Nieuws uil Kaatshsuvei !r. kantoorbediende. Aankomend RECHTZAKEN. DRONGELEN. Gisterenavond ver gaderde het Comié van de alhier te houden bazar, ten bate van de muziek ver. „Excelsior" alhier. Het Comité bes'aat uit de heeren C. M. Donken (voorzitter), D. A. van der Schans, J.K Haase, Penningm., T. Vos. C v. Gammeren (secretaris). Het Bestuur van Excelsior nam mede in het Comité zitting. Besloten werd de bazar te houden op 10, 11 en 12 September e.k. inde zaai van den heer G. Nieuwkoop alhier. Door verschillende dames werden den inwoners lijsten ter teekening aan geboden waarop druk werd geteekend. Behalve fiiancieëlen steun werden veel geschenken toegezegd, ook uit de omliggende gemeenten. Waalwijk gat hierin een goed voorbeeld. Steeds worden geschenken bijgebracht. Ieder die iets beschikbaar heeft, wordt ver zocht hiermede niet tot 't laatst te wachten, alles is welkom, terwijl de heer Donken alhier gaarne de geschen ken in ontvangst neemt. NpPVPtlQ en overspannen, onrustig en liervcua slapeloos. Mengebruikehier» tegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhard!s Zennwtabletten Qlazen Buisje 75 ct. Bi] Apoth. en Drogisten. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 29 Juli '31. De heer L. C. Verschuur behaalde dezer dagen het diploma: Duitsche handelscorrespondentie van wege de federatie. Dezer dagen arriveerden hier weder groote kwanlums zilveruitjes om te worden gepeld, wat, als 't een beetje wil, aan velen een goede werk verschatfi ig bezorgt. In de alg. vergadering van he Oranje—comité werden in 't bestum gekozen de dames Roza en R. Maas Besloten werd op den dag, dat hei Koninginnefeest gevierd wordt, de schooljeugd te onthalen en een open lucht bioscoop te laten komen. Des middags zullen de „Veteranen" een gec stumeerden voetbal—wedstrljo geven. De voetbal—wedstrijd tusschen H M.S en Longa is Zaterdagmiddag niet doorgegaan, daar de eerste club denkelijk door het slechte weer. niet was opgekomen. De heer van Holten heeft zich bereid verklaard, de oude rijwielplaat jes in te zamelen ten bate der tuber culose—bestrijding. De Eerw. Zuster Salvina ln het R.K, Liefdegesticht vierde Zaterdag onder vele blijken van belangstelling haar 25-jarig kloosterfeest. Mej H. van der Herak van Beur den gaat 4 Aug. e.k. met pensioen wegens hoogen leeftijd, nadat zij 20 jaren belast was met het schoonhouden van het post- en telegraafkantoor. Dat ze nog vele jaren van haar pensioen moge genieten. De R.K. Tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak" hield haar jaar vergadering, waar het jaarverslag wero voorgelezen en rekening en verant woording gedaan. In 't bestuur werden gekozen de heer J. van Laarhoven (voorz.), K. Baaljens (secr.).j. Engelen (penningm.) en A. NootenenP. Burg houts (commissaris). Besloten werd een uitstapje te maken naar Nijmegen en tevens hadden be sprekingen plaats Over de wijze, Waarop het 25-jarig bestaan zal worden gevierd. Hierover wordt later definitief beslist. Te Breda slaagde Maandag 27 Juii bij het examen hoofdonderwijzer onze oud—stadgenoot de heer j. Verhoeven. Kaatsheuvel 28 Juli 1931. R.K. Voetbal. Maandagavond had in café de Wed. Smit, het tehuis der voetbalvereeni- ging D.E.S., een groote propaganda- vergadering plaats van den R.K. Voet balbond in het Bisdom 's Bosch. De heer P. Remmeren leidde als voor zitter van D.E.S. de vergadering, waarop alle D.E.S.-leden tegenwoor dig waren en tevens de heeren Dob belsteen, lid van het Diocesane Hoofd bestuur en de heer v. d. Schoot, be stuurslid van de R.K.F. Van de plaat selijke geestelijken was Kapelaan Hoekx tegenwoordig. De heer P. Remmeren opende met een welkom, waarna de heer v. d. Schoot een le zing hield over de R.K. Organisatie in de Voetbalsport, waarbij hij er den nadruk op legde, dat elke dege lijke R.K. verplicht is zich R.K. te organiseeren, ook in de sport. Kape laan Hoekx onderstreepte de woorden van den spreker, er op roemende, dat Kaatsheuvel in alles steeds zoo door en door Katholiek gedacht en ge werkt heeft en hij er geen oogenblik aan twijfelt, of ook nu zal zich Kaatsheuvel laten zien in zijn volle Roomsche waardigheid. Van de zijde van D.E.S. kwamen thans de bezwa ren tegen de organisatie naar voren, die saam te vatten zijn in: 1. de fi- nantieele bezwaren en 2. practische bezwaren. Als eerste werd opgewor pen, dat ontegenzeggelijk de wedstrij den in N.V.B.-verband gespeeld, uit sluitend een behoorlijke recette in de kas brachten. Waar D.E.S. momen teel kampioen is van den B.V.B. en over kan gaan naar den N.V.B. krijgt zij o.m. ook drie of vier Waalwijk- sche clubs tegen. Daardoor krijgt zij een bezoek, dat haar geen anderen wedstrijd kan opleveren, daar de R.K. clubs te ver af zitten, om vol doende supporters mede te kunnen brengen. Het practische bezwaar is, dat vermoed wordt, dat de R. K. F. geen voldoende partij zal kunnen ge ven tegen de club. Hierbij wordt ge wezen op den uitslag van Zondag jl.» waarbij D.E.S. de R.K.F.-club Oranje- Wit sloeg met 90. De heer Dobbel steen voelde beide bezwaren van D.E.S. aan, doch moest er op wijzen, dat de finantieele kant voor degelijke Roomsche jongens niet als hoofd motief mocht gelden, waarbij Kape laan Hoekx opmerkte, dat zoo de jongens bereid waren zich Roomsch te organiseeren, er ook op kan ge rekend worden, dat van die zijde ook steun te wachten is. Het tweede be zwaar wordt mede door de afgevaar digden uit Tilburg erkend, doch hier bij wordt opgemerkt, dat de laatste wjedftrijd iniet mofl(t genomen wor den als een proef op het spelpeil van de R.K.F. Voorgesteld wordt, ander maal een wedstrijd te spelen tegen een R.K.F. tweede klas club en daai- na een beslissing te nemen omtrent al of niet aansluiting bij den R.K.V.B. De vergadering gaat hiermede ac- coord en er wordt befsloten, dat Don derdag 6 Augustus a.s. tegen W.I.K. uit Tilburg gespeeld zal worden. Na verdere bespreking van verschillende zaken van ondergeschikt belang, wordt de vergadering om elf uur ge sloten. Ongetwijfeld zal het resultaat worden, dat Roomsch Kaatsheuvel eindelijk ook eens Roomsch georga niseerd zal zijn in de voetbalsport. D.E.S.Oran je-Wit. Zondag werd bovengenoemde wed strijd gespeeld. D.E.S. als eerste klas- ser B.V.B. en Oranje-Wit als 2e klas- ser R.K.F. De bedoeling van dezen wedstrijd was eens het spelpeil te vergelijken tusschen den B.V.B. en den R.K. Voetbalbond. Zooals we verne men was Oranje-Wit niet geheel com pleet, doch dat ze zoo weinig tegen D.E.S. had in te brengen hadden we niet verwacht. In het begin ging de wedstrijd tegen elkaar op, maar spoe dig wist de thuisclub de leiding te nemen. O.W., dat het voordeel had van den vrij sterken wind, wist meer dere malen fraai door te breken, maar verder dan de backs konden zij het niét brengen. D.E.S. maakte voor de rust nog twee doelpunten, zoodat de rust inging met 30 in het voor deel der thuisclub. Na de thee speel de O.W. tegen wind op, zoodat het voor de Tilburgers een zwaren dob ber werd. D.E.S. bleef overwegend sterker en speelde een aardige party voetbal. Vooral in de voorhoede, die ditmaal anders was opgesteld, vlotte het goed. De score werd successieve lijk opgevoerd tot 9—0. O.W. trachtte nog de eer te redden, doch Brok liet zich niet passeeren. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding ge speeld, terwijl de heer Remmeren uit stekend leidde. Duivensport. De Combinatie, gevestigd bij den heer Jan v. Dun hield heden een wed vlucht met jonge duiven vanuit Halle. Lostijd 8.20 u. Eerste duif 9.34.15, laatste duif 9.50.13. Uitslag: 1, 46, 77 C. v. Boxtel. 2, 58 F. Damen. 3, 11, 15, 18, 21, 33, 41, 44 P. Remmeren. 4 45, 57 C. de Bondt. 5, 6, 54, 60 Jos. Valk. 7, 22, 39, 51, 56, 76 F. v. d. As sem. 8, 35 Jos. Emmers. 9, 23 A. Pij nenburg. 10, 48, 63 Jo Couwenberg. 12, 79 P. Laros. 13, 29, 30, 32, 49, 69, 70 M. Zacht. 14, 17, 28, 31, 38 Jan Emmers. 16 P. Stokkermans. 19, 64 B. Remmeren. 20, 26, 73 Jan Opper man. 24, 36, 42, 53 L. Mosselveld. 25 Jan Remmeren. 34, 55, 61, 62 Jan v. Riel. 37, 50 A. v. d. Ven. 40, 68 H. Damen. 43, 47, 74 Jan v. d. Linden. 52 Jos. Vrinten, 59 Jan Bergmans. 65 P. de Nys. 71, 72 P. Zijlmans. 75 H. Snoeren. Gegund. Het bouwen van vier arbeiderswo ningen te Loonopzand voor rekening van den heer F. A. Brands aldaar, onder architectuur van den heer H. J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel, is opge dragen aan Gebr. v. d. Ven te Kaut3- heuvel en Tilburg. of 40 dagen hechtenis. Mr. F M. C. Pels Rycken, die als verdediger voor beide verdachten op trad bepleitte voor den zoon ontslag van rechtsvervolging en vcor den vader een clemeniere straf. De uitspraak in deze zaak werd eveneens bepaald op 29 Juli 1931. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). KERKNIEUWS. Mijnheer de Redacteur, Men is hier in Kaatsheuvel op ver schillende plaatsen bezig met het verbeteren van de straatwegen en slooten. Een zeer te prijzen werk, dat wei veel geld zal kosten, doch dat is niet weggegooid. En is hard noodig. Doch heigeen ik deze week heb hooren zeggen is toch wel wat erg. ln den Berkdijk waar 2 straten naar de Moer loopen, wil men er nu nog een bij gaan maken, omdat dat mooier was. De grond daarvoor moet gekocht worden en zal zeker f 1500 kosten en dan de aanleg nog. Doch dat is nu geld vermorsen en heetemaal niet noodig. Slechte straten verbeteren is heel goed, doch nieuwe, omdat dat mooier is, komt niet te pas. En wanneer men dan ziet, dat aan de Hooge en Lage Zandschei en de Rechtvaart nieis gebeurt, hoewel die verbazend sltcht zijn. is zoo iets toch niet goed te keuren. Zeker geen nieuwe straten bijmaken. Ik hoop dat ons Gemeentebestuur in deze zaak wel wijzer zal zijn. En eerst doen wat hard noodig is. De bewoners van genoemde buurten hopen spoedig ook een beurt te krijgen. Mijnheer de Redacteur, ik dank U voor de plaaisruimte. Achtend, Een bewoner van bovengenoemde buurten. Kaatsheuvel, 27 Juli 1931. Nederhndsch Israëliet tot priester gewijd. Zaterdag werd meldt het „Huis gezin" in de Sint Andrles Abdij der Paters Benedictijnen te Zevenkerken bij Lophem.in de omgeving van Brugge, door Zijn Eminentie den Primaat van België, E Karninaal van Roey, de wijding van het priesterschap toege diend aan een achttal diakens, waar. onder frater Simeon van Tijn. thans Dom Simeon O.S B., een Neder— landschen Jood. Voor het eerst, zoover na te gaan is, werd daarmede een Nederlander van joodschen oorsprong tot deze hooge waardigheid verheven. GEMENGD NIEUWS. De noodlottige brand te Heenvliet. Kwaadwilligheid in het spel. Omtrent den brand te Heenvliet wordt nader gemeld Een vechtpartijtje. Voor de Bredasche Rechtbank werd de zaak behandeld tegen den 46— jarigen bakker J. J. S uit Raams donksveer en diens zoon W. M. S oud 23 aar te Raamsdonksvetr. Zij hadden zich te verantwoorden wegens mishandeling van den lood gieter A. G. Th. B. te Raamsdonks veer. Op Zaterdagavond 7 Februari jl. had er op den Keizersdijk aldaar nabij het café van S een treffen plaats tusschen de verdachten en B waarbij de laatste zoodanig geraakt was dat hij aan hoofd en arm gewond werd, een her» senschudding opliep, vijf dagen in het Ziekenhuis verpleegd moest worden en thans nog niet geheel hersteld Is In deze zaak werden 5 getuigen charge en 3 décharge gehoord, terwijl vele bewoners uit Raamsdonksveer op de publieke tribune de zaak aanhoor den. Vader S erkende dat hQ B. een klap met de vuist gegeven had omdat deze met een mes in de hand op hem af kwam. HQ on kende met een gummie stok geslagen te hebben zooals ge tuigen beweerden. De zoon verklaarde geheel als zijn vader, waarna de Officier van Justitie tegen ieder een boete eischte van f 75 SPORT. Korjbalvereewgmg N.E O Sprang JJ. Zaterdag bracht de korfbalver. .AüO" uit Arkel een bezoek aan de kotfoalver. „NEO" om een vrien».- schappelljken wedstrijd te spelen. Ais beide twaalftallen zich opstellen blijkt ADO compleet te zijn, terwijl NEO een dame mist. Reeds direct na den uitworp ontwikkelt zich een vlug op en neer gaand sptl, waarbij beide partijen elkaar weinig toegeven. Toch ls het NEO die door een speler met een goed schot de leiding neemt 1 0 ADO zit evenwel ook niet stil en neemt telkens het initiatief tot den aanval Door het slappe verdedigen van één onzer spelers weten zij dan ook met een mooi schot de partijen op gelijken voet te biengen 1 I. in de volgende opstelling is NEO sterk in de meerderheid en worden er. goed gesteund door het middenvak, diverse goede aanvallen ondernomen. Spoedig verovert NEO dan ook weer de leiding 2—1, welke voorsprong even later door één der dames wordt vergroot 3—1, waarmede de rutt aan breekt. Na rust zijn de partijen goed aan elkaar gewaagd en wordt er aardig spel te zien gegeven. Het aanvalspel van NEO is in deze periode te ondoor dacht om tegen de goede ADO ver- dediging succes te hebben. De ADO- aanval is daarentegen zeer actief, doch heeft met haar schoten weinig succes. Niettegenstaande de weinig goede NEO-aanvallen, wordt toch uit één dezer de voorsprong vergroot 4 1. Niet ontmoedigd speelt ADO verder en even voor het einde slagen zij er in den achterstand te verkleinen 4 2. Met dezen stand komt het einde van dezen prettig en goed gespeelden wedstrijd. Na afloop werd nog een gezellig uitstapje naar den Roesteiberg onder nomen. CAPELLE. Het le elftal der voetbalvereeni- ging „Excelsior" alhier nam j.l. Zondag te Waalwijk deel aan den door de voet- balvereeniging „H.E.C." aldaar geor- ganiseerden seriewedstrijd en speelde tegen „Hercules" uit Waspik. De wed strijd eindigde in een 21 overwinning voor Excelsior, waardoor zij zich in de finale plaatste, welke a.s. Zondag ge speeld wordt. Sparta IS.D.O. I. Zaterdagmiddag speelden bovenge noemde clubs een vriendschappelyken wedstrijd op hef Spartaterrein te Vrij- hoeve-Capelle. Om kwart voor vier werd begonnen onder leiding van den heer W. Treffers. Reeds even na aanvang van den wed strijd viel de regen in stroomen neer. De voetballers zetten er echter alles op om het talrijk publiek een mooi spel te vertoonen. Beide partijen waren te gen elkaar opgewassen, 't Gevolg hier van was dat de wedstrijd eindigde met gelijk spel n.l. 33. Beide keepers hebben, niettegen staande de glibberige ballen, uitstekend hun doel bewaakt. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.Q.V Gymnastieklokaal. Vrfidagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.Q.V. Zaterdag half negen. Besfuursverga dering Liedertafel Oefening en Vermaak. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag] 2 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Omstreeks 12 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitge broken In de woning van de Wed. C den Bakker aan den Dri» dijk. Deze woning is een betrekkelijk klein huis met aangebouwde landbouw schuur. Omstreeks half twaalf was de 27 jarige zoon I den Bakker Ihuisge komen en op dat oogenblik was alles in orde. Hét'vuur greep onmiddtLijk na het uitbreken van den brand zoo snel om zich heen dat drie kinderen van de Wed. den Bakker, die op de bovenverdieping sliepen niet meer uit het brandende huis konden komen De weduwe en haar oudsten zoon die in het benedengedeelte van het huisje hun nachtverblijf hadden, kon* den zich redden. Het schijnt dat de 16 jarige zoon M den Bakker van de kinderen, die boven sliepen, den brand het eerst heeft bemerkt. Volgens mede. deelingen van ooggetuigen heeft hij nog getracht het raam te openen en daardoor te vluchten. Dit is echter niet getukt en hij met zijn beide zusjes de 12-jarige Hugorina en de 7-jartge Wil'y zijn op vreeselljke wijze in de vlammen omgekomen. Het huisje is geheel afgebrand en omtrent de oorzaak is nog niets be kend De verslagenheid in het dorp is zeer groot. Het huisje stond op ongeveer 40 meter afstand van de nabijgelegen boerenwoningen. De ver kooide lijken van de drie slachtoffers zijn later uit den puinhoop van het huis te voorschijn gebracht. Vermoedelijk is er kwaadwilligheid in het spel. De oudste zoon van de Wed. den Bakker, den 27 jarigen 1. den B. is Donderdag 11 uur thuisge» komen, en den brand is reeds om 12 uur on'staan. Hij zegt zich door een dakraampje in veiligheid te hebben kunnen stellen; zijn 16-jarige broer en zijn zusjes konden niet meer door bet raampje gered worden. Donderaagavond was 1. de B. ge sommeerd, een schuld te betalen binnen tweemaal 24 uurhij zit zwaar in de schuld. Het huis was pas weer bij een nieuwe maatschappij verzekerd. De vorige verzekeringsmaatschappij wilde de verzekering niet verlengen, omdai den B. 5 broedmachines had, die slechts twee meter van de schuur stonden. 's Middags arriveerde het parket op de plaats van den brand om een onderzoek in te stellen. Isaac den Bakker werd aan een uit voerig verboor onderworpen. Hij moest verscheidene aanwijzingen geven. Hierbij kwam naar voren, dat niet in Mei, doch eerst veertien dagen gele iden het boerderij-je verzekerd was. Ook heeft het bevreemding gewekt dat het schrijfbureautje waarin zich de papieren der brandassurantie be vonden, tijdig in veiligheid was ge bracht en geheel onbeschadigd was opgeslagen in de schuur waar men Isaac aantrof. Voorts kan Isaac moeilijk de verklaring geven van het feit, dat het raam waardoor hij beweerde ge vlucht te zijn, voor zijn 16 jarig broertje Maarten te klein was. Zooals men uit het voorgaande reeds heeft vernomen, heeft men Maarten gevon den halverwege stekende buiten het raam, alsof bij niet verder kon Men vraagt zich af hoe het mogelijk is dat een raam waardoor een volwassen man kan ontsnappen voor een 16 jarigen knaap te nauw bleek te zijn Ten slotte heeft men Isaac ter plaatse van het onheil gearresteerd en vervolgens onder bewaking van twee veldwachters per auto naar het raad huis te Heenvliet overgebracht. De ieden van het parket begaven zich naar Ouder hoorn om van de Weduwe C den Bakker, de moeder van Isaac, nadere bijzonderheden over den ramp te vernemen. Een en ander heeft in het overigens zoo stille Heenvliet veel emotie verwekt. De Dageraad-aetle tn Limburg mislukt. De „Dageraad" (Vrfidenkers) actie in Limburg is op een sisser uitgeloo. pen. Zaterdagmorgen tegen elf uur zijn ze bijeengekomen le Heerlen. Ze waren met zestig man. Ofschoon er bijna niemand op het perron te zien was, riepen zij dadelijk de hulp in der politie. Zij zijn toen getrokken naar het socialistisch „Ons Tehuis" Tegen elf uur zijn ze uitgetrokken en hebben zich verzameld voor het station te Heerlen. Hier was een steike politiemacht op de been. Van alle kanten kwamen toen de auto's van de anti Dageraadbeweging met de geel-witte vlaggen. Deze auto's werden door de politie in een bepaalde rich ting gestuurd. Ook burgemeester van Qrunsven was in een auto aanwezig. De Dageraad menschen hebben zich toen in drie groepen verdeeld: twee gingen te voet de mijnstreek in, de grootste troep ging met de tram in de richting Heerleiheide—Brunssum. Onder bescherming van politie hebben zij bij verschiilenne particuliere en Staatsmijnen getracht hun lectuur kwijt te raken. De auto's van het anti Dageraadscomi waren overal vertegenwoordigd maar kregen het consigne van doorrijden. Aan een mijn werden de Dageraad- propagandisten letterlijk en figuurlijk ingesloten door de schoolkinderen die enthousiast„Aan U, o Koning der Eeuwen* zongen. Tegen den middag kwam een groote groep terug in het centrum van Heer len, begeleid door een auto met een krachtigen luidspreker, waarvoor een propagandist met de wit gele kleuren de Dageraad menschen met toepasse lijke woorden begeleidde. Begeleid door een groote menigte en diverse auto's, zocht het gezelschap weer zijn heil in het socialistisch tehuis. in den namiddag trokken zij wederom af en namen hun heil in de tram naar Kerkrade—Holz. Ook hier was een steike politiemacht op de been. De tram werd begeleid door tientallen van auto's met de wlt-gele kleuren en bij de Holz hadden honderden perso nen post gevat. Hier werd de tocht gestuit. De bedoeling was bij de üomaniale mijn vlugschriften uit te deeleo, maar om daar te komen, moesten de dageraad mannen voor het grootste ded over Duttsch gebied. Hi r stonden de schupo's klaar en lieten aan de hand der noodverorde ning en andere verordeningen de Dageraad-menschen en ook de auto's met de wtt-gele vlaggen en anderen niet door. De Dageraad menschen moesten toen weer hun heil zoeken in de tram en trokken onder bescherming der politie w.derom naar het socialistische Volks huis inmiddels had zich bij het socialis tisch Volkshuis een groote menigte samengepakt. De politie was zeer sterk vertegenwoordigd. Tegen zeven uur reed een groote autobus voor, de Dageraad-menschen stapten daarin en namen onder be scherming der politie de hazenvlucht naar Holland. Ze hebben blijkbaar afgezien, door de overweldigende ontvangst, van een verder bezoek aan andere mijnen in deze omgeving. Te Roermond, waar de leden van Jong Limburg in het gareel waren, heelt zich niets bijzonders voorgedaan. Ongevallen. Vrijdagmiddag is op den rijksstraat, weg onder de gemeente Heemske?k de 52—jarige V., uit Uitgeest, toen bij per fiets uit de Marqueitdaan kwam door een uit de richting Bevervijk komenden vrachtauto gegrepen cn overreden. De man werd ernslig ce_ wond opgenomen en naar het Rootfa Kïuls— Ziekenhuis te Beverwijk over. gebracht, waar hij vannacht aan de gevolgen is overleden. De chauffeur van den vrachtauto afkomstig uit IJmuiden, was na dé aanrijding, zonder naar het slachtoffer om te zien, in snelle vaart doorgere. den. Hij is achterhaal, n er is proces verbaal tegen hem op, .naakt. Ve, dronken, Gistermorgen omstreeks 10 uur i8 de 28-jarige A. van Hese, bq het zwemmen in de haven te Qoes, inde buurt van het z.g. Zwemplekje, ver dronken. Gisternacht is de 25 - jarige machinist H. J. Prins uit IJmuiden, thuis behoord hebbende aan board van de motorboot Texel, die gister nacht in de Leuvehaven te Rotterdam lag bij het aan boord gaan overboord geslagen en verdronken. De rivier politie heeft hef lijk opgehaald. Een man doodgeschopt. In Maartensdijk bij Uirecht ontstond een twist tusschen een drie-tal perso nen over h oppompen van een flets- band. Een, 3-jarige werd daarop met de fietspon p op het hoofd geslagen, Hierna ontstond een vechtpartij, waarbij een der ruziemakers zoodanig tegen het hoofd werd geschopt, dat hij in zorgwekkenden toestand naar Utrechts' Ziekenhuis werd overgebracht, waar hij den afgeloopen nacht is overleden, De versiagene stond bekend als een beste kerel, die nimmer relletjes ver oorzaakte. LAATSTE BERICHTEN. Ramp te Pittsburg. Te Pittsburg (Pennsylvanië) heeft zich een ontzettende ramp afgespeeld. 'n Brand is uitgebroken in het ge sticht voor ouden van dagen van de zusterkens der armen, waar 600 per sonen werden verpleegd Het vuur ontstond op de derde ver dieping, terwijl de verpleegden zich reeds ter ruste hadden begeven. Het vuur greep in het oude-lieden gesticht van het klooster snel om zich heen. Een aantal inwonenden vluchtte in paniek in een terzijde van het ge bouw gelegen kapel. Dat werd hen noodlottig. Terwijl de bewoners van het eigenlijke gesticht grootendeelsge- red konden worden zijn de vluchte- lingen in de kapel, die eveneens vlam vatte, bijna allen omgekomen. De overste van het klooster moest met geweld worden tegen gehouden, toen zij zich in het brandende gebouw wilde begeven, hetgeen een gewissen dood beteekend zou hebben. Verschillende grijsaards, van wie eenige blind waren, zag men als waan zinnig heen en weer loopen, totdat hun kleeren vuur vatten. Anderen putten uit hun angst de kracht om van de hooger liggende verdiepingen naar be neden te vluchten, waar zij echter in de vlammen omkwamen. Het aantal dooden wordt op minstens 30 geschat. Het aantal gewonden schat men op 400, waarvan er 217 in levens- gevaar zouden verkeeren. Alle zieken huizen van Pittsburg zijn overvol met gewonden. Ongelukken. De 82 jarige heer C van Hemertte Boskoop is Maandagmorgen in de ach ter zijn woning gelegen sloot gevallen en verdronken. Te Uithuizen (Gron.) is gister, middag de arbeider J. Mooibroek, in dienst bij den landbouwer E. B. met een been in een stoomdorschmachine geraakt. Het been werd afgeknepen. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis te Groningen overgebracht. In het zijkanaal C van het Noord zeekanaal is Zondag in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdron ken het 4-jarige zoontje van den heer C., wonende in den Spaarndammer- polder, gemeente Velsen. Het lijkje is opgehaald. Gistermiddag ongeveer zes uur is de 19-jarige P. uit de Minahassastraat te Amsterdam, bij het sluiten van de luiken van de derde verdieping van een pakhuis aan het Prinseneiland al daar, op straat gevallen. De jongen werd naar het Wiihelminagasthuis ver voerd, waar hij na aankomst is over leden. Gisteravond is een 15. jarige jongen in het Westelijk marktkanaal te Amster dam bij het zwemmen verdronken. Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald iOcent ptr w°ek. Directeur Postkantoor. Met ingang van 1 October a.s. is tot directeur van het P. T. T.-kantoor alhier aangewezen, de heer J. O M, J Langeraap, thans in gelijke betrek, king te Nunspee». Merking van Export goederen naar Zweden. In verband met den export van schoenen naar Zweden brengt de K, v. K. en Fabr. alhier, ons het volgende ter kennis: De Afdeeling Handel en Nijverheid van het Departement van Arbeid, Handel en Nij/erheid vestigt de aan. dacht van Nederiatidsche fabrikanten en exporteurs op de omstandigheid, dat krachtens de wet van 4 juni 1913 in Zweden geen goederen mogen worden ingevoerd, waarop een merk is aangebracht, dat aan die waren den schijn geeft van in Zweden te zijn voortgebracht of vervaardigd. Wanneer het op de goederen voorkomende merk in de Zweedsche taal gesteld is cf wanneer op die warei eeri afbeelding is aangebracht met Zweedsch motief, kan nochtans de invoer worden toe. gestaan mits naast de Zweedsche oorsprongsvermeldirg op de waren op duidelijke, gemakkelijk in het oog vallende en duurzame wijze is aange geven, dat de waren van buitenland- schen oorsprong zijn, hetzij door hel woord „import", hetzij door vermelding van den naam der buitenlandsche firma of van de buitenlandsche plaats van vervaardiging, waaruit blijkt, da! het artikel geen Zweedsch product is, Wanneer tegen de betreffende voor schriften wordt gezondigd, kunnen de goederen in beslag worden genomen en worden deze eerst vrijgegeven, wanneet aan de Zweedsche voorschriften is voldaan, terwijl tevens een boete wordt geheven van 10 van de waarde. Het is afdeeling Handel en Nijver heid gebleken, dat de wettelijke voor schriften in Zweden sedert eenigett tijd scherper worden toegepast, waar mede exporteurs derhalve goed zullen doen rekening te houden. Reeds ge- expedieerde zendingen zouden even tueel in een vrijhaven of een vrij entrepdt zijn op te slaan en niet te doen douaneeren alvoiens zekerheid is verkregen omtrent toelating. MARKTBERIOTTiN.' Vee en paarden Rotterdam, 24 Juli. Ter veemarkt warm heden aangevoerd: 157 paarden, 38veulens, 785 magere runderen, 768 vette runderen, 280 vette kalveren, 352 nuchtere kalveren, 203 graskalveren, 184 schapen of lamineren, 67 biggen, 8 bokken of geiten en 7 overloo- pers. De prijzen waren: Koeien 28—33, 40—44 en 46—49 ct., stieren 30—32, 34—36 en 38—40 ct., kalveren 40—474, 524—56 en 60—65 ct., alles per 4 kg., melkkoeien f 220—375. stieren f 125—490, 'graskalveren f 40—80, paarden f 210—321. slachtpaarden f 140—240, hitten f 90-170, vet,lens f 65-120. kalfkoeien f 210—360, pinktn f 120—170' vaarzen f 190—220, biggen S 9—14, fok nuchtere kalveren f 15—25,slacht d 'oj 14—li alles per stuk, biggen fl—150 p.y lek. ADVERTENTIëN. Gevraagd Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d blad. 46786 - Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tleie

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6