Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. KAREL DE MOL. Voor. MOÖÖDBRABAND I MOL is het adres iül Winkelnieuws. FEÜiLLETOfl NUMMER 71. ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1931. 54e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERD, AG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Telefoon No. 38. Telegr.-Adres: ECHO. Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD GEMEENTERAAD. HERPT c.a. Aanwezig alle leden, die direct na opening hun eeden afleggen en ge ïnstalleerd worden met nog een woord van gelukwensch door den voorzitter. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing goedgekeurd, behoudens een paar opmerkingen van het lid van Herpt, waarmede met het samenstellen der notulen dezer ver gadering rekening zal worden gehou den. Tot wethouders worden herkozen J. C. van Bokhoven en A. W. Verhoe ven, beiden met 60 stemmen. Wethouder van Bokhoven uit den wensch deze vier jaren in vriendschap en toegenegenheid met den raad te mogen doorbrengen en bedankt voor de benoeming. Wethouder Verhoeven sluit zich hierbij aan. Den secretaris-penningmeester van het Burgerl. Armbestuur, de heer F. A. J. van Liempt, wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend. De zekerheidsstelling van den te benoemen nieuwen penningmester wordt op 2000 gesteld en genoegen genomen met een persoonlijken borg tocht. Tot isecr.-penningm. van het Burg. Armbestuur wordt benoemd uit een voordracht van M. Buijs Jzn. en M. v. Bokhoven eerstgenoemde met 7 stemmen. Op een vraag van het lid v. Herpv of voor deze betrekking een oproeping was gedaan, deelde de Voorzitter mee zulks niet noodig te achten, waarop het lid v. Herpt vroeg zulks in het vervolg wel te doen. Voor iels goeds Op naar Mol Mol is ook voordeeliger Mol blijft goedkooper. Tot leden van de commissie tot we ring van (Schoolverzuim worden met 6 stemmen en 1 blanco herkozen de heeren P. de Man, G. Muijen, M. van Bokhoven en A. Th. Kouwenberg. Het ambtenarenreglement, dat den leden van den raad was thuisge stuurd en waarop het lid v. Herpt enkele aan- en opmerkingen had in gediend, en enkele gedeelten ter schrapping of bijvoeging had aanbe volen en waarvan er maar een door wethouder Verhoeven en het lid Vei hoeven werd gesteund, dat nog werd verworpen, met 4—3 stemmen werd vastgesteld, waarop sluiting volgde. RAAMSDONK. Dinsdagavond kwam de raad de zer gemeente ten raadhuize te Raams- donksveer in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Edelachtbare heei Moons, burgemeester. Aan de orde is: 1. Beëediging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden. De heeren raadsleden leggen in handen van den Voorzitter de voor- i geschreven eeden af. De Voorzitter wenscht de raadsle den van harte geluk. Voor de oude, herbenoemde raadsleden is deze her benoeming een bewijs van apprecia tie, voor de nieuwe leden een beroep i van de ingezetenen op u, dat ooik gij de belangen dezer gemeente op waar dige wijze zult behartigen. Het is mij altijd een waar genoegen een nieu wen gemeenteraad jfce verwelkomen. Thans doe ik een beroep op u allen en op uw aller medewerking. In het vertrouwen, dat gij naar best vermo gen de belangen onzer gemeente zult behartigen, hoop ik, dat Gods zegen op uw werk moge ruisten. 2. Benoeming wethouders. De Voorzitter doet voorlezing van een schrijven van den heer J. W. F. I M. de Klijn, waarbij deze zijn ontslag j aanbiedt als lid van den gemeente- j raad. De Voorzitter zegt, dat de heer de Klijn steeds op buitengewone wijze zijn taak als wethouder heeft ver vuld en altijd zijn beste krachten voor de belangen der gemeente heeft gegeven, waarvoor hij, als Voorzitter van het College van Burgemeester en Wethouders en van den gemeenteraad den heer de Klijn hartelijk dank meent te moeten brengen voor hetgeen van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. (Nadruk verboden). 5) Waar is de oude Briton? De oude man grijnsde zachtjes. Hij zal er ook wezen, antwoordde hij. In orde, Coombe. En nu zullen we Sam Baxter er eens in laten tippe len. Ik zal hem leelijk aan het lijntje houden. Hij zette zijn monocle beter in het oog, keek de zaal rond om te zien, waar zijn handschoenen waren en vond ze op de tafel, waar hij ze neer gelegd had en terwijl hij de deur opende, riep hij: Hè, knaap, een rij tuig! De deur ging achter hem dicht, maar nauwelijks was ze gesloten of de man, aangeduid als Baxter, ver liet zijn plaats bij de toonbank en ging eveneens de straat op. Met eenige moeite was de oude man langs Gorkett en zijn vrienden gedrongen tot aan de toonbank. Luister eens heeren, riep Gor kett, ik geef nog een rondje champy en dan ga ik naar huis. Ik heb geld genoeg Hij zweeg plotseling, voelde ang stig zijn zakken na; zijn kin ging naar beneden en een blik van schrik kwam in zijn oogen. Wat is dat nou. stamelde hij. Er heeft iemand mijn geld gestolen! Verbaasd keek men op. Tubbs achter de toonbank staakte z'n werk. - Wat! Nonsens, Enery, hijgde hij Er zijn geen dieven in m'n huis. Voel nog eens jongen. Hij klauterde onder de toonbank uit en kwam in de gelagkamer om te helpen zoeken. Maar al het gezoek in Gorkett's zakken was tevergeefs. Geen enkel bankbiljet kwam voor den dag. De jongeman was buiten zichzelf. Het is weg, gilde hij. Het is weg. Mijn geld is weg! Ik ben beroofd, ge- ruineerd. Hier, geef me mijn geld te rug, hoor je niet! Geef mij mijn geld of ik zal Woest keek hij in het rond en toen zijn oog op Bilcher viel, die het dichtst bij hem stond met een lichtelijk ispot- tende trek om zijn mond, vloog hij hem naar de keel. De groote bookma ker wankelde even, maar herstelde zich direct. Den woesten bediende bij den kraag pakkend, schudde hij hem ruw door elkaar en smeet hem in de armen van Tubbs. Blijf met je handen van me af, idioot, of ik zal je je gezicht in me kaar slaan. Ik heb jou geld niet! Gorkett keek hem hulpeloos aan. Iemand heeft het. Iemand moet het hebben, jammerde hij. Tubbs trachtte hem te kalmeeren, maar de anderen ischenen weinig vriendelijk gestemd te zijn jegens den man op wiens kosten ze pas cham pagne hadden zitten drinken. Alleen de oude meneer, in zijn wijde zwarte jas had een woord van sympathie. Nu heeren, zei hij, houdt dien jongeman nu niet voor den gek. Als door hem in deze functies voor de gemeente is verricht. Hierna worden tot wethouder ge kozen de heeren: J. C. Schoenmakers (aftr.) met 7 stemmen, de Bont 3, Lankhuijzen 1 en de Bruijn 1; en Mr. Th. A. H. M. Heere met 11 stem men, terwijl 1 stem in blanco is uit gebracht. De Voorzitter richt zich thans tot de heeren wethouders en wenscht hen geluk met het buitengewoon vertrou wen, dat in hen wordt gesteld. Vooi den heer Schoenmakers is deze her benoeming een groote voldoening, voor Mr. Heere een hooge onderschei ding. Uw jeugdige leeftijd, zoo zegt de Voorzitter tot Mr. Heere, belette den gemeenteraad niet, het ambt van wethouder op uwe schouders te leg gen. Ik hoop, dat dezelfde belangen, die den heer de Klijn bezielden bij de vervulling zijner taak, ook de uwe mogen zijn. Heeren wethouders, ik dóe een be roep op u om in deze zware dagen de taak van de leiding van 't dagelijksch bestuur der gemeente te vervullen. Gij zult uit den aard van het ambt met mij in nauwe relatie istaan en in sa menwerking met mij verschillende zaken moeten afhandelen. Ik hoop, dat hier eendrachtige eensgezindheid zal blijven heerschen in het College. De heer Schoenmakers dankt voor het in hem gestelde vertrouwen bij zijne herbenoeming tot wethouder en voor Waalwijk en Omgeving. Voordeelige prijzen gezellig winkelen prettige vakkundige bediening. Knopen Is bi| ons een genoegen. lederen middag en avond: RADIO CONCERT, j iemand het geld heeft, laat hij het dan teruggeven. De bookmaker keek den raren man spottend aan, terwijl Gorkett door bleef jammeren: Ik ben geruineerd, ik hen geruineerd! De tranen liepen over zijn wangen. Het goedhartige oude heertje scheen plotseling een inval te krijgen. Ja, naturlijk, riep hij, dat is de man die het moet hebben gedaan! - Wie, wie, schreeuwde Gorketi en hij rukte zich los van Tubbs die j hem nog steeds vasthield. Nu, heb je dien man niet gezien met een bolhoed op en die geruite j broek aan, die vent die daar de krant j zat te lezen. Ik heb hem langs je zien loopen, juist toen je uit de bil jartzaal gekomen was. Reken maar hij heeft het. Gorkett kreeg weer hoop. Waar is hij heengegaan, riep hij opgewonden. De deur uit en de straat op. Ik zag hem links afslaan. We heb ben nu allen tijd. Ik zal je helpen om hem te vinden. Ik ken hem direct terug alls ik hem zie. Vooruit ga mee. Al sprekende opende hij de deui en wachtte op Gorkett. De anderen haalden hun schouders op en sche nen niet te veel te voelen voor zoo'n achtervolging. Gorkett's „Vooruit heeren, help me zoeken" was voor doovemans ooren gesproken. De jon geman keek nog eens rond en de herinnering aan zijn verlies kwam weer boven: Als ik hem niet te pak ken krijg, ben ik geruineerd! gilde hij weer. Zijn oude vriend pakte hem toen resoluut onder den arm en Gorkett ging njet hem mee de straat op. Hoofdstuk IV. Wat, een ander geruïneerd? Wat zou dat! Dan kunnen we elkaar troosten Dfte spottende woorden deden de, bezoekers van de bar in de richting van den spreker kijken. Het was Wilfred Denver, die tegen de deur van de biljartzaal leunde. Hij nam de omgeving op met een koude uitdruk king op zijn gelaat. Toen liep hij op het gezelschap toe en drong tusschen de bezoekers door naar de toonbank. Allé, Tubbs, geef me een ander glas, riep hij. Nu, meneer Denver, me dunkt, dat u nu genoeg gehad hebt, vond de waard. Dat zal ik toch moeten beoor- deelen, meende Denver verstoord. We leven in een vrij land. Hij greep het glas dat de waard hem nogal onwillig overhandigde, ging er mee naar zijn oude tafeltje en viel weer in zijn stoel neer. De straatdeur ging open en een man stapte naar binnen. Toen hij Denver zag, bleef hij staan en een triomfantelijke lach krulde zijn lip pen. Geoffrey Ware keek op dat mo ment, alsof hij zich verheugde over het welslagen van een lang gekoesterd plan, alsof hij 'n gehaten tegenstander ten langen leste verslagen aan zijn voeten zag liggen. Ware stapte op Denver's stoel toe en gaf hem een klap op den rug. En, Will, ouwe jon gen, hoe gaat het? Denver ging rechtop zitten en keek den vrager aan. Hij fronste de wenk brauwen. Ik ben niet meer bij mijn volle verstand en verder gaat het ellendig, antwoordde hij stroef. Dus blijf maai uit m'n buurt, Geoffrey Ware. Ware lachte gedwongen. Onzin, Will, zei hij, ik heb je nooit zoo hel der zien kijken. Ik ben er erg blij om... ter wille van Nelly. Denver sprong overeind; hij zag er opgewonden uit en balde de vuisten. Ter wille van wie, zei hij. Van Mevrouw Denver, je vrouw. Neem me niet kwalijk dat ik haar bij den naam noemde, antwoordde Ware, terwijl hij een pas achteruitging. Zoo als je weet Denver, ben ik met haar verloofd geweest. De blikken der beide mannen kruisten elkaar. Ze was te verstandig om met jou te trouwen hé? zei Denver met 'n lach, Welke onaangenaam klonk. Ware kreeg een kleur. Haar keus doet haar eer aan, dat moet ik zeggen, grijnsde hij. Ja, en ze zal me trouw blijven door dik en dun, riep Denver met warmte. Dacht je soms, jou gluiperd, dat mijn vrouw jou niet doorzag? Dacht je dat ik niet wist, waarom jij altijd om mijn huis heen sluipt, onder voorwendsel, dat je mijn vriend bent. Ware had moeite zich in bedwang te houden, maar hij slaagde er toch in. Kom Will, zei hij, je weet, dat ik het je niets kwalijk neem, dat je troggelt. In ben alleen maar blij dat dat ze zoo'n aardige, vriendelije, nette echtgenoot heeft gekregen. Denver spande zich in om zich goed te houden. Ik heb je gewaar schuwd, schreeuwde hij meer dan hij sprak. Neem mijn raad nu aan en blijf uit mijn buurt. Wordt vervolgd. I III Waalwyksclie en Lanptraatscbe Courant, kliiij MWTSCHAPPy VAB YEfKEKERIftt OP HET LEVEfl av~ Hel Adres

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 1