Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Mmmi I8GORDBPABADD I FE0SLI FTON i I oorL.J .J A «immer WOENSDAG 21 OCTOBER 1931. 54e JAARGANG. Dit blad verschijnt UITGAVE: Prijs der Advertentiën WOENSDAG en ZATERDAG. 20 cent per regel; minimum 1.50. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Bij contract flink rabat. franco te zenden aan den Uitgever. Reclames 40 cent per regel. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. Telefoon No. 88. Télegr.-Adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit z;jn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN EERSTE BLAD GEMEENTERAAD. HEDIKHUIZEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Hedikhuizen, gehouden op Woensdag j.l. 's avonds half 8 ten gemeentehuize te Haarsteeg. Voorzitter de Edelachtb. heer Heere- veld. Loco-secretaris de heer G. Bekkers. De notulen worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen Stukken. Voetbalterrein. Van het bestuur der in oprichting zijnde voetbalclub ter plaatse is een verzoek ingekomen om een terrein be schikbaar te stellen. De voorzitter zegt dat B. en W. reeds over deze zaak gesproken hebben en er niet afzijdig tegenover staan. Het be zwaar is echter dat er geen geschikt ,s,. terrein in de gemeente te vinden is. B. ';,7 f W. vinden het daarom beter aan de club zelf de keuze van een terrein over te laten en dat later bij de behandeling der begrooting nog eens te zien of mis schien een bijdrage in de huurkosten kan worden gegeven. Dhr. van Hemert gelooft dat men wat al te ver van huis zou gaan, in dien men ook een voetbalclub subsidie zou gaan geven, temeer daar er ook nog kleinere clubs in deze plaats be staan. De Voorzitter acht het daarom beter nog eens af te wachten tot de club de finitief is opgericht; de begrootings- commissie kan er dan haar gedachten ook eens over laten gaan. Ook de heer Winkel wil nog even afwachten en vindt dat het niet op den weg van den raad ligt, om nu direct al een subsidie toe te kennen. Weth. v. d. Dobbelsteen oud-sport man staat zeer sympathiek tegen over de aanvraag, maar zoolang de club nog niet bestaat is het moeilijk er iets aan te geven.. Het beste vindt spr. op de begrooting een subsidie uit te trekken en deze ponds-pondsgewijs over de verschillende clubs te verdee- len. Besloten wordt het punt aan te hou den. Gemeentetoren. Van het kerkbestuur der Herv. Ge meente is een schrijven ingekomen omtrent den toestand van den Gemeen tetoren, die danig in verval is geraakt, en zelfs voor de naaste omgeving ge vaar gaat opleveren. Het kerkbestuur verzoekt om, voor de wintertijd aan breekt, uit het daarvoor op de gemeen- tebegrooting uitgetrokken bedrag, zoo danige herstelwerken te verrichten dat het gevaar voor de omliggende gebou wen en de monumenten op de begraaf plaats geweken is. De Voorzitter zegt dat B. en W. van meening zijn dat het tijdstip voor de restauratie wel zeer ongunstig gekozen is. De kosten zullen 1200 bedragen. Het is zeer moeilijk om nu met de res tauratie te beginnen. Wel zou het mo gelijk zijn van de Prov. Commissie een subsidie te verkrijgen, doch de gemeen te zelf zal wel altijd 3/4 moeten bijdra gen. Dhr. Winkel ziet er tegen op nu tot herstelling te besluiten. Dhr. v. Hemert vreest dat men den put zal gaan dempen als het kalf ver dronken is. Al enkele malen is een request ingediend en steeds is het maar uitgesteld. Spr. vreest dat bij nog lan ger wachten de kosten wel eens 12.000 konden worden inplaats van 1200. Dhr. Winkel zou het liever nog wat laten rusten, de gemeente kan er toch niet toe verplicht worden. Vroeger heeft de gemeente den toren willen overgeven aan de kerk, maar die heeft hem geweigerd, ofschoon ze rijk ge- j noeg is. Ze hebben dus zelf den toren I kunnen onderhouden, maar dat doen ze ook niet..,, Spr. zou nem cadeau willen geven aan 't kerkbestuur. De Voorzitter is van meening dat de gemeente wel degelijk de moreele ver plichting heeft den toren te restauree- ren, wanneer hij voor de onmiddellijke nabijheid gevaar oplevert. Weth. v. d. Dobbelsteen brengt in her innering dat ook enkele jaren ge leden geprobeerd is den toren over te geven aan de Keizersstichting, dit heeft echter ook niets uitgehaald. Theore tisch heeft de gemeente geen verplich ting tot onderhoud, moreel wel, maar ook het rijk, de provincie eq het kerk bestuur hebben deze moreele verplich ting. e De Voorzitter vreest dat wanneer met ïe van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engel sch van ALFRED WILSON BARRETT. (Nadruk verboden). 18. En alsof ze geschrokken was van haar vrijpostigheid, voegde zij er snel aan toe: Maar ik weet wel, dat uw voet u pijn doet. U moest er John, den stalknecht, eens naar laten kijken. Man verstuikingen en zoo weet hij bijna net zooveel als een dokter; hij weet wel wat u er aan moet doen. Denver schudde het hoofd. -Neen neen, laat me maar alleen, meer ver- iang ik niet, zei hij met een poging om vriendelijk te zijn, en vergeet de krant niet. Hij ging aan tafel zitten en dwong zichzelf iets te gebruiken van het 'naai, dat Susie voor hem klaar gezet had, toen hij plotseling ontdekte, dat het meisje de deur had laten open staan. Hij stond op en er heen strom pelende, stond hij op het punt haar te sluiten, toen een stem zijn oor lr°t', waardoor hij stil bleef staan. R,e/was de stem van den man, dien hij in de rede was gevallen bij hel voorlezen, buiten. Ik heb maar eens gehoord, dat er een vonnis werd uit gesproken, zei hij, ik was toen nog een v eine jongen, maar ik zal het nooit vergeten. Mijn hemel! Denver stond ah. aan den grond genageld, de handen uitgestrekt om de deur te sluiten, terwijl de stem van Parkijns voort sprak, scherp en eentonig en toch met een luchtigheid, welke den luis terenden mannen de haren ten berge deed rijzen. Het betreft James Beecroft, den moordenaar van Aylesbury en de jury had twee uur beraadslaagd en het was laat in den avond, en het hot was in die dagen nog verlicht met kaarsen. En een van de kaarsen was bijna heelemaal opgebrand en begon op mijn schouder af te druppelen. En ik kon me niet bewegen, want we stonden als haringen in een ton ge pakt. De jury kwam binnen en ieder een hield zich doodstil, en de voor zitter van de jury las de uitspraak voor en die kaars ging uit op het zelfde oogenblik dfaft hij „schuldig" zei. En de vrouw van den man was in de zaal en ze smeekte den rechter haar man te redden en ze moesten haar wegvoeren uit het hof en terwijl ze weggedragen werd, bleef ze maar schreeuwen als een krankzinnige. En de rechter snikte als een klein kind en toen het weer rustig geworden was in de zaal, zette de rechter de zwarte muts, die ze op hebben als ze een doodvonnis uitspreken, weer af...." Met een wilden kreet greep Den ver de deur beet en wierp haar dichi. Groote God, dat kon hij niet langer hebben. Kwam er nu maar een eind aan! Verward keek hij op, toen hij zag dat Susie weer naast hem stond; hoe lang ze daar gestaan had, wist hij niet. De krant, meneer, zei ze. Denver nam het blad werktuigelijk aan en wachtte tot zij de kamer verlaten had, als droomde hij. De krant. Toen het goed tot hem doordrong wat het was, keek hij vlug de kolommen door, opgewonden zoekend. Hij kon niets vinden over den moord in Hatton Garden. De heele voorpagina was ingenomen door een i'elaas over een vreeselijk spoorweg ongeluk. Maar van hetgeen hij zocht, was er geen letter te bekennen. Niets dan lijsten van dooden, gewonden en vermisten. De express van Euston van zeven-vijf-en-dertig wasMaar, dat was de trein, waar hij had in ge zeten. Ademloos liep hij het verslag door. „Verschrikkelijke ramp met den ex press-trein.bij het bestijgen van een helling.... de express van 7.35 uit Euston kwam in botsing met ee- nige losgeraakte goederenwagons, die de helling afkwamen op dezelfde lijn., een van de wagens was geladen met petroleumde vaten sprongen tengevolge van den schok open, de olie kwam in aanraking met het vuur van de locomotief en in minder dan geen tijd stond het voorste gedeelte van den trein in vlammen, die zoo hevig waren, dat van blusschen geên sprake kon zijn. De drie eerste rij tuigen met alle inzittenden waren binnen een uur door het vuur ver teerd; tengevolge van de ontzettende hitte was het onmogelijk het vuur te naderen. Er bleef niets anders over dan wat asch. Onder de omgekomen reizigers bevond zich Wilfred Denver, die in den afgeloopen nacht den moord in Hatton Garden pleegde. Zoo heeft deze dus geboet voor zijn mis- het rijk onderhandeld wordt, de zaak ineens te grootsch zal worden opgezet, zoodat het nog duurder zal komen. Dhr. Winkel gelooft niet' dat met een kleiner uitgaaf syeel te verhelpen zal zijn, de planken balken zijn geheel vermolmd en verrot, terwijl de galm gaten stuk zijn. Besloten worclt -dat B. en W. zullen onderhandelen met het kerkbestuur. Van verschillende banken zijn reeds antwoorden ontvangen betreffende de conversie van verschillende geldleenin- gen. Enkele zijn bereid de 5 leening in een 4 te converteeren. Daar nog verdere berichten worden afgewacht, wordt op voorstel van B. en W. beslo ten dit punt nog eens aan te houden tot een meer algemeen overzicht gevormd zal kunnen worden. 2. Verbouwing woonhuis M. Verhoe ven. Verhoeven heeft indertijd verzocht de woning zoo te verbouwen dat ze weer 15 of 20 jaar mee kan. De inspecteur van de Volksgezondheid is met deze kwestie in kennis gesteld en thans is van den Minister de mededeeling ont vangen dat het Rijk 300.in de kos ten zal bijdragen, mits de gemeente een zelfde bedrag geeft. Aan dit laatste heeft de gemeenteraad indertijd reeds zijn goedkeuring gehecht. Het werk is aan den laagsten inschrijver voor 1200.— gegund. De gemeente zal een tweede hy- j potheek van 720.op het huis nemen. Het door de regeering voorgeschre- ven, omvangrijke besluit wordt, na voor lezing door den secretaris, genomen. 3. Vaststelling ambtenarenreglement. De leden hebben reeds gelegenheid gehad enkele reglementen in te zien. Weth. v. d. Dobbelsteen merkt op dat de reglementen in de verschillende ste den ongeveer uniform geregeld zijn, het eene is slechts van iets verder strekken- den aard dan het andere. Voor 'n kleine plaats als deze acht hij het reglement verder van weinig beteekenis. Besloten wordt het eenvoudigste re glement te kiezen en het aantal vacantie- dagen op 8 te stellen. 4. Electrificatie „Ho<even". De Voorzitter zegt dat voor de be woners van Herpt al het mogelijke ge- j daad, terwijl hij zijn rechtvaardige i straf poogde te ontloopen". Wilfred Denver dood! Hij sprong op, keek ontzet rond, hij kon zijn oo- gen niet gelooven en was niet in staat zich er rekenschap van te geven dat dit hem betrof. Een oogenblik bleei hij bewegingloos staan, geheel in de war, toen greep hij opnieuw naar de krant en las en herlas het relaas van het gebeurde steeds weer opnieuw. De waarheid begon nu tot hem door te dringen en terugvallend op zijn stoel boog hij het hoofd over zijn handen en begon hartstochtelijk te schreien. Dood! Dan was zijn gebed ver hoord. En Nelly? Zou zij het nieuws gelezen hebben en ook denken dat hij dood was. Zoo was het beter, be ter dan dat zij gebonden was aan een moordenaar. O, mijn lieveling, schat van mijn leven! fluisterde hij. Ik heb je leed genoeg berokkend. Leef verder in 't besef dat je geen moordenaar tot man hebt. j Hij belde direct om Susie, die bin nentrad, verbaasd over de plotselinge j verandering van zijn manier van doen. Hoe ver ligt het naaste station van hier? vroeg hij. Een mijl, meneer. Gaat er vanavond nog een trein naar Bristol? Ja, meneer, over een uur komt de mailtrein langs. Laat dan een paard ,en wagen voorkotnen, ik moet hem nog halen, zei Denver snel. Goddank, zuchtte hij, toen het meisje zich weggehaast had. Van nacht nog bereik ik Bristol, morgen daan is om hun aansluiting aan het electrisch net mogelijk te maken. Er is gesproken met den burgemeester van Herpt, die het zeer toejuichte dat deze gemeente hare medewerking wil verlee- nen. B. en W. hebben bij twee firma's prijsopgaaf gevraagd met den volgenden uitslag: De firma v. Bergen-v. Henegouwen le vert de installatie voor totaal 648. waarvan 133.voor 't deel der ge meente Hedikhuizen en 515.voor 't deel van Herpt. De firma Th. Boelen berekende resp. de volaende cijfers 809.—, 195.— en 614.—. De heer Winkel wil, nu men hier zelf ondervonden heeft van welk groot nut het is, die menschen niet langer van electrisch licht verstoken laten. Weth. v. d. Dobbelsteen merkt nog op dat de gemeente natuurlijk geen ver plichtingen heeft. In 't begin wilde men alles op rekening van deze gemeente schuiven, hetgeen natuurlijk niet ging. Besloten wordt het net uit te breiden zoo gauw als Herpt tot electrificatie overgaat. 5. Kasopnemingen. De Voorzitter doet mededeeling van enkele kasopnemingen bij den gemeen te-ontvanger en bij 't Burg. Armvestuur; de kassen bevatten resp. 4716.71 en 183.39 en werden in orde bevonden. 6. Werkverschaffing. De Voorzitter doet hierna enkele me- dedeelingen omtrent de werkloosheid en de plannen voor den aanstaanden win ter. De werkverschaffing baart op het oogenblik het gemeentebestuur eenige zorg, omdat de toeloop om te werk ge steld te worden, langzamerhand zeer groot wordt. Volgens het rijksvoorschrift mogen niet allen worden aangenomen. Alvorens ze in de werkverschaffing worden opgenomen moet het gemeente bestuur een kaart invullen en deze moet naar den Adjunct-inspecteur worden op- gestuurl. De tewerkgestelden verdienen op het oogenblik wekelijks 12.50. plus een kindertoeslag van 50 cent per kind. Er zijn er ook enkelen geweest, die niet als kostwinner gekwalificeerd kon den worden, dit zijn mandemakers die hier in de gemeente hier of daar in de kost zijn. In de werkverschaffing mogen slechts zij worden geplaatst, die hoofd van een gezin ofwel kostwinners zijn kostgangers zijn dus uitgesloten. De sub sidies die thans verkregen worden be- verlaat ik Engeland. Wilfred Denver is dood. Morgen begin ik een nieuw leven. TWEEDE DEEL. HOOFDSTUK XIV. i De tijd rolt voort en een half jaar is verstreken voor we de personen weer ontmoeten, met wie we in het vorige deel hebben kennis gemaakt. In deze jaren is het kapitein Skin ner, de Spin, de gentleman-inbreker, verbazend goed gegaan. Nooit is er eenige verdenking op hem gevallen, dat hij eenige connectie zou hebben met de onderwereld, laat staan ee nige gedachte, dat hij de hand zou gehad kunnen hebben in de nu verge ten moord in Hatton Garden. In de beste kringen welbekend als de interessante kapitein Skinner, ver keerde hij in de huizen der rijken als 'een welkome gast; zoo geraakte hij op de hoogte van hun omstandighe den, welke wetenschap hem goede diensten bewees als hij in zijn rol van de Spin zijn bende desperado's geleid de in een van die zeldzaam handige inbraken, die zoo'n consternatie te weegbrachten in het heele land. Als beroep bleek het den kapitein stellig heel winstgevend. Als leider van de bende viel het leeuwenaandeel van den buit hem toe en als er bij de leden wel eens oneenigheid bleek over zijn part, dan wist hij zijn ijzeren wil te doen zegevieren en zij gehoorzaam den. (Wordt vervolgd). TOBEfi 298 M P. BijJ ,V- Nico TV Hugo dg chten Tm :nor able De j 175 H, Deutsclu s Thomas •v. Piet i, voor ou£ ui S.J.: d, jieu Chareli rina-proj, u der King V.) lornvliet ;erk H.V, 3.) irtsvadgj ne Bijbtlr. K. Feiltió ohan Gtnj ein Koet, OCTOBH I 298 M, A.) eningen. Eyl, ■amofooaitii .0.) 84. De Echo van het Zuiden, WaalwQkscbe en Langslraatsclie Courant, <-4 •A.) vi'. Minny v. Is. Ey!, 'amofoonnj dichters ti ep Tjonisa v. Hugo d rt. rium-uitzi Den Hs rachtcursa 1875 M, ,.V.) door J, :uur. Her: I Jan ïolen. kt. stofversi-M Ds. G. B, e. Leger dn hongeren, oor gevoii Chr. M -orkest de De ichten Va i OCTOBE fM 298 M. R.0.) Egbert V( Frans Ho ijn orkest 'aaiorgelc eginneri Pierre Ondentf Boris 1A irtiertfc gevord o.l.v. f# urne 1875 M, \.0.) urtje (P .v. Piet trole, :t gezii ie. R.0.) sof ische Ve isheer, Boer. L.0.) 21 OCTOF JM 298 1 R.A.) ;fenin?»eI1' R.0." R.A) Continu-; l.T. IS,/ P, o;r\ Dor Ziüee-vJ Va-or- j r(doo Oro' I I'an 75 JÉ.) -1 v -ÜK)1 mt To liZiluerkODing MVATSCHAPPy VAN VLHEKERJNG OP HÉT LEVEN

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 1