Uurwerken, Horloges, Pendules, Goud- en Zilverwerken. STASSAR-SMITS Stationsstraat 88 WAALWIJK. O. Eeldersclie CritHtnii Kluis-inrichting. depothouders Witte Bioscoop. Vrijdagavond 8 uur Js Vaandrig van den Keizer" Trouwkaarten of Trouwbrieven met RAMON NOVARRO Dankbetuiging. mm laMBBffc s|8pg|iB MR esp xfg% pp ^|H Hierdoor deelen wij het geachte publiek mede dat wij onze geheel herbouwde zaak zullen HEROPENEN "rérnieirwd. Kan dat niet een jaar 'liten? Hoeveel jaren heeft de Sta dsstraat er niet ellendig bijgele- ,)En nu weet ik wel dat dit ge- „t jn aansluiting met de verbete- van den weg Waalwijk—Tilburg lir dit betrekkelijk kleine gedeelte jm. i. best een of twee jaar kun- i wachten vooral nu de tijden dat ieden endaarenboven de weg «s de Burg. v. d. Ivlokkenlaan een ,'jele vernieuwing ondergaat, perplex staat men zeker over het jluit om die belastinggeschiedenis „te brengen tot bij de behandeling begrooting. Na lang wikken en - op zeer democratische wijze Has) heeft de raad een regeling naakt, terecht zooals de voorzitter nerkt rekening houdende met de [jjoen der minder-bedeelden en jaar later nu zuiver een forma- il moet worden vervuld, werpi. i zich opnieuw op deze aangele gd, waaromik ben er he md naar maar begrijp het eenigs- gezien den steun die er aan ver- dwordtDe voorzitter deed goed kzoo krachtig mogelijk vast te Jen rpan z'n voorstel, maar welk illaat.één gemeenteraadslid inde B. en W. in deze zoo zuivere t, Het komt mij en velen onbe- aelijk voor; een raad die zichzelf (deert, houdt eenige continui- in zijn besluiten, vooral als ze loordacht en billijk zijn. ijn dank. INWONER. Mijnheer de Redacteur, irne zag ik onderstaande rege- ii Uw veelgelezen blad opgeno- waarvoor ik U bij voorbaat mijn weenden dank betuig, wenschte namelijk gaarne even meening uiteen te zetten over Banier waarop de onlangs opge- it Waalwijksche Korfbalclub de lalsport denkt te propageeren en (vorderen. ik eenigen tijd geleden offi- vernam dat er in Waalwijk we- plannen bestonden om tot iting van een korfbalclub over a, verheugde dit mij, als voor van de korfbalvereen. „Neo" te tg, zeer. Door het ijverig werken nkele Waalwijksche korfbal lers is het dan ook mogen ge in tot definitieve oprichting over ffinnen gaan, hetgeen ook voor vereeniging een verheugend feit laar dit ook voor „Neo" zijn 'telen zou kunnen hebben. bestuur van de nieuwe veree- jng „W.K.C." beijverde zich zeer le korfbalsport in Waalwijk in- ,te doen vinden, doch klaarblij- 't vergat dit bestuur, misschien ten of andere reden, contact te te met onze vereeniging, wa« "r beide clubs zijn voordeelen wel [lieverd zou hebben en zij geza- een actie op touw hadden te zetten om de korfbalsport te «'deren. Is het soms omclat f.C." i' enkele „Neo"-leden toe kunnen brengen over te gaan 'u vereeniging? Mocht dit de re- djn, dan moet ik helaas zeggen jtót bestuur in dezen erg kort- '8 is geweest, daar dit absoluut belemmering voor ons was om ««W.K.C." aangenaam samen te W daar wij aan leden die toch 'net hart en ziel voor hunne ver- opkomen, niets hebben. de et bestuur van „W.K.C." kreeg Me idee om een propaganda- te'jd te arrangeeren, hetgeen ""■lijk zeer toe te juichen is. Ik uiij echter af, waarom wordt 0 gegeerd? Welke overwegin- kunnen hierbij voorzitten? Heeft 00U getracht de vroegere ver- „W.E.K." af te breken? Ik juist het tegendeel het ge- geweest en ik roep hierbij de erse gezellige oefenwedstrijden, die tejds tusschen beide clubs zijn 'te'd, in mijn geheugen terug. Is 5 "et spelpeil van „Neo" niet goed le§ voor 'n dergelijken wedstrijd? dat In dat geval verwijs ik U naar onzen laatsten competitiewedstrijd tegen 't ongeslagen „P.S.V." te Eindhoven, d/Le heusch wel kunnen korfballen. Deze wedstrijd werd door „Neo" keu rig gespeeld, niettegenstaande het volledige „P.S.V." dezen match won, zij het dan met geringe cijfers en waarbij de scheidsrechter, Ir. Schilt- huijzen een bevoegd persoon op korf- balgebied, na afloop verklaarde, dat „Neo" met een dergelijk twaalftal een der best spelende teams uit den N.B.K.B. was. Neen „W.K.C.", ik moet uwe houding tegenover „Neo" in dezen afkeuren, tenzij er andere motieven, die ik tot nu toe niet kan zien, aanwezig zijn, welke ik alsdan gaarne verneem. Het bestuur van „W.K.C." acht het niet van belang vriendschappelijke connecties met het twaalftal van „Neo" aan te knoopen, doch wil wel dat een der hunnen, zonder eenig geldelijk voordeel, een wedstrijd tus schen twee Tilburgsche clubs zal leiden. Had „Neo" verzocht voor een dergelijken wedstrijd of eventu eel met opgave van juiste redenen niet laten deelnemen, dan had de be wuste persoon gaarne zijn tijd be langeloos hiervoor opgeofferd, doch onder dergelijke omstandigheden kon, u geen andere houding verwachten. Resumeerend kom ik tot de con clusie dat „W.K.C." de korfbalsport op een dergelijke manier absoluut niet bevordert, doch slechts twist en tweedracht zaait. Ik zie dan ook gaar ne een antwoord tegemoet, waarin „W.K.C." haar houdting kan recht vaardigen. U, Mijnheer de Redacteur, nog maals dankend voor de verleende plaatsruimte, teekent, De Voorzitter van „NEO": V. GEMENGD NIEUWS. DUBBELE KINDERMOORD TE WATERINGEN. Te Wateringen, een 3500 zielen tellend dorp in de omgeving van den Haag, heeft in den nacht van Zater dag op Zondag, omstreeks drie unï' een ontzettend drama plaats gehacï. In de woning van den landarbeider Dekkers, aan de Dorpstraat, zijn al daar twee kinderen, een vierjarig meisje en een zesjarig jongetje, op gruwelijke wijze vermoord. Men, heeft de kleinen met een bijl, die vermoedelijk uit de schuur is ge haald, de hoofdjes ingeslagen. De man was op het oogenblik niet thuis, doch bevond zich in een twee honderd meter verder gelegen weidt, waar hij voor zijn patroon de koeien Pan het melken was. De moeder der ongelukkige klei nen vertelde, dat zij ongeveer half in den nacht tegelijk met haar man was opgestaan. j Toen deze zich naar de weide had begeven, om de koeien te melken, is zij weer naar bed gegaan. Plotseling schrok zij wakker door het geblaf der honden. Zij stond op en toen zij bij het bedje der kleinen kwam, ontdek te zij het vreeselijke drama. De vader, die in de onmiddellijke nabijheid op het land aan het werk was gegaan, hoorde plotseling gillen en schreeuwen en toen hij kwam toe- geloopen, vond hij zijn vrouw in een geweldig overspannen toestand. Het vreeselijk drama moest zich toen ai afgespeeld hebben. De vrouw was ge heel en al van streek. Uit hare verwarde verklaringen zou er een man de kinderen geslagen moeten hebben. Aan een roofmoord behoeft niet gedacht te worden, daai uit den aard der zaak, aanwezig- heid van geld buitengesloten is. Voorts tast men in dit vreeselijke i drama nog in het duister. Tot nu toe konden nog geen bij- 1 zonderheden omtrent de dader(s) wor- en verstrekt. Het onderzoek is nog in vollen gang. De moeder van de beide vermoor de kindren werd in den loop van den Zondag naai- dp Ramaer-klinielc overgebracht. Zij is door 't gebeurde krankzinnig geworden Trein grijpt auto bij Lerop. Vrijdagavond omstreeks 6 uur fs op den onbewaakten overweg te Lerop op de grens van de gemeenten St. Odiliënberg en Roermond een perso nenauto door een goederentrein gegre pen. De inzittende, de ongeveer 50 ja rige heer A. van Tlel Groenestege, directeur van de Coöperatieve Zuivel fabriek St. Christoff ei. is op slag gedood. De heer Van Tiet Groenestege kwam met zijn auto van Roermond en reed in de richting Lerop. Op den overweg, waarvan het uitzicht naar beide zijden over grooten afstand geheel onbelem merd is, werd de auto door den uit zestig wagons bespanden leüi en goederentrein die uit Roermond kwam, gegrepen. De heer van Tlel werd circa 10 meter uit den auto geslingerd. De linkerarm was het slachtoffer bijna afgesneden, terwijl het lijk een ernstige hoofdwonde vertoonde. De auto werd nog een eind meegesleurd en was totaal versplinterd De trein kwam na circa 300 meter tot stilstand. De machinist, die den auto over den weg zag rijden, heeft aanhoudend fluit signalen gegevenhet slacht ff er schijnt echter niets gemerkt te hebben. De locomotief was licht beschadigd De veldwachter van St. Odiliënberg, die het ongeluk zag gebeuren, vond het onbegrijpelijk, dat de bestuurder den trein niet heeft gezien en pardoes onder de machine is gereden. Het slachtoffer was gehuwd, doch had geen kinderen. Zijn echtgenoote was toevallig in de nabijheid en was eenige oogenblikken na het ongeluk ter plaatse. Een hulp- trein uit Roermond heeft de restanten van den auto opgeruimd, waarna de trein de reis voortzette. Mijn—ongeluk in Silezlë. Zondagmorgen half drie is een mijn gang te Hindenburg (Boven Sileztë) over een lengte van ongeveer 100 meter ingestort. Elf mijnwerkers die hier hun arbeid verrichtten, werden geheel van de buitenwereld afgesloten. Na uren lange pogingen is het tenslotte Zondag, middag gelukt drie mijnwerkers levend en zonder verwondingen te bergen. Over het lot der overigen was men zeer bezorgd. Pas na een onafgebroken werktijd van twaalf uren werden de bijna bovenmenschelijke pogingen der reddingskolonne met succes bekroond. Tegen drie uur Zondagmiddag gelukte het ook de overige acht mijnwerkers geheel ongedeerd te bergen. Smokkelaars bij de Limburgsche grens doodgeschoten. Zaterdag trachtte bij Effeld, in de onmiddellijke nabijheid van het Lim- burgscheGeldrop een bekende smokkel auto over de Nederiandsche grens te komen. De Duitsche douane beambten hadden den tolboom neergelaten en toen de auto noch voor de waarschu wingen noch voor de waarschuwings schoten stopte, schoten zij met scherp. De chauffeur werd in het hoofd ge raakt en was op slag dood. De tweede inzittende werd gearresteerd en nog in den loop van den dag door den rechter in kort geding tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. In den auto vond men een zeer groote hoe veelheid koffie en tabak Uit Erkelenz wordt tegelijkertijd ge meld, dat een douanebeambte een motorrijder die eveneens niet wilde stoppen, door een schot ookzodanig trof, dat de smokkelaar op slag dood was. Brutale roofoverval Zondagavond had te Geldrop een brutale roofoverval plaats Terwijl de weduwe B. Verstappen, wonende Heg- gestraat, alleen thuis was, kwam de 31 -jarige J. v. S„ wonende Poststraat, Eindhoven, die vroeger in Geldrop naast de weduwe had gewoond, deze bezoeken. Nadat zij samen geruimen tijd over allerlei zaken hadden gepraat, stond S. op en begaf hij zich naar een kast, waarin de weduwe V. haar geld bewaart. Hij nam daaruit haar geld kistje weg. Toen de vrouw bemerkte, dat hij zich hiermee uit de voeten wilde maken, poogde zij hem dat te ontruk ken. Dit mocht haar niet gelukken S. trok daarop een mes en gaf de weduwe drie steken, een in den hals. een in den pols en een onder 't linker oor. S. nam de vlucht door de tuinen niet achterlating van zijn fiets, terwijl hij zijn portefeuille verloor. De vrouw is in zorgwekkenden toe. stand naar het R.K. Gasthuis te Eind hoven overgebracht. Op aanwijzing van de weduwe is S. later in zijn "woning te Eindhoven ge arresteerd en naar Geldrop overge bracht. Hij legde onmiddellijk een volledige bekentenis af. In het geldkistje bevond zich slechts f 1 40. Gevestigd te Arrhem Kantoor WAALWIJK mets meer noorden en dun stuur totaal kwijt raakten en ten slotte als remmend middel moesten worden opgeborgen. Maar dat ging zoo maar niet en een hevig verzet was het gevolg waarvoor ze nu moesten terecht slaan. Get. G L A. Pril agent van politie te Waalwijk verklaarde dat er een gouden bruiloft was in Waalwijk; ver dachten hoorden wel niet tot de gasten van het gouden paar maar deelden toen de vreugde van het bruidspaar en hun heele familie en hadden er daarom maar een flinke borrel opge dronken om zoo hun belangstelling te betuigen. Ieder van de medelevenden in het lief en leed van de bewoners van hun geliefd Waalwijk hoorde f 25 boete tegen zich eischen. Uitspraak f 20 subs 20 dagen. 't Is te doen. Om dertien centen. J. F. P. smid te Elshout speelde In juni kellner in een café te Waalwijk toen de heer j. KI. in het café kwam, die na het gebruik van eenige con sumptie een verschil van meening kreeg over de afrekening van 'n doos sigaretten Er vielen harde woorden over de 13 centen, waarom de ruzie was ontstaan. Maar hoe kan het ook anders als het ongeluksgetal 13 do mineert? De smid-kellner die nu eenmaal gewend is den hamer te hanteeren timmerde er al gauw op los want toen de heer KI. zich naar den patroon van verdachte begaf, werd hij op den voet gevolgd door den kellner. Bi] den patroon gekomen sloeg ver dachte den heer KI. met geweld in 't gezicht zoodat diens bril stuk was en een lichte verwonding het gevolg. Get. D Colljn te Waalwijk zag verd. met gebalde vuist den heer KI, een slag toebrengen. Eisch en uitspraak luidde f 15 subs. 15 dagen. De brandbrief schrijver. De rechtbank uitspraak doende veroordeelde conform den eisch tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk W. B. zonder beroep te De Werken en Sleeuwijk ter zake dat hij door bedreiging met geweld C. Bogers te Werkendam heeft willen dwingen een bedrag van f 5000 aan de Mer— wede neer te leggen. Mishandeling. Stond terecht J T. meubelmaker te Waalwijk, ter zake van mishandeling. Op 10 Juli bad hij zijn buurvrouw M. V. geslagen. Verdachte ontkende. Marie was op hem aangevlogen en hij had haar van zich afgeworpen. Getuige, huisvrouw M. V. dischte een heel verhaal op over al de gruwelen door buurman op haar gepleegd en, waarbij ze danig op d'r kop had gehad. Maar Marie verzweeg het le bedrijf van het drama, waarin zij de vrouw van verdachte had uitge scholden en een schoen had nagegooid. Toen verdachte van zijn werk kwam. had vrouwlief haar bedroefd hartje bij hem uitgestort. Bij wie zou ze 't beter doen? Volgens Marie was zij naar buiten gelokt door buurman en had toen de klappen gekregen En buurman zei juist andersom, htj had zijn vrouw gezegd, er zich maar kalm buiten te houden, was daarna zijn hond $?aan zoekenwaar buurvrouw hem uitdagende woorden had toegeroepen. Tot nader onderzoek wordt de zaak geschorst tot 19 Oct, a.s. Kermis vieren Ter zake wederspannigheid stond terecht J. J. v. Dr. grondwerker te Kaatsheuvel Met de kermis was een club jongelui danig te keer gegaan en 't was zoo'n bende geweest, dat het woord braspartij op de kermisviering van toepassing was. Tegen negen uur had verdachte zich bij de kermlsvie. rende schare gevoegd. Nauweiijk was htj erbij, of 't gezel schap raakte slaags en verdachte wilde zijn broer, die tusschen de vechtende bende zat, helpen. De politie die de troep bezig zag, sloeg er met den gummistok tusschen. Verdachte kreeg een slag op 't hoofd en werd mede de dupe van de geschiedenis. Hij stelde zich zoo aan, dat arresteeren nood zakelijk was, waarbij bij zich vrij ernstig verzette. Verdachte zetde, riet mee te hebben willen gaan omdat hij meteen bij 't vechten opgeloopen hoofdwonde, naar den dokter wilde. Hij was van boven tot onder bebloed geweest. Getuige M. J. v. Mterlo. agent van politie te Kaatsheuvel bevestigde een en ander, dat verdachte zoo bebloed was kwam, omdat hij weigerde door de politie te worden verbonden. Verdachte staat overigens goed be kend en heeft een blanco strafregister. Hij werd Veroordeeld tot f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. ADVERTENTlëN. Heden werden wij verblijd door de geboorte van onze dochter Pieternella Wilhelmina Maria J. v. d SCHANS G. v D. SCHANS-COLIJN. Sprang, 5 October 1931. Worden gevraagd in verschillende plaatsen van de Langstraat, in het bezit van flinke opslag ruimte en vervoermiddel en in staat om een borg te storten, voor een artikel van dageltjksch ge bruik. 47146 Brieven onder No. der advert, aan het Dureau van dit blad. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N.V. v/h. M. Ravenswaay Zonen te Girinchem voor het fraaie Fornuis, dat als het 1063ste EXTRA CADEAU op RAVENSWAAYs LETTERS- ARTIKELEN aan hem is uitge- réikt. De Letters Artikelen, waarop dit cadeau is uitgereikt, zijn gekocht bij den Heer van Engelen Staal te Waalwijk. J. KRUIF v D HOVEN. Waalwijk. Grootestraat 290 A. 2 October 1931. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. RECHTZAKEN. Gouden bruiloft in Waalwijk. P. L. 23 jaar, kleermaker te Waal wijk en H. v. H. 26 jaar landbouwer eveneens te Waalwijk hadden zich te verantwoorden ter zake van weder spannigheid. Beiden hadden te diep in het glaasje gekeken, zoo diep. dat ze buiten het glaasje niets meer zagen, de eerste Voorstelling van het wereld beroemde brlllante filmwerk ln de hoofdrol. 10 acten. Toegang 16 jaar. RAMON NOVARRO zal door zijn spel en zang in .De Vaandrig van den Keizer" wederom het gesprek worden ln Waalwijk en Omstreken. Deze film overtreft zijn enorme succesfilm „Het Lied van de Zuidzee". Plaatsbespreking vanaf DONDERDAGMORGEN 9 uur EROPENING.ii ZATERDAi 10 oct. 's nam. 6 nor Wij geven direct toe dat dit gedeelte van adering zonder meer begrijpelijk op 't teen ongewone en vreemde indruk heeft it. Dit had geheel voorkomen kunnen wor- idien de mededeeling eenigszins met motie- deed was geweest, dan was dtt natuurlijk in ons verslag en daardoor onder de oogen '..'«tenen gekmoen. Thans heeft het de van geheimzinnigheid en wat al meer, wat tüurlijk absoluut niet is, want het is be- iji dat de kwestie zelf in gesloten vergade rt worden besproken. Men mag hier ge it meer gebruik maken van den meer en ibruikelijken weg van publiciteit. .n had o.i. medegedeeld kunnen en moeten dat tot grondslag van dit besluit ligt „de istliaffing", zooals <lit ook de regeering ten lijkbaar ziet. Als het personeel eventueel op komen, moeten de menschen uit hun tillen de uitgaven hooger worden, zijn de geheel verloren, terwijl thans tevens .mieend wordt om een bedrijf van betec- ik onze gemeente te behouden. Zoo bezien «ij dat de gemeenteraad een wijze daad k.lfa,spreekt over een precedent, maar elke karoo noodig op zichzelf bekeken worden, fcis het jammer dat men de ingezetenen netten iets beter en ruimer heeft ingelicht. RED.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3