Nieuws uit Kaatsheuvel 11 Eerste HliiL Hij. AGENT. Marktberichten. Vrachtwagen, L. W. J. C. Christ, publiek verkoopens HEX HANDELSHUIS" DRONQELEN. Voor de alhier te houden bazaar ten bate der muziek vereniging „Excelsior" kwamen de volgende geschenken binnen L. van Wel te Waalwijk rammelaar, mutsje en zakdoekjes. J. van Schuopen te Sprang kleedje, Wed. J. van Nelle te Rotterdam, koffie en tabak, R. Oouda te Vrijh.-Capelle 12 potjes .Ergo" boenwas en 12 doozen „Ergo" schoen- crène, R.V.S Levensverzekering Mij. te Rotterdam, zakboekjes, vingerhoeden en kalenders, A Verhilst te Waalwijk nougatstaafjes. N.V J. Bax Groothandel te Woudrichem fluitjes en sigaretten kokers, van Erp, drogisterij te Waal- wijk f 0.25 plus geschenk, Zeepfabriek „de Klok" Heerde zeeppoeder P. Bier- laagh te Waalwijk broodmes, Fa K. de Mol Waalwijk voetbal, schilderij en zeepbol, R. S. Stokvis en Zn. te Rot terdam 2 leesboeken, P. Molenaar Co. Westzaan lOO.zakspiegeltjes. Erdal- fabriek te Amsterdam, 24 doozen Peil- wrijfwas, J. Simons te Waalwijk 6 lucifersetuis en tandenstokers, Gez. van der Sandeh te Waalwijk 2 kleed jes, D. Velthoven te Waalwijk 10 speld, o.a. de Hoover—hausse, d, sigaren, sigarenpijpje, sigarettenkoker, Farbenkoers enz. aan haar tienjarig bestaan zegde K.Q V, toe bij de a.s. viering van Koninginne- verjaardag een groote demonstratie te willen geven op de Markt tijdens de j concerten door de harmonie „Apollo" en de Zangvereeniging „Bel Canto" te geven. De uitvoeringen die wij op 31 Aug. a s. kunnen verwachten beloven alzoo heel wat. Directeur Patronaat. In plaats van den Eerw. heer Goyaarts is tot directeur van het Patronaat St. Jan aangesteld de Eerw. Heer Klijn, die van de St. Lambertus-kerk uit Eindhoven naar de Par. St. Jan alhier verplaatst werd. BINNENLAND. Hanussen over de wereldcrisis. Wij lezen in „Het Vaderland" Volgens uittreksels uit Duitsche bladen in een prospectus over Han— nussen heeft de occulte profeet allerlei gebeurtenissen van den iaatsten tijd met verrassende nauwkeurigheid voor- Phoenix Rljwielenfabriek, Leeuwarden 10 zak vulpotiooden, Cor van de Wiel te Waalwijk 2 haarnetten. 3 pakjes haarspelden, 4 tuben odeur en twee fleschjes odeur, M.Ravenswaaij &Zn te Gorinchem een doos kinderspeelgoed. N. V. J. de Kroes te Gotlnchem 10 pakken koeken, L van Adelberg tè Waalwijk kleedjes, Marks-Meeuwissen te Waalwijk 1 stel natuurborden, Speekenbrink te Waalwijk, flacon zuurtjes, K E M 1. te Waalwijk 2 schil derijtjes, een groote bloemvaas en een kleine dito, „Noord-Braband" Mij. van Verzekering op het Leven te Waalwijk 50 zakspiegel'jes. De fa. L. van Biadel en Zn., bloe misten te Waalwijk stelt ter versiering der bazaar gratis bloemen en planten beschikbaar. Particuliere giften zijn in boven staande lijst niet inbegrepen. TILBURG. Het gemeentebestuur heeft thans de vrije beschikking ge kregen over het voormalige paleis van wijlen Koning Willem II, waarin nu de Rijks Hoogere Burgerschool ge vestigd is. Het paleis zal worden gerestaureerd en er zullen o.m. in worden gevestigd een raadszaal, een receptiezaal en een trouwzaal. Voor de H.B S zal een nieuw ge bouw worden gesticht aan de Ring baan Oost. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Aug. 1931. De processie naar Ulecoten ter eere van den H. Bernardus vertrekt hier 23 Aug. en wel per auto. Zaterdagmiddag neemt de voet bal—club Longa deel aan den serie wedstrijd te Besoijen, die de vorige week wegens omstandigheden moest worden uitgesteld. De Chr. Knapenvereeniging„De jonge Garde" maakte Woensdag en Donderdag een uitstapje naar de Ernest- Sillem-hoeve te Den Doider, waarover zij wel te spreken waren. Alleen het weer had wel wat beter kunnen zijn Ook de verpachtingen van het nagras langs den Maasmond, alsmede die op het eiland hebben tegen de verwachting in hooge prijzen opge bracht. Sommige perceelen brachten ongeveer hetzelfde op als in 't voorjaar. Kaatsheuvel, 13 Aug. '31, Kindertoeslagfonds. Door het kindertoeslagfonds van den R. K. Bond van Schoenfabrikanten alhier, werd gedurende het jaar 1930 uitgekeerd aan kindertoeslag 19604.50 Het aantal kinderen waarvoor regie mentalr toeslag werd uitbetaald varieer- de van 232—255. VoetbalWillem II komt. Op Zaterdag 15 Aug, komt een sterke Willem Il-combinatie een vriend- schappelljken wedstrijd spelen tegen DES alhier. Het terrein achter het Gemeentehuis is thans aanmerkelijk verbeterd, verbreed en goed afgemaakt, zoodat het aan de eischen door den N. V. B. hieraan gesteld voldoet. De ontmoeting van Zaterdag a.s. zal onge twijfeld veel belangstelling trekken. Naar de Missie. Voor een laatste bezoek aan huls arriveerde de Eerw. Zuster Ancilla Marie (Mej. Dina de Vries) Maandag bij hare familie. Tot Zondag of Maandag bip zij in Kaatsheuvel om dan naar de missie in de Afrikaansche binnen landen te vertrekken. Wij wenschen de Eerw. Zuster een zegenvollen arbeid onder onze zwarte medemenschen. K. G. V. Woensdagavond had K B een onder houd met het bestuur der R.K. Gym nastiekclub K.G.V. Mede ter herdenking Dit bracht ons op de gedachte een interview aan hem te vragen over den wereldcrisis. Hanussen verklaarde zich bereid. Natuurlijk geven wij het ge sprokene zonder eenig commentaar. Het schijnt dan dat Hanussen het allerergste achter den rug acht, al zullen er volgens hem nog kritieke oogenblikken komen. Vooral over Duitschland was hij optimistisch. Hij geeft het sovjet communisme in Europa geen kans meer, het minst in Duitschland. Hij verwacht in nabije toekomst een de mocratische liberal dictatuur, steunend op een toenadering van Biiiaing Hugenberg beide zeer sterke mannen )e dictator zal niet iemand uit het ceizerlijk huis zp. Duitschland zal verder met alle volken naar goede verstandhouding zoeken. Duitschers en Franschen worden dikke vrienden. Bijzonder sterk zal de toenadering Duitschland— Nederland zijn, veroorzaakt door een voor beide partijen voordeeiig han delsverdrag, dat de Duitsche tarief- muur ten onzen opzichte een stuk verlagen zal Duitschland en ons iand zullen dezen winter een lager werkloozencijfer zien. Hanussen verwacht in Duitschland ook een financieel vrij gunstige ont wikkeling. De financieele toestand is beter dan velen denken Hel land zal zich desnoods zonder nieuw crediet kunnen helpen. De Duitsche beurs gaat deze maand nog niet open. BH de opening zullen Farben 125 h 130 noteerenkassa nog iets goedkooper Het verloop der Amsterdamsche beurs schetste hij aldusDeze maand niet veel verandering of lichte verbe tering 10—14 September zullen zeer kritiek zijn in verband met crisis van het pond sterling, October en November worden goed, maar December brengt weer een gevoelige reactie. Nederlandsch—Indië zal zich dezen herfst en winter geleidelijk uit de malaise opheffen, maar van een uit gesproken hausse zal daar en trouwens nergens in de wereld in de eerste tijden sprake zijn. De grondstofprijs zal zich verbeteren Zeker in afwijking van veler meening ziet Hanussen de toekomst van rubber vrij gunstig in, daar in geen tien jaar synthetische rubber gemaakt zal wor den. Een behoorlijke (geen hooge), stabiele prijs is te wachten. Als Hanussen van verbetering van grondstofprijs spreekt, bedoelt hij vooral metalen, want tarwe, koffie, olie blij ven goedkoop. Hanussen vindt den toestand van Engeland nog moeilijk en hij verwacht voor het pond sterling nog ernstige crisisdagen, benevens toeneming van werkloosheid. De arbeidersregeering, blijft voorloopig, om na zekeren tijd, in verband met de uitvoering van de bezuinigingen, door een nationale re geering vervangen te worden. Engeland zal steeds meer toenadering tot Duitsch land nastreven. Hoewel Duitschland op zeer goeden voet met Frankrijk zal komen, zal een vaste band worden gelegd met Italië, Engeland en Ame rika. Men ziet dus, dat Hanussen een zeer langzaam, geleidelijk herstel van Europa verwacht, en dat het in de naaste toekomst vrij blijft van oorlog en elke sowjet-overheersching. Volgens hem zal Duitschland de kern en het centrum van dat herstel zijn. Wat men er ook van denke, de lezer heeft nu een lijstje, dat hij telkens kan raadplegen op de vraag, of het uitkomt! KERKNIEUWS. Pastoor Perquin, de oprichter en directeur der K R O., waarvoor hij zeer veel heeft gedaan en nog dage lijks doet. viert heden zijn 40 jarig priesterfeest. GEMENGD NIEUWS. Ongelukken. Bij het leggen van eternietplaten op het rieten dak van de villa DeMeerle aan den Oud—Bussummerweg onder Huizen, sloeg de 24—jarige loodgieter G van Riel, uit Bussum zich meteen hamer op een vingerdoor de pijn sloeg de man achterover en viel op straat. Met verbrijzeld hoofd werd hij opgenomen. De dood was onmiddelljk ingetreden. Het 9—jarige zoontje van den heer Owonende in de Jacob van Heemskerkstraat te ijmuiden. is gis termorgen onder een met zand geladen auto geraakt. Het jongetje werd naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht en is daar, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. De 50-jarige weduwnaar A. G. J. Huggers, banketbakker, uit de Nieuw, straat te Eindhoven, is dood in zijn woning beneden aan de trap gevonden. De man had een gapende hoofdwonde en is vermoedelijk yan de trap gevallen. Omstreeks 12 uur gisternacht was hij volgens verklaring van de buren thuis gekomen, en vermoedelijk is toen het onggluk gebeurd. De man verkeerde waarschijnlijk onder invloed van sterken drank. Eerst gistermiddag heett zijn compagnon, die zich aan de achterzijde toegang tot de woning had gen verschaft, het lijk van den bakkeru;; gevonden. Gistermiddag is het 11-jarig zoontje van Schipper H. J. Lieverds uit Rotterdam in de haven van Dieren te water geraakt en verdronken Het lijkje is opgehaald. Bij de werkverschaffing in het Witteveen. Drente, werd gistermorgen Langs de Aa aan de Citadellaan in Den Bosch is men bezig, nieuwe beschoeiing aan te brengen. Bij de werkzaamheden schoot vandaag een paal los, waardoor de heistelling om viel. De 32-jarige M. van de Koevering uit St. Michielsgestel, gehuwd en vader van vijf kinderen, stortte in de rivier hij werd er spoedig uitgehaald, doch bleek reeds te zijn overleden als ge volg van een slag van den paal. Verkeersongevallen. Zaterdag is het op den Dordtschen straatweg onder IJsselmonde weer eens raak geweest met aanrijdingen. Niet minder dan 3 aanrijdingen zijn er binnen een uur tijds op nage noeg dezelfde plaats gebeurd. Bij de eerste de ernstigste zijn 2 vrij ernstig gewonden gevallen. Ter hoogte van den overweg zijn een bode-auto en een luxe auto met elkaar in aanrijding gekomen, door dat de een plotseling moest stoppen en de ander te ver doorgleed. De bode auto, die pas 2 weken oud was, is ge heel vernield. In dezen auto zaten o.a. J. G. uit Oud-Beijerland en de 13 jarige N. uit Bennekom. Deze hebben vrij ernstige hoofdwonden opgeloo- pen en zijn na ter plaatse verbonden te zijn, per particuliere auto naar Oud-Beijerland vervoerd. Even later is op dezelfde plaats de verbinding tusschen een tractor en aanhangwagen gebroken, doordat bij plotseling remmen de aanhangwa gen op zij gleed en op de trambaan van de R.T.M. terecht kwam. De aan hangwagen is alleen nog een eind doorgereden en is vrij ernstig bescha digd. Nog geen uur later is ongeveer 500 meter verder - onder de gemeente Barendrecht een luxe auto tegen een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto van de firma Bruins uit Oosterhout en den trein die te 10 uur in de richting 's-Bosch passeert. De auto, bestuurd door zekere Jansen uit Dongen, werd een 50-tai meters meegesleurd tot de trein tot stilstand kwam en bleek totaal vernield te zijn, De chauffeur werd ernstig gewond opgenomen en door Dr. Wijffels uit Waspik per auto naar het Ziekenhuis te Raamsdonksveer ver voerd. Direct levensgevaar achtte deze geneesheer niet aanwezig. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 6 en 8V2 uur, Witte Bioscoop, „Zigeuner—liebe". Zaterdag 6 en 8' 2 uur. Luxor Bioscoop, „Wat een wonder". Zaterdag GEEN repetitie Liedertafcl „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 81/a uur. Witte Bioscoop, „Zigeuner—liebe". Zondag 6 en 8' /2u. Luxor Bioscoop, „Wat een wonder". Maandag van 7—8.30 u. Athletiek voor leden en aspirantleden K. en V. NUMME een der Rotterdamsche arbeiders ver- een boom gereden en daardoor geheel mist. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. De 29-jarige A. v. A. uit de Willem Buytenwechstraat is op een bouwwerk aan de Merwehaven te Rotterdam gevallen. Met inwendige kneuzingen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. In de Lomanstraat bij de Okeg- hemstraat te Amsterdam, is gistermid dag een schilder uit een derde ver dieping gevallen. De man werd dood opgenomen. Gisterenochtend vroeg is de Volendammer vischventer Jan Steur de trekvaart nabij het R.K Kerkhof te Monnikkendarrl te water geraakt en verdronken. De man laat een vrouw en vijf kinderen achter. Zondagmorgen is te Epe de heer H. L. Lustig, oud 67 jaar, door een uit de richting Heerde komenden luxe auto, bestuurd door R., uit Heerde, in de nabijheid van het postkantoor aangereden. De getroffene werd met ernstige wonden aan hoofd en lichaam bij een der bewoners binnengedragen, alwaar spoedig drie dokters hulp ver leenden. Daarna werd hij overgebracht naar zijn woning, waar hij na eenige uren overleden is. De bestuurder van den auto was niet bevoegd met een motorrijtuig te rijden. De auto is in beslag genomen. Ongeluk op de Stadion te Amsterdam. Eenige gewonden. Als onderdeel van het programma van het Stadion te Amsterdam zou gisteravond een wedstrijd op raee- motoren worden gehouden tusschen den Duitschen kampioen Soenius en den Nederlander Hans Herkuleyns. Reeds in de eersten rit, toen Herku leyns de leiding had verloor hij na enkele rondjes (die in een tempo van 112 a 115 K.M. werden gereden) de macht over zijn stuur. Hij sloeg ten slotte in een bocht over de balustrade in het publiekzijn motor stortte omlaag op het grasveld. Het bleek, dat twee toeschouwers uit Hoofddorp ernstig waren gewond. Beiden zijn met een hersenschudding naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Her kuleyns heeft beide beenen gebroken en is naar 't Binnengasthuis vervoerd. Nader meldt men: Het ergst eraan toe is de toe schouwer P. de Koning uit Hoofd dorp. Minder ernstig gewond zijn G. Bootsma en F. van den Bosch, beiden eveneens uit Hoofddorp, Een van hen had een kaakwond, veroor. zaakt door een slag van een lichtmast, die vernield werd. Noch voor Her kuleyns, noch voor de Koning bestaat direct levensgevaar. Hun toestand is niet zorgwekkend. De heer Van den Bosch kon huiswaarts keeren. Omtrent de oorzaak van het ongeluk valt nog niets met zekerheid te melden. Het is mogelijk, dat Herkuleyns te snel gereden heeft, opgejaagd door den Duitscher Soenius, doch een defect aan den motor is ook niet onmogelijk De motor is voor onderzoek door de politie in beslag genomen. vernield. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. Aan de Maashaven Oostzijde te Rotterdam is de 16-jarige A. S. onder een vleeschauto geraakt. Met een ge broken rechterarm en met vleesch- Avonden aan linkerarm en rechter knie is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Te Delft is Zondagavond om streeks 7 uur op den hoek van de Julianalaan en de Rotterdamsche weg een luxe auto van den heer v. d. Z. uit Rotterdm in de flank aangeredert door een auto, komende uit Delft. Eerstbedoelde auto sloeg over den kop. De bestuurder werd vrij ernstig aan een arm verwond. Na door dr. Gribling ter plaatse te zijn verbonden werd hij in het gasthuis verder be handeld. Een der beide inzittende da mes, die overstuur was geraakt, werd mede naar het gasthuis vervoerd, doch bleek geen letsel te hebben be komen. Een van de beide kinderen, die in den auto zaten, werd niet ern stig A'erwond. De beschadigde auto werd met behulp van een kraanwa gen weggesleept. De andere auto, waarvan de inzittenden geen letsel kregen, kon doorrijden. Waalwijk, 14 Aug. 1931. Varkens f 9.f 12.— Eieren 4—5 ct. ADVERTENTIëN. CORRESPONDENTIE. Een buurtbewoner. Ten eerste worden nooit stukken opgenomen, waarvan ons de inzender niet bekend s. Ten tweede is de zaak nu toch in orde, nu W. B. op verzoek van het afgetreden comité, eene vergadering van alle buurtbewoners bijeenriep en deze bijeenkomst met goed succes is bekroond, zooais U in dit nummer zult lezen. Een comité door en uit de buurt is nu gekozen. RED. LAATSTE BERICHTEN. Examen. Op het te Den Haag gehouden examen voor coupeuse slaagde mej. Frida Kümpel. Zij genoot hare opleiding bij mej Corry v. Kulk—v. d. Griendt, leerares der Modevakschool E.N.S.A.I.D. Verpachting Domeingronden. De nagrasverpachting der Domein gronden, die hedenmorgen alhier in Musis Sacrum door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Waal. wijk werd gehouden trok veel belang stelling. Een 50 tal personen waren tegenwoordig. De opbrengst was tegen de ver wachting in, ongeveer even groot als verleden jaar. WASPIK. Ernstig ongeluk op onbewaakte overweg. Hedenmorgen heeft op den onbe- waakten overweg bij Vrouwkensvaart TE GOUDA vraagt voor Waalwijk en Omstreken Brieven aan Bijkantoor |uliana- straat, Zevenbergen 46875 TE KOOP aangeboden zoo goed als nieuw. Verlengde Ford-Truck met dub bele banden en de carosserie geheel gesloten. Buitengewoon geschikt voor groote verhuizingen enz. Brieven onder letter N. Bureau van dit blad. 46874 Notaris te Waalwijk, zal op 17, 18, 19 en 20 Augustus 1931, ten verzoeke van den heer Jacob Degenaars te Klundert, om contant geld Nieuw geschaafd en geploegd timmerhout, v 1 o t d e e 1 e n, latten, ribben en planken. Te weten Op Maandag 17 Augustus om 6 uur te Sprang bij café v.h. HOFFMAN. Op Dinsdag 18 Aug. om 5 uur te Nieuw kulk by café V. D. GELD Om 7 uur te Drunen by café VISSERS. Op Woensdag 19 Aug. om 5 uur te Baardwl|k by café „HET VOSJE" Om 7 uur te Elshout bij café H. v. HOORN. Op Donderdag 20 Aug. om S uur te Loon op-Zand by café PIJNENBURG Om 7 uur te Waalwijk by café A. v. d PLUIJM aan de Haven. 46873 OVERAL GROOTE PARTIJEN. TELEFOON 104. Wy hebben een speciale sorteering in: EAU HE COLOGNE en PARFUMERIEËN. voor elke smaak en elke beurs, tevens vakkundige bediening voor: GENEESMIDDELEN en VERBAND-ARTIKELEN. C. G. NIEUWKOOP - Grootestraat 149. 99

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10