Het Radio programma het uitvoerend comité is hier, voor het vele goede werk, zeker op zijn plaats en mocht er hier of daar een klein foutje zijn begaan, denk er dan aan, dat niets volmaakt is onder de zon. Blijft of wordt allen lid van „Trouw aan Oranje" en het volgend jaar zal het festijn nog grooter zijn. Luxor Bioscoop. Wfj vestigen de aandacht op de advertentie van de Luxor Bioscoop, voorkomende in dit blad, waarin zij haar winter-program aankondigt. R.K. Hoogere Burgerschool en Hoogere Handelsschool te Waalwijk Voor toelatingsexamen tot de R.K. Hoogere Burgerschool en R.K. Hoogere Handelsschool hebben zich dit jaar aangemeld 34 candidaten. Hiervan slaagden voor de le klas: 26, voor de 2e klas3, voor de 3e klas: 1, terwijl 4 voor de eerste klas werden afgewezen. Het aantal leerlingen per klas be draagt thans: Klas I 30 Klas II 14 Klas III 14 Klas IV 6 Klas V 9 Totaal 73 Overplaatsing. De heer C. Besseling, assistent bij de directe belastingen, accijnzen, enz. ten kantóre te Waalwijk is met 1 Oct. verplaatst naar Waddingsveen. De heer P. J. Mevissen, commies b^ denzelfden dienst van Weert naar Waalwijk. Brabant—nummer mOns Nederland" „Ons Nederland" heeft het eerste Brabant-nummer het licht doen zien. Het keurig verzorgde nummer bevat een keur van zeer uitnemende artikelen over de verschillende Brabantsche industrieën in de voornaamste steden. Ook Waalwijk heeft zijn plaats met een artikel van de hand van burge meester Moonen en verder artikelen overdeChroomlederfabr. „de Amstel" en de Mij. Noord Brabant, en foto's van verschillende bedrijven. Aanrijding. Zaterdagmiddag had In de Groote straat een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's. De wagen van S. uit Baardwijk reed uit den dam bij garage „Waveem" en werd gegrepen door een auto die kwam uit de rich ting Hoekeinde. Beide wagens liepen ernstige materieele schade op. DRUNEN. J.l. Maandag had op de doelen van de Handboogschutterij „de Wet's Zonen", gevestigd bij den heer H. Pulles de Wit alhier, de jaarlijksche schietwedstrijd plaats, waarbij prach tige prijzen waren te zien, ofschoon het weer niet medewerkte was er veel animo en werd er een hevige strijd gevoerd. Ongeveer 10 uur nam de strijd een aanvang en eindigde om 5 uur met den volgenden uitslag: H. Pulles, le prijs 176 punten; J. de Brouwer, 2e prijs, 175 p.; H. v. Bladel, 3e prijs, 163 p.; Th. v. d. Bosch, 4e pr., 160 p.; H. Roestenberg, 5e pr., 157 p., 10 na; A. v. Bladel, 6e prijs, 157 p.; H. v. d. Bosch, 7e pr., 151 p.; J. v. Loon, 8e prijs, 148 p.; L. de Gouw, 9e pr., 145 p.; Ant. v. d. Aa, 10e pr., 136) p.; J. v. Loon Jz„ 11e prijs, 132 p.; M. v. Loon, 12e pr., 127 p.; Arn. Roestenberg, 13e prijs, 119 p.; L. v. Kuijk, 14e pr., 118 p.; M. v. Bladel, 15e pr., 108 p.; H. de Gouw 16e pr., 107 p.; J. v. Drunen, 17e pr. 106 p.; H. de Kruijf, 18e pr., 104 p.; J Keetels, 19e prijs, 100 p.; J. v. d. Bosch, 20e pr., 99 p.; L. Keetels, 21e pr., 97 p.; J. de Gouw, 22e pr., 94 p.; J. Wilgers, 23e pr., 91 p.; L. v. d. Lee, 24e pr., 89 p.; J. v. d. Bosch Jr., 25e pr., 85 p.; H. de Wit, 26e pr., 84 p.; M. Willems, 27e prijs, 82 p.; Frans Peeters, 28e pr., 81 p.; J. v. d. Brand, 29e pr.,*79 p.; R. v. Drunen, 30e pr., 77 p. Na afloop werden door den Voorzit ter de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt, waarna alle nog lang bijeen bleven. Het was een gezellige dag. Bij genoegzame deelname wordt alhier dezen winter een cursus gege ven in veeverloskunde, waarvoor deze week nog gelegenheid bestaat zich aan te melden. -De collecte in onze R.K. Kerk, welke ^gehouden is ten bate van den grooten diefstal heeft opgebracht ca. 2100.Voorwaar een mooie pres tatie. Op Woensdag 16 Sept. zal alhier een locale- en afstammingskeuring van Ceres Albert 5—501 S uit Elshout plaats hebben. Een mooie gelegenheid om echte volbloed haalfwassen te be zichtigen voor liefhebbers. Het nieuwe lokaal waarmede onze R.K. Jongensschool is uitgebreid, is deze week in gebruik genomen, wat zeer zeker aan de kinderen ten goede komt en ook een mooie verbetering is die zeer noodig was. CAPELLE. Nabij de Kerksteeg had gisteravond te 8 uur een ongeval plaats dat betrekkelijk goed is afge- loopen. De heer G. uit Waalwijk reed met zijn auto uit de Kerksteeg en botste tegen den motor van den heer S. uit Vught, waarop drie personen zaten. Zij werden van den motor ge slingerd, doch kwamen er wonder boven wonder met enkele onbedui dende verwondingen af. De motor werd echter ernstig beschadigd. RAAMSDONKSVEER. Zondag j.l had alhier op plechtige wijze de her nieuwing der toewijding der parochie aan het H. Hart plaats. Door een Eerw. Pater Capucijn werd de predicatie gehouden. De Kon Erk. Harmonie „De Eendracht* verleende hare medewet king en begeleide den zang der school kinderen van de vier hoogste klassen. Onze voetbalclub „De Zwaluwen" speelt a.s. Zondag te Dussen tegen Aalburg. In een der afgeloopen nachten zijn ten nadeele van C. v. S. een partij aardappelen gestolen. De gemeente politie heeft de zaak in onderzoek. Op dén op 2 Sept. j.l. te Breda gehouden vakwedstrijd, uitgeschreven door de N.V. Meelfabrieken der Neder- Iandsche Bakkerij, behaalde de heer J. J. Simonls—Poppelier op Brood Luxe en Beschuiten den 2en en 3en prijs. Een duif van den heer R., die bij een wedstrijd gehouden in 1929 was kwijt geraakt, is dezer dagen bij den eigenaar aangeland. Door de marechaussees is dezer dagen een Rus aangehouden. Hij is op transport gesteld naar Roosendaal. De staking van de grondwerkers die te werk zijn gesteld aan de ver nieuwing van den Rijksweg onder deze gemeente, is Vrijdag j 1. opgeheven, daar het loongeschil is opgelost. Mej. H. Kusters ontving haar vaste aanstelling tegen 1 October a.s. als onderwijzeres aan de R.K. Meisjes school te Vortum. GEERTRUIDENBERG. De biljart club Geertruidenberg behaalde op het biljartconcours te den Hout met 'n 5 tal 455 punten, terwijl zij op het biljart concours te Made met 'n 5—tal 403 punten wist te behalen. Voor de Evangelisatie der Ned Herv. Gemeente hoopt Zondag 13 September a.s. voor te gaan de heer van Pelt, godsdienst-onderwijzer te Rotterdam. Aanvang half zes n.m. SPRANG—CAPELLE. Op een daar toe feestelijk ingericht terrein tegen over het gemeentehuis, werd j.l. Zater dagmiddag door de Chr. Oranjever- eeniging „Het Drievoudig Snoer", de verjaardag van H. M. de Koningin op waardige wijze herdacht. De belangstelling was niet groot, wat gezien de slechte weersgesteldheid, wel verwacht moest worden. De voorzitter der vereeniging, de heer K. Alblas, opende de feestelijkheden en sprak een welkomstwoord, waarna begeleid door het muziekkorps „Sire- na" gemeenschappelijk het bondslied werd gezongen. De heer Snoeck Henkemans uit Den Haag, trad hierna op met het onder werp: „Om geestelijke erfgoederen' Vervolgens sprak Mr. J. A. de Wilde uit Den Haag over: „Met ongeveinsde blijdschap. De feestelijkheden werden opgeluis terd met zang en muziek, waartoe de zangvereenigingen ,,'t Rozenknopje" te Capelle, „Looft den Heer" en „Excel sior" te Sprang, en het muziekgezel schap „Sirena" hunne medewerking verleenden. Des avonds werd door Sirena nog een concert gegeven. SPORT. Voetbal-competitie. Ofschoon er tegenwoordig bijna den geheelen zomer door gevoetbald wordt, pleegt men toch begin September weer van het .seizoen* te gaan spreken en nemen de verschillende „oifïcieuse" wedstrijden een aanvang. Vooral nu de competitie—afdeelingen zijn inge deeld begint er leven in de brouwerij te komen. De Zuidelijke afdeeling is als volgt ingedeeld Klasse 1: N.A.C., Willem 11, Noad, Longa, de Valk, P.S.V., Eindhoven, M.V.V., B.V.V Bleijerheide. Klasse 2 aTerneuzen, Middelburg, Dosko, Mevo, R.B.C., Velocitas, Breda, De Baronie, Hero, T.S.C., Alliance. Klasse 2 bDongen, T.A.C., Gudok, Hel mond, Picus, Wilhelmina, V.O.S., V.V.V., Tegelen, Roermond. Klasse 3 dGood Luck, Oosterhout, Baardwijk, R.W.B., D.E.S. (bfl toelating), Tricht, Zalt—Bommel, H.E.C., Sportvereeni ging 1920. Dit zouden we dus de Langstraatsche afdeeling kunnen noemen. Het zal hier een verwoeden strijd worden, vooral tusschen de drie Waalwijksche clubs, Zalt—Bommel, Sportvereniging. De Zomerwedstrijden zijn voor H EC niet bijster gunstig verloopen, zoodat het voor den ex-tweede-klasser aan pakken zal worden. Van oefenwedstrij den der beide andere Waalwijksche clubs hebben we nog weinig gehoord, zoodat we hiervan nog weinig kunnen zeggen. Klasse 3e:W.S.C, E.S.V., P.S.V. 3, Eind hoven 3, de Valk 3, Geldrop (bij toelating), Helmond 3, T.O.P., Oss(bt), Oisterwijk(bt). WSC is dus bij de Eindhovensche afdeeling ingedeeld en zal hier vooral van ESV zwaren tegenstand onder vinden. De mooie serie overwinningen in de proefwedstrijden tegen sterke tweede klassers geven echter alle hoop voor het nieuwe seizoen. Res. 2de klasLonga 2, W.S.C. 2, B.V.V. 3, Willem II 3, Noad 4, Wilhelmina 3, Sport- vereeniging 1920 2, Gudok 2. Ook WSC's tweede elftal heeft in het zomerseizoen een mooie overwin ningenreeks bevochten, zoodat mag worden verwacht dat het komende seizoen voor dit jonge elftal heel wat gunstiger zal zijn als het vorige. Wij meenen hen zelfs tot de sterksten te mogen rekenen. R.W.B. De reis naar Oss heeft niet gebracht wat wij er van verwacht h bben. Het weer werkte bovendien ook niet mee, daarbij was de aangewezen scheids rechter niet opgekomen, de invaller scheidsrechter was niet voor zijn taak bèrekend, het was voor de spelers om er moedeloos onder te worden enten slotte legde men er zich maar bij neer en werd het een absoluut onverdiende 5—0 nederlaag, terwijl het 2e elftal onder andere leiding met 5—2 verloor. De indeeling voor het a.s. seizoen )is als volgt 3e klas D. Tricht te Tricht, Zalt-bommel Sport vereeniging 1920 Oss, HEC, Baard wijk, RWB, DES bij toelating Kaats heuvel, Oosterhout, Good Luck, Geer truidenberg. Zonderlinger indeeling hebben we nooit gezien geografisch lijkt deze af deeling naar niets en dit nioet juist een eerste vereischte zijn. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 8 September. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 272 paarden, 13 veulens, 1 ezel, 876 magere runderen, 830 vette idem, 276 vette kal veren, 413 nuchtere idem, 750 gras id., 631 schapen of lammeren, 32 biggen, 10 bokken of geiten en 23 overloopers. Prijzen per K.G.koeien 2429 c„ 3539 c„ 4346 c.; ossen 32,5 c., 35 37,5 c„ 4043 c.; stieren 28 c„ 3233 c„ 3537 c.; kalveren 4045 c„ 37,5 55 c„ 37,5—62,5 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 210360, kalfkoeien 200350, stieren 120450, pinken 120170, graskalveren 3585, vaarzen 180220, paarden 195 300, slachtpaarden 140235, hitten 85175, veulens 60140, biggen 812, idem per week 1.401.90, fok nuchtere kalveren 1525, slacht idem 813. CORRESPONDEN TIE. Oranjeman. Waalwijk. Op dit euvel is al herhaaldelijk in ons blad de aandacht gevestigd; 't schijnt over 't algemeen dus toch niet te helpen, zoodat het weinig doel heeft daarop in 't publiek opnieuw te wijzen. Wendt U daarom schriftelijk of mondeling tot 't hoofd der politie, dat kan misschien succes hebben. Intusschen hebben wij zelf thans met genoegen het tegendeel kunnen con- stateeren dus men mag hier ook niet generaliseeren. RED. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag Sll2 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak* Musis Sacrum. GEMENGD NIEUWS. Op een jachtopziener geschoten. Toen Zondagavond de jachtopziener Hols, wonende In de Loonsche Baan te Vught, op surveillance was, betrapte hij twee personen, die met den licht bak aan het wildstroopen waren. Op hetzelfde oogenblik, dat hij de stroo- pers sommeerde, werd hij in het volle licht gezet en werden twee schoten gelost. De jachtopziener kreeg 'n hagel- schot in het llnkerbovendijbeen. De lichtbak werd daarop weggeworpen en de beide personen sloegen op de vlucht, terwijl de getroffene hun nog eenige schoten achternazond. De man werd geheel hulpeloos; hij zag echter kans om naar den dijk te kruipen, waar hij om hulp begon te roepen. Na eenigen tijd kwam er iemand langs loopen, die den bewoner van café „Heidelust" ging waarschuwen. Deze zond direct een boodschap naar de marechausséekazerne en begaf zich zelf naar de aangeduide plaats. Per brancard werd het slachtoffer naar het Protestantsch Ziekenhuis alhier ver voerd. Bij onderzoek bleek, dat de jachtopziener wel ernstig, doch niet doodelijk was getroffen, Ondanks het uitgebreide onderzoek, dat onmiddellijk aanving, is de poiitie er tot heden toe niet in geslaagd de stroopers op te sporen. De lichtbak is wel teruggevondendeze bestond uit een carbidlantaarn en een motorlan taarn. Het drama speelde zich af onder Vught op het jachtveld van mejuffr. L. uit Den Bosch. NfarVPIlC en oversPannen'0nru8tisen llCrVvUSl slapeloos. Mengebruikehier tegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhard!s Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat. Verschenen is het jaarverslag over 1930 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, gevestigd te Waalwijk. Aan dit belangrijk met zorg samen gesteld en gerangschikt werk, een boekdeeltje van meer dan 125 pagina's, zullen wij als naar gewoonte een en ander ontleenen. Wij beginnen heden met de Algemeene Beschouwingen. In vergelijking met den algemeenen economischen toestand van ons land was de positie van handel en nijver heid in het district onzer Kamer vrfj unstig in de eerste helft van 1930. Daarna traden maiaise-verschijnselen op. die in de latere maanden van het jaar ernstige vormen aannamen. Ofschoon aan den land- en tuinbouw de crisis volstrekt niet ongemerkt voorbij ging, waren de gevolgen minder catastrophaal dan in vele andere deelen des lands, omdat de landbouw in ons district in hoofdzaak als gemengd bedrijf wordt gevoerd. Het heeft er allen schijn van, dat door de economische en finanlieele I ontwrichting van meerdere Europeesche landen en van groote gebieden buiten ons werelddeel, als direct of indirect gevolg van den reeds geruimen tijd verstreken wereldoorlog, de opbloei en de welvaart van de overige landen, wier positie schijnbaar ongeschokt is, nog steeds ernstig wordt belemmerd. De opleving in zaken, die in de jaren 1927/29 in ons land viel waar te nemen, heeft plaats gemaakt voor een proces van afbrokkeling en achteruitgang. De opbrengst der Rijksmiddelen vertoonde in 1930 een geringe daling. In 1931 zuilen echter de gedaalde winsten der ondernemingen in Neder land en in de Koloniën in versterkte mate hun invloed op de opbrengst der belastingen doen gelden. De algemeene toestand is dus aan merkelijk slechter dan een jaar geleden en men is ten slotte ook in ons land weer van een crisis-toestand gaan spreken. Afgezien van den factor conjunctuur, die bij elke economische depressie natuurlijk een belangrijke rol speelt, schynt men nu ook met een element van meer positieven aard rekening te moeten houden. Het evenwicht tusschen koopkracht en productie is biykbaar over de geheele wereld gestoord. De pogingen, in sommige landen aangewend om de koopkracht kunst matig op te voeren of de uitgaven te forceeren, hebben niet beantwoord aan de verwachtingen, die men daarvan voor het bedrijfsleven koesterde. De oplossing schynt in algemeenen zin te moeten worden gezocht in het goedkooper maken der producten, ten einde deze onder het bereik van een zoo groot mogelijke koopersschare te brengen- Dit punt is ook van groot belang voor den export, vooral naar overzee. Hoe men overigens over deze kwestie ook moge denken, zoo is de practische consequentie der crisis, dat, naar duidelijk valt waar te nemen, elk land voor zich aanstuurt op verlaging der productiekosten, teneinde den strijd op de internationale markt te kunnen voeren. Daarby maken vele landen een steeds krachtiger gebruik van het wapen der invoerbelemmering en van de kunst matige bevordering van den uitvoer van eindproducten. Er is nog niet de geringste kentering in deze voor ons land nadeelige politiek te bespeuren. Ieder land houdt krampachtig vast aan op dit punt „verkregen rechten" en !s slechts bereid eventueele concessies zoo duur mogelijk te verkoopen. Men vleie zich niet met de hoop, dat deze kwaal zichzelf zoo spoedig zal genezen. Meerdere landen weten met die politiek tastbare voordeelen te behalen en de werkelijkheid in de internationale politiek is nu eenmaal, dat niet het welzyn van het algemeen tot richtsnoer wordt genomen, doch het directe belang van het eigen land Hoe betreurenswaardig ook, zoo behoeft het niet al te zeer te verwon deren, dat ondanks de bekwame leiding en de niet genoeg te waardeeren krachtsinspanning van den Nederland" schen Voorzitter der Economische Volkenbondsconferentie te Génèvegeen resultaat wordt bereikt. De vry wel overal bestaande relatieve overproductie bemoeiiykt de pogingen tot tempering van den tarieven-oorlog. En het is vooral niet te verwachten, dat deze pogingen succes zullen hebben zoolang er nog landen zyn, die bereid zijn als slachtoffers te fungeeren. In 1930 werden in tal van landen nieuwe invoerrechten geheven of be staande verhoogd, waardoor de export van industrie- en landbouwproducten ook uit ons district in hooge mate werd bemoeiiykt en ten deele vernietigd. In verband met den boven geschetsten toestand wordt ook in Nederland het vraagstuk der productiekosten van acute beteekenis. Het gaat overigens niet aan om eenerzijds tal van sociale lasten en regelingen op te leggen en anderzijds toe te laten, dat het land wordt over stroomd met buitenlandsche fabrikaten, die onder lagere productiekosten zyn gemaakt. Men onderschat de krachtsinspan- ning, die van den Nederlandschen ondernemer gevergd wordt om bij de bestaande verhoudingen de concurren tie in binnen- en buitenland te voeren. Van groot belang is de vraag of de openbare lichamen, het Rijk en vooral de Gemeenten zullen kunnen doorgaan om zoo groote bedragen aan de on dernemingen in den vorm van belas tingen te onttrekken, als in het laatste decennium het geval was. Alvorens den toestand der verschil lende bronnen van welvaart in het district onzer Kamer te bespreken, willen wij de aandacht vragen voor enkele gebeurtenissen en feiten uit de geschiedenis van ons district over het afgeloopen jaar. (Wordt vervolgd.) NUMMI PREMIEMARKT TE WAALWIJK 05 DONDERDAG 10 SEPTEMBER '31. Ons blad kan 's Woensdags1 Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald l®ce11 per week. DONDERDAG 10 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grainofoonmuziek. 10.30 H. Felderof leest voor uit „de Jeugd Francisco Campana". 11.00 Orgelconcert Fr. Hasselaar, zang: H Hu dei-ijk. 12.00 Kovacs Lajos en orkest en Gramofoonmm 12.00 Zenderverzorging. 12.30 Concert Avro-kwartet, daarna Gramofoon muziek. 1.00 Ziekenuur door Ant. van Dijk, 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Concert Omroep Orkest. 0.00 H. Hollander: Sportpraatje. 0.30 Vervolg Concert Omroep Orkest. 7.00 E. Kleerkoper, over pianostudie. 7.45 Concert Omroep Orkest. 8.40 Amerikaansch kwartiertje, Ant. van Dijk 9.00 „Faust", 4e en 5e acte op gramofoonplatei 10.00 Vaz Dias. 10.15 Dansmuziek uit Hotel Brittannië 11.1512.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 298 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Ziekendienst Ds. de Smit. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 11.30 12.00 12.15 1.45 2.00 3.00 3.45 4.00 5.00 5.45 6.45 7.00 7.30 7.45 9.00 9.15 9.45 10.00 10.15- 6.45 8.00 10.00 10.15 10.30 11.30 12.00 2.00 2.30 4.00 4.30 5.15 6.00 6.15 6.45 7.00 7.15 7.35 8.00 8.30 9.00 9.30 10.00 10.15 10.45 (K.R.O.) Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuur. Politieberichten. Concert K.R.O.-trio. Gramofoonmuziek (N.C.R.V.) Cursus handwerken door mej. G. Ably, Vrouwen-halfuur. Zenderverzorging. Ziekenuurtje Ds. H. van Dijken. Cursus handenarbeid, H. Steinvoort. Harmoniumconcert F. Brandes. Gramofoonmuziek. V ragen-half uur t j e Politieberichten Concert: v^pol, cello, piano. Gramofoonmuziek. Opening Brab. Industriedagen in de auli der Philipsfabrieken te Eindhoven. Vincent Cleerdin over Brabant's Historie. Gramofoonmuziek. Vaz Dias —11.30 Concert Philips-Harmonie. VRIJDAG 11 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. (V.A.R.A.) 7.30 Ochtendgymnastiek. Gramofoonmuziek. (A.V.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Voordracht door mevr. L. Sanders-Herzberj Ziekenuur. Gramofoonmuziek. (A.V.R.O.) Concert Omroep Orkest. Dr. Klinkenberg over 't Roode Kruis, Gramofoo Concert Avro-kwartet, daarna (V.A.R.A.) Pianostukjes voor kinderen. Knutselwerk voor kinderen. Concert Vara-orkest. Vocaal concert. Vervolg Concert Vara-orkest. Nieuws uit de arbeidersbeweging. Vervolg vocaal concert. G. v, Overbeek over 't P.N.I.-proces. Vervolg concert. (V.P.R.O.) Weekuitzending. Concert. Dr. H. WolfLessing. Vervolg concert. Persberichten. H. Rutters: De muziekfeesten te BavreutL Gramofoonmuziek. (V.A.R.A.) 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 298 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Ziekenhalf uurtje. 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert K.R.O.-Quintet. 1.00 A. Verdijk: De Eindhovensche Industrie, 1.45 Vervolg Concert. 2.00 Concert, zang en piano. 2.20 K.R.O.-kunstensemble. 3.15 Vervolg concert, zang en, piano. 3.30 K.R.O.-kunstensemble, vervolg. 4.30 Zenderverzorging. 4.45 Concert K.R.O.-kwartet. 5.45 M. Gerisch: Najaar in Duitscliland. 6.00 K.R.O.-kwartet. 7.00 Th. Aerts, over landbouw, i 7.30 Politieberichten. 7.45 Mr. Dr. v. RijckevorselDe ontwikkeld mogelijkheden voor N.-Brabant. 8.00 Concert K.R.O.-orkest uit Leeuwarden. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 12 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwjjding. (V.A.R.A.) 10.15 Uitz. voor arbeiders in continu-bedrijven 12.00 Concert Vara-septet. I.45 Zenderverzorging. 2.00 Mr. Steenberghe: De ontwikkelingsmogelL" heden der Brabantsche Industrie. 2.30 Concert Haydn-kwartet. 3.00 Inst. voor Arbeidersontwikkeling. 3.15 Vervolg concert Haydn-kwartet. 4.00 Opening Neutrale Volksschool te Heerlen 4.40 Vocaal concert. 5.05 R. V. U., O. v. TusschenbroekReizen Trekken. 5.35 Accordconspel P. de Petri. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.05 Zang en piano. 6.30 Literair halfuur A. M. de Jong. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.05 Vara-varia. 7.10 Gramofoonmuziek. 7.15 Bestuursmededeelingen. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Mr. Dr. W. v. SonsheeckDe aantrek» heden van de provincie Noord-Brabant, 8.00 Bij de Pomp, Teun jle Klepperman, 8.15 Vara-orkest. 8.35 Uitzending Jeugd-demonstratie der A. te Hilversum. 8.55 Vervolg concert. 9.20 Blijspel. 9.50 Jeugd-demonstratie A.J.C. te Hilversum, 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg concert Vara-orkest. 10.25 Jeugd-demonstratie Hilversum. 10,40 Vervolg concert. II.1512.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 298 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert K.R.O .-sextet. 12.30 Postduivenberichten. I.15 Concert K.R.O.-sextet. 12.35 Aansl. met Schneider-cup-race, stan- 2.00 Kinderuurtje. 3.00 Aansl. met Schneider-cup-race, finisi 3.50 Zenderverzorging. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 F. Frencken't Sociale werk in de 1 cie Noord-Brabant. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Esperanto nieuwsberichten. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.40 Journalistiek Weekoverzicht. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 Politieberichten. 7.45 R.K.F.-sportpraatje.i 8.10 Populair concert K.R.O.-salonorkesT 9.00 Vaz Dias, daarna vervolg conceit. II.00—12.00 Gramofoonmuziek.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6