Het Radio Programma. De Echo uan hel Zuiden" Het is nu de tijd KAATSHEUVEL. Wil men op de hoogte zijn en blijven der toestanden en gebeurtenissen In Kaatsheu vel e. o., dan moet men zich abonneeren op dit blad, dat ALLEEN de uitvoerige raads- versiagen en berichten geelt uit deze plaats. Prijs 10 cent per week. BUITENLAND. Thomas Alva Edison, f De dood van den beroemden uit vinder had zich al weken lang laten voorzien. Zondagmorgen is Thomas Alva Edison te West Orange op 84- jartgen leeftijd overleden. Met Edison is een der grootste geesten der latere eeuwen heengegaan een der geesten aan wie het nage slacht ontzettend veel te danken zal hebben. Vooral op technisch gebied was hij werkzaam en aan zijn uitvindingen danken wij het voor een overgroot deel dat wij leven in een wereld waar op het terrein der techniek vrijwel alles mogelijk schijnt. Slechts enkele van zijn talrijke uitvindingen behoeven wij te noemenselntoestellen, gloei lamp, phonograaf, kinematograaf. Zijn levensloop was romantisch als van een echten Amerikaan. Qroote carrières zijn in de Nieuwe Wereld niet zelden begonnen met het baantje van krantenjongen. Zoo ook btj Edison. Hij wist zich echter spoe dig op te werken tot hij tot telegrafist benoemd werd. In dezen tijd deed hij vele uitvindingen op telegrafisch gebied, die den grondslag werden voor zijn verdere onderzoekingen. Hij werd in staat gesteld een grootsch laboratorium in te richten in Menlo Park, waar hij verder ztjn werk verrichtte en dat hem de naam gaf van „Toovenaar van Menlo Park". Onder al zijn roem bleef Edison eenvoudig en bescheiden en zijn ge— heele leven heeft hij in rusteloozen arbeid doorgebracht. tUtlerianen-meeting. De Hitlerianen zetten hun meeting tegen het kabinet-Biüning onvermin derd verder. Zondag werd te Brunswijk weer 'n grootsche betooging gehouden waaraan door 75000 nationaalsocialisten werd deelgenomen. Hitier vermaande zijn volgelingen hun hoofd koel te houden, nu zij nog slechts op „'n meter afstand van het doel zijn". Reeds Zaterdagavond kwam het in de stad tot botsingen met de com munisten, waarbij 60 personen gewond werden. Botsingen met Katholieken in Mexico. Te Teapocoyan, in den Staat Vera Cruz, kwam het tot ernstige onlusten tusschen den burgemeester en zijn aanhangers eenerzijds en een deel der katholieke bevolking anderzijds. In totaal werden tien personen, waaronder de burgemeester, gedood De onlusten ontstonden, doordien een bende in de kerk de beelden der heiligen wilden vernielen. De veront waardigde Katholieken stelden zich te weer, zoodat het tot een verbitterd gevecht kwam Verscheidene gebouwen ook het stadhuis, werden in brand gestoken. De malaise In de Vereenigde Staten. President Hoover heeft tn een rede voering voor den microfoon een over de geheele Vereenigde Staten „door gegeven" pleidooi gehouden vooreen inzameling van fondsen om hulp te verleenen aan de werkloozen. .De moderne wereld kan zich niet in stand houden door zich te bedienen van het woord van Kaïn: „Ben ik mijns broe ders hoeder?" Qeen regeeringsactie, geen staathuishoudkundig beginsel, geen economisch plan of voorstel kan de door God opgelegde aansprakelijk heid te niet doen van iederen man en tedere vrouw wat betreft ztjn nabuur". In deze oproeping legde President Hoover er den nadruk op, dat de plicht van hulpverleening veeleer op de burgerij rust dan op de regeering. .We moeten zoo verduidelijkte de president beseffen dat het door werkverleening is, dat wij moeten helpen". Een wet tot bescherming der republiek in Spanje. Minister-president Azana heeft bij de Gortes Dinsdagmiddag een' wet tot bescherming der republiek ingediend. Hier werkt Protestdemonstraties der Katholieken iu geheel Spanje. In geheel Spanje hebben voort durend botsingen plaats tusschen anti- clericale en katholieke studenten. Overal, in het bijzonder aan de universiteiten, worden protestdemon stratie der katholieken gehouden. Zeer groote manifestaties hebben plaats gehad te Sevilia, Valencia, Sarragossa en Barcelona. Belgisch Invoerrecht op boter en vleesch De Belgische ministerraad heeft zich opnieuw beziggehouden met de beschermende rechten tot steun aan de landbouwers, die onder den crisis te lijden hebben. De ministers, die voorstanders zijn van vrijhandel, wisten van hun protectionnistisch ge zinde collega 's de concessie te ver krijgen, dat de regeerig zich zal be perken tot de invoerrechlen op boter en vleesch en dat het binnenland- sche graan niet zal worden be schermd. De minister van Landbouw werd gemachtigd, een wetsontwerp in te dienen, waardoor de invoer rechten van 1914 voor boter en vleesch met zeven vermenigvuldigd worden. BINNENLAND. Verduistering bij den Pensioenraad. Naar wij vernemen is bij den Pen sioenraad een belangrijke verduistering aan hel licht gekomen, die een bedrag van niet minder dan f 15 000 beloopt. In verband hiermede is een onder zoek ingesteld dat nog gaande is en dat geleid het ft tot de aanhouding van den heer Z schrijver bij den Pensioen raad, welke arrestatie Vrijdagmiddag jl. heeft plaats gehad Z is door de politie aan een scherp ver hoor onder worpen en heeft daarbij een bekentenis afgelegd. Omtrent de wijze waarop de onre gelmatigheden gepleegd zijn, wordt voorloopig geheimhouding in acht genomen. De zaak moet nog al inge wikkeld zijn, zoodat het onderzoek tijdroovend is De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Nederland toch naar de O.S.? Het bestuur van den K.N.V.B. heeft in zijn Zaterdag jl. gehouden vergade ring met algemeene stemmen besloten om aan het N.O.C. te verzoeken als nog te trachten een bedrag bijeen te brengen voor deelneming op beperkte schaal van Nederland aan de O'ytn- pische Spelen 1932 en zich bereid verklaard in dit bedrag deel te nemen voor f 10.000. Bij een op Zondag gehouden be spreking heeft de voorzitter van het NOC. zich bereid verklaard op korten termijn een buitengewone algemeene vergadering van het N.O.C. bijeen te roepen om over dit voorstel te be slissen. Hierbij kan nog worden aangetee- kend, dat btj de Olympische Spelen 1932 geen voetbaltournooi zal worden gehoudenhet bestuur van den K N V.B. heeft bovenbedoelde beslissing dan ook genomen op grond van het al gemeen sportief en nationaal belang, dat Nederland bij de Olympische Spelen vertegenwoordigd zal zijn. Goudclausule tn hypotheekacten. De Broederschap van Notarissen adviseert met nadruk tegen opneming van de goudclausule in hypotheekacte GEMENGD NIEUWS. Een bakker vermoord om 4 Mark. In den afgeloopen nacht is een bakker te Thurland voor zijn huis doodgeslagen. Vastgesteld is dat de man door een onbekende uit den siaap is gewekt omdat zijn buurman hulp noodig zou hebben bij het kalven van een koe. De dader is vervolgens het huis binnengedrongen, waar de winkellade werd opengebro ken. De buit bedraagt 4 R. M. Achttal jongelui aan 't vechten. Tengevolge van minnenijd is Za terdagavond op de Zuidzijde te Bo degraven een ernstige vechpartij ont staan tusschen een achttal jongelui, van wie twee uit Bodegraven en zes uit het naburige Driebrugge. Bij het verwoede gevecht werd zoodanig van het mes gebruik gemaakt, dat vrijwel alle deelnemers talrijke bloedende wonden bekwamen. Medische hulp moest worden ingeroepen om de ge troffenen te verbinden. Een der jon gelui trok bovendien een revolver, doch de afgevuurde schoten troffen geen doel. Op krachtige wijze moest de politie ingrijpen om de orde op het slagveld te herstellen. Drie der belhamels werden gearresteerd en opgesloten. De gulden. In een gemeen/e^in het midden van Noord-Holland heeft dezer dagen een ingezetene bij zijn medeburgers de ronde gedaan, om centen in te wisselen tegen guldens, wou zich dekken tegen de waardedaling van den gulden, waaromtrent hij allerlei geruchten had gehoord. Hij heeft een belangrijk gewicht aan centen bij elkaar gekregen! De trein reed door.... De trein, die om 5 u. 50 van het Centraal station te Amsterdam ver trekt en des Zaterdags te Weesp moet stoppen, ii gisteravond doorge reden. de machinist had zich vergist. Een dertig Weespenaren zijn met den sneltrein van 6 u. 20 uit Bus- sum, die voor deze gelegenheid te Weesp moest stoppen, teruggekeerd. Ernstige mijnontploffing in Westfalen. Op de mijn Montcenis te Heme- Sodingen heeft een ernstige ontploffing /plaats gehad in de vijfde schacht. Er bleken ongeveer 100 mijnwerkers in de ingestorte schacht opgesloten te zijn. Dank zij de onmiddellijk aange vangen reddingswerkzaamheden slaag de men er spoedig in de meesten hun. ner te redden, doch toen men om halfeen den reddingsarbeid staakte, bleken negen personen om het leven te zijn gekomen, terwijl er 27 zwaar gewond waren. De oorzaak van de ramp is nog niet opgehelderd, doch er wordt een onderzoek ingesteld. In dezelfde mijn heeft in 1921 een ongeluk plaats gehad, dat aan 83 men schen het leven kostte. Brandkast opengebroken. Tusschen sluitingstijd van Zaterdag avond tot Maandagmorgen is ingebro ken in de Hema aan de Korte Hoog straat. De inbrekers zijn over de daken bij een raam terechtgekomen, dat zij geopend hebben en waardoor zij in het winkelgebouw kwamen. Zij hebben zich eerst naar het kantoor begeven, dat aan de achterzijde van het magazijn is gelegen en wisten daar de brandkast open te scheuren Het in de brandkast aanwezige bedrag groot f 2500 werd gestolen, waarna de inbrekers zich langs denzelfden weg terug begaven. De politie van het bureau Groote Paauwensteeg stelt een onderzoek in. Onder vallend gesteente gedood. De houwer J. Schulte is gister morgen in de ondergrondsefce wer ken van de staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen onder vallend ge steente geraakt. Hij liep hierbij een bekkenbreuk op. Overgebracht naar het St. Josephziekenhuis teHeerlen, is hij aldaar te 2.30 uur in den na middag overleden. Schulte was 43 jaar, gehuwd, vader van één kind, van Duitsche nationaliteit en woon achtig te Kerkrade. Geen toerisme naar de Zuidpool. Naar wij vernemen, zal de voorge nomen tocht van de „Volendam van de Holland Amerika Lijn met toeristen naar de Zuidpool wegens gebrek aan belangstelling, in verband met de slechte tijdsomstandigheden, niet doorgaan. Vijf man verdronken. Aan de zuid-Fransche kust, in de buurt van Montpellier is Zaterdag een reddingsboot op het strand ge spoeld, waarin drie volkomen uitge putte leden der bemanning van een Fransche schoener werden aangetrof fen. Zij verklaarden dat de schoener Donderdag ter hoogte van Faraman is gezonken en dat de overige vijf le den der bemanning met reddingsgor dels om, in zee waren gesprongen. Aangezien men tot nu toe niets van hen gehoord heeft, vreest m'en dat zij den dood in de golven hebben gevonden. 7rein grijpt een auto te Tegelen Gistermiddag omstreeks 1.30 werd de auto van den manufacturenhande- laar Lutjes uit Roermond op den onbewaakten overweg aan de Kapel tusschen Belfeld en Tegelen door personentrein no. 1730 gegrepen. De auto werd door de machine opgeno men en 150 meter meegesleurd. De auto werd totaal vernield. De be stuurder is in zeer ernstigen toestand door het treinpersoneel opgenomen, met denzelfden trein naar het station Tegelen vervoerd, om van daaruit naar het ziekenhuis te Tegelen te worden overgebracht. Het uitzicht ter plaatse is goed. Spoorwegongeval btj Steenwijk. Donderdagavond te halftwaalf ont spoorden onmiddellijk bij het station te Steenwijk van een uit de richting LeeuwardenMeppel komenden goe derentrein vijftien wagons, die in en op elkaar schoven. De wagens liggen drie hoog Het is een groote ruïne. Bijna op hetzelfde oogenblik passeer de op de andere lijn een goederen trein, komende van Meppel met be stemming Leeuwarden. Een zijdeling- sche aanrijding was onvermijdelijk. De materieele schade is groot. Op het oogenblik is het verkeer nog ge stremd. Men hoopt het spoedig over één baan te herstellen. Een losse remmer, afkomstig uit Groningen, werd bij dit ongeluk gedood. De oorzaak moet nog onderzocht wor den. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloos heid. om zich te abonneeren op dit blad. En de tijd van lezen breekt weer aan de najaars- en wintertijd staat voor de deur dan verlangt men meer naar z'n courant dan gedurende de zomer maanden. Men interesseert zich meer 'oor alles, maar zeker voor gemeen telijke aangelegenheden. En welk blad zet U de' zaken van plaats en streek beter en uitgebreider voor dan HET blad voor Waalwijk, de Lang straat en de wijde omgeving. Men vindt daarin nieuws op elk gebied hoofdartikelen, binnen- en buiten- landsch nieuws, gemengde berichten, kinderrubriekvooral nieuws uit eigen plaats, uitvoerige raadsver- slagen enz. enz. Abonneert U dus nu, de prijs is f 1 25 f i 40 p. p. per kwartaal van onze colporteurs 10 ct. per week. zijn jers zouden ze er de groote kosten niet ffl0r maken. Dhr Roestenberg meent, al zou het ,1e gemeente geen cent kosten, dat er °n gelegenheid mag geschapen worden °m de uitgaven van 't volk hooger op te eren. Spr. houdt er aan vast dat niet 1 winkeliers, maar de caféhouders het licces eener lichtweek te boeken heb- L Waar wij staan aan den vooravond van den winter, en wie weet welke uit- «ven nog te wachten staan, mogen wij Jiet meewerken aan zooiets als de licht- *Dhr. Beerens merkt op dat de verge lijking, door weth. v. d. Horst getrokken met de steun aan het vakonderwijs, niet opgaat. Als de middenstand kwam om subsidie voor een cursus in warenken nis of i.d., zou spr. er direct voor te vinden zijn, maar dit is iets heel anders. Spr. kan het trouwens moeilijk goed keuren dat het raadhuis vorig jaar mooi er verlicht was dan ooit bij een natio naal feest is voorgekomen. Bovendiei» ,.erd vori^ jaar in verschillende café's met verlenging van politieuur gewerkt. Weth. v. d. Horst blijft er bij dat de winkeliers wel degelijk een groot be lang bij zulk een actie die zoovele vreem delingen trekt, hebben. Deze kleine te gemoetkoming om den omzet te helpen verhoogen, vindt hij van groot belang. Ook andere plaatsen, zoqals Waalwijk, doen hun best om de buitenmenschen le trekken, dus mag men ook hier niet stil zitten. Grootzwagers: De meeste menschen van buiten komen om de vermakelijkhe den, maar niet om te koopen. Weth. v. d. HorstMaar die menschen die komen, zien toch wat hier te koop li en zullen hiermee later zeker reke ning houden. Beerens: Juist, die menschen die de lichtweek organiseeren, gaan zelf naar buiten hun inkoopen doen. 't Was beter sis de inwoners in eigen gemeente ble ven koopen. Ook de heer Vrinten constateert dat er op het oogenblilc heel veel naar buiten gaat, vooral onder het jonge volk. In de verschillende café's kan men niets op touw zetten, alles mislukt, omdat er zoo- velen naar buiten gaan. Als we nu alle vermakelijkheden hier gaan aflasten, werken we dezen uittrek nog in de tand, meent spr. Dhr. Snoeren vraagt wat de vorige lichtweek aan de gemeente gekost heeft. Weth. v. d. Horst: Dat moet men niet in aanmerking nemen, toen was alles veel grootscher opgezet, nu heeft men het veel soberder gedaan. Beerens: Er zit nog een consequentie san vast. Als de kasteleins, die nu wor- uitgesloten, later eens komen om ook wat voor hen te doen. Weth. v. d. Horst gelooft niet dat dit ral voorkomen. Dhr. Maas kan zich vereenigen met iet voorstel dat Weth. v. d. Horst ge daan heeft. Dhr. M. Dingemans zegt dat de geor ganiseerde arbeiders er tegen zijn. In dertijd hebben wij een aanvraag om sub sidie voor de werkloozenkas ingediend; •op moesten wij nog al lang wachten, daarom durf ik deze verantwoording liet op me nemen. Beerens: En als nu de kasteleins on danks hun handteekening toch nog eens wmakelijkheden organiseeren Die schriftelijke verklaring is niets als een taai. om de zaak mogelijk te maken. (Feth. v. d. Horst: U moet niet insi- meeren. U moet me niet in de schoenen schuiven dat ik dit door wil drijven. Persoonlijk kan me de kwestie niets schelen, maar ik kom uit voor den mid denstand. We moeten niet alles van één kant bekijken. Als er een kastelein is, die ondanks zijn teekening toch wat zou tóen, dan is hij waard om aan de ver achting van de heele gemeente te wor den prijsgegeven. Grootzwagers: Er wordt in elk geval gelegenheid gegeven meer volk in de café's te trekken, zoodat er veel geld wordt opgemaakt, dat beter aan andere dingen besteed kon worden. Dhr. Snoeren geeft niet veel voor die handteekening der kasteleins. Die hand tekening zegt toch niets, al zijn de café houders moreel verplicht. Dhr. v. d. Hoven verklaart zich nog soor het voorstel-v. d. Horst. De Voorzitter zegt nog dat hij als hoofd der politie de vermakelijkheden ban verbieden, maar niet bij hen die societeitsrechten hebben. Het voorstel wordt hierna in stem ming gebracht en, met de voorwaarde waan door weth. v. d. Horst verbon- aangenomen met 95 stemmen. 'egen stemden de heeren Roestenberg, «erens, Grootzwagers, M. Dingemans Snoeren. De heer Roestenberg geelt nog in over weging 's avonds na 11 uur alles te slui- en, na dien tqd zullen de winkeliers 'och geen voordeel meer hebben. Werkverschaffing. Dhr. Beerens had gedacht op de agen- «a wel een punt inzake werkverschaf- !Dg aan te treffen, nu tr in de commis- 'e gesproken is over het maken van Verscheid tusschen georganiseerden u ongerrganiseerden. op Vooratter vindt het billijk dat de «organiseerden eenigszins bevoordeeld zich Ir' ('aar ZÜ z°°veel mogelijk voor echt bebben gezorgd. De vraag is I °f de minister zal goedkeuren 'n v aan gorganiseerden te geven. Spr. L°°Hit niet. Er is een schrijven over or het departement gericht, epniü ff°estenberg wijst er op dat alle neer e. n Hit onderscheid maken. Wan den faaH zich op het standpunt van "Mister zou stellen, stelt hij zich voor 'f|Ver ('e anc|ere gemeenten. Het is dat 1 8eme.ente een financieel belang daar ?rbeiders georganiseerd zijn, t'ornn!- veel minder kosten dan de «organiseerden. HlV o'h. v. d. Horst vindt dat het in de len dat §?meen*e Hen eisch te stel- schaffi; diegenen die in de werkver- ag komen, georganiseerd zijn. to«» --..g oavankeljjk was er tusschen beide Daa 6en ioooverschil van 1.50. I0.ari" is echter verandering gekomen, He gemeente in accoord moest ij. .vcerken. R. en W. hebben eerst de "en Van Hen minister willen vra- vast v?r; wyil voorstellen dat de raad nu versrWr ^at niemandi in de werk- ga„i a *|ln.§ kan komen, die niet geor- tr.mi,! is' Haarna kan dan nog ge- toeent WorHen te bereiken dat de ge- "iserden66" toeslaS betaalt aan georga- aichTn ,®eerens wenscht dat de raad van pon !nseJ citspreekt voor het geven wSt*"** mits de minister dit "Koen V0I?rsf(H"v- H. Horst wordt aange- Ue commissie zal verder met den minister onderhandelen over een event toeslag. Schoolgeldontheffing. Dhr. M. Dingemans vraagt of B. en W. nog niet den tijd gekomen adhten om een regeling te treffen voor school geldontheffing. Op het oogenblik ge schiedt deze naar maatstaf van het zui ver inkomen. Daardoor komt het dat de ontheffing van de groote gezinnen, die op zware lasten zitten, niet billijk is. Dhr. Beerens vindt het beter de be lasting te heffen naar het belastbaar in komen. De Voorzitter zegt toe de zaak te zul len overwegen. Het is een moeilijke kwestie, waar reeds meermalen over ge sproken is. Tenslotte verzoekt dhr. Nijkamp nog te laat ingekomen stukken voortaan eerst in de volgende vergadering te behan delen. De raad gaat hierna in besloten ver gadering over. het geeft meer weerstand tegen kouvatten Doozen a 25, 45 en 65 ets. DONDERDAG 22 OCTOBER. HILVERSUM 298, M. (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ida de Leeuw-van Rees: Indische kleeding. 11.00 Solisten-concert, 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble o.l.v. Arie Nooteboom. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Knipcursus voor gevorderden. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Ziekenuur door Antoinette van Dijk. 5.00 Max1 Tak: Groote zangers en zangeressen. G.00 H. Hollander: Sportpraatje. 6.30 Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. 7.30 Engelsche les voor Reginners. 8.00 Het Omroep-orkest. Bij afwisseling gramofoonmuziek. 9.15 Klassieke voordracht door Dr. Ritter Jr. 9.45 Aansl. Concertgebouw, Amsterdam, Concert. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Korte ziekendienst door Ds. Hoekendijk. 10.45 Gramofoonmuziek. (K.R.O.) 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 K.R.O.-Orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. (N.C.R.V.) 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje door Ds. P. D. Kuiper. 5.00 Cursus Handenarbeid voor onze jeugd. 5.45 Viool-duetten door Kees en Dirk Hartvelt. 6.45 Cursus Knippen en stof ver sieren. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Uitz. N.C.R.V. Prop.-avond naar aanleiding eerste vertooning film. Na afloop Vaz Dias en gramofoonmuziek. VRIJDAG 23 OCTOBER. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Voordracht door Janny van Oogen. 10.30 Het Vara-Septet o.l.v. Is. Eyl. (A.V.R.O.) 12.00 Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. Bij afwisseling gramofoonmuziek. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Aansl. Hotel Terminus, Utrecht. Concert. (V.A.R.A.) 4.00 Gramofoonmuziek. 4.40 Knutselwerkjes voor kinderen. 5.40 Het Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6.40 Voordracht door Janny van Oogen. 7.00 Vara-orkest. (V.P.R.O.) 8.00 Catechisatie. 8.30 Concert. 9.00 Lezing door mej. Dr. N. A. Bruining. 9.30 Piano-kwintet. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Kommer Kleyn. 10.45 Concert. (V.A.R.A.) 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het K.R.O.-Quintet o.l.v. P. Lustenhouwer. 3.00 De Holl. Kamermuziekvereeniging. 1.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Een praatje over sportvliegen. 5.30 K.R.O.-Kunstensemble o.l.v. P. Lustenhouwer 7.00 Praatje over Adverteeren. 7.30 Politieberichten. 7.45 Uitz. uit de Schoenfabriek Robinson te Nij megen. 8.30 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. 9.15 Vaz Dias, 11.00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 24 OCTOBER. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) Uitzending voor arbeiders in de continube drijven. Het Vara-Septet o.l.v. Is. Eyl. Kwartiertje voor het Instituut van Arbei dersontwikkeling. Gramofoonmuziek. Voordracht door Kees Bakker. Kamermuziek door het trio Zimmermann- Loevensohn-Spaanderman. S.D.A.P.-kwartiertje. Beoefening der Huismuziek. Berichten van het Dagblad Het Volk. Concert Vara-Mandoline-Ensemhle. Volkszangdemonstratie. Literair halfuur door A. M. de Jong. Teun de Klepperman. Het Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. Vara-Tooneel. Bestuursmededeelingen en Vara-Varia. Orkest. Vaz Dias; Voetbalmededeelingen. Orkest. Optreden van het Modern A'damsch Klein kunst Ensemble. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) Morgenconcert. Het K.R.O.trio o.l.v. Piet Lustenhouwer. Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O.P. Politieberichten. Het K.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. Gramofoonmuziek. Kinderuurtje. Het K.R.O.-Kunst-ensemble. Cursus Esperanto. Pater Paschasius O.M. Cap.: Samenwerking tusschen Priester, Geneesheer en Opvoeder op het gebied der Geestelijke Volksgezondh. Politieberichten. Sportpraatje van de R.K. Voetbalfederatie. Het K.R.O .-Salon-Orkest o.l.v. M. v. 't Woud. Aansl. met Dortmund, Duitschland. Uitz. v. de viering v. h. 10-jarig bestaan v. d. Ned. Bond in Duitschland. Spreker Dr. de Visser. Vaz Dias. Salon-orkest. Klavere Vijf» o.l.v. G. H, Goossens, zang. Salon-orkest. Klavere Vijf zingt. Gramofoonmuziek. 10.15 12.00 2.00 2.15 2.30 3.00 4.30 4.45 5.40 5.45 7.00 7.30 8.00 8.15 8.45 9.45 10.00 10.20 10.30 11.00 8.00 10.00 11.30 12.00 12.15 1.45 2.30 4.15 6.40 7.10 7.30 7.45 8.00 9.00 9.30 9.45 10.25 10.45 11.00 11.20 ii

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3