Zi FE C op avond volle zalen trekt. Een dank baar applaus volgde na elk bedrijf en op het slot een welverdiende ovatie. Biljart. Zaterdagavond werd in het clublokaal bij den heer Joh. Smit het biljart- concours geopend door de Biljartclub KBC ter gelegenheid van haar derde lustrum uitgeschreven. De Voorzitter de heer A. v. d. Dungen opende met een hartelijk welkom, waarna de eerste wedstrijd een aanvang nam. De uitslag was Maria—vereenig ing Feestviering bij gelegenheid van het l2'/3jarig bestaan. Zondag herdacht de Maria—veree- niging alhier haar 12*/ajarig bestaan, dat op bijzonder luisterrijke wijze herdacht werd. Om kwart voor zeven droeg Mgr. Vöiker een plechtige H. M'.s van dank zegging op, waaronder de zangclub „de Nachtegaal", onder leiding van den heer P. B. Bissellnk op verdiens telijke wijze de twee-stemmige Mis „St. Aloysius" van M. Halle zong. Onder de Mis naderden alle leden der vereeniging ter H. Tafel, terwijl na de H. Mis het feestlied van den dag „Wees Gegroet, o Koningin" ge zongen werd. Met de drapeau voorop trokken de drankbestrijdsters daarna naar het patronaat, waar de inwendige mensch versterkt werd en de firma van Nelle overvloedig de geurige Mokka schonk. De presidente Anna v. Riel, de Geest. Adviseur kap. Hoekx, spraken woorden van gelukwensch en felicitatie en er heerschte een zeer prettige stemming, die tot zang en muziek opwekte. De eigenlijke feestviering was echter weggelegd voor de namiddagverga— dering in het patronaat, dat geheel door leden en belangstellenden bezet was. Onder de aanwezigen merkten we op Mgr. W. Völker pastoor, mevr. Annie Berkven—Hulsmans uit Eind hoven, pastoor van Enschot uitBerkdijk, de geestelijk adviseur uit Loonopzand, de kapelaans ter plaatse, de besturen van St. Elisabeth, Mlssiènaaikring e a De presidente opende de vergadering met den Chr. groet, waarna de W.Eerw heer Hoekx het gebruikelijke openings- gebed uitsprak. Daarna hield Mej. A. Verhiel een openingsrede, welke we echter zeer slecht konden volgen, doordat er niet de noodige stilte in de zaai heerschte. O m. wees de Presidente erop, dat het persoonlijk offer van de leden eene van de grootste middelen is om de Mariavereeniging te doen bloeien. Zij dankt de leden voor wat ze in de af geloopen periode voor de vereeniging gedaan hebben. Ze roept een welkom toe aan allen, speciaal aan Mgr. Vöiker, die zooveel voor de vereeniging gedaan heeft, aan de besturen van Missie- naaikring en Elisabeth en andere ge- noodlgden, aan Mevr. Annie Berkvens, die als spreekster zat optreden, aan de Zangclub „De Nachtegaal*, die de vergadering voor 't humoristisch deel zal verzorgen en bijzonder aan den Eerw. Adviseur, kap. Hoekx, op richter en adviseur, die gedurende de geheeie bestaansperiode met hart en ziel voor de Mariavereeniging gewerkt heeft. De secretaresse, Mej. B, de Vries, gaf een schitterend resumé van de Qprichting en het leven der Mariaver eeniging, Zij memoreerde de dag van oprichting 23 Maart 1919, toen zoowel Mej. A. Verhiel ais presidente en zij zelf als secretaresse gekozen werden. Zij somde vervolgens aile datums van eenige beteekenis in de 1272-jarige periode op w.o. 30 Mei 1926 toen de Presidente gekozen werd in het Hoofd besiuur van den Diocesanen bond. Zij wees op de eer die de Mariavereeniging reeds meer dan eenmaal te beurt viel door op de Bondsvergadering zoowel de verzorging van de kerkzang, als de zang op de vergaderingen op zich te mogen nemen. Zij sloot met een op wekking tot toetreding in de vereeniging van allen die nog daarbuiten staart. Verloting Parochiehuis Berkdijk. Van de groote verloting ten bate van het Parochiehuls van Berkdijk op Maandag 28 Sept. werden nog niet afgehaald de prijzen, die gevallen zijn od de nummers: 1574 781, 871, 801 27. 768. 278, 242, 217. 315. 1168 514, 795 691, 209, 607, 1196, 606 425 en 283. Deze prijzen niet afgehaald vóór 1 November, vervallen ten bate van het Parochiehuis. Vóór dien datum kunnen ze nog afgehaald worden aan de Pastorie van Berkdijk. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag van 8—9.30 uur. Gym nastiek heeren K. en V. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Vrijdag van 8-9 30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Zaterdag van 4.30—5.30 uur. Gym nastiek aspiranten K. en V. Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". SPORT. MARKTBERICHTEN. BINNENLAND. R.K. Handelshoogeschool. In tegenwoordfgheld van vele geesle. Hjke en wereldlijke overheidspersonen zijn Vrijdag door den bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. A. F. Diepen, ingezegend, de door architect, Jos. Cuypers uit Roermond, gebouwde collegezalen en bibliotheek der R.K. Handelshoogeschool te Tilburg. De onder-voorzitter van' het curato rium, het Eerste Kamerlid, H. J. M. Blomjous. sprak bij ontsteltenis van Mr. A. Baron van Wijnbergen, de in» leidende rede uit Nadat de bisschop de liturgische plechtigheden der inzegening had ver richt sprak Z.D.H. nog een kort woord van waardeering jegens hen, die aan den uitbouw der Aima Mater hadden medegewerkt en prees hij de ouders, die hun kinderen toevertrouwden aan deze bloeiende inrichting van onder wijs. Tal van genoodigden bezichtigden na afioop der ofhcieele plechtigheid, het inwendige der gebouwen. Geen ojficleele hoffeesten. De Koningin heeft, in verband met de heerschende economische omstan digheden, besloten, officieele feesten, waaronder oificleele avondfeesten en diners, in het komende winterseizoen te 's Gravenhage niet te doen plaats hebben. Uit de Glasindustrie. De N.V. Vereenigde Glasfabrieken te Leerdam hebben met ingang van 10 October, daartoe genoodzaakt door overproductie en de val van het En- gelsche pond, het ongeveer 125 man sterke personeel ontslagen. Alleen enkele bazen en voormannen zijn nog in het bedrijf wetkzaam, meidt de Vrwts. Het betrelt hier de flesschen- fabriek, niet de glasblazerij. Verlaging van kostprijzen. Van de regeering is het initiatief uitgegaan om de centrale organisaties van werkgevers en werknemers bijeen te brengen, teneinde het zoo mogelijk over een verlaging van de kostprijzen eens te worden. Deze besprekingen zijn Maandag aangevangen. De Rijn—Scheldeverbinding. Men herinnert zich dat de Eerste Kamer indertijd het Moerdijk—-kanaal verwierp en dat de minister van buitenlandsche zaken meermalen heeft herhaald, dat hij een dergelijk of gelijkend kanaal nooit zou voordragen of goedkeuren. Zoo langzamerhand zijn er berichten gekomen dat de onderhandelingen met België en speciaal over een kanaal spoedig hervat zouden worden. Het Dagblad van Noordbrabant koml de eer toe, het eerst een tipje van den sluier die deze nieuwe kanaalplannen bedekte te hebben opgelicht. Uit deze eerste en nadere mededeelingen van dit blad bleek dat het nieuwe ontwerp met het eerste, door onze regee ring eerst gedesavoueerd, vrijwel overeenkwam. Alleen kwam het niet bij Moerdijk, maar naar wij meenen bij Willemstad uit, Van aile kanten werd dit bericht tegengesproken, maar het blad hield vol en kwam met nieuwe bewijzen en tenslotte kwamen er druppelsgewijs bevestigingen, zoodat wij mogen aan nemen dat het juist is. De regeering zwijgt, maar zal dezer dagen op een interpellatie in de Eerste Kamer moeten antwoorden. Ondertusschen zijn de protesten losgekomeneen comité uit Zeeland en Westelijk Noordbrabant, 't bekende nationale comité, eenige hoogleeraren hebben adressen aan de regeering gezonden, om alleen het plan vanlrs Konijenburgen Bongaerts aan te nemen, dat de Belgische belangen dient, maar de Holiandsche en Westbrabantsche niet vergeet. Gemeenteraad GEMENGD NIEUWS. Een H Toen de tech olfii cislerdam, ««Sand me iüiu weei •richt, dat loden. konin ttr le wi «inklijk ;oede onder te zooali die bei tilling bea uilen geble Hen verst tó<jf/ia%en. degenen dezen tomen he uiterste j nllen ze e den dran 'luiden hete verdienen te ven K.B.C. Kaatsheuvel DES-Club Kaatsheuvel J. Schraauwers W. v. Nieuwstadt 100—86 A. v. d. Dungen Schilders 100—51 A. Elshout P. v. d. Velden 96100 W. Kamp Jos Schalken 100—61 Amerikaansch spelA. Schalken 12 pnt. W. v. Nieuwstadt 9 pnt. J. Steenbergen 6 pnt. P. v. Velden 5 pnt. Serie spel J. Reus 31. Vervolgens krijgt Mevr. Berkvens- Hulsmans uit Eindhoven het woord. Zij vangt aan met een woord van fe licitatie aan 't adres van de drie voor vechters der vereeniging, die met de vereeniging hun persoonlijk jubilé vie ren, n.l. Kap. Hoekx, de Geest. Adv.; Mej. A. Verhiel, de Presidente en Mej. B. de Vries, de Secretaresse. Zij brengt hun dank voor hun edel streven, dat hen bezield heeft zooveel voor de Ma riavereeniging te doen. Zij noemt het 12'/2-,jarig bestaan een jubilé. Een ju bileum van vrouwen-idealen. Wij heb ben gedroomd van een idealen toestand in de huisgezinnen, gedroomd van een maatschappij zonder drankduivel, ge droomd van een strijd tegen het alco holisme waarin wij zegevierend den strijd overwonnen.Wij hebben 12V2 jaar voor onze vereeniging geleefd en ge streden en daarvoor dank aan U, leden der Maria-Vereeniging. Dank voor al les wat in dezen tijd door U gedaan is. Dank voor 't goede voorbeeld, dat een zaad was op eigen akker en op die van anderen uitgestrooid. Spreekster zet alsdan de noodzake lijkheid van den strijd tegen het alco holisme uiteen. De alcohol is een vijand van alles en iedereen, doch op de eerste plaats van de zielen. Hij is een moor denaar, die mannen, vrouwen en kin deren ongelukkig maakt. Jammer, dat we hem niet als een ge wonen moordenaaar achter slot en grendel kunnen sluiten. Hij beloert zwakke kinderen evengoed als volwas sen menschen. Daardoor is de drank bestrijding altijd met woord en daad noodig geweest. Wij moeten in dien strijd medestrijden voor onszelf, voor anderen, door gebed, door voorbeeld, door woord, voor 't heil der maatschap pij, maar vooral voor 't heil der zielen. De Pausen verklaarden, dat 't drank bestrijder swerk een van de meest nut tige werken van socialen aard is. Dr. Ariëns, die groote kampioen in den strijd tegen den drank in ons land, noemt dezen oorlog allernoodzakelijkst. Alle heeren doktoren wijzen op de noodlottige gevolgen van het gebruik van dit vergif. Als oud-onderwijzeres heeft spreekster vroeger vaak de na- deelige gevolgen van het drankmis bruik moeten constateeren, die hij maakt op het onschuldige kind. Maar 't ergste is de drankduivel als moor denaar der zielen. Spreekster schetst den dronkaard die onvoorbereid voor zijn Godd. rechter wordt opgeroepen. Zij wekt op mee te strijden in dien grooten strijd tegen het alcoholisme, dat jaarlijks niet minder dan 360 mil- lioen gulden in ons landje verslindt, be halve de tranen, het verlies aan ver stand, liefde, welvaart en deugd die ei- het noodzakelijk gevolg van zijn. Zij schildert met gevoelig penseel het levep van vrouw en kinderen, in 't ge zin van den dronkaard. Zij spoort aan lid te worden van de Mariavereeniging, trots spot of lach. Zij wekt op tot ge bed, als noodzakelijke hulpe in den strijd en sluit haar eerste gedeelte met: Weest voor U zelf steeds dappere drankbestrijdsters, ter liefde Gods, ter liefde van uwe naasten, ter liefde van U zelf. Dan krijgt zij het over de nieuwe richting in Sobriëtas. Sobriëtas kan niet voortgaan met alleen te wijzen op <it bespreken der noodzakelijkheid der drankbestrijding, het schilderen van de ellendige gevolgen van 't drankmis bruik, het geven van cursussen en le zingen; dat alles is mooi, doch in den tegenwoordigen tijd onvoldoende. Thans geldt als eerste eisch het aan- kweeken van een geest van offervaar digheid, het vormen van een krachti- gen wil en een flink karakter. De kin deren moet reeds geleerd worden ma tig te zijn in alles. Zij moeten iets wil len missen, iets willen nalaten of doen wat hun 'n offertje kost. Zoo worden zij gevormd tot menschen, die later niet zullen terugschrikken, als iets van hen geviaagd wordt dat moeite kost. Het gebed en de veelvuldige H. Communie zijn de kleinen hierin de grootste kracht en steun. Spreekster sluit met dank te brengen voor wat reeds in deze richting ook hier gedaan is. Zij wijst op de belofte van Christus in Zijn Woord: „Wat gij den minsten der Mijnen deedt, dat hebt gij Mij gedaan." Een ware ovatie was de dank, die het aandachtig auditorium aan de be gaafde spreekster bracht. (Slot volgt). AGENDA'S. WAALWIJK. De uitslagen van Zondag. De eerste klas gaf Zondag geen be langrijke uitslagen. Alle clubs uit de bo venste helft van het lijstje wonnen flink, vooral P.S.V. en Willem II maakten er flinke cijfers van. B.V.V. vierde haar 25-jarig jubilé met een 92 nederlaag tegen de Belgische kampioensclub Antwerp F. C. Wilhelmina herstelde zich in de twee de klas uitstekend door een 81 over winning op Picus. Dongen kan nog steeds zijn vorm niet te pakken krijgen en verloor nu weer van Helmond. De belangrijke wedstrijd Baardwijk H.E.C. eindigde met een ruime overwin ning voor de thuisclub, die er intusschen best voor komt te staan. Voor H.E.C. is dit al de tweede nederlaag. R.W.B. kreeg in Oss een dikke neder laag, terwijl D.E.S. het tegen Tricht moest afleggen. W.S.C. zette haar overwinningenreeks voort, thans moest Oisterwijk er met 91 aan gelooven. Het tweede elftal van W.S.C. moest na zwaren strijd tenslotte in Longa 2 zijn meerdere erkennen en leed met 85 zijn eerste nederlaag. De uitslagen volgen hier: le klasse. NOADEindhoven 42 PSV—De Valk 6—2 MVVNAC 1—3 Willem IIBleijerheide 51 2e klasse A. BredaDe Baronie 10 VelocitasTerneuzen 24 Hero—DOSKO 1—5 RBCAlliance 42 MEVO—TSC 4—2 2e klasse B. VOS—Tegelen 0—3 TAC—GUDOK 5—0 HelmondDongen 32 PicusWilhelmina 18 RoermondVVV 20 3e klasse D. Sport v. 1920—RWB 9—1 BaardwijkHEC 62 ZaltbommelGood Luck 22 Tricht—DES 4—3 3e klasse E. WSCOisterwijk 91 Helmond 3—PSV 3 2—6 Eindhoven 3De Valk 3 90 Res. le klasse. Eindhoven 2Willem II 2 12 NAC 2—NOAD 2 5—2 De Valk 2—PSV 2 1—6 Wilh. 2—MVV 2 2—1 Res. 2e klasse. LONGA 2—WSC 2 8—5 Dongen 2Wilhelmina 3 41 W A A L W IJ K. VOETBAL. W. S. C. De voor W.S.C. zoo belangrijke voet baldag van j.l. Zondag is niet zeer suc cesvol verloopen. Van de vier elftallen die in het veld kwamen wist er slechts één het tot de overwinning te brengen. Gelukkig was het 't eerste elftal dat zijn zegereeks wist voort te zetten. Op bijna meedoogenlöoze wijze werd de jonge derde klasser Oisterwijk er onder gehou den en met 91 naar huis gestuurd. De Oisterwijkers hadden tegen de weer in puiken vorm zijnde W.S.C.-pIoeg weinig of niets in te brengen, slechts het eerste kwartier kon er van een ee- nigszins gelijk opgaanden strijd gespro ken worden, doch daarna was het wat men noemt ,,'n spel van kat en muis." Het geleek er een oogenblik op of de uitslag nog radicaler zou worden, toen even voor de rust de W.S.C.-voorhoede verschillende malen achtereen de ach terhoede der tegenstanders totaal over rompelde en in een korte spanne tijds vijfmaal de Oisterwijk-doelman pas seerde. Er waren verschillende goede doelpunten bij, vooral het derde, van Hens, die een keurigen voorzet van rechts ineens inschoot, verdient ver melding. Met 50 werd gedraaid en het laat zich begrijpen dat de talrijke toeschou wers in deze omstandigheden na de rust een waren doelpuntenregen verwacht ten. Dat het echter slechts bij 9 doel punten bleef, is te danken aan het harde werken der Oisterwijkers, die, het zij te hunner éere gezegd, met de debacle in 't zicht, dapper volhielden tot het einde. De W.S.C.'ers daarentegen namer. het heel wat kalmer op, zelfs wel wat al te kalm, wat op het laatste nippertje den Oisterwijkschen rechtsbuiten nog de gelegenheid gaf met een uitstekend schot de eer voor zijn club te redden. Met dat al heeft W.S.C. haar derde overwinning binnen en leidt met een doelpuntencijfer 181, dit zegt vol doende en geeft ons goede verwachtin gen voor de komende wedstrijden. De voorwedstrijd werd gespeeld door het vierde elftal, dat voor de 2e klasse B.V.B. uitkwam tegen D.E.S. 2 uit Kaats heuvel. De jongste W.S.G.'ertjes gaven blijk over uitstekende capaciteiten te beschikken en gaven voor de rust den toon aan. Tot even voor het einde wis ten zij een 32 voorsprong te handha ven, doch toen deed de vermoeidheid zich gelden en kregen de Kaatsheuvel- schen, die flink wat grooter van stuk waren, de gelegenheid de score op 35 te brengen. Jammer genoeg is dus de overwinning aan de jeugd ontgaan, maar wij zien hen dit seizoen nog aar dige dingen doen. Het tweede en derde elftal speelden uit. Het tweede moest de meerderheid erkennen van Longa 2, dat op volle sterkte kon uitkomen. Het heeft er toch nog stevig gespannen en de W.jS.C.-re- serves boden dapper tegenstand, het geen wel uit de cijfers blijkt. (8—5). Ook het derde elftal kon het niet tot een succesje brengen en moest het met 51 'afleggen tegen Capelle 1. Voor a.s. Zondag is voor het eerste elftal geen wedstrijd vastgesteld; het tweede elftal ontvangt B.V.V. 3 uit Den Bosch. JULIANA. Zondag j.l. had onder groote belang stelling de plaatselijke ontmoeting Ju lianaH.E.C. plaats. Direct na den aftrap werpen beide vereenigingen zich met volle geestdrift in den strijd en gaat het spel van doel tot doel. Als na 10 minuten spelen de H.E.C.-voorhoede naar voren trekt, weet de centervoor onhoudbaar te doel punten. Juliana komt ook enkele malen gevaarlijk voor het H.E.C.-doel, maar weet dit nog niet in doelpunten uit te drukken. Bij een H.E.C.-uitval wordt een hard schot door den doelpaal gekeerd. Hard wordt door beide partijen gewerkt en de strijd is uiterst spannend; het valt moeilijk te zeggen waar het eerst doelpunten zullen vallen. Eindelijk weet de Juliana-centervoor met een mooi schot de partijen op gelijken voet te brengen, met welken stand de rust aan breekt. Na rust wordt weer flink aangepakt, met de Juliana-voorhoede het gevaar lijkst voor doel. De Juliana-linksbuiten brengt den stand op 21, terwijl de rechtsbinnen onverwachts 31 maakt. H.E.C. zet er nu ook alles op en als het Juliana-doel enkele malen in gzvaar komt, blijkt ook de keeper in schitteren den vorm te zijn. Als de Juliana-voor hoede weer naar voren trekt en op doel wordt geschoten, wil een H.E.C.-speler wegwerken en trapt in eigen doel. De Juhana-linksbinnen maakt met 'n pracht- schot 5—1, waarna de rechtsbinnen den stand op 61 brengt. H.E.C. komt ook telkens gevaarlijk op zetten en uit een voorzet maakt een Ju- liana-achterspeler hands, waarbij H.E.C. een strafschop krijgt te nemen, welke door den Juliana-keeper wordt gehou den. Toch weet H.E.C. na enkele minu ten te doelpunten, 62. Hoe door H.E.C. in de voorhoede ook wordt gewerkt, verandering komt niet meer, daar de Juliana-keeper nog enkele mooie scho ten weet te stoppen en komt met Juli ana in den aanval onder groote span ning het einde van dezen wedstrijd en heeft Julianp de vierde achtereenvol gende overwinning in de wacht ge sleept. Met groote spanning worden nu de volgende te spelen competitiewed strijden tegemoet gezien. Het Zuidelijk elftal. De zuidelijke distritscommissie der technische commissie van den N.V.B. heeft gistermiddag te Tilburg vergaderd ter vaststelling van het zuidelijke elftal dat op 25 October te Luxemburg zijn elfden wedstrijd tegen Luxemburg zal spelen. De samenstelling is: doel: Mes (TAC); achter: van Run (PSV) en van Zeijl (PSV); midden: Pelikaan (Longa), v. d. Linden (Helmond), Paulussen (PSV); voor: Simons (NAC), Paffen (Blijerheide) Moller (Willem II), v. d. Broek (PSV), Vissers (PSV). Reserves zijn: Boumans PSV, P. van Eerd PSV en Boor TAC. Scheidsrechters-cursus. De R. K. Scheidsrechtersvereeniging in het district Den Bosch houdt in de maanden October, November en De cember weer een scheidsrechterscursus. De waardeering, die de vorige cursus heeft ondervonden, deed hiertoe beslui ten, temeer waar thans de bedoeling voorzit 0111 naast de ontwikkeling der reeds in functie zijnde, ook een aantal nieuwe scheidsrechters op te leiden. De cursus, alleen voor R.K. scheidsrechters, wordt gehouden in café Limburgia te Den Bosch en bevat een 8-tal lezingen. Er is ook gelegenheid tot het afleggen van examens. R. W. B. Het is voor R.W.B.I een onfortuinlijke Zondag geweest. Het 1ste elftal ging ■vol goeden moed naar Oss, doch de be kende R.W.B.-pech heeft zich weer da nig geweerd. Reeds 2 minuten na het begin had de sympathieke R.W.B.er Haske v. Beek het ongeluk zoodanig te vallen, dat zijn schouder ontwricht werd, 'zoodat medische hulp noodzake lijk was en werd v. Beek aanstonds naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar de ont wrichte schouder weer werd hersteld. We wenschen v. Beek een spoedig her stel en hopen deze trouwe faire speler weer spoedig in actie te zien. Op de overige spelers had dit ongeval een na- deeligen invloed; vooral onzen doelver- dediger was totaal de kluts kwijt. Het werd ten slotte een groote nederlaag van 91. R.W.B.2 won na een forschen wed strijd van Baardwijk met 20. R.W.B.3, hoewel lang niet op volle sterkte, klopte Kaatsh. Boys 2 met 20. De R.W.B. juniores hebben op het H.E.C.-terrein tegen H.E.C.3 de compe titie ingezet, doch moesten na een goed gespeelden wedstrijd met 42 voor H. E.G. de vlag strijken. Zondag 18 October R.W.B.Zaltbom mel. SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag speelde het 2e elftal van N.E.O. op het terrein aan het Oosteinde een competitiewedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den B.V.B. tegen Neerlandia uit Kaatsheuvel, welke eindigde met 30 in het voor deel van N.E.O. S.D.O. II speelde op haar terrein een cgmp.-wedstrijd tegen Excelsior III van Capelle, welke d»or S.D.O. met 5 werd gewonnen. DUIVENSPORT. Jubileumvlucht. Ter gelegenheid van haar tweede lustrum, hield de P.D.V. Besoijen Zon dag 11 October een feestvlucht vanuit Vlissingen. Aan deze op zoo een schit terende wijze ingestelde vlucht, was een goede deelname, zoodat men de vlucht als zeer geslaagd mag heeten, waarvoor alle hulde aan P. D. V. Be soijen. Verschillende eereprijzen waren in gekomen van onze zustervereenigingeii, o.a. De Eendracht, Luchtverkenners en de Jeugdige Vliegers. Ook van par ticuliere zijde was er belangstelling vooi de jubileerende vereeniging door prach tige eereprijzen te schenken, zooals dé heeren Holtzer-Passier, Heesbeen-Ketels, Ilaweko-Bazar, enz., waarvoor onzen welgemeenden dank. Den geheelen dag was er een prettige feeststemming, des te meer nog toen we werden verrast door de komst van on zen Eere-Voorzitter en oprichter der ju bileerende vereeniging, den heer R. Schoemans, thans wonende te Dongen. De Voorzitter reikte de prijzen uit en sprak een hartelijk woord. In de eerste plaats bedankte spr. den W.C.B. voor het gratis beschikbaar stellen van het materiaal, in de tweede plaats de schen kers der eereprijzen, zoowel vereeni gingen als particulieren. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan den heer Holtzer-Passier voor de prachtige zaal, voor deze gelegenheid ingericht. Na allen nog eens bedankt te hebben, kreeg de eere-voorzitter het woord. Spr. zeide o.m. dat het hem zeer aan genaam was een uitnoodiging te hebben ontvangen van de door hem opgerichte vereeniging. Hojewel hijzelf niet meer aan de postduivensport doet, leeft hij er toch steeds mede mee. Spr. sprak den wensch uit, dat de leden zouden samen werken om zoodoende door eendracht sterk te worden en de vereeniging te doen groeien erf bloeien tot voordeel der postduivensport. Nadat de prijzen waren uitgereikt, opende de voorzitter den eigenlijken feestavond voor de leden en genoodig- den der Ver. Besoijen. Met zang en voordracht werd den avond genoegelijk doorgebracht. Om half elf werd even gepauzeerd om gelegenheid te geven de tafel te dekken voor een heerlijk visch- maal, dat eenieder zich goed liet sma ken, zoodat het sluitingsuur er veel te vroeg was. Met nog een woord van dank aan den heer Holtzer-Passier en de be dienden werd het feest besloten. Nog rest ons een woord van dank aan de firma Haweko voor het prachtige etaleeren der prijzen, in genoemde ba zar gekocht. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 13 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 232 paarden, 15 veulens 1231 magere runderen, 825 vette runderen, 221 vette kalveren, 460 nuchtere kalveren, 540 graskalveren, 479 schapen of lammeren, 73 biggen, 15 bokken oi geiten, 14 overloopers Prijzen per half K.G.'koeien 20—25 c., 32,5—35 c., 37,540 c.; ossen 25 c., 31—33 c., 3740 c stieren 23 c., 30321 c., 3530 c.kalveren 4045 c., 52,557,5 c., 60—65 c. Pel'„stuk v?" mager vee: melkkoeien 195—300, kalfkoeien 190—295, stieren 120460, ■pinken 90—140, graskalveren 4085 vaarzen 160—190, paarden 200—310, biggen 8—13, biggen per week 1.40—1,80, slachtpaarden 100 —220, hitten 75—150, veulens 50—90, fok nuch tere kalveren 12—16. slacht nuchtere kalveren t 110. erin, en met een zeer groote vaan dwenen. zij in de richting Van ninginneweg. e"K( Het bedrag dat vermist 200 te zijn. wordt bi Besluit van Gedeputeerde at i ii.j goedkeuring wordt verleend der OUDHEUSDEN. Gistermorgen vergaderde de rasn zer gemeente ten raadhuize te Pn' Voorzitter dt Edelachtb. heer 11 J. Th. van der Heijden, burgemJ' Secretaris de heer van Liemni Aanwezig alle leden. De notulen worden na vnmi goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. waarbij u ,v het raadsbesluit tot wijziging meentebegrooting voor 1931. b. Brjef van Gedeputeerde St. d.d. 9 September 1931, betreffend uitwoniiig van den tijdelijken ontval Den ontvanger wordt verlof tot uitwoning; zijn zitdagen ten n huize worden bepaald op Woensdac Donderdag v.m. van 1012 uur c. Brief van Gedeputeerde Cu d.d. 9 September 1931, betrekke! uitwoning van den burgemeester Aisvoor; de zitdagen van den 1 meester worden bepaald op Dinsdj, Zaterdag voorm. van 1012 uur d. Rekening van het Burgerliiii bestuur over 1930. De rekening wordt in orde bevoi' en sluit op de volgende bedragen Ontvangsten 1760.29, 2161.78, nadeelig saldo 401.4a e. De begrooting van het Bur®. Armbestuur 1932 met verzoekschrift subsidie voor 1932. De begrooting wordt in orde L den. De subsidie wordt op steld. f. Verzoekschrift -van het voor ij Armbestuur om de subsidie te verhoogen met 500. Wordt goedgevonden, g. Verzoekschrift van A. J. UCB om vermindering van den huurp™, het perceel weiland „De Reijt". Dit verzoekschrift wordt aangcuu„ tot na het verstrijken van den pacht 2. Benoeming van een lid van Burgerlijk Armbestuur, wegens dieke aftreding van C. van der S De heer v. d. Sanden wordt herkof" Verpachting Oudheusdensche il's «ltvarigsten 3. Voorstel van B. en W. om terste Oudheusdensche weide te pachten tot 1 November 1933. De Voorzitter merkt op dat dit zeer belangrijk punt is en dat de li ®enS' 01 dit eerst wel eens goed mogen over Inter ZOU gen; temeer daar enkelen de besprek fa derha Moord aanslag. Een 26-jarige chauffeur heeft Zondag avond in een portiek in de Wille- brordusstraat te Amsterdam twee rovolverschoten gelost op een 30 jarig meisje, dat haar verloving met hem had verbroken. Daarna heeft hij het wapen tegen zichzelf gekeerd. Het meisje had, twee schotwonden, een in de borst en een in den rugde man had zich in het hoofd geschoten. Beiden zijn bewusteloos en in zeer ernstigen toestand naar het Wilhel mina gasthuis vervoerd. Verdronken. Te NUmegen sprong Zaterdagavond de 36-jarige H. Krol aldaar na een woordenwisseling en na zijn vrouw te hebben toegeroepen, dat hij de Waal zou overzwemmen, te water, K„ die onder den invloed van ster ken drank verkeerde, verdween in de diepte en is naar alle waarschijnlijk heid verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Drie dooden bij een vliegongeluk. In de nabijheid van New-York storte een vliegtuig neer, dat bestuurd werd door den vroegeren Oostenrijk, schen oorlogsvieger Edgar Egan Pel- zeder. Als passagiers had hij twee jongens aan boord. Alle drie zijn gedood. Overval op een bankkantoor te Amsterdam. Gistermiddag ongeveer half vijf is te Amsterdam een overval op een bank kantoor geschied. Voor het kantoor van de Bank-Asso- ciatie Wertheim en Gompertz, Konin ginneweg 275, hoek Amstelveensche- weg, stopte een personenauto, waarin volgens verklaringen van enkele per sonen zich vijf mannen bevonden. Drie er van stapten eruit en gingen het kan toor van bovengenoemde bank binnen. Met revolvers in de hand stormden zij het kantoor binnen en dreigend met de revolvers eischten ze van den ver schrikten kassier geld. De consternatie in het kantoor was groot. De kassier, die geheel van streek van dit onver wachte bezoek was, zegde tegen een der mannen, dat de brandkast in het lo kaal er naast stond. Deze stapte naar binnen en greep uit de kast een tasch waarin bankbiljetten waren. Ondertus schen hielden de anderen het personeel j met hun revolvers in bedwang. De directeur van het bijkantoor, die in zijn privé-kantoor zat, greep plotse- j ling een sigarenaschbak en slingerde j deze door een ruit aan den kant van de Amstelveenscheweg. Dit deed hij om de aandacht van het publiek buiten te trekken. De mannen schrokken hiervan en vluchten het kantoor uit, hoewel een van de bedienden nog pogingen aan wende om den laatsten man te grijpen. Dit mislukte. De auto stond voor de deur en den motor was reeds aange zet. Vliegensvlug klommen de mannen van enkele vergaderingen terug hebben meegemaakt, vinden B. °ea het bij nader inzien gewenscht heli nog tot de volgende vergadering li stellen. j De heer de Baaij vindt dat het t wordt om de landerijen te verpacl De Voorzitter merkt nogmaals i het een tamelijk ingrijpende bes., is. Flet is nog de vraag of dit al t meet gelden voor de landerijen d vrij komen. Theoretisch staat eri,,.. contract dat de gemeente dit altijd opzeggen, doch behoudens bijat gevallen gebeurt dft' nooit.'S-pr.% moeilijk nu reeds een besluit te en wil het voorstel daarom nog aaii den, opdat B. en W. in de volgendev gadering nog met een advies komen. De heer Brok en weth. J. f eveneens voor aanhouding. De heer v. Lieshout wil voorsltL het onderhoud, dat thans door "ÏL' pachter geschiedt, voortaan aan i voorl«i verpachter op te dragen. Spr. acht een U'"C' in het belang der landerijen, dier""1' beter zullen worden onderhouden. llllutll De Voorzitter zegt dat deze b ,aP,hmiH het vorig jaar reeds dikwijls bes» is. B. en W. meenen nu de juiste oj ■"W Qu'ze sing te hebben gevonden en ZulleD Dikken nat straks ter sprake brengen. Het voorstel wordt aangehouden, WO E N S Brieven, In franco t jbonnemer Franco p. DIT NUN D 4. Wijziging der gemeentebegroi lfr^wjsj|ng 1931. m- -- Geen der leden wenscht hierop; Dezuln nadere toelichting; de wijziging ïi - goedgevonden. 5. Aanstelling gemeente-ontvs benoemd tot 1 November 1931. De gemeenteontvanger heeft I steeds een tijdelijke aanstelling. Ij W. meenen deze te moeten verlnj met één jaar, dus tot 1 November!! Wordt goedgevonden. 6. Voorstel v. B. en W. tot veranJffl van den schoorsteen op de kameru den Burgemeester. De Voorzitter zegt dat de architti thans aan het nieuwe dak -werkt, Is opgemerkt dat de schoorsteen burgemeesterskamer brandgevaar ((I vert. Bovendien heeft de veldwaefc de onderliggende kamer geen heid om te stoken. In beide te voorzien door 't bonwen yan.i nieuwen schoorsteen ten koste vault Ook de schoorsteen in de raadszaal»1 worden bijgewerkt, deze heeft Ms deel dat hij moeilijk te vegen is,' jaarlijks een extra uitgave vordert, Verder moeten de beide schofli nen achter het gemeentehuis va»" kap worden voorzien, daar zij doende trekken bij Noordenwind, totale kosten van dit alles 110.en W. zijn van nmt dit het beste nu kan worden a.„. nu men toch met het dakwerk kf Wordt goedgevonden. 7. Vaststelling der gemeentel ting voor 1932. De leden hebben de begrootingki nen inzien. De Voorzitter merktj er nog enkele kleine wijzigingen if gebrapht zijn, daar thans van fc11 specteur bericht is ontvangen on* de raming der kwade posten. Deze1 tffl jonge i ste zullen van 50.tot 600—» tteemt, van den verhoogd. Ook de subsidie va |y j Burg. Armbestuur verandert eoA gebracht van 1500.— op 1® *en en U Verder hebben B. en W. er :eevvan post van 300.op gebracht,iopftttd in sta brengst van een te kappen bosd 0, dat wa De heer van Mook kan geen fvi4', des voor werkloozenondersteuning, L uoor di De Voorzitter zegt dat hiervoor y'§evoelloo speciale post is uitgetrokken, daar Ver op en rj( een ander systeem' wordt gevolgi Wni zijn slechts een klein aantal 'Wer%e zen en dit maakt het overbodig eenC ciale regeling in het leven te roepeil"1! en W. hebben daarom gemeerd dat I steun speciaal in den vorm van vitr verschaffing moet worden toegepa' Daarom worden de werkloozen aan wegen en landerijen te werk gesteld I worden de kosten verhaald op de vj schillende posten als onderhoud wegen en landerijen, enz. De heer de Baaij vraagt of in l-~uen post voor straatverlichting, f 625. ook het plaatsen van 2 lantaarns in de Laagstraat is inbegrepen. De Voorzitter antwoordt bevestigend, dit is mogelijk geworden daar de P.N. E.M. zijn tarieven tot op de helft ver laagd heeft. van „De Uit ALFRED (Na Ha, ik 'oord. Lees «at ons alle he eenton - ken g, vond heeft loots geha< 'Sy frten 114. ingeni die de van be "'t schijnt, elven J®es Leak jebouw, in tornen en den ver nian, v I had (Wordt vei rvolgdb

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6