n. n, n. TFi en H. de Bont-v. Huiten ie Mo 40, mg. en. J iTE WE Benoeming. 27 sollicitanten is benoemd tot iiizeresaan de Christelijke school ,!1- Mej. A. M. van Bekkum Geslaagd. t,eer C. Beerens alhier slaagde Lrdag j l- te 's Bosch voor het politie—diploma. Hij genoot opleiding b|j den heer N. Hoeben, jdieur van politie alhier. II Mtddelb. Handelsavondcursus. rK. Mlddelb. Handelsavond- heeft zijn lessen hervat met dingen in Klas 1, 22 in Klas 11, [(las 111, 11 in vervolgcursus iscij( 5 in vervolgcursus Boek (I)| 19 in de cursus Steno— en inschrijven, totaal 76 leerlingen en 24 m.). I bestuur stelt nogmaals de ge sl,eid open zich aan te meldeR de Practijkexamencursus in de ![ne talen. Nog tal van kantoor laten deze goede en billijke lënheid, om zich de noodige kennis Zwerven, onbenut. Vooral in de belijd dienen dergelijke jongelui door uitgebreider kennis te wape- den strijd om een behoorlijk (zou niet van activiteit getuigen 'j de cursus, die anders een zeer jind aantal leerlingen telt, zijn dingen Franache en Duitsche ^correspondentie niet kon doen (jjan, Premiemarkt. groote jaarlijksche premiemarkt donderdag is zeer goed geslaagd, us een groote aanvoer, niet minder 160 beesten van prima kwaliteit lm langs de lijn, terwijl er goed odeld werd. De belangstelling zeer groot, dank zij de goede Riding en de groo.sche propa- der Veemarkt—commissie, die bet vele werk dat zij zich voor grooten marktdag heeft moeten ionen zeker een woord van hulde heeft. idai de keuring op den Winter had plaats gehad, vereenlgden ie prijswinnaars met de markt- ilssie en de keurmeesters in café Korenbeurs", waar de prijsuiirei- r den EdelAchtb. heer burge er Moonen plaats vond. burgemeester riep de aanwezigen ■flarlelijk welkom toe, en sprak er ff Moentng over uit dat vele deel- C a van verleden jaar ook thans raanwezig zijn. 3lokveedag noemt spr. zeer ge er is veel en goed vee aange- waaruit spr. de conclusie trekt üveehouders niet bij de pakken neerzitten, maar dat ze de on- J lilge tijden het hoofd willen bie- Ol om straks in betere tijden be- voor den dag te kunnen Het werk der keurmeesters is moeilijk geweesthoewel aan Éenwerk natuurlijk altijd onvol- Éeden kleven hoopt spr. dat de lemers zich bij de beslissingen kunnen neerleggen. zegt dat de algemeene indruk de kwaliteit van het aangevoerde litis minder is dan verleden jaar, m misschien te wijten is aan het men bij het koopen van vee It veel op het geld let. dankt namens hei gemeente- r alle deelnemers aan deze vee- en speciaal dé veemarktcom- It, voor het vele werk dat zij voor bloei van Waalwijk's veemarkt en de keurmeesters voor het ke werk dat zij verricht hebben, na gaat spr. over tot de uitrei der prijzen. «lotte neemt de heer J. Lotff, als Utter der veemarktcpmmissie, nog woord om een dankwoord te itn. In de eerste plaats hij zich tot den burgemeester, daarna tot de keurmeesters die zulk oeilijke taak hadden. Spr. dankt de overige commissieleden, en idle met hun vee ter premie-markt gekomen, en hij spreekt de hoop dal de deelnemers voortaan ook de Melljksche markt zullen bezoeken. 'bonder laten wij den uitslag p: Be M met medaille M> v- PeIt Vrïjh. Ho. Wiaiei avondcu/ sussen Rijksvakschool Naar wij vernemen hebben zich tot nu toe voor de avondcursussen aan de Rijksvakschool voor Schoenmakers en leerlooiers alhier, 111 leerlingen opgegeven, tegen een totaai van 189 in den vorigen cursus. Wij geven hier de verdeeling over de verschillende cursussen, mei daar achter het aantal van 1930 '31 Cursus 1 modelieeren bovenwerk 11 (17). 2. Snijden van overleder 16 (38), 3. Stlkkerij jongens 9 (18). 4. Slkkerij meisjes 7 (30). 5. Zoolieer calculatie 4 (8). 6. Handzwikken 25 (31). 7. Maat Zwikkerij en Mackay afd. 22 (30). 8. Onderwerk en uitpoetsafd. 17 (17). Er is dus een belangrijke vermin dering te noieeren in vergelijking met het vorige jaar. Het verschil is heel sterk in cursus 2, en vooral in cursus 4, de stikkerij voor meisjes, waar het aantal deelneemsters terugliep van 30 tot 7. De vermindering van het aantal in schrijvingen is hoofdzakelijk te wijten aan de geringere belangstelling in Waalwijk. Van de 189 deelnemers van het vorige jaar kwamen er 81 uit de buitengemeenten, thans 61 van de Ui Waalwijk liep dus terug van 107 tot 50. Jammer genoeg schijnt ook hier malaisestemming haar invloed te doen gelden, gezien de belangrijke vermin dering tegen het vorig jaar. Wij willen ieder belanghebbende aanraden alsnog van de gelegenheid tot opgaven gebruik te maken, vooral in dezen tijd moet men niet bij de pakken neerzitten, maar zorgen paraat te zijn wanneer de komende betere tijden aanbreken. Ook de Waalwijksche fabrikanten kunnen in dezen een grooten invloed uitoefenen, door hun arbeiders aan te sporen de voor hen zoo nuttige cur sussen te volgen. Alsnog bestaat er gelegenheid zich voor de cursussen op te geven n.l. dagelijks aan het ge bouw der Rijksvakschool van 10—12 uur v.m. en verder op de openings avonden 29 Sept. 7 uur voor de meis jes en 30 Sept. 7 uur voor de jongens. Voor de iooierij-afdeeling gaf zich slechts een deelnemer op. Ook voor deze afdeeling bestaat nog gelegenheid tot opgave, op dezelfde tijden als voor de schoenmakerij. Lederindustrie. Naar wij vernemen is de heer Ir. J. L. van Qijn, vroeger d'recteur van de Rijksvakschool voor Leerlooiers en schoenmakers alhier, thans directeur der Iederfabriek te Lochem, benoemd tot president der Int. Verein der Leder Industrie Chemiker, Deze vereeniging omvat Duitschland, Oostenrijk, Hon garije, de Skandinavische landen, Ne derland e.m.a. Sinds korten tijd werkt deze vereeniging samen met de Society of Leather Trades Chemists, waarvan de heer Thomson voorzitter is. In 1933 zullen belde vereenlgingen gezamenlijk in ons land een Interna tionaal Congres houden, waaarschijn- lijk ook in samenwerking met de In ternationale vereeniging van Leder- fabrikanten. Tentoonstelling Teekenschool. Nogmaals vestigen wij de aandacht op de jaarlijksche tentoonstelling van het door de leerlingen der Gemeente Teekenschool in den cursus 1930—'31 gemaakte werk. Evenals andere jaren zal er ook thans weer veel en goed werk te be wonderen zijn. dat een bezoek aan het gebouw der Teekenschool alles» zins waard is. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEEDING Ds. W. Meindersma. Ds. W. Meindersma, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te 's Herto genbosch, en die van 1904 tot 1906 predikant te Waalwijk is geweest, zal as. Zondag zijn zilveren ambts jubileum herdenken. De stopzetting der Hollandia-fabriek. Wij lazen in een onzer provinciale bladen, dat de stopzetting der Hol- iandia-labriek 8 dagen- zou worden uitgesteld en tevens dat het bedrijf vermoedelijk slechts 8 dagen zou stil liggen. Bij navraag ter bevoegder plaatse bleek dit bericht weer op een blunder van een der plaatselijke corresponden ten te berusten, Er is geen sprake van dat de stopzetting is opgeschort, slechts zal volgende week nog een klein ge- deelté van het personeel dat nog niet elders werk heeft gevonden, aan het werk blijven, teneinde de loopende orders af te werken. Van het tijdstip wanneer de zaken weer haar gewonen loop zullen nemen, kon men ons nog niets mededeeien. Grossier der ij in verfwaren. Naar wij vernemen zal de heer W. v. d. Heijden alhier, een grossierderij vestigen in verfwaren, lakken en ver nissen, Het magazijn zal gevestigd worden in de St. Crispijnstraat. Aanrijding. Donderdagavond had in de Groote straat een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders, veroorzaakt door onvoorzichtig rijden De botsing was vrij hevig, doch gelukkig kwamen de fietsers er zonder ongelukken af. De Sets van v. B. uit Kaatsheuvel werd echter ernstig beschadigd. Loos of voorbarig bericht. In verschillende bladen komt het bericht voor dat de schoenfabriek der firma C. G. van der Heijden, die de vorige week afbrandde, zal worden herschapen in een moderne fabriek voor 't betere heerenwerk. De fa. van der Heijden deeit ons mede dat haar hiervan niets bekend is, althans ten deze nog absoluut geen enkele beslissing is genomen. Rijksproefstation te Waalwijk. Op de staaisbegrooting 1932 is onder hoofdstuk X (arbeid, handel en nijver heid in afd. V, onderafd. 1 (nijver heidsvoorlichting) ten behoeve van het Kijksproefstation met daaraan vetbon den Voorlichtingsdienst ten bate van de Lederindustrie f 19.090 uitgetrokken, waarvan f 13 860 voor personeels uitgaven en f 5.230 voor materieele behoeften en overige uitgaven. Voor 1931 bedroegen die cijfers resp. f 18 650, f 13.650 en f5.000 De verhooging der personeelsuitgaven spruit volgens een toelichting voort uit periodieke salarisverhooging en de voorgenomen bevordering van den Laborant tot analist 1ste klasse. Bijzonderheden uit de Rijksbegrooting. Aan de uitgewerkte en toelichtende staten by de verschillende hoofdstuk ken der rijksbegrooting ontleenen wy het volgende; Op de begrooting van Financiën wordt f 200 aangevraagd voor exploi tatieverbetering aan de Vakschool voor Schoenmakers en Leerlooiers te Waal wijk. f 1000 wordt gevraagd voor onder houd dier school te Waaiwyk. Voor 1931 werd f 700 toegestaan. Op de Waterstaatsbegrooting is uit getrokken voor onderhoud en verbete ring van de Maas, en afgedamde Maas. het Heusdenhoutsch kanaal, de Berg- sche Maas, het Oude Maasje en de Amer f 495.400 (voor 1931 f431.75). NoordBrabantsche Maatschappij van Lanübouw. De algemeene vergadering van de Noord—Brabantsche Maatschappij van Landbouw wordt gehouden te Raams- donksveer op 6 October a.s. om 10 uur In hotel De Reyer. Op tleze vergadering zal door den voorzitter een jaaroverzicht worden gegeven en het rapport der financieele commissie worden behandeld. Door een der directeuren van het Centraal Bureau uit Rotterdam zal een inleiding worden gehouden over genoemd bu reau en door een afgevaardigde van de P.N E.M. te Den Bosch zal een lezing worden gehouden over het gebruik van electriciteit op de boerderij. Na de vergadering zal een excursie ge maakt worden. Bally. De schoenfabriek C. F. Bally A. G. te Schönenwerd (Zwitserland) beslaat dezer dagen 80 jaar. In 1851 opge richt, geeft zy thans ongeveer 6000 man werk. Onze vroegere dorpsgenoot de heei Jac. Nieuwenhuizen, thans onderwyzer aan de Chr. School te Arnhem (hoofd de heer A. Kool) is met ingang van 1 Januari a s. in geiyke betrekking benoemd te Amsterdam. A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 5 uur op te treden Ds. J. C. Hagen. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gemeente alhier, hoopt a s. Zondag des nam. half drie op te treden Ds. Schlemper uit Waaiwyk (vm. Besoyen.) 's Morgens half tien leesdiensf. Tot onderwijzer aan de O. L. School te Beusichem is benoemd de heer W. K. Benjaminse alhier. CAPELLE. Onze dorpsgenoot dhr. E. P. Spierings Is benoemd tot amb tenaar by den administratieven dienst der Zuiderzeewerken te Alkmaar. RAAMSDONK.In den hooihandel is het maar stil. De prys biytt zeer laag. Men besteedt thans f 9.— per 500 Kg., voor prima handelshooi is de prijs f 10 per 500 Kg. De aardappeloogst loopt dank zy het uitstekende herfstweer vlot van stapel en zal dan ook gauw afgeloopen zyn. Het kwantum is gering, daar er veel rotten in voorkomen. Aan de Kerkweg zal het ry'wiel- pad worden doorgetrokken tot aan de N.H. Kerk. Dit is een mooie verbete ring, want dit gedeelte kon in de wintermaanden zeer slecht zyn. Onze Voetbalver, „het Wapen van Raamsdonk" speelt Zondag a.s. een competitie wedstrijd tegen „het Wapen van Oosterhout" II en wel op het terrein van onze club aan de Stationsstraat, RAAMSDONSVEER. Naar we reeds eerder meldden, zal door den Missie* naaikring van het Veer van Zondag 27 tot Dinsdag 29 Sept. a.s. in het Henricusgebouw een Missietentoon stelling worden gehouden. Men ver zoekt ons bekend te maken, dat de tentoonstelling geopend zal zijn a.s Zondag na de Hoogmis tot 2 uur en verder dien dag vanaf 4 uur. Maandag en Dinsdag vanaf 5 uur. De school kinderen hebben toegang tot de ten toonstelling Maandagmiddag. De marechaussée C. M. van der Hoeven,slaagde dezer dagen te Amster dam voor het poiitie-dlploma. Te Raamsdonksveer worden a.s. Zondag de volgende competitie-wed* stryden gespeeldDe Veersche Boys tegen Hercules en de Veersche Boys II tegen Juliana. Dezer dagen zijn door de politie eenige personen bekeurd, die zich bevonden op de brug by Keizersveer, hetgeen verboden is. GEERTRUIDENBERG. Op het ge houden biljartconcours, uitgeschreven door de Biljartclub „Geertruidenberg" alhier, behaalde de biljartclub „Oosler- hout" met 5-tal 193 punten, terwyi de biljartclub „van Alphen" uit Made 166 punten wist te behalen. Openbare vergadering van den raad der Gemeente Geertruidenberg, op Maandag 28 Sept. 1931 des voor middags 10 uur, in het Gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: t. Mededeeling proces-verbaal van kasopname over het 3e kwartaal 1931. 2. Wyziging der Gemeente-begroo ting dienst 1931 en van het Grond- bedryf dienst 1931. 3 Voorstel van B. en W. tot ver plaatsing van het woonwagenterrein. 4 Voorstel tot het geven van een naam aan de straat bij de huizen ge legen aan het verlengde van de Eli- sabethstraat. 5. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van eene steunregeling voor werklooze arbeiders. 6 Ingekomen stukken. 7, Reclame Hondenbelasting en Schoolgeld. GEERTRUIDENBERG. Gisteren middag (Woensdag) werd alhier het jaariyksche Kindsheidfeest gevierd. De Eerw. Zusters hadden wederom haar beste beentje voorgezet, wat bleek uit de verschillende mooie groepen die er in den optocht voorkwamen. Dinsdag jl. brachten een aantal directeuren van verschillende electri— citeitsfabrieken in Nederland een be zoek aan de nieuwe centrale der PNEM. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des namiddags half zes voor te gaan Ds. Strating uit Oosterhout. Voor de Ned. Herv. Gemeente alhier spreekt a.s. Zondag des voorm. 10 uur Ds. H. W. Bosch. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 26 September a.s., des namiddags 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mede— deelingen. 2. Onbewoonbaar verklaring van woningen. 3. Brandvrije kluis. 4. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1930. 5. Aanbieding gemeente-begrooting 1932. Zaterdag 26 Sept. '31. 54e Jrg. DERDE blad. II IZ. i3fl> A le Klasse Kalfkoeien, afgewisseld. ffP'ijs a met eere-medaille, geschonken C. Snijders en le-prijs-medaille, ge ilen door de Mij. Noord Brabant, M. "er Eethen f nijs S met medaille; geschonken door »lksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, "lermans Capelle f 10. |P'i|s met medaille, M. v. Pelt Capelle a P. v. Huiten Eishout f 5. P'jis b J. de Bont Waspik f5. Ms C. Schoenmakers, Raamsdonk P'jjs a P. v. Huiten Eishout f2.50. «rijs b C. Werther Sprang f2,50. klasse, diepe zware koeien. te®JB 2e Klasse Kalf-schotten. Ns met eere-medaille, geschonken Pe Mij. Noord Brabant en Ie— prijs— W«e. geschonken door F. C. Smolders. Dg 4"':Huiten Eishout f5. "fprijs S. Vos Waalwijk f 3. ü'h'W-, Schilders Waalwijk f2. 1 goede klasse, typische dieren. "asse Kalfvaarzen met 4 of 6 breede tanden. mei? i"et eefe*medaille en le—prijs— kj cl m e laatste geschonken door den Waalwijk J. Klerkx Waalwijk f 10. gelen f 7 5Q15* medaille M. Donken Dron e's Ant. v. Huiten Waalwijk f5. Z* Prijs Wed. P. Pulles Eishout f2.50. c. Jr!ls a I- V. Loon Waalwijk f2:50. Pr'is b J. B. Timmermans Waalwijk iks. ich UW f2.50. Matige collectie. 4e Klasse. Kalfvaarzen met 2 breede tanden. le prijs met eere-medaille, geschonken door J. B. Timmermans Waalwijk, en le prijs—medaille, geschonken door C. Snijders Waalwijk, J. Klijn Fishout f 10. 2e prijs met medaille P. C. v. Huiten Eishout f7.50. 3e prijs alsvoor f5. 4e prijs Wed. P. Pullens Eishout f2.50. Goede klasse, edele dieren. Klasse 5. Melkkoeien afgewisseld, le prijs met eere—medaille, geschonken door de Waalwijksche Winkeliersvereniging en le prijs—medaille, geschonken door den N.C.B. Waalwijk, J. v. Loon Waalwijk f 10. 2e prijs met medaille P. v. Huiten Els- hout f 7.50. 3e prijs J. A. Klijn Eishout f5. 4e prijs a P. v. Huiten Eishout f2.50. 4e prijs b A. v. Velthoven, Waalwijk f2.50. Goede klasse, diepgebouwde dieren. 6e Klasse Melkkoeien niet afgewisseld, 2e pr. met medaille P. v. Huiten Eishout f 7.50. Overige prijzen in deze klasse niet toe - gekend. Niet voldoende aanvoer. 7e Klasse Melkvaarzen met 4 of 6 breede tanden. 2e prijs met medaille A. f. Klijn Eishout f 7.50. 3e prijs J. A. Klijn Eishout f5. 4e prijs a J. Klerkx, Waalwijk f2.50. 4e prijs b M. Donken, Drongelen f2.50. Matige klasse. 8e Klasse Fokkalveren van 1 jaar en ouder. le prijs met eere-medaille en le prijs medaille, geschonken door de Redactie van „De Echo van het Zuiden", J. A. Klijn Eishout f 10. 2e prijs met medaille C. Bouwman Dron gelen 1 7.50. 3e prijs alvoor f5. 4e prijs Adr. Timmermans Capelle f2.50. 5e prijs J. A. Klijn Eishout f2.50. Goecle pinken, waaronder een beste os. 9e Klasse vette vaarzen, le prijs met medaille, geschonken door P. Bierlaagh, Ant. v. Huiten Waalwijk f 10. 2e prijs met medaille alsvoor f7.50. Zware dieren, le kwaliteit. 10e Klasse vette koeien, le prijs met medaille, geschonken door A. v. Huiten Waalwijk, A. A. Schoenmakers Raamsdonk f 10. 2e prijs met medaille alsvoor f7.50. 3e prijs Ant. v. Huiten Waalwijk f5. Goede kwaliteit. Keurmeesters waren de heeren A.j.Buijs te Oudheusden, J. Huijstnan te Capelle, Jos. J. Klijn—Buijs te Eishout en J. C. Schoen makers te Raamsdonk, die zich op zeer bijzondere wijze van hun moeilijke taak kweten. Wandeltocht naar Roestelberg1. Men behoeft waarlijk geen pessimist te zijn om over 't weer van 1931, meer speciaal over het zomerweer, af en toe zijn misnoegen te lachten. Toch blijven de maanden Mei en September, in ons zoo wisselend klimaat, haar roem als brengers van goed en niet te nattig weer gestand doen. Moge vooral in Mei veie excursies worden gehouden, hetzij van religieuzen en politikken aard als an derszins, de maand September mag in het alge meen op mooie dagen hogen van den scheidenden zomer. (Gingen er in den laatsten tijd geen stem men op om de groote vacanties niet in Augustus te laten vallen?) Met deze overwegingen werden dan ook de ex cursies, welke de Commissie voor de Lichamelijke Opvoeding in haar programma sluit, naast de op zettelijke lichaamsoefening in het turnlokaal, vast gesteld in de door de dichters bezongen Bloei maand en de vruchtbrengende Herfstmaand. Dat de cursisten, vooral de jongeren, op zoo'n „uitgaansdag" verspannen zijn, blijkt wel uit hun herhaald gevraag: „Wanneer gaan we weer op stap?" of equivalenten daarvan. Dan, eindelijk, was de dag bepaald op 19 Sep tember. Volgens afspraak waren de jongens reeds voor half drie in de zaal, want ze hebben bij de lumlessen de ervaring opgedaan, (Uit aan de cor rectheid niet valt te tornen. Klokke half drie werd vlug opgesteld vóór liet lokaal. De jeugdige tamboer had zonder verwijl zich aan 't hoofd van den troep gesteld. „Voor waarts marschklonk het commando en Met 'n fikschen stap, Vrij en ferm en rap, werd de tocht ingezet. Vanaf het oefenlokaal in de Stationsstraat richt te de stot?t zich noodwaarts om hij den lokkenden winkel van Jamin rechtsom te slaan en de Groote straat te volgen. Bij het kruispunt aan de Putstraat werd nog eens rechtsom gemaakt en nu waren ze in de goede richting naar den Roestelberg. De tamboer, die zijn kunstvaardigheid in deze gewesten nog nooit had vertoond en ter oore ge bracht, sloeg er danig op los. En hij had| gelijk, want niet alleen de ouders der cursisten, die hun spruiten in 't voorbijgaan wilden begroeten, maar ook de overige» bewoners, die niet zulke teere be langen te verzorgen hadden, vertoonden zich aan hunne deüren of in hunne tuintjes om de opge wekte knapen te zien voorbij trekken. In de voorste gelederen werd dan ook in krani- gen pas gemarcheerd. Dat in de achterhoede de peuters met hun korte beentjes het tempo straal negeerden, gelieve de billijke beoordeelaar met liefdesmantel te bedekken. Bij den onbewaakten overweg ontwaarde het oog geen dreiging van vermorzeling. Onbevangen en onbevreesd werd de overzijde bereikt en aangezien de weg hier plotseling van aspect verandert (en dat nog wel in zijn nadeelwerd de trom het zwijgen opgelegd. Instinctief werden nu de ge lederen verbroken en in vrijheid en blijheid lie pen de jongens in groepjes en ploegjes, dartelend en rennend, stoeiend en plagend, naast, vóór en achter den leider, 't geen voor den lijder een heel gezellige manier van loopen isGelukkig werd na „Rust wat" waar nog niemand aan dachthet fietspad, nu tot voetpad gepromo veerd, breeder, harder en effener. Maar ook die weelde mochten ze slechts smaken tot aan den Galgenwiel, want van daar af begon de karavaan weg door de woestijn. Hoe gaarne had de leider met de kinderen langs den Galgenwiel linksom geslagen, maar daar stond Art. 461 van het Wetboek van Strafrecht hen liefelijk tegen te grijnzen. Dus... teruggrijnzen en... doorloopen Bij Café Van Spaandonk wordt de weg weer een tikje harder en volhardt daarin tot bijna aan den Roestelberg. In een uur tijds was de uitspanning Berg en Dal bereikt, uit overlevering „de pleisterplaats". De lieve jeugd had zich in een ommezien van de beschikbare stoelen en tafels meester gemaakt, -na vooral' het buffet bestormd te hebben. Thans, geheel toegerust tot den aanval, werd de meege nomen proviand aangesproken en met benijdens waardige graagte naar binnen gewerkt. De limo nade had haar aandeel in een richtige begrafenis. Dit deel van 't programma afgewerkt zijnde, begon de stoet zich langzamerhand te verstrooien. Sommigen speelden krijgertje of verstoppertje. Meer stoutmoedigenj zochten heimelijk den water plas op, want ze hadden gehoord, dat het baden daar door de politie verboden was. En gestolen appels zijn toch altijd de lekkerste geweest Toen, na eenige rust, de leider voorstelde om een wandeling door de hei te gaan maken, waren velen geroepen en weinigen uitverkoren. Slechts oen dertigtal peddelden mee. Hoewel in het Noorden de lucht begon te drei gen, vertrouwde de leider zich aan de voorspel lingen van De Bilt, en de wandeling werd dies uitgestrekt tot aan de eerste huizen van Loon- op-Zand. Op den heenweg deed de fantasie dei- jongens hen allerlei wilde dieren ontdekken, die dan in ploegjes of in koor werden nagezeten. Bij de eerste boerderij in Loon-op-Zand stond een ouderwetsche put, die natuurlijk een hevigen dorst te voorschijn riep. De goedige boer haalde een emmer water op en liet de lastposten begaan. Nu moest met het oog op den vroeg vallenden avond gekeerd worden. Om de vermoeienis te ver schalken, bedacht de leider dat de jongens wat zouden zingen. Best! Eerst kwam Marietje met haar huzaar, dan de kleine*garde-officier e.d. Na deze profane uitingen kwamen de liedjes van den laatsten Volkszangdag en andere liedjes die ze op schoei geleerd hadden. Raadsels en grappen vulden de leege gaatjes. Om kwart na zes was de uitspanning van den lieer P. van Eeuwijk weer bereikt. Even gerust en dan op. den thuisweg. In de volmaaktste wanorde werd de Kloosterweg bereikt! Hier werd opnieuw opgesteld. Enrataplan, rataplan! Daar schreed liet troepje weer heen, alsof ze zoo versch van de ruif kwamen. Om half acht was het oefenlokaal bereikt, waar (le stoet werd ontbonden. Zeker geheel voldaan, of schoon een tikje moe, keerde ieder naar zijn res pectieve woning. Op den weg naar huis vroegen de jongens die den leider vergezelden: Wanneer gaan we weer? Spreekt dit geen boekdeelen? Jonge Werkman. Naar wij vernemen bestaan alhier plannen om te komen tot oprichting van een afdeeling van „de Jonge Werkman". Donderdagavond heeft Rector Mommersteegj kringadviseur wan den Bosschen Diocesanen Werk- liedenbond te Nijmegen, voor den bestuursraad der R. K. Werklie- denvereenigin^ het doel en het nut dezer vereeniging uiteengezet. De be doeling is eerst tot de vorming van een krachtige kern te komen. Tot dit doel worden door rector Bannenberg uit Den Bosch volledige leiderscur sussen gegeven, waarvan er binnen kort ook te Waalwijk een zal plaats hebben. Wij hopen dat de plannen met suc ces bekroond zullen worden, daar een vereeniging als de Jonge Werkman in een fabrieksplaats als Waalwijk, waar zoovele jongelui in de industrie werkzaam zijn, van het grootste be- kang geacht kan worden. Wij vertrou wen dan ook wel dat de aankomende jeugd, maar vooral de ouders, hel groote nut van een dergelijke organi satie inzien en ijverig meewerken om tot de oprichting te komen. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). GENDEREN. De Fokveedag der Fok- en Con trole Vereeniging Het Land van Heusden en Al, tena, heeft j.l. Dinsdag, onder zeer gunstig weer, op liet bijzonder geschikte terrein, van den heer E. van der Beek alhier, plóats gehad. De Jury, bestaande uit de heeren A. Kloek, In specteur van het Ned. Rundstainboek, Ir. A. Th. Ariëns, Rijksveeteeltconsulent in Noordbrabant, A. Kleins te Oosterhout en B. Slop te Huornaar, heeft weer druk werk gehad, om het vee te be- öordeelen. De stier der vereeniging, Wodan Jan A 9964 S, reeds bijna 6 jaar oud, kwam inj prima conditie voor en houdt zich in alle opzichten uitstekend. De jury was over het vee, vooral over het jonge vee, zeer tevreden en, constateerde een regelmatige vooruitgang in het materiaal onzer fokvereeniging. De uitslag was als volgt: Klasse I. Melkgevende koeien met hooge pro ductie, geboren voor 1 September 1927. ft. Blauw 6.53597 K.S. van G. van der Beek L.Gz. te Genderen. lb. Mijntje 58106 R. van J. C. Wink te Wijk. lc Stansje 60401 S. van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 2a. RingJ 67917 S. van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 2b. Marie 62873 R« van, H. van den Heuvel Jzn., te Genderen. 2c. Corry van Herpt 424 f. van C. van Koyck te Genderen. 3a. Willemijntje 22.53591 K.S. van G. van der Beek L.Gzn. te Genderen. 3b. Klara 62238 R. van W. G. J. Branderhorst te Eethen. Klasse II. Melkgevende koeien geboren voor 1 September 1927. Gewone of onbekende productie. la. Cato II, 67980 R. van W. G. J. Branderhorst te Eethen. lb. Janneke 60400 S van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. lc. Neeltje 65874 R van Adr. v Wijk te Aalburg. 2a. Diena 65873 R van denzelfde. 2b. Dientje 63309 S van Gebrs. 0>rlemans van der Schans te Drongelen. 2c. Gravin 17.442 Fr. van G. van der Beek L.Gz. te Genderen. 3a. Noortje 67909 S. van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 3b. Lize, II, 67916 R van E. van der. Beek te Gen deren. 3c. Nellie Fokr. van M. van Wijk te Genderen. Klasse III. Droogstaande koeien geboren voor 1 September 1927, met hooge productie. 2e. Sannetje 63308 K.S. van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 3e. Donkcrtje 60405 R. van C. M. Donken tc Drongelen. Klasse IV. Droogstaande koeien geboren voor 1 September 1927. Met gewone of onbekende pro ductie. le. Eva, fokkerij van E. van der Beek te Gen deren. 2e. Macheltje 67981 R. van W. G. J. Brander horst te Eethen. 3a. Adriana 367 fokr. van C. van Koyck te Gen deren. 3b. Basje II, 69581 S. van G. J. W. Branderhorst te Eethen. 3c. Truida, fokr. van E. van der Beek te Gen deren. Klasse V Melkgevende Schotten, geb. tusschen 31 Aug. 1927 en 1 Sept. 1928. la. Broma, Reg. V, Piet V, Wellseind 7119 S. van J. C. Wink te Wijk. lb. Doortje II, 203 fokkerij v. Revenant Bon van G. van der Beek L.Gz. te Genderen. lc. Jana II, 222 fokkerij v. Revenant Bon van denzelfde. 2a. Bastiaantje XII, 129145 Reg. v. Jv. van Karei van; Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen. 2b. Nelli II, 151776, Reg. v. Jv. van Koba's Con- stantijn van J. C. Wink te Wijk. 3a. Cor, Reg. v. Jv. v. Revenant Bon van C. M. Donken te Drongelen. 3b. Dora II, 128668 Reg. v. Jv. van Revenant Bon van W. Straver te Drongelen. Klasse VI. Droogstaande Schotten, geboren tus schen 31 Aug. 1927 en 1 Sept, 1928. la. Cato III, 71015 S. v., Revenant Bon van W. G. J. Branderhorst te Eethen. lb. Emma Fokreg, v. Revenant Bon van E. van der Beek te Genderen. 2a. Mijntje XVIII, 132668 Reg. v. Jv. van Govert, van G. van der Beek L.Gz. te Genderen. 2b. Pieternella fokreg. v. Revenanat Bon van E. van der Beek te Genderen. 3. Dina, Reg. v. Jv. van C. M. Donken te Dron gelen. Klasse VII. Melkvaarsen geboren tusschen 31 Aug. 1928 en 1 Sept. 1929. le. Gre II, Fokreg. van Koba's Constantijn van J. C. Wink te Wijk. 2e. Juliana, Fokreg. van Brielies Toekomst van C. van Koyck te Genderen. 3e. Leentje^, Fokreg. van Brielles Toekomst van M. van Wijk te Genderen. Klasse Villa. Droogstaande vaarsen, geboren tusschen 31 Aug. 1928» en 1 Maart 1929. la. Cato IV, 307 kalverb. v. Brielies Toekomst van W. G. J. Branderhorst te Eethen. lb. Steefje 136106 Reg. v. Jv. van Adolf II van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. lc. Cor IV 297 kalverb. v. Koba's Constantijn van J. C. Wink te Wijk. 2a. Chrisje II 340 kalverb. v. Adolf II van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 2h. N. N. Afd. onbekend v. D. Vlot te Genderen. 3a. Toosjq 133953 Reg. v. Jv. van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 31). Saartje II, 334 kalverb. v. Brielles Toekomst van A. D. van Buuren te Meeuwen. 3b. Vanika 134148 Reg. v. Jv. van Max. Wodan van J. C. Wink te Wijk. Klasse VHIb. Droogstaande vaarsen geb. tus schen 28 Febr. en 1 September 1929. la. Fientje 140840 Reg. v. Jv. van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. lb. Jantje' II, Reg. v. Jv. van Brielles Toekomst van C. M. Donken te Drongelen. 2a. Rika, Kalverb. v. Brielles Toekomst van D. Vlot te Genderen. 2b. Truus VII 391, kalverb. v. Brielles Toekomst van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 3a. Pietje II, Kalverboek v. Brielles Toekomst van D; Vlot te Genderen. 3b. Wiesje 140839 Reg. v. Jv. van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Dron gelen. Klasse IXa. Pinken geboren tusschen 31 Aug. 1929 en 1 Maart 1930. la. Coba III 408 kalverb. van Frans 22 van J. C. Wink te Wijk. lb. Truus VIII 424 kalverb. van Frans van W. G. J. Branderhorst te Eethen. lc. Lize III kalverb. van Wodan Jan A. van E. van der Beek te Genderen. 2a. Macheltje III 428 kalverb. van Frans van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 2b. Susanna V, 420 kalverb. van Frans 22 van J. C. Wink tel Wijk. 3a. Mina 429 kalverb. van Frans 22 van W. Hendriks te Wijk. 3b. Meut XI 442 kalverb. van Wodan Jan A. van H. van den Heuvel Jzn. te Genderen. Klasse IXb. Pinken geboren tusschen 28 Febr. en. 1 September 1930. la. Janske 149290 Reg. v. Jv. van Adolf II van Gebr. Oerlemans van der Schans te. Drongelen. lb. Roosje 148317 Reg. v. Jv. van Adolf II van dezelfden. lc. Dingena 146786 Reg. v. Jv. van Adolf II van dezelfden. 2c. Fijntje 524 kalverb. van Adolf II v dezelfden. 2b. Alida III 148612 Reg. v. Jv. v. Wodan .Tan A. van W. Straver te Drongelen. 2c. Sophietje 151479 Reg. v. Jv. van Adolf II van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. 3a. Mijntje V 150220 Reg. v. Jv. v. Wodan Jan A. van J. C. Wink te Wijk. 3b. Mopkje 150283 Reg. v. Jv. van Wodan Jan A. van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Dron gelen. 3c. Geertje II 481 kalverb. van Wodan Jan A. van W. Straver te Drongelen. Klasse X. Kuiskalveren geboren tusschen 31 Aug. 1930 en 16 Januari 1931. 1. Debora Reg. v. Jv. van Wodan Jan A. van C. M. Donken te Drongelen. 2. Klasientje 154129 Reg. v. Jv. van Adolf II van Gebrs. -Oerlemans van der Schans te Dron gelen. 3. Basje VI, 151837 Reg. v. Jv. van Frans van W. G. J. Branderhorst te Eethen. Klasse XI. Kuiskalveren geboren tusschen 15 Jan. 1931 en 16 April 1931. 1. Toos II 156526 Reg. v. Jv. van Wodan Jan A van G. van der Beek L.Gzn. te Genderen. 2a. Nansje 156760 Reg. v. Jv. van Wodan Jan A. van, Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. v 2b. Geertje 154907 Reg. v. Jv. van Adolf II van dezelfden. 3a. Drikske 156875 Reg. v. Jv. van Adolf II van dezelfden. 3b. Joop IV 160765 Reg. v. Jv. van Adolf II van W. G. J. BranderhoTst te Eethen. Klasse XII. Stierkalveren geboren tusschen 31 Aug. 1930 en 16 Jan. 1931. 1. Jëtjes Wodan Reg. v. Jv. van Wodan Jan A. van G. v. d. Beek L.Gz. te Genderen. 2. Roeland 152539 Reg. v. Jv. van Wodan Jan A. van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Dron gelen. Klasse XIII. Stierkalveren geboren tusschen 15 Jan. 1931 en 16 April 1931. la. Blauws Blok 156722 Reg. v. Jv. van Blok Max 8 van G. v. d. Beek L.Gz. te Genderen. lb. Sjoerd 159024 Reg. v. Jv. van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 2a. Ivan 160906 Reg. v. Jv. van Wodan Jan Aw van G. van der Beek L.Gz, te Genderen. 2b. Janus 159016 Reg. V. Jv. van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 2c. Dirk 160413 Reg. v. Jv. van Adolf II van de zelfden. Klasse XIV. Pinkstieren, geboren tusschen 31 Aug. 1929 en 1 Sept. 1930. le prijs, Diederik 11077 N.R.S. van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 2e prijs, Jacob 145409 Reg. v. Jv. van Wodan Jan A. van W. Straver te Drongelen. Fokgroep van 4 koeien van één eigenaar, le prijs, W. G. J. Branderhorst te Eethen, 2e prijs, J. C. Wink té Wijk. j

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9