GEORGE BANCROFT „DE MACHTIGE" I Zaterdag en Zondag LUXOR-BIOSCOOP. Xr. ffö. Woensdag 28 Oct. '31. 54e Jfg. PROVINCIAAL NIEUWS. VERVOLG Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag, 30 October 1931, des namid dags 7 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Van A. J. de Kort, J. A. Leijiens. A, W. van Oudheusden en S F. van Wees, Mededeeling aanneming hunner benoeming tot lid der commissie van toezicht op het correspondentschap der arbeidsbemiddeling. b. Van de Gedeputeerde Staten, 1. Goedkeuring raadsbesluit van 28 Augustus 1931 tot wijziging der be grooting 1931, 2. Goedkeuring raadsbesluit van 2 October. 1931 tot het verstrekken eener hypothecaire leening groot f 31 500 aan de N.V. „Hollandia" alhier. c. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Adviezen der Veieeniging van Nederlandsche Ge- meenten, 's Gravenhage. 1. Rapport betrt ff *nde gehouden kasopntming en conti óle gemeente ontvanger over het 3e kwartaal 1931. 2, Proces—verbaal van kasopneming bij den gemeente—ontvanger op 12 October 1931. d. Van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, alhier. Verslag over 1930. e. Van den Directeur der Rijks Vak- Schooi, alhier. Verslag der school over 1930 f. Van den Gewesfelijken Raad uit SD.A.P. en N.V.V. In Noord Brabant. Resolutie betreffende de werkloos heidsbestrijding, aangenomen op de demonstratieve vergadering, gehouden Ie Tilburg op 27 September 1931. Van P. J. M. Sweens, alhier. Verzoek toekenning eervol onislag als gemeentegeneesheer en schoolars. 2. Benoeming van een secretaris. 3. Alsvoor van een ambtenaar van den burgelijken stand. 4 Alsvoor van een lid der commis sie tot wering van schoolverzuim (vacature M. A J van Liempt). 5. Aisvoor van een lid der commis sie van toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonderwijs (vacature M. A. van Liempt). 5 Alsvoor van een lid van het Hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenieraad (vac M. A. J. van Liempi). 7. Voorstel tot wijziging der hypo- Iheekbankverordening. 8. Voorstel tot aanwijzing der takken van dienst, bedoeld in de artikelen 122 en 252 der gemeentewet en tot wijziging der betreffende beheers verordeningen. 9. Goedkeuring begrootingen der burgerlijke armbesturen voor 1932. 10 Vaststelling van a. een verorde olng betreffende de klasse—indeeling voor de personeele belasting en b. een verordening op de htffiog en op de Invordering van opcenten op de hoofd, som dezer belasting, (aangehouden in de vergadering van 2 October 1931). 11. Vaststelling gemeente en be drljlsbegrootingen voor 1932. 12. Reclame straatbelasting. Pracadvtes punt 7. herziening te onderwerpen, hetgeen ons na de verschillende daarin reeds aangebrachte wijzigingen gewenscht voorkwam. Wijzigingen in het in de verordening neergelegde systeem zijn evenwel verder niet aangebracht. Ingevolge de bepalingen der gewij zigde gemeentewet, moeten raadsbe sluiten tot het utt/eenen van gelden voortaan aan de goedkeuring van Ged Slaten worden onderworpen, terwijl bovendien is voorgeschreven, dat be- sluiten, tot het uitieenen van geiden moeten worden genomen door den raad. Deze bepalingen kwamen voor de jongste wjjziging niet in de gemeente wet voor. Op grond der nieuwe bepalingen zonden wij aan genoemd College ter goedkeuring de in 1925 vastgestelde En in 1928 en 1929 gewijzigde „Ver ordening op het verstrekken van geld leeningen onder hypothecair verband j-n de uitgifte van woningen In huur koop door de gemeentelijke hypo theekbank". Wij ontvingen daarop een schrijven van Ged. Staten d.d 14 Oct. 93i, G. Nr 343. Ilie Afd., hetwelk er 'nzage ligt. Naar aanleiding hier in bieden wij U thans bedoelde ^ordening opnieuw ter vaststelling aan, nadat daarin de door Ged. Staten bracht8Ch,e wIJzig,ngen zRn aan8e— Over 't verieenen van hypotheken nioet dus voortaan door Uwen Raad Worden beslist, evenals over 't geven van woningen in huurkoop. Dit laatste heelt ook voorheen plaats gehad. In de desbetn ffende raadsbesluiten a" worden verwezen naar de bepa len der verordening. sok» de 8e,e8enbeid hebben wij nnt üe!naakt om de verordening overigens aan een technische Frae-advies punt 8. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant berichten ons bij circulaire van 30 September 19J1G. nr. 244, Ilie Afdeeling, dat, in verband met de gewijzigde gemeentewet krachtens het bepaalde onder 11-d van het Kon. Besluit van 8 September I93l, S nr 395, de bepalingen der gehandhaafde begrootings-, rekenings- en boekhoud- voorschrilten betreffende de zgn. ge- meentebedrijven alleen van toepasing zijn, voor zoover debetrokken takken van dienst zijn aangewezen op den voet van art. 252, eerste lid, der ge meentewet. Deze aanwijzing betreft die takken van dienst, .waarvoor afzonderlijke begrootingen en rekeningen mogen worden opgemaakt. Slechts wanneer deze aanwijzing formeel heeft plaats gehad, mogen deze afzonderlijke begrootingen en rekeningen worden opgemaakt, zoodat het gewenscht is, dat die, aanwijzing zoo spoedig mogelijk plaats vindt, waarbij dan tevens een >gn. beheers- verordening moet worden vastgesteld. Omdat binnen zeer korten tijd nieuwe voorschriften van de Kroon zijn te verwachten, geven Ged. Staten in overweging de oude beheersverorde- ningen, gewijzigd voor zooveel noodig in verband met de nieuwe bepalingen der gemeentewet, van toepassing te verklaren op de ingevolge art. 252 aan te wijzen bedrijven Aangezien de gewijzigde gemeente wet 15 April 1931 reeds in werking is getreden, verzoeken Ged. Staten aan de raadsbesluiten tot aanwijzing der bedrijven en tot toepasselijk ver klaring der beheersverordeningen, terugwerkende kracht te verieenen vanaf genoemden datum. Het betreft hier dus slechts een vo rziening van administratieven aard, welke de gemeenten hebben te treffen. De eenige in het ontwerp-besluit voorgestelde wijziging van beteekenis jetreft een regeling omtrent af- en overschrijvingen of de bedrijfsbegroo- tingen, waarvoor geen goedkeuring door Ged. Staten noodig is Een zoodanige regeling moet in de verordening zijn opgenomen. Een ont werp besluit ligt met het schrijven van Gedeputeerde Staten ter inzage. Benoeming Secretaris. Op de agenda der gemeenteraads vergadering komt voor: Benoeming secretaris. Zooals bekend geacht mag worden werd indertijd besloten geen oproeping voor deze functie te doen. De voordracht van B. en W, luidt lo. J. van Mierlo. 2o. Th Bakkers. De heer J van Mierio, is op 't oogenbiikgemeente-ontvanger en eerste ambtenaar ter secretarie en heeft ge durende ongeveer een jaar wijlen den heer van Liempt, ais secretaris ver vangen. De heer Th. Bakkers Is Chef boekhouder der centrale administratie der bedrijven. Het zou voorts in de bedoeling liggen een reorganisatie van het admi nistratief personeel tot stand te brengen, waardoor een ambtenaar zal worden uitgespaard. Wie kent hem niet??? In zijn geweldige film ZINGEND SPREKEND MUSICEEREND. Waalwijkiche I/sclub, De Waalwpsche IJsclub heeft haar seizoen op eenigsztns ongelukkige wijze ingezeteen vergadering met 13 aanwezige aandeelhouders. De jaar- lijksche vergadering moest feitelijk waf meer naar den Ijstijd verschoven kunnen worden, misschien zou er dan meer belangstelling voor te wekken zijn. De Voorzitter, de heer Norb. van Loon, constateerde In zijn openings woord dat de aandeelhouders der ver- eeniging reeds de allures van elk rechtgeaard aandeelhouder hebben overgenomen, nl om niet op de ver gaderingen der vennootschap te ver schijnen. De aanwezigen werden door tem verwelkomd. De notulen werden hierna door den Secretaris, den heer A. van Hilst Jr., voorgelezen; de vergadering had hterop geen aanmerkingen te maken. De Secretaris las vervolgens zijn i jaarverslag, waaruit bleek dat door het ijverige werken van het bestuur het aantal aandeelhouders gestegen is van 87 op 91, welk aantal zeker reden tot voldoening geeft. Het aantal besiuurs leden werd uitgebreid van 7 tot 1! de formatie van het bestuur onderging verder eenige verandering doordat de heeren W Eibers en A. Verwiel zich niet meer voor de actieve functies konden beschikbaar stellen, in hur, plaats werden gekozen de heeren Norb. van Loon tot Voorzitter, en J, W. van Heesbeen tot Penningmeester. Over het vorige Ijsseizoen kon het verslag niet zeer optimistisch luiden, slechts enkele dagen kon de baan voor h t publiek worder opengesteld. De kaden zijn versterkt, waardoor het waterverlies weer zeer is verminderd; toch blijft het noodig de dijken door loopend na te zien. Overgegaan werd tot de plaatsing van een Norton-pomp, waardoor men nfet langer afhankelijk is van den waterstand in de haven, en men voortdurend water op de baan kan houden. üe Voorzitter sprak een dankwoord tot den secretaris voor diens keurig verslag, waaruit blijkt dat door de vereeniging in het afgeioopen jaar heel wat is ondernomenspr. hoopt dat deze verbeteringen in het komende seizoen hunnutzullen kunnen afwerpen Hierna werd fi tantieel verslag uit gebracht door den penningmeester, den heer J. W. van Heesbeen. Deze memoreerde dat het afgeioopen jaar belangrijke uilgaven heeft gevorderd vooral door het plaatsen der pomp— installatie. Deze heeft nog geen wer kelijken dienst gedaan, maar bij de proefnemingen heelt ze zeer goed vol daan. De enkele ijsdagen die de vorige winter heeft opgeleverd hebben nog een bate van f250,— in de kas ge bracht. De totale inkomsten die f405 08 bedroegen, bleven met f 722 97 beneden de uitgaven die f1128 05 beliepen. Het kasbedrag is door dit nadeellg raldo verminderd van f 1200 36 tot f 537.59, van welk bediag I 500 op de bank moet gestort blijven als zeker- neid voor de betaling van delandbuur. De boeken en bescheiden werden door de heeren J. van Delft en Greve in orde bevonden. Ouder dankzegging werd de penning meester voor zijn beheer gedechargeerd. De aftredende bestuursleden,de heeren P. Kalis en A. van Hilst Jr., werden hierna met algemeene stemmen herkozen. De Voorzitter deed hierna enkeie mededeelingen omtrent den fi lancieeln toestand der vereeniging, die op het oogenblik niet schitterend is. De oor zaak hiervan is dat niet op de vaste jaartyksche inkomsten kan worden ge rekend. De aandeelhouders betalen slechts een3 voor 10 jaren, zoodat overige inkomsten alleen binnenkomen wanneer de baan kan worden open gesteld. Vooral omdat er zoo spoedig mogelijk geld in kas moet komen, er is nog slechts een klein bedrag waar over beschikt kan worden, 'wil het bestuur daarom voorstellen te trachten vaste contrlbueerende leden te krijgen, zoodat hierdoor op jaarlijks terug keerende inkomsten kan worden ge rekend, waaruit de gewone jaarlijksche onkosten kunnen worden bestreden Het bestuur is van meening dat de prijs van dit lidmaatschap f l moet bedragen, teneinde het eenigszins attractief te maken. Over dit voorstel ontstond eenige discussie waaruit bleek dat de meenin gen verdeeld waren, en dat sommigen de zaak liever gewoon zouden laten rusten, daar het afgeioopen seizoen heeft bewezen dat de jaarlijksche kosten van ongeveer f250.— reeds kunnen worden bestreden uit de in komsten van slechts enkele ijsdagen, waarop men toch zeker ieder jaar wei kan rekenen. Men was van meening dat de vereeniging van de voorgestelde maatregel slechts financieel nadeel zou hebben, daar nu voor een 1 Dec genomen seizoenskaart f 1.25 betaald moet worden. Ten slotte werd het bestuursvoorstel aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Er worden dus vanaf heden lidmaat schapskaarten uitgegeven a f 1.—voor kinderen beneden 14 jaar 50 een» deze moeten genomen worden vóó' 1 December. De na dezen datum genomen seizoenskaarten blijden f2 50 kosten en de dagkaarten 10 50. Na de rondvraag, waarbtj slechts enkele aanwezigen om inlichtingen vroegen, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten met een dank woord tot de opgekomen aandeel houders, en met de hoop op een goed ouderwetsch ijsseizoen. Operettevereentglng „Tavenu' Betreffende de a.s. opvoeringen der opera „Nelly" door bovengenoemde vereeniging vernemen wij nog dat de begeleiding toevertrouwd is aan het gunstig bekende Bossche Symphonie- orkest, dat voor deze gelegenheid met een bezetting van 25 personen naar Waalwijk komt. Het werk, dat speelt ten tijde van Napoleon, zal verder worden opge. voerd in de origineele kleederdracht van die dagen, terwijl voor deze ge legenheid geheel nieuwe decors ver vaardigd worden. Tavenu ontziet dus noch kosten noch moeiten om het den liefhebbers van muziek,zang en tooneelzoo aangenaam mogelijk te maken. Wij stellen ons voor in een der volgende nummers een kort overzicht te geven van dit werk. Gymnasuekvereen. Kracht en Vlugheid. A s. Zaterdagmiddag worden onder de aspiranten van K en V. te v.m. Besoijen gymnastltkwedstiijden gehou den, waarvoor een 25—tal mooie piij zen beschikbaar zijn gesteld door de K en V.ieden (wet een bewijs van de goede verstandhouding tusschen leden en junioren). 38 aspiranten nemen aan deze wedstrijden deel, welke zullen aanvangen ten had vier. Er wordt ge werkt aan brug. rek en ringen. Het belooft een prettige middag voor de jongens. Etectrische storing. Maandagavond ten ongeveer 11 '/a uur ging aan de Oostzijde onzer ge meente vanaf Markt naar Puistraat plotseling 't tlectrisch licht uit. Direct werd de fout door de directie onder zocht en bleek er een storing in den kabel nabij de Putstraat. Men is met kracht aan den arbeid getogen, maar eerst Dinsdagmiddag kwam men ge reed. Vooral op fabrieken en kantoren bracht deze storing nogal ongerief. R.K W.G. V. üumesajdetling. De Bondsdag door de WGV geor gantseerd schijnt wtl succes gehad te hebben. Sinds dien datum is het leden tai der vereeniging voortdurend ge stegen, zoodat dit thans de 100 reeds bereikt heeft. Er zijn twee cuisussei. voor adsptranten. Thans komen ook de dames aan de beurt In de be stuursvergadertng van Maandag ts besloten, gezien de zeer gioote belang stelling die hiervoor bestaat, dtrec met 2 cursussen te beginnen nl. voor de leeftijden van 1216 jaar en boven 16 jaar. üe oefenavond werd gtsiela op Woensdagavond, door hel bestuur der K. HbS ts biervoor het pracntlge modern ingerichte gymnastieklokaal dezer school welwillend afgestaan. Tot leidster ts aangesteld M<j W. Verhoeven, leerarts tymnasiiek MO. te Den Bosch. Volgende wetkzalnog een vergadering worden gehouden waar een en ander dtfi.dtitf zal wor den geregeld, terwfll dan Woensdag 11 November met de oefeningen be gonnen wordt. Aanrijding. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur had aan het Laageinde alhier een botsing plaats die wonder boven wonder zon der persoonlijke ongelukken is afge loopen. De heer K. reed met zijn bestelauto tegen een handwagen die langs den weg stond en beladen was met steigerpalen. Een der steigei palen drong door de voorruit en ging vlak langs den bestuurder. Zou deze zijn getroffen, dan zou wellicht erger zijn gebeurd Nu kwam de bestuurder er met enkele lichte verwondingen af, die door de podtie werden verbonden. De wagen werd beschadigd. Loterijvereen. Gezeihg Samenzijn Bovengenoemde vereeniging hield 11 Zondag hare jaarvergadering, waarin verslag werd uitgebracht door secretaris en penningmeester. De aftredende be stuursleden werden allen wederom herbenoemd. Besloten werd de feest- vergadering te houden op Maandag 2 November a.s. Bij de gehouden rondvraag werd besloten te trachten nog enkele leden aan te werven en deze zonder inleggeld aan te nemen Hierna sloot de voorzitter onder dank zegging de vergadering. Personen die interesse hebben om lid te worden van deze loterijvereeni ging kunnen zich aanmelden bij den heer J. Kletx, Westeinde 45, Waalwijk Miltvuur. Het paard van den heer N v. d. W alhier werd dood in den stal ge vonden. De veearts constateerde milt vuur het dier werd onder politie toezicht verbrand. Schadepostje. Een paard van F. v. d Br. viel dood toen het voor den wagen stond Het vleesch werd voor de consumptie goedgekeurd. Rijwiel ontvreemd. In de Stationsstraat werd Zaterdag avond een rijwiel ontvreemd. Het komt den laatsten tijd meer voor dat men rijwielen onbeheerd laat staan of zelfs vergeet. Wees op uw hoede. Lederfabriek Olsterwijk. Blijkens S'crt. No 207 is de mini sterieele verklaring van geen bezwaar erleend op de gewijzigde statuten van de N V. Lederfabriek Oisterwfik te Osterwijk. Het maatschappelijk kapi taal bedraagt f 1 millloen, verdeeld in 1000 aandeelen, elk groot f 1000, die alle zijn geplaalst en volgestort. De malaise in de schoenindustrie. Naar wij vernemen is bij de N.V. van der Sanden s Stcomschoenfabriek te Veldhoven aan 80 arbeiders ontslag aangezegd. Opening brug Kelzersveer. Progiamma van de te houden feestelijkheden bij de opening der brug over de Bergsche Maas bij Keizersveer op Zaterdag 31 Oct. 1931. 12.45—1 uur. Aankomst van de boot met Minister van Waterstaat en ge- noodigden aan het steiger bij de papierfabriek te Dussen. Begroeting door den burgemeester van Dussen. Zang van schoolkinderen. 1 uur. Wandeling van den Minister c.s. over den afrit ten behoeve der papierfabriek naar het Noordelijk landhoofd l.i5-i.30 uur. Openingsrede door den Minister. 1 30—2 uur De Minister wandelt over de brug naar het Zuidelijk land. hoofd en stelt zich daar op om de optocht te laten passeeren. 2 uur. De Minister wandelt langs het Westelijk rijwielpad in Zuidelijke richting, steekt den rijweg over en gaat vervolgens, over weg naar voet- veer, weder terug naar zijn schip. 2.45 uur. Afvaart Minister. 2.45 uur De optocht keert terug over de brug naar Hank. Zoodra de duisternis invalt wordt de brug met vloedlicht verlicht. 7 uur. Concert door de fanfares van Dussen en Hank. 8 30 uur. Pauze met film. 10.30 uur. Vuurwerk. DRUNEN. In de zaal der Meisjes congregatie werd Maandagavond een vergadering gehouden tol oprichting «an een crisis-comi Ungc oodigd waren door den ZeeiEerw heer Pastoor Goosens de voorzitters en secreta rissen der vereeniglngen Wn Gele Kruis, R. K Weikliedenvereeniging, Jongen Boerenstand, St. Elizabeths— ereenigtng en het Kerkbestuur. De ZeerEerw. heer P stoor opende de bijeenkomst en zette het doel van het crisis-comi uiteen Er werd een dtfi itief bestuur gekozen, dat weke lijks zal vergaderen en er aisvoigt unzietMevrouw Schreurs Cant» rs Presidente, C van Dal. Secie»arls, M. van Halder. H. M mpen. W. v. d. Wiel, |os. v. Kessei, Joh. Pijnenborg, A Pelders, C. G van Huilen. Jos. Pijnenborg, A. v. o. Wiel, v. Esch en Me j M. Veldman. Z^eiEeiw. heer Pastoor Goosens Geestelijk adviseur. Verder werd besloten een collecte te houden om het comt voor de noodlge middelen te voorzien. Dit comt moet meer beschouwd worden als aanvulling bij de inkomsten uit anderen steun tn het armbestuur zal b ijven handelen zooals voorheen. Toch werd het gewenscht geacht inlichtingen te krijgen van het Burger, lijk Armbestuur, daar samenwerken wel gewenscht is. Besloten werd nog ook een comi uit te zoeken In den WolBhoek en Heide, zoodat men dan overal op de hoogte is. Ook andersdenkenden zullen voor ondersteuning in aanmetkii g komen. Met Ds v. d. Vlugt zal worden ge confereerd. Volgende maand zal wederom een vergadering gehouden worden. Zondagnamiddag werd op het terrein van de voetbalclub „De Sporters' een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de „Zwaluwen" en bovengenoemde club. waarbij een der spelers van „de Sporters" kwam te vallen en zij been brak Dr. van Seters uit Drui.en was spoedig ter plaatse en vei bond het slachti ff;r. den speler P. Hetdrlks. Hij werd daarna per auto thuis gebracht. Bovengenoemde vereenigingen heeft besloten binnenkort een liefdadig heidswedstrijd te spelen voor het dekken der onkosten. Ornrede dit een mooie daad is, hopen wij, dat vele belangstellenden dezen wedstrijd zullen bijwonen. De orde der „Broeders van O. L. Vrouw O bevlekt Ontvangen" en den „H. Franctscus van Assië* alhier, staat tn het teeken van loenemenden bloei Bij de laatste retraite heeft een lid de eeuwige gelofie afgelegd en een de tijdelijke, iwee leden werden gekleed, terwijl er nog vier postulanten zijn. Er is dan ook werk in overvloed voor allen, niet alleen in eigen huis voor de afdeeling oude mannen en de afdeeling kostheeren le en 2e klas, doch ook daarbuiten In de belendende groots gebouwen der bloeiende jongens congregate. Wetens plaatsgebrek ismen moe'en overgaan tot het bouwen van een nieuw klooster, dat reeds onder de kap staat en waarvan het maken van een m istiek dak is gegund aan den heer P. v. Dommelen alhier. Het oude kloostergebouw zal voor pension voor heeren worden ingericht, dewijl reeds uw uw nu I

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5