Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Riihsschonl uoor Leerlooiers eo schoeomaNers te Waalwijk. logische geioigirefiliog. I m KAREL DE MOL. i Het etiket van Kwaliteit. Winkelnieuws. MOL garandeert Kwaliteit. Mol Gaat Voor. FEUILLETOfl 119 *41 HEERENBAAI NUMMER 73. ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1931. 64e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-Adres: ECHO. Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat. Ten aanzien van de verkeersmidde len valt te vermelden, dat de A.T.O - autobusdiensten Waalwijk—Kaatsheu vel—Dongen - Gilze zijn uitgebreid in verband met het toenemend gebruik, dat van deze diensten wordt gemaakt. De dienst van dezelfde onderneming Dongen-'s Gravemoer-Waspik-Raams- donk-Geertruidenberg werd in verband met de slechte exploitatie-uitkomsten opgeheven, terwijl op andere trajecten het aantal diensten werd ingekrompen. Dit is wel zeer te betreuren Aan uitbreiding van spoorwegdiensten in ons district of aanleg van nieuwe lijnen valt bij de plaats, die het motorvoertuig zich in het verkeer heeft weten te veroveren, niet te denken. Niettemin zijn verschillende gebiedsdeelen nog steeds van behoorlijke verkeersmidde len verstoken en blijven wij het daarom een taak achten voor de overheid om het initiatief te nemen tot het instellen van autobusdiensten en het steunen van de exploitatie daarvan om daar door de economische ontwikkeling van de geïsoleerde deelen van het district mogelijk te maken. Naar onze meening heeft het platteland aanspraak op over heidssteun om door goede verkeers wegen en verkeersmiddelen te worden ontsloten en te worden opgenomen in het algemeen verkeer. In het vorig verslag is reeds gewe zen op den onvoldoenden toestand van de wegen in het grootste deel van het Land van Altena. Wat betreft den hoofdverkeersweg door de Langstraat, mag met voldoening worden geconsta- teerd, dat de gedeelten, die bij de pro- WINTERAVONDCURSUSSEN van 1 October 1931-1 April 1932. Onderwezen worden A. Machinale Schoenmaker ij. 1. Modelleeren bovenwerk. 2. Snijden van Overleder. 3. Stikkerij jongens. 4. Stikkerij meisjes. 5. Zoolleder-calculatie. 6. Handzwikken (onder 17 jaar.) 7. Mach. Zwikkerij en Mc-Kay-afdeeling (boven 17 jaar.) 8. Onderwerk en Uitpoetsafdeeiing (boven 17 jaar.) B. LoolerlJ-Afdeellng. Al naar gelang er belangstelling is. Lesgeld yaq f2 50 tot f7.50, liefst bij de aangifte te voldoen. Aangifte aan de Rijksschool op WOENSDAG 23 en DONDERDAG 24 SEPTEMBER van 6'/a8 uur 's avonds. indeeling der deelnemers over de verschillende cursussen op Dinsdag 29 September om 7 uur voor de meisjes en op 30 September om 7 uur voor de jongens aan de Rijksschool te Waalwijk. De Directeur, VAN DER WAERDEN. vincie in onderhoud zijn geleidelijk worden verbeterd. Een groot gedeelte van den weg is echter in beheer bij de verschillende gemeenten, die naar onze meening niet voldoende door drongen zijn van het nut van goede verkeerswegen voor de economische ontwikkeling. Met voldoening valt te vermelden, dat enkele gemeenten be sluiten hebben genomen tot het be schikbaar stellen van niet onaanzien lijke bedragen voor verbetering van den Langstraatschen weg. Wil deze echter aan behoorlijke eischen voldoen, dan zullen radicale maatregelen moeten worden genomen tot het verwijderen van hinderlijke en gevaarlijke bochtige spoorwegovergangen, tal van wegver smallingen en gevaarlijke bochten. Op het Rijkswegenplan is thans geplaatst het bouwen van een voetbrug over het Hollandscla Diep bij Moerdijk. Temeer behoort daarom aandacht te worden geschonken aan den weg door de Langstraat, die het verkeer van de dichtbevolkte streek naar dezen nieu wen verkeersschakel met Rotterdam en de Hollandsche provinciën moet leiden. Wij zijn er van overtuigd.dat ook in dit verband verbetering van de wegen in de Langstraat dringend noodzakelijk is. Voor de verbetering van de wegen in het land Van Heusden en Altena is een actie ingezet om te verkrijgen, dat een moderne verkeersweg tot stand ZekerTrksche Heemibaai, maar dan ECHTE FRIESCHE van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. (Nadruk verboden). 7) Hij blikte opgewonden rond en zijn oogen vielen op den man, die de bar was binnengekomen en op Tubbs die achter hem .stond. De waard haa juist de bestelling van den nieuwen bezoeker aangenomen en stond even stil om verwonderd in de richting van de stemmen te kijken. Denver Het zijn stem zakken, toen hij zich weder tot zijn vrouw wendde. Ga weg Nell, zeide hij. Zie je dan uiet dat de menschen naar ons kij ken? Ga naar huis, ik kom straks °ok. Ga naar huis, liefste, ga nu. Het was tevergeefs. Hij kon den blik uit die oogen niet langer zien. 2e leken wel ih zijn ziel te branden. Er was nog maar één ding dat hij kon boen: doordrinken, totdat hij verge ten had, dat hij haar geruineerd had, totdat hij vergeten had, wat een wrak bij geworden was, totdat hij alles vergeten had Hij ging van haar weg, naar de toonbank, Nelly deed 'n poging om hem tegen te houden en toen zonk zi) in een leegen stoel. Haar lichaam schokte van het snikken. Tubbs, laat me nou niet zoo lang wachten, riep Denver luidt. De man, die er zat te drinken,zette zijn glas neer, toen Denver naderde, nam zijn wandelstok en slenterde naar de deur voor Denver zijn gt zicht had kunnen zien. Bij den uit gang bleef hij even staan en keek in de richting van het tafeltje waar Nell zat. Toen kwam hij naar haar toe. Zij scheen hem niet te bemer ken. Hij boog zich over haar heen en zacht fluisterend zeide hij: Mevrouw, Denver, hebt u nog niet genoeg geleden? Met een heftige beweging lichtte Nelly haar gebogen hoofd op. -Geoffrey Ware! hijgde zij. O, wat een vernedering, dat juist hij haar zien moest in een gelegenheid als deze, waar zij haar man tever geefs smeekte mee naar huis te gaan! Kon haar iets ergers overkomen Maar zij zou niet laten blijken, hoe zeer zij leed. Ze streek met de hand over de oogen, stond op en keek haar kwelgeest met fier opgeheven gelaat aan. Ware vervolgde meedoogenloos. Heeft Denver u nu genoeg door het slijk gesleurd? Of wilt u nog ver der met hem gaan, kommer en gebrek tegemoet? Nelly weet je nog, dat mij eens beloofde, mijn vrouw te wor den? De teederheid, welke in zijn laatste woorden lag, ontstemde haar meer dan zijn grijnslach. Ja, dat weet ik, antwoordde zij verontwaardigd, en ik had er al spijt van nog voor ik het beloofd had. Ik komt, die Rotterdam, via Dordrecht over Kop van 't Land, dwars door het Land van Altena via Heusden en dë Langstraat, verbindt met 's-Hertogen- bosch en Oostelijk Noordbrabant. Reeds vroeger is door onze Kamer verzocht dezen weg op het Rijkswe genplan te brengen. Aan de actie wordt thans deelgenomen behalve door onze Kamer door die van 's-Hertogenbosch en Dordrecht, de besturen van beide genoemde gemeenten, de gemeenten en waterschappen in de streek. Het autobusvraagstuk in genoemde streek, waarop het vorig jaar uitvoerig werd gewezen, is nog steeds niet be. vredigend opgelost. De noodzakelijke verbinding van Gorinchem met Waal wijk, aansluitend op de autobusverbin dingen met het Zuiden, waarvan het bestaansrecht reeds werd bewezen, doch die moest worden opgeheven in verband met concessies aan onderne mingen voor andere trajecten in het Land van Heusden en Altena, kwam nog niet opnieuw tot stand. De verbetering van den weg Waal wijk—Tilburg werd in het afgeloopen jaar voortgezet. In den loop van het aangevangen jaar zal deze verbetering geheel worden voltooid. Het door onze Kamer genomen ini tiatief tot een actie voor het afsluiten van het Oude Maasje blijkt de instem ming te hebben van de gemeente, en waterschapsbesturen in de streek. Door Oud Minister Ir. Ëongaerts werd op ons verzoek over deze afsluiting in de maand Juli te Waspik een openbare voordracht gehouden, bij welkegelegen- heid duidelijk de belangstelling voor deze actie tot uitdrukking kwam. Ook dit jaar is bij de behandeling van de Waterstaatsbegrooting in de Tweede Kamer, thans door den heer Bongaerts, een krachtig pleidooi ge houden voor de noodzakelijkheid van de verbetering van de Waterstaatstoe standen in het Westelijk deel van ons district door afsluiting van de Donge en het Oude Maasje. Het treurige van dezen toestand is opnieuw duidelijk gebleken, nu in dit winterseizoen de Langstraatsche pol- dèrs reeds driemaal zijn geïnundeerd met alle daaraan verbonden nadeelige gevolgen, als verbreking van de ver- i heb nooit van u gehouden, dat wist u U hebt me willen dwingen, maar zoo dra ik merkte, welke vergissing ik begaan had, heb ik u dat verteld. Toen ben ik met een beteren man getrouwd. Zoo, antwoordde Ware met een valsch lachje, terwijl hij met zijn hoofd een beweging naar de toonbank maakte. Daar staat die betere man hé. Een model echtgenoot, nietwaar? Een model huisvader zoo gelukkig, achtenswaardig en verstandig, hé? Oh, hoe kunt u zich zoo verheu gen in een anders verdriet. Waarom bent u zoo hardvochtig? Ware keek haar met een koelen blik aan en antwoordde droogjes: Waarom, vraag je? Je bent met hem getrouwd. Op den dag van-je huwelijk heb ik gezworen, dat ik hem in het verderf zou storten. En ik heb mijn woord gehouden. Goeden avond, mevrouw Denver! En zijn hoed met een overdreven beleeftheid afnemend, ging hij naar de deur. Halt, schurk. Het was Denver's stem, die door de stilte heen sneed. Toen hij een paar minuten geleden naar het buffet was gegaan, had hij er geen besef van ge had wie daar voor hem had gezeten. Maar nu herkende hij de stem en de houding. Groote hemel. Het was Geoffrey Ware Geoffrey Ware, die terug was gekomen. Daar zou hij eens gauw een eind aan maken. Zijn hand ging naar de revolver in zij zak. En terwijl hij het wapen te voorschijn haalde, wankelde hij in de richting van Ware. Halt, schelm, riep hij weer. Ik Denkt niet, dat alleen de laagste prijs U de grootste voordeelen brengt. Ziet naar het etiket van kwaliteit. Voordeelige prijzen gezellig winkelen prettige vakkundige bediening. Koopen Is bij ons een genoegen. lederen middag en avond: RADIO CONCERT. heb jou wat te vertellen. Ware stond plotseling stil, de hand nog aan den knop van de deur. Hij ontstelde, doch was mans genoeg om direct zijn tegenwoordigheid van geest terug te krijgen. Denver van top tot teen minachtend opnemend, draai de hij zich half om met een; Waarde heer, weet je dat je dronken bent? En toen opende hij kalmweg de deur en ging naar buiten, zonder zijn tegen- j stander nog een enkelen blik waardig j te keuren. Denver's gezicht werd paars en zijn bevende vingers omklemden de kolf van zijn revolver. Met een woesten i kreet rende hij naar de deur, die nu achter Ware gesloten was. Hond, schreeuwde hij. Maar Nelly was vlugger dan hij. Met een gil kwam ze voor hem staan, niens'chen kwamen toegeloopen van achter het buffet. Will, blijf in vredesnaam hier, riep zij en tot haar geluk kwam Jai- I kes met doodsbleek gezicht toesnel- len. j Meneer Will, meneer Will, hijg- de hij. Wat gaat u nu doen? Wat ik ga doen, ischreeuwde Denver, ik ga dien kerel vermoorden. Laat me gaan, laat me gaan. En Nel ly wegduwend, sloeg hij met de vuist op de deur. Neen, neen, Will, riep Nelly op gewonden. Dat is hij niet waard. Will, lieveling, doe het niet. J Woest greep zij naar de revolver. De bezoekers dromden samen en uit angst voor het wapen bleven ze j op een afstand staan van den dollen man. Alleen Jaikes waagde het het worstelende tweetal te naderen en hij greep zijn meester vast. Woedend probeerde Denver los te komen uit zijn greep, steeds roepende Laat me gaan. Toen wist hij met in spanning van al zijn kracht beiden van zich af te slingeren en met de revolver in de hand istormde hij op nieuw naar de deur. Blind van woede stortte hij zich op de paneelen; er klonk gekraak, he thout versplinterde en hij kon er door, stond op straat. In zal hem afmaken, ik zal hem afmaken, als een hond, schreeuwde Denver en weg was hij. O, kan nu niemand hem tegenhou den? klaagde Nelly en zij zonk ineen op den drempel. Nog hijgend van de worsteling beurde Jaikes haar op; de mannen kwamen tot bezinning en renden de istraat op; opgewonden kreten van „Houdt hem" klonken door de opge schrikte straat maar Denver was verdwenen. Hoofdstuk VI. Toen Corkett en zijn eerbiedwaar dige vriend de bar verlaten hadden, wankelde de eerste lichtelijk en streek even met de hand over het gelaat, 't Verschil in temperatuur in de war me rookerige zaal en de buitenlucht deed hem duizelen en het felle licht binnen was oorzaak, dat hij nu 'n de omringende duisternis minder goed kon zien. Vriendelijk nam de oude man hem bij den arm. Wordt vervolgd De Echo van het Zuiden, WaalwQkscbe en Langstraatsc&e Courant* 20-50 cf. PER ONS De Ziiverkoning De Broolslc Voordeelen

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 1