J[ ECHO WH UT ZUIDEN Spanera Sigaar. Gooil Will. - - H. Kolsteren-Lagarde, leerl in H. de Bont-v. Huiten No. 65. Zaterdag 15 Aug. '31. 54e Jrg. ROOKT ONZE DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 Aug. '31. Geslaagd. Geslaagd voor Acte Fransch L. O. de heer J. Oenema te Doorn, tot voor lco't onderwijzer aan de Nuts U.L.O. school alhier. Concours-hlpp'que. Verguld Zilveren Medaille Lederfabriek „Oisterwijk", Oisterwljk. Zilveren Medaille Verbant Spijkerman, Tilburg Jan Schalken, Waalwijk. Zooals we in ons vorig nummer schreven zullen we een concours— hlpp'que in onze gemeente krijgen als nooit te voren en waarop schier geen enkele plaats in onze provincie kan bogen. Voor luxe—tuigpaard (2 afdeelingen) zijn ingeschreven 11 nummers. Schoonste rijpaard 20 deelnemers. Luxe tweespannen 5 Groot springconcours E 48 O ympiade Spring concours F 26 Een der beste Belgische ruiters heelt met 2 paarden in 3 nummers inge schreven. Voeg daarbij het nummer Hooge- school—rijden (4 ruiters) onder leiding van den heer Schuman en 't ieit dat de beste ruiters en paarden hier in den ring komen, dan staat ons een hippisch feest te wachten zooals zelden ergens wordt geboden. Moge het weer dezen mooien sport dag begunstigen en de bezoekers van heinde en verre opdagen. De f ij n s t e voor haar prijs. Thans verkrijgbaar In aardige doosjes van 10 stuks. NEEMT OOK EENS PROEF MET ONZE Ook in luxe doosjes. Aanbevelend, Grootestraat 201, Waalwijk. lubileum. Heden herdenkt de heer Arnoud Verwiel den dag, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad der Kon. Stoorn- schoenenfabriek A. H. van Schijndel. De geachte jubilaris, die zijn werk kring bij deze onderneming aanving als hulp boekhouder,heeft doorzijn arbeid zaamheid. stipte plichtsbetrachting z'n uitstekende en vele gaven van hoofd en hart, spoedig het grootste vertrouwen van z'n patroons weten te winnen en heeft dit aldoor ook behouden. Hij klom spoedig op fot boekhouder, chef de bureau, procuratie—houder en nog onlangs zijn zijne groote verdiensten 'voor dit bedrijf beloond door zijne be noeming tot onder—directeur. Wij feliciteeren den zilveren jubilaris van harte op dezen gedenkwaardigen dag, temeer waar hij ook voor de gemeenschap z'n beste krachten geeft. We noemen o m. als oud—secretaris en thans als voorzitter van het Wit— Gele Kruis, als bestuurslid van Waal- wijks Belang en als voorzitter en bestuurslid van tal van andere corpo raties. Ook voor dit alles brengen wij hem bij deze gelegenheid gaarne lof en hulde. Moge hij nog vele jaren met dezelfde toewijding, met dezelfde ambitie, op dezelfde sympathieke wijze werkzaam zijn voor het bedrijf waarvoor hij zooveel deed, maar ook voor het vereeniglngsleven, voor het werkelijk en algemeen Waalwljks belang. Hedenmiddag zal de jubilaris in de fabriek worden gehuldigd door kantoorpersoneel, de directie en het personeel Er is uit het personeel een mannenkwartet gevormd, dat hierbij zijn medewerking zal verleenen. 'R.K. Werkliedenvereniging. De R K. Werkliedenvereen. alhier zal a.s. Maandagavond ten 8 uur een spoeideischende algem. vergadering houden, waar de deelname aan het Congres te Utrecht op 6 Sept. a.s. zal besproken worden. Tevens zullen nog enkele mededeelingen worden gedaan. Diamanten Bruiloft. Een nieuw comité. De gisteravond door Waalwijks Belang in „De Korenbeurs" belegde vergadering mocht zich in een zeer druk bezoek verheugen. De vice—voorzitter van W. B de heer Wiesman, sprak een welkomst woord en zette nogmaals uiteen hoe zijn vereeniging in de zaak betrokken is. Tevens deelde hij mede dat het bestuur van W. B. om princlpieele redenen niet in het comité zal zitting nemen. De heer R v. Mil drukte er zijn spijt over uit dat het met het eerste comi zoo geloopen is. In de eerste plaats spijt dit hem voor den voorzitter van het comi den heer J. v. lersel Hij is immers iemand die Waalwijk een warm hart toedraagt, een rasecht Waalwijker. Spr. wenscht daarom hulde te brengen aan den heer van lersel en zou het zeer op prijs stellen indien deze de leiding alsnog zou willen aanvaarden. (Applaus). Er volgde nog eenige discussie, waarbij de heer E de Qreiff de woorden van den heer van Mil nog eens onderstreepte en het tevens be treurde dat er geen stemmen opgingen van hen die zich door de wijze van samenstelling van het eerste comité gekrenkt voelden Spr. zou het beter vinden indien die ingezonden stukken schrijver hier zelf met betere plannen naar voren kwam. De gevoerde discussies gaven den heer Hub. Smelt aanleiding de koe bij de horens te pakken en juist te zeggen hoe de zaak naar zijn meening in elkaar zat Het comité heeft z i. geen schuld, doch de fout ligt slechts bij één persoon, nl. den heer v. Eijkeien- burg die de convocaties voor de eerste vergadering schreef en daarbij verschil lende personen die hem blijkbaar niet sympathiek genoeg waren heeft gepas seerd. Uitdrukkelijk zegt spr. nogmaals dat de gegronde grief niet gaat tegen het comité, doch tegen het passeeren van vele menschen. 't Gaat dus niet over de leiding, zeker niet over den voorzitter, maar over de wijze hoe 't is aangep kt en daarin had de schrijver van 't Ingezonden Stuk groot gelijk. De heer de Gretff wees er nog maals op dat de manier dier tegenactie niet goed was. Men had beter zijn misnoegen aan het comité kenbaar kunnen maken. De heer H v. Laarhoven protesteerde er met kracht tegen dat iemand de schuld wordt gegeven die deze abso luut niet verdient. De voorzitter zegt dat hier deze kwesties niet meer ter zake doen. W B heeft op verzoek van 't vorig comi'é zelf deze vergadering belegd. Dat comité is nu van de baan en we gaan nu een nieuw kiezen, in de hoop dat nu allen zijn opgeroepen, de zaak in orde zal zijn. Hij sluit de discussies en overgegaan wordt tot keuze van een comi van 9 personen, wat met gesloten briefjes geschiedt. In dit comité werden gekozen de heeren J. v. lersel, R. v. Mil, E. de Greeff, H. v. Laarhoven, P. v. Daelen, Fr. v. Biadel, L. de Leljer, H. Kolste- ren en Th. v. Delft, die allen hun benoeming hebben aangenomen. De voorzitter wees er tenslotte nog eens met nadruk op dat W. B zich uitsluitend op verzoek van 't afgetreden comité in de zaak gemoeid had. Hij hoopte dat het comité thans op alge» meene medewerking zal kunnen rekenen en een prachtig feest zal organiseeren, bij welken wensch wij ons gaarne aansluiten. De heer v. Mil bracht namens de vergadering dank aan bet bestuur van W. B. voor de tusschenkomst die het heeft verleend, waardoor de zaak nu in 't reine is gekomen, waarna dé vergadering gesloten werd. Posterijen. Dienst op Maria Hemelvaart te Waalwijk en Waspik. Op 15 Augustus a.s. (Maria Hemel vaart) is het kantoor voor postzaken gesloten vanaf 14 uur. De laatste bestelling en de laatste lichting van de bijbussen zullen niet plaats vin en. Gelegenheid tot afhalen van corres- pondentie wordt gegeven van 18—19 uur. Uitstapje. De Missienaaikring der parochie St. Jan alhier, zal in de volgende maand een uitstapje per auto-bus van de Tramweg Mij 's Bosch—Vucht maken van Waalwijk - Gorinchem— Uirecht—Wageningen—Arnhem— Nij megen—'s-Bosch—Waalwijk. Zeer zeker staat den leden een prach tige tocht, een prettige dag te wachten door dit mooie deel van ons land. Biljartvereeniglng mAmusement". Dinsdag j.l. vierde de biljartvereen. „Amusement" een feestavond in het clublokaal van den heer C. Smolders alhier. De avond werd door de leden met zang kaarten en biljarten prettig doorgebracht. Bij dit laatste maakte het lid de heer de Reus een serie van 90 caramboles. Een woord van dank aan den kaste lein en z'n gezin voor de goede zorgen aan den feestavond besteed. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEEDING Een herinnering aan de dagen van de Italia. Een expeditie, uitgezonden door het dagblad Stockolms Tidningen. heeft bij opmetingen op het eiland Fyon de tent gevonden, waarin Sora en Van Dongen verbleven hebben toen zij op zoek waren naar de schipbreukelingen van de Italia. Men zal zich herinneren dat de Italiaansche kapitein en zijn Nederlandschen makker gered zijn door vliegtuigen, die juist een stukje open water tusschen het z g. pakijs vonden om neer te dalen. Gelegenheid om hun eigendommen mee te nemen hadden zij niet meer. Nu hebben de Zweden echter drie jaar later de tent gevonden en daarmee een beurs met italiaansch en Noorsch geld en een gouden horloge van kapitein Sora en een kiektoestel Ook troffm zij in de tent nog een schedel aan van een der honden van Sjef van Dongen, die, zooals men zich herinneren zal, afge maakt moesten worden. De Witte Bioscoop brengt deze week wederom een schit terend programma en wij vestigen speciaal de aandacht op haar bij programma(Adv.) .HET HONDENCABARET." Iets geheel nieuws met verbluffende staaltjes van hondendressuur. Het grenst aan het ongelooflijke. lste scène: Het Cabaret. 2e De Rechtbank. Officier van Justitie, jury allen ver tolkt door honden I Men moet dit gezien hebben om er eenig idéé van te kunnen vormen. Geheel sprekend Overbrugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk. Het door eenige Kamers van Koop handel en Fabrieken aan den raad van ministers gezonden request van 25 Juni 1931, heeft de Ntjverheidsraad met het oog op de groote industrieele belangen, die daarbij zijn betrokken, aanleiding gegeven dit onderwerp in studie te nemen. Hel daarvoor noodige onderzoek heeft de raad aan zijn ver- voercommissie opgedragen. Toestand Nederlandsche schoen industrie. Op diens verzoek heeft de Nijver- heidsraad den minister van arbeid, handel en nijverheid een uitvoerig rapport over den toestand van de Nederlandsche schoenindustrie uitge bracht. De Shoe— and Leather Fair Londen. De Shoe and Leather Fair te Londen wordt dit jaar gehouden van 5 9 Oct. in de AqMcultural Hall. Uit de buitenlandsche Schoenindustrie. De Schoenfabriek S. Well Söhne te Rastatt heeft hare betalingen ge staakt bij een vermoedelijk passief van ca. twee millioen Mark. De oorzaak schijnt te liggen in de betalingssta kingen der banken met daarop ge volgde wisselprotesten. Eduard F aikel's Nachfolger te Ra- tibor, ook bekend als Schuhfabrik Sliezia. heeft haar crediteuren (Mk. 184.380) met een accoord van 53 pet. tevreden gesteld De schoenfabriek Janzen Co, te Kleef is Insolvent met een passief van 206 000 Mk., tegenover een actief van 40 C00 Mk. De Tsjechische schoenfabriek v/h. Sigmund Stein te Holitsch biedt 45 pet. aan hare crediteuren, die echter 60 pet. verlangen. Het uiivoersaldo van Duitschland over de eerste helft van 1931 van alle soorten pantoffels bedraagt hel kapitale cijfer van 3.550.640 paar en Mk. 4 834 000 (vorig jaar over januariJuni 3 78 332 paar en Mk 2 860 000)van lederen schoenwerk bedraagt het 1 612.775 paar en Mk. 12 964,000 (v. j. Mk. 15,342 000) V.v.d.S. Raadsleden. Gedeputeerde Staten hebben het beroep van de heeren v. d. Dries e. a. te 's—Bosch tegen toelating van den heer F. van Meerwijk, als lid van den gemeenteraad ongegrond verklaard en dezen dus toegelaten. Zij hebben het besluit van den ge meenteraad van Raamsdonk tot niet toelating van den heer C. van de Kieboom te Raamsdonksveer gehand haafd. De Brabantsche Industriedagen. De tijd voor de Brabantsche Indus triedagen begint reeds te korten en daarmede wordt de belangstelling voor deze voor onze provincie zoo be langrijke gebeurtenis op 10, 11 en 12 September a.s. steeds grooter. Een verslaggever van het Dagblad van Noord.Brabant had 'n onderhoud met den secr. penningmeester van het uitvoerend Comité, Mr. v. d. Valk. Hieruit nemen wij het volgende over Wat bijzonder gefrappeerd heeft, is de groote belangstelling die zich in binnen- en buitenland voor onze onderneming heeft geopenbaard. Zoo als men weet, is het hooiddoel der industriedagen Brabant op overtuigende wijze in de belangstelling te plaatsen, niet zoozeer van de inwoners van Brabant zelf, doch van het geheele land en bijzonder ook van het buiten land. Vandaar dat op internationale wijze propaganda gevoerd is en door middel van woord en afschrift op en door de Brabantsche Industriedagen het publiek worde verteld wat er in Brabant te koop is Daartoe zijn allereerst de persver tegenwoordigers van binnen- en bui- tenland uitgenoodigd in totaal ongeveer 80. Voorts zijn uitgenoodigd de minis- ters, leden der Volksvertegenwoordi gers van verscheiden buitenlandsche staten, de directies der Ned. Radio verenigingen, de directie der Nederl. Spoorwegen, de hoofddirecties der groote banken, vertegenwoordigers van landelijke Verkeersvereenigingen enz. Het bestuur heeft alle mogelijke personaliteiten willen uitnoodigen.doch het zag zich toch verplicht een grens te stellen. Derhalve werd besloten 't aantal uitnoodigingen op 150 te stellen. Waar er gewoonlijk uitgenoodigden zijn die om de een of andere reden een uitnoodiging moeten afslaan, zond het bestuur 190 brieven in zee. Er bleek echter al spoedig zulk een be langstelling te bestaan, dat spoedig 't getal 150 werd bereikt en zeer tot zijn leedwezen zag men zich daarop verplicht de lijst te sluiten. Aan ver schillende personen is daarop dan ook bericht, dat men hen, door over macht gedwongen, van de lijst had moeten afvoeren. Onder de autoritei die hun komst hebben toegezegd ten zijn de ministers Verschuur, Deckers en de Graaflf. De buitenlandsche grootpers vaardigt circa 20 journalis ten af. Ook in geschrift wordt er ter ge tegenheid van deze industriedagen Vgn (jen Bfjnk u|t Bergenopzoom. heel wat reclame voor Brabant gemaakt Zondag de Industriedagen beëindigd worden. Het is een heele onderneming met 150 gasten deze rondreis te maken, doch dank zij de zeer welwillende wijze, waarop men allerwege het uit voerend comité tegemoet gekomen is, heeft men een vlot programma kunnen opstellen. De medewerking vangt reeds aan te Eindhoven, waar burgemeester Verdijk de noodige manschappen der politie beschikbaar heeft gesteld om de bezichtiging van de stad en de verschillende fabrieken een goed ver loop te doen hebben, met het oog op het verkeer. Den gasten wordt 't zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt. Zelfs om hun bagage behoeven zij zich niet te bekommeren. Overal vinden zij .hun kamers gereserveerd, 'n vracht auto brengt van stad tot stad allen hun bagage na. Dit slechts even aan gehaald als een proeve van de wijze, waarop voor de uitgenoodigden gezorgd wordt. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). A s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags vijf uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Haartsen van Nieuwe-Pekela. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien op te treden Ds. J. Fokkema. Des namiddags geen dienst. De leden der Afd. Sprang van het Nederl. Werkl. Verbond „Patrimo nium" gaan Zaterdag 15 dezer met een tweetal groote autobussen een plezierreis maken naar Nijmegen en Omstreken. De Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heer" gaat dien dag een plezierreis, ook per autobus, maken naar Den Haag en Scheveningen. Wanneer het weder mag medewerken dan staat den deelnemers aan deze uit stapjes een prettige dag fe wachten. CAPELLE. Ds. Rijnsburger, Herv. predikant te Polsbroek heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. alhier bedankt. De heer van den Bosch, Theo logisch Cand. te Putten heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. As. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a/d Loonschen- dijk optreden Ds. van der Vlugt uit Drunen. De heer J. Huijsman heeft zijne benoeming tot raadslid der gemeente Sprang—Capelie niet aangenomen. RAAMSDONK. De laagste inschrij ver voor het verbreeden en verbeteren van den Rijksweg onder de gemeenten Teteringen, Ginneken en Breda, ge naamd de Teteringschen Dijk, is de aannemer P. van Oort, uit deze ge meente, voor de som van f 129,980 RAAMSDONKSVEER. Zondag 16 Aug. a.s. worden de seriewedstrijden uitgeschreven door „de Veersche Boys" voortgezet, door 8 clubs wordt er aan deelgenomen. Hieronder laten we het programma volgen van 12-1 uur Veersche Boys li- Hercules II, Waspik, (voorwedstrijd). van 1—2 uur Maasmond I, R'veer— Zwaluwen I, R'veer. van 2,15—3,15 uur Veersche Boys III—Madesche Boys I. van 3,30—4 30 uur Be Ready II, Hank—Dussensche Boys 1 en II Comb. Op Woensdag 19 Aug, a.s. om half acht n.m. heeft in het Bondsgebouw een propagandabljeenkomst plaats van de Afdeeling Raamsdonksveer van den Ned, R.K. Metaalbewerkersbond. Als spreker zal optreden den heer J. G. Het uitgeven van extra-nummer9, of extra-afleveringen van periodieken in Brabant zelf, heeft, naar on9 oor deel, weinig zin, en werd door ons dan ook niet gesteund. Wel hebben wij met genoegen vernomen van het voornemen met buitenlandsche en internationale uitgaven, in September Brabant eens in het zonnetje te zetten. Dat toch benadert het doel der Indus triedagen het meest. Zoo zal de Manchester Guardian and Commercial een nummer speciaal aan Brabant gewijd, in een aflevering van 60,000 exemplaren over geheel de wereld verspreiden. Met'n variant op „Brabantsche Industriedagen" pu bliceert dit Engelsch orgaan zijn ver handelingen over Brabant onder den voor onze provincie alleszins vleiende titel: North Brabant-Industrial Hol land. In Nederland zal ook het tijdschrift „Nederland" meteen speciale Brabant- uitgave voor den dag komen. Zooals bekend, beginnen de Indus triedagen op Donderdag 10 September te Eindhoven, Vrijdagmorgen wordt deze stad en haar industrie bezichtigd, des middags is men te Helmond en des avonds in den Bosch. Vandaar vertrekt men Zaterdag 12 September naar Waalwijk en Tilburg en is men des avonds weer te Breda, alwaar Bij gelegenheid van de 10 jarige herdenking van den R.K. Vrouwenbond zal op Zondag 23 Aug. a,s„ des na middags om half zeven in het Henri- cusgebouw een feestvergadering wor den gehouden. De feestrede zal worden uitgesproken door den ZeerEerw. Pater Damascus. De Tooneelvereeniging „St. Theresia" zal hare medewerking ver leenen. De Harmonie „de Eendracht" zal deelnemen op Zondag 30 Aug aan het concours te Utrecht en wel in de 2e afdeeling. GEERTRUIDENBERG. Door de Ge meente—Politie werd een zekere J. de Ridder aangehouden, die in het Alge meen Politieblad stond gesignaleerd. Na de verschuldigde boete te hebben voldaan Is hij wederom op vrije yoeten gesteld. Door B. en W. is aan de stich ting „Tehuis voor alleenstaande blin den" te Wolfhezen vergunning ver leend tot het houden eener collecte in deze Gemeente. Bij de Gemeente—Politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden dames-armbandhorloge.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9