Nieuws oil Kaatsbeuvel. 'En 'IJK, Eyj i KOOP 0 EP, NEND met Wybert 82. Woensdag 14 Oct. '31. 54e Jrg. tweede blad 'iff is in men en iliteiten lap PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 Oct. 1931. Dr, P. Af. Sweens. mededeeling voorkomende nummer heeft Dr. Sweens zijn c met ingang van morgen 15 lober overgedaan aan dr. Kolster jezoadheidsredenen hebben dr. eens er toe bewogen z'n practijk jfort na zijn veertig-jarig jubileum e, ie leggen. Koge dr. Sweens weer spoedig van ziekte hersteld zQn en nog lange mogen genieten van een wel kende rust na een moeizamen dag en nacht van ruim 40 in dienst der medische weten- en voor 'i heil der inwoners Waalwijk. Di voorstelling der A.C.ers voor den Vrouwenbond. londagmiddag gaven de A.C.'ers, meisjes der Angela—Congregatie bet Villapark te Eindhoven, onder van den WelEerw. heer L. jen, de aangekondigde voorstelling j de leden van den R.K. Vrouwen- jMIddags, direct na aankomst, trok- ndeCongreganisten al zingend door straten, waarbij zij bij de pastorie i parochie St Jan een groet brachten. Lang voor vijf uur, het aanvangs- der voorstelling, stroomde de al Musis Sacrum vol en het liep zoo dat de laatsten zich met een lanplaatsje of een der nog ijlings geplaatste stoelen moesten tevreden De zaal was letterlijk propvol. Eren over vijf uur heette de adviseur den RK. Vrouwenbond de Zeer- iw. heer pastoor van Riel de aan- •zigen op deze eerste vergadering i het winterprogramma welkom en tnde deze daarna met den Christel gtl. Vervolgens heette spr. kapelaan jnen met zijn A.C.'ers van harte Het deed hem bijzonder ge- dat kapelaan Bijnen bereid was «Fde leden van den Vrouwenbond Ie treden. Spr. twijfelde niet of de instelling zal 'aan de verwachtingen tdaaraan gesteld zijn voldoen. Alvorens met de voorstelling een gin werd gemaakt, deelde spr. nog ide dat de presidente van de ver- Mevr. Moonen—Sassen, ont ij uit deze functie heeft genomen. )i, wist zeker te spreken namens de ié vergadering door zijn leedwezen tover te betuigen. Vele jaren heeft Moonen deze functie vervuld ijver en toewijding en 't bestuur i daarom dan ook graag gezien Hen dat zij op haar besluit was uggekomen, maar de pogingen daar- aangewend hebben niet mogen ten. Het was spr. een behoefte de leidende presidente een woord van toe te spreken en hij hoopte Izij tot in lengte van dagen getuige mogen blijven vam den bloei der iteniging. Spr. deed hierna nog een mede- tling betreffende de verkiezing van nieuwe presidente. De leden hebben November het recht candidaten parochie St Jan te stellen, orden geen candidaten naar voren vacht, dan is de bestuurscandidate ;ozen. Spr. constateerde tenslotte nog de 'ergroote belangstelling en hoopte t deze trouwe opkomst zich voortaan zal toonen niet alleen bij prettige enheden als deze, maar ook in vergaderingen waarin een meer illg woord gesproken wordt. Kapelan Bijnen verkreeg hierna het vd om zijn meisjes aan de ver ging voor te stellen. Spr. somde hoofdregels waaraan de leden der igela—Congregatie zich te houden fai op. De voornaamste hiervan pwel dat men zich het lidmaatschap vereeniging moet waardig toonen W zich speciaal toeleggen op de be- ig dezer drie deugdennederig- dienende liefde en kuischheid. h drie deugden zijn gesymboliseerd "Je bruine muts met 't opschrift A.C. Spr- schetste dan de gevaren waarin n'^jes in een groote fabrieksstad 11 staan en de bedoeling der Con- S?tie4?ze meisjes te vormen tot de gelijke en ernstige vrouwen der 'komst, in den geest dus van den "to. Kruistocht. Spr. zette dan in 't de werkwijze der vereeniging, ij vooral ook aan vroolijkheid blijheid gedacht wordt, uiteen, 'dr. hoopte dat het werk der meisjes 'adeering zou vinden, hoewel er UJtlijk geen hooge kunstuiting van verwacht worden, maar alleen middel om zich op edele en rlnfl> Iffiufivende manier bezig te houden. Hierop liet kapelaan Bijnen zijn leisjes ter begroeting van bestuur en Mere aanwezigen een drieklap uit- pgei. tifl zit niet minder dan 14 nummers «Mi?s'aa,de Progfamma werd hierna op No. Wflolevijze afgewerkt. %nnen werd met het E. K.—lied 5 «n middeleeuwsch spel „Maria schap". Hierna volgde een aardige dans op het bekende wijsje „Ik heb I" wagen..., enz." en een zang en torenspel. Bijzonder aardig waren de twee mlsche reien waarmede het pro- ma voor de pauze sloot, p v de pauze werd geopend met een pio—stukje, waarna gegeven werden etfklein mysteriespel, een Zeeuwsche rehns en een zangspel mei tafereelen. een der beste nummers waren de f/mnastische reien, die op keurige Mjze werden uitgevoerd en dan ook ter in den smaak vielen. Het slot ge !t werd gevormd door een reidans en het Caritas—lied De A.C.'ers zongen hierna nog een extra lied met luit-bege leiding. De ZeerEerw. heer pastoor van Riel sprak nog een kort woord van dank tot kapelaan Bijnen en zijn meisjes voor de prachtige uitvoering, die naar hij verzekerde door allen zeer gewaar deerd werd. Hij bracht in herinnering hetgeen kapelaan Bijnen reeds geschre ven heeft, nl. dat hij zijn hart gedeel telijk in Waalwijk heeft achtergelaten, en hij hoopte dat ditzelfde thans ook van de meisjes gezegd zal kunnen worden en dat ze weer spoedig in Waalwijk zuilen terugkomen om de Jeden van den Vrouwenbond op een nieuwe voorstelling te vergasten. Kapelaan Bijnen zegde nog mei een enkel woord dank en liet zijn meisjes tot slot nog eens den groet brengen. Dat het gebodene door de aan wezigen op zeer hoogeri prijs werd gesteld, bleek wel uit het krachtige applaus dat na elk nummer weerklonk. De A.C.'ers hebben hier in Waalwijk een uitstekenden indruk achtergelaten. Het heeft ons zeer verblijd dat de zaal zoo druk bezet was èn om de A.C.—meisjes èn 't doel waarvoor ze gekomen zijn, maar niet minder om kapelaan Bijnen, die voor onze plaats op zoo tal van wijzen zoo'n groote verdiensten gehad heeft in de jaren dat hij in ons midden vertoefde. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Naar wij vernemen zal de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat op Donderdag 22 Oct. hare algemeene vergadering houden. Vrijhandel of Protectie. De Nederlandsche Vereeniging voor den Vrijhandel heeft een manifest uit gevaardigd tegen de in de jongste Miliioenennota aangekondigde ver— hooging der invoerrechten. Naar wij vernemen zai door de Kamers van Koophandel in Noord- Brabant en Limburg een tegenactie op touw gezet worden, teneinde de binnenlandsche industrie door het heffen van invoerrechten te beschermen tegen de buitenlandsche concurrentie. Verg. Bond van Ned. Herv. fongel. Vereen. Ring Capelle en Omstreken. j.l. Maandagavond werd in de Ned Herv. Kerk te v.m. Bcsoijen een ring vergadering gehouden van den Ring 's Qrevelduin—Capelle en omstreken van den Bond van Ned. Herv. Jongel.- vereenigingen op Geref Grondslag. De vergadering, welke onder leiding stond van haar nieuwen voorzitter Ds. Fokkema uit Sprang, was druk bezocht. 81 leden van aangesloten vereenlgingen, alsmede 10 belangstellenden waren aanwezig. Omstreeks half acht werd de ver gadering door den voorzitter geopend met het laten zingen van Ps. 119 vs 5 en 17, waarna hij voorging in gebed. Na het lezen van johannes 1 vers 1—29, sprak de voorzitter een wou:d van dank voor de groote opkomst, alsmede voor het vertrouwen dat de vereenigingen in hern gesteld hadden door hem als voorzitter te kiezen, waarna hij den Ring geiukwenschte met zijn 6e jaarvergadering. Hierna volgde voorlezing van de notulen der vorige vergadering, welke onder dankzegging werden goedge keurd. waarna overgegaan werd tot behandeling van johannes 1 vs 1—28. De inleiding over dit hoofdstuk werd gehouden door den heer Drost voor de afdeeling Sprang. De voorzitter dankte den inleider voor zijn keurige uiteenzetting en stelde de ieden in de gelegenheid tot het stellen van vragen naar aanleiding dezer inleiding, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, zoodat een aangename en leerzame bespreking van dit onderwerp volgde. De secretaris brengt daarna verslag uit omtrent den toestand en werk zaamheden van den Ring gedurende het afgeloopen vereenigingsjaar, waarin hij warmen dank brengt aan den oud voorzitter Ds. A. v. Willigen, die zeer veel in het belang van den Ring deed, alsmede voor de prettige samenwerking Spreker sprak de hoop uit dat dit onder leiding van den nieuwen voor-' zitter evenzoo zal mogen zijn. Vervolgens werd de uitslag der stemming voor de aftredende bestuurs leden van den Ring bekend gemaakt, waaruit bleek dat in de afdeeiing Loonschendp herkozen was de heer W. Haverhals, in de afdeeiing Sprang de heer J. Janson, in de afdeeiing 'sGravemoer de heer Begeer, terwijl voor deze afdeeiing in de plaats van de heer van Montfoort gekozen was den heer C Hartman De afdeeling 's Qrevelduin—Capelle was met de verkiezing nog niet gereed, doch zou den secretaris met den uitslag zoo spoedig mogelijk in kennis stellen. Hierna werd gepauzeerd. Tijdens deze pauze werd door enkele dames den aanwezigen een versnapering aan geboden. De vergadering werd heropend met het zingen van de eerste twee verzen van het Bondslied, waarna overgegaan werd tot voorlezing van het vrije onderwerp der afdeeling Besoljen „De opstanding na den dood". Hierop volgde eveneens een levendige en leerrijke discussie. De penningmeester bracht daarna verslag uit omtrent den hnantieelen toestand van den Ring, in welk verslag ook al een malaisetoon klonk Het batig saldo was minder dan 't vorig jaar. Onder dankzegging voor het keurig verzorgd verslag werd een en ander goedgekeurd. Van de afdeeling 'sGravemoer volgde nu een voordracht getiteld„Gasten en vreemdelingen", welke aller goed keuring kon wegdragen en dan ook onder dankzegging aanvaard werd. Na eenige bespreking werd besloten dit jaar op den Ring te coilecteeren voor den Geref. Zendingsbond. Hiermede was men gekomen tot de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, waarna men overging tot werkverdeeling voor tie volgende Ringvergadering, welke op 17 Dec. a.s. te Sprang zal worden gehouden. Nadat de voorzitter de aanwezige leden, benevens hen die zich dezen avond verdienstelijk maakten, alsmede de belangstellenden had bedankt voor hun opkomst, en een opwekkend woord tot hen had gericht om de Ring— vergaderingen steeds trouw te bezoeken, werd deze bijeenkomst omstreeks 11 uur beëindigd met het zingen van Ps. 97 vs. 7, waarna de heer Drost sloot met dankgebed. .Oranje Huls". De vereeniging „Oranje-Huis" hield Maandagavond in de foyer van Musis Sacrum een Algemeene Vergadering, Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer J. W.v. Heesbeen, werd't financieel verslag uitgebracht. De inkomsten bedroegen f532 en de uitgaven f512.—, zoodat een batig slot van f20,-- resteert. Het door het voorloopig bestuur opgemaakte reglement werd na enkele aanvullingen, in verband met de ver houding van de vereeniging tot het centraal comité, vastgesteld. Bij de verkiezing van een definitief bestuur wilden eenige heeren zich aanvankelijk niet meer herkiesbaar stellen, doch nadat burgemeester Moonen hierop had aangedrongen, bleken zij bereid de functie weer aan te nemen. Met algemeene stemmen werden de ieden van het voorloopige comité in het definitief bestuur gekozen. Bij de rondvraag werd door een der leden het idee geopperd de feestelijk heden voortaan op Koninginnedag zelf te doen plaats hebben. De burgemeester zegde toe bij de fabrikanten erop te zullen aandringen dat zij hun personeel op Koninginne dag tenminste 's middags vrij geven. Ook het béstuur zegde toe stappen te zullen nemen om te komen tot een feestviering op 31 Augustus. Verder werd nog gesproken over de avondfeestviering en er gingen stemmen op deze meer te centrallseeren, Dit iaatste is natuurlijk echter afhankelijk van de stroomingen in het centraal comité. Met een dankwoord van den voor zitter werd deze geanimeerde verga dering gesloten. Geslaagd. De heer K. Bierlaagh alhier slaagde te 's Gravenhage voor het examen surnumerair der belastingen. Een mooi succes als men bedenkt dat van de 52 candidaten 43 moesten worden afgewezen, daar slechts 9 vacatures te vervullen waren. De heer K. Bierlaagh is een oud- leerling der R K. H. H. S., die in 1929 de schooi verliet en reeds't vorig jaar voor 't eerste gedeelte candidaat— notaris slaagde. Matlnée Baardwijk Zondagmorgen werd in de Muziek- nis te Baardwijk het eerste matinée gegeven, dat dank zij het prachtige weer een overgroote belangstelling trok. De Harmonie St. Jan onder leiding van haren directeur deg heer J Thijssen en de Liedertafel „Tot Bloei der Toon- kunst" onder leiding van den heer P. van Cromvoirt, gaven beiden een keurig programma, dat in zijnvertolklng niets te wenschen overliet, en dan ook het krachtige applaus der talrijke aan wezigen dubbel verdiende. Het eerste matinée is dus zeer goed geslaagd, en dit is een bewijs dat deze nieuwigheid in Baardwijk zeer geapprecieerd wordt. R.K. HB.S. H.H.S. In de gisteravond gehouden ver gadering van 't plaatselijk bestuur der R.K. H.B.S H.H.S. werd door den Voorzitter, den heer Jan van Iersel een woord van diepgevoelden dank en waardeering gebracht aan de na gedachtenis van wljjen den heer M. A. van Liempt, die vanaf de oprichting der school secretaris van het plaatselijk bestuur is geweest, mede-oprichter van O.MO. in Noord—Brabant en langen tijd secretaris van 't hoofd bestuur, tot *t laatst afgevaardigde van het plaatselijk bestuur in 't hoofd bestuur. Hij wees op de groote verdiensten, die hij voor de school heeft gehad, door z'n groote toewijding waarmede hij z'n functies waarnam in het belang der school en daardoor van Waalwijk, de geheele Langstraat en 't Land van Altena. Tot secretaris werd gekozen de heer jan Tielen en tot afgevaardigde naar 't hoofdbestuur Mr, R. C, van der Heijden. Besloten werd dezen winter weder om een ouders-avond te organiseeren, met opvoering van een tooneelspel e. d. door de leerlingen. Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap. Door het Algemeen Bestuur van het Koninklijk Nederiandsch Aardrijkskun dig Genootschap te Amsterdam, het welk afdeelingen heeft te Amsterdam, Utrecht en Groningen, is óok een afdeeling opgericht te Tilburg. Tot Secretaris der nieuwe afdeeling is door het Genootschap benoemd de Heer Drs. G de Vries, Directeur der R. K. H. B. S. 3 en H. H. S, 5 te Waalwijk. Politie-diploma. Geslaagd voor het politie-diploma de heeren L. Rekkers te Waspik en H van Dalen alhier, die beiden hun opleiding genoten bij den heer N. Hoeben, Inspecteur van Politie alhier. Het politiediploma met aanteeke ningen werd behaald door A. M Hellings, agent van politie te Waalwijk, en W. M. B. Jonkman, marechaussee te Waalwijk. Langstraatschen Biljartbond. Zaterdag 17 Oct. a.s. des nam. 8'/2 uur zal in het café van den heer Albert Kemperman een vergadering plaats hebben om te bespreken en tevens vast te stellen een competitie voor den Langstraatschen Biljartbond. Ook afgevaardigden voor de 2e afdeeling kunnen deze vergadering bijwonen. Wij vertrouwen dat bestuursleden van elke vereeniging tegenwoordig zullen zijn. Bond van Handboogschutierijen. Op de j.l. Zondag gehouden ver gadering van den bond van Handboog schutterijen „Gezellig Samenzijn", waar van het voorzitterschap door 't overlijden van den heer W. van Heesch vacant gekomen was, werd de ondervoorzitter de heer A. van Oord te Ammerzoden als voorzitter gekozen. De hierdoor ontstane vacature van ondervoorzitter werd aangevuld door het kiezen van den heer L. v. Bladel te v.m. Baardwijk. Motor— en Rijwielwet. Door de Provinciale Griffie van Noord—Brabant wordt ons verzocht de aandacht te vestigen op 't volgende le. Alie rijbewijzen zijn twee jaren geldig. 2. Op elk rijbewijs staat aangegeven tot welken dag het geldig is. 3e. Daar van November 1929 tot en met April 1930 duizenden rijbewijzen zijn afgegeven, zullen al die bewijzen van November tot April'a.s. zijn te vernieuwen. 4e. Houders van rijbewijzen hebben zich tijdig ter Secretarie van hun woon plaats te vervoegen voor de aanvrage van een nieuw rijbewijs. N1EUWKU1K. Herdenking 40 jarig bestaan der liedertafel „Oefening baart Kunst". Dinsdag 13 Oct. j.l. herdacht onze liedertafel het heuglijk feit van haar 40 jarig bestaan. Hoewel men in den beginne voor de herdenking van dit feit groote plannen had, heeft men later van dit plan af gezien en werd besloten vanwege den algemeenen crisistijd het feest meer bescheiden en alleen door de vereeni ging zelf entre—nous te vieren. Bij gelegenheid van dit bestaansfeest der liedertafel mag toch een hartelijke gelukwensch niet nagelaten worden. Sinds haar bestaan heeft zich deze vereeniging op weten te werken tot een zangvereeniging, die er mag zijn Des te meer is haar volharding, haar doorzettingsvermogen en nooit falende geestdrift te prijzen Als Nieuwkuik geen Hedertatel zou hebben, zou dat een betreurenswaardig feit zijn. Het is daarom dan ook te hopen, dat de liedertafel van Nieuw kuik naar goede faam en geest zal weten te handhaven en alles in 't werk zai stellen om haar positie desnoods nog te verbeteren Zij zal dan blijven, zooals ze altijd geweest is, een sieraad voor onze gemeente, waarop onze burgerij trotsch kan wezen. Door de vereeniging werd Zondag j.l. een feestuitvoering gegeven voor dames en heeren in de zaal van haar club- lokaal caté de Bont met medewerking van het hier zoo populair geworden duo Klfjn uit Tilburg. De zaal was tjokvol en de uitvoering is schitterend geslaagd. De nummers, gezongen door de liedertafel werden keurig uitgevoerd en oogstten luiden bijval. De clou van den avond echter was op deze uit voering wel het duo Klijn. Het geheel was in een woord schitterend en een ieder ging ten zeerste voldaan van deze uitvoering huiswaarts. Dinsdag nu werd het feest door de vereeniging zelf voortgezet. De dag werd begonnen met een plechtig ge zongen H. Mis voor de levende en overleden leden der vereeniging. Hierna begaf men zich naar café de Bont en nam het feest een aanvang. De zaal was ter dezer gelegenheid prachtig versierd met palmen en bloemen waar- tusschen het portret was aangebracht van den voor enkele jaren overleden heer P. Mostermans, die jaren het beschermheerschap der liedertafel ver. vulde. Het was een mooie daad der vereeniging om haar vroegeren wel doener nog eens te herdenken. Ongetwijfeld is deze daad van sym. phatie door de familie Mostermans en zeker door den heer Am. Mostermans zoon van den gestorven beschermheer die het eerepresidentschap draagt der vereeniging, op hoogen prijs gesteld. Het behoeft geen verder betoog, dat de dag door de vereeniging in een onderling en genoeglijk samenzijn, werd gesloten. Het keurig bereidmaal door de hospita werd alle eer aange daan. De Iiedertafet heeft 'n feest gevierd, waarop zij nog lang met voldoening kan terug zien. Nog zij vermeld dat in den namid dag door de harmonie eene serenade werd gebracht. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Het bestuur v. d. Chr. Besturenbond Sprang—Capelle kwam j.l. Zaterdag avond in de zaal van den Chr. Volks bond in vergadering bijeen, onder leiding van den Voorzitter, de heer j. C. de Roon. De Voorzitter opende op gebruike lijke wijze, waarna hij de aanwezigen welkom heette, in het bijzonder het nieuwe bestuurslid dhr. H. Vos. Na voorlezing der notulen die na eene opmerking worden goedgekeurd, deelt de secretaris, de heer J. Vos, mede wegens omstandigheden zijn functie te moeten neerleggen. Verschillende belangrijke aangelegen heden worden behandeld. Regelingen worden getroffen in verband met de te houden propaganda-vergadering te Capelle op 2 November a s. Besloten wordt de medewerking te verzoeken van de predikanten de Eerw. Heeren Ds. Fokkema en Ds. Hagen. Door de afgevaardigden naar de te Dordrecht gehouden districtsvergade ring wordt bij monde van dhr. W. M. Dalmaijer verslag uitgebracht. Tot afgevaarcigden naar de feest- vergadering van de afd. Capelle v. d. Chr. Bouwvakarbeidersbond worden benoemd de heeren Wagenmakers en de Roon. Bij herstemming werd tot secretaris gekozen de heer H. Vos, die hiervoor echter bedankte. Het secretariaat zal nu voorloopig worden waargenomen door dhr. J. C. de Roon. Met een woord van dank voor de opkomst sluit de Voorzitter de verga dering en gaat dhr. Dalmaijer in dankgebed voor. De heer Ruiter, heeft wegens zijn aanstaand vertrek bedankt ais secretaris van den Chr. Volksbond alhier. Tot secretaris is thans benoemd de hser J. M. Spierings. Vergadering der A. R. Kiesver- vereeniging „Sprang" op a.s. Maandag des avonds half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde 1 Opening. 2 Notulen. 3 Ingekomen stukken. 4 Benoeming bestuurslid v. d. Chr. Volksbond (aftr. dhr. G. J. v. Willigenburg) 5 Benoeming afgev. Jaarverg. Chr. Volksbond. 6 Eventueele voorstellen voor de Jaarvergadering v d. Chr. Volksbond 7 Eventueel te stellen vragen. 8 Sluiting. RAAMSDONKSVEER. Tot onder- wijzeres aan de St Theresiaschool is met ingang van 16 October a.s. be noemd Mej. E. Tausch, uit Oijen. Woensdag 14 October hebben de kinderen van 7 jaar in de Parochie kerk van Onze Lieve Vrouw Hemel vaart hunne eerste H. Communie ge daan. Naar we vernemen waren erin het geheel 57. In het café van C. H. ontstond Zondagavond ruzie. Er werden flinke klappen uitgedeeld. Zekere v. K. werd zoodanig toegetakeld, dat hij in het Ziekenhuis moest worden opgenomen. De marechaussees die van een en ander in kennis waren gesteld, maakten er spoedig een eind aan. Het slot was, dat de caféhouder met de stukken bleef zitten. De toestand van v. K. was Maandag goed. RAAMSDONK. Zondag 18 Octo ber a.s. zal in den namiddag door de R.K. Werkliedenvereeniging een vaan- delfeest gehouden worden. Op Vrijdag 16 October a.s. om half zeven zal alhier de 2 jarige win- tercursus van den N. C B. geopend worden. De cursus wordt gegeven in het lokaal van het Voormalig Gemeen tehuis door den Heer H. Diepstraten land-en tuinbouwonderwijzer, uit Oos terhout. Aan C. A. van Dongen is ver gunning verleend tot het bouwen van een melkkamer en spoelkeuken aan het Moleneind. GEERTRUIDENBERG. Openba- re vergadering van den Raad der ge meente Geertruidenberg, op Vrijdag 16 October 1931 des namiddags 2 uur, in het Gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Aanbieding van de Gemeente— begrooting dienst 1932 en de daarbij behoorende bedrijfsbegrootingen. 2. Benoeming van eene commissie tot onderzoek der begrooting dienst 1932. 3 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het rooien en verkoo- pen van iepeboomen. 4. Ingekomen stukken. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders om gesloten te verklaren voor bespannen voertuigen, uitgezon- derd hondenkarren. a. De Zuidzijde van de markt vanaf de Koestraat tot aan de Papenstraat. b. De Stationsweg vanaf de Spoor straat tot aan de Zuidwal. GEERTRUIDENBERG. Door de gemeentepolitie werd bij een koop man in druiven een aantal gewichten in beslag genomen, die niet voorzien waren van het goedkeuringsmerk f. Bij de gemeentepolitie is aan gifte gedaan van dierenmishandeling door een zekere H. H. Proces-verbaal is opgemaakt. Op 25 Oct. a.s. hopen Adrianus de Ruijter en Cornelia Goossens al hier, hun 40-jarige echtvereeniging te herdenken. Ongetwijfeld zal het hun niet aan de noodige belangstelling ontbreken. Voor de Evanp/elisatievereeniglng „Eben Haëzer" te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. voor te gaan des voormiddags 9 30 uur en des namid dags half twee. de heer van der Kolf uit Dubbeldam. - Woensdag j.l. had in Hotel C. Jansen alhier een vergadering plaats tot doel hebbende: oprichting eener biljart—bond voor Geertruidenberg en omstreken om gedurende de winter maanden een competitie te organiseeren. Het bestuur werd samengesteld als volgt: J. Taabe te Wagenberg, voorz., P. J. jansen. Zuidwal No. 9 te Geer truidenberg, secr., L. Penning te Hank, penningm., B. van Berkel, Geertrui denberg, commissaris. Een achttal vereenigingen zijn reeds toegetreden, zoodat binnenkort met de competitie zal worden aangevangen, welke onder leiding staat van den heer C. Stal alhier. Vereenigingen uit de omliggende Hier begint het gemeenten, die nog tot den Bond wenschen toe te treden, kunnen zich tot uiterlijk één November a.s schrif telijk in verbinding stellen met boven, genoemd secretariaat, door wie tevens de noodige inlichtingen zullen worden verstrekt. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen, te houden op Donderdag 15 October 1931, des voormiddags om half tien. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeentebegrooting 1932. 3. Aanvrage ingevolge de Land— arbeiderswet. 4. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920, 5. Vaststelling driejaarlijksehe afre kening der vergoeding ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, van het Schoolbestuur te Genderen, De alhier beroepen predikant Ds. Boerendans uit Kerkdriel, hoopt op Donderdag 15 Oct. a s. deze gemeente te bezoeken en hoopt dan 's avond om half zeven in de Ned. Herv. Kerk te Eethen op te treden. VLIJMEN. Op 10 Nov. a.s. viert de Eerw. Zuster Regina, (In de wereld Mej. van Gorp) in de Congregatie van het H Gezelschap J. M.J. haar gouden kloosterteest. Het grootste gedeelte van haar religieus leven bracht de gouden jubiiaresse in het klooster te Vlqmen door, waar zij nog steeds bij het onderwijs werkzaam is en vele moeders der tegenwoordige leerlingen reeds in hare jeugd heefi onderwezen. Aller harten gaan dan ook in Vlijmen dankbaar naar de verdienstelijke Zr. Regina uit en de voorbereiding tot haar feest is dan ook in vollen gang. HAARSTEEG. Woensdag 14 Oct. a.s. ten 7'/2 uur n.m. raadsvergadering. 's BOSCH. De R.K. raadsgroep van Hoeckei heeft een schrijven gericht tot den gemeenteraad waarin zij voor. stelt tot de benoeming van een vierden wethouder uit de minderheidsgroepen over te gaan en mededeelt de desbe treffende vraag van Ged. Staten of de huidige salarissen der drie wethouders dan over de 4 functionarissen behoo- ren verdeeld te worden, bevestigend te beantwoorden. LAGE-ZWALUWE De scheepswerf Moerdijk's Welvaren is met ingang van 10 October geheel stil gelegd. Op deze scheepswerf, waar in gewone omstandigheden circa 200 arbeiders werkzaam waren, zijn nu ook de over gebleven 12 arbeiders bedankt. Kaatsheuvel, 13 Oct. 1931. Ongeval. Maandagavond gebeurde in de Gasthuisstraat een ongeval dat per slot van rekening nog een zeer gunstig verloop had. Het vierjarig zoontje van W. v. O. uit de Telephoonstraat was met een bal aan het spelen, die een eindweegs op straat rolde, juist toen de auto van de firma R. uit Amsterdam passeerde. De kleine wilde den weg rollenden bal nog grijpen doch kwam onder den wagen terecht. Met twee hoofdwonden en een inwendig ge kneusd beentje werd het kind opge nomen. Dr. Vercauteren verleende de eerste hulp. Momenteel stelt de kleine het naar verhouding zeer goed. De autobestuurder treft in dezen geen schuld. Kruisverbond. Na de groote festiviteiten, die de Maria—vereeniging Zondag jl. vierde houdt het Kruisverbond Zondag a.s. een groote propaganda—vergadering. Niemand minder dan den Edelacht— baren heer M. Krijgsman uit 's Bosch zal dan ais spreker optreden en het onderwerp behandelen„De triomf van den chaos". De tooneelclub van het Kruisverbond zal onder leiding van den heer H. v. d. Bosch opvoeren de dramatische Fantasie in drie be drijven „Bronnen van bederf" van den den heer L. E. Boledaf. Konlngschleten. De Kon. Erk. Schietvereeniging St. Jan gevestigd bij de Wed. van Berkel aan het tramstation alhier hield Zondag 1.1. de jaarlljksche prijsverschleting, met den kamp om het Koningschap. De uitslag was W Molenschot (Koning). 2 H Molenschot. 3 S Pepping. 4 H van Woensel, 5 A Elshout. 6 C Elshout. 7 A v d Velden. 8 H Dirks. 9 P v Boxtel. 10 W den Teuiing. 11 D Kops. 12 L v Berkel. In den jaarkamp werden de prijzen toegekend als volgt 1 A Elshout met 103 punten. 2 W Molenschot. 3 H Molenschot. 4 S Pepping. 5 L van Berkel. Tooneel. In de zaal van het Kon. Muziek Gezelschap Euphonia trad hedenavond het R. K. Tooneelgezelschap uit Rot terdam op met het boeiende drama „Het Biechtgeheim" van Dirk Janse. Voor een tamelijk goed bezette zaal gaf dit gezelschap, onder leiding van den schrijver van 't werk eene pracht— uitvoering van dit schitterend spel van plicht en opoffering. Vooral het spel van den heer Dirk Janse als pater, F. le Comte als H. Steln, Frans Dee rards als Leon Leplat viel te roemen. Ook de andere rollen waren in goede handen en wij kunnen begrijpen, dat dit genre werk, door dergelijke krachten gespeeld in de groote steden avond delljke ar moet i||n as blijven, werk «ver moet be- eerst rechi Kauwgom geeft, tmensohen aisbaar om strijd Ie ke maaltijd >bit, houdt bevorderl 9- P.K, met muntsmaak et een pil. re verscht side even >r hun lol ide smaak, aen ander, zoo goed. rond. ilgf, Voorkom! Gorgel droog

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5