Nieuws uit MM R or N.V. Motel „DE TWEE I0L0NMEN". Striikmuziek Groot Feestbal B Goncours-Hippique - Waalwijk, I Nog voor een welverdiende rust na een arbeidszaam leven zijn deel was geworden, is hij heengegaan. Wij danken hem voor alles wat hij voor de gemeenschap heeft gedaan en voor wat hij persoonlijk voor ons is geweest. En wij stellen hem ten voorbeeld aan ons zelf en aan allen aan wie in welk opzicht ook de belangen der gemeenschap zijn toevertrouwd. De heer van der Hoeven ruste in vrede. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Aan de orde Ingekomen stukken. Diverse goedkeuringen van Qed. Staten van genomen raadsbesluiten, alsmede het procesverbaal van kas opname worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van het hoofdstem, bureau houdende afschrift van den uit slag der gemeenteraads-verkiezing wordt In handen gesteld'van de com missie belast met het onderzoek der geloofsbrieven. Tevens is van het Hoofdstembureau bericht ingekomen, dat in de vacature v. d. Hoeven de heer J. Huysrnan is gekozen verklaard, die echter zijn be noeming niet wenscht aan te nemen wegens het verstrijken van de zittings periode. Van de Tuinbouwvereeniging te Capeile is het verzoek ingekomen om een gemeente-subsidie voor het tekort op den cursus 1930 '31 zijnde f 92.65 Burg. en Weth. stellen voor de ge vraagde subsidie te verleenen. Wordt met algemeene stemmen goed. gekeurd. Van de Prov. Noord Brab. Vereenïging 't Groene Kruis is even eens een subsidie aanvrage binnen gekomen. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. De raad gaal hiermede accoord. Schrijven van Ged. Staten inzake controle op de boeken ea bescheiden van de armbesturen. De Voorzittèf zegt, dat hier vol doende contiö e plaats heeft, temeer doordat de functie van armmeester elk jaar door en ander wordt waarger.o men bij welke overdracht alles wordt nagegaan. Er ïs hieraan geen vaste ambtenaar verbonden zoodat geen ze kerheidsstelling kan worden gevraagd Wordt besloten dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorste! van Burg. en Weth. tot aanvulling der poliiia-verordering (ver lating sluitingsuur vergunningslocali- teiien) In de vorige vergadering stelden B. en W. voor het sluitingsuur gedurende den zomertijd 1931 te stellen op 11 uur. Ten aanzien van dit voorstel staakten de stemmen en komt het thans opnieuw aan de orde. Thans wordt het met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Voor stemden de heeren Verheljden, Kraak, Rijken en Michael. Tegen de heeren: Timmermans, Kerst en v. d. Wüligenburg. 4. Goedkeuring rekening 1930 en begrooilng 1932 van het Burgerlijk Armbestuur te Capeile. De rekening wijst een totaal aan ontvangsten aan van f 10705 65, uit gaven f 8638 39, batig slot f 2067.26, hetwelk nog met f 299 dient te worden verhoogd wegens nog te ont vangen landpacht. De begrooting wijst een totaal aan inkomsten en uitgaven aan van f 8383. Met algemeene stemmen worden rekening en begrooting goedgekeurd. 5. Wijziging gemeente-begfooting 1930. Conform voorstel van B. en W. wordt besloten. 6. Voorstel van B. en W, inzake schoolbouw te Vrijh.--Capeile. De Voorzitter zegt, dat B. en W. inzake de verbetering van de schoof in Vrijh.-^Capeile een plan aan de fnspectrice hebben ingezonden. Zij hebben dit plan echter terugontvangen met de mededeeling dat, gezien den toestand waarin de school verkeert, in overweging wordt gegeven om een nieuwe school te bouwen. Burg. en Weth. zijn bij nader onder zoek ook tot deze conclusie gekomen. De bedoeling is een eenvoudige school te bouwen met 2 leslokalen en de bestaande school na de noodige her stelling tot gymnastieklokaal en over dekte speelplaats te bestemmen. B. en W. stellen daarom voor te besluiten tot den bouw van een nieuwe school met 2 leslokalen te Vrijh. Capeile. De heer Verheljden informeert naar het verschil in kosten van nieuwbouw of herstelling van de bestaande school. De heer Michael schat deverbou— wingskosten op ongeveer f 9000 tegen f 10 000 voor nieuwbouw. Het grootsie deel van den achterbouw der be staande school wordt toch afgebroken en het materiaal kan aan de nieuwe school verwerkt worden. Een gedeelte der oude school blijft slaan en het bovengedeelte hiervan, dat geheel ver sleten is, wordt afgebroken en van een plat dak voorzien. Wanneer dan een gymnastieklokaal voor de lagere scholen verplichtend wordt dan kan deze oude school hiervoor gebruikt worden, ook door de andere scholen. De heer Verheljden vraagt of er nog voldoende terrein is om later indien noodig nog een lokaal bij te bouwen. De heer Michael antwoordt beves tigend. Met algemeene stemmen wordt In principe tot nieuwbouw besloten doch in een volgende vergadering zullen nader plannen en begrooting aan den raad ter goedkeuring worden voorge legd. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van grond te Sprang voor wegverbreeding. De raad kan zich met den voorge stelden aankoop van een strookje van 90 M2 van Wed. de Bie en van 10 M2 van H. de Bie A f 1 per M2 met al gemeene stemmen vereenigen. 8. Benoeming onderwijzeres aan de O. L. School aan de Nieuwstraat te Capeile (vacature Mazirel), De voorzitter schorst de openbare vergadering om in geheime zitting de candidaatsteliing te bespreken. Na heropening deelt hij mede da door B. en W. op de voordracht zijn geplaatst No. 1 mej. Vleesblok. No. 2 mej. J. P. Oeriemans. No. 3 mej. van der Ende. Met algemeene stemmen wordt mej. J. P. Oeriemans gekozen met ingang van 1 September a s. 9. Vaststelling ambtenaren-reglement. Wordt goedgekeurd. 10. Vaststelling kohier siraatbelas ting 1931. De raming was f 5000, het totaal van het kohier bedraagt thans f5375. Er zuilen echter wel bezwaarschriften worden ingediend. De aanslagen varieeren van f 2.50 tot f 20, naar gelang de huurwaarde der perceelen. 11. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde leden van den raad. Tot commissie van onderzoek wor den aangewezen de heeren Verheyden, v. d. Willigenburg en Kraak. Na onderzoek deelt de heer Ver heiden namens de commissie mede, dat alles in orde is bevonden en tot toelating wordt geadviseerd. De raad gaat hiermede accoord. 12 Vaststelling staat van oninbare en nog ie verhalen posten dienstjaar 1930. Nadat de raad, ter bespreking van dit punt, eenigen tijd fn ^geheime zitting is overgegaan wordt na her. opening den staat volgens ontwerp vastgesteld. 13. Aanbieding gemeenterekening dienst 1930. De gewone dienst wijst een totaal aan ontvangsten aan van f 130,850 75 uitgaven f 130.673.555 batig slot f 177,19® hetgeen nog dient te worden verhoogd met f 6434,72, dat nog aan belasting gelden is ie ontvangen, zoodat het batig saldo is te stellen op f6611,915 Voor de kapitaaldiens! bedroegen de ontvangsten f 36.423.415, de uit gaven f 33,094 975, batig slot f 3328,44. De rekening wordt in handen gesteld van een commissie van onderzoek, waarvoor worden aangewezen de heeren Verheijden, Vos en Kraak. 14 Mededeelingen. De Voorzitter kan mededeelen dat van de PNEM bericht is ontvangen, dat de stroomprij3 met ingang van 1 januari 1932 za! worden verlaagd op 35 cent per KWU voor gewoon verbruik en op 16 cent voor kracht- verbruik Tevens zal de gemeente voor straatverlichting voor hetzelfde bedrag ais ze tot nog toe besteed heeft meer mogen afnemen, zoodat men meer of betere lichtpunten kan aanbrengen of langer kan laten branden. Verder kan de Voorzitter mede. deelen dat Ged Staten hebben goed gevonden den weg in Capeile om te bouwen in een asphalf-beton bestrating inpiaats van een keiweg zooais eerst was voorgeschreven. Rondvraag. Verheijden. Ik wensch even een appeltje te schillen met den heer J. Michaei, die tijdens de vacantie van den heer Burgemeester en Wethouder Middelkoop een blauwen Maandag als Burgervader fungeerde zonder volmacht. Ik wil wel eens vernemen welke vergoeding de heer Sneep aan de Gemeente heeft te betalen voor den ruil van ca. 2000 prima straatkeien der gemeente tegenover wellicht een gelijk getal minderwaardige verwerkt wordende in den dam tusschen de woning van den heer Sneep en zijne broodfabriek. Ik ben gewoon een beetje verder te kijken dan mijn neus lang is. Komt de gemeente na verloop van tijd eens In eene moeilijke finantieele positie, doordat wtj eens in den tegenwoor- digen finantieeien werelddraaikolk meegesleept worden, zoodat we vsn eene nieuwe wegbedekking (asphali- beion) moesten afzien, dan konden deze goede straatkeien wederom bovengehaald en verstraat worden. Beter ware het nog geweest deze keien te verruilen en te verstralen tegen de slechte aan de Westzijde Labbegatsche haven, wat noodzakelijker ware geweest. Michael. U praat daar over een blauwen Maandag dat ik Burgemeester zou zijn geweest zonder volmacht. Hoe is zoo iets nu mogelijk! U scherm! altijd met uw langdurig lidmaatschap van den raad maar dan dient U toch te weten dat zooiets niet kan bestaan. Wat nu die geschiedenis betreft over het rullen van keien met den heer Sneep dit is niet door my alleen ge beurd, maar dat is in een vergadering van Burgemeester en Wethouders met den ingenieur en de Maatschappij Wegenbouw goedgekeurd. Wij hebben gevraagd of het be zwaarlijk was die keien van den heer Sneep, die net zoo groot waren alleen met een beetje rondere kop, te gebrui ken voor den onderbouw van den weg en toen heeft men volmondig verklaard dat ze zeker zoo goed waren voor dit doel en er dus geen bezwaar was tegen ruiling. Alleen op dien grond is deze ruiling goedgevonden. U kijkt niet verder dan Uw neus lang is, al beweert U dat, en praat voor Uw beurt in plaats van eerst naar de juiste toedracht tn informeeren. Dat komt natuurlijk omda* de heer Sneep uw vijand is. Verheijden, Boven zooiets acht Ik me verheven. Ik ga altijd recht door zee onverschillig wie het is en het gaat allerminst tegen den heer Sneep, maar ik kan alleen niet begrijpen hoe dergelijke transacties hier kunnen ge- beuren. De heer Sneep heeft heel goed geweten wat hij deed, die is niet zoo gek dat hij geruild zou hebben als hij er niet beter van werd. Dat Burgemeester en Wethouders dit mede hebben goedgevonden wist ik niet en tn zooverre heeft men mij dan niet juist ingelicht. De Voorzitter beaamt hetgeen de heer Michaël heeft gezegd, dat deze ruiling tevoren besproken is en dat toen gezegd is dat er geen bezwaar tegen was. De heer Michael zet nog nader uit 1 een dat de gemeente een zelfde opper vlakte keien heeft teruggekregen die voor haar even goed zijn en zij in geen enkel opzicht schade hierdoor kan lijden. De heer v. d. Willigenburg is daar. van na deze uiteenzettingen ook over tuigd doch zou het voorzichtiger vinden dergelijke dingen niet gemak kelijk meer te doen om geen aanleiding te geven tot opspraak. De Voorzitter meent dat men hierna dit onderwerp beter kan laten rusten. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafe! „Oefening en Vermaak". Musis Sacrum Verschillende verslagen, sport berichten enz., moeten tot het volgend nummer blijven liggen. RED. I dit anders van 6—12 uur 's avonds. VRIJ ENTREE. 9 uur; Entree 10.60. in „Musis S a c r u m". Neer en Dame tl.— De heer Rijken wijst op den slech ten toestand van den weg op den Hoogen Akker naar Snijders, doch de heer Michael merkt hem op dat dit een weg van den polder is. De heer v. d. Willigenburg zegt dat in de vorige vergadering met alge meene stemmen in beginsel besloten is een maximum snelheid in te voeren en dat B. en W. in deze vergadering met nadere voorstellen zouden komen. Dit punt klemt des te meer nu er in Sprang weer ongelukken gebeurd zijn. Spr. zou hier spoedig werk van willen maken. Ook wijst hij nog op een adres van de bewoners van de Besoijensche Steeg om een lantaarn te plaatsen. Nu die weg daar verlegd is, is dit licht punt daar nog noodzakelijker ge- worden. De Voorzitter zegt dat een en ander in voorbereiding is en in de volgende vergadering nadere voorstellen kunnen worden verwacht. De heer Verheijden heeft gezien dat men aan de Capelsche Haven die trekstangen weer heeft losgemaakt. Hij vreest dat ze het volgend jaar weer niet in orde zullen zijn door de on deugdelijke samenstelling van het materiaal. Er is het beroerdste ijzer voor geleverd dat er bestaat. Het is beter nu nog nieuwe ijzers te nemen dan geregeld' met reparatie te zitten. De heer Kraak herinnert nog eens aan een brug-herstelling waarover hij ai meer gesproken heeft en brengt ook de opberging van 't brandweer- materiaal nog eens ter sprake. De heer Verheijden heeft hierover al meer gereclameerd. Hij denkt dat de opperbrandmeester niet eens weet waar de spuit staat. De heer Kraak is bang dat de nieuwe wegen in den winter wel eens heel glad zullen kunnen zijn en stelt voor op verschillende punten in de gemeente zandbakken te plaatsen om zoo noodig zand te kunnen strooien. De heer Michael vindt dat dit een duur en weinig afdoend middel zal zijn. Er zijn kleine machientjes in den handel die men aan een auto kan Devestigen en waarin het zand wordt verwarmd en over den weg gestrooid. Voorzitter. Aan het eind van deze vergadering gekomen, Mijne Heeren, rest mij dan nog een woord van dank te richten tot dezen Raad, die thans vermoedelijk voor het laatst in ver. gadering bijeen is. De onderlinge samenwerking, Mijne Heeren, was in de zittingsperiode, die thans ten einde oopt, immer goed. Er was onderlinge waardeering en wederzijds vertrouwen. En waar ver- schil van meening was, in goede ver standhouding zijn de beslissingen ge. vallen. Er is voor een gemeente als de onze belangrijk werk verricht. Ik noem U slechts de oplossing van verschillende onderwiisaangelegenheden, de herzie ning van het belastingstelsel en de oplossing van het wegenvraagstuk. En voor het gedane werk en voor de wijze waarop dit is geschied zeg ik allen van harte dank. De innerlijke overtuiging, naar beste weten de belan gen der gemeenschap te "nebben gediend zij aller loon. Een woo rd van afscheid zij verder gericht tot die leden, die in den nieuwen Raad niet zullen terugkeeren. Dit zijn, b ehalve de heer v. d. Hoeven zooeven reeds herdacht, de heeren Rijken en Smeep. Hun werk in deze bestuursfunctie is voorloopig althans geëindigd. Ziii keeren straks niet terug. Hun in het bijzonder moge ik daarom den dank brengen der ge- meenschap voor wat zij in het belang van Sprang-Capelle hebben gedaan en ïoewel zij niet terugkomen, durf ik vertrouwen, dat zij met ons zullen blijven meeleven, ons rmet hun invloed zullen blijven steunen en zullen blijven helpen aan den bouw der gemeen- schapsordening, die taak blijft van ons allen, in welke verhouding ook we tot het bestuur daarvan zijn geplaatst. Het ga den. scheidenden leden in alle opzichten wel. De heer Rijken dankt den Voor- zitter voor diens waardeerende woor den, waarna de vergadering gesloten wordt. Uw volgend nummer te willen plaat sen, waarvoor bij voorbaat dank. Hoogachtend, A. M. Verheijden Az. Den Heeren Burgemeester en Wethouder R. Middelkoop, van Sprang-Capelle. Weledelachtbare Heeren, Tn de laatst gehouden openbare ver gadering, dato 7 Aug. '31, werd ik door Wethouder J. Michael, op mijne interpellatie, van navolgende onwaar heid beticht, dat U heiden toestemming gegeven had "voor den bekenden ruil inzake de greskeien met den heer Sneep. Op de eerstvolgende openbare verga dering wensch ik van U te hooren of de heer Michael of ondergeteekende onwaarheid heeft gesproken. U kunt verzekerd zijn, dat mijnerzijds daarmee het incident is afgeloopen. Ik wensch alleen tegenover de hee ren Raadsleden en de Kiezers gereha biliteerd, in eere hersteld te worden en laat het aan de beleefdheid van den heer Michael over, mij zijne excuses aan te bieden. Weest overtuigd van mijne hoogach ting. Uw Dw. Dienaar, A. M. Verheijden Az., Raadslid van Sprang-Capelle. 's-Grevelduin-Capelle, 8 Aug. '31. AGENDA'S. WAALWIJK. CORRESPONDENTIE. 11 mg/ V; INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U onderstaand schrijven, heden ge?richt aan de Burge meester en Wethouder Middelkoop, in Kaatsheuvel, 11 Aug. '31. Uitstapje. Ons Parochiaal zangkoor St. Cecilia" maakte Zondag en Maandag een uit stapje naar Rochefort en omgeving. Met een bus der autobus-maatschappij „De Lux" uit Tilburg, werd de reis ge maakt. Zondag werd niet minder dan 400 K. M. gereden. Was de tocht ver moeiend, daarnaast was hij niet min der interessant en leerzaam. Voetbal. De vriendschappelijke ontmoetin D.E.S.Goirle op het D.E.S.-terrein, eindigde Zondag in een 74 overwin ning voor de gasten. D.E.S. kwam met een vijftal invallers uit. 1 Gegund. Aan den heer C. Mutsaers werd bij aanbesteding gegund het bouwen van een boerderij voor rekening van den heer C. v. d. Hoven op de Duijksche Hoeve, onder architectuur van den heer J. A. Prins alhier. Hoenderclub. De Hoenderclub Kaatsheuvel hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in de zaal van den heer Joh. Smit-Hessel- mans. Ofschoon 't ledental den laatsten tijd niet toenam, mocht de voorzitter constateeren dat er een kern van de vereenïging is overgebleven, die nog met dezelfde ambitie de liefhebberij betracht als in de jaren van den hoog- sten bloei. Met een keurig jaarverslag met finantieel overzicht, geeft de ijverige secretaris, de heer H. v. Woensel, een beeld van het vereenigingsleven der club. De j<as sloot met een saldo van ruim 21 gld. Tot kas-controleurs wer den benoemd de heeren W. Hessel- mans en F. Robben. De aftredende be stuursleden G. Wijdemans, P. Elshout, P. Nouwens en H. van Woensel, wer den met algemeene stemmen in hunne functie's herkozen. Besloten werd dit jaar tot enting der kippen over te gaan met de (entstof door de firma P. Kom mer te Alkmaar in den handel ge bracht, daar dit vermoedelijk pl.m. 3 ct. per dier goedkooper zal zijn. Tot coöperatieve aankoop van turfstrooi- sel zal worden overgegaan, nadat van alle leden een opgave over 't noodige kwantum is ingekomen. Besloten werd tot het vormen van een reiskas, omi in 't komende tentoonstellingsseizoen een gezamenlijk uitstapje te kunnen maken naar een der groote tentoonstellingen. Een gratis verloting besloot de zeer ge animeerde vergadering. Begrafenis-vereeniging. Donderdagavond wordt een alge meene ledenvergadering gehouden in de groote zaal van het patronaat St. Jan. Deze vergadering is een gevolg van de verschillende stroomingen die zich in de jeugdige vereeniging reeds teeke nen. Terwijl op een vergadering van de diverse besturen der buurtschappen met meerderheid van stemmen besloten is voor het gebruik van den lijkwagen een z.g. 4 klassenstelsel in te voeren, heeft de minderheid van haar recht ge bruik gemaakt om een algemeene le denvergadering te beroepen, om daar de zaak andermaal behandeld te zien. Inmiddels onderging het hoofdbestuur reeds eenige wijzigingen. Inpiaats van den heer A. Kops, die bedankte, werd de heer Piterse lid van het H. B., ter wijl de heer C. Snoeren zijn mandaat als secretaris ter beschikking stelde. We hopen dat de vergadering van Don derdag a.s. als gevolg zal hebben, dat door tactisch beleid de band die de verschillende buurtschappen in de nieuwe vereeniging samenhield, niet verbroken zal worden. De heeren, die de leiding hebben gelieven te bedenken dat een vereeniging eerst dan kan mar- cheeren, als er een vereenigingsgeest heerscht, die persoonlijke ideeën en verlangens weet op te offeren voor het algemeen vereenigingsbelang en dat daarvoor noodig is, dat men zich kan neerleggen bij een besluit van de meerderheid, ook al strookt dit niet met eigen inzichten, Repetitie. De kinderen der Broederschool en Zusterscholen zullen Donderdagmor gen na de H. Mis van 9 uur bijeen ko men, de jongens op de speelplaats der St. Jansschool, de meisjes op die der Theresiaschool, om gezamenlijk de lie deren te repeteeren, die op Koninginne dag zullen gezongen worden bij de aubade voor het Gemeentehuis. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Vergadering „Waalivijks Belang". In de foyer van Musis Sacrum hield „Waalwijks Belang" gisteravond haar zomervergadering. De opkomst der leden was matig. De vice-voorzitter, de heer H. Wies man, opende de vergadering met een welkomstwoord tot de aanwezigen en gaf' daarna het woord aan den secretaris den heer Jan Tielen, voor het voorlezen der notulen. Deze werden vervolgens onder dank zegging goedgekeurd. Financieel Verslag. De Penningmeester, de heer Norb. v. Loon gaf hierna rekening en verant woording over het afgeloopen boekjaar. Tot zijn spijt moest de heer van Loon constateeren dat zijn verslag in het tee- ken der malaise staat, het hatig slot be droeg slechts 39.37. De inkomsten be droegen 841.71 en de uitgaven 802. de grootste uitgaafposten vormen de concerten 320.en het onderhoud, afbreken en opbouwen der kiosk 191.30), en niet te vergeten de reclame week. Daarnaast werd o.a. 25.gege ven aan den lO.OOOsten inwoner van Waalwijk. De heeren Bossaerts en Nieuwkoop controleeren de rekening en bevinden deze in orde. Onder dankzegging voor zijn'keurig beheer wordt de penningmeester gede chargeerd. De Voorzitter wil er in verband met den slechten toestand van de kas op aandringen dat de leden trachten onder hun vrienden en kennissen leden aan te werven voor de vereeniging. Overigens stelt het bestuur zich voor om het ge meentebestuur een subsidie te vragen voor de zomerconcerten. Het bestuur meent hiermede in den geest van hei verlangen der leden te handelen. Goedgekeurd. Mededeelingen. Ter zake de Oranje-Comité's en de viering van den Koninginnedag, waar over een vorige vergadering de discus sies zijn opgeschort, geeft de Voorzitter een uitvoerig exposé van hetgeen sedert dien ten deze is gedaan en gebeurd. Hij deelt mede dat op uitnoodiging an den burgemeester, door bemiddeling van den voorzitter van „Ons Oranjehuis" den heer J. van Heesbeen, een onder houd heeft plaats gehad tusschen den burgemeester en het bestuur van W. B. terzake. Uit dit onderhoud is het be stuur gebleken dat hier gesproken moet worden van een wederzijdsch misver stand, hoewel de burgemeester toegaf dat hij in deze beter anders had kunnen handelen ten opzichte van W. B. Werkzaamheden der vereeniging. Waalwijks Belang heeft bij de jubilea van W.S.C. en H.E.C. blijk van belang stelling getoond door aanbieding van fe licitaties en bloemen. Bij de opening van het St. Nicolaas- ziekenhuis was 't bestuur tegenwoordig en heeft de vice-president namens het Operatiekamerfonds 't woord gevoerd. Het bestuur heeft in''t voorjaar een Philips-avond georganiseerd vdor eta lageverlichting, welke door de winke liers zeer op prijs is gesteld. De vereeniging W. B. heeft den lO.OOO sten inwoner een spaarbankboekje met 25.aangeboden. Vice-Voorzitter en secretaris hebben dit zelf overhandigd. Ingevolge het besluit der vorige ver gadering is „de Gids" voor Waalwijk in bewerking en zal verschijnen bij gele genheid der a.s. Industriedagen. Voor de daaraan verbonden af deeling „Waal wijk, zijn handel en industrie" hebben 30 fabrikanten en handelaars hun deel neming toegezegd. Een subsidie van 300 daarvoor door den gemeenteraad gevoteerd, heeft het bestuur om de daaraan verbonden condities, gemeend te moeten weigeren. Bij gelegenheid van 't jubileum der W.G.V. werd deze vereeniging 'n avond concert aangeboden. Op uitnoodiging van 't comité der Reclameweek, heeft 't bestuur zijne me dewerking verleend tot organisatie dér feestelijkheden. Het programma Ijestond uit concerten, muzikale wandelingen, kinder-uitvoering, vuurwerk enz. Wel heeft dit een groote bres in onze kas geschoten. Maar 't succes was zeer groot, het vreemdelingenbezoek bijzonder druk, zoodat het voor onze vereeniging een groot succes was. Besloten is 't adres aan den raad van ministers terzake de overbrugging van Moerdijk, uitgaande van de Kamers van Koophandel, met kracht te steunen. Besloten werd aan het Kiosk-comité en de harmonie St. Jan een avond concert aan te bieden, ter gelegenheid van de opening en ingebruikneming. Dit is zeer op prijs gesteld en ons be stuur woonde de officieele opening en dit concert bij. Bij de Avro is de aandacht op onze mooie omgeving en Huïze R telberg en Berg en Dal, vooral schoolreizen. De omroep heeft Ke,. gegeven dat ze hierop de aandacht vestigen in hare wekelijksche reispr, jes over ons land en zijn natuurscho Voorts eenige mededeelingen omti de wisseling van 't ledental, dat met eenige toenam en dat in Maart ij de vereeniging „Waalwijks Belang" i I 25-jarig beslaan zal herdenken.i Hef 25-jarig test, Bij de rondvraag wijst de' heer Nieuwkoop op het 25-jarig bestaan in Maart van het volgende jaar zal houden worden. Spr. zou een events feestelijke viering onder het oog wil zien. Wel deed de penningmeester even geen prettige mededeelingen trent den toestand der kas, doch wi neer er tijdig mee begonnen wordt, dit bezwaar naar spr. meent, wel 0ndi vangen kunnen worden De Voorzitter wil dit graag in 0w weging nemen. De Secretaris betwijfelt het of het op den weg van het bestuur ligt feestviering op touw te zetten. Het tiatief hiertoe moet z. i. meer van dei den uitgaan. Ook bij het 20-jarig staan is dit zoo gegaan, toen is eent mité benoemd uit de leden en dat hg het bestuur verrast met een flinke drage voor het geven van concerte Trouwens kan deze zaak nog besprok, worden in de Februari-vergadering, i kan er voor dien lijd nog eens rusti», idee over laten gaan. Ook het besteBrievel wil de zaak graag in overweging neng De heer Hartog hoorde in het verst lhnnn< van den penningmeester dat tengevi, van de malaise den toestand mini rooskleurig was; de secretaris deed ter mededeelingen waaruit bleek dal aantal vertrokken leden ongeveer »e| is aan dat der nieuwe. Spr. vraagt das om wat de reden van den minder m stigen financieelen toestand kan zijn De penningmeester merkt op dat zijn verslag de toestand geen gevolg j malaise genoemd wordt, doch er woi slechts gezegd dat dit in het teeken malaise staat. De hoofduitgaven zijn concerten en het telken jare afbreken! Men weer opbouwen der kiosk; een concj n» van een goede harmonie van buiten] l 1 plaats kost al gauw 100.— en is j!Ciien voor een vereeniging die 400ianipes komsten heeft, moeilijk te bekostij angeno Bovendien heeft de winkelweek "Ijji) 1133 ffOE franco flinke duit gekost. De heer Hartog vraagt of in de pte ilirf zlnu 1-1 „r-1. I 1 j. 1 pes élf V.aagi oi lil ae pli, u sing der kiosk in de toekomst geen v, W' betering zou kunnen komen, waimr labticee n.l. het nieuwe raadhuis klaar is, zoui VOOthee het groote plein een blijvende kioski afzonde plaatst .kunnen worden. Spr. vraagfk/ Z,,n9 bestuur hiervan tijdig werk te maket De secretaris juicht dit idee zeer !n bovendien zou er door het aanleg*^ van een park een aardig cachet aaiiljeele 0 geven kunnen worden. Het bestuur.„derrie er graag het zijne voor doen. De heer Chr. v. Liempt vraagt of leden niet bereid zijn om een hoosn»iwefl contributie te betalen. yelke De voorzitter en de penningmeesl ij betwijfelen of dit succes zou hebbéeeinen de laatste voelt meer voor een vrij* lige toeslag, zooals die indertijd 2 ia achtereen geheven is; toen hebtPacc met minder dan 90 leden een loellltlt t betaald. Ook zou het toe te jmefeeR als een aantal -leden het lidmaatsckLi vc omzetten in donateurschap, waarvan kosten 1.50 hooger zijn. buitenU De secretaris zou'het in vferban Zoo hiermede wenscheliik vinden een ei culaire tot de leden hierop aan te dringen. penningmester meent te richten i De van piiiiii dat Éulzenc succes gering zal zijn en vindt het tomdat ter daarvan voorloopig af te zien, rli 1 n men voor het 25-jarig bestaan ook w*"1' U bi) de leden "zal moeten aankloppen De heer Veltman informeert in i ke gids een advertentie geplaatst is, De Secretaris antwoordt dat een't vertentie en een plaatsbeschrijving geplaatst in de Gids voor Schoolreii Hiermede is een aardig succes berei verschillende scholen, o.a. uit Raai donksveer en Dordrecht hebben i Roestelberg bezocht. De heer Veltman vraagt nog of geen maatregelen kunnen worden troffen voor verbetering van het r gaderingbezoek. De Secretaris antwoordt dat de# mei-vergadering altijd veel slechteel'1^ zocht wordt dan de wintervergaderii die steeds pl.m. 50 leden trekt. De heer Vissenberg vraagt of gil medewerking kan worden verlea voor verbetering van den weg naar i Roestelberg. Een gedeelte is d( Loon-op-Zand verbeterd, doch alk nel laatste stuk, vanaf Bergzicht, hft men laten liggen. De heer v. Schijn heeft zijn medewerking reeds* tot zegd en wanneer enkele fabrikanl wat gruis wilden afstaan zou seizoen de weg wat kunnen worl opgeknapt. De Secretaris vestigt nogmaals aandacht op de houding die de meente Eoon-op-Zand in deze 3 neemt. De heer Vissenberg gelooft dat nogal zal meevallen, de kosten met hoog en spr. is zelf bereid een drage te doen. 1 enslotte raadt de penningmet! den heer V. aan zelf aan L.o.Z. gunning te vragen den weg te irn verbeteren, W. B. zal dan graag handje helpen. De heer Hartog zou deze kwestie met l gemeentebestuur bespreken, zal geschieden. De heer Klerkx komt nog eens tt op de kiosk; hij vreest dat hieraan nenkort groote onkosf,.n zullen koi Indertijd heeft hij plannen ontw voor een overdekte groentenmark! de kiosk, die dan tegelijkertijd als schutting zou kunnen dienen. De Voorz. zal ook dit punt, wai hij een onderhoud met den burgei ter heeft, ter sprake brengen. Hierna wordt de vergadering den voorzitter met een dankwoord sloten. 11 s

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6