Nieuws uil Kaatsheuvel Woninginrichting „Klerniwa" P. KLERKX. Wegens Reorganisatie van ons bedrijf houden wij Daar deze uitverkoop slechts 14 dagen kan duren, hebben wij onze verkoopsprijzen ver be neden onze inkoopprijzen gebracht, o.a. Cocos tapijt prima ÏOO c.M Gevlochten deurmatten Tafelkleeden 140 x 140 c.M. modern patroon vanaf 2.40 Kapstokkleeden modern patroon 1.40 per el 1.20 0.95 0.48 0.65 Geschilderde ledikanten van 10.75 voor 8.50 Bouclé looper 1.05 Pluche looper 1.35 H 0.95 Pluchette goud of beige 1-20 0.79 6 stoelen met leerdoek Uittrektafels Am. Eiken 15.95 11.25 Aanbevelend, Tel. 208. Tegenover de R.K. Kerk. BESOIJEN. naar zijn huis worden vervoerd. Touw slager. de andere vailer kwam er beter af, was een beetje versuft door den val, doch zijn fiets was ongeveer in tweeën, 't Was jammer voor deze renners, die beiden nog een goede kans maakten. Een canard! De N. Rott. Ct. van gisteravond bevat het volgende bericht WAALWIJK, Een meerderheid van gekozen raadsleden heeft besloten de heeren W. Eibers en F. Smolders wederom ais wethouders te benoe- men. Bovenstaand bericht van den Waal- wljkschen correspondent is natuurlijk een canard. Wij hebben ons tot de meerderheid der raadsleden persoonlijk gewend en ons is gebleken dat van een afspraak of besluit der meerderheid geen sprake is. Ook georganiseerd is geen besluit genomen. De onlangs opgerichte R.K. Raadsfractie heeft een paar malen vergaderd en ook daar is alleen de wethouderskeuze terloops ter sprake gekomen en absoluut geen beslissing gencmen. Dat weet of kon genoemde correspondent ook wetendan had by deze fantasie in de pen kunnen houden, die o.i. de zaak alleen kan vertroebelen, Noordbrabantsche Zwembond. Zondag werd te Oosterhout het kampioenschap 500 M. vrije slag verzwommen. Onze plaatsgenoot C. Slaats werd derde, na N. Braathaart uit Oisterwijk en J. Zondervan uit Den Bosch. De inbraak te Drunen. De dader gevat. Naar wij vernemen is thans de da der van den diefstal die in den nacht van 6 op 7 Aug. te Drunen werd ge pleegd gearresteerd. De politie in den Haag had sinds eenigen tijd gezocht naar een Duit- scher A. E„ die verdacht werd van ver schillende diefstallen met inbraak. Men heeft dezen Duitscher weten te arres teeren en daarbij bleek dat hij in het bezit was van een bedrag van ongeveer 5000, in hoofdzaak bestaande in bankjes van 300, die bij den diefstal in Drunen waren vermist. Dit kwam de Haagsche politie verdacht voor en de wachtmeester der marechaussée werd van deze verdenking in kennis gesteld en deze vertrok naar den Haag tot na der onderzoek. Uit het onderzoek nu is gebleken dat dezelfde persoon ook de dader is van de inbraken te Drunen. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Noodweer in Noord Brabant. Uit 'sGravenmoer wordt gemeld: Zaterdagmiddag-omstreeks half zes heeft alhier en in de omgeving een hevige hagelbui buitengewoon veel schade aangericht aan de fruiikweeke- rijen, groentekweekerijen en bloemis terijen. Een uur na de bui lag op veie plaatsen de hagel nog een voet hoog. Het vee in de wei heeft duchtig ie lijden gehad. Van andere zijde meldt men ons Nabij Oosterhout heeft omstreeks half vijf een noodweer gewoed. De bui kwam van het Westen en dreef in Noordelijke richting, keerde daarna terug om in grooter hevigheid zich boven 's Gravenmoer en omgeving te ontlasten. De lucht was pikzwart, en het was zoo donker, dat men de lampen in de huizen moest opsteken. Er vielen geweldige hagelkorrels, sommige hadden een middellijn van ongeveer 4 centimeter. De hagel viel zoo dicht dat men op sommige plaat sen geen tien meter vooruit kon zien. Er zijn bij 's Gravemoer verscheidene tuinderijen en bloemmisierijen, die voor duizende guldens schade opliepen. Niets was verzekerd. Groote voorraden bloemen, die voor verzending naar een veiling in potten gereed stonden, werden vernield. Van alle planten bleven alleen de kale stengels over. Duizenden geraniums, hortensia's, chiy santhen. enz. werden geheel vernield. De arbeid van een geheel jaar werd vernietigd. Evenzoo was het met de groenten in de tuinderijen. De boonen, waarvoor de oogsttijd juist was aan gebroken, gingen geheel verloren. Veie tuinders hebben niets om mee naar de veiling te gaan. De weg is bezaaid met boombladeren, die zijn afgerukt. De hagelbui was zoo hevig, dat zelfs enkele koeien in de weide door de groote, dicht opeenvallende ijskogels werden gewond. De bui ging vergezeld van een ruk wind, die enkele boomen ontwortelde en op een boerderij 'n hooipers door de gevel van het huis drukte. Andere boomen werden door den bliksem ge troffen. Het noodweer was van zeer plaat selijken aard. In het naburige Dongen, dat nog geen twee kilometer van 's Gravenmoer verwijderd ligt, is niets gemerkt en konden de landbouwers gewoon aan het werk blijven. Alles was binnen een half uur afgeloopen. (In dezen geest genoten wij er ook in Waalwijk van gedurende het con cours.) Nog langen tijd bleef de hagel op vele plaatsen liggen. Naar wij vernemen zijn reeds besprekingen gaande met den landbouwconsulent om een steun regeling in het leven te roepen voor hen, die het meeste door 't noodweer zijn* getroffen. Ernstig auto.ongeluk bij Ede. Op den rijksstraatweg bi] De Klomp, onder Ede, is Zondagmiddag ongeveer half zes een ernstig auto-ongeluk ge beurd. Tijdens een hevige onweersbui, waardoor de weg glad was geworden, is een luxe auto uit Rotterdam bij het passeeren van een andere auto over den kop geslagen en zoo goed als geheel vernield. Behalve de bestuurder die er vrij goed af kwam, waren nog vier personen in den auto gezeten. Van hen werd mevrouw Drees uit Rotterdam uit den wagen geslingerd en op slag gedood. Van de 3 andere inzittenden werd den heer Heykoop, eveneens uit Rotterdam, ernstig gewond opgenomen. Mej. de Vaal en deechl- genoote van den heer Heykoop hadden wonden aan hoofd en armen gekregen. Dr. de Waard uit De Klomp ver leende de eerste geneeskundige hulp. De heer Heykoop werd per ziekenauto naar Rotterdam overgebracht. De beide gewonde dames konden, na verbonden te zijn, haar reis met een andere auto voortzetten. Werkverruiming Made- Geertruidenberg- Lage Zwaluwe. Op uitnoodiging van 't Polderbestuur van den Emilia—polder had te Made een vergadering plaats met de besturen der R.K. Werkliedenvereenigingen van Made en Geertruidenberg. Voorts waren aanwezig de burgemeester van Made en de Statenleden v. d Reyt en Sassen. De voorzitter van den Emilia— polder, de heer v. d. Veeken, wees er op, dat het bestuur van den Emilia polder diligent is geweest inzake het verzoek van het bestuur der Werk liedenvereenigingen, om te komen tot werkverruiming en als object daarvoor te bestemmen den bekenden zeedijk, welke zich uitstrekt van Geertruiden berg over een lengte van meer dan 10 K.M. tot Lage Zwaluwe. Deze dijk behoeft grondige verbetering, welke bestaat in verzwaring en verhooging tot 3.50 M. Na ampele besprekingen werd be sloten om een commissie van onderzoek te benoemen, welke bestaat uit den voorzitter van den Emilia—polder met twee bestuursleden, de voorzitters der standsorganisaties en een mede bestuurder, de burgemeesters der ge meenten Made, Lage Zwaluwe en Geertruidenberg, alsmede de Staten leden van de Reyt en Sassen. DRUNEN. Tijdens een hevig onweer gepaard gaande met hagelslag, werd een paard van molenaar v. d. Westen door den bliksem getroffen. Te veld staande gewassen hebben veel geleden. Zondag j 1. behaalde de Harmonie der Jongenscongregatie te Amsterdam den 1ste prijs in de aldeeling Uit— muntendhpld. HAARSTEEG. Festival. Het groot festival dat hier 15 en 16 Aug. gehou den werd, heeft jammer genoeg veel van het slechte weer te lijden gehad. Zaterdagmiddag werden de gezel schappen op het feestterrein ontvan gen met een welkomstwoord van den heer H. Prinsen. In den loop van den middag werd het vastgestelde program ma afgewerkt, doch het avondconcert verregende totaal. Zondagmiddag had de feestelijke ont vangst ten raadhuize plaats, waar bur gemeester v. Heereveld het woord voerde en de harmonie St. Cecilia hulde bracht. Na deze plechtigheid werd naar het feestterrein gemarcheerd. Gelukkig bleef het 's avonds droog, zoodat de avondconcerten uitstekend slaagden. 's HERTOGEN30SCH. De heer A van Kesteren, hoofdingenieur bij den telegraaf- en telefoondienst, heeft Zondag zijn zilveren jubileum bij dit staatsbedrijf gevierd. Daags tevoren had hij te zijnen huize een druk be zochte receptie gehouden. Zondag boden de heer en mevrouw Van Kesteren—Agelink van Renterg- hem het geheele technische personeel van het district Noordbrabant in het Woburnpark te Vught een tuinfeest en koffiemaaltijd aan. Onder de paar honderd deelnemers waren de heeren J. Haartsen, electro—technisch hoofd ambtenaar, Hofslag, directeur van het Bossche telegraafkantoor en A. van Reyen, chef van den telefoondienst, in een toespraak huldigde de heer D. Poort, bureelchef van den jubileeren den hoofdingenieur, den heer Van Kesteren, dien hij tevens schetste in zijn hoedanigheid van uitvinder. Na mens het technisch personeel van dit district bood hij een door de heer Th. Van Delft te Waalwijk, pracht- en kunstvol geschilderd portret van de echtgenoote en 't dochtertje van den heer Van Kersteren aan. Het tuinfeest had een zeer genoeg lijk verloop; een gecostumeerde voet balwedstrijd en andere vermakelijk heden en de kolfiemaaltljd droegen het hunne daartoe bij. GEERTUIDENBERG. Zondag 23 Augustus zal door de K E. Harmonie „De Eendracht" te Raamsdonksveer 'n concert gegeven worden op de kiosk op het Marktplein alhier. Aanvang 8 uur nm. De najaarskeuring van spring stieren zal, voor zoover deze gemeente betieft, gehouden worden op Woensdag 9 September a s. te Oosterhout, des voormiddags 10 uur. Zaterdag jl. des avonds omstreeks 10 uur arriveerden alhier de ongeveer 600 reizigers, welke een dagje met 't s.s. „Thor" naar Hoek van Holland waren geweest. Allen waren zeer vol daan over de reis te meer daar het dien dag aldaar uitstekend weer was geweest, hetgeen den laatsten tijd wel als een bijzonderheid mag worden genoemd. Voor de Evangelisatie der Ned Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des namiddags half zes voor te gaan Ds. Strating uit Oosterhout. 1— Bij den agent van politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen een damesarmbandhorloge en twee juten zakken. Naar we vernemen zal het boven- grondsch net aan de Zuidzijde van 't Marktplein vervangen worden door een ondergrondsche kabel. BINNENLAND. De opening van het Nederlandsche Paviljoen te Parijs. Onder zeer groote belangstelling is gisteren het nieuwe Ned. Paviljoen op de Parijsche tentoonstelling geopend. Het woord werd gevoerd door Mr. Fock, voorzitter van het Comité, wiens rede herhaaldelijk door applaus werd onderbroken, Jhr. mr. de Jonge, gou verneur van Ned. Tndië en Min. Bee- laerts van Blokland. De Franschen Maarschalk Lyautey en Min. Reijnaud brachten hulde aan het Nederlandsche volk voor de pracht- prestatie het paviljoen weer binnen 40 dagen op te bouwen. De opening was een eenvoudige en indrukwekkende plechtigheid. De Koningin naar Luxemburg Men schrijft uit Luxemburg aan De Tijd: Sinds eenigen tijd vermelden de bladen alhier, dat binnenkort een vorstelijk bezoek te verwachten is aan de hoofdstad van het groothertogdom. Thans twijfelt er niemand meer aan, of de hooge gast, die hier door groot hertogin Charlotte en haar gemaal, prins van Bourbon, verwacht wordt, is niemand minder dan de Koningin der Nederlanden. Het Luxemburgsche hof, dat na den grooten oorlog in allen eenvoud leeft, schafte o a. alle paarden af. Nu zijn dezer dagen echter de stallingen weer opnieuw gevuld, daar het hofceremonieel van Koningin Wil- helmina een intocht met galakoetsen inhoudt. De Luxemburgsche soldaten oefenen reeds een paradepas en het programma voor een uitvoering van Nederl. muziek (Wagenaar, Röntgen, Ruigrok, Schafer, Dopper en Max Gulilaume) is al opgesteld. Het koninklijk bezoek zal, als de mededeelingen der bladen juist zijn, in den loop van de maand September plaats hebben. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. GEMENGD NIEUWS. Typhus met doodeiijken afloop. Een ernstig geval van typhus heeft zich voorgedaan bij de werken ter verbetering van den vaarweg Gronin gen—Zuiderzee. Door het drinken van ondeugdelijk water zijn nl. twee ar beiders, die werkzaam waren bij den bouw van een brug over het Reitdiep onder Dorkwerd, ongesteld geworden en met typhus in de barakken van 't Academisch Ziekenhuis te Groningen opgenomen, waar zij beiden zijn over leden. Het is nog niet bekend of de slachtoffers, de 21 -jarige J. Rozema uit Groningen en de 30-jarige H. Ruber uit Hoogkerk, het besmette water uit een kanaal of uit een put hebben gedronken. De provinciale geneeskundige inspectie voor de Volks gezondheid stelt een onderzoek in. Diamantzwendel te Montreux. De politie te Montreux had telegra fisch aan die te Amsterdam aanhou ding verzocht van drie Nederlanders, twee vrouwen en een man, die zich te Montreux zouden hebben bezig ge houden met'n zeer belanrijke diaman- tenzwendel. Er werd een zeer duide lijk signalement van de personen aan de Amsterdamsche politie verstrekt. Gistermiddag 4 uur zagen twee recher cheurs van de afdeeling zedenpolitie op het Frederiksplein twee vrouwen, wier uiterlijk geheel overeenkwam met het verstrekte signalement. De rechercheurs gingen het tweetal na en gingen vervolgens tot arrestatie over. De aanhouding bleek juist te zijn. Één uur nadien kon de man even buiten Amsterdam worden aangehou den. Bij fouilleering bleek het drietal voor ruim frs. 10,000 aan diamanten bij zich te hebben. De drie personen zijn aan het hoofdbureau van politie opgesloten, waarna de Amsterdamsche politie zich dadelijk in verbinding heeft gesteld met die te Montreux. De onbewaakte overwegen. Gisteravond omstreeks 9 uur is op den onbewaakten overweg nabij Noot dorp de 28-jarige smid A. Jongerius, toen hij met zijn motorfiets passeerde, door een trein gegrepen en op slag gedood. Hij zou binnenkort in het huwelijk treden. Waarschuwingen. De Burgemeester van Haps waar. schuwt voor de practflken van een onbekend persoon (of personen), die goederen bestelt(len) voornamelijk bij firma's, handelende in manufacturen en confectie of in rijwielen, en deze goederen laat afzenden aan het adres van J. C. van Delft, te Haps. Gebleken is, dat van Delft, die wel te Haps werkzaam is. doch te Schijndel woonachtig, van deze bestellingen niets afweet. Hfj weigert ook dergelijke zendingen te ontvangen. De Burgemeester van Beverwtyk geeft bezitturs van planten en boomen in everweging uiet in te gaan op aan biedingen van Albertus Wilhelmus Johannes Ikelaar. geboren te Amsterdam 3 November 1893, kweeker, wonende Vinkestraat 19 te Amsterdam, om door middel van z.g. bespuitingen met rood gekleurde vloeistof, welke bij onder zoek bij den plantenziektskundigen dienst te Wageningen slechts een op lossing van keukenzout bleek te be vatten, waarin een niet nader |e iden- tificeeren oliehoudende organische roode kleurstof was gesuspendeerd. Ikelaar houdt deze vloeistof in een klein model limonadeflesch bij zich en rekant voor een behandeling van een boom of een plant f 0.50. De behande ling haalt evenwel niets uit. CORRESPONDENTIE. Espee te Capelle. Uw ingezonden stuk kan zoo niet opgenomen worden. De vragen die U daarin stelt zijn geheel van persoonlijken of particulieren aard en behooren hier niet thuts. Als men spreekt over een brandspuit kan dit nog een ondergrond hebben van alge meen belanguwe vragen kunnen daarop toch zeker geen aanspraak maken. RED. Duivensport. De Combinatie, gevestigd hij den heer J. van Dun hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Noyon. Lostijd 8 uur v.m. Eerste duif 10.30.2. Laatste duif 10.46.7. Uitslag: 1, 19, 44, 46 J. Opperman; 2, 3, 5, 12, 26, 47, 54 P. Remmeren; 4, 17 F. Damen; 6, 11, 22, 25, 43 L. Mossel veld; 7, 56 P. Zijlmans; 8, 20, 21 A. v. d. Ven; 9, 10, 45 G. Laros; 13, 34, 40, 52 lil. Zacht; 14 Jo Couwenberg; 15, 35 H. Damen; 16, 36 Jan van Riel; 18 J. Emmers; 23, 38, 39 Jan v. Don gen; 24, 28, 37 Jan v. d. Linden; 27 B. Remmeren; 29, 41 A. Pijnenburg; 30 J. Bergmans; 31 C. de Bondt; 32 M. Soeterboek; 33, 53 Jos. Vrinten; 42, 50 C. v. Boxtel; 48 P. Stokkermans; 49 J. Remmeren; 51 F. v. d. Assem, 55 Jos. Valk. Derby vlucht: 1 Mosselveld; 2 Zijl mans; 3 v. d. Ven; 4 Couwenberg. Noodweer. Zondagnamiddag omstreeks half 6 ontlastte zich een waar noodweer bo ven onze plaats. Een Zuidwester on weersbui kwam langzaam aan opzet ten, doch hield een hagelbui in, zoo als ze de meeste menschen hier nog niet gezien hebben. In eenige minuten tijd was de straat bedekt met een ha- gellaag, op vele plaatsen een decime ter dik. De hagelsteenen waren ab normaal groot, sommige zelfs zoo groot als een duivenei. Met geweldige kracht kwamen ze tegen de ruiten en dakvensters en het is alleen aan den weinigen wind te danken dat de stof- felijke schade aan gebouwen en tuin derijen niet grooter is. In de Gast huisstraat, de Stationsstraat en enkele andere wijken werden verschillende ruiten vernield, terwijl veldvruchten en tuinvruchten veel schade bekwa men. Het autoverkeer stond eenige minuten stop, zoo dicht was het gor dijn van hagel dat neerviel. R.K. Begrafenisvereeniging. De R.K. Begrafenisvereeniging hield Donderdag jl. een algemeene leden vergadering in het patronaat. Een kleine 200 leden waren opgekomen. De vergadering was aangevraagd door de buurtschappen Heikant, Gasthuis straat en Berkdijksche straat. De Voorzitter, de heer v. Straaten opende de vergadering en zette uiteen dat de ze vergadering was uitgeschreven op verzoek van een drietal buurtschap pen, die zich niet kunnen vereenigen met het besluit der laatste algemeent bestuursvergadering, waar met 23 te gen 17 stemmen werd aangenomen, een 4-klassig stelsel in te voeren bij het begraven met den lijkwagen, zulks in afwijking, volgens spreker, met 't 3-klassig stelsel, uitgedrukt in het huishoudelijk reglement, waar ge sproken wordt van een gratis begra fenis en een begrafenis van een door 't Hoofdbestuur vast te stellen maxi mum- en minimum-bedrag. De Voor zitter verzoekt een der onderteeke naars van het verzoekschrift de aan vrage te willen toelichten. De heer Roelofs, lid van het Hoofdbestuur en Voorzitter der afdeeling Berkdijksche straat gaf zich als zoodanig op. Ge heel in afwijking met het gedane ver zoek hield spreker een pleidooi voor afschaffing van elk klassestelsel. Waar wij voor God allen gelijk zijn en Hij geen onderscheid kent, moeten wij na den dood geen onderscheid maken. Hij sloot met een voorstel tot contri- butieverhooging, als de zaak anders niet rendabel zou zijn. Een zestal sprekers gaven zich achtereenvolgens op om 't woord te voeren over de aanhangige kwestie. De twee eerste sprekers, de heeren Craneveld en Merkx weken echter beiden van de zaak af en hielden even als de heer Roelofs een pleidooi voor afschaffing van 't klassestelsel. De heer Tuerlings als derde spreker, sprak er zijn verwondering over uit, dat over dit punt een algemeene leden vergadering was aangevraagd. Hij ontkende niet het recht, doch ver klaarde dat dit niet volgens den geest der samenstellers, waaronder hij be hoorde, kon zijn. Waar het reglement de leden het recht toekent een alge meene vergadering te beroepen, was het de bedoeling, dat dit zou geschie den, zoo 't bestuur nalatig is in zijn taak. Wat is hier echter geschied? In de algemeene bestuursvergadering is een voorstel aangenomen van een 4-klasse-stelsel. De minderheid in 't bestuur is het daarmede niet eens en gaat de zaak bewerken om in een al gemeene ledenvergadering een uit spraak te krijgen. Spr. noemt dit ge heel verkeerd. Het strookt absoluut niet met den goeden vereenigingsgeest. Voor een bestuursvoorstel dat vol strekte meerderheid heeft gekregen, moet het geheele bestuur vechten, ook al strookt dit niet met zijn eigen wenschen. Kan men er zich niet mee vereenigen, dan mist men het recht hiertegen in een ledenvergadering te ageeren. Ook het schrijven van inge zonden stukken daartegen door hoofd bestuursleden noemt spr. niet stroo- kend met den goeden vereenigings geest. Hij wijst er op dat de voorgaan de sprekers de zaken anders willen behandelen, dan 't recht van deze le denvergadering is. Er kan hier ner gens over gestemd worden dan over 't voorstel 4-klassenstelsel en het stel sel uitgedrukt in 't reglement. Spr. zelf pleit noch voor 't een noch voor 't ander, doch wil opkomen voor p mentaire behandeling der zaken hier hedenavond gevaar lijdt. De statuten of 't reglement Spr(i nergens van drie klassen, nog vee],! der van bedragen door den voorzj genoemd. Het reglement spreekt een gratis begrafenis en van maxi] en minimum bedragen, die nog eens ingevuld zijn voor begrafenj waarbij de wagen met eenige ornjj ten zal versierd worden. Volgens v ker zijn hier alle gevallen nog te klaren en te bepalen, doch alleen Hoofdbestuur heeft hiertoe volgen reglement het recht. Hieraan iets anderen is een reglementswijzji waartoe deze vergadering niet bev is. Nog een drietal sprekers komen na aan 't woord, 't Gesprokene echter in hoofdzaak met dat der v< woordvoerders overeen. De heer Straaten antwoordt op de diverse ten door de sprekers aangevoerd, bijzonder op wat de heer T. ge heeft, waarmede hij het niet iB opzichten eens is. Tusschen 1 woordvoerders ontspint zich 4 een debat, dat per slot van rekei eindigde met de verklaring van voorzitter, dat hij zich volkomen 't standpunt van den heer T. kon eenigen, waarop hij liet stemmen de kwestie vóór het 4-klassig stefe) vóór het reglementsartikel. Met lil de 161 uitgebrachte geldige stem sprak de vergadering zich uit voot reglementsartikel, waarbij de heer' rens de hoop uitsprak dat het H# bestuur rekening zou willen met den hedenavond duidelijk ui sproken wensch der vergadering, j[MER MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 18 Aug. Ter markt waren heden aangevoerd: paarden, 42 veulens, 1 ezel, 862 mi runderen, 865 vette runderen, kalveren, 330 nuchtere kalveren, graskalveren, 459 schapen of ren, 36 biggen, 12 bokken of gi overloopers. Prijzen per Va kilo -. koeien 25-31 4042,5 ct., 46,548 ct.; stierent et., 3436 ct., 37,540 ct.; kalveif; 47,5 ct., 5055 ct., 57,562 ct. Prijzen per stuk van mager melkkoeien 210 tot 365, sti 120480, graskalveren 30- paarden 2Ó0325, slachtpaa 145—235, hitten 85 tot lens 60130, fok nuchtere kar 1827, slacht nuchtere kalveren 18, kalfkoeien 200355, pii 120170, vaarzen 180210, hij 1014, 1.40—2 per week. ff 0E Brieve fra Abonn Franc dit Van overnar Het Toen werd, i /ranters ordi zou ne: WwVl Ons blad kan 's Woensdags Zaterdags aan ons burea worden afgehaald 10 per week. iinliorn De van po echter ingezot damsct van zij hetielk cmile ook w hoofd- er n.b. bewakl den wi agentei ding d Inderd: van he Het wel aa voortgi spreke een „k chill d Bega dam n Voelen ordebe dit ge: kwam nog di officie* partict hom wnlei slrljdei commi de v* geenei Hee zelfde een n hebbe Het zijn, c terdan het ge berge verha; meest om h< de re* Indl feiten ii 1.45 Var van 1 R.K. - v<5 Genei gtes i den n Hand Nu oorz lan K. aarl stre II II II 70 ■I Cocos matjes prima kwaliteit

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6