HcfiSpn Luxor Bioscoop. „Wat een Wonder". GEMEENTERAAD. 154 Woensdag 12 Aug. 1931. 54e Jrg. tweede blad. men hu 00(1, len, ïur ttÓVÏNCIAAL NIEUWS. VERVOLG hitterend Concours-hipptque ie w Waalwijk. inschrijvingen voor'tjaarlijksche cours-hipplque te Waalwijk op erdaa a.»- ziln Maandagavond ge- gn de deelname Is zoowel wat lltej{ als kwantiteit betreft over zend, als nooit te voren. Nummer Eenspannen geeft de van Bultman, Rijks, v. d. Oibbits, van Spanhaak, van ■und'el e.m a. springconcours telt niet minder 46 nummers, waaronder ruiters ritmeester en kapitein de Kruyff, v d. Goes, Pahud, Uytendaal, nsen, jhr- Sprengler, de Arnhemsche neoe' Portheine, Van Voort van Zijp, meiketel, Gescher, Tonnet, de jhr. van Sirtema, de Duin- Vlielander, Brevet, Pasman, L0on, Stevens, v. Loon e.rn.a. Concours Schoonste rijpaard 15 inemers, Tweespannen 6 deel- nerSi het zware Olympiade—sprlng- icours 24 deelnemers, terwijl nog opluistering een Hoogeschool— mmer wordt gereden door de heeren de Gruijter 's Bosch, Leo van 0„ Tilburg, Dr. G de Gruijter iosch en O. Scbuman te Tilburg, i exlra—nummer dat op verschil de plaatsen een enorm succes heeft. t geheel nemen meer dan 80 arden deel. foor hel springconcours wordt door firma Timmermans van Turenhout schitterende zilveren Timtur— sseibeker beschikbaar gesteld, zoo met reden voor dit pracht-concours de geheele streek een buitengewone angstelling mag worden verwacht, oral waar 't terrein en de accomo- He uitstekend in orde zijn, zal voor paardenliefhebber en k zeer veel te genieten zijn. Ten slotte zij nog vermeld dat voor e rangen voor kinderen beneden 12 de halve entreeprijs betaald wordt - De prachtige Wisselbeker staat ieerd in de vitrine van ons eau, Concours Hlppique. Verguld Zilveren Medaille. H. van Schljndel, Waalwijk. C,Ch.de Greeff-Verwiel, Waalwijk, P, H. Loeff, 's-Bosch. Zilveren Medaille, j. M Sweens, Waalwijk. A. Spierings. Nuts U.L.O. School. oor het einddiploma B zijn nog laagd de leerlingen der school :yan en J. Paulides. Mejuffrouw J. Visser, onder- :eres aan bovengenoemde school, geslaagd voor het examen Engeisch (pHl Geslaagd. "leden slaagde de heer E. van de ier Ie Waalwijk aan de R.K. Leer- nigen te Tilburg, afdeeling Lichame- ;e Opvoeding M.O. voor het over- ■ïgsexamen van klasse B naar de ■ogste afdeeling C. R,K, Mtdd. Handelsavondcursus. eslaagd voor het Praktijkexamen ikhouden (Vereenlging v. Leeraren) heer P. Klerks te Elshout, voor praktijkexamen Stenografie (Insti ll Pont) mej. C. v. d Broek alhier, genoten hun opleiding aan boven- noemden cursus. RK. Tooneelvereeniging „OOG.' Nu ons nog enkele maanden scheiden 'n het nieuwe tooneelseizoen heeft 1 bestuur van „O O.G." besloten (jjfe zg. .stille" maanden alsnog Itig en leerzaam te doen zijn. Niet een vcor hare eigen leden, doch oral de ernstig willende clubs uit iwijk en omgeving. „O.O.G." (aadhuif'1 zich n.l. in verbinding gesteld diverse bekende figuren uit de leelwereld en dezen aangezocht Ie lezingen te doen houden, kruit vooral voor onze dilietanten zeer J|1 zal zijn te leeren. Wij kunnen I anders zeggen dat .OOG" hierin «berend is geslaag'd, als men na- atdat de volgende personen zijn d gevonden om voor deze club treden. J^serip wordt geopend door den "Jpu en geachten Haarlemschen elSchrijver Gerard Nielen, tevens eur der tooneelvereen. Alberdingk een der beste amateursver- ^igingen in ons land en zeer zeker k een der beste Nederlandsche ILnateurs. Nog pas geieden debuteerde p schitterend voor de KRO met zijn Clubgenoot van Dijk. Gerard Nielen zal behandelen o.m. samenspel, dictie, gebaren, het tempo, 'het inleven van een rol enz. enz., terwijl hij na de pauze zal voordragen uit verschillende tooneelstukken uit zijn tooneelfonds o.a. uit .Wat niet sterven kon", .Samson en Moot", „Don Garcia Moreno", terwijl hij ook enkele fooneelen zal voordragen uit .De Anarchist" het nieuwe moderne drama dat „OOG" in studie heeft. Als tweede spreker noemen wij den populairen schrijver Jan Grosfeld de gemoedelijke causeur, welke zal spreken over mimiek, stil spel, ivpeering en uitbeelding. Verder treedt op dhr. Harry van Rietschoten, de secretaris van den R K. journalistenkring en tooneeicriticus te Tilburg bekend onder den naam van Hein van Nielhoven, welke zal be handelen het onderwerp .Wat kan de RS, kunne! pers en de criticus voor onze dillet- tanten doen". Het staat vast dat deze drie lezingen doorgaan, doch men kan nog meer mooie lezingen krijgen, doch dan zal het de taak zijn van andere vereeni- gingen in Waalwijk en omgeving OOG door hare belangstelling in dit mooie plan bij te staan. Elke club welke deze leerzame en voor allen hoogst nuttige lessen wil bij wonen kan zich opgeven bij den regisseur van „OOG" den heer H. van Engelen alhier. Voor een bedrag van f 7 50 kan dan elke club met al hare leden alle lezingen bijwonen. Bereids zijn door „OOG" aan negen clubs uitnoodigingen gezonden en vertrouwen wg dat al onze dilettanten hun werkelijk belang begrijpen en door bijwoning en steun aan deze lessen hun tooneelkennis verrijken. Is er voldoende deelname dan zal .OOG" in staat z^n nog een of twee avonden meer te doen geven. Er kan nog een keus gemaakt worden uit de volgende bekende figuren, welke zich eveneens bereid hebben verklaard, met name Kees Spierings, Tooneel- recensent van de Volkskrant en tooneel- schrijver te 's Hertogenbosch, welke zal behandelen het onderwerp .Ge sprekken op het tooneei", stiltes, toon enz. geïllustreerd met voorbeelden en voorlezingen uit stukken. Verder wil optreden dhr. Paul Collet uit Ant werpen, Viaamsch letterkundige, too neeicriticus onder den naam van Maxim Kröjer, jurylid in den jaarlljk- schen grooten Vlaamschen tooneelwed- strijd om het landjuweel onder be scherming van den Koning v. Belgie. Mejuffrouw Jans Bierma, concert zangeres en gediplomeerde spraak— leerares, welke speciaal het onderwerp behandelt .Uitspraak". En ten slotte nog dhr. Martin Dujjnstee uit den Haag, lid der examencommissie der Haagsche tooneelschool. Resumeerende kunnen we niet anders getuigen dan dat .OOG" schitterend is geslaagd nu er voor onze dilettanten werkelijk veel is te leeren voor spelers zoowel als voor leiders. Wij vertrouwen dan ook ten volle dat alle clubs het ernstig 3treven van .OOG" zullen waardeeren om door onderlinge samenwerking verschillende hoogst leerzame avonden tot stand te doen komen, Zij die nog verdere Inlichtingen wenschen kunnen zich daartoe ver voegen bij den heer H. van Engelen, welke daartoe gaarne bereid is. Dilettanten toont nu dus dat het u ernst is met uwe kunst. De lezingen hebben steeds plaats in de concertzaal .de Lindeboom" van dhr. P. van Daelen en zullen telkens tevoren worden aangekondigd en zijn in elk geval eind September alle gehouden. Opgave van deelname tot uiterlijk Vrijdagavond a.s. Zaterdag 6 en 8'/2 uur Zondag 6 en 8l/2 uur Het wereldbekende filmwerk In de hoofdrol: HAROLD LLOYD. Als extra atractie een 46858 gespeeld door Louis Davids. Voorverkoop van kaarten en plaats bespreken -vanaf Donderdagmorgen bij Wed. J. v. d. Broek—van Ree. i ATTENTIE. Met het oog op den Feestdag van Za terdag, zal ons volgend nummer Vrij dag verschijnen. Advertenties voor dit nummer wor den ingewacht tot uiterlijk 9 uur dien dag. 'n Flauwe grap. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd de nieuwe muzieknis te Baardwijk door enkele opgeschoten kwajongens tot voorwerp hunner ver nielzucht gemaakt. Een aantal vlag getjes werd er afgerukt, terwijl ook de bloemstukken het moesten ontgelden. De politie is de daders van deze flauwe aardigheid reeds op het spoor, zoodat zij hun streken nog wel zullen boeten. Diamanten Bruiloft. De vergadering die het buurfcomilé voor de diamanten bruiloft van het echtpaar v. Delft-Werfz Maandagavond in „Musis Sacrum" had belegd was zeer slecht bezocht. De voorzitter, de heer j. van Iersel, drukte er in zijn openingswoord dan ook zijn spijt over uit, dat slechts zoo weinigen aan den oproep in de „Echo" hadden gevolg gegeven. Hij bracht dl! In verband met de tamelijk algemeene ontstemming die er in de buurt tegen de wijze waarop het comité gevormd is, merkbaar is. In verband hiermede gaat spr. de geschiedenis die hieraan is vooraf gegaan In het kort na. De heer Jos. Klijberg heeft het initiatief genomen, doch deze verzocht spreker en den heer v. Eijckelenburg de zaak op touw te zetten, daar hij zelf in verband mei zijn werkzaamheden voor de Brabant, sche Industrie-dagen er geen tgd voor had. Toen is een vergadering belegd en daarin is het comité gevormd. Twee dagen later heeft dit comité de dames uit de buurt bij elkaar geroepen, teneinde te kunnen zorgen dat de collecte zoo spoedig mogeigk kon be ginnen. Tot zijn groote verrassing heeft spr. hterophet ingezonden stuk in de „Echo" gelezen en begrjjpeljjkerwjjs is z'n ambitie hierna wel eenlgszins geluwd. Daarbij kwam nog dat de dames bij het collecteeren op verschillende plaat sen moesten hooren dat de zaak niet goed was opgezet. Spr. meende daarom, nu de zaak zoo staat en het comité een algemeene vergadering van allen die zich voor het feest interesseeren, heeft bijeen geroepen, meer belang stelling Ie mogen verwachten. Voor spr. is dit een motief om aan te nemen dat de leiding die het comité genomen heeft niet aller sympathie heeft en daarom acht hl] het beter dat de leiding door anderen wordt overgenomen. Spr. moet verklaren dat zijn ambitie door hetgeen is - voorgevallen zeer verminderd is en hij gelooft dan ook dat het beter is dat een ander zijn plaats inneemt. Na deze vergadering, verklaart spr., wensch ik niet meer als voorzitter op te treden Spr. betreurt het zeer dat de zaak zoo geloopen is, het jubelpaar is een echt Waalwijksch type en het moet dan ook de sympathie van heel Waal wijk hebben. Hij gelooft dat het in het belang van het jubelpaar zal zijn wanneer de leiding in andere handen komt. Tenslotte deelt hij nog mede, dat de bijdragen goed binnenkomen er is reeds een bedrag van pl.m. f 300. De heer C. Snijders acht het voor gevallene een van de redenen van de geringe belangstelling. Het overslaan van enkele menschen heeft kwaad bloed gezet. Spr. had het beter gevonden als de voorzitter en de heer van Eijke- lenburg direct een algemeene verga dering hadden belegd en hij weet zeker dat dan iedereen zou hebben meegedaan, evenals 10 jaren geleden bij de gouden bruiioft van hetzelfde echtpaar. De heer van Eijkelenburg meent dat het precies is gegaan als voor 10 jaren toen is ook eerst een comité gekozen en daarna een officieel comité uit heel de buurtschap. De heeren van Ree en Snijders mer ken op dat verschillende menschen nog niets van de plannen wistentoen de dames met de inteekenlijst kwamen. De heer L. de Leger acht het beter nu niet op deze zaak door te praten, met wat de heeren v. Ree enSnijdets zeggen komt men niets verder, de feiten zijn nu eenmaal zoo en daarnaar moet gehandeld worden. Spr, verzoekt den voorzitter zijn besluit om af te treden in te willen trekken. Misschien zijn die paar zwartkijkers zelf niet aanwezig, het is dan ook maar beter de zaak te blijven doorzetten, De voorzitter gaat hier niet op in, zijn besluit om zijn functie neer te leggen staat vast. De heer Snijders merkt nog even op dat hij geen persoonlijke critiek op het comité heeft willen uitoefenen, hij vertelt slechts wat hij over de zaak gehoord heeft. Er wordt nog even verder gepraat, doch een oplossing weet geen der aanwezigen tè vinden, tot tenslotte de heer jos. Klijberg met 'n voorstel komt. De heer Klijberg vindt het geval zeer moeilijk, temeer daar zoo weinig menschen aanwezig zijn. Uit het feit, dat zoo weinig personen tegenwoordig zijn blijkt dat er ontstemming heerscht en het zou zeer jammer zijn als het echtpaar de dupe moest worden van deze .politiek". Wat moet nu echter gedaan worden Zou het niet gbed zijn om Waalwijks Belang er bij te halen en daarvan het initiatief te laten uitgaan voor een 'volgende vergade ring? vraagt hij zich af. De vice— voorzitter dier vereeniging, de heer H. Wiesman, is zelf buurtgenoot, en zal, naar spr. meent, gaarne bereid zijn een oproep voor een vergadering te doen, Hiermede zou de zaak opgelost kun. nen zijn. Het is dus de bedoeling om W. B. alleen bemiddelend te laten optreden, tot weer een nieuw comiié benoemd is. De Voorzitter kan dit goed onder, schrijven, W. B. is een officieele vereeniging, die overal buiten staat en spr. acht het de eenige weg die in deze omstandigheden kan bewandeld worden. Spr. hoopt dat de buren dan de heele geschiedenis zuilen vergeten, en een andere houding aannemen. Hij wil graag meewerken om tot deze oplossing te komen. De heeren de Leijer en v. Eijke lenburg betwijfelen of W. B. dit zal aannemen, doch de heer Klijberg acht het juist op den weg dezer vereeniging te liggen om hier op te treden. Spr. moet het comité groot gelijk geven ais het aftreedt, doch men moet niet ver. wachten, dat een ander zich er dan zal gaan voorspannen; daarom is het beter dat van een neutrale vereeniging ie laten uitgaan. Spr. acht het 't beste dat het comité een officieel schrijven richt aan Waalwijks Belang, waarin het de moeilijkheden uiteen zet. Wan. neer dan dit schrijven tegelijk in de „Echo" wordt afgedrukt, is iedereen er mee op de hoogte. De heer A. van Tilburg geeft nog in overweging uitdrukkelijk in de oproep te vermelden dat het comité aftreedt, zulks om te voorkomen dat men gaat zeggen dat de zaak toch wel bij het oude zal blijven. De vergadering verklaart zich hierna accoord met het voorstel van den heer Klijberg. De voorzitter dankt tenslotte de aanwezigen voor hunne belangstelling, en hoopt nogmaals dat er algemeene medewerking zal komen en dat het echtpaar „de Spin" niet van het ge beurde te Ijjden zal hebben. Op verzoek van 't afgetreden buurt— comité heeft het Bestuur van Waalwijks Belang in zijne vergadering van gis teravond besloten, aan de uitnoodiglng te voldoen om te trachten een nieuwe buurtcommissie te vormen. Het heelt dit gedaan enkel en alleen om te voorkomen dat het diamanten paarde dupe zou worden van het feit, dat de samenstelling en de werkzaamheid van het vorige comité niet de juiste is of geacht wordt en omdat het bestuur oveituigd is dat niet alleen de buurt maar heel Waalwijk wenscht dat het diamanten jubelpaar en familie een schitterende feestdag wordt bereid en er zooveel mogelijk bijeen gebracht moet worden om de menschen fn hun ouden dag te helpen. Daarom alleen heeft het bestuur van W, B. deze opdracht aanvaard en 't zal dit doen door alle buurtbewoners, man- nen en vrouwen, jongens en meisjes op te roepen ter vergadering op Don derdagavond half negen in café de Korenbeurs van den heer C. Snijders, om daar een buurtcommissie te be noemen en verdere zaken te bespreken. Het bestuur rekent nu op aller op komst. Het is natuurlijk de bedoeling dat het bestuur van W. B. alleen deze bijeenkomst oproept en leidt, doch verder geheel buiten de buurt—com missie blijft. Dus allen uit de buurt Donderdag avond naar de Korenbeurs. Men krijgt daarvoor nog een persoonlijke oproep in elk» gezin. Mooie prestatie. Zondagmorgen toog een viertal tur ners der Pair. Gymn. Ver. „Kunst en Kracht" alhier naar Eindhoven om er deei te nemen aan de kampioenschap wedstrijden voor 't Bisdom den Bosch georganiseerd door de Nederl. R. K. Athletiek Unie. Het kleine troepje heeft zich kranig gehouden, Onder talrijke en zware concurrentie hebben deze 4 athleien beslag weten te leggen op den eersten prijs (kampioenschap) 4 x 100 M Estafette. Zeer zeker een mooie prestatie van deze „Kunst en Kracht"-ploeg die bestond uit de leden J Boom, joh. Pullens, M van Leent en G. Schoenmans. Deze overwinning houdt in dat deze ploeg zou mogen uitkomen op de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland die a s. Zondag te Haarlem gehouden worden, waarvan echter door omstandigheden geen gebruik zal worden gemaakt. DRÜNEN. Nog slechts enkele dagen scheiden de Harmonie der Jongens Congregatie, van het groote Nationaal- Concours, georganiseerd door de „Amsterdarasche Postharmonie" ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan op 16 Aug. a.s. De Harmonie heeft een naam hoog te houden, niet alleen voor haar zelf doch meteen voor de plaats. Alles wijst er op, dat de strijd niet makkelijk zal worden. Een Juiy samengesteld uit hoogstaande moderne musici en dan uit te komen in de eere-afdeeling met als verplichte num mer „Die lustige Weiber", een stuk vol technische moeilijkheden in op vatting en samenzang en daarbij 'n concurrentie, zooals zelden worden aangetroffen. Naast het verplichte num mer, zal de harmonie de Ouverture „Maritana" v. W. V. Wallace noguit- oeren. DRUNEN. Op verzoek van hei be stuur van het Wit—Gele Kruis, werd in de zaal der Meisjes—Congregatie, na het Lof een algemeene vergadering gehouden, waarbij was uitgenoodigd de heer dr. Verhoeven uit Tilburg. In zijn openingswoord heette de voorzitter A. v. d. Wiel, de vele aan wezigen welkom, speciaal dr. Ver hoeven. Dr. Verhoeven het woord verkrij gende, wees er op, dat door de talrijke vereenigingen van het Wit—Gele Kruis veel goeds tot stand is gekomen, voorai in de zuigelingen—sterfte is er groote verbetering gebracht. Spr. bepleitte het volgen van een moeder—cursus, en wees op het nut van gediplomeerde bakers en ver pleegsters, waardoor de vrouwen en de kinderen practisch en deskundig 'geholpen worden. Spr. spoorde de vrouwen aan zooveel mogelijk met hun kinderen naar het Consultalie- bureau te Waalwijk te gaan. Spr. spoorde tenslotte aan ook op godsdienstig gebied z'n plichten te vervullen. De ZeerEerw. heer Pastoor bracht namens allen dank voor deze keurige uiteenzeiting, doch vooral voor de op wekkende woorden op godsdienstig gebied. Verder werden boekjes uitgereikt over het H. Misoffer, waarna de voor zitter mededeelde dat het bestuur zal trachten alles in het werk te steilen voor het consulatle—bureau. Na een dankwoord sloot de voor- ziiter de vergadering. Zondag werd door de leden der R K. Pabrieksarbeidersbond en de R K. Werkliedenvereenlging een pro- paganda vergadering gehouden waarbij tevens niet-georganiseerden waren uit- genoodigd. De voorzitter der R.K. Werklieden- vereen. dhr. W. v. d. Wiel, opende de vergadering en sprak een welkomst woord, vooral tot den heer C. Roes- tenberg, den spreker. Hierna gaf de heer Roestenberg een duidelijke uiteenzetting over het groote belang der stands— en vakorganisatie en tevens de noodzakelijkheid om in dezen tijd zich nog meer en meer aan- een te sluiten door de organisatie. Het is verwonderlijk zegt spr. dat hier ln Drunen nog zoovelen buiten de vereeniging staan, waardoor alle arbei ders veel van hun recht moeten missen er is hier geen sprake van vacantie— dagen, kindertoeslag of ultkeering van 70 pCt. Ook het loon is hier heel laag en be neden de algemeene loonschaal. Zonder de organisatie kan men niets bereiken, en daarom wekt spr. de buitenstaan ders op lid der vereeniging te worden. Verder wees spreker op den zwaren plicht om zijn eigen industrie te be hartigen, en gaf met enkele voorbeelden uit andere plaatsen aan wat een sterke vereeniging kan doen. De voorzitter dankle spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting en voegde hieraan toe, dat allen aanwezigen zich spoedig moeten laten inschrijven en niet doof blijven voor den oproep. Verder werd nog gesproken over de „Jonge Werkman", een feestnummer dat wordt uitgegeven ter propaganda. Ook de reis naar Utrecht op 6 Sept. werd besproken, waarbij zich nog een 10— tal leden opgayen. zoodat het getal gestegen is tot 44de reis zal per autobus geschieden. Daarna werd onder dank de ver gadering gesloten. Liepen er Zondag geruchten dat de daders van den grooten dief stal alhier bekend waren dit Is geheel onjuistmen is hen zelfs nog niet op het spoor. CAPELLE, Te dezer plaatse is op gericht een expeditie—onderneming handelende onder den naam van fa. de |ong, welke een wekeiijkschen verbin dingsdienst onderhoudt met de plaatsen Rotterdam en Schiedam. Aanvangstation Waalwijk. De voetbalvereeniging „Sparta" organiseert groote serie—wedstrijden welke zullen plaats hebben op 12 en 19 Sept. a.s. Een zestal vereenigingen uit de omgeving hebben hiervoor reeds ingeschreven. Donderdag j.I. bracht de heer W. v. d Bosch, candidaat tot den Heiligen Dienst te Nljkerk en beroepen predikant bij de Geref. Kerk alhier, een bezoek aan deze gemeente. Z. E. zal deze week besluiten oi hij het beroep al of niet zal aanvaarden. De muziekveteenlging „Kunst na Arbeid" gaf Zaterdagavond j.I. bij café Wed. v. d. Haart aan de Nieuwstraat een goed geslaagd concert. Een8—tal nummers werden uitgevoerd, welke een aandachtig gehoor hadden. Zaterdag 15 Augustus, nemen een 4—lal voetbalvereenigingen met hun 2e elftal deel aan de serie- wedstrijden, uitgeschreven door de voetbalclub S.D.O, te Sprang. CAPELLE. Bij de j.I. Zaterdag door het gemeente-bestuur van Sprang-Capelle ge houden aanbesteding voor het bouwen van 'n leslokaal aan de bijzondere lagere school aan de Nieuwstraat aldaar werd ais volgt ingeschreven B. v. Campen Capelle f 7700 Q. Paans Capelle f 7235 Gebr. Spierings Capelle f 7190 A. Rosenbrand Capelle f 6965 M. v. Campen Capelle f 6945 Kleinloog Oversteeg Vrijh.-Capelle f 6600 B. Kielen 'sGravemoer f 6150 II. M. Kramer Waalwijk f 6070 Jac. v. d. Broek Waspik f 5898 W. J. Nieuwenhuizen Sprang f 5875 Gebr. v. Willigenburg Sprang f 5380 G. A. Baate Waspik f 5300 De j!. Zondag gehouden collecte voor de Chr. school aan den Loon- schendljk heeft opgebracht f 22,22. RAAMSDONK. Zondag j 1. speelde onze Voetbalver, „het Wapen van Raatnsdonk" te Geertruidenberg tegen S.N P. II, welke wedstrijd door onze club werd gewonnen met 3—1. RAAMSDONKSVEER. De uitslag v. d. lste wedstrijddag der serie uitgeschre ven door de R K. Voetbalver, „de Veersche Boy3" is als volgt OpeningswedstrijdVeersche Boys III—Dussensche Boys II 0—0 Zwaluwen II, R'veer—Wapen van Raamsdonk I R'dorp 0—1. Veersche Boys II—S N P. Geertrui denberg 1—3. Hercules I Waspik—Boeimeer II Breda 1 1. na verlenging was de stand nog gelijk, Hercules wint bij loting. Al liet het weer nog ai te wenschen over, toch waren vele sportliefhebbers een kijkje gaan nemen. De prachtige prijzen, die voor deze seriewedstrijden zijn beschikbaar ge steld, zijn te bezichtigen bij den heer W. F. Stassar aan de Keizersdijk. Voor het examen Engeisch L.O. slaagde dezer dagen te Utrecht de heer P. J. Broeders, onderwijzer aan de St. Theodorusschool alhier. Zondagavond gaf onze Harmonie .de Eendracht" een concert op het Hcerepiein, dat zich, ondanks het minder gunstige weer, in eene groote belangstelling mocht verheugen. De verschillende nummers werden alle onder de alleszins bekwame leiding van den Directeur den heer N. Snijers onberispelijk uitgevoerd en het dank baar applaus van het publiek was dan ook ten voile verdiend. Dezer dagen vergaderde het Oranje—comité. Besloten werd Konin ginnedag dit jaar weer met groote luister te vieren. Het programma, dat nog niet de finitief is, bevat o.a. in den voormiddag Rijtoer voor de ouden van dagen van het Veer met auto's naar Keizersveer en omgeving van Breda in den na middag Volkspeien opgeluisterd met muziek, concerten door de Gem. Zang vereniging en de harmoniën uit de gemeente, groot avondconcert door een bekende harmonie van buiten de gemeente en tot slot een sehittexend vuurwerk. Het definitieve programma wordt nog nader bekend gemaakt. De leiding is in goede handen en we vertrouwen wel, dat de feesten dan ook goed zullen slagen. GEERTRUIDENBERG. Evenals vorige jaren ligt het in de bedoeling van het Oranje-Comité den Koningin nedag op 31 Augustus a. s. feestelijk te herdenken. En evenals vorige jaren zal ook in den loop dezer maand een collecte langs de huizen worden ge houden. Zonder geld is het nu eenmaal onmogelijk ees behoorlijk feest te vieren. Gezien het groote succes van vorige collectes, waardoor de feestelijk heden, zoo mogelijk nog op steeds hooger pei! gebracht worden en mede in aanmerking genomen dat de meeste inwoners van Geerlruidenberg juist dezen dag willen zien gemaakt tot 'n werkelijke feestdag, durft het comi in volle vertrouwen de aanstaande collecte aanbevelen. Een ieder geve naar vermogen en zoover de omstan digheden hel toelaten. Iedere gift hoe klein ook, wordt dankbaar aanvaard. Onze stadsgenoote mej. Jo Stallen slaagde te Utrecht voor het examen L, O. Fransch. Deze week za! wegens de retraite der Eerw. Zusters de kapel van hel Gesticht voor iedereen gesloten zijn. De uitslag van de gehouden prijsschiet- wedstrijd door den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm alhier, op Zaterdag 8 Augustus jl. gehouden, luidt als volgt: le prijs P. Goossens 91 punten. 2e P. Tak 90 3e F. Pruijsten 87 4e W. Cornel 85 5e D. Beerendse 85 6e P. Broeders 85 7e H. Reijpert 84 8e P. Kanters 82 9e J. Dijkgraaf 81 10e A. Vermeer 81 lie C. Goosens 80 12e H. Boelaars 80 13e D. van Beek 79 14e A. Draaijer 77 15e C. van Bracht 73 Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des voormiddags 10 uur voor te gaan de Eerw. Heer van Pelt, godsdienst onderwijzer te Rotterdam. De Heer M Bamrnens alhier, heeft ontslag genomen ais Voorzitter van de Teekenschool. Deze functie wordt thans tijdelijk waargenomen door den heer G. Offermans, NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 Aug. '31. In de openbare vergadering van deu raad der gemeente Heusden op Maan dag 10 Augustus 1931 des avonds 8 uur kwamen aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening en der rekening van het vleeschkeuringsbedrijf, beide over 1930. 3. Voorstel van B en W. tot verkoóp van door iepziekte aangetaste boomen langs de wegen naar Eishout, Herpt en Heesbeen. 4. Verzoekschrift van het Bestuur der Vereeniging „Ons Middelbaar Onderwijs" om verhooging van sub sidie voor leerlingen uit deze gemeente, die de handelsschool te Waalwijk be zoeken. 5. Adressen inzake de overbrugging van hei Hoilandsch Diep bij Moerdijk en van de Merwede bij Sleeuwijk. Tegen de verwachting in werden hier Zaterdag op de verpachting van het nagras veel hooger prijzen besteed dan verleden jaar. Was de mlddelprijs van een schaar toen f 11, nu was die f 15.— Zaterdagavond gaf de Heus- densche fanfare een concert op de Vischmarkt. Een programma van negen nummers werd zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht. Jammer, dat het weer nog al zuur was, wat het genoegen van te kunnen luisteren niet bevorderde. SPRANG-CAPELLE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeenlë op Vrijdag 7 Aug. 1931 nam. 3 uur. Voorzitter de Edelachtb. heer Burge meester Meijer. Afwezig dhrn. Middelkoop, Sneep en Vos (de laatste met kennisgeving), terwijl er een vacature is door het overlijden van den heer v. d. Hoeven. Voorzitter Ik open de vergadering en moge U, Mijne Heeren, verzoeken van Uwe zitplaatsen op te staan, teneinde al vorens met de gewone werkzaamheden te beginnen, enkele oogenblikken te wijden aan de nagedachtenis van wijlen den heer van der Hoeven, die zoo plotseling uit ons midden is wegge nomen geworden. Een hoogstaand man, een edel mensch is ons ontvallen. Groot is het verlies aan dit heengaan verbonden. Groot allereerst voor de verwanten van den Overledene, die zoo onver wachts en plotseling hem moesten missen. Gevoelens van hartelijke deelneming vervullen ons als wij denken aan de betrekkingen door hem nagelaten. Hoogere Macht moge troosten in dit smartelijk verlies. Maar groot ook is hei verlies voor de gemeenschap. Gedurende veie jaren en in verschil lende functies heeft de Overledene de gemeenschap gediend. Ook als lid van het bestuur van de gemeente. Ettelijke jaren was hij lid van den Raad in voormalig Capelle en vanaf de opheffing dier Gemeente is hij lid geweest van den Raad der nieuwe gemeente Sprang—Capelle. Gedurende een tijdvak van vier jaren, is hem het Wethouderschap opgedragen geweest. En in die beide functies en als Raadslid, en ais Wethouder heeft hij de gemeenschap gediend op een wijze, die ons aller waardeering had. Eerlijk en oprecht, vol toewijding heeft h^ behartigd de belangen, die hem waren toevertrouwd. In moeilijke jaren heeft hij gestaan op een verantwoordelijke plaats. Met eere heeft hij steeds die plaats vervuld. Een nu, kort nadat hij definitief had besloten, zich uit verschillende func ties terug te trekken werd hij van ons weggenomen. sir™ A

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5