Nieuws nil Kaatsheuvel. WESTERLAKEN s „De Echo uan het Zuiden" in ADVERTEEREN IN PLAATSELIJKE BLADEN Koffie 30-35-64-76 en 90 cl, D pond Rijst 7-910-12-16 en 20 cl. p. pond «Ziet onze Etalage.» Marktberichten. Het is nu de tijd nette Dienstbode, ADVERTEEREN IN DAGBLADEN Heeren adverteerders Adverteeren in dit blad is dus noodzakelijk, maar ook voldoende F Grootesfraat 327 - WAALWIJK. Eenige van onze lage prijzen Enz. Enz. Enz. A. G. M. ELSHOF. MOSTERD AZUNEN TAFELZUREN SLA-OLIËN natuurlijk veel beter en ook noodzakelijk. PLEEGOUDERS, dit laatste volkomen te kunnen ver— eenigen en zegde de volle medewer king van het Gemeentebestuur toe. Zooals bekend zal de eerste Maand- markt gehouden worden op Donderdag 17 September a.s. en vervolgens eiken derden Donderdag van iedere maand. Verschillende extra bussen zullen er op dien dag rijden, terwijl voor de bewoners van Zuilichem, Poederoyen, Aalst, Nederhemert en Welt 'n speciale bus zal loopen. Zij, die een standplaats wenschen, waarvoor de grootte is bepaald op 4 Meter, kunnen dit vóór 10 September aanvragen aan den Marktmeester. Stadhuis, Heusden. In een bijeenkomst der R. K Tooneelvereeniging Kunst en Vermaak werd besloten Donderdag 10 Sept. a.s. per auto een uitstapje te maken naar Nijmegen. A. s. Zondag neemt de voetbal club Longa deel aan den eindwedstrijd van de serie by RWB te v.m. Besoijen. Kaatsheuvel, 5 Sept. 1931. St. Elisabeths—vereentging. Het financieel jaarverslag der St, Elisabethsvereenlging geeft aan ont vangsten f 1778 79'/a en aan uitgaven f 1720,85, zoodat er een voordeelig saldo is van f 58,24'/2. Jonge Werkman. Tot directeur van „de Jonge Werk man" is door Z.H.E. Mgr. Diepen benoemd de weleerw. heer F. de Klijn. Aanbesteding. Uitslag van de op 2 Sept. j.I. gehou den aanbesteding van een dubbel woonhuis te Loonopzand voor rekening van den heer P. Onzelen te Bussem onder architectuur van den heer H. van den Heuvel te Kaatsheuvel C. B. Timmermans te Sprang f 6593 A. M. Vermeeren, Loonopzand f 6097 Gebr. v. d. Ven, Kaatsheuvel f 5729 M. Verspeik, Udenhout f 5650 A.M. Stalpers, Loonopzand f 5347 C. v. Hest, f 5285 Gegund aan C. v. Hest te Loonopzand. Kinderspelen. Waar op Koninginnedag het perso neel der Broederscholen voor het meerendeel absent was, konden de kinderspelen op dien dag niet door gaan. Zaterdag 5 Sept. om half drie n.m. zullen deze thans op het D.E.S.- terrein gehouden worden. Alleen de jongens nemen aan de spelen deel. Er wordt gespeeld volgens klassen en om het publiek, dat gratis toegang heeft op het terrein meer attractie te ver- leenen, zullen in vakken naast elkaar telkens meerdere groepen aan de spelen deel nemen. Daartoe in staat gesteld door de gehouden collecte heeft het bestuur van KB. gezorgd leder kind een ptijsje te kunnen uit reiken. Ongetwijfeld zal evenals andere jaren de belangstelling zeer groot zijn. Industrie. In tegenstelling met meerdere andere plaatsen zijn er thans in onze plaats meerdere schoenfabrieken die over stelpt zijn met werk, zoodat met over- werkvergunning gewerkt wordt of deze is aangevraagd. SPORT. H.E.C.—EMMA 4—5. J.I. Zondag werd op het H.E.C.- terrein bovengemelde wedstrijd ge speeld. Begunstigd door ideaal voet- balweer en ten aanschouwe van een talrijk publiek laat scheidsrechter Dekkers om ruim half 3 beginnen. Van het begin af ontwikkelt zich een snel en enthousiast spel. Beide doelverdedigers worden aan den tand gevoeld, doch men vindt ze op hun post. Het is reeds spoedig te zien dat hier twee gelijkwaardige tegenstan ders in het veld zijn. Emma gaat het eerst tot een algemeenen aanval over. Er ontstaat een scrimmage voor doei, waaruit zij weet te doelpunten, 1(i. Doch dit doelpunt werkt bij de H.E.C.- er.s als olie op het vuur. Emma wordt geheel op eigen helft teruggedrongen en het is aan haar doelverdediger te danken dat er niet gedoelpunt wordt. Keer op keer komen de H.E.C.'ers te rug en eindelijk wordt hun werken dan ook beloond door een mooi schot, hetwelk in een doelpunt wordt omge zet, 11. Lang pleizier hebben zij hier niet van. Bij een onverhoedschen uitval van Emma talmt onze achter hoede te lang, waarna de Emma-mid- voor geen moeite heeft om zijn club andermaal de leiding te geven, 21. H.E.C. blijft doorwerken en aanvat op aanval wordt ondernomen. Dan maakt een der achterspelers van Emma hands juist buiten het straf schopgebied. Geheel haar elftal stelt zich in doel op. De H.E.C.-centervoor neemt den strafschop en plaatst hem onhoudbaar in den rechter beneden hoek. Een prachtig doelpunt. H.E.C. heeft alzoo den stand wederom gelijk gemaakt, 22. Spoedig hierna is het rusten. Na de rust blijkt het dat de H.E.C.- midhalf is vervangen en dat Knuist nu meespeelt. Reeds aanstonds wor den er van weerskanten vinnige aan vallen ondernomen, doch zonder suc ces. Emma is nu even aan het woord en weet haar sterkte op gelukkige wijze in een doelpunt om te zetten. Thans komt er meer teekening in den strijd. Kort achter elkaar wist Emma nog tweemaal te doelpunten, zoodat de stand nu 52 is in hun voordeel. Dit wordt H.E.C. wat al te bar. Vin nig wordt er gespeeld met H.E.C. het meest in den aanval. Diverse geheide kansen worden om hals gebracht. Eer het einde echter is gekomen, heeft H.E.C. nog tweemaal weten te doel punten, zoodat de stand nu is 54 in het voordeel van -Emma. Zoo kwam het einde van dezen in de be,ste verstandhouding gespeelden wedstrijd. De leiding was bij Dekkers in uitstekende handen en we hopen dezen arbiter nog meerdere malen te zien. Het tweede elftal kon het in Baard wijk op de seriewedstrijden tegen Sporters niet bolwerken en verloor j met 6—3. Het was voor de jongens een handicap, dat verscheidene spe lers verhinderd waren, zoodat zij met een gehavend elftal op weg moesten. Ondanks dat hebben zij zich nog kra nig geweerd. Moed gehouden H.E.C.- ers en de volgende maal maar beter. R. W. B. De 1.1. Zaterdag gehouden serie- wedstrijden hebben een regelmatig verloop gehad. We noteeren de vol gende uitslagen: StormvogelsSparta Capelle 10. SDO SprangBSV alhier 50. NEO SprangCapelle 31 Longa HeusdenNeerlandia 20. De eindwedstrijden zullen plaats hebben op 19 September. Zondag 30 Aug. speelde R.W.B. te gen een Longa-comb. met verschil lende jongere spelers. Door R. W. B. werd na een ,spannenden wedstrijd met 32 gewonnen. Zeer zeker een mooi resultaat, daar Longa op 1 uit zondering na over goede spelers be schikte, doch het voornaamste is dat ook R. W. B. goed partij gaf, al was het Longa-spel beter afgewerkt. Zondag 6 Sept. gaat R. W. B. met twee elftallen naar Oss. R. W. B. I speelt tegen Sportvereen. 1920 1, ter wijl R.W.B. 2 tegen het 2e elftal van genoemde vereeniging zal spelen. Hoewel vanwege den Rerum Nova rum-dag te Utrecht niet met volledige elftallen gespeeld kan worden, kun nen het toch nuttige oefenwedstrijden worden. Vertrek om 12. uur met een van de nieuwe H. B.-bussen. KORFBALCLUB. (Ingezonden). Waalwijk, 3 Sept. 1931. Op Zaterdag 8 Augustus werd in Musis Sacrum een oprichtingsverga dering gehouden voor een Korfbalclub hier in Waalwijk. Na de noodige propaganda slaagde deze vergadering naar aller wensch en op dezelfde vergadering, die des avonds om half 9 gesloten werd, was door het voorloopig bestuur er vooral op gewezen, om ook naar buiten allerlei propaganda te maken tot aan werving van nieuwe leden. En niet tevergeefs. Verschillende nieuwe le den hebben zich inderdaad opgegeven en het laat zich dan ook aanzien, dal Waalwijk spoedig over een flinke Korfbalvereeniging kan beschikken. Maar ook; of de sporthaters, of de booze tongen hebben niet nagelaten een hinderpaal te worden voor den bloei van de nog zoo jeugdige veree niging, want ofschoon reeds vermeld dat de vergadering om half negen ge sloten was en alle leden en bezoekers dier vergadering het vergaderlokaal hadden verlaten (ook al omdat juist dien avond de Zangver. TAVENU een extra repetitie had) loopt toch dooi Waalwijk het praatje dat de korfbal- lers(sters) 's Maandags 10 Augustus (dus een datum waarop de korfbal club heelemaal niet bij elkaar geweest is) des nachts tot drie uur gefeest'en gefuifd zouden hebben. Gaarne sporen wij allen aan, om onze Korfbalclub door heel Waalwijk bekend te maken, maar eischen daar bij, dat wanneer er over onze club gesproken wordt, er niets gezegd wordt wat onwaar is en waardoor de vereeniging schade lijdt. Wij spreken dan ook het hierboven vermelde lasterpraatje ten sterkste tegen en betreuren het zeer dat onze vereeniging reeds bij de oprichting een dergelijk verwijt naar 't hoofd is gegooid. U Mijnheer de Redacteur, beleefd dankzeggend voor de verleende plaats ruimte. Het Bestuur der Korfbalvereeniging W.K.C. H. V. V. Groote seriewedstrijden, te geven door de Loonschhoekjesche voetbal vereniging HVV op Zaterdag 5 Sep tember 1931. Aanvang 3 uur preries. Quick WaalwijkStormvogels Kaats heuvel om 3 uur. D.V.O.K. KaatsheuvelB.S.V. Besoij en om 4 uur. Zwaluwen Waalwijk-Kaatsheuvelsche Boys 3 om 5 uur. S.D.O. SprangStormvogels 2 Kaats heuvel om 6 uur. Op Zaterdag 13 September begin nen de finales om 3 uur. DRUNEN. Zondag j.I. speelde Sporters 1 tegen H.E.C. 2 in een seriewedstrijd te Baardwijk. Sporters 1 won met 7-3. A.s. Zondag om 2 uur komt het W.S.C.-combinatie elftal alhier op bezoek. DUIVENSPORT. DRUNEN. Zondag hield de postduivenveree niging „de Postduif", gevestigd in het café A. v. d. Geld een wedvlucht van uit Compiègne. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 4, 5, 6, 9 Gebr. Ravensteih-van Loon; 2, 8 Gebr. Maas-v. Oers; 3 Vv Viveen-v. Ravenstein; 7 F. v. Hullen de Wit; 10 J. Stiphout-Puileis 11 Fl. Bergmans. Speciaal Gebr. Maas-v. Oers. Eerste koningspoule Gebr. Raven- stein-v. Loon. Tweede koningspoule W. Viveen-v. Ravenstein. Eer.ste over- duif W. Viveen-v. Ravenstein. Tweede overduif G. Bruurmijn. Kampioenschap werd behaald door F. v. Hulten-de Wit met 254 punten. Eerste prijsduif bereikte het hok om 3 uur, 29 min. 20 sec.; laatste prijsduif om 6 uur, 46 min. 29 isec. Maandagvoormiddag. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 28 Aug.4 Sept. Geboren :Lambertus A. M. zv. W. van Hooft en P. van Kuik. Petro- nella J. dv. J. de Haan en W. M. Pul lens. Overleden: A. Konst oud 61 jaar. W. G. van Heesch echtgenoot van M. Pols, oud 59 jaar. F. Hexspoor echtg. van M. A. M. van den Berg oud 70 jaar. Huwelijksaangiften: G. M. de Graaff 26 jaar en H. J. Verhuist 27 jaar, beiden alhier. P. L. van Eeten 29 jaar en W. J. Kooien 28 jaar beiden alhier. P. v. d. Wiel 29 jaar te Drunen en Th. A. Kroot 28 jaar al hier. Huwelijken: G. Th. v. Assen oud 32 jaar en A. Steenbergen oud 28 jaar beiden alhier. H. G. Wagema- kers oud 30 jaar en J. P. Brekelmans oud 33 jaar, beiden alhier. J. Th. Muller oud 29 jaar en C. W. Brans oud 28 jaar beiden alhier. IngekomenW. A. Verhoeven van Maastricht. - C. M. Rossen van Zaan dam. A. M. van Son van Nieuw- kuijk. P. Bruggink van 's Bosch. H. J. Stevens van Oudheusden. Vertrokken: M. W. J. M. ter Heerdt naar Culemborg. H. I. van Hulten naar 's Bosch. A. Landinger naar Hooglanderveen. H. M. Berns naar Losser. L. van Hooft en echtgenoo- te naar Ooltgensplaat. P. van der Hammen naar Den Haag. J. A. M. Zeeger.s naar Oirschot. C. Koster en gezin naar Zeist. R. F. Adriaan- se naar Zevenaar. B. Schanz naar Dongen. J. G. Hoetjer ijaar Veen- dam. M. J. Jasper naar Beesel. C. W. v. Boekei naar Tilburg. B. A M. Brouwer naar Eethen. C. M. Leijtens naar Breda. G. B. Jansen naar Oss. M. W. Heijhuurs naar Zevenaar. J. A. A. M. en A. K. J. M. de Mol naar St. Michielsgestel. RAAMSDONK. Van 22 t.m. 28 Augustus 1931. Geboren: Antonius C. zv. Marinus M. Zijlmans-van de Goorbergh. Bertus M. zv. Johannes H. Roosen- brand-van Wijngaarden. Johannes J. M. J. zv. Antonius H. M. J. Bre- jaart-Staps. Huwelijken: Johannes L. Blankers oud 24 jaar en Petronella C. Broeders oud 26 jaar. Hendrikus M. van Alphen oud 35 jaar en Johanna M. Gerritsen oud 37 jaar. Overlijden: Maria C. de Klerk wed. van J. Nuijten oud 77 jaar. Johan nes A. Baijens oud 65 jaar. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De koning der melodie". Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, „Het laatste bolwerk". Zaterdag van 9'/210 uur. Concert Liedertafel „Oefening en Vermaak" op de kiosk. Zondag 12u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De koning der melodie". Zondag 6 en 8'/2 u. Luxor Bioscoop, „Het laatste bolwerk". Maandag van 7-8 30 u. Athletiek voor leden en aspirantleden K. en V. Waalwijk, 21 Aug. 1931. Varkens f 18 Eieren 5'/2—6 ct. om zich te abonneeren op dit blad Men ontvangt de tot 1 October ver schijnende nummers gratis. En de tijd van lezen breekt weer aande najaars- en wintertijd staat voor de deur; dan verlangt men meer naar z'n courant dan gedurende de zomer maanden. Men interesseert zich meer voor alles, maar zeker voor gemeen telijke aangelegenheden. En welk blad zet U de zaken van plaats en streek beter en uitgebreider voor dan H6T blad voor Waalwijk, de Lang straat en de wijde omgeving. Men vindt daarin nieuws op elk gebied hoofdartikelen, binnen- en butten- landsch nieuws, gemengde berichten, kinderrubriekvooral nieuws uit eigen plaats, uitvoerige raadsver- stagea enz. enz. Abonneert U dus nu, de prijs is f 1.25t 1.40 p. p. per kwartaal; van onze colporteurs 10 ct. per wetk. DE ADMINISTRATIE. Gemengd Nieuws. Ernstig auto ongeluk bij Oldebroek. Gistermiddag omstreeks 3 uur heeft opiden Zuiderzeeschen Siraatweg nabij Olderibroek een ernstig auio-ongeluk plaats gehad. Een personenauto komen de uit de richting Elburg geraakte op een gegeven oogenblik blijkbaar door dat de bestuurder de macht over het stuur kwijtraakte tusschen de tramrails en slingerde daarna dwars over den straatweg tegen een paal van de eiec- trische geleiding. De paal brak af. De auto sloeg daarna over den kop waar bij de beide inzittenden uit den wagen werden geslingerd. De beide heeren kwamen in een langs den weg ioopende sloot terecht. Toen zij op het droge waren gebracht bleek de heer F. van Gils, architect te Rotterdam reeds te zijn overleden. De tweede inzittende de architect Buizing uit Ridderkerk kreeg een wonde aan het hoofd. Hij klaagde over pijn in de borst. De gewonde werd per ziekenauto naar 't ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Het lijk van den heer van Oils, die ongehuwd was. is naar het lijkenhuis op de begraafplaats te Oidebroek ver voerd. De auto is geheel vernield. Ongeluk of misdrijf? Het onderzoek van de politie langs de spoorlijn Arnhem - Utrecht in ver. band met het vinden van een zwaar gewonde in den D-trein uit Utrecht heeft tot resultaat gehad, dat langs de lijn nabij Maarn een revolver is ge vonden. Het onderzoek wordt voortgezet. Mijnongeluk. In een schacht van een mijn bij Nuneaton in Warwickshire heeft giste ren een ontploffing plaats gehad, waar door vier arbeiders gedood en acht gewond zijn. Het reddingswerk van een tiental vermisten is onmiddellijk krachtig ter hand genomen. Tweehonderd personen verdronken. Naar uit San Juan Portorico gemeld wordt, zouden tengevolge van een plotseling wassen van een rivier te Ponce twee honderd personen ver dronken zijn. Tal van huizen en hutten van in- boorlingen werden door het water meegesleurd. Tot nu toe werden tien lijken geborgen. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. St. Nicolaas Ziekenhuis. Naar wij vernemen zal dr. Duqnstee, oogarts te 's-Bosch, om de veertien dagen des Donderdags, te beginnen a.s. Donderdag 10 September, streek- uur houden in het St. Nlcolaas-Zieken- huis alhier, des namiddags van 4 tot 5 uur. Aanbesteding. Uitslag der door het Architecten, bureau van Ree Bossaerts te Waal wijk gehouden publieke aanbesteding voor den bouw van een woonhuis aan de Baardwijksche straat te Waalwijk, voor rekening van den Heer L. C. Snoeren te Tilburg H. Kramer, Waalwijk f 4150.— J. v. d. Aa, 4080.— J. Nieuwenhuizen, Sprang „4071.— H. Boot, Waalwijk 4070. J. Kooien, Waalwijk 40 0. M. Wijnands, Waalwijk „3994.— Fa. Wed. A. Aarts Zonen Waalwijk „3975 A. Vermeer, Waalwijk 3973. J. v. d. Broek. Waspik 3949. W. v. d. Hammen, Waalwijk 3895. Fa, Gebrs v Boxtel A. v. Breugel, Tilburg 3850. P. A. Kramer, Genderen 3836. C. Timmermans, Sprang 3747 Gegund aan den laagsten inschrijver. IS NATUURLIJK ZEER OOED, MAAR IS VOOR EEN BEPAALDE PLAATS OF STREEK Mogeii wij eens een paar voorbeelden aanhalen voor heeren adverteerders van groot belang Weten zij b.v. dat dit blad In meer dan 85°/0 van alle buizen in Groot-Waalwijk komt? Weten zij b.v. dat dit blad in bijna 80°/0 var. alle huizen der gemeente Sprang-Capelle (Capelle, Sprang en Vrijhoeven) komt Dat wil dus zeggen dat geen enkel blad b.v. in die plaatsen een dergeltjke publiciteit biedt, waar het natuurlijk ook mini- tieus gelezen wordt, anders zou men er zijn abonnementsgeld niet voor over hebben 1 DE ADMINISTRATIE. WO Briei fr Abon Fran Dl' Versterking telefoon. Er is in onze gemeente deze week vlug werk geleverd. Met het oog op voortdurende toename der :eie- foon—aansluitingen in onze gemeente, moest in de Groote Straat van 'i post kantoor tot aan de Besotjensche straat een telefoonkabel van grooter capaci teit worden gelegd en in de Mr. van Coothstraat een nieuwe kabel aan de Oostzijde, waar nu alle aansluitingen aan weerszijden gemaakt zijn op den kabel onder den westelijken troiitoir. Dit werk is door de tirma Nolte uit Eindhoven aangekomen en verleden Maandag Is zij daaraan met een groot aantal arbeiders, waaronder vele werk- loozen begonnen De legelrijen moesten worden opgebroken, een greppel ge graven, kabel gelegd, enz, enz. en dat over zulk een afstand. Vandaag, Zaterdag is dat geheel gereed gekomen, waaraan ook de Gemeentewerken een groot aandeel heeft; deze zorgde voor de herstrating en gisteren zagen we zelfs een 25-tal metselaars tegelijk aan 't werk, zoodat ook dit herstraten zeer vlug verliep en hedenmorgen alles gereed is geko- men. Een woord van lof voor dit vlot werk aan aannemer en Gemeente werken. Onzen ingezetenen is aldus veel last bespaard. Volgende week moet de firma Nolte de aansluitingen van de Oostzijde Mr. v. Coothstraat van de Westkabel overbrengen op de nieuwe Oosrkabel. Zij denkt daarmee in die week gereed te zijn, wat wij gaarne hopen. Dan is alles in 14 dagen gebeurd, dank zij een goede vlotte samenwer king tusschen aannemer, toezicht van den telefoondienst en Gemeentewer ken, niet 't minst van de bedrijfs. leiding der fa. Nolte te Eindhoven. SPRANG. Onze dorpsgenoot A, Smits slaagde deze week voor bel toelatings-examen tot de 3e klas van het Gymnasium te 's Hertogen bosch, Voorwaar een kranige prestatie van dezen jongeman, die door Ds. Fokke® alhier is opgeleid geworden in ti« maanden tijd en na de gewone lagere school te hebben door loopen geen onderwijs meer had genoten. Aan Ds. Fokkema en A. Smits onze hartelijke gelukwenschen. ADVHiK'iJSNTléW. Een instelling voor maat schappelijk huipbe oon zoekt voor een bijna vierjarig R. K. jongetje die bereid zijn dit kind geheel en belangeloos te verzorgen. Brieven onder No. der advert. Bureau van dit blad. 46951 Voor direct gevraagd een zelfstandig kunnende werken. Niet beneden 18 jaar. P. VERMEER v. GALEN Baardwijksche straat, Waalwijk. De Dielrk groots' gelegd binner «klc iel pl lol d moet saliepl heel n gevolg plattel glsch groote voorst koloni held i de st moetei za/ b.v worde aanvat Iijke vorm met 1 aannet pachte In ei] zelf m huis, i dit p millioi aan I Mer ultvoe hoopt lOO.OC vai En puike waar, en voordeeliger prijzen, Zullen U naar „Ons Voordeel" wijzen. Aanbevelend, 'li U AI 6) Mar schuv zijn h ander man, hij di was. I hem it schaf 1 Toe tot ee glimh dan c geledr maar m'n - Dat deed vloek stoel had het gi Er ontst: de tc beidei vlug ver s ren V J

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10