Laai al Owe advertenties Nieuwe Schilmachine Fl. 3.00 Bierlaagh-r. d. Heijden, Waalwijk. B PLEEGOUDERS, Weckglazen, Steriliseertoestellen eks: go; 'nli lïi: teil etst idti 'gli larei ,zld ieei ind we mi lwi i vat lenst jart! choc »l ienii »evn( Ketst Spit en it Ie rein ore straat I illu erdj 'otnlti ad I meii srs II ang. L.C tonei en Noo if effen ol iljke an i nai vat gtoolt laaf atneit reken nooit n ind 1 ont iteju .schen i c en wei! oud- n i blij pathli geluk ameffl uitge ff U ren ii isctó groot chll«! larvan rt ziel enheli ir vu 3.1 84 alhlei ft Ingeii lingei n den U n v naam Ijnlei •ach# mdet' ooi heelt in die tengt' gebit zekei als halvf e IzelH aeleii bij U t vet arvai I, gegeven. Op dezen uw laatsten dag, dat U het onderwijs, de school en haar leerlingen gaat verlaten, zal ongetwij feld het spreekwoord bewaarheid worden .scheiden doet lijden", want die school en die leerlingen, zij zijn heide de uwe en het zal U moeilijk vallen van deze te schelden, doch daar la een tijd van komen en van gaan, De tijd van gaan in dezen is zeer nabij. Os dan, de overtuiging mede nemende, dat ge U geheel en al aan hen hebt gegeven, en dat ge uw beste krachten niet gespaard hebt, dan zai het schelden U niet zoo zwaar vallen en zult Gij straks met voldoening kun nen neerzien op uw neergelegden arbeid. Uit dankbaarheid voor de veie en goede lessen van U ontvangen, alsmede voor den aangenamen omgang In onze schooljaren, bied ik U na mens alle oud—leerlingen deze etui met zilver aan. Moge dit geschenk voor U het be wijs zijn van groote waardeering van nw willen en kunnen. Moge dit bij U alle aangename herinneringen aan deze jchool in uw leven terugroepen. Moge aan de andere zijde de blijken van belangstelling der oud-leerlingen U getuigen van hun oprecht medeleven. Wij hopen daarom, dat U van de wel verdiende rust nog vele jaren in ge zondheid moogt genieten. Thans ver zoek ik alle aanwezigen met mij uit te roepen een driewerf lang leve juffrouw Mazirel. Hierna verkreeg de heer Michael het woord en sprak als volgt Zeer geachte juffrouw! Bij uw afscheid van het onderwijs na 47 jaar aan onze school, hebben uw oud—leerlingen spontaan gedacht dezen dag niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Zij hebben U een feestdag bereid, die, naar wij alien hopen nog lange jaren in uw geheu gen zal blijven. Mej. Mazirel namens alle oud—leerlingen aanwezig of niet aanwezig, stel ik voor dit glas te le digen op uw welzijn. Vervolgens werd de eere—wijn rondgediend. Na deze aanbieding verkreeg de Burgemeester het woord en sprak als volgt Wanneer U, zeer geachte mejuffrouw Mazirel, bi] gelegenheid van uw ver Irek uit de school, bij gelegenheid levens van het beëindigen van een groot gedeelte van uw maatschappelijk werk, van verschillende zijden hulde en dank wordt gebracht dan mag bij hen die U huldigen het gemeente bestuur, Uw werkgever niet ontbreken. Een groot aantal jaren, grooter dan bet totaal der dienstjaren, die een ambtenaar als regel haalt, hebt ge aan deze school, in dienst van deze ge meente gewerkt. Qij hebt dat gedaan op een wijze, die allen lof verdient en die blijk gaf van groote liefde voor uw werk. En dat giet maar gedurende een gedeelte van al die jaren, maar vanaf het begin tot aan het einde toe In uwen arbeid zijt ge jong geble ven niettegenstaande de jaren voorbij gingen en tot op dit oogenblik toe had de schooi in U een voiie kracht, zoo niei meer dan een voile kracht. Een nog kort geleden door het Rijks schooltoezicht uitgebracht rapport be treffende de school, waaraan ge hebt gewerkt, gewaagde met bijzondere waardeering van uw werk in de school Uw arbeid was u dus nog niet te zwaar. Dat ge niettemin hebt gemeend hem te moeten neerleggen, kunnen we, gezien uw leeftijd, begrijpen en billij ken tevens. De meerdere rust, die ge zoekt is wel verdiend en wordt U van harte gegund. We zeggen U dank voor al wat ge voor het onderwijs In het algemeen en voor de Heistraatsche school in het bijzonder hebt gedaan en we huldigen U voor de wijze waarop ge van den aanvang af tot aan het einde toe uw werk hebt volbracht We wenschen U toe dat God U moge geven na dit welbestede leven nog vele jaren van welverdiende rust. Het woord werd hierna nog gevoerc hoor het hoofd der school, den heer 1. Benjaminse, die zich met de vol gende woorden tot haar richtte Geachte juffrouw Mazirel. Het is vandaag een zeer bijzondere hag. Het kan wel ais een unicum in he annalen der onderwijswereld wor- hen opgeteekend, dat een onderwijze rs gedurende 47 jaar het onderwijs °P een en dezelfde plaats en op een en dezelfde school heeft gediend. Het iets heel bijzonders, dat een onder wijzeres 48 dienstjaren achter den rug heeft. En als wij in aanmerking nemen hoe vaak het gebeurt, dat een onder wijzeres voor korteren of iangeren tijc verlof noodig heeft, dan treft het ons yeel te meer, dat U gedurende al die jaren zoo goed als nooit voor ziekte behoefde te verzuimen. Niet alleen om uw gezondheid van lichaam heb ik bewonderd, doch vooral ook om uw gezondheid van geest' om uw reinheid van ziel, om uw opgewekt held, om uw levenslust, om uw werk kracht, om uw oprechte vroomheid en bovenal om uw groote liefde, uw «efde voor God en de menschen, voor hu groote menschen en vooral uw on ultputtelijke lièfde voor de jeugd, voor kinderen. U hebt schatten van befde aan de kinderen gegeven en kan nooit genoeg worden ge waardeerd. Gelukkig de kinderen, ge< "Mig al de menschen, die zich aan uw liefde hebben mogen koesteren en dat zijn er niet weinig. Hoevelen zijn er niet, die uw vriendschap ge noten hebben en nog steeds genieten. Ze zijn ontelbaar; het zijn er niet honderden, maar duizenden. Wij heb ben U bewonderd om uw grooie werkkracht, Onvermoeid waart ge altijd bezig. Zelfs in de uren tusschen de schooltijden gaaft gij U rauwlijks den ijd om iets te gebruiken en pas was de laatste beete broods genuttigd en uw maaltijd beëindigd, of gij vondt weer werk voor uw bezige handen en voor uw onvermoelden geest. Juffrouw Mazirel, wij hebben U bewonderd om uw ijver en nw geduld de klas; uw onuitputtelijk geduld om zelfs d'e traagste geesten de noodige icennis bij te brengen. U noemde dat Kikvorschenkruien" en in die kunst hebt U het merkwaardig ver gebracht. Thans gaat U de school verlaten, doch nog langen tijd, nog zeer veel jaren zult U in de herinnering van ontelbaar velen blijven voortleven. Gij hebt U met alles wat in U was aan uw werk gegeven. Gij hebt met blijmoedigheid uw taak volbracht. Gij hebt vreugde gegeven aan zeer veel kinderzielen. Jw stelregel was: „Wat kunnen wij. zehalve kennis, aan de kinderen beter ;even dan goedheid, vreugde en liefde." Daarom danken wij allen U, juffrouw Mazirel, wij danken U voor hetgeen {ij in die vele jaren gedaan hebt, Vloge het U gegeven zijn nog langen tijd van uw welverdiende rust te ge nieten. Gij gaat wei van ons heen, maar in gedachten zullen wij bij U blijven. Laten onze gedachten U om zweven, wanneer gij in uw stille huis zult zijn teruggekeerd. Mej. Maztrel, wij danken U zeer, voor al wat gij voor ons geweest zijt in die 20 jaren, die wij met U hebben mogen samen werken. Ons leven is in dien tijd met liet uwe samengeweven, U zijt een stuk van ons teven geworden en wij voelen er ons te gelukkiger omons even werd er rijker door. Vergun mij U een klein aandenken aan te bieden als een bewijs van dankbaarheid voor de hartelijke vriendschap, die U aan ons gezin gedurende ai die jaren betoond hebt. Ik hoop, dat U dit nog langen tijd en in goede gezondheid zult mogen gebruiken en wij hopen, dat U ons en de school niet zult vergeten. Het woord werd verder nog gevoerd door de Inspectrice van het O.L. in de inspectie Tilburg, den heer B. de Noo, oud hoofd der O.L school a.d. Nieuw straat, den heer W. G. Treffers, oud hoofd der O.L. school in de Kom, d n heer E. Colet. hoofd der O.L. school In de Kom, den heer J. Kraak, voorzitter der ouder commissie en de heer A. M. Verheljden, lid van den Raad, die allen in hartelijke bewoordingen de schei dende onderwijzeres hulde en dank brachten. Aan het eind van deze huldiging bracht mej. J. E. Mazirel dank aan de spreekster en de sprekers en aan allen, die hebben medegewerkt om dezen dag tot een overgeteiijken te maken. Zij sprak hierbij als volgt„Geachte aanwezigen 1 De dag, die thans is aangebroken, heb ik reeds lang met bezorgdheid tegemoet gezien, omdat het niet gemakkelijk valt een werkkring te verbreken, die 48 jaar heeft bestaan. Toen ik deze betrekking aanvaardde, was ik 19 jaren en nu heb ik door Gods goedheid den leeftijd van 66 jaar mogen bereiken. Wat is er in dien vervlogen tijd niet veranderd. Mijn eerste leerlingen zijn opgegroeid tot mannen en vrouwen, tot vaders en moeders, ja zelfs tot grootmoeders en grootvaders. Zoodat voor 2 jaar het zeldzame gevat heeft voorgedaan, dat ik een paar leerlingen op school heb gekregen van het derde geslacht. Thans is hier een commissie van oud-leer. lingen aanwezig, die zich als om strljc beijverd heeft, om mij bij mijn afscheic een huldeblijk aan te bieden. Ik ste' dit op hoogen prijs en bedank de commissie en de vrouwelijke collectan ten hartelijk voor al de moeite, die zi zich hebben getroost om het noodige geld bij elkaar ie krijgen. Ook onze geachte Burgemeester en de leden van den Raad zijn hier aanwezig om ml te huldigen. Het is voor mij het on omstootelijk bewijs, dat mijn werk zeer gewaardeerd wordt. Dit toont ook onze geachte Inspectrice door hare aanwe zigheid. U heeft me nooit onvriendelijk bejegend, maar altijd getoond, dat U veel belang in mijn werk stelde. Ik dank U daar hartelijk voor. En nu wend ik mij tot den weledelen heer B. de Noo, die op den leeftijd van 82 jaar nog hier aanwezig wil zijn, om mij mede te huldigen. Wat hebben we samen 27 jaren gezellig gewerkt aan de geestelijke opvoeding der Capelsche kinderen 1 Ik zag U dan ook met vee leedwezen vertrekken, doch u moes rusten en ik moest er in berusten. Doch na regen kwam zonneschijn, De ledige plaats werd weer aangevuld door den weledelen heer Benjaminse, die mij van het begin tot het einde steeds' met de meeste welwil lendheid heeft behandeld. Zoo ook zijn echtgenoote, die mij altijd gastvrij in haar woning heeft ontvangen. Verder is hier nog vertegenwoordigd de ouder commissie, het personeel der verschil lende scholen, de weledele heer W. G Treffers en ten slotte ook nog den heer A. v. Riet, met wien ik 10 jaar heb samengewerkt en verder alle aan wezigen, die mij op de een of andere wijze hebben gehuldigd, breng ik hier mijn hartelijken dank. Doch voor ik deze rede eindig mag ik vooral niet vergeten, dat God de eere toekomt van alles wat ik op dezen dag mag ontvangen. Want wie bewaarde mij op mijn ganschen levensweg voor onge lukken, wie gaf mij de kracht om bij felle winterkou den langen weg van Besoijen tot de school in de Heistraat af te leggen. Daarom gevoel ik maar al te zeer, dat God de eere toekomt van al de zegeningen en weldaden, die ik steeds mocht ontvangen, Hierna sprak de voorzitter van het huldigingscomité nog een woord van dank tot alien, die aan deze huldiging ïebben medegewerkt, waarmede het offlcieele gedeelte was afgeloopen. Zeer veel schriftelijke gelukwen- schen en telegrammen alsmede enkele bloemstukken w.o. van het personeel der O. L. school in de Kom, van het personeel der O. L. School te VrlJ- loeve—Capelle, van de afd. Waalwijk van het N.OG. van de afdeeling Sprang—Capelle van Volksonderwijs, van het personeel der Bijzondere School in de Nieuwstraat had de scheidende onderwijzeres in ontvangst te nemen. 's Middags 2 uur was het feesi voor de leerlingen der school in de Nieuw straat, waarbij zij hun vertrekkende onderwijzeres verschillende liederen oezongen. Ter afwisseling werden de kleinen getracteerd. Des avonds van 5 tot 7 uur werd door haar receptie gehouden van welke gelegenheid zeer veel oud— eerlingen gebruik gemaakt hebben om hun vroegere onderwijzeres nog maals dank te zeggen voor het van haar genoten onderricht. Na deze receptie vereerde het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" mej. Mazirel met een serenade, waarbij zij namens deze vereeniging gecom plimenteerd werd door den heer j. Michaël. Tot slot van dezen huldigingsdag gaf het muziekgezelschap bij de school een concert, dat door honderden be langstellenden werd bijgewoond en de feestvreugde in de Nieuwstraat niet weinig verhoogde. CAPELLE. Ds. H. van Heijst te Waardhuizen heeft voor het beroep naar de Ger. Kerk alhier bedankt. Tot bestuurslid der Paarden- houdersvereeniging „Ons Belang" is gekozen de heer G. van der'Hoeven. De voetbalvereeniging Excelsior organiseert op 13 en 20 Sept. a.s. seriewedstrijden, waarvoor 8 vereeni- gingen zijn uitgenoodigd en prachtige prijzen uitgeloofd worden. Door onbekende oorzaak ont stond j.l. Zondagmiddag terwijl de bewoners afwezig waren brand in de bakkerij en woning van den heer H. van A. aan den 2en Loonschendijk, Het vuur greep zoo snel om zich heen dat aan blusschen niet te denken viel en zoodoende slechts weinig gered kon worden. De brandweer was spoe dig ter plaatse. Op initiatief van de oudercom missie werd de verjaardag van H.M de Koningin Wilhelmïna j.l. Maandag middag gevierd met een kinderfeestje voor de leerlingen der O. L. school in de Kom. Zeer veel werk was door de kleinen gemaakt aan de versiering van fietsen, trekkarren e.d. Hiervan werd een stoet geformeerd, waarmede in optocht, vooraf gegaan door een achttal muzikanten, door het dorp werd getrokken. Na afloop van den optocht werden de kleinen getracteerd. 's Avonds werd een lampionoptocht gehouden Een en ander bracht heel wat drukte teweeg. Bij den j 1. Zaterdagavond ge houden schietwedstrijd door de afd. Sprang Capelle van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm werden de prijzen behaald door R. v. d. Schans le, C. J. van Dongen 2e, T. v. Dongen 3e, D. Kuijsten 4e, D. v. d. Werken 5e, E. Haverhals 6e, A. v. d. Mast 7e, A. W. Zwart 8e, L. Chabot 9e, A Nieuw koop 10e, A. Hommel lie, R. Tim mermans 12e. G. Boer 13e en K. Brouwers 14e. Bij het op 29 en 30 Augustus 1.1. gehouden Nationaal Muziek- en Zangconcours te Utrecht werd in de Eere-afdeeling Zang, waarvoor als ver plicht nummer gezongen werd „O, zoek het licht" van J. J. Sicking, geen enkele le prijs toegekend. De gemeng de koren .Aurora" Ammerstol. „Nieuw Leven" en ,'t Rozeknopje" van Ca- pelle behaalden allen een 2en prijs met slechts gering punten verschil. Onze zangvereeniging behaalde 272 p. Gezien het bedanken van enkele goede krachten in de laatste twee jaar door huwelijk, nog een goede pres- tatie. Kenners van zang roemden de uitvoering, doch heeren juryleden stellen in deze afdeelingen steeds hoogere eischen, wat den zang zeer zeker ten goede zal komen. Voor rekening van den heer M. van der Velden te Kaatsheuvel werd aanbesteed het bouwen van een woon huis, waarvoor als volgt ingeschreven werd Gebr. de Pont, G'berg f 8589.— A. Couwenberg, Dongen 7600.— L. Polman, den Dungen 7420.— J. v. d. Broek, Waspik 6694.— v. Alphen, G'berg 6590.— Gebr. v. d. Ven, Kaatsheuvel 6548.— H. Maas, Waalwijk 6397.— C. B. Timmermans, Sprang 6347.— A. Kleingeld, Kaatsheuvel 6250.— B. Kielen, 'sGravemoer 6235.— A. Rosenbrand, Capelle 6170.— C. den Teuling, Kaatsheuvel 6150. C. J. Kolsteren, Kaatsheuvel 5998.— A. Vermeeren, Loonopzand 5995.— Zondagmiddag dreef hier op ge ringe hoogte over den buitenpolder een luchtballon, komende uit oostelijke richting. Duidelijk was te zien, dat de ballon dalende was. Naar wij verna men is de daling geschied over den Nieuwen Maasmond. LOONSCHENDIJK. De verjaardag van H.M. de Koningin is j.l. Maandag door de leerlingen der openb. school op prettige wijze gevierd. Na 's morgens te hebben deelgeno men aan de aubade voor het gemeen tehuis te Kaatsheuvel, hebben zij des middags prettig feest gevierd op een weide bij de school, welwillend afge staan door den heer D. Verhagen. Dank zij de offervaardigheid van alle ouders der leerlingen, konden de kin deren onthaald worden op verschil lende tractaties en konden vele leer lingen na afloop met hun gewonnen prijzen opgetogen huiswaarts keeren. De taak van 't schoolpersoneel werd zeer verlicht door de lofwaardige wijze, waarop de ouder- commissie zich inte resseerde voor het welslagen van dit feest. Zulke kindervrienden bewijzen, dat een ouder-commissie, ook aan een kleine school, goed werk kan ver richten ten bate dier school. Jammer was het, dat de taak der leiders werd verzwaard, door oorzaken liggende buiten 't bereik van het personeel der openbare school. DRUNEN. Het was van de tooneel- vereeniging van de Jongenscongregatie een goede gedachte om 't tooneelstuk „Sbyiock, de Jood van Venetië" nog maals voor het voetlicht te brengen. Het is een stuk, dat ver uitgaat boven wat men doorgaans van dilettanten te hooren krijgt en 't steit zware eischen. Een woord van lof aan de spelers die dit hebben aangedurfd. Om ruim 5 uur opende de Eerw. Heer Kapelaan Willemsdèze uitvoering en heette de talrijke aanwezigen wel kom. Vervolgens werd een korte uit eenzetting gegeven van 't stuk, waarna de opvoering een aanvang nam. De rollen waren in goede handen en werden uitstekend vertolkt, er werd ongedwongen en vlot gespeeld. Ook decor, grime en costumeering waren zeer goed verzorgd. Ter gelegenheid van den ver jaardag van onze geëerbiedigde Konin gin Wilhelmina werd Zondag een groot instrumentaal en vocaal concert gegeven in den tuin bij den heer Th. Elshout door de Harmonie „De Vol harding" alhier met medewerking van de Zangvereen. „De Vriendenkring" uit Haarsteeg. Om 6 uur was de groote tuin reeds gevuld met belangstellenden, waarna om half zeven het concert 'n aanvang nam. Een prachtig program werd ten gehoore gebracht, zoowel door de har monie onder leiding van den heer A. van Huiten, als door de zangver eeniging onder leiding van den heer van Beurden. Na elk nummer volgde een welverdiend applaus. Na afhop dankte de Voorzitter der harmonie, de heer Sikkers, de beide vereenigingen voor de mooie kunst dezen avond gepresteerd. Tot slot werd 't Wilhelmus gezongen. ADVERTENTIëN. GETROUWD E. F. van der Plui]m en A. Wilmont, die, mede namens wederzljdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 27 Aug. '31. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en geduldig lijden, voorzien van de H H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 59 jaren, onze innig geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer Wilhelmus Gerardus van Heesch, Echtgenoot van Mejuffrouw MARIA POLS. Wij bevelen den dierbaren overledene in Uwe gebeden aan. Wed. W. VAN HEESCH- POLS. C. VAN REE- VAN HEESCH. P. VAN REE. G. VAN HEESCH, P. VAN HEESCH- VAN DELFT en Kind. Zr. WILHELMINE, Rel., Moerdijk. JEANNE. 10. Waalwijk 30 Augustus 1931. Nieuwstraat 33. ij deze betuigen wij onzen hartelijksten dank, speciaal aan het buurt-comilé en het dames comité, voor het ons bereide schitterende en onvergetelijke feest ter gelegenheid van onze diamanten bruiloft. Ook besten dank aan de zeer velen in Waal wijk, die op welke wijze ook blijk gaven van hunne belangstelling. Wij kunnen niet dankbaar en voldaan genoeg zijn voor zulk een feest, dat wij nooit zullen vergeten. FR. VAN DELFT RIKA VAN DELFT-WERTZ Kinderen en Familie. Waalwijk, September 1931. DE NUMMERS welke de Humorist AUG. DE LAAT morgenavond van 8 tot 10 uur zal voordragen voor den Vlaamschen Kath. Radio Omroep te Leuven, golfl. 339 M„ zijn met Muziek verkrijgbaar aan het adres AUG. DE LAAT, Korvelsche Weg 123, Tilburg, Teleph. 1368. Prijs f 0.50 per Exempl, 46952 Vertrouwd echtpaar m. 1. geen kinderen, waarvan goede infor maties te bekomen zijn, kan geplaatst worden In het westiaad. Man met alle tuinwerk op de hoogte. Bekendheid met auto strekt tot aanbeveling. Vrouw voor huishoudelijke bezigheden. Vrij wonen, vrij licht, loon Fl. 20.— per week. Brieven onder No. 114 N V. Boekh. M. DIJKHOFFZ, Plaats 27, Den Haag. 46948 Een instelling voor maat schappelijk hulpbe oon zoekt voor een bijna vierjarig R. K. jongetje die bereid zijn dit kind geheel jen belangeloos te verzorgen. Brieven onder No. der advert. Bureau van dit blad. 46951 voor slechts U kunt hiermede schillen Aardappelen, Appelen, Peren en Knolvruchten, van eiken vorm. VERDER KOOLSCHAVEN, KOOLMESSEN. SNIJBOONENMOLENS 2-gaals I qua. 1.90. SNIJBOONENMOLENS 2-gaats I qua. met roestvrije mesjes 2.25. SNIJ BOONENMESJES EN BEUGELTJES. INMAAKPOTTEN, glashard, die niet doorslaan. en Onderdeelen. idq dei belt 1O0! VI, iChoc! lUt Steeds het nieuwste.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3