■■■II H. Holsterei-UMe, H. Kolsteren-Lagarile, tun JE' Comestibles en Kruidenierswaren Speculaas Kozakken H. de Bont-v. Huiten Bij Pijnen >j> ■UK, J) Provinciaal nieuws. bic gem Zaterdag 6 uur en Zondag 2 uur. CREME Jultlcia' 73. Zaterdag 12 Sept. '31. 54e Jrg. derde blad. Waalwijk, 12 Sept. 1931. Brabantsche Jndustriedagen. Oe Brabantsche Industriedagen, ivaarvan we doel, strekking en opzet meermalen hebben uiteengezet en larvoor ook onze redactie eene Itnoodlging ontving, zijn dan be- g°Deenéerste gastvrijheid genoten de im 150 deelnemers In de aula van jjei prachtige ontspanningshuis van Philips. Onder de gasten zijn de ministers Deckers en de Graaff, de heer Heringa, «ld van de afd. handel van het liliïparternent van arbeid, handel en iljrerheid, de Kamerleden Blomjous, van Lanschot, van Sasse van Ysselt, D,0p, Feber, Fleskens, Moller, Schaep- „jn, Teulings en Vos, jhr. mr. Smits vanOyen. gedeputeerde van Noord— jrabant, de heer B. v. Hahn, consul— I'generaal van Dultschland te Amsterdam, [n de heer O, van der Steene, gedele geerde van den Belgischen gezant, iiof, Ter Meulen, rector—magnificus I van de Technische Hoogeschool te Delft,prof. dr. Weve, rector—magnificus an de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg, en verscheidene hoogleeraren jan die schoolverder vertegenwoor- rs van kamers van koophandel in M buiten de provincie, van werk- geversen werknemersorganisaties, enz, enz. Nadat eenige verfrissingen waren K/irdgediend, beklom de heer Stule- pond meyer. voorzitter van het algemeen comité, het spreekgestoelte en hield een begroetingstede over het doel van de jndustriedagen, onder het devies: Koopt Nederlandsch fabrikaat, een aansporing, die wij gaarne ondersteunen. den heer Stulemeyer sprak nog de beer Vincent Cleerdin, griffier van ia Staten van Noord—Brabant, over de Brabantsche geschiedenis. Min of meer vanzelf volgde hierop sen film van dit bedrijf, de fabrieken m Philips, een overzicht, wel geschikt )in de toeschouwers onder den indruk Ie brengen van de machtige vlucht IUUAi te industrie. De film is van joris prijzen wijzen id, Dr. Philips gaf, nadat de film was algedraaid, een kort overzicht van den der Philipsfabrieken, dat hij be ëindigde met het uitspreken van zijn pool vertrouwen in de toekomst. het Wilhelmus, gespeeld door de Philips—harmonie, werd het olfi cleele gedeelte besloten. Men bleef daarna nog geruimen tijd bijeen om lOF libooren wat het voortreffelijk orkest ig verder op zijn programma had. Voor Vrijdag staat een bezoek van irschillende Eindhovensche fabrieken het programma, daarna een bezoek lan Valkenswaard en Helmond en legen den avond naar Den Bosch voor in bezoek aan de basiliek, een offi- K 'cieei diner in de Statenzaal en een ontvangst ten stadhuize. I Zaterdag—ochtend komt onze ge» ilefo!meeRte aan de beurt> Aan heeren—deelnemers zullen Za- lerdagochtend in .Musis Sacrum", waar het gemeentebestuur hen ontvangt, aangeboden worden de eerste exem plaren van den zoo juist uitgekomen Gids van Waalwijk Waalwijk's Handel en Industrie in Beeld. Wij gelooven dat hiermede door Waalwijks Belang een uitstekend werk wordt gedaan voor onze plaats en hare Industrieën en dat deze nieuwe Gids wel de noodige belangstelling trekken zal, zoowel wat inhoud als uitvoering betreft. Wij vernemen dat de leden van W, B, spoedig een exemplaar thuis zullen ontvangen en ook met de alge mene verspreiding w eldra wordt be gonnen. (Zie laatste berichten "tendering Waterschap „de Buiten, polder van Waalwijk. De 3uitenpolder vergaderde Woens dag in Hotel Verwiel, onder voorzitter schap van den heer H. Hoffmans. r waren vele ingelanden aanwezig. Je rekening over 't dienstjaar 1929— 19.0 werd goedgekeurd. Het bestuur deed een voorstel om r' 'aolitiebewaking in den polder te »en opheffen. De voorzitter gaf hierbij fin toelichting. Twee bestuursleden «bben dit voorgesteld doch hij zelf 18 ertegen. Spr. wijst er op, hoe de polder vroeger altijd een dievenoord '8 geweestsinds de politie den polder bewaakt, is dit zeer verminderd, zoo- "el thans bijna geen klachten meer gehoord worden. Hij vreest, dat wan- "eer 't toezicht verdwijnt weer spoedig fle oude toestanden zuilen terugkeeren. Bij de uitgebreide discussie die over oh punt gevoerd werd, onderschrijft obf. J. van Iersel de woorden van den voorzitter. Vooral op de Koeweiden acnt bij 't noodzakelijk dat toezicht gehouden wordt, terwijl 't ook in de pgy Straat langen tijd ongunstig i Dhr, A. van Nooij is niet voor al- °etlee'e afschaifing, maar zou de post on f 200.— tot op de helft willen Wagen, i fabri' n V2ï at va jrei en v| Grootestraat 201, Waalwijk. Wij leveren U steeds Het nieuwste, Het beste en toch zeer voordeelig Beleefd aanbevelend. Prima versche 25 cent per half pond. Wij hebben ook prima AMANDEL SPECULAAS Belt U even 139 op en het wordt U vlug thuis bezorgd. Dhr. Rijken wil de politie een gra tificatie toekennen en vraagt waarom er thans voor 't politie toezicht f 50. op de begrooting is uitgetrokken. De voorzitter zegt, dat dit bedrag nog verschuldigd is aan de gemeente politie over 't afgeloopen jaar. In stemming gebracht, wordt 't be- stuurs-voorstel tof opheffing van 't toezicht verworpen. Het bestuur wordt gemachtigd met de politie te onder handelen over een vermindering van het voor 't toezicht te betalen bedrag. Voorts doet het bestuur en voorstel om de betrekking van polderopzichter met ingang van 1 Oct. op te heffen en aan Am. v, d. Broek eervol ontslag te geven als zoodanig. De meerderheid van 't bestuur heeft dit voorstel gedaan, doch de voorzitter is ertegen om verschillende redenen. Zoo is 't zeer moeilijk om zonder polderopzichter te werken; het bestuur zelf kan al dat werk niet naloopen. Verder behoeft men 't niet uit zuinig heidsmaatregel te doen, daar de op zichter toch recht op wachtgeld en pensioen heeft. Ook over dit punt volgt een lange discussie. Dhr. A. van Noolj protesteert hierbij heftig tegen diegenen die dezen post indertijd geschapen hebben «dat hadden ze maar uit hun eigen zak moeten betalen" aldus spr Dhr. Rijken vraagt of de opzichter wel recht op wachtgeld heeft, waarop de secretaris antwoordt dat de wet hiervoor geen vaste regeling geeft, maar wanneer de betreffende persoon meent geen voldoende wachtgeld te krijgen, kan hij hiertegen bij de Kroon in beroep komen. Het bestuurslid, dhr, J. v. Loon vindt dat de voorzitter in zijn toelichting op dit punt te eenzijdig is geweest, doch deze merkt hiertegen op niets dan de nuchtere feiten te hebben gezegd. Ten slotte wordt besloten de be trekking voorloopig te handhaven en eerst juridisch advies in te winnen omtrent de wachtgeldregeling. Hierna werd de begrooting 1931 1932 behandeld. De uitgaafpost onder hoofdstuk IV „kosten van onderhoud van wegen en waterleidingen", groot f 1000 werd teruggebracht op f 500.— daar ook verleden jaar hier voor slechts f 422 55 gebruikt is. De waterschapslasten die door 't bestuur in 't ontwerp reeds van f 1200 tot f 900,— waren terug gebracht, worden met nog f 300.— verminderd. De omslag kon door deze vermin dering worden teruggebracht van f 4.— tot f 2.— per H A. Bij de rondvraag vroeg dhr. W. Eibers aan het bestuur thans zooveel mogelijk werk te laten doen in den polder wanneer dit noodig is, ook al zouden hierdoor de polderlasten 't volgend jaar iets verhoogd moeten worden. Op deze manier kon de werk loosheid weer gedeeltelijk worden bestreden. Besloten werd nog tot verbetering van den Zuidwal van den Overik. Denkt aan de uitvoeringen der op het W.S C.-terreln Programma van de Turndemonstrati op Zaterdag 12 September georgani seerd door de Gymastiekvereenlging „Kracht en Vlugheid". Opstellen der turnsters en turners bij het Gebouw voor Chr. Belangen in de Besoljenschestraat. Vandaar zal door Grootestraat. Mr. v. Coothstraat en Burg. v. d. Klokkenlaan gemar cheerd worden naar 't RWB—terrein, waar om 3 30 uur de demonstratie zal aanvangen. 1. Brugwerk adspiranten K. en V Waalwijk. 2. Rythmische oefeningen Dames D. I. O., Dordrecht. 3. Vrije oefeningen Heeren „Sparfa" Oud—Alblas. 4. Gymn. Dansspel Dames D. I. O. Dordrecht. 5. Brugwerk Heeren (gezamelljk). 6. Tremplin Paardsprong, Heeren „Sparta". 7. Brugwerk Dames. 8. Rekwerk Heeren (gezamelljk). 9. Stokoefeningen Heeren D. 1 O. 10. Knotsoefeningen Dames K. en V. Rotterdam. 11. Slingerbalspel D.OK. en D. I. O. 12. Groepen. Donateurs (trices) hebben vrijen toe gang op vertoon hunner donateurskaart. Leden van RWB op vertoon van hun lidmaatschapsbewljs. Steunt de gymnastieksport door Uwe belangstelling te toonen. Het ongeval te Sprang. Naar wij vernemen is de toestand van dhr. v. Gooi uit Kaatsheuvel, die Donderdag bij de aanrijding in Sptang ernstig gewond werd, op 't oogenblik bevredigend. Hij heeft een gecompli ceerde beenbreuk en een bloeduitstor ting in het hoofd bekomen en wordt verpleegd in het St. Nicolaas—Zie kenhuis alhier. Het slschtuffer is reeds zoover vooruitgegaan dat het directe levensgevaar geweken is. R.K. Winkellersbond. Op de Algemeene vergadering van Dinsdag 8 September van den Waal- wijkschen Winkellersbond, aid. v. d. R. K. Middenstandsbond werden tot bestuursleden gekozen de heeren A. Bergmans Smits en Scholten. Militaire Zaken. Naar het Bureau voor Militaire Zaken ons meldt, zullen up 5 October a.s, de navolgende dienstplichiigen der lichting 1931 worden ingelijld: Bij 't 17e Reg. Inf. W. van den Broek en Chr. J. Maaywee;- bij de 3e comp. Hospitaalsoldaten M. C. Krieiaars en bij de Luchtvaart- afdeeling L. Brokken. Op 20 October bij '1 17e Reg. Inf. H. J. Bergmans (opt. onderofficier). Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEEDING Witte Bioscoop De Directie der Witte Bioscoop heeft thans hare installatie geheel mo dern ingericht door de aanschaffing van een Loetafoon bandsysteem, zoodat voortaan elke film, hetzij met band- of plaatsysteem kan worden vertoond. Elke bioscoopbezoeker weet, dat het geiuid in de „Witte" steeds buitenge woon mooi en zuiver is. Door de aanschaffing van de nieuwste en beste band—installatie zal dit zoo mogelijk nog beter worden. Vooral 't gespioken woord wordt zoo duidelijk weergegeven, alsof men de arttsten in levenden lijve hoort. Een groot voorrecht voor de bioscoopbezoekers is verder, dat men bierdoor in de gelegenheid gesteld wordt de beroemde Ufa—films te ver- toonen, zooals „Die Drei von der Tankstelle", „Hare Hoogheid beveelt", „Zwei Herzen in 3/4 Takt", „Op Inspectie", enz. enzwaarom reeds onielbare malen door de bezoekers gevraagd werd. Als men dan verder weet dat de nieuwste films van de Metro Goldwijn ais „De Vaandrig van den Keizer" en „De Zanger van Sevllla", waarin men van Ramon Novarro weer kan ge nieten zijn afgesloten, terwijl de Loet C. Barnstijn met zijn geheeie nieuwe productie ter beschikking staat, dan kan men zich zoo ongeveer een idee vormen van hetgeen den bezoekers van de „Witte" in het a.s. seizoen te wachten staat. Ook aan het bijwerk is de grootste zorg besteed. Wtj wenschen de Directie van de „Witte" het succes, dat zij verdient, door hare voortvarendheid en haar streven om hare bezoekers steeds ter wille te zijn. Voor Pluimveeliefhebbers. A. j. ten Hope's Handelmaatschappij N.V. te Rotterdam heeft een aardig boekje uitgegeven, getiteld „Een Kip- penpraalje". Het boekje bedoelt te zijn een eenvoudige handleiding voor het houden van kippen en is op aange name wijze geschreven door mevrouw Jeanne Reineke van Stuwe. Voor kippenlieihebbers bevat het boekje zeer interessante lectuur en tal van nuttige wenken. Men kan gratis een exemplaar bekomen, wanneer men zich wendt tot ten Hope's Handel maatschappij. Premiemarkt. Toegekende premiën voor rundvee ter veemarkt van 10 September 1931 (premiën van f 2 50 F. van Loon, Waalwijk (2 stuks.) j. B. Timmermans Wzn., Waalwijk (2 stuks.) A. van Velthoven, Waalwijk (2 st.) J. P. IJpelaar, A. H. v. Schijndel, H. van Huiten, A. van Huiten, Wr Kuijsteh, Sprang. W. Klootwijk, (2 siuks Jac. v. d. Schans, Sprang (4 stuks.) j. v. d. Mast, Sprang (2 stuks.) A. J. Verhoeven, Capelle. De aanvoer was vrij belangrijk. Turnmarsch. Bij gunstig weer gaan de leden, en aspiranten der PatroiJ. Gymnastiek» Vereen. „Kunst en Kracht" alhier GEEN FIJNER SIGAAR VOOR HAAR PRIJS DAN Alleen-verkoop voor de Langstraat bij Grootestraat 199, Waalwijk, morgen, Zondag, een uitstapje maken naar Heusden. Voor de afmarsch uit het Patronaats gebouw, te ctrca halftwee zullen zij door geheel v.m. Baardwijk marcheeren en daarna via Drunen en Elshout naar Heusden. Op de Markt aldaar zullen eenige vrije—oefeningen en groepen gedemonstreerd worden. Moge het meer medewerken dit uit stapje te doen slagen. Tiirnclub ,,0ns Huis". Woensdag 9 September herdachten de leden van opgemelde vereeniging het 1-jarig bestaan met een gezellig diner ten huize van den heer A. van der Pluijm aan de Haven alhier. De eigenlijke datum is 15 Septem ber, doch om den quatertemper was de vieriitg een week vervroegd. Omstreeks 8 uur s avonds betra den de leden het keurig nette eet- zaaltje, dank zij de sterke lampen schitterend verlicht. Na het houden van een kaartwed- istrijd ving om elf uur de maaltijd aan die naar den vereischten vorm alle eer werd aangedaan. Niet alleen de gezonde magen, maar voorzeker de bekwame kokin hebben het hunne et. toe bijgedragen dat er danig ge schranst werd. Een woord van lof mag niet onthouden worden aan mej. van der Pluijm, alsmede aan de cor recte bediening vanuit buffet en keu ken. De prettige geest, die de oefenings vergaderingen kenmerkt, verloochen de zich dezen avond allerminst. Er is gezongen, geschertst en geklonken tot het onverbiddelijke sluitingsuur aanbrak en ieder voldaan huiswaarts keerde. De vereeniging telt thans 16 leden. Welke oud-turners of liefhebbers van gezonde sport komen de gelederen nog versterken? Actie der werkloozen. Gisterenmorgen trokken de werkloo zen, een 25-tal, te werk gesteld aan het keien kloppen, gezamenlijk naar 't Ge meentehuis, om bij den waarn. burge meester hun beklag te doen over het feit, dat zij, nu ze inplaats van grove, fijne keislag moesten kloppen, niet vol doende konden verdienen, hoewel het loon per IVt3. naar rato was verhoogd. Waar de waarn. burgemeester toen niet ten raadhuize vertoefde, kwamen zij in den namiddag weer op dezelfde de monstratieve wijze terug. Wethouder Eibers ontving een hunner, die in de gelegenheid gesteld werd om de belangen bloot te leggen, wat dan ook geschiedde. Verzocht werd hem tevens in de toe komst hun belangen op andere wijze kenbaar te maken en tevens toegezegd dat deze aangelegenheid in 't college Van B. en W. zou worden besproken. Vertegenwoordiging. Bij de verschillende bekende huizen die de heer H. v. Leeuwen, leder handel, alhier vertegenwoordigt is hem thans de vertegenwoordiging opge dragen van de New Castie Leather Co Inc. te Wiliington en New York een der vooraanstaandste fabrieken van gekleurd Chroom geitenleder. Voor zwart groom geitenleder blijft hij de Surpass Leather Comp. uit Philadel phia vertegenwoordigen. Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. Evenals andere jaren beginnen, zoo als uit de advertentie in dit blad blijkt, op 1 October a.s. de winteravond cursussen aan de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waal wijk. Wij maken van deze gelegenheid gebruik om het wezen en doel van deze cursussen eens nader toe te lichten, aangezien er altijd nog 'n groot aantal belanghebbenden gevonden wordt die slecht op de hoogte zijn van wat er in die avondcursussen geleerd -en bereikt kan worden. De bedoeling van deze cursussen is, om de jeugdige krachten, die in de industrie werkzaam zijn, in de gelegen heid te stellen hun vakkennis en routine uit te breiden. Vooral de jongeren kunnen in deze cursussen een prachtige vooropleiding verkrijgen, waardoor ze straks in de practijk veel vlugger en met meer succes een goede plaats in het pro ductieproces zullen kunnen innemen, ten hunnen eigen voordeele, maar ook in het belang van de industrie. De cursussen zijn gedeeltelijk ge reorganiseerd en uitgebreid, en worden, een zachte mooie teint in tegenstelling met de laatste jaren, geen 5 doch 6 maanden gegeven, dus van begin October tot einde Maart. De cursussen zijn nu als volgt inge deeld 1. Cursus Bovenwerk.modelleeren. In dezen cursus wordt begonnen met de beginselen van patronenmaken, zooals het copiëeren van leesten naar verschillende methoden, het ontwerpen van de grondmodellen etc. 2. Cursus Snijderij. Deze cursus heeft ten doel de aan komende krachten een inzicht te geven in de verdeeling van het vel, de rek- richting en de rekverdeeiing en de leerlingen vertrouwd te maken met de algemeene snljregels. 3. Cursus Stlkkerij (/ongens). Begonnen wordt hier met eenvoudige schoenen, welke echter geheel door de leerlingen worden klaargemaakt Voor zoover mogelijk wordt daarbij gebruik gemaakt van de aanwezige speciaal-machines. 4. Cursus Stlkkerij (Meisjes). Wat van den cursus Stikkerij jongens gezegd is. geldt ook hier. We zijn van meening, dat de deelname aan dezen cursus veel grooter kan zijn, omdat aiierwege stiksters gevraagd worden, zoodat de opleiding van 't allergroot ste belang is. Wanneer men nl. een maal een goede vooropleiding bezit, dan zal het veel gemakkelijker vallen direct een goede plaats als stikster in te nemen, ook al is men dan nog vrij jong. Hiervoor geldt heizelfde als gezegd is van dezen cursus voor jongens, dus ook hier moeten de leerlingen de ge heeie schacht klaarmaken, eventueel met inbegrip van omboeken, 5. Cursus Zoolledercalculatle. In dezen cursus wordt behandeld de zoollederkennis, de uiigifte van het leder, de cont:ole van het gestanzde materiaal en de calculatie van 't mate riaal naar verschillende methoden. 6 Cursus Handzwikkerij (onder de 17 jaar). Deze cursus is bedoeld als een voorbereiding voor de cursussen onder 7 en 8 aangegeven. 7. Cursus Machinale Zwikkerij en McKay af deeling boven de 17 jaar). Deze cursus is tot op zekere hoogte nieuw, aangezien machinaal overhalen, zwikken, aankloppen voor de avond cursussen nog nooit is toegepast. Tot nu toe werd alles met de hand ge zwikt en dan alleen machinaal afge werkt. Uit organisatorische overwe gingen is de McKay afdeeling verbon den aan de zwikkerij. zoodat de leer lingen in dezen cursus de schoenen klaarmaken tot en met het houten- pennen, doornaaien of aflappen. 8. Onderwerk en Uitpoetserij af deeling boven de 17 jaar). In deze afdeeiingen worden de schoe nen uit den vorigen cursus overgeno men, waaraan dan alle verdere bewer kingen tot en met het uitpoetsen moeten worden verricht, we noemen o.a. gla ten, kantenschrooien, hakken, zetten, hakkenschuren, etc. Zooals uit dit overzicht moge blijken, wordt in de vakschool de grootst mogelijke volledigheid en veelzijdigheid betracht. We hopen, dat velen hierin een aansporing zuilen vinden van de lessen gebruik te maken. Er wordt hier voor deze streek een gelegenheid geboden, zooals nergens in ons land. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags om zes uur hoopt in de Ned. Herv, Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. Donderdagmorgen omstreeks haif 8 had aan het Oosteinde alhier een ernstig ongeluk plaats. De 21-jarige werkman v. Gooi uit Kaatsheuvel, die op zijn fiets achter een auto aanreed, wilde de Zeine in rijden, toen zonder dat hij zulks be merkte van tegenovergestelde richting ook een auto kwam aanrijden, van v. B. uit Wijk. Hij werd door den auto gegrepen en op den weg gesmakt, waarna hij een der wielen over zijn hoofd kreeg. Hoewel de bestuurder van den auto uit alle macht heeft geremd, wat hier uit bleek dat door het plotselinge remmen de wielen zich in den grond hadden gewerkt, was het natuurlijk niet mogelijk de auto op zoo'n korten afstand tot stilstand te brengen. Ernstig gewond aan het hoofd werd v. G. opgenomen en bij A. O. binnengedra gen, alwaar de spoedig ontboden geneesheer, Dr. Winkelman alhier, de eerste hulp verleende. Dr, W. consta teerde een schedelbreuk, terwijl ver moedelijk een paar ribben en een been waren gebroken. Overbrenging naar het ziekenhuis fe Waalwijk was noodzakelijk, alwaar de ongelukkige in zorgwekkenden toe stand werd heengevoerd. Het rijwiel van v. G. werd geheel vernieldook de auto had eenige be schadiging bekomen. Naar wij vernemen, werden v. G. in het Ziekenhuis de laatste H.H. Sacra menten toegediend. (Zie verder onder Waalwijk). CAPELLE. A.s. Zondag des nam. half drie hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente alhier op te treden Ds. v. d. Vlught uit Drunen. 's Morgens hall tien leesdienst. De Postduivenvereeniging „De Luchtvaart" alhier hield jl. Zondag een wedvlucht vanaf Lier met den volgenden uitslag: J. van Doornik 1 12 14 15 16, Adr. Versteeg 2 3 5 7 11 19 23, G. Heeffers 4 20 21 25. M. Verduyn 6 18. J. Spierings 8 10, H. Rozenbrand 9 26, P. de Roon 13 ?1 27, W Mandemakers 17 en E. Haver- hals 22. Eerste aangetoonde duif A. Versteeg, 2e E. Haverhals en 3e H. Rozenbrand. Op het voetballerrein a.d. Winter dijk achter het café van den heer B. Kamp wordt a.s. Zondagmiddag de le ronde van den seriewedstrijd gespeeld. Het programma vermeld 1—2 uur Hercules, Waspik- Roodborstjes, K'heuvel. 2—3 uur Roodbroeken, Waalwijk- Oranje Blauw, Sprang. 3—4 HEC, Waalwijk— Kaatsh. Boys, Kaatsheuvel. 4—5 RWB, Waalwijk- Zwaluwen, Raamsdonksveer. Voor de Ned. Herv. Gemeente a/d Loonschendijk hoopt as. Zondag des nam. 2 uur op te treden Ds. Fok kema uit Sprang. RAAMSDONK. Op de Woensdag j I. te Oosterhout gehouden keuring van springstieren zijn goedgekeurd de stie ren van de landbouwers A. Kamp en Wed. A. Zijlmans en twee stieren van A. Bink. Door B. en W. is aangewezen om den Burgemeester bij diens onge steldheid of afwezigheid te vervangen, den heer C. Schoenmakers, wethou der en bij ongesteldheid, afwezigheid, of ontstentenis van dien wethouder, den heer Mr. Th. H. A. M. Heere, wethouder. Door B. en W. is aan H. A- Boelaars verlof verleend voor den ver koop van alcoholhoudenden drank en anderen dan sterken drank in zijn nieuw perceel aan de Keizersdijk en aan B. van der Velden in zijn nieuw perceel aan de Prins Hendrikstraat. A.s. Zondag 13 Sept. hebbende seriewedstrijden plaats, uitgeschreven door onze voetbalver, „het Wapen van Raamsdonk". Het programma ziet er als volgt uit A. van 1—2 uur n m, „de Veersche Boys", R'veer—„het Wapen van Raams donk". B. van 2—3 uur n.m. „de Madesche Boys I"—Hercules II Waspik. van 3—4 uur n,m. de verliezers A. en B. van 4—5 uur n.m. de winnaars van A. en B. RAAMSDONKSVEER. Tot volontair ter secretarie dezer gemeente is aan gesteld de heer Ad. Nollen. De heer C. J. Vermeulen, onder wijzer aan de Chr. School, alhier, slaagde dezer dagen voor de lagere akte Fransch. De aanvragen van rij- en num- merbewljzen voor de Motor— en Rij- wielwet moeten in 't vervolg geschieden door tusschenkomst van den Burge meester waar de aanvrager woonachtig is. onder overlegging van het Rij vaardigheidsbewijs, geboorte-extract, twee portretten en de kosten ad f 1.50 per bewijs. Het komt meermalen voor dat genoemde bewijzen direct worden aangevraagd aan den heer Commissaris der Koningin, wat veel vertraging mee brengt, daar de stukken dan weer retour worden gezonden naar den Burgemeester der woonplaats van den aanvrager. Het nieuw hotel van H. A. Boe laars in de Keizersdijk wordt Zaterdag 12 Sept. geopend. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag 3 October a s. zullen de lessen in de Teekenschool wederom aanvangen. Zij die aan de lessen willen deelnemen moeten zich op 12 September a.s. opgeven bij het bestuur, der Teeken school alhier. De Burgemeester dezer Gemeente zal in het vervolg voor het publiek te spreken zijn op Maandag en Donder dag van iedere week van des voor- middags 10—11 uur, te beginnen Maandag a.s. Zondag 13 September a.s. des namiddags 2 uur krijgt onze voetbal club Good-Luck, NAC II uit Breda te gast. Naar wij vernemen is de burge meester dezer gemeente benoemd tot lid der Vleeschkeuringscommissie in den kring Raamsdonk. Aan een vijftiental werkloozen dezer gemeente is opgedragen het afgraven en egaliseeren van den weg en het terrein naby de nieuwe wo ningen achter de Veenestraat. Het werk staat onder leiding van H, Goosens. OUDHEUSDEN. In de gehouden ver gadering van B. en W. te Oudheusden is gekozen tot loco-burgemeester de heer J. J. Kljjn. Mijnhardt's Poeder, Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. geeft U

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9