„Klein Parijs" „Klein Parijs" Luxor*Sioscoop VRIJDAG 8 uur DAMES HEEREN Ziet Uw boorden na. yr 84 Woensdag 21 October '31. 54e Jrg. TWEEDE BLAD. 'PROVÏNCI AAL~NIEUWS. Waalwijk, 21 Oct. '31. Aantal leerlingen der R.K H. B S. en H. S. te Waalwijk op 15 September 1931. Het aantal leerlingen der school be droeg op 15 September 1931 73, als volgt over de verschillende klassen verdeeld Klasse I 30, klasse II 14, klasse III 14, klasse IV 6, klasse V 9. Hiervan zijn uit Waalwijk afkomstig 36 leerlingen, 11 uit Kaatsheuvel, 5 uit Qeertruidenberg, 4 uit Heusden, 4 uit Drunen, 3 uit Raamsdonk. 3 uit Sprang—Capelle, 2 uit Waspik, 2 uit pussen, 2 uit Nieuwkuik, 1 uit's-Qra- vernoer. Uit de buitengemeenten 37. Van de 73 leerlingen zijn 62 R.K, en u Protestant. Kynologenvereeniging Waalwijk en Omstreken DeKynologen-vereeniging Waalwijk en Omstreken hieid 11. Maandag eene geanimeerde vergadering in hotel .de Twee Kolommen." Na opening der vergadering en een woord van welkom werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Aan de beurt van aftreding waren de bestuursleden, de heeren Jacq Eykens, Jan Tieten en Jud. Timmer mans Pnzn., dte allen werden herko zen en deze benoeming aannamen. Tot voorzitter werd gekozen de heer Jan Tielen, tot nu toe vice—voorzitter, die deze funciie voor een jaar op zich nam. Mededeeling werd gedaan dat de Heer Arnoud Verwiei heeft bedankt ale penningmeester, in weike functie het bestuur zal voorzien. Gedurende dit seizoen werden door de vereeniging geschonken 2 medail les voor de voor de tentoonstellingen te Dordrecht, Helmond en 's Bosch. Stemming had plaats over 6 candi. daat—leden, die allen tot de vereeni ging werden toegelaten. Besloten werd toe ie treden als lid der Roode Kruishonden-vereeniging Het voornaamste punt der agenda was; „Bespreking Tentoonstelling 1932*. welk punt 't vorig jaar was uit gesteld tot deze vergadedng. Er heeft een bespreking plaats ge had tusschen de Kynologen—vereeni- gingen in 't Zuiden om onder 't oog te zien of het niet mogelijk was door gezamenlijk overleg telken jare in het Zutóen één groote tentoonstelling te otganiseeren, Nuitgaande van de Bra- bamsche vereemglngen gezamenlijk; ook onze vereeniging was tot deze onderhandelingen uügenoodigd. Waar echter reeds de voornaamste vereeni- gingen als Breda en 's-Bosch zich hadden teruggetrokken, konden de ze onderhandelingen geen voortgang hebben-en kwam dus hier ter sprake 't otganiseeren eener eigen tentoon stelling. Aangezien de beide voorgaande ten toonstellingen hier een groot succes zijn geweest, voelde men er algemeen tn princiep voor, maar ontveinsde zich echter niet de veie moeiten en kosten, vooral in deze'tijden. 't Slot der breedvoerige discussies was, dat op voorstel van den secreta ris besloten werd een comiié te be noemen, dat een begrooting zal op maken en de verdere mogelijkheden bekijken en dat met het resultaat hier van zoodra mogelijk in eene alge- meene vergadering zal komen, die dan een beslissing ten deze zal nemen. Dit comité bestaat uit de heeren Jan Beerens, K. de Mol, Ed Verdur- men, Jos, Pullens en Jacq. Eykens, dier in deze voorlichting zuilen vragen van den heer Th. Bakkers, die de vorige tentoonstellingen mede zoo schitterend organiseerde. Na nog eenige mededeelingen en besprekingen van huishoudelijken aard werd de vergadering gesloten. In de daarna gehouden bestuursver gadering werden de functies als volgt verdeeldJan Tielen, voorzitterW. Eibers, vice—voorzitterJud. Timmer mans, Phzn., secretarisJos. Pulles, penningmeester; Jacq Eijkens en Arn. Verwiei, commissarissen. Eerste Winterconcert „Oefening en Vermaak." De Liedertafel opent dit jaar het winter—programma met een groot con cert op Maandag 23 Nov. e.k. Onder de kundige leiding van den nieuwen directeur, den heer G Gar- fitsen, is een zoo goed als geheel nieuw programma door het koor in gestudeerd. Wat het mannenkoor zelve betreft, dit is door toetreding van diverse krachten aanmerkelijk versterkt en telt 'hani fc4£n. Pe ambitie is momenteel goed te noemen, zoodat summa summarum de noodige factdren voor een groote uit voering aanwezig zijn. Dit zij een spoorslag voor de tal rijke kunstliefhebbers hier ter plaatse om vóoral dit eerste concert onzer oudste vereeniging niet te verzuimen. Een tweede reden hiervoor is het feit, dat het bestuur voor dezen avond een prima—soliste geëngageerd heeft nl. mejuffr. Héène Cats, sopraan coloratuur zangeres, die 3 jaar geleden bij haar eerste optreden in Musis Sacrum reeds zulk een schitterend 8ucces mocht boeken. Het i8 onnoodig over deze soliste hier verder uit te wijden, hare hooge z|n reeds genoegzaam bekend. avond tjt°™en noS nad" <>P dezen Zaterdag 8 uur Zondag 6 en 8'/a uur vertoonen wij de beroemde fUm HALLO! MEXICO (DE ONTVOERDE BRUID) II acten Toegaog 16 jaar De beroemde komieken uit Rio Rita BERT WHEELER en ROBERT WOOLSEY zullen het publiek onophoudelijk doen schateren van het lachen. Groote koren. Gek'eurde scènes. Gezien de groote belangstelling voor dit schitterende filmwerk raden wij dringend aan om tijdig plaats te bespreken bij Wed J. v d Broek-van Ree. 47210 Studiereis. De heeren Th. van Delft, directeur der Gemeentelijke Teekenschool en leeraar aan de R K H. B. S. en H. H S en de heer Drs. Gerard van Imbeeck, eveneens leeraar aan laatstgenoemde school, stellen zich voor in het voorjaar van 1932 een studiereis te maken naar Griekenland, welke reis wordt georga niseerd door de „Vereeniging tot Be vordering der kennis van de Antieke Beschaving" te Den Haag en die onder leiding staat van een comiié van pro fessoren, voorzitter Prof Dr. jos. Schrij nen van de universiteit van Nijmegen. De reis geschiedt per stoomschip „Theophile Gautler" en ter plaatse worden tal van excursies met lezin gen, explicaties enz. georganiseerd. Bijz. Vrijw. Landstorm in r m. Baardwijk, Verleden week werd onder goede belangstelling der leden in 't Vosje de jaarlfjksche feestavond gehouden van de afd. Baardwijk van den Bijz. Vrijw. Landstorm, onder leiding van den commandant, den heer Willem van der Mee. Na een welkomstwoord, speciaal tot de twee nieuwe leden de heeren A Maas en Chr. Kiijberg, zette de voor zitter in den breede het doel uiteen en spoorde allen aan de schietoefeningen geregeld bij te wonen en propaganda te maken vooral onder de jongeren. Met een toepasselijk woord werden daarna de prijzen van den schietwed strijd uitgereikt. De avond werd gezellig doorge bracht met biljart- en kaartspel, zang en voordracht en werd besloten met een dankwoord en 't Wilhelmus. Gem, Tooneelvereenlging „Kunst en Vriendschap'" Bovengenoemde Gem. Tooneelver eenlging hoopt Zaterdag 7 en Zondag 8 Nov. a s. haar speelseizoen te ope nen met het drie—bedrijvig Tooneei spel van Cor Hermus „De Familie Loberg." Dezelfde spelers die het vorig sei zoen Grosvelds „Een die niet geteld wordt* met zoo'n groot succes hebben opgevoerd verleenen aan dit niet min der mooie tooneelwerk, hunne mede- werking. De regie is als altijd in handen van den heer C v. d Meljd nberg. Grootestraat 207 WAALWIJK. 13 November is de laatste dag. Voorziet U nu van Mantel of Japon, Bontkragen, Vossen en Vellen. ALLES BENEDEN INKOOP. IW ALLES MOET WEG. ~m Aanbesteding. Aanbesteding van een woning aan de Burg. Smeelelaan voor den heer I v, d Schoot, onder architectuur van den heer J. Fijan. W. v. d. Hammen, Waalwijk f5774 G. v. Heesch, Waalwijk f5699 J. v. Willigenburg, Sprang f5698 H. Maas. Waalwijk f5450 A. v. Huiten—Krol, Waalwijk f5448 Fa Z. Treffers Zn., Waalwijk f 5190 Wijnands, Waalwijk f5163 Kramer, Waalwijk f5077 Vermeer, Waalwijk f 4973 Fa. Wed A. Aarts Zn., Waalwijk f 4747 Gegund aan den laagsten inschrijver. Nieuw bestuurslid. In de Zondag gehouden leden vergadering der liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" alhier is de heer Ger. Veltman met algemeene stemmen be noemd tot vice—voorzitter dezer ver eeniging, zulks in de plaats van den heer W. v. d. Mee die kort geleden tot voorzitter was gekozen. Ongeval. Bij het uitgaan der school geraakten enkele jongens Maandagmiddag aan 't stoeien, waarbij zij het ongeluk hadden een der groote spiegelruiten van het Kofa—magazijn in te drukken. Een flink schadeposije. Een onwelkome gast. In het café van den heer H. te v.m. Besoijen geraakte een der bezoekers, de L., slaags met den eigenaar. De twist liep over het betalen der con sumptie. Toen de herbergierster de politie wilde opbellen werd zij door deL. tegengehouden De marechaussée maakte tegen den onwelkomen bezoeker procesverbaal op. Overplaatsing. De maréchausrée Borgo van de bri gade Waalwijk wordt overgeplaatst naar Willemstad en de ma:échausséa Broers van Willemstad naar hier. Ongeval. J. D. alhier viel onlangs van z'n fi its, had wel veel pijn, doch kon zich toch nog op z'n fiets huiswaarts begeven. Na rust gehouden te hebben, kon hij zich toch niet bewegen en achtte de ontboden geneesheer overbrenging naar 't St. Nicolaas—ziekenhuis nooüiig voor nader onderzoek. Een Röntgen—foto bracht aan 't licht, dat de man z'n heupbeen had gebroken. Aangereden. Gisterenavond werd de 78 jarige Tr. in de St. Antoniusstraat alhier door een onbekende wielrijder aange reden. De fietser, men meent te weten iemand uit Kaatsheuvel, bekommerde zich niet over zijn slachtoffer, stapte weer op zijn fiets en1ietden78 jarige midden op de straat liggen. Door omwonenden werd de oude man daarna naar zijn woning gebracht. Gelukkig bleek dat zijn verwondingen aan hoofd en borst niet ernstig waren. Door Dr. Langemeljer werd dhr. Tr. verbonden. De Economische Crisis. Een Bisschoppelijk schrijven. In het Zondag jl. in de parochie kerken van ons bisdom afgekondigde schrijven verordent Mgr. Diepen, dat van 22 tot 24 Oct. in geheel het bis dom een triduum zal worden gehouden, teneinde de vredesgedachie af te smeeken. Verder verordent de bisschop, dat in elke parochie een crisiscomité moet worden opgericht tot inzameling en verstrekking van aalmoezen en lteide- gaven in allerlei vorm voor de nood lijdende armen en werkloozen. Deze comité's zullen werkzaam blijven zoo lang de nood dit vereisent. Btj de samenstelling zullen vooral betrokken worden de besturen en leden der plaatselijke Kath. liefdadigheidsinstel lingen, stands- en vakorganisaties en jeugdverenigingen. De uiikeeringen aan de armen zullen in den regei in natura geschieden, zoo noodig ook door geldelijken onder stand. Verder zuilen de comiié's zich bezig houden met het verschaffen van ontwikkeling of ontspanning aan werk loozen. In het herderlijk schrijven worden de geloovigen aangespoord tot beoe fening der liefdadigheid tegenover de in nood verkeerende medemenschen. Waterstaatswerken als werkver schaffing. Te Tilburg is de provinciale com- m ssie voor de uitvoering van water staatswerken als werkverschaffing ge ïnstalleerd. Mr. Dr. Vonk de Both, burgemeester van Tilburg hield de installatierede, waarin hij de noodzakelijkheid van samenwerking tusschen waterschaps besturen en overheid in het licht stelde. De gemeenten moeten zoeken naar ob jecten voor werkverschaifi ng vooraldoor 't tot stand brengen van groote econo mische werken. Als werkkring voor de commissie noemde spr. het zoeken van werkverschaifi ig en het verleenen van hare bemiddeling voor de ver krijging van subsidiën. Vooral op dit laatste legde hij den nadruk. De re— geeringen ook het Rijksbureau voor ontwatering zijn tot medewerking bereid. De waterschappen moeten overtuigd zijn, dat zij voor werken waarmede de werkverschaffing wordt bevorderd niet meer de volle 100'/o moeten betalen. Het woord werd nog gevoerd door de heeren M. Krijgsman, den Bosch, J. v. Aken. Zevenbergen en Ir. Ksügers, Tilburg. Het bestuur der commissie werd alsvoigt samengesteldMr. Dr. Vonk de Both, voorz. Ir. K ügers, vice- voorzIr. Jacobs, Oudenbosch, secr. Wij gelooven dat er op dit gebied heel wat werk in Noordbrabant zal zijn te vinden, ook in onze streek Openstelling brug over de Bergsche Maas. De minister van waterstaat brengt ter kennis, dat de nieuwe brug over de Bergsche Maas, te Keizersveer, op Zaterdag 31 October, te 13.30 uur, voor het verkeer zal worden open gesteld en dat in verband daarmede de veerdienst over de Bergsche Maas, te Keizersveer, wordt opgeheven na afvaart van de veerboot, die te 13,15 uur op voorgemelden datum van de zuidelijke veerhaven te Keizersveer vertrekt. DRUNEN, Het poliiie-diploma van „St. Michaëi" werd op 20 October te Den Bosch behaald door den heer M. v. d. Ven, alhier. DRUNEN. Zondagmiddag, toen de sluitboomen van den overweg gesloten waren voor de trein van 2 uur uit de richting Waalwijk, kwam de motor rijder dhr.J.Greve uit Waalwijkin voile vaart uit Drunen aanrijden Waarschijn lijk doordat hij even werd afgeleid, reed hij tegen den sluitboom, die ge heel ontzet werd en kwam daarna met zijn motor op de spoorbaan te recht. De heer Q. kon zelf opstaan, terwijl de toegeschoten hulp den mo tor nog juist voor de trein passeerde, wist te verwijderen. De motorrijder had eenige verwondingen aan het hoofd, doch kon per fiets zijn woning bereiken. De motor werd ernstig be schadigd. Door een opzichter der Ned Spoor wegen werd procesverbaal opgemaakt. Door Mgr. Diepen Bisschop van 's Bosch is benoemd tot Kerkmeester in de parochiekerk St. Lambertus, de heer A. Pelders. Op Zortdag 25 Oct. a.s. zal na' de Hoogmis in de zaal der Jongens- Congregatie een vergadering worden gehouden van de leden der R K. Werkliedenvereeniging, waarbij levens de diploma's aan het comiié van H L. worden uitgereikt door den geestelijken adviseur. Spreker is de Heer Hoogers. VLIJMEN. Vrijdagavond hield de coöperatieve stoomzuivelfabriek haar algemeene ledenvergadering in 't café Hub. Boom-de Vaan. Ongeveer half acht opende de voorzitter de Edel- achtb, heer G. R. v. d. Ven de ver gadering met den chr. groet. Bij de bestuursverkiezing werd H. v. d. Lee herkozen. Gekozen werd in plaats van J. van Laarhoven aftr. A. Boom In de vacature M. H. Boom ont staan wegens overlijden, werd gekozen N van Bokhoven. Inplaats van het aftr. lid H. van Halder van den Raad van toezicht en die volgens de statuten niet meer herkiesbaar kan worden gesteld beveelt het bestuur aan, weike aanbe veling volgens de statuten moet ge schieden J. Mommersteeg Cz. en M. Mommersteeg Cz. Gekozen wordt M. Mommersteeg Cz. Alle gekozenen nemen hun benoeming aan. Het ver zoek van de stierenvereeniging Vlijmen en Haarsteeg om een subsidie wordt op voorstel van het bestuur afgewezen Bij de inschrijving voor het rijden van melk werd ingeschreven door Corn. Couwenberg voor f 2.25 en door Fr. van Weert voor f 2.00, aan den laagsten inschrijver werd gegund. Hierna sluiting. Veeverzekering St Cunera. Maan dagavond hield de veeverzekering St. Cunera haar algemeene jaarvergadering in 't café Hub. Boom-de Vaan De waarnemend voorzitter J. v. d. Llden- hout opende de vergadering. De reke- ning en verantwoording van den penningmeester sloot met een batig saldo v. jaar f 1099,94. Inkomsten f 2594,21, uitgaven f 2511,92. Batig saldo 1931 f 1173,23, De contributie wordt vastgesteld op 1 °/0. Voor de commissie voor het nazien der reke ning werden benoemd J. Kivits en Godefridus Kivits. Bij de bestuursver kiezing waren aftredend Wijk Dorp, M. Kievits, Wijk Heistraat Fr. de Laat en Wijk Wolput Corn, van Heivoort. Allen werden herkozen en verklaarden hun benoeming aan te nemen. Als voorzitter werd gekozen J. v. d. Uden- hout, ontstaan in de vacature M. H. Boom wegens overlijden. In de vacature J v. d. Udenhout werd gekozen Hendr. Kuijs. De schifting van vee zal plaats hebben in alle wijken op 29 Oct. a.s. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). De afdeeling Sprang van den Ned. Christel. Fabritks- en Transport arbeidersbond hoopt op Dinsdag 27 October a.s. eene openbare vergade ring te houden in de zaal van den Chr. Volksbond Ais spreker is hier voor een hoofdbestuurlid van boven- genoemden bond uitgenoodigd. Op uitnoodiging van de Chr. Oranjevereeniging „Het Drievoudig Snoer" hoopt op Donderdag 29 Oct. a s. in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier als spreker op te treden Ds. J. C Hagen In deze bijeenkomst hoopt Ds. J. Fokkema een openingswoord te spreken. Naar wij vernemen is de heer W. Timmermans benoemd tot secre taris—penningmeester van het comité voor het organiseeren van kinderspe len alhier, in de plaats van dhr. J Ruiter. De A. R. Kiesvereenfging alhier kwam j.l Maandagavond in de zaai van den Chr. Volksbond in aigemeene vergadering bijeen. De vergadering was slecht bezocht. Na opening door den voorzitter den heer G. J. v. Willigenburg, heet hij de aanwezigen welkom op de eerste vergadering in deze winter periode. 't Spijt spr. ten zeerste dat het getal leden zoo klein isal is de agenda niet zoo belangrijk het is toch noodzakelijk bijeen te komen. Wij leven in een zeer moeilijken tijd, zegt spr. De ellende die over de wereld voert is zeer grootniet minder groot is ook de afval van God die zich ook openbaart in het staatkundig leven; meer en meer wordt opgestaan tegen het gezag. Daarom is het voor onze vereeniging zoo noodig In den komen den winter onze beginselen te be spreken en te besfudeeren. Hij hoopt dat allen in deze tijden speciaal zul» len toonen A. R. te zijn, Na de notulen doet de Voorzitter enkele mededeelingen van huishou delijken aard, waarna enkele ingeko men stukken worden afgehandeld. Het aftredende bestuurslid voor onze vereeniging in de Chr. Volksbond, dhr. v. Willigenburg, werd bij accla matie herkozen. Tot afgevaardigde naar de jaarvergadering en tot lid in de commissie tot het nazien der boeken van den penningmeester van den Chr. Volksbond werd benoemd A. M. Genuït. Tot afgevaardigde naar de jaarver- gaderirg van den Kamerkïeskring werd benoemd de heer J. J. Daimaijer. Bij de rondvraag deelde het be- stuurslid de heer J. Ruiter mede we gens vertrek als lid der vereeniging te moeten bedanken. De voorzitter spreekt namens de vereeniging enkele woorden van dank tot dhr. Ruiter, voor het vele dat hij voor onze vereeniging heeft gedaan, waarna de 2e voorzitter met dankge bed de vergadering sluit. CAPELLE. Nadat Zaterdag, 10 October 1.1, op het terrein aan de Willem van Gentsvaart de eerste ron de van den door de voetbalvereeniging „Excelsior" georganiseerden seriewed strijd was gespeeld, hadden j.l. Zater dagmiddag de eindwedstrijden, waaraan deelnamen B.V.V, Besoyen, Sparta, Vrijhoeve Capelle, Wilhelmina, Wijk en Neerlandia, Kaatsheuvel, plaats. Deze wedstrijden stonden onder leiding van den heer P, J. v. Drongelen te Vrijhoeve.Capelle. De uitslag der dezen middag ge speelde wedstrijden was als volgt: Sparta B.V.V.,3 -1, Wilhelmina Neerlandia, 5-0, zoodat in de demi finale om den eersten en den tweeden prijs gespeeld werd door Sparta en Wilhelmina, welke wedstrijd met 1—0 gewonnen werd door Wilhelmina, die daardoor in het bezit kwam van den eersten prijs, terwijl Sparta den twee den prijs behaalde. B.V.V. won den derden en Neerlandia den vierden prijs. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen in het café van mej, weduwe A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart door den secretaris onzer voetbalver- eeni ing, den heer M. Mesch, roet een toepasselijk woord aan de winnen de vereenigingen uitgereikt. Ds. D. J. v. d. Graaf, te Ede heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. te Capelle bedankt. Het eerste elftal der voetbalver eeniging „Excelsior" speelde j 1. Zon- dagmiddag voor de eerste klasse B.V.B tegen Wilhelmina IV uit 's Hertogen bosch. Stand 0-0. Het tweede elftal speelde voor de lie klasse tegen Kaatsheuvelsche boys II en verloor met 3—2. CAPELLE. Onze vroegere dorps genoot, de heer G. Vos Gzrs,, thans haltechef te Dijkerhoek (Ov.), die a.s Donderdag 22 dezer zijn 25 jarig dienstjubileum bij de Ned Spoorwegen hoopt te vieren, kwam 22 October 1906 als arbeider bij de Ned. Spoor wegen in functie en werd toen gesta tioneerd te Capelle-NieuWevaart. In deze zelfde functie was hij later werk zaam te Geertruidenberg, vanwaar hij als arbeider—telegrafist overgeplaatst werd naar Berchem bij Oss, welke standplaats hij later weer verwisselde met Kaatsheuvel Capelle, waar hij tal van jaren is werkzaam geweest. Na jsijn bevordering tot baltechef werd hij overgeplaatst naar Dijkerhoek. Bij de talrijke gelukwenschen. die de jubilaris a.s Donderdag ongetwijfeld in ont vangst zal mogen nemen, voegen wij ook gaarne de onze en we hopen dat hij nog vele jaren in het belang der Ned. Spoorwegen en van het reizend publiek mag werkzaam zijn. Vergadering van stemgerechligde ingelanden van het waierschap ten Westen van de Vrijhoevensche vaart, op Dinsdag 10 November 1931, des nam. half drie uur in het Café van ^den heer L. F. van Dongen te Capelle. Onderwerpen van Behandeling: 1. Benoeming van een Voorzitter van het Dagelijksch Bestuur ter voorziening in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer J. van der Hoeven en bij eventueele benoeming van een lid van het Dagelijksch Bestuur tot Voorzitter, verkiezing van een lid van het Dagelijksch Bestuur. CAPELLE Onder voorzitterschap van den heer W. Strijbis van Den Haag, kwam de Bondsraad uit den Ned. Bond van Chr. Fabrieks» en Transportarbei ders Maandag ie Utrecht tn vergade ring bijeen. In zijn openingswoord wees de Voorzitter op den groei van den bond. De eerste 9 maanden des jaars wer den 3.600 nieuwe leden ingeschreven, waardoor het ledental tot bijna 17.000 is gestegen. Naast het verblijdend ver, schijnsei van den bloei van den bond staat echter ais een schaduw de crisis die vele bedrijven heeft getroffen. Mede dientengevolge moest jn de eers»e 9 maanden dezes jaars ruim t 649 000 uit de werkloozenkas worden uiige keerd. Spr. stond vervolgens eenigszins uitvoerig stil bij de onderscheidene acties, waarbij de bond op dit oogen- biik betrokken is, o.a. het cor fPct in de cartonindusirie, de staking aan sommige steenfabrieken, de aanstaande contracilooze periode in de Rotter— damsche haven. Aan de orde was daarna het H B voorstel om tot aan stelling van nog een districtsbestuurder over te gaan, alsmede de vaststelling van de standplaats van dezen bestuur der. Ter toelichting merkte de Voor- zitter op dat de groei van den laatsten lijd eigenlijk de aanstelling van 2 oL3 bestuurders zou rechtvaardigen. Het H B. wil echter op dit oogen- blik slechts een aanstellen, terwijl het gaarne gemachtigd zou worden, mocht de groet blijven aanhouden, tot aan. stelling van een tweeden bestuurder over te gaan. De bestuurder die ihans zal worden aangesteld, zal ais stand plaats Zwolle worden aangewezen Ej hebben zich 50 sollicitanten aangemeld. Het H.B stelt (hans voor den plaatse- Hik bestuurder te Eindhoven C. v. d. Wal te benoemen tot Districtsbestuur der te Zwolle, terwijl het de plaats van den heer van der Wal zou willen vervullen door aanstelling van den heer K. Boer, gemeenteraadslid te Hoog kerk Na eenige discussie werd het voorstel van het Hoofdbestuur aange nomen. De Voorzitter lichtte hierna het tweede punt der agenda „Districtge— wijze samenstelling van den Bondsraad" toe. Dit voorstel werd daarop met algemeene stemmen aanvaard. De vergadering werd door den 2en voor zitter dhr. H. Spoelstra op de gebrul- kelijke wijze gesloten. Bovengenoemde bond heeft in de Langstraat afdeelingen te Waalwijk, Sprang, 's Gravemoer, 's Grevelduin—Capelle en Dussen. De arbeider M. N. werkzaam bij A. v. W, smederij te Vrijhoeve.Capelle kreeg bloedvergiftiging aan zijn hand. Geneeskundige hulp werd ingeroepen Door onzen oud-dorpsgenoot G. Verhagen, wachtmeester der Mare- Grooiestraat 207 WAALWIJK. 13 November Is de laatste dag. Bij ons van 65 ct. nu 35 ct. Gummiboorden 25 ct, Overhemden, Zelfbinders, Dassen, Handschoenen enz. enz. In alle afdeelingen koopjes. Ook onze Confectie voor Heeren en Jongens moet weg. chausséc te Steenbergen werden de daders van den inbraak met diefstal in de Coöp.—Vlasfabriek te Steen bergen gepleegd, te Rotterdam ge arresteerd en na confrontatie ter plaatse naar Breda overgebracht. Zondag 25 Oct. a.s. hoopt in de Geref Kerk des voor-en namiddags op te treden een candidaat uit Niezijl. De postduivenvereniging „Nog Sneller" hieid Maandagavond etn leden vergadering in de vergaderzaal in de Korte Nieuwstraat onder leiding van den voorzitter den heer C. v. d. Schans. De boeken en bescheiden van den penningmeester werden onderzocht en tn orde bevonden. Nadat de punten van huisho,udelijken aatfl behandeld waren, vereenigden zich de aanwezigen aan een gemeenschappelijken maaltijd. Naar we vernemen, is bij C. B, aan de Hooge Zandschel het wasch- goed van de bleek weggehaald Van de(n) dader(s) lot heden geen sportn WASPIK. Het optreden van den heer Henri 't Sas uit Brussel in de concert- zaai van den heer H. van lersel is een schitterend succes geweest. Reeds aanstonds bij de humoristische Inlei ding bleek, dat de verwachtingen, die van den begaafden kunstenaar werden gekoesterd ten volte werden beantwoord. Als declamator, zanger en musicus heeft de heer 't Sas den toehoorders een genotvolle avond gebracht, zoodat veler wensch is den heer 't Sas nog meermalen in deze gemeente te zien optreden. De plannen voor het houden eener winkelweek nemen vastere vor men aan. Reeds hebben zich 36 win keliers opgegevence aanstaande week zat een vergadering worden gehouden, waarin een en ander nader zal worden geregeld. RAAMSDONK. Zondag jl. had te Raamsdonk de plechtige vaandelwijding plaats van de R.K. Werkliedenvereeniging „St. Bavo". Na des morgens deelgenomen te hebben aan de algemeene H. Com munie, kwamen des namiddags tegen 2 uur de leden bijeen in het St. Lee- gebouw om in vereeniging met hare zustervereenigingen uit Geertruiden berg. Mariapolder, Made en Raams- donksveer gezamenlijk naar de kerk te trekken, waar na het Lof het vaandel door den Z.Eerw. heer Pastoor L van Heeswijk gewijd werd. Hierna hield de Z Et rw. heer Pastoor de vaandel rede. De gewijde spreker schetste de beteekenis van het nieuwe vaandel en spoorde verder de leden- krachtig aan om immer trouw te blijven aan dit prachtige vaandel. Na deze plechtig heid werd uit volle borst gezongen het lied „Aan U, o Koning der Eeuwen". Thans werd de stoet opgesteld en trok met ontplooide vanen en banieren door Raamsdonks straten, begeleid door de Harmonie „St. Bavo" van Raamsdonk en de Fantare van Maria polder, die om beurten hare opwek kende marschen deden hooren. Na den optocht had in het St. Leo- gebouw een groote propaganda-ver gadering plaats, waar de heer J. Hen driks, ambtenaar van den Bosschen Dioc. Werkliedenbond te Tilburg als spreker optrad met het onderwerp „de groote strijd in onze dagen". De vergadering was druk bezocht. Het groote applaus, onder en na deze ge houden rede, bewees dat de woorden van de heer Hendriks bij de talrijke leden ingang hadden gevonden en kon de Voorzitter, dan ook gerust zijnen grooten dank aan den spreker, namens allen brengen. Ter afwisseling werden door de harmonie eenige muziek nummers uitgevoerd. Dat soortgelijke propagandadagen in dezen tijd nuttig en gewenscht zijn valt niet te ontkennen, waarom wij ze niet genoeg kunnen aanbevelen. RAAMSDONKSVEER. Voor koste- looze inenting en herinenting zal in deze gemeente gelegenheid zijn op Woensdag 21 October a.s. en wel te Raamsdonksveer in het Gemeentehuis om 2'/a uur n.m. en Raamsdonk(dorp) in een lokaal van het voormalig ge meentehuis om 4 uur n.m. De uitslag van de jl. Zaterdag gehouden verloting in hotel Koppel- paarden der Rij vereeniging „Juliana", is als volgt: Ie prijs no. 8 6. 2e pr. no 885, 3e pr. 439, 4e pr 900, 5e pr. 560, 6e pr 625, 7e pr. 879. 8e pr. 771, 9e pr. 860 10e pr. 908, 11e pr. 133, 12e pr. 267, 13e pr. 79, 14e pr. 461, 15e pr. 210, 16e pr. 739, 17e pr. 16, 18e pr. 527, 19e pr. 977, 20a pr. 469, 21e pr. 668 en 22e pr. 320. GEERTRUIDENBERG. Voor de Evangelisatie „Eben Haezer" in de Koningsstraat te Raamsdonksveer hoopt Zondag as des voormiddags 9 30 en des namiddags 2 uur voor te gaan de heer van der Kolf uit Dubbeldam. Vrijdag jl. had alhier ten ge- meentehuize de* inschrijving plaats voor het afbreken van 't voormalig militair gebouw in de Koestraat. imwmm

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5