziening van de reglementen der burgerlijke armbestu (Zie prae-advies hieronder) 7. Aanbieding van de verslagen der Gas Water- en Electricitelts bedrijven, van het Woningbedrijf en van het slachthuis over 1930. 8. Aanbieding gemeente en bedfijts rekeningen over 1930. VSi 9 Vaststelling kohier straatbelasting ,in» 1931. :ende Prae-advies Burg. Armbesturen. itaat" Hoewel de reglementen der drie in (jeze gemeente bestaande Burgerlijke loud- Armbesturen grootendeels gelijkluidend iteem zijn, bevatten zij toch omtrent enkele il en onderwerpen onderltrg afwijkende be- een palingen Alleen reeds met het oog i dan hierop zou het gewenscht zijn voor de drie instellingen uniforme bepalin gen vast te stellen. Tot het doen van een voorstel tot wijziging van bedoelde reglementen werden wij echter vooral aangespoord door de circulaire van Ged Staten dezer provincie dd 6 Mei 1931, G. Nr. 319 Ie Afd., welke voor de leden ter inzage is neergelegd. Blijkbaar zijn in verschillende ge meenten onregelmatigheden ontdekt in de administratie en het beheer der Burg. Armbesturen. Ged. Staten hebben daarin aanleiding gevonden om aan te dringen op voldoende toezicht op het beheer dier instellingen, o.a. door de boeken en de kassen der penning meesters op onregelmatige tijdstippen op te nemen, terwijl zij tevens in over weging geven waarborgen te treffan tegen schade tengevolge van diefstal, verduistering of niet verantwoording van gelden of geldswaarden door rekenplichtigen. Betreffende het bewaren van fondsen zijn in de Armenwet zelf regelen ge steld. Niet ten name der instelling staande fondsen (zooals effecten) moe ten in bewaring worden gegeven bi] de Ned. Bank. Wij bieden U hierbij ter vaststelling aan een reglement voor de drie Bur- eerlijke Armbesturen in deze gemeente. Als toelichting daarbij diene het volgende. Ingevolge de artt. 1 en 2 worden de bestaande instellingen gehandhaafd en het gebied der werkzaamheid van ieder aangegeven. Ingevolge art. 5 hebben de leden zifting voor 3 jaren. In het tegen woordige reglement van het Burg. Armbestuur van Besoljen is een zit- i tlngsfljd van 6 jaren opgenomen. De overgangsbepaling van art. 39 van het bijgaande concept voorziet hierin. Naast verschillende andere nieuwe bepalingen,, bevat het ontwerp o.a. ook de volgende: le. Ar t 12. Krachtens deze bepaling is het rSa leden en beambten van het Burg. Armbestuur o.a, verboden aan de bedeelden van de instelling leve ringen te doen, terwijl het hun even eens verboden is aan het Armbestuur - zelf leveringen enz. te doen. 2«. Art. 15 e.v. Hierdoor heeft ons col. IwjC de bevoegdheid voorschriften te ge ven omtrentde inrichting der administra. <e. De bepaling zou op zichzelf echter (een practiach nut hebben,.indien niet tevens de voorschriften van de artt. 16 e.v. waren opgenomen. Wii stellen ons voor de kasopnemlngen minstens een maal per kwartaal te laten doen door een door ons aan te wijzen ambtenaar. Door het sluiten eéner verzekering als in art. 17 bedoeld, is het Burg. Arm bestuur gewaarborgd tegen schade tengevolge van diefstal of fraude. 3e. De artt. 21 en 22 geven mede voorschriften voor een goed beheer, e treft nog i de J: uders blad r, bruik deelt geeft eeren i op- i ons coin" oken 1, een eeren lellen ge- coin" steld. i toe. urse- aan een am welke tevens een afdoende contröle mogelijk maken. 4a. Art 23. Hierin is voorgeschreven, dat het Burg. Armbestuur niet beslist over de toekenning van ondersteuning dan nadat het advies is ontvangen van den beheerder van het register van inlichtingen, bedoeld in art. 58 der Armenwet. Bedoeld wetsartikel zegt. dat in een gemeente, in of voor welke een armenraad niet is ingesteld, Burge meester en Wethouders een register van inlichtingen kunnen instellen aan gaande armen, die ondersteuning ont- vangen van instellingen van weldadig heid in de gemeente, of aan wie ondersteuning door die instellingen is geweigerd. Krachtens art. 59 jo art. 54 der wet zijn de Burgerlijke en Ge mengde instellingen verplicht aan den beheerder van het register mededeeling te doen van de namen enz. der door hen ondersteunde personen, onder vermelding van de verleende onder steuning, terwijl uit het register Inge- volge art. 60 mededeeltngen worden verstrekt aan deze, zoowel als aan bijzondere instellingen van weldadig held en, volgens voorschriften door ons college vast te stellen, ook aan anderen. Bovendien kunnen de Burg. Arm besturen krachtens art. 12 der wet door bemiddeling van den beheerder van het register van inlichtingen aan de bijzondere instellingen Inlichtingen vragen omtrent personen, die zich bij eerstbedoelde instellingen om onder steuning hebben aangemeld, doch van laatstbedoelde reeds ondersteuning ontvangen. 3 De beheerder is zoodoende in staa te beoordeelen of een bepaald persoon ai of niet dubbel bedeeld wordt. Hij is daarom naar onze meening geschikt om als middelpunt geberigd te worden, waarom het geheeie vooronderzoek omtrent de aanvragen om onder steuning bij de Burg Armbesturen zich beweegt. Van overleg tusschen Burgerlijke en bijzondere instellingen en tusschen Burgerlijke (en gemengde) onderling zal, naar wij vermoeden, in de praktijk niet voldoende terecht komen, vooral waar hier een betrek- kelijk groot aantal instellingen bestaat. Dit overleg komt ons toch noodzakelijk voor. De beheerder zal echter niet alleen hebben te onderzoeken of dub beie bedeeltngen zullen worden gedaan, doch ook welke de gezinsomstandig heden van den arme zijn, welke in komsten hij nog heeft, enzzoodat het Armbestuur volledige gegevens heeft voor het vormen van een oordeel omtrent de armlastigheid. Bij vaststelling van het concept reglement door Uwen Raad zijn wij voornemens zoodra mogelijk over te gaan tot het instellen van een register van inlichtingen en het benoemen van een beheerder. 5e. Art. 28 Deze bepaling is opge nomen. teneinde te voorkomen, dat een arme door wijziging van omstan digheden ten onrechte steun blijft trekken. Het Burgerlijk Armbestuur en de „beheerder" moeten daarop uiter aard steeds toezien, doch hier ts nog eens ultdrukkelp voorgeschreven.dat iedere maand opnieuw over de onder steuning moet worden beslist en dus ook ingevolge art. 23 opnieuw advies van den beheerder moet worden ge vraagd. Burgemeester en Wethouders van Waaiwljk. Ongevallen. In de St Antoniusstraat had Maandag een ongeval plaats. Zr. S wilde^per fiets een boerenkar passeeren, juist toen deze uitweek voor een ander voertuig en daardoor een deel van het fietspad in beslag nam. Zr. S. sprong bijtijds van haar fiets en kwam er zoodoende zelf zonder kleerscheuren af. Haar fiets echter geraakte onder het wiel en werd ernstig beschadigd. In de koelcel van het gemeen, telijk abbatoir was de slagersknecht A. v. d. G. j.l. Maandag bezig met het afhaken van een varken, toen hij plotseling uitschoof waardoor hij met zijn hals in een Ijzeren haak vlei Hij bekwam een bloedende wonde, doch gelukkig bleek geen der slagaders geraakt te zijn. De wonde werd door )r. Langemefler verbonden. Aanrijding. In de Stationstraat werd gisteren het straatorgel van v. d. W. uit Til burg aangereden door een achterop- radende auto die niet voldoende utt week. De botsing was zoo hevig dat beide burries van den orgelwagen braken. van het wereldberoemde wordt Zaterdag en Zondag te Waalwijk gegeven in de NOOIT VERTOOND. P N E.M. L1. Zaterdag werd de nieuwe cen trale aan de P.N.E M. te Geertrulden- berg door minister Reijmer in tegen woordigheid van tal van autoriteiten officieel geopend. Het is wel van belang ie vernemen wat de commissaris der Koningin Mr. Dr. van Rijckevorsel op de boottocht derwaarts o.m zeide Het verheugt ons, zei spr., dat wij straks in de gelegenheid zijn een hypermoderne centrale te bezichtigen, die met aggregaten van 36000 K.W.U haar gelijke in ons land niet heeft. Ztj kan den toets der critiek ten volle doorstaan. De P.N.E.M. is thans ech'er niet alleen modem geoutilleerd, doch ook financieel is zij stevig gefundeerd. De vergadering var» aandeelhouders moet nog komen, maar (tn t geheim 1) kon hij mededeelen, dat er groote afschrijvingen zullen worden voor gesteld als was het een particulier bedrijf, terwijl bovendien reeds be gonnen is met de vorming van een reservekapitaal van eenigé^miilioenen. Van de tariefsverlaging is reeds mededeeling gedaan aan de drie groote ca egorieën van afnemers, de groot industrie. de groote steden en het platteland. Het ziet er naar uit dat ook in de toekomst verdere tariefsverlagingen mogelijk zullen zijn. Ondanks de economische crisis vertoont de stroomlevering der P.N.E M. thans een accres. door het publiek zeer werden gewaar, deerd, er was tenminste voortdurend krachtig applaus. In den tuin bij de Eerw. Broeders werd door de aldaar gevestigde Hand boogschutterij een schietwedstrijd ge houden om den koningstitel. Na een hevigen en gezelltgen strijd wtst de jongste schutter den titel te behalen. De bedevaart naar Uticoten zal gehouden worden op 23 Aug. a.s. Ztj die hieraan nog willen deelnemen moeten zich voor 9 Aug. aanmelden. In de gisteren gehouden bespre king over ae reis naar Utrecnt op 6 Sept. ter gelegenheid van de Rerum- Novatum—neroenking, georganiseerd door de R.K. Werkuedenvereentging, werd Desioten om een gedeelte van de reiskosten uit de kas te Detaien, terwijl wellichl nog iets zal worden bijge dragen uit de kas van den tabrieks- arbetdersbond. Tijdens de vergadering gaven zien 17 personen op. De reis zal waarschijnlijk per autobus geschie den. Deelnemers gelieven zien spoedig op te geven. ELSHOUT, In de vergadering van de R.K. Werkliedenvereniging en den Fabrieksarbeidersbond werd besloten deel te nemen aan de Rerum Novarum- nerdenktng op 6 Sept. te Utrecht. Hiervoor werden 37 personen opge geven. De reiskosten worden betaald uit de kas der R K W.V.env.d. Vakbond, ter wijl ook de insignes gratis worden verstrakt, zoodat teütreen hieraan kan deelnemen. Tot 1 Aug. kan men zich nog opgeven bij het bestuur, Zondag had alhier op den schuts- boom bij den heer j. Klerks het eerste Bonosconcouis plaats van den Lang straatscnen Schuuersbond, georgani scerd door 'i U. L. Vr. Gilde. Dm uur waren de verenigingen aanwezig waarna onder groote belangstelling üe strijd een aanvang nam. De piacniige prijzen werden behaald als volgt KorpsprijzenAmbroslus, Waalwijk (v.m. tiaaruwtjk) iste prijs, 20 punten St. Catnnna, Herpl, 2de pr. i7 punten O. L. Vrouwe scnuts. Etsnout, 3de pr 14 puntert, Prinses Juliana, Vlijmen. 4ae pr. 14 p. Personcele prijzenTh. Pulles, Baardwijk, 1ste prijs, Arn. Baaljens Baardwijk, 2ae pr., Chnst Kicrks, Etsnout, 3de pr., H. Maas, Baatdwtj» 4de pr., C. Kuijs. Herpl, 5de pr Kort, Hcrpt, 6de pr., M uc Nuts- U. L. O. School, Waalwijk Geslaagd voor het toelatlngs-examen Midd. Techn. School te Den Bosch T. Fijan te Waalwijk. Ook voor het toelatlngs-examen Rijkskweekschool te 's Hertogenbosch slaagden weer alle candidaten dezer school, n.l. H. A. Dekkers, J. v. Beek, j. QuUljns en C. J. Roubos, allen te Sprang—Capelle. Examen. Te 's-Gravenhage slaagden voor het examen Handelskennis L.O de heeren A. J. ijzermans, alhier en J. v. d. Wal te Soest, vroeger hoofd der U. L. O.- school, alhier. Verhooging der Fransche Invoerrechten op Schoenen. De K. v. K. en Fabr. alhier maakt ons attent op twee Initiatief-ontwerpen die bij de Afd. Handel en Ntfverheid ter Inzage liggen, n.l.: lo. een wetsvoorstel met Memorie van toelichting, strekkende tot ver hooging van de douanerechten op schoeisel en houdende zoowel ad valorem als spec fieke rechten. 2o. een ontwerp—resolutie met Memorie van toelichting inzake de deconsoüdeering van de invoerrechten op schoeisel. De Fransche Regeering zou thans In beginsel hebben besloten tot ver hooging der invoerrechten op schoeisel over te gaan. Daartoe is echter noodlg deconsolidatie der in de handelsver. dragen met Tsjechoslowaktje en Duitschland gebonden rechten. Met Tsjechoslowaklje hebben reads vanaf 1 juli j.l. besprekingen plaats gevon den. Daarna zal met Duitschland worden onderhandeld. Intusschen zal 'n eventueele verhooging eerst na het wederbijeenkomen der Kamers In het najaar haar beslag kunnen krijgen. Vooral schijnt geklaagd te worden over de concurrentie van Tsjechische zijde n 1. vanwege de firma Bata. Gouden bruiloft. In Februari a.s. hoopt het echtpaar J. Bouman—Bogaerts In de le Zeine zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Bereids is een voorloopig comité ge vormd dat a.s Maandag met de buurt bewoners zal vergaderen in café Fransen ter vorming van een definitief comiié. Schoenmakerspatroons. Te Leeuwarden is Woensdag en Donderdag de 24ste jaarlljksche ver gadering van den Ned. Bond van Schoenmakerspa'roons— en winkel— vereenigingen gehouden, onder voor zitterschap van den heer W. Donker Pzn., te Rotterdam. In het jaarverslag werd vooral over den slechten gang van zaken in het maatbediijf geklaagd; de toestand van het reparatiebedrijf was voorts zeer ongunstigeerste klas uitgevoerd reparatiewerk had minder van de slapte te lijden. De rekening van den Bond sluitende met een nadeelig saldo van f 2431, werd vastgesteld. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren M. D. Lankester te Amster dam en J. W. Sterkenburg te Leeu warden. Na uitgebreide discussie werd een voorstel van het bestuur aangenomen om een commissie te benoemen, welke een onderzoek zal instellen naar de verhouding tusschen schoenwinkeliers en schoenherstellers inzake reparatie wcf k Aangenomen werd de conclusie van de reorganisatiecommissie, om niet tot wijziging van den tegenwoordigen organisatievorm over te gaan. Aangenomen werd een motie—Zaan dam luidendeDe Nederlandsche Bond stelle zich in verbinding met de organisaties van arbeiders en midden standers met het doel het daarin georganiseerde publiek op te wekken werkzaamheden, dus ook schoenre paraties, door georganiseerden te laten uitvoeren. DRUNEN. Evenals andare jaren zijn op de helde nabij „Pessaert" wederom een groot aantal Padvinders gelegerd. Zij trekken als steeds veel bekijks. De algemeene slechte toestand is ook van invloed op de schoen industrie hier ter plaatse. Nagenoeg alle fabrieken zijn des Maandags of 's Zaterdags gesloten. Op 16 Aug. e.k zal de harmonie der Jongens—congregatie deelnemen aan het muziek—concours, uitge schreven door de Postharmonie te Amsterdam. DRUNEN. Zondagavond werd alhier op het kermisterrein een groote openlucht-voorstelling gegeven door het openluchtspet Adolpha, wat zooals te begrijpen is veel belangstelling trok. Er werden aardige kracht- en kunst- toeren te zien gegeven, die blijkbaar N. ae Kolk rlerpt, 7üe pr., C. cle Jong, BaaiüwtjK Sate pr., W. Paites, BaarüwljK. 9ac pi., Ktcika, Eisnoui, iÜJc pr., J. Baaljena BaardwljK llüe pr., H. LdmottcMb, Etsnout l2üe pr., J. v. Hutten, Baara- wijk 13de pr., P. v. Buul, Vttjmen 14de pr., J. v. Bijtten, Baatawljk 15de pr., M. Fatter, Vlijmen 16de pr., Pv. Woensel, Baardwijk l7de pr., L beftuurmans, Vlijmen I8ae pr., J. v. a. Wiel, Heide Etsnout l9de prJac. Kutjpeis, Herpt 20ste pr., J. Lotff, Baardwijk 21ste pr., D. v. d. Wens, Hcrpt 22ste pr.. J. v. Buut, Vlijmen 23ste pr., G. van Tuljl, Baardwijk 24ste prijs. Na afloop werd het woord gevoerd door den Voorzitter, J. v. d. Wiel, terwijl namens aile deelnemers een dankwoord weid gesproken door den heer Lotfi uit Baaidwtjk, HERPT. Het Bestuur van den R. K. Jongen Boerenstand alhier, actief als altijd, wist nog een 125 handteekenin- gen te verzamelen op het petitionne ment tegen den oorlog, juist degenen die in onze plaats nog geen gehoor had den gegeven aan den oproep in de dag bladen. Voor belanghebbenden heeft de heer W. Kuijs, Tel. Heusden No. 40 en wonende alhier, zich bereid verklaard hen ook buiten de vastgestelde uren ge legenheid te geven tot telefoneeren. HEESBEEN. De koopman E. Nieuw koop uit Aalburg kwam met kar en paard in een sloot alhier terecht, door dat het dier schrok van een passeeren- Iden auto. Met behulp van een vracht- I auto van de firma Walraven en v. d. Heuvel te Genderen werd een en ander weer op den weg getrokken. Behou dens eenige materieele schade liep dit opgeval goed af en kon de koopman zijn reis weer voortzetten. DRONGELEN. De Rij vereeniging „Land van Heusden en Altena" behaal de op het gehouden concours-hippique te Alblasserdam onder sterke concur rentie een eersten prijs, terwijl tevens een eerste prijs werd toegekend aan de merrie „Maline", zijnde het schoon ste rijpaard van dit concours, van Ge broeders Oerlemans van der Schans al hier. EETHEN. Een dezer dagen was bak ker de R. bezig met het bedienen zijner klanten. Toen hij echter wederom in zijn kar wilde stappen, had hij het on geluk mis te stappen, wat tot noodlot tig gevolg had, dat hij viel en een der wielen hem over het been reed en zoo gekneusd werd, dat het inroepen van geneeskundige hulp noodzakelijk was. BABYLONIëNBROEK. Een niet alle daags ongeval had in ons dorp plaats, n.l. dat een jongen van de W. alhier, door een hond zoodanig aan zijn hoofd werd gebeten, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke door Dr. de Boer uit Dussen verleend werd. CAPELLE. Na ongeveer 3 jaar te de zer plaatse als herder en leeraar werk zaam te zijn geweest, nam onze geachte en beminde predikant, Ds. A. van Wil ligen, j.l. Zondagavond 6 uur van de Ned. Herv. gemeente afscheid met een predikatie naar aanleiding van 2 Cor. 13 13 „De genade des Heeren Jezus Christus en de liefde Gods en de ge meenschap des 'Heiligen Geestes, zij met U allen. Amen." Aan 't einde zyner met aandacht be luisterde rede volgden de gebruikelijke toespraken' tot verschillende colleges en personèn. Namens de gemeente werd de vertrekkende leeraar toegesproken door den consulent, Ds. Schlemper uit Waalwijk, die ook sprak namens den ring 's-Grevelduin-Capelle en de Clas sis Heusden. Hierna nam Ds. Fokkema uit Sprang het woord om zijn Collega namens de Ned. Herv. gem. aldaar dank te bren gen voor zijn werkzaamheden in die gemeente tijdens de predikantsvacatu re, waarna de ouderlingen J. A. Ver- heijden en G. van der Schans den schei denden predikant toespraken en de aanwezigen verzochten hem toe te zin gen Ps. 121 4 en Ps. 122 3. Het kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellenden (naar schatting ongeveer. 1200) zoowel uit deze als om liggende gemeenten. Zeer velen maak ten van de gelegenheid gebruik in de consistoriekamer persoonlijk afscheid an Ds. van Willigen te nemen. A.s. Zondagmiddag hoopt Z. E. in zijn nieuwe gemeente Rijssen zijn in treerede te houden, na des morgens door zijn ambtgenoot Ds. G. J. Kool haas uit Charlois tot zijn werk aldaar te zijn ingeleid. Na een, diensttijd van 47 jaar aan de O. L. school aan de Nieuwstraat al hier zal mej. J. E. Mazirel 31 Aug. e.k het onderwijs met pensioen gaan ver laten. In verband hiermede heeft zich uit oud-leerlingen van haar een comité gevormd, teneinde haar dien dag tot een onvergetelijke te maken. In dit co mité hebben zitting de heeren H. Kerst, J. Michael, J. Rijken, B. van der Hoe ven, C. de Rooij-Nieuwenhhizen, C. Sterrenburg, M. de Bruijn, B. Verhoe ven, H. J. Spierings, J. Huijsman en H. Vos. Tot voorzitter van dit comité is benoemd de heer C. de Rooij-Nieuwen- huizêij en tot secretaris-penningmees ter de heer B. v. d. Hoeven Jzn. Ver schillende meisjes zullen worden aan gezocht om bij de oud-leerlingen gel den in te zamelen, terwijl degenen die buiten de gemeente woonachtig zijn en van mej. Mazirel onderwijs genoten hebben, een schriftelijke uitnoodiging tot dit doel zullen bekomen. Deze gif ten kunnen, gezonden worden aan den heer B. van der Hoeven, Hoogevaart, alhier. J.l: Vrijdag had de landbouwer J. R. a.d. Loonschendijk het ongeluk bij het vastmaken van den hooiboom door het breken van het touw zoodanig te vallen, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ontboden. CAPELLE. Begunstigd door heerlijk weer maakten de leerlingen uit de hoogste klassen der O.L. scholen te Vrijhoeve.Capelle en in de Nieuwstraat alhier j 1. Donderdag onder leiding van het personeel dezer scholen een uitstapje naar Arnhem en omstreken. Met den trein van 8 05 vertrok het gezelschap in opgewekte stemming van het station Kaatsheuvel-Capëlle. Na aankomst ie Arnhem werd een wandeling gemaakt door het park „Sonsbeek" naar de Schelmscheweg, waar een bezoek werd gebracht aan Burgers Dierenpark. Na het bezoek aan den Dierentuin werd eenigen tijd doorgebracht tn een speeltuin, waarna met „Jan Pleziers" gereden werd naar de steenen Tafels en het Kasteel Rozendaal, waar de kleinen kennis maakten met de bedriegertjes en de kettingbrug hun een bron van genot bezorgde. Hiervandaan werd de rijtoer door de mooie omgeving voort gezet naar het station, waarna de thuisreis werd aanvaard. Hoogst vol daan arriveerden de kinderen ongeveer half elf 's avonds weder in hun woon plaats. Een woord van dank aan het onder wijzend personeel voor hun goede zorgen, alsmede aan degenen die door hun milde bijdragen mede den kin deren een genoeglijken dag hebben bezorgd, is hier zeker niet misplaatst. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" maakte j.l. Zaterdagavond een muzikale wandeling vanaf 't repetitie lokaal over Winterdijk, Hoogevaart en Nieuwstraat. Begrijpelijker wijze bracht deze tocht in de betrtffende wijken heel wat belangstelling op de been. In de j.l. Zaterdagavond gehou den ledenvergadering van de posft duivenvereeniging „De Luchtvaart" is besloten met de Kaatsheuvelsche Ver eenigingen „De Getrouwe Duif" en „De Combinate" een onderling concours met jonge duiven te organiseeren op 2 Aug as. vanaf Qjié^rain, 9 Aug. d.a v. van Noyon en 16 Aug. e.k. van Compiegne. Een drietal nieuwe leden namelijk de heeren P Verhagen, L. de Haan en M. Verduljn werden aangenomen Tot afgevaardigde naar de te Tiel te houden Alg Vergadering van het Ned. Ond. Genootschap is door de afd. Waalwijk benoemd Mej J H Cové, onderwijzeres te Vitjh. Capelle en tot plaatsvervangster Mej. A Kaan onderwijzeres te Kaatsheuvel (Loon schendQk). Bij het vorige week te 's Bosch gehouden toelatingsexamen voor de le klasse der Rijkskweekschool aldaar zijn o.m. geslaagd H A. Dekkers Pd., J. Qairijns, Jac. v. Beek en C. Roubos, allen alhier. Door het vertrek van Ds. A. v. Willigen naar Rljsen is het aantal vacante gemeenten in den Ring 's Greveiduin-Capelle met één ver meerderd. Van de 10 Ned. Herv gemeenten In dezen Ring zijn er momenteel 5 zonder pfedikant. J.l. Zaterdagavond kwam P. S., Loonschendijk, bij het rijden met zijn fiAs vanuit de Korte Nieuwstraat naar de Heistraat in botsing met een aldaar passeerenden auto. waardoor zijn fiets totaal in elkaar gedrukt werd. Tot predikant bij de Ger. Kerk alhier Is beroepen de eerwaarde heer d. Bosch, Cand. t. d. Heiligen Dienst Nijkerk. RAAMSDONK. Vrijdag 24 Juli j.l. had alhier de Verrichtingsproef en reuring voor N. S. Tg. paarden plaats, uitgeschreven door de Provinciale Regelingscommissie tot bevordering der paardenfokkerij in Noordbrabant, die hiervoor in totaal f 1850 aan prijzen beschikbaar heeft gesteld. Niet minder dan 74 paarden namen er aan deel. Zoo goed als alle eigenaars van stamboekpaarden van ver uit den omtrek hadden ingeschreven. Het was dan ook op den middag een heele drukte te Raamsdonk(dorp). Tegen 2 uur waren zoo goed als alle paarden op het oefeningsterrein tegenover hotel Koppeipaarden aanwezig. 10 paarden waren niet opgekomen. Om 2 uur had de afrit plaats. 8 K.M. moest worden afgelegd in 30 minuten. De route ging door de Schansstraat, Putstraat, Luitenambachtstraat tot aan de Boterfabriek, door de Kade3iraat naar Schansstraat, welke route 3 keer moest worden afgelegd. Na afloop verzamelden al de paarden zich weer op het oefeningsterrein, waarna de keuring plaats had, Als juryleden fungeerden de heeren G. Costermans, Eist; M. van Baaien, Asperen en A. A. van Mansfeid, Bergen op Zoom, die de volgende prijzen toekende: le prijs la Gebr, J. Smiis, Waspik met Lera, lb A. Snoek, Almkerk met Collie, Ic I Ruljsenaars, Langeweg met Prestonie, ieder 160 2e prijs 2a A. Snoek. Almkerk met Leuma, 2b G, Branderhorst, Eethen met Gewanka. 2c Denz. met Nelora, 2d J. Wink, Wijk met Otella, 2e Den? met Pia, ieder 150. 3e prijs Wed. B de Bont, Raams- donk met Prama, Gebr. J. Smits, Waspik met Oberta, G Branderhorst, Eethen met Meianda, Gebr. Oerlemans—v. d. Schans, Drongelen met Maline, A. Damen, Wagenberg met Latista, Gebr. Smits, Waspik met Perate, J. v. Dam, Langeweg met Ojustia, J. van Beek, Genderen met Mordate, A N lemans, Moerdijk met Nau Nau. G br. Oerle mans— v. d. Schans, Drongelen met Oitelina, ieder f35. 4e prijs Gebr. Oerlemans—v. d. Schans, Drongelen met Polona, A. v. Buuren. Meeuwen met Cabin*. C van E»erdtngen. Heesbeen met lera, A. Nelemans, Zevenbergen met Carolina, teder t 30. 5e prijs Gebr. Oerlemans—v d. Schans, Drongelen met Norala, Wed. A v. d. Koppel, Dussen met Kisa, Wed. A. Stravers, Babylonlenbroek met Nelina, P. v. d. Noort, Langeweg met Lobera, ieder f 25. 6e prijs C. v. Everdingen. Heesbeen met Oganda, j. Roovers, Wagenberg met ludela, A. van Buuren. Meeuwen met Karlbo. Wed. B. de Bont Raams- donk met Nidra, D. Middelkoop, Lage Zwaiuwe met Hodari. ieder f20. 7e prijs Gebr. Oerlemans—v. d. Schans, Drongelen met zes paarden, A. van Buuren, Meeuwen met twee paarden, G. v. d. Beek, Dussen met twee paarden, A. van Honsewijk Dussen met twee paarden, Wed. A. Stravers, Babylonienbroek met twee paarden, M. van Bitsen, Breda met Nimunda, H. de Bont. Raamsdonk met Obonta, A. Bink, Raamsdonk met Obona, C. Damen, Zevenbergen met Gratieuse, Wed. Millenaar, Andel met Meta J. van Beek, Genderen met Poolster, W Snoek. Nieuwendijk met Jubina, A. Korteweg, Zevenbergen met Nezina, C. van Meel, Langeweg met Kimona, Gebr. Biankers. Altnkerk met Darsina, J. Nelemars, Zevenbergen met Jtnga, W. Branderhorst, Eethen me! Pranda 1, L. van Eeien. Andel met Notania, A. de Lorm, Andel met Parade, C Spon gers, Zevenbergschen Hoek J. van Riel, Hooge Zwaiuwe met Naatje, J. Schrauwers, Zevenbergschen Hoek met Malanda. ieder f 15. De processie Heusden—Kevelaar zal vertrekken op Zondag 16 Aug.as. en keert op 17 Aug. terug. Zij, die aan de processie willen deelnemen, runnen zich opgeven bij den broeder- meester Ant. van den Berg. De vorige week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs ais werkloos ingeschreven 93 grondwerkers, 32 opperlieden, 16 metaalbewerkers, 2 machinisten, 1 betontimmerman en scheepstimmerman. De heer C. J. van den Kiebcotn is niet toegelaten tot gemeenteraadslid, wegens het niet tijdig inzenden van een stuk behoorende bij zijn geloofs brief. Het eerst voor toelating komt nu in aanmerking de heer M. Th. de Bruijn. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag voormiddag ontstond in de Jeijistraat een vechtpartij tusschen zekere B. en H., beiden uit deze gemeente. H werd met een schop zoo toegetakeld dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Tegen B, is proces verbaal opgemaakt. Zaterdagavond omstreeks Huur werd in de Wilhelminalaan zekere P. die uit een café kwam en zich huis waarts begaf door een motorrijder aangereden. P. bracht het er nog goed af en bekwam alleen lichte verwon dingen aan zijn been. GEERTRUIDENBERG Zondag j.l. wilde een persoon uit Made in het café van A. de Nijs in de Brandestraat alhier enkele gymnastische toeren uit voeren doch kwam daarbij zoodanig te vallen, dat hij een been brak, Per auto is hij naar zijn woonplaats vervoerd. Een schoonzoon van een kermis exploitant kwam met zijn voet tusschen de kamraderen van den draaimolen, zoqdat hij zich onder doktershaüden moest stelien. :ent ruik len.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5