jjÊlCHOVAN HET ZUIDEN tweede blad. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. WELKOM A.s. Zaterdag des voormiddags ten 9 uUr zullen de deelnemers aan de Brabantsche Industriedagen, een 150-tal een kort bezoek brengen aan onze gemeente en hier mede de voornaamste fabrieken bezoeken. wy stellen de eer die hiermede onze plaats en industrie wordt bewezen op zeer hoogen prijs en zeggen daar voor dank aan de samenstellers van liet programma der Brabantsche in dustriedagen, het comité van denzelfden naam en niet het minst aan het lid van die commissie uit onze gemeente, die daartoe door de Industrie en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat werd aangezocht, den heer Jos. J. Klijberg en die natuurlijk hiervoor zijn invloed heeft aangewend, zooals dat steeds het geval is, wanneer hij de belangen van plaats ot industrie op eenlgeriei wijze kan bevorderen. Wij heeten onze hooge gasten, Ministers, Eerste- en Tweede Kamer leden, Commissaris dfer Koningin, autoriteiten, fabrikanten, binnen- en buitenlandsche journalisten van harte welkom in onze plaats en spreken het vertrouwen uit, dat zij daarvan een goeden indruk zullen meenemen en dat zij met eigen oogen zullen aan schouwen op welk een hoog peil de Waaiwijksche schoen en lederindustrie slaat, over welk een uitnemende outillage onze fabrieken beschikken en welk een uitstekend artikel deze ver vaardigen, waardoor zij in staat zijn de vergelijking en concurrentie met het buitenland schitterend te doorstaan, wanneer zij daartoe slechts in de gelegenheid worden gesteld. Onze plaats en haar industrie zullen tr getuigenis van afleggen, dat ondanks de malaise men niet bij de pakken seerzit, maar alles wordt aangewend om het hoofd omhoog te houden, om ondanks alles vooruit te komen en moge door dit hooge bezoek van a.s Zaterdag de pogingen van onze industrie moreel .maar zoo mogelijk ook daad werkelijk in de toekomst met kracht worden gesteund Autoriteiten en andere bezoekers, Waalwijk roept U een hartelijk welkom loei St. Ntcolaas—Ziekenhuis. Zooals wij bereids mededeelden, za "r- H. Duijnstee, oogarts te 's Bosch om de veertien dagen, ie beginnen donderdag 10 Sept. as. te consultee etJ ziin in hel St. Nicolaas—zieken ids. Dit zal echter niet zijn van 4 tol uur» maar van 3 tot 4 uur. Konlnglnneteesten. Er heeft zich het afgeloopen jaar heel wat afgespeeld om de Konin- ginnefeesten. Van de decentralisatie van het feest in vier wijken, door de oprichting der verschillende Oranje comité's, hebben wij nooit hooge ver. wachtingen gehad, althans niet wat betreft het avondfeest dat immers ééne spontane hulde moet zijn. En deze verwachting is o. i. beantwoord. Vooral in 't centrum was 't avond concert, ondanks de keurige uitvoering die de Loonsche Harmonie .Concor dia" gaf, bij lange na niet zoo 'n rootsch evenement als we het ge wend zijn. Het was er den geheelen avond vrij siap, hetgeen natuurlijk niet lehoeft te verwonderen als er een viertal feestcentra zijn. Op de drie andere plaatsen was er naar rato meer belangstelling, vooral de St. Antonius—parochiev.m Besoijen, in aanmerking genomen dat et ditmaal niet alleenrecht had voor 'n avond zooals vroeger, had in 't begin van den avond ook niet over belangstelling btoera op onze Geëerbiedigde Koningin te klagen, doch tegen het begin van de Hheimina! taptoe was 't overgroote deel van het publiek weer weg. Dat men de kinderspelen over vier wijken verdeeld heeft, lijkt ons om organisatorische redenen begrijpelijk, Hoewel een grootsche, algemeene en spontane demonstratie aardiger blijft en op jong en oud meer indruk moet maken. Dat dit laatste moeilijk is, vooral de afstanden tn aanmerking genomen en t groot aantal kinderen, geven we gaarne toe. Het feest voor de kleineren is in de vier wijken zeer goed geslaagd, en het iaat geen twijfel of de kinderen lebben een aangename middag be- eeid. Het weer heeft zich, niet van zijn beste zijde laten zien, het was den geheelen dag 'n donker luchtje, doch gelukkig bleet het, op enkele flinke buitjes na, droog. Wij zullen hieronder een kort over zicht geven van het verloop der feesten n de verschillende wijken. Centrum. In de Burg. v. d. Klokkenlaan ver zamelden zich omstreeks twee uur de schoolkinderen uit dit gedeelte. In twee gedeelten trokken de met oranje getooide kinderen naar de Markt. 3e meisjes trokken door de Mr. van Coothstraat en de jongens door de Stationsstraat; beide afdeeiingen werden begeleid door enkele muzikanten der ,oon—op-Zandsche harmonie „Con cordia". Kwart voor drie kwamen beide groepen op de Markt bij elkaar, de belangstelling was hier jammer genoeg maar zeer gering. Nadat het Wilhelmus en 't Wien Neerlandsch Bloed gezon gen waren, werd verder getrokken naar het sport—terrein van W.S.C., de meisjes via de Stationstraat en de jon gens via de Putstraat. Op het terrein was er een flinke belangstelling. Ook hier werden de vaderlandsche liederen ten gehoore gebracht. De voorzitter van de vereeniging .Oranje Huis", de heer J. W. van Heesbeen, hield hierna de volgende toespraak Hierna begonnen de spelen en wed strijden, die verder den geheelen mid dag duurden. Na afloop der wedstrij den reikte de heer v. Heesbeen aan de winnaars de prijzen uit, terwijl elk deelnemend kind een versnapering ontving. De marsch der „W. G. V." die te 7 uur zou worden gehouden, moest wegens het slechte weer worden ge annuleerd. Van het avondconcert, dat om half negen begon hebben we reeds een en ander gezegd. De harmonie Concordia gaf een uitstekend programma te hoo- ren, zooals we dat trouwens van haar gewend zijn. Het concert had een veel grootere belangstelling verdiend er viel voor muziekliefhebbers werkelijk veel te genieten. De pauze werd aangevuld door eenige goed uitgevoerde zangnummers van „Oefening en Vermaak". Na afloop van 't concert werd een muzikale wandeling gemaakt door de Grootestraat. Vanaf de kiosk werden hiervoor lampions uitgereikt. St. Ant. Parochie In de St. Antoniusparochie hebben de feesten onder leiding van „Trouw aan Oranje" een uitstekend verloop gehad. Te drie uur stelden de kinderen zich op in de 2de Zeine (hoek St Crispijnstraat), vanwaar naar het speelterrein aan den Kloosterweg werd gemarcheerd, onder de toonen der har monie „St. Crispijn, Om vier uur kwam de stoet aan op het terrein, waar eerst het „Wilhelmus" en „'t Wien Neerlandsch Bioed" wer den gezongen. De kinderspelen met zeer aardige en aparte attracties trok ken hier groote belangstelling. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den voorzitter den heer M, v.d. Heijden. Om acht uur werd bij café v. Daelen de lichtstoet opgesteld, die vandaar trok naar het Antoniusplein waar de groote muziektent was opgeslagen. Hier gaf de harmonie St. Crispijn een uitstekend avondconcert, dat door een talrijke menigte werd aanhoord Ook de taptoe die na het concert werd gehouden slaagde hier uitstekend het was op 't Antoniusplein een ge zellige hospartij. Hierna vereenigden zich nog velen in de concertzaal „de Lindeboom" bi café van Daelen, waar men nog lang en gezellig bijeen bleef. De heer M v. d. Heijden sprak hier als voorzitter van de Oranje—vereeniging nog een kort slotwoord, waarin hij allen op wekte tot het lidmaatschap van „Trouw aan Oranje". V.m. Baardwijk In v.m. Baardwijk marcheerden de jongens en meisjes, na samenkomst van hunne scholen, naar de muziek nis, waar gezamenlijk enkele liederen gezongen werden. Om half drie trok de stoet naar het speelterrein in de Baardwljksche straat aan de Spoorlijn. De harmonie „St Jan" zorgde hier voor 'n opgewekt deuntje. Na aankomst werd direct begonnen met de kinderspelen. Na afloop wer den de prijzen en versnaperingen uit gereikt. In de muzieknis gaven 's avonds de harmonie „St. Jan" en de „Liedertafe „Tot Bloei der Toonkunst" een goed geslaagd concert. Tijdens dit concert richtte de voorzitter van „Oranje Boven", de heer C. Pullens, zich met de volgende woorden tot de talrijke aanwezigen 0_>k hier volgde na 't concert een taptoe door v.m. Baardwijk. V.m. Besoijen. In v.m. Besoijen stelden de school kinderen zich om 2 uur op aan de Haven, vanwaar met muziek getrokken werd naar 't sportterrein van R.W.B. Ook de Gymnastiekvereeniging „Kracht en Vlugheid" marcheerde in den stoet mee. Op 't terrein aangekomen werden eerst enkele vaderlandsche liederen gezongen, waarna de kinderspelen een aanvang namen. Alle deelnemende kin deren ontvingen na afloop een prijs of versnapering. Het avondfeest trok hier een flinke belangstelling. Eerst concerteerden de zangverenigingen, waarna om half negen het avondconcert der Drunen- sche harmonie „de Volharding" aan ving. De taptoe was ook hier 't slot van 't feest. Het Dag. Bestuur der gemeente au grand complet bezocht ditmaal de kinderfeesten in de vier wijken. Zooals we hierboven reeds zeiden heeft deze eerste proefneming in ons en zeker in velen met ons de overtuiging bevestigd, dat feestviering in vier verschillende wijken in eene gemeente van 10.000 zielen als de onze, niet de juiste weg is. Iets anders is 't wat de kinderspe len betreft: die kunnen beter gehou den en verzorgd worden in iedere wijk afzonderlijk, zooals thans is ge schied, maar de avondfeest—viering moest o.i. gecentraliseerd worden op een centraal punt, ook om de kosten en de vele moeilijkheden Het wil b.v. heel wat zeggen vier avondconcerten op vier kiosken op vier verschillende plaatsen, terwijl bij de verschillende optochten der kinder spelen eveneens vier corpsen hun me dewerking moesten verleenen. Daar komt nog bij dat men de homogeniteit in onze gemeente o. i. zeker niet in de hand zal werken. Tenslotte metnen wij, waar het op den middag toch geheet kinderfeesten betreft en de andere feestelijkeheden des avonds plaats hebben, dat de feestviering in de toekomst veel beter op Koningin—verjaardag zelf kan wor den gehouden èa voor groot èn voor klein. Deze dag zelf gaat dan niet zoo onopgemerkt voorbij en er zit vanzelf wat meer spontaniteit in de viering. En hiermede hebben wij onze meening over deze zaak gezegd, die naar wij meenen, door velen zal wor den gedeeld. Intusschen een woord van lof aan de verschillende comité's voor de vele moeite, die zij zich gaven speciaal voor de zeer geslaagde kinderfeesten en de verdere festiviteiten. Wij weien maar al te goed wat een werk daar aan verbonden is en zij hebben dat met groote toewijding verricht. Hoewel wij hierboven reeds eens meer algemeen verslag der feestelijk heden gaven, verzoekt men ons dit afzonderlijke verslag der feestelijkheden in de St. Antonius parochie, alsnog plaatsruimte te verleenen, waaraan wij bij deze voldoen. Koninginnefeest in de St. Antonius- parochie. Ten spijt van alle verwachtingen is dit feest een waar festijn geworden wat hoofdzakelijk te danken is aan de schitterende en eendrachtige samen werking van ouders en kinderen met het uitvoerend-comité. Reeds in den voormiddag zag men aan de kinderen, dat er spanning be stond voor de komende dingen. Met angst en schrik zagen zij de donkere wolken voortjagen en menige zucht van verlichting steeg uit die kinder- hartjes omhoog, wanneer moeder de zon zoo af en toe eens om het hoekje kwam gluren. Lang voor den aanvang trokken groote groepen kinderen in oranje getooid naar het opsteliings- punt van den optocht. Om half drie heerschte hier reeds een geweldige drukte, terwijl de stoet zich steeds meer en meer bleef uitbreiden. Om streeks drie uur zette deze stoet zich onder de vroolijke toonen der Harmo- nie „St. Crispijn" en het Itiid gejubel der kinderen in beweging. Voorop reden een 6-tal gardes d'honneur, die hunne paarden sierlijk hadden uitge- doscht, hierachter volgden de jongens in bonte-kleur van oranje, rood, wit en blauw. Daarachter kwamen een groot aantal versierde fietsen, autopeds, versierde trekkarren, waaronder zeer mooie exemplaren, zelfs ontdekten we een radio-toestel, waarvan de omroeper juist bij het passeeren riep: „Wordt allen lid der vereeniging, „Trouw aan Oranje". Hierna kregen we de har monie „St. Crispijn" met daarachter een 300-tal meisjes. Zoo trok deze stoet van ongeveer 600 kinderen naar het feestterrein, dat door het comité keurig in orde was gebracht. Bij aan komst werd door de kinderen onder begeleiding der harmonie het „Wilhel mus" en het „Wien Neerlands bloed" gezongen, waarna de kinderspelen een aanvang namen. Door de magnifieke- regeling was in een minimum van tijd alles in voile actie. Er waren elf speel- vakken, zoodat het geheel veel op een circus geleek met 11 arena's. Hier was men aan het zakloopen, daar aan het blok rapen, daar hinkkamp, vervol gens driebeen-wedloop, stokworstelen, touwtrekken, eier-wedloop, sprietloo- pen, enz. Hevig werd er om de eerste prijzen gestreden, terwijl het een lust was om deze bonte schaar zich te zien ver- maken op alle mogelijke manieren. De ciou van het spel was echter, de z.g. „Haastige Reis". Met deze oerkomische vertooning stond het publiek zich tranen te lachen. Intusschen was ook de Edelachtbare heer Burgemeester en gevolg op het terrein gekomen, die zijn compliment maakte over de prach tige organisatie. Na afloop trok men gezamelljk onder het vallen van 'n malschen regen naar de zaal van den heer van Daelen, waar de prijsuitreiking plaats had. Hier kreeg iedere deelnemer een prachtige prijs bestaande uit voetballen, schoolétuis, speeldoozen. schepen, enz. benevens enkele stukken chocolade en een lampion. Nauwelijks was het comité een weinig bekomen van dezen inspannenden arbeid (ondertusschen was het reeds 7 uur geworden) of men begon aan de samenstelling van den grooten lichtstoet, welke om half acht zou beginnen. Drommen kinderen kwamen intusschen reeds aangetoopen met hunne lampions en enkele pakken lucifers moesten eraan gelooven om dezen stoet in volle licht te zetten. Omstreeks half acht zette zich deze lichtmassa van ongeveer 500 kinderen in beweging en naarmate het meer begon te donkeren, werd de aanblik feeërieker, lammer, dat deze optocht op laatst gestoord werd door Pluvius, die ons weer even kwam vergasten op zijn onuitputtelijken voorraad' water- saus. Voor de kinderen bleef het in tusschen een onvergeteiijken dag. welke met graagte het volgende jaar tegemoet zal worden gezien. Onderwijl had de Harmonie „St. Crispijn" zich gereed gemaakt voor het avond-concert. In een vlot afgewerkt programma ver tolkte de harmonie onder bekwame leiding van den heer Stravers enkele mooie nummers, waarna den heer M. v. d. Heijden dank bracht aan de har monie voor haar bereidwillige mede werking. Na het concert werd voor de schit terende versierde kiosk de stoet voor de taptoe opgesteld, welke onder het rondtrekken geleidelijk nog aangroeide. Na afloop van deze hosserij bleef men gezellig samen in de zaal van van Daelen, waar onder muziek en voor dracht de avond verder werd doorge- bracht. Nog laat in den nacht kon men groepjes aantreffen, die onder uitbun dig gejubel door de straat trokken. Een woord van hartelijken dank aan fo 72. Woensdag 9 Sept. '31. 54e Jrg. BRABANTSCHE INDUSTRIEDAGEN. Waalwijk, 9 September 1931. Donderdagavond, 10 September, van gen de Brabantsche Industriedagen aan. Het lijkt mij overbodig nog nader 't groote nut dat deze dagen zullen heb ben voor Brabant in het algemeen en voor de Brabantsche Industrie in het bijzonder, nog nader uiteen te zetten. Regelmatig zijn hierover artikelen in de pers verschenen, zoodat rustig kan worden aangenomen, dat iedereen met bet beoogde doel ten volle op de hoogte is, Het aantal bezoekers beloopt in to laai 150 personen, waaronder de Mi nisters van Arbeid, Handel en Nijver heid, Koloniën en Defensie, de Commis saris der Koningin in Noord-Brabant Ie le en 2e Kamerleden die voor Bra bant zitting hebben en verder een 20- tal van de meest vooraanstaande per sonen uit Nederland, terwijl tenslotte een 7Ö-tal Hollandsche journalisten en een 30-tal buitenlandsche journalisten eveneens tot de bezoekers kunnen wor den gerekend. Vanzelfsprekend zal de Nederland- sche, maar vooral ook de buitenland sche pers, in uitgebreide artikelen mei ding maken van] hetgeen zij gedurende deze dagen in Brabant te zien krijgen en vooral zullen de plaatsen, die met fabrieksbezoek vereerd zullen worden in deze pers-verslagen op den voor grond treden. Het mag derhalve van het grootste belang geacht worden, dat naast Eind boven en Tilburg, zeker wel de grootste industriëele gemeenten van Noord-Bra bant, ook Waalwijk fabrieksbezoek ban tegemoet zien en wel op Zaterdag ®°rgen 12 September, 9 uur v.m. Waalwijk zal hierdoor in binnen- en buitenland nog grootere bekendheid verwerven, hetgeen zeer zeker aan de plaats als zoodanig, hare industrie en alle daarbij betrokkenen, ten goede moet komen. In alle plaatsen die met een bezoek worden vereerd, is verzocht zooveel ®°gelijk te vlaggen en ik richt daarom gaarne het verzoek tot alle Waalwij beis, om ook wat dat betreft, op 12 September den naam van onze plaats b°°g te houden. 0p Zaterdag a.s., 12 September, vóór Uur, dus alle de vlaggen uit. JOS. J. KLIJBERG, Lid Uitvoerend Comité. blijven rekenen, opdat wij ook volgende jaren in staat zullen zijn, U beste kin deren, zoo mogelijk nog meer te kun nen geven dan wij. dit vandaag voor de eerste maal kunnen doen. Tevens een hartelijk woord van dank aan de Voetbalvereeniging W.S.C., die ons gaarne haar terrein voor dezen dag heeft willen afstaan, alsmede aan de Eerw. Broeders, de geachte Dames eh Heeren van W.G.V., die zoo welwillend zijn geweest ons bij de uitvoering van deze kinderfeesten behulpzaam te wil len zijn. En nu, beste Kinderen, gaan we met de wedstrijden beginnen. Zooals U heeft kunnen zien, zijn er mooie prijzen be schikbaar; U heeft allemaal kans er een te winnen. Doet Uw best! Voor eiken leeftijd zijn er 10 prijzen voor de jongens en 10 voor de meisjes; in totaal dus ca. 160 prijzen. De prijzen mogen door de winnaars worden gekozen, de eerste winnaar kiest eerst, vervolgens de tweede, enz. Alle kinderen kunnen aan de spelen die voor de afz. leeftijden zijn vastge steld, meedoen. Vóór eiken wedstrijd zal in het kort worden uiteengezet hoe deze moet worden uitgvoerd. Laat ik deze kleine inleiding besluiten en de spelen openen met een driewerf ZeerEerw. Broeders. Zeer geachte Dames en Heeren. Beste Kinderen. Het is voor mij een oprechte voldoe ning dit eerste kinderfeest van onze ver eeniging Oranjehuis te mogen openen en ik doe dit met des te meer genoegen waar onze schoolgaande jeugd, op het gebied van kinderfeest en gelegenheid Tot kinderspelen inderdaad niet verwend is. Ik behoef U niet te zeggen, beste kin deren, waarom wij dezen dag zoo fees telijk herdenken. Evenals er bij U thuis feest is wanneer Vader of Moeder jarig is, met evenveel recht verheugen wij ons vandaag over het feit dat Hare Majesteit onze Geeer- biedigde Koningin Maandag j.l. haar .li sten verjaardag heeft mogen herdenken. Ik zeg met evenveel recht, want inder daad is Wilhelmina voor haar Volk wat een moeder kan zijn voor haar gezin. Waar ramp of leed haar volk trefl is Zij de eerste om een troostende en hel pende hand te bieden. In haar stralenden eenvoud is Hare Koninkl. Hoogheid een toonbeeld vooi de vrouw van eiken rang en stand. De groote liefde voor haar volk heeft onze Koningin zorgen noch opofferin gen doen sparen om ons destijds buiten den wereldoorlog te houden, met welks rampzalige gevolgen het overgroote deel van Europa thans nog worstelt en daar aan dreigt ten onder te gaan. Meerdere sociale maatregelen, zooals Volkshuisvesting, Arbeidswetgeving, enz. enz., zjjn in ons land tot een veel hooger peil opgevoerd dan in verschillende, zelfs republikeinsche Staten. Dit alles dank zij het doortastend inzicht van Hare Majesteit in de maatschappelijke en politieke evoluties die in onze eeuw plaats grijpen. Elk jaar dat wij mogen worden gere geerd door onze geëerüiedigde Konin gin, mogen wij beschouwen als een ze gen Gods, waarover wij het recht en den plicht hebben ons te verblijden Laten wij daarom steeds allen Eerbied en Dankbaarheid toonen voor eene Ko ningin die haar volk met zooveel wijs heid en voorspoed heenvoert door de zeer moeilijke tijden die de wereld in de laatste 20 jaren heeft te doorworstelen gehad. U daarbij voor te gaan zal steeds de laak en het streven zijn van onze veree niging Oranje-Huis. Ik zou tekort schieten aan mijn plicht wanneer ik bij deze gelegenheid niet een hartelijk woord van dank bracht aan allen die onze vereeniging in staat heb ben gesteld dezen feestdag voor U te kunnen organiseeren. Een hartelijk woord van dank en sym pathie aan de ongeveer 300 leden die onze vereeniging spontaan hun steun hebben gegeven. Wij hopen op dien steun te mogen Geachte feestvierenden, Wanneer ik U hiermede betitel, dan doe ik zulks met vreugde, omdnl wij ein delijk na vele jaren weer eens een dag zullen gaan beleven zooals wij die vroe ger meermalen hebben gekend, dagen waarin Baardwijk in feesttooi was en waarop eenieder, jong en oud meewerk te om de feestvreugde op te voeren tot een hoogte, waarvoor onze naburen be wondering hadden, voor zooveel een heid, zooveel aanhankelijkheid Thans zijn wij weder op den goeden weg. Waren wij voor ongeveer een maand op deze plaats vereenigd om ge tuige te zijn van een plechtigheid, die van groote beteekenis zal blijken te zijn voor onze plaats, thans zijn wij ander maal hier hijeen om reeds te verwezen lijken de hoop die toen door de Voor zitter van Kiosk-comité en Harmonie werd uitgesproken, dat deze kiosk, die hier is gebouwd om te dienen als sym bool van Baardwijks' eenheid, als sym bool van Baardwijks' vrijgevigheid, als symbool van Baardwijks' kracht, dat deze kiosk meermalen in zich zal kunnen op nemen onze Baardwijksche Harmonie en Liedertafel, die door hun heerlijke muziek en zang onze ingezetenen weer eens zal brengen in 'n stemming die hen voor enkele uren zullen doen vergeten de zorgen en beslommeringen van het dagelijksch leven, vooral in dezen don keren tijd, waarin alles ons noopt tot ingetogenheid. Vreugde was er reeds in onze harten toen er destijds tegelijk met het beramen an plannen voor het vestigen eener ki osk, ook uit de ingezetenen stemmen opgingen om ook in deze plaats weder te gaan vieren Oranjefeesten, zooals wij die eertijds hebben gekend. Die stemmen vonden weerklank in de harten van meer deren. Er werd een voorloöpig comité gevormd, er werd geconfereerd met de andere comité's, die inmiddels ook in andere deelen onzer gemeente waren op gericht en er werd overeenstemming be reikt en richtlijnen vastgesteld, langs welke de feestelijkheden zouden worden getrokken. Wij hadden hiervoor noodig een ver eeniging, wilden wij onze plannen ver wezenlijken. Grooter moeilijkheden wa ren reeds overwonnen, wij zouden ook hiervoor slagen. Wel hadden de heeren die er op uit zouden trekken leden voor deze vereeniging te winnen, opdracht toch vooral geen pressie uit te oefenen om als lid toe te treden. Wij allen be grepen dat het geen lid worden dezei vereeniging niet als oorzaak zou hebben het niet voldoende belangstellen in dit doel, doch dat er hoogere motieven aan ten grondslag zouden liggen, die ons res pect zouden doen afdwingen voor hen, die in dezen kommervollen tijd toch reeds zooveel moeite hadden het hoofd boven water te houden. Onze poging is geslaagd. In enkele dagen tijds mochten wij het genoegen smaken ruim 200 leden tot onze vereeni ging te zien toetreden. De moreele en financieele steun voor deze vereeniging was dus ten volle aanwezig om voor het eerste jaar reeds een behoorlijk plan op te zetten. Ops hoofddoel zou echter zijn kinderfeesten. Wij wenschten op de eerste plaats de kinderen een genoeglij ken middag te bezorgen, doch ook voor al willen wij hierdoor in onze jeugd aankweeken een groote liefde voor ons Vorstenhuis. Wij hebben dan hedenmiddag getracht de kinderen op een aangename wijze bezig te houden en hopen dat wij zoo danig zijn geslaagd dat wij ook het vol gend jaar op uw aller moreelen en fi- nancieelen steun mogen rekenen niet alleen, doch dat de omstandigheden het velen anderen ook zal toelaten tot lid dezer vereeniging toe te treden. Voor dezen avond heeft de vereeniging Oranje Boven een concert op haar programma staan, waarvoor zij de waardeerenle medewerking heeft verzocht en ook ver kregen van onze plaatselijke Harmonie St. tan en onze Liedertafel Tot bloei der Toonkunst. Geachte Vereeniging, het bestuur van Oranje Boven dankt u hartelijk, dat gij zoo spontaan gevolg hebt willen geven enkele nummers aan onze burgerij ten beste te geven. Ik spreek hierbij dan ook den wensch uit, dat zulks door Baard wijks Burgerij hoog'elijk zal worden ge waardeerd en gij hierdoor zeer in popu lariteit zult toenemen. (Applaus). De heer Pullens wekte hierna de aan- wezigen.nog even op tot deelneming aan de taptoe.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5