iÉlGHO VAN HET ZUIDEN H. Kolsteren-Lagarde, Versche iirlili's Speculaas Spam H. Holsleren-Laöarde, H. de Bont-v. Huiten Comestibles en Kruidenierswaren provinciaal nieuws. Nrr 71. Zaterdag 5 Sept. '31. 54e Jrg. DERDE BLAD. Koninginnefeesten Vereeniging Oranjehuis. PROGRAMMA Kinderfeesten Waalwijk- Centrum Zaterdag 5 September 1931. 2.15 uurVerzamelen van alle school kinderen woonachtig in Waalwijk- Centrum aan de Burgemeester v. d. Klokkenlaan. Meisjes Zuidelijk van den rij weg jongens Noordelijk van den rijweg. Opstellen achter oranjevaanljes waarop leeftijd vermeld staat, zoodra mogelijk daarna in optocht naar de Markt met muziek en tamboers in 2 groepen. Route meisjes; Mr. van Coothstraat— Grootestraat—Markt, jongensBurg. v. d. Klokkenlaan— Stationsstraat—Markt. Zang op de Markt van alle kinderen; daarna in 2 groepen naar het W S C—terrein met muziek en tamboers alsvoor. Route meisjes: Stationsstraat—Paral lelweg—WSC terrein, jongens: Grootestraat—Putstraat- Parallelweg—WSC terrein. Na aankomst op het terrein wordt eerst gezongen korte toespraak van den voorzitter den heerj W. van Heesbeen. Na afloop van den zang aanvang der spelen en wedstrijden. Na afloop van de' spelen en wedstrij den uitdeeling van versnapering aan alle deelnemende kinderen en uitreiking der prijzen aan de winnaars door den Voorzitter. 7—8 uur: Marsch van de Gymnastiek- vereeniging W. G, V. Route Stationsstraat—Burg. v. d. Klokkenlaan—Mr. van Cooth straat—Grootestraat— Putstraat Parallelweg—Stationsstraat 8 uurConcert op de Markt van de Kon. Erk. Harmonie .Concordia" te Loon-op-Zand., 1. Oud Wilhelmus. 2a. Aux bords du Rhin. Marsch R. Herzer. 2b. Ouverture zu oper. Mignon Thomas, arr. A. A. Groot. 3. Ungarische Tanz, Brahms. 4. Suite-Ballet, Fr. Popy. 1 Mazurka. 2 Pizicato. 3 Valse lente. 4 Largo. 5 Galop-finale. PAUZE. 5. Vers la Lumière, Marsch Blankenburg. 6 Concertino voor 2 clarinetten L. Herman. 7. „Atilla" Grande Fantaisie sur l'opera. Verdie, arr. Roeien. 8. Immer oder Nimmer, Walzer, E. Waldieufel 9. Overture Raymond, A. Thomas. in de pauze eenige Zangnummers van de Liedertafel .Oefening en Ver maak" 1 Wilhelmus. 2 Mijn land is een land der Zee. Mosmans. 3 Domine Salvam Fac Giesen, 4. Het Geuzenvendel op de Thuismarsch. v. Wamel. Na afloop van het concert rondgang met muziek door de plaats. Trouw aan Oranje. (St. Ant. Parochie.) 3 uur. Opstellen van den Optocht in de 2e Zeine (hoek St. Crispijnstraat.) Hieraan kan door alle schoolgaande kinderen worden deelgenomen, doch ieder kind moet getooid zijn met Oranje. 4 uur. Aankomst op het feestterrein, gelegen aan den grintweg achter de boerderij van Mej. Wed. de Haan. Hier wordt gezamenlijk het „Wilhelmus" en het „Wien Neerlands Bloed gezon gen, waarna de kinderspelen beginnen opgeluisterd door de Harmonie „St. Crispijn Na afloop uitreiking der prijzen op het terrein. Des avonds om half acht opstellen van den Lichtstoet voor Café P. van Daelen. Des avonds om half negen Groot Concert door de Harmonie St. Crispijn. Na afloop van het concert taptoe joor de geheele Parochie. Oranje Boven (v.m. Baardwijk 2 uur n.m. Samenkomst van alle schoolkinderen. Voor de jongens aan de R.K, Bijzondere Jongensschool voor de Meisjes aan de R.K Bljz. Meisjes school. Daarna wordt gemarcheerd naar de muzieknis, alwaar door de jongens en meisjes gezamenlijk gezongen wordt. 2.30 uur. Afmarsch aar het speel terrein gelegen in de Baardwijksche straat (hoek Spoorlijn) voorafgegaan door de Harmonie .St. jan". Na aan komst op het speelterreii vangen direct de spelen aan die beshan uit blokjes rapen, hardloopen, touwtrekken, kaats ballen, balkruien, tonroiien.eierloopen, blaastrappen, blaasslaan, zaKcenloopen, sprietioopen, mastkllmmen tn hinder- nisloopen. Na afloop der spelen uitrehing der grijzen en uitdeeling van versnape ringen, 8 uüir. Concert op het raadhuisplein door die Harmonie „St.Jan" en Lieder- Groolestraat 201, Waalwijk. Wij leveren U steeds: Het nieuwste, Het beste en toch zeer voordeel!g. Beleefd aanbevelend. Zoo juist ontvangen: 25 cent per half pond. Wij hebben ook prima AMANDEL SPECULAAS. Bel U even No. 139 op en het wordt U vlug thuis bezorgd. tafel „Tot Bloei der Toonkunst. Na het eerste nummer der harmonie korte toespraak door den voorzitter van „Oranje Boven" den heer C. Pullens. Na afloop van het concert taptoe oor v.m. Baardwijk. Vereeniging Koninginnedag. Programma voor de Koninginnefeesten op 5 Sep- tembex-, te geven door de vereeniging Koninginnedag te v.m. Besoijen. 2 uur n.m.Opstellen aan de Haven, van de Gymnastiekvereeniging „Kracht en Vlugheid", de schoolkinderen en muziek. 2.30 uur n.m.: Afmarsch door Groo testraat, Westeixxde, Besoijenschestr. naar het voetbalveld van R.W.B., al waar eenige Vaderlandsche liederen worden gezongen en kinderspelen zul len worden gehouden. De prijzen worden uitgereikt na de kinderspelen. 7.45 uur n.m. zal door de zangver- eenigingen op de kiosk gezongen wor den. 8.30 uur n.m. Avond-concert, te ge ven door de Muziekvereeniging „de Volharding" uit Drunen. Na afloop avondconcert: taptoe. Het pohueuur is voor hedenavond gesteld op 1 uur. Waalwijk, 5 Sept. 1931. Het bezoek van den Ned. Gezant te Pretoria aan de Kamer van Koop. handel en Fabrieken. Aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk werd Donderdag het aan gekondigde bezoek gebracht van Zijne Excellentie Mr, Dr. Lorentz, buiten gewoon Gezant en gevolmachtigd Minister van Nederland bij de regee ring der Zuid—Afrikaansche republiek te Pretoria. De Gezant werd vergezeld door den Voorzitter en den Secretaris der Commissie voor den Nederlandsch- Zuid—Afrikaanschen Handel te 's Gra- venhage. Van de gelegenheid, die aan de in- dustrieelen uit het gebied der Kamer geboden werd om de mogelijkheid van export hunner artikelen naar de Unie van Zuid Afrika met den Gezant te bespreken, werd zoowel van de zijde der schoen- als van de lederindustrie een druk gebruik gemaakt. Bij de be sprekingen, die een geanimeerd en zakelijk verloop hadden, bleek o.a. dat sommige Europeesche landen een beduidenden afzet van schoenen en leder in ZuidAfrika hebben. Enge land geniet, in tegenstelling met de heerschende meening, geen prefe rentie wat betreft invoerrechten op deze artikelen. Hoewel de moeilijkheden zeker niet gering zullen zijn, kreeg men den in druk, dat als gevolg van het persoon lijk, contact met den hoogsten verte genwoordiger van ons land in Zuid Afrika en door schriftelijke voortzet ting der gehouden gedachtenwisseling via de Kamer van Koophandel en de Commissie voor den Nederlandsch— Zuid-Afrikaanschen Handel, toch wel practische resultaten mogelijk zijn. Ook enkele autoriteiten, waaronder de Burgemeester van Waalwijk en de Directeur der hier gevestigde Rijks school voor Leerlooiers en Schoen makers, maakten hunne opwachting bij zijne Excellentie. Na afloop der besprekingen werd door de Kamer aan den Gezant en de hem vergezellende Heeren een lunch aangeboden in Hotel Verwiel, waarbij mede aanzaten enkele leden van de afdeeling grootbedrijf en van de afdeeling kleinbedrijf der Kamer. Een langdurig bezoek werd ge bracht aan de Timturschoenfabrie ken, welkjjbedrijf met zeer veel belang, stelling werd bezichtigd. Brabantsche Industriedagen. Zooais bekend, zullen de deel nemers aan de Brabantsche Industrie- dagen (pltn. 150 deelnemers) ook onze gemeente met een bezoek vereeren. De heeren komen Zaterdag 12 September ten ongeveer 9 uur alhier aan uit 's Bosch en zullen dan ver deeld in groepen van ongeveer 20 personen de navolgende fabrieken bezoekenKon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel, Timtur schoen fabriek J. C. Spapens' schoenfabrieken, E, W. Klijberg-Pernots Stoomschoen- fabriek „Hollandia", N V. Lederfabriek v.h. Van lersel, Witiox Co., Leder- fabriek „De Amstei", Chroomleder- fabriek v.h. Van Dooren de Greeff Rijksvakschool voor Schoenmakers en Leerlooiers. Ten 10,15 zal een ontvangst plaats hebben door het Gemeentebestuur van Waalwijk en tën 10 30 vertrekken de heeren naar Tilburg, Verlof. Naar wij vernemen zal burgemeester Moonen a s. Zaterdag voor veertien dagen met verlof gaan en vervangen worden door den waarn. burgemeester wethouder Eibers. De burgemeester zal zijn verlof onderbreken ter ontvangst van de deelnemers van de Brabantsche indu striedagen, die Zaterdag 12 September onze gemeente en verschillende indu strieëele inrichtingen alhier zullen be zoeken. Burgerwacht. Naar wij vernemen vordert de orga nisatie der Burgerwacht in onze ge meente goed. Een aantal personen, welke in de nieuwe organisatie leiding zullen geven, hebben zich beschikbaar gesteld om de noodige maatregelen te treffen tot samenstelling der burger wacht. Het voornemen bestaat, een actieve Burgerwacht te vormen, bestaande uit 4 afdeelingen, elk van ongeveer 30 personen. Uit elk der parochies zal een volledige afdeeling worden samenge steld. Wanneer de burgerwacht tot stand is gekomen, zal worden getracht, met financieele hulp van rijk en gemeente een schietbaan aan te leggen, waarop met scherp geschoten zal kunnen worden en waarop dan ook jaarlijks schietwedstrijden gehouden zullen wor den. Voor de organisatie van de burger wacht hebben zich de volgende heeren beschikbaar gesteld Voor de Parochie St. JanTh. J. J. Burmanje, P. J. Hobbelen, J.N. Hooij maaijer, L. van der Lee, P. W. de Rooij en E, Verdurmen. Voor de St. Antoniusparochie j. W. de Graaf en A. W. van Ravenstein. Voor vm. BaardwijkC. P. van Brun- schot en A. H. de Leeuw. Voor vm. Besoijen Th. J. Nuijten, N. G. Scholten en P. Wouters. De ruiter groep der Don Kozakken komt naar Waalwijk. Naar wij met belangstelling verne men heeft het bestuur der voetbalver. WSC een overeenkomst gesloten met de bekende Don Kozakken, waarbij deze vermaarde ruitergroep een voor stelling zal geven van hare bekende staaltjes van zeldzame dressuur en geweldige rijkunst op het terrein der vereeniging op Zaterdag en Zondag middag 12 en 13 September a.s. Polltiediploma. Naar wij vernemen zal de Inspecteur van Politie alhier, de heer N. Hoeben, dezen winter weer een cursus geven ter opleiding voor het politie-diploma. Voor dezen cursus die op 1 Oct. aanvangt kan men zich bij den heer Hoeben opgeven. R.K. H.B.S. en R.K. H.H.S. Voor het 2e toelatingsexamen der R.K Hoogere Burgerschool met 3 j.c., en R.K. Hoogere Handelsschool met 5 j. c. te Waalwijk zijn geslaagd, voor de le klas C. Spitters, W. Pullens, G. Maas, B. Mombers, L. Klerkx te Waalwijk; J. Metselaar te Heusden F. Ritselaar en C. Pelders (voorw.) te Drunen A. Leijsten te Kaatsheuvel en W. van Leeuwen te Geertruidenberg. Afgewezen: 1. Voor het her-examen van de 4e naar de 5e klas der R.K. Hoogere Handelsschool zijn nog geslaagd A. van Engelen alhier, H. v. Mil (voorwaardelijk) alhier en L. Rutgen te Geertruidenberg. Hengstenkeurlng. Donderdagvoormiddag had alhier de Rijksnajaarshengstenkeuring plaats, uitsluitend voor 't Stamboek N. S. Tg. Goedgekeurd werden de volgende hengsten Edelhert. Oldenburgsch, N.S.Tg. I8V2 i- Fokker E. Rüscher te Stollham. Eigenaar N. v. Heljst te Nuenen. Erfgraf, Oldenburgsch, N S.Tg. 216, 14'/i j. Fokker H Rogge tejethansen (Old Eigenaars Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Richard lil, Oldenburgsch. N S.Tg. 238, 17'/j j Fokker H. Behmer te Moorsee (Old Eigenaar Polder Steenen Muur te Werkendam. Prins Rheinfürst, Oldenburgsch N S. Tg. 305, 3V2 j- Fokker Georg. Bartels te jaderaussendeich (Old) Eigenares Coöp. Ver. tot Verbetering van het paardenras in 't Land van Heusden en Altena te Meeuwen. 1 Hengst werd afgekeurd. Loterij.vereeniging. In het café der Wed. van Drunen alhier is onder den naam „Op hoop van zegen" een loterlj-vereeniging opgericht. Het bestuur is samengesteld uit de heeren A. Timmermans, voor zitter, P. de Leeuw, secretaris en mej. Wed. van Drunen, penning— meesteresse. 40.jartg huwelijksfeest. Het echtpaar P. Colijn-Borstlap in WETEN JULLIE NU NOG NIET DAT DE FIJNSTE SIGAAR IS Alleen verkrijgbaar bij Grootestraat 199, Waalwijk. 't Kerkpad alhier, vierde Donderdag onder groote belangstelling zijn 40- jarig huwelijksfeest. Door de buurt genoten was het Kerkpad ter eere van de populaire oudjes met een eerepoort en met hei-slingers versierd, heigeen een feestelijk aanzien gaf. 's Morgens te elf uur werd het echtpaar gefeliciteerd door den heer Varossieau namens de buurt. Hij wees op het zeldzame feit van een 40-jarig huwelijksfeest dat de oudjes is ten deel gevallen en op de goede eigenschappen die zij beiden bezitten. Verder wenschfe hij de jubilarissen Gods besten zegen op hun verder levenspad. Spr. bood een prachtige petroleum hanglamp aan. Door 'n dochtertje van den heer van der Linden werd een prachtig bloemstuk aangeboden. Des avonds was er voor de buurt genoten gelegenheid om de oudjes te feliciteeren, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Daarna begaf men zich naar het café van den heer P. Hesselberth, waar 'n goed geslaagd buurtfeest werd gegeven. Plotseling sterfgeval. De 70 jarige rijwielhandelaar F. H. uit Tilburg werd Woensdagavond, nadat hij in café van Vugt een ver gadering had bijgewoond en zich per auto naar huis wilde begeven plotse ling onwel. Men bracht hem binnen bij Dr. Langemeyer, waar hij na enkele oogenblikken overleed. Het lijk werd door de gemeente politie per brancard naar 't lijken- huisje overgebracht. Inlevering Rijksgoederen. Voor de inlevering van Rijksgoederen van dienstplichtigen, die op 1 October 1931 naar de Aanvullingsreserve over gaan, is voor wat betreft het Indee- lingsdistrict 's Hertogenbosch 0 m. de navolgende regeling getroffen De inlevering zal plaats hebben Te Drunen op 7 October voor de gemeenten Drunen, Wijk c.a., Eethen Veen, Heusden, Hedikhuizen, Oud- heusden, Nieuwkuik en Herpt. Te Woudrichem op 8 October voor de gemeenten Woudrichem, Almkeik, Werkendam. Dussen, Andelca., Gies sen. Rijswijk en de Werken c.a. Te Waspik op 31 October voor de gemeenten Waspik, Loon op Zand, Sprang-Capelle, Raamsdonk, Geertrui denberg en Waalwijk. RK. T.V. „O.O.G." Derde lezing door Jan Grosfeld. Zondag 6 September zal de derde lezing der reek O.O.O.-lezingen plaats hebben. Ditmaal zal als spreker op treden de bekende looneelschrijver en regisseur Jan Grosfeld uit Berlicum. Zeer zeker een der meest populaire kopstukken uit het hedendaagsche amateurtooneelleven. Het onderwerp dat Grosfeld koos zal zeker wel de volle aandacht van alle aanwezige dilettanten hebben, daar hij ais onderwerp koos Onze Uitspraak, Voordracht, Samenspel en iets over Entre'acte muziek. Zeker toch wel een spijs welke onze amateurs zal smaken. Verder is de persoon van Grosfeld ons een waarborg dat deze verhandeling ons wordt voorge dragen op de hem eigen typische wijze, dat is niet in hoogdravende taal doch gemoedelijk en bevattelijk voor ieder een. Grosfeld Immers is een genoeg lijk causseur en zijn sappige wijze van vertellen boeit den toehoorder aanstonds. Door zijn taak als regisseur van diverse vooraanstaande Brabant sche clubs, kent hij den geest van onze clubs spelers en leiders ten volle en is hij dan ook meer dan elk ander bevoegd onze dilettanten een hartig woordje in raad voor 't welzijn van ons Brabantsch tooneeileven mee te geven. Tevens heeft hij zich bereid verklaard om alle voorkomende vragen welke worden gesteld direct te beant woorden. Dus mochten er op deze lezing spelers, leiders of clubbestuur ders zijn welke in hun vereeniging voor moeilijkheden staan of vreezen te komen staan, hetzij met stukkeuze, regie of wat ook, dat zij zich gerust tot Grosfeld wenden en hij zal hen gaarne van dienst zijn. Wij vertrouwen dan ook dat weer zeer velen zullen tegenwoordig zijn om deze hoogst belangrijke lezing bij te wonen en dat ook deze lezing zoowel voor den spreker als voor O.O.G. wederom een succes zal worden. Dat het dezen middag een uiterst nuttige ies wordt staat bjj voorbaat reeds vast, de klinkende naam van den spreker spreekt immers reeds voor zichzelve. De lezing vangt wederom aan des middags om 12 uur. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEEDING De Fransche tariefplannen. De concurrentie van Bata met eigen winkels in Straatsburg, Colmar, Mühl- hausen, Rijssel, Roubaix (de invoer van Tsjechisch schoenwerk in Frankrijk vermeerderde van 21 ton in Juni 1930 tot 128 ton in Juni 1931) heeft de Fransche schoenindustrie ongerust ge maakt en doen aandringen op hoogere bescherming. Naar bericht wordt, heeft de regeering drie ontwerpen daarvoor aan de Fransche kamer doen toeko. men. Het eene ontwerp stelt een spe cifiek recht in het andere stelt een verdubbeling van het bestaande tarief van 1214 pet. voor, terwijl het derde een combinatie van beide systemen nastreeft. Er zou nl. verschil gemaakt worden tusschen gewoon en luxe werk. Voor gewoon schoenwerk zou gelden een specifiek recht van 1040 frs. per paar, voor luxe werk komt hier nog 20 pet. van de waarde bovenop. Verder zou dan nog een invoerbeper king plaats hebben. De totaal toegela ten invoer zou op hoogstens 2 pet. der Fransche schoenproductie (70 millioen paar) bepaald worden. V.v.d.S SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang).* A. s. Zondag des voormiddags half lien hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan ds. J. Fokkema. Des namid dags geen dienst. In de Ger. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags 5 uur op te treden ds. J. C. Hagen. -- Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Augustus 1931 voor de Rijkspostspaarbank inge legd f 4137,32; en terugbet. f 1683 CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gem. alhier hoopt a.s. Zondag des nam. half drie op te treden Ds. Fok kema uit Sprang. Des morgens half 10 leesdienst. De bij de Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse beroepen predikant, Ds. Deur uit Schoonhoven, bracht Dinsdag een bezoek aan deze gemeente ter kennismaking, 's Avonds 7 uur hield Z E. in het kerkgebouw, dat gevuld was met een groot aantal toehoorders, die met belangstelling de boeiende predikatie volgden, een spreekbeurt. Donderdag j.l. vierde het echt paar A. L. Sneep alhier onder zeer vele blijken van belangstelling van familie en kennissen zijn 40-jarig huwelijksfeest. Het le en 2e elftal onzer voet- balvereeniging „Excelsior" spelen a.s. Zondag te Kaatsheuvel vriendschappe lijke wedstrijden tegen DES 1 en 2. De plaatselijke tuinbouwvereeni- ging organiseert in den a.s. winter wederom een tuinbouwcursus voor volwassenen. Voor het volgen dezer lessen kan men zich tot 10 dezer aan melden bij den secretaris der vereeni ging den heer J. den Hollander. As. Zondag des morgens half 10 en des avonds 6 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gem. a d. Loonschen- dijk op te treden de heer Hage, gods dienstonderwijzer te Kampen, terwijl des nam. 2 uur hoopt voor te gaan Ds. Schlemper uit Waalwijk. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden gedurende de maand Aug. ter gemeentesecretarie aangegeven 17 runderen, 73 varkens, 1 schaap en 5 geiten. Aan den bakker H. v. Achterberg, die door brand dakloos geworden is, is door het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendijk ver gunning verleend in de pastorie aldaar te wonen en daarin een winkel te openen. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal, daartoe uitgenoodigd, a.s. Zaterdag de Oranjefeesten der vereeni ging „Koninginnedag" te Waalwijk opluisteren. NIEUWKUIJK. In de Dinsdag, avond gehouden vergadering van den gemeenteraad werden tot wethouders gekozen de heeren Hub. Mostermans (aftr.) en Arn. Mostermans (aftr.). Maandag reed de vrachtrijder v. G. uit Haarsteeg met zijn auto op den grintweg Nieuwkuijk—Helvoirt in een sloot. Wonder boven wonder be kwam den bestuurder hoegenaamd geen letsel. Met vereende krachten werd den wagen later op het droge gebracht. Zondag j.l. werd in het café v. d. Geld de nieuwe harmoniezaal ge opend. Door harmonie en liedertafel werd ter dezer gelegenheid een con cert gegeven. Een en ander trok nog al belangstelling. GILZE-RIJEN. Gekozen als wet houders de heeren J, v. d. Wildenberg 12 stemmen en 1 blanco en W. Mallens Rijen 11 stemmen 3 op Verheijden. Dhr. Mallens heeft zijne benoeming drie dagen in beraad gehouden. DONGEN. Herkozen als wethou ders zijn met algemeene stemmen de heeren H. de Jong en H. Verheijen. 's HERTOGENBOSCH. Thans hebben ook de sociaal-democraten, die gekozen waren in verschillende raadscommissies, voor deze functies bedankt, zoodat nu de S.D.A.P. en de groepen-Van Hoeckel en Kuijpers niet in de raadscommissies zitting zullen nemen. RAAMSDONKSVEER. De grond werkers, ongeveer 50, die het grond werk verrichten voor de vernieuwing van den Rijksweg onder deze gemeente, hebben Donderdagmorgen hel werk neergelegd, wegens loongeschil. De arbeiders eischen 3 cent uurloon meer, en ook vacantiebons, waarop de aannemer niet ingaat. De rijks- en gemeente—politie houden de wacht bij het werk. Moge het geschil spoe dig opgelost zijn, daar het verkeer op dezen drukken weg veel vertraging ondervindt doordat de helft van den weg nabij Keizersveer reeds opgebro ken is. Zondag 6 September a.s. zullen tusschen 7 en 10 uur v m. circa 150 autobussen het Veer passeeren, die zich begeven naar het Congres dat vanwege het R.K. Werkliedenverbond te Utrecht wordt gehouden. De auto bussen komen op de terugreis ook weer door het Veer, tusschen 5 en 10 uur 's avonds. De aannemer C. J. had dezer dagen het ongeluk uit een zes meter hoogen appelboom te vallen. Door vrouwen uit de buurt is hij in zijn woning binnen gedragen. Geneeskun dige hulp was direct aanwezig. Naar we vernemen is het ongeval goed af- geloopen. J. heeft alleen maar een paar lichte verwondingen bekomen. Toch zal hij zich voor het eerst wel niet meer in den boom wagen. Bij de maréchaussées is als ge vonden gedeponeerd een portemonnaie met inhoud en een rijwielplaatje. De Eerw. Frater onderwijzer Cornelio is benoemd aan de Frater school te 's Hertogenbosch. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Veersche Chr. School werd benoemd Mej. j, v. Dongen uit Haarlem. De leerling der Chr, Mulo, de jbr, P. Redert slaagde voor de tweede klas der Chr. Kweekschool ie Dor drecht. Mej. C. Broeders oud-dorpsge— noote, Religieuse, werd benoemd tot Hoofd eener Meisjesschool te Gestel. Voor een tamelijk bezette Kerk trad Woensdagavond in de Veersche Kerk op de beroepen predikant Ds. van Kuljke uit Exmorra. Van de gelegenheid om na afloop van den dienst met ZEerw. kennis te maken, maakten zeer velen gebruik. Zondagmorgen zal er om half tien in de Veersche Kerk leesdienst gehouden worden des namiddags 2 uur op het Dorp Ds. v. d. Vlugt. Door het Burgerlijk Armbestuur is de levering van brood op het Veer en Dorp voor het tijdvak van vier maanden opgedragen aanj. M. Wiercx. Door de maréchaussées is dezer dagen een minderjarige genaamd V. aangehouden. V. is naar zijne ouders te Gorinchem terug gebracht. Dezer dagen is alhier een fiets onbeheerd aangetroffen, die in de maréchausséekazerne in bewaring is gesteld. Inlichtingen aldaar te bekomen. DUSSEN. Zondag j.l. is alhier een luchtballon gedaald op het erf van A. Bullens. Ze kwamen met hun mand terecht tegen een hooischelft terwijl de ballon op een schuurtje terecht kwam. De ballon was bemand met 4 personen uit Bochum (Duitschland) nl. 1 dame en 3 heeren. Ondanks hun eigenaar dige landing ^over telefoondraden en draden van 't electrisch net kwamen ze ongeveer een 20 meter van den provin cialen weg. Na betaling van schadever goeding aan den eigenaar gingen ze naar Hotel „De Zwaan" en tracteerden daar flink zoodat er stemming in kwam. Na nog eenige uren gezellig doorge bracht te hebben vertrokken ze gelijk met hun ballon naar 's Bosch. De ballon was te Hannover opge stegen en ze waren ruim 9 uur in het luchtruim geweest. De belangstelling was bijzonder groot, tot uit heel den omtrek waren toeschouwers. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 3 Sept. '31. Maandmarkten. Woensdagmiddag vergaderden eenige bestuursleden van Hcusden's Belang, de Marktcommissie en een 4-tal ver tegenwoordigers van den Marktkoop- liedenbond in de zaal van den heer Van Strien. Na een korte bespreking werden de Vischmarkt en Botermarkt bezichtigd, waarna een bespreking volgde op het Stadhuis met den Edelachtb. heer van Eggelen. De heer Zoutendijk uit Den Haag Secretaris van den Marktkooplie— denbond zette tegenover den Bur gemeester verschillende zaken uiteen, bracht eenige wenschen van den Bond naar voren en noemde de Botermarkt als de geschikste plaats voor 't houden der Maandmarkten. De Burgemeester verklaarde zich met

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9