(ilaarom anders? de l/aste kuialiteit,dié voor 2oet te krijden is. Het Radio Programma. DE NIEUWE MARGARINE Hoo- r een noe- echt- roor- indei id hij le dat Dine' chter tober Int. Raad van Lederfabrikanten. In de vergadering van het vaste co mité van den Int. Raad van Lederfabri kanten, gehouden in Bazel op 15 Sep tember 1931, brachten gedelegeerden van vele landen rapport uit met betrek king tot den toestand op de huiden- en ledermarkten in die landen. Meeren- deels is de toestand in alle landen vrij wel dezelfde. De koopkracht der bevol king is aanmerkelijk verminderd en in de meeste gevallen is er een groot gebrek aan vertrouwen op financieel gebied, dat toe te schrijven is aan in ternationale factoren. Als1 gevolg daar van is de productie van huiden in bijna alle landen belangrijk afgenomen. Na verloop van tijd zal de belang rijke vermindering in de productie van leder beteekenen dat de voorraden die er zijn, zullen verminderen en con sumptie en productie weder in even wicht komen. In dit opzicht zien sommige fabri- kanten reeds dit evenwicht naderen ten opzichte van bepaalde ledersoorten naar de factoren, die samenhangen met den internationalen financieelen en iconomischen toestand, maken het zeer moeilijk den toekomstigen loop tan de markt te voorspellen. De vele kleintjes. Op 24 September viert de Katholieke Kerk den feestdag van O. L. Vrouw der Slaven. De Katholieke Drankbestrijding beeft dezen dag als titelfeest gekozen en bet zal iedereen, die weet wat het alcoholisme beteekent, duidelijk zijn waarom. Sobriëtas was een der eerste organi saties, die omstreeks dezen dag een loemendag organiseerde en zij heeft logen ondervinden, dat ons volk het lielang der drankbestrijding wist aan It voelen, want de bloemendagen slaag- fen tot nu toe steeds. Dit jaar wordt U wederom de Sobrië- tasbloem aangeboden in den vorm van tffl bescheiden viooltje, het zinnebeeld tan eenvoud. Schitterende financieele resultaten zijn in deze benarde tijden wel niet te verwachten, maar Sobriëtas vertrouwt toch, dat haar bloemendag ten bevredigend resultaat zal opleve ren, immers is er benauwenis om den tconomischen toestand, bovenal is de koop gevestigd op de geestelijke weer kracht van ons volk. Ook door de drankbestrijding wordt alles gedaan de geestelijke spankracht van ons tolk te behouden en op te voeren. In leze benarde tijden is meer dan ooit noodig, dat de nuchterheid, de kalme bezadigdheid en een helder hoofd door ieder worde bewaard. Daarom is de aetie van Sobriëtas in dezen tijd zeker ■tiet minder noodig dan anders. Laat roeu baar in de gelegenheid stellen op volle kracht te kunnen blijven werken. De bloemenverkoop ster s mogen be reidwillige koopers vinden. De kleine Saven groeien aan tot een groot geheel, 'ot een flinken steun voor het werk der Katholieke Drankbestrijding, dat in z'jn gevolgen en in zijn zichtbare suc cessen toch door ieder weidenkenden toensch gewaardeerd wordt. RECHTZAKEN. SPORT. WAALWIJK, w. s. c. VOETBALSPORT. DUIVENSPORT. DRUNEN. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U deze herstelling op te willen nemen in de kolom «ingezonden stukken" van Uw blad Waar mij ook door he» bestuur van „K. en V." wordt medegedeeld, dat de laatste alinea van Uw verslag van de gymnastiek demonstratie, door U. in dien vorm, op verzoek van een der bestuursleden werd opgenomen, neem ik gaarne mijn opmerking terug. Echter moet ik U er op wijzen dat mijn schrijven van 17 Sept. niet ver gezeld ging van het verzoek het als ingezonden stuk op te nemen. Het is alleen bedoeld als verzoek om de laatste alinea te rectificeeren, hetgeen naar mijn meening voldoende uit mijn schrijven blijkt. Met dank voor de plaatsing Hoogachtend, v. D. H. Waalwijk, 21 Sept. 1931, GEMENGD NIEUWS. Zijn Moeder, Broer en Zuster vermoord Een 18 jarige molenaarszoon uit Troitschendorf (Silezië) heeft zich in den afgeloopen nacht bij de politie aangemeld met de bekentenis zijn moeder en zijn broer en zuster, een tweeling van negen jaar, met bijlslagen te hebben gedood. Het onderzoek der politie toonde de juistheid van deze zelfbeschuldiging aan. Oe moeder van den dader werd in de kamer gevonden, het lijk van den jongen in den kelder en dat van het meisje op zolder. Wat het motief voor deze gruwelijke mis daad. die reeds in den nacht van Maandag op Dinsdag II. moet zijn gepleegd, is geweest, is nog niei bekend. Auto—ongeluk te Velp. Zaterdagavond is op den Arnhem- schen Straatweg te Velp een erns'ie auto—ongeluk gebeurd. Omstreeks 10 uur kwam uit de richting Arnhem eer luxe—auto, bestuurd door den heerj Kortlang, wonende te Dieren, uit Ren kum. Ter hoogte van de bocht bij Daalhuizen week de auto naar links van den weg en botste tegen een mast van de electrische tram. De ongeveer 35 jarige Th Willemsen, ambtenaar bij het gemeentelijk gasbedrijf te Dieren, die naast zijn zwager Kortlang zat, werd door den paal in elkander gedrukt en bijna onmiddellijk gédood De heer Kortlang en de andere inzit tendenmevrouw Willemsen en de heer W.Berendsen, eveneens uit Dieren, liepen ernstige verwondingen aan gelaat en handen op. Nadat dr Teenstra te Veip de eerste geneeskundige hulp verleend had, werden de drie gewon, den naar het gemeentelijk ziekenhuis te Velp overgebracht. De auto was geheel vernield. De toestand van de gewonden is niet levensgevaarlijk. Verdronken. Te Uithuizermeeden is Zondag het l'/rjar,ge zoontje van den heer E. S in een sioot verdronken. Het lijk van het jongetje Böhmer- mann, betreffende wien een verzoek om opsporing was verspreid, is Zater dagmorgen uit de Zoutkeetsgracht te Amsterdam opgehaald. Ernstig spoorwegongeluk In Roemenië. Op den spoorweg Ploesti—Slobozia is een ernstig spoorwegongeluk ge beurd. Een trein van 50 tankwagen s met benzine is in volle vaart met een leegen trein in botsing gekomen. De locomotief en de drie eerste wagens ontspoorden en werden vernield. De wegstroomende benzine liep over den spoorweg en stond bijna onmiddellijk in brand in enkele minuten lijds vorm den beide treinen een groote vlammen zee. Tot dusver zijn vijf lijken geborgen. Overval met roof. Zondagavond zijn twee personen de woning binnengedrongen van den 82—jarigen landbouwer Van der Hout, aan den Heikant te Tilburg. De huishoudster werd door de man nen overvallen. Zij wierpen haar een touw om den hals en terwijl één der mannen haar met een mes bedreigde, eischten zij geld. De vrouw gaf hun vijf biljetten van tien gulden, die zij uit een kabinet haalde. Daarmee niet tevreden, drongen de mannen verder het huis binnen, tot in de kamer, waar de bejaarde landbouwer ziek te bed lag. Zij bedreigden ook den man. De huishoudster wees daar de mannen op een in een hoek van de kamer staande trommel en toen de mannen zich daar heen begaven, trachtte zij te vluchten. De mannen achterhaalden haar echter en mishandelden haar opnieuw. Bij de worsteling die ontstond, werd een lamp stukgeslagen. Op het lawaai daarvan kwam een buurman toegeloo pen Toen hij de woning binnenging, ontmoette hij daar de twee mannen, die op de vlucht sloegen. Hij greep een van hen beet. doch deze zeide Er is hier een ongeluk gebeurd, laat mij los, ik moet maar den dokter In zijn verbouwereerdheid liet de buurman den man los, die natuurlijk weg liep De politie werd gewaarschuwd en uitgebreide maatregelen werden ge troffen om beide mannen te achterhalen, hetgeen evenwel tot dusverre nog niet is gelukt. Met beschikt over een zeer vaag signalement van de mannen. Verkeersongt vallen Een 21-jarig persoon, die met zijn motorrijwiel op den Haarlemmer, weg te Amsterdam over den kop was geslagen en bewusteloos bleef liggen is met een schedelbreuk naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Zondag is de 13-jarige W. B wonende aan den Admiraal de Ruy er weg te Amsterdam in de Willebrordus straat te IJmuiden aangereden door een autobus uit Egmond. Ernstig verwond aan het hoofd was hij naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. De jongen was naar IJmuiden gekomen om een voetbalwedstrijd bij te wonen. X De doodslag te Den Bosch. °P Dinsdag 22 September werd voor den rechter- c°mmissaris gehoord G. K., mandenmaker te Vlij- jjtëQj die te Den Bosch een bezoeker uit Eindhoven eeft doodgestoken. Er werden 9 getuigen gehoord. n October a.s. wordt de zaak behandeld voor ('e Bossche Rechtbank. Mishandeling. Terzake mishandeling stond terecht M. d. D., egwerker te Veen. Verdachte had Pieternella v. rakel met een stok op 't hoofd geslagen. Ver ste bekende. Hij was in drift ontstoken, om- a Pieternella met nog enkele kinderen, langen achtereen zijn zieke zuster zouden gehinderd door met opzet veel lawaai te maken voor n ^eur- Hij had het niet langer kunnen verdra gen en cr toen maar op los geslagen. Getuige Pieternella van Brakel, 11 jaar, te Veen, slaan, maar kon niet onderscheiden waarmee hij sloeg. Verdachte verklaarde nog dat tevoren nooit geen ruzie was geweest. Het hinderde hem alleen dat de kinderen zijn zieke zuster zoo tergden; zij kon dat lawaai niet hebben en er was plaat^ te over om te spelen. De jeugd mag ook wel eens inzien dat een zieke eerder recht heeft op hulp en dat het heel leelijk is, indien men dan niet kan helpen zoo hinderlijk lawaai te maken. Maar verdachte moet voorzichti ger zijn en, mag niet slaan. Eisch en uitspraak luidde 10 boete sub. 10 d. h. Verkl; 'aarde dat verdachte wel had gevraagd niet lawaai te maken, maar de spelende kin ked ^adden er niet veel aandacht aan geschon- ea hadden even druk hun spel voortgezet. °seUng had zij een hevige slag op het hoofd Ze was er even bewusteloos van geweest. e P. den Dekker heeft verdachte wel zien WSG heeft Zondag de competitie op uitstekende wijze ingezet, door met beide elftallen een veel zeggende overwinning te behalen. Het eerste elftal toonde zich veruit de meerdere van haar tegenstander de Valk 3. Met niet minder dan 7—0 wisten zij de Valken in /eigen huis te kloppen, dank zij een goede en vlot gespeelden wedstrijd. Zooals uit de cijfers wel blijkt hadden de Valk-spelers weinig tegen de goed sluitende WSC-combinatie in te brengen. De eerste stap is dus gezet op den langen en moeilijken weg; wij zullen hopen dat WSC op dezelfden voet door gaat als verleden Zondag, dan kunnen we nog meerdere eclatante overwinningen verwachten. Ook het tweede elftal heeft Zondag reden ge geven tot goede verwachtingen. Wilhelmina 3 werd in den Bosch met 7—2 geslagen. Ook hier dus een sprekende overwinning die bewijst hetgeen wij reeds vorige week schreven, n.l. dat de WSC-resr- ves dit jaar een der ernstigste candidaten zullen zijn voor de eerste plaats. Voor a.s. Zondag staan weer twee zeer belang rijke ontmoetingen op het programma. Het eerste elftal zal n.l. bezoek krijgen van het sterke ESV uit Eindhoven, dat verleden jaar een der preten denten was voor de hoogste plaats en dat j.l. Zondag door een 42 overwinning getoond heeft weer een duchtig woordje te zullen meespreken. We kunnen dus gerust zeggen dat WSG reeds aanstonds haar sterksten tegenstander ontvangt. Het tweede elftal zal Zondag naar Oss gaan om tegen Sportver. '20 te spelen. H.E.C.R.W.B. Over het geheele land heeft gisteren de compe titie weder een aanvang genomen en reeds direct waren er zeer spannende ontmoetingen bij. Zoo ook hier, waar twee oude rivalen zich tegenover elkaar geplaatst zagen. Aan spanning heeft het dan ook in dezen wedstrijd niet ontbroken. Omstreeks half drie laat scheidsrechter Dege- naars tossen en direct aftrappen. HEC speelt met een invaller voor den doelman, terwijl RWB vol ledig is. Het laat zich aanzien dat beide partijen hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopen. Toch heeft HEC met een liarer aanvallen het eerst succes, alsi uit een fraai aangegeven bal wordt ge doelpunt. Dit prikkelt RWB danig en de druk op het/ HEC-doel wordt zwaar. Vrij onverwacht weet v. d. Heijden door te breken en met een onhoud baar schot brengt hij de partijen op gelijken voet. RWB is in deze oogenblikken vrij sterk. Direct na de rust zien we van weerskanten verschillende goede aanvallen, doch zij loopen dood op de goed- spelende achterhoede. Dan, langzaam maar zeker, wordt RWB op eigen helft teruggedrongen. Aan val op aanval wordt door HEG ondernomen, doch paal, lat en keeper weten elk gevaar te bezweren. Naarmate de tijd kort stijgt de spanning, Keer op keer wordt ingeschoten, doch niets helpt; de doel man ranselt er alles uit. Dan, alsi er nog 4 min. is te spelen, weet eindelijk de centervoor van HEC onder daverende toejuichingen het tweede en win nende doelpunt te scoren. Na den aftrap nog een enkele aanval en de scheidsrechter laat het eind signaal klinken, waarmede HEG een alleszins ver diende overwinning heeft behaald. Zwaar hebben zij er om moeten vechten, doch de eerste twee kostbare puntjes zijn binnen. Over het geheel is er door beide ploegen een faire en prettige wed strijd gespeeld, wat men van een plaatselijke derby lanag niet altijd kan zeggen. Ook de leiding was bij den heer Degenaars in goede handen en gaarne zien we dezen arbiter nog eens terug. A.s. Zondag moet HEC naar Zaltbommel. Indien er dan gespeeld wordt als na de rust, zien we den uitslag vol Vertrouwen tegemoet. Ook het tweede elftal heeft zich op de serie wedstrijden bij Excelsior in Capelle kranig gehou den. Na verleden Zondag van Kaatsheuvelsclie Boys I te hebben gewonnen met 10, waren zij in den hal ven eindstrijd geplaatst tegen de Rood- broeken. Ook dezen wedstrijd werd door hen na schitterend spel gewonnen met 32. In den eind strijd tegen Hercules uit Waspik moesten zij het onderspit delven. Alzoo kwamen zij in het bezit van den 2en prijs, een fraaien beker. Als het elftal zoo voort blijft gaan, zullen zij in de komende competitie een goede plaats innemen. Plaatsing grafsteen voor het overleden lid Mv. v. d. Schans. A.s. Zaterdag om 4 uur zaal op het kerkhof een grafsteen worden onthuld voor den zoo noodlottig om het levengekomen speler van HEG's eerste elftal, M. van der Schans. We komen op deze ge beurtenis nog nader terug, doch willen bij deze alle supporters en belangstellenden uitnoodigen om deze onthulling bij te wonen, om zooveel mo gelijk luister bij de plechtigheid te zetten. JULIANA. De Zondag j.l. gespeelde competitiewedstrijd in Geertruidenberg tegen Good-Luck eindigde na een spannende strijd met een 21 overwinning voor Juliana. 9 Direct na den aftrap wordt door beide partijen flink aangepakt en moeten de verdedigingen tel kens Ingrijpen, hetwelk hen goed afgaat. De Ju liana-voorhoede, welke enkele prachtige kansen worden geboden, weet deze niet te benutten. Als na 20 min. spelen Good Luck een vrije schop krijgt te nemen, buiten het strafschopgebied, wordt deze in een doelpunt omgezet. Juliana zet er nu alles, op, maar del reeds lang verdiende gelijkmaker blijft nog uit. Als bij een volgende aanval de Juliana-voorhoede weer naar voren trekt, maakt de centervoor met een on houdbaar schot gelijk imet welke stand de rust aanbreekt. Na rust weer hetzelfde vlugge spel met Juliana het meest in den aanval, maar gedoelpunt wordt er niet. Bij een gevaarlijke aanval van Juliana weet de cèntervoor, welke weder een schitterende partij speelde, met een prachtig schot den stand op 21 te brengen. Good Luck zet er nog alles op voor den gelijkmaker, maar verandering komt niet meer in den stand en, heeft Juliana in deze eerste competitiewedstrijd een schitterende partij gespeeld, daar Good Luck vooral op eigen terrein een sterke tegenstander is. Hoewel Juliana nog met een 3-tal invallers moest uitkomen, werd toch een goeden wedstrijd gespeeld. Zondag a.s. komt de vereeniging Tricht een com petitiewedstrijd spelen op liet'Juliana-terrein. KAATSHEUVEL. Seriewedstrüden Neerlandia.v, Op Zaterdagen 26 Sept. en 3 October a.s. zijn door de voetbal vereeniging Neerlandia groote serie wedstrijden uitgeschreven, welke worden gehou den op het Neerlandia-terrein. Op Zaterdag 26 Sept. hebben de volgende wed strijden plaats: 34 uur: DVOKBSV, Besoijen. 45 uur: Sparta^ Vrijh.-CapelleNEO, Sprang. 56 uur: Excelsior, CapelleSDO, Sprang. Dus drie wedstrijden die voor iedere voetbal liefhebber de moeite waard zijn om te zien. De finale op Zaterdag 3 October zal aanvangen om 3 uur. Drie prachtige prijzen worden beschik baar gesteld. De eerste competitiedag in het Zuiden heeft zooals te verwachten was eenige verrassingen ge bracht, vooral in de eerste klas. waar Bleijerheide, Longa, Noad en Eindhoven, groote overwinningen behaalden. Vooral de 51 overwinning van de debutante Bleijerheide kan een uitstekend begin worden genoemd. In de tweede klas is het Bossche Wilhelmina flink van wal gestoken met een 41 overwinning op O.O.S. De derde klas is voor ons van het meeste be lang- hier gaven HEC en RWB elkaar niet veel toe. Baardwijk won in Geertruidenberg, terwijl Sportver. 1920 uit Oss ook dit jaar een ernstige candidaat voor de eerste plaats belooft te worden. WSC toonde zich in hare af deeling verre supe rieur aan haar tegenstander de Valk 3, die zij met niet minder dan 70 versloeg. Ook de reserves van WSG staken in de res. 2e klas goed van wal door Wilhelmina 3 in den Bosch met 72 te verslaan. Hier volgen de uitslagen: lste Klasse: NACPSV 26; BleijerheideDe Valk 5—1;; Longa—MVV 8—3; NOAD—BW 6—1; EindhovenWillem II 41. 2e Klasse A: MiddelburgMevo 41Dosko— Alliance 61RBCBreda 24; TerneuzenDe Baronie 43. 2e Klasse B: RoermondPicus 32; VVVTe- gelen 3—1; Wilhelmina—VOS 4—1; Gudok—Hel mond 11DongenTAC 42. 3e Klasse D: HEC—RWB 2—1; Gpod Luck— Baardwijk 12; Sportver. 1920Z.-Bommel 42. 3e Klasse E: Helmond 3—Eindh. 3 2—6; ES\— PSV 3 4—2; De Valk 3—WSG 0—7. Res. le Klasse: PSV 2NAG 2 51; Helmond 2 Wilhelmina 2 42; MVV 2Eindhoven 2 36; Willem II 2—BW 2 1—7De Valk 2—NOAD 2 2—3. Res. 2e Klasse A: Wilhelmina 3—WSG 2—7; BW 3Dongen 2 34; Willem II 3Longa 2 2 10; NOAD 4—Gudok 2 5—1. NeerlandiaB.V.V. 47. Zaterdag speelde BW een vriendschappelijke wedstrijd tegen Neerlandia en won met 74. Direct na den aftrap wordt door BW het leder voor het vijandelijk doel gebracht, waar het door de linksback wordt opgevangen en weggewerkt. Na een aanval van Neerlandia, die de linksback van BW op keurige wijze afslaat, gaat de mid- voor van BW er met den bal van door, hij plaatst voor den linksbinnen en deze geeft met 'n onhoud baar schot zijn club de leiding, 01. De bal belandt dan opnieuw voor het doel van Neerlandia, hierbij slaat de rechtsback van Neer landia penalty en hieruit weet BW haar tweede doelpunt te scoren. Even voor de rust weet de midvoor van BW het derde doelpunt te maken, 0—3. Na de rust pakt Neerlandia flink aan en weet dan ook na een kwartier spelen den achterstand te verminderen tot 23. BW komt dan echter weer naar voren en maakt 24. Dit wordt Neerlandia toch te erg en door hard werken weten ze den achterstand in te halen. Maar dan is de beurt weer aan BW, dat nu gaandeweg sterker wordt "èn vóór het eindsignaal over het veld klinkt heeft BW, dank zij het prachtige werk van den links- hack den stand weten op te voeren tot 74. Zondag hield dq Postduivenvereniging De Post duif, gevestigd in Café v. d. Geld alhier, een wed vlucht vanuit Neufvilles. De prijzen werden be haald als volgt 1, 4 Gehr. v. Ravenstijn-van Loon; 2, 9 J. Stip hout-Pulles; 3j A. v. d. Hoven; 5 (W. Nells; 0, 8, 10, 12 v. Hulten-de Wit; 7 A. van Loon; 11, 14 Gehr. Maas-van Oers13 P. Scherpenburg15 H. Bergmans. Speciaal: Gebr. v. Ravenstijn-v. Loon. Koningspoule: le Gebr. v. Ravenstijn-v. Loon, 2e J. Stiphout-Pulles. Overduifle W. Nelis, 2e Gebr. v. Ravenstijn-van Loon. De eerste duif bereikte het hok om 12-22-52 uur, de laatste duif om 12-58-12 uur. De duiven zijn in vrijheid gesteld om 9.45 u. DONDERDAG 24 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 A. D. Hildebrand leest voor uit: De ge schiedenis van het huis. 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. 12.00 Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. 2.00 Zenderverzorging. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.15 Aansl. van het Café-Restaurant Royal te Arnhem, Concert door het Ensemble Julius Codolban. 4.00 Ziekenuur door Ant. van Dijk. 5.00 Max Tak: Groote zangers en zangeressen; met Gramofoonmuziek. 6.00 H. Hollander: Sportpraatje. 6.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Afgewisseld door Gramofoonmuziek. 8.00 Praatje door mevr. Ida de. Leeuw-van Rees, over den a.s. Knipcursus. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.20 Aansl. van het Concertgebouw te Amster dam; het Concertgebouw-orkest o.l.v. Albert van Raalte. 9.15 P. J. Nortier: Hoe de Hollanders in den 6- daagschen motorwedstrijd de Int. Silver Va- se veroverden. 9.40 Vervolg Concert uit het Concertgebouw. 10.20 Vaz Dias. 10.3512.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 298 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Korte Ziekendienst door Ds. P. van Vliet. 10.45 Gramofoonmuziek. (K.R.O.) 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje, verzorgd door Pa ter Lector J. Dito O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 K.R.O.-trio o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.45 Gramofoonmuziek. (N.C.R.V.) 2.00 Cursus fraaie handwerken d. mej.^G. Ably. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.45 Zenderverzorging. 4.00 Ziekenuurtje door Ds. P. W. Foeken. 5.00 Cursus Handenarbeid voor onze jeugd. 5.45 Concert door een Kamerorkest. 6.45 Spreker: H. Amelink, Secretaris van het C. N. V. in Nederland. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert door het „Nijmeegsch Dameskoor. 9.00 P. Keuning: De Bekeering in het werk van onze Christen-Autéurs. 9.30 Vervolg Concert. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg Concert. 10.4511.30 Gramofoonplaten. VRIJDAG 25 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Voordracht door Hetty Beck: Het Gekje. 10.30 Voor de zieken. 11.30 Gramofoonmuziek. (A.V.R.O.) 12.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. Afgewisseld door Gramofoonmuziek. 2.00 Uitzending voor scholen. H. de BooijWat doen wij voor onze medemenscheii op zee? 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. (V.A.R.A.) 4.00 Piano-stukjes door Johan Jong. 4.30 Knutselwerk voor kinderen. 5.15 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6.00 Zang en Piano. 6.15 Vara-orkest. 6.45 Actueel allerlei uit de arbeidersbeweging. 7.00 Zang en Piano, vervolg. 7.15 Vara-orkest. 7.45 Toespraak v. h. A'damsch Comité voor* den Zonnestraaldag. (V.P.R.O.) 8.00 Catechesatie Kerkgesch. 17e20e eeuw. Spr. mej. Dr. N. A. Bruining. 8.30 Concert. 9.00 Cursus Dr. H. WolfHumanistische religie. 9.30 Concert. 10.00 Persberichten van het Vrijzinnig Godsdien stig Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie. 10.45 Gramofoonplaten. (V.A.R.A.) II.00 Dr. B. Premsela: Het Dr. Aletta Jacohs-huis. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 298 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Politieberichten. 12.15 K.R.O.-Quintet o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Orgelconcert uit de Dominicuskerk te Am>* sterdam, door Evert Haak. 3.15 Zenderverzorging. 3.30 K.R.O.-Kwartet. 5.00 Gram of oermuziek. 5.30 K.R.O.-Kunstensemble o.l.v. P. Lustenhouwer 7.00 Drs. A. J. M. Wanders: Astronomie. 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Aansl. met het Concertgebouw te 's Herto genbosch. Populair concert door het K.R.O orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 26 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Continu- Bedrijven. 12.00 Vara-Septet o.l.v. Is. Eyl, afgewisseld door gramofoonmuziek. 1.30 Zenderverzorging. 2.00 Kwartiertje v. h. Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, door Kees de Boer. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Oome Keesje voor de kinderen. 3.00 De drie kaboutertjes, op te voeren door: De kleine Stem, uit Bilthoven. 4.00 Vara-septet o.l.v. Is. Eyl, afgewisseld door gramofoonmuziek. 5.00 S.D.A.P.-kwartiertje. 5.15 Lied en dans in Spanje. Gramofoonplaten met toelichting. 6.15 Orgelspel door Johan Jong op hbt Standaart- orgel te Schiedam. 6.45 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.15 Beoefening der huismuziek. 7.30 Y G. v. d. Veen: Naar de 200.000. 7.45 Vara-varia en bestuursmededeelingen. 8.00 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 8.30 De Arrestatie, op te voeren door het Groot Volkstooneel. 8.55 Cello-Recital door Louis Schuyer, met piano begeleiding. 9.15 Kwartiertje bij de Pomp door Teun de Klep perman. 9.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.00 Persber. Vaz Dias. Voetbalmededeelingen. 10.10 Voordracht door Willem van Cappellen. 10.30 Orkest. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN. 298 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdeinstlg halfuurtje, door Pater Lector J. Dito O.P. 12 00 Politieberichten. 12.15 K.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 1.45 Postduivenberlchten. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4.30 Zenderverzorging. 5 00 K R.O.-Kunstensemble. 6.00 Nieuwsberichten in Esnerantö. 6.15 Journalistiek weekoverzicht. 6.35 K.R.O.-Kunstensemble. 7.00 Ir. J. C. de Vries: Bulgarije. 7.90 Jortpl muziek. 7.30 Politieberichten. 7.45 Snortpraatje R K.F. 8.00 K.R.O.-salon-orkest. II.00—12.00 Vroolijke Gramofoonmuziek.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3