1 KOFA ST. NICOLAAS-BECLAME Bontkragen Mantels en Japonnen KOFA Van 7 November tot 6 December "Wl toegang vrij. Meubelfabriek ee Stoffeerderij K.E.M.1 Fa. Th. van Wijck Marktberichten. Markt KOOPT 'T BIJ WAALWIJK. Vanaf a.s. Zaterdag tot en met 5 December EEN AARDIGE ATTRACTIE VOOR DE JEUGD TOEGANG VRIJ. Grootestraat 183 - Waalwijk MOSTERD AZUNEN TAPELZUREN SLA-OLIËN DEN BOSCH dank iibrlek hiervoor aan het betrokken Ldinstituut neen. dat geloof toch niet. In kan den indruk niet van mij af- ,i,en, dat alle met toezicht op de inzendingen belaste commissies In Ln gefaald hebben. MI. had de [oerammacommtsste de uitzending op Ld van het niet algemeen-zijn niet s ,en toelaten. Bovendien was verder 'controle commissie m I. bevoegd, oln niet te zeggen verplicht, geweest, („middellijke onderbreking van de uizending te verlangen." Tot zoover het stuk. De inzender heeft volkomen gelijk Hel geeft geen pas dat langs den zen der, nog wel bij de verzorging van 'n algemeen programma, reclame wordt - voor een bepaalde schoen voor een bepaald merk. Met gracht moet ik daartegen protesteeren. tn ik hoop dat vele collega's dat even- ils ik hij Minister Reijmer zullen doen, „iet 't minst de federatie. De Vereeniglng van Luistervinken leeft dat direct gedaan, maar dat is niet Wij moeten ons daarbij aan ïlolten. Het is m.i. een onbillijke en ongemotiveerde bevoordeeling. Hoogachtend, Een Schoenfabrikant. Salariskorting. De bespreking over de salariskorting voor het Overheidspersoneel en de Onderwijzers begint in het Parlement in afwijking met vorige jaren, op November a s. Naar aanleiding hiervan laat het jg. Comtié Overheidspersoneel (waar- loe de Bond van Ned. Onderwijzers behoort) aan de Tweede Kamer-dis cussies een congres voorafgaan. Die congres wordt gehouden Zaterdag 3l Ociober 's middags 3 uur te Oen Haag het gebouw voor „Kunsten en Menschappen". Vertegenwoordigers van bevriende ganisaties o. a. van het N.V.V. en Kamerleden zullen het Congres toe keken de hoofdbesturen van de iV.V.bonden zijn uitgenoodigd aan- rijzlg te zijn. Voor het A.C.O P. spre ien Lubertt (Overheidspersoneel) en Posthumus (Bond van Ned Onderw.) Nz afloop wordt een demonstratie ehouden. Voor dit Congres blijkt ook in dit mort belangstelling te bestaan. Degafdeeling .Langstraat" van den ,Bond van Ned. Onderwijzers" vestigt te aandacht op het manifest, uitgege ven door het .Comtié van twaalf het eenheidsfront van Ambtenaren en Bona van Ned. Ond. getiteld De aanslag op de salarissen van Rijkspersoneel en Onderwijzers. Afd. Langstraat Bond van Neder!. Ond. SPORT. w. s. c. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Geld ligt op straat". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De Machtige". Zaterdag 8'/auur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak* Musis Sacrum Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uur, Witte Bioscoop, „Grid ligt op straat". Zondag 6 en 8' u. Luxor Bioscoop, „De Machtige". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop. .De Dooddrljver", „Arrabella het Zigeunermeisje". Waalwijk, 29 Oct. 1931. Varkens f6 h f9.— Fleren 8 10 ct. LAATSTE BERICHTEN. Cara'or in 't Hanze bank faillissement aangehouden. Men seint uit Den Bosch Naar wij vernemen hebben Mr. O M J. Kolfschoten en Mr. Dr. van Leeuwen, curatoren in 't faillissement van de Hanze bank alhier, tegen hun mede—curator de heer H. A Tromp hij de Justitie een aanklacht ingediend wegens verduistering van fondsen. De heer Tromp is aangehouden en ter beschikking van de Justitie ge steld. De vereischte maatregelen tot in beslagname van de fondsen in kwestie zija reeds begonnen. GEMENGD NIEUWS. 1 doode, 6 gewonden. Op de straatweg tusschen Rijsoord en Zwijndrecht had gisterenavond om streeks zeven uur een ernstig auto-on geval plaats De heer L. B. uit Tilburg reed met zijn auto. vergezeld van zijn vriend, den heer J. van B, even eens uit Tilburg huiswaarts. Toen hij een voor hem rijdende auto wttae passeeren geraakte hij in het grint naast de trambaan terzijde van den weg. Hoewel hij met matige snelheid reed, slipte, waardoor hij tegen een boom aan de andere van den weg terecht kwam, doorgleed en over den kop in den sloot viel J. van B. werd zeer ernstig gewond uit den verniel den wagen gehaald door het ijlings toegeschoten publiek Hij werd door een geneesheer uit de buurt verbon. den. L.B kreeg slechts schaafwonden. Dood langs den weg gevonden. Voorbijgangers vonden Woensdag middag te omstreeks zes uur den 35 jarigen landbouwer R. Bok uit Velddriel meteen ernstige hoofdwonde onder Ammerzodtn dood langs den weg. Een eind verder reed zijn paard en wagen, waarmee de man uit He- del was teruggekeerd. Men neemt aan, dat 't paard schichtig is geworden en dat B. van den wagen werd ge slingerd en door een der wielen is gegrepen. Het slachtoffer laat een jeug dige weduwe en vier kinderen achter. Re letjes onder tewerkgesteld en. Te Liessel bij Helmond hebben bij werkverschaffing ernstige relletjes plaats gehad, waarbij door de pol tie rake klappen werden uitgedeeld. De oorzaak van de opstootjes was gele- gen in een ministerieele beslissing, waarbij het aan werkioozen van de werkverschaffing, die de vorige week Vrijdag hadden gestaakt verboden werd weer aan den arbeid te gaan. Den geheelen dag werd er voor de gebouwen van arbeidsbeurs en arm bestuur reeds gedemonstreerd en he denavond gingen de demonstranten er toe over de ruiten te vernielen. Door het optreden der politie, die onder leiding van den commissaris debetoogers herhaaldelijk uit eendreef, nam demonstratie een nog ernstiger karakter aan dan reeds het geval was Ziet onze etalages stoffen handschoenen, ceintuurs, kraagjes en garneering. Voor H e e r e n vindt U bij ons steeds 't nieuwste in PULLO s\ VERS, VESTEN OVERHEM DEN- SJAALS, SOKKEN x ZELFBINDERS, BRE L< A TELS. SOKKENHOU DERS, HAND- SCHOENEN vanaf 198 Let vooral op onzen goeden pasvorm. Onze sorteering is thans compleet Sorteering en prijzen: overtreffen alles. BONTVELLEN vanaf 49 ct. FIRMA CUNEN mag elke kooper die voor f 2 50, f 5.00, f 7,50 of f 10.00 besteedt op onze afdeeling Speelgoederen mede nemen. Door nu reeds te koopen is U met St. Nicolaas GRATIS in het bezit van aardig speelgoed voor uw kinderen. ZIET ONZE AFDEELING SPEELGOEDEREN. 1ste ETAGE. Een drastische verlaging van het salaris, par don: „de. schadevergoeding" der Kamerleden is een lands- en volksbelang en stellig een volks- Nvensch, S. e Al wil ik nu niet alles onderschrij- ven wat deze inzender zegt, over 't ge heel is zeer waar wat hierin gezegd wordt. Mij dunkt bij de a.s. verkiezingen moest aan de candidaten van welke partij ook den eisch gesteld worden, dat zij 2500 moesten beschikbaar stellen voor eventueele werkeloosheids- kassen van 't land of van het district wat zij vertegenwoordigen. Voor vele kamerleden wordt het lidmaatschap toch beschouwd als een lucratief bij baantje. Laat dan de gemeenschap, of de kiezers daarvan indirect ook profi- teeren. Dan wordt dit gedeelte der overdreven inkomsten tenminste pro ductief besteed. Mijn dank. EEN LEZER. Geachte redactie, In Avondblad C. van de N. Rott. Crt. rind ik onderstaand stuk en ik acht iet van zoo algemeen belang, dat ik U verzoek het in uw veelgelezen blad te rillen opnemen. Ik Iaat het hier in extenso volgen: Het besef dringt langzamerhand in vele kringen door, dat er in dezen zeer ernstigen tijd offers ((bracht moeten worden door allen. En dan &nt een voorbeeld te worden gegeven door de iamerleden die in zekeren zin inede-verantwoor- lelijk zijn voor 's lands financiën. Toen de rijksambtenaren de vorige maal geducht besnoeid werden, (min. 18i pet.) wilde de 2e Ka- wr zelfs geen 5 pet. van de „schadevergoeding" offeren. Nu heeft mr. Boon verklaard, dat zijn iractie 5 pet. van de „scnauevergueaiiig- wil Ja- n staan èls van de rijkssalarissen ook 5 pet. af- Jat. 't Is geen breed, liberaal gebaar, dat mr. won maakt. Ook houdt hij angstvallig vast aan iet woord „schadevergoeding", destijds uitgevon» ien ter camouflage van een overeengekomen zeer behoorlijk salaris van 5000 -f le kl. spoorweg- joonnenient -f pensioengerechtigdheid. Want 5(100 -f spoor-abonnement en pensioen is een !a'aris, dat duizenden nimmer bereiken. En het woord „schadevergoeding" is daarom zoo misleidend, omdat niemand der Ka arleden schade lijdt als parlementslid en het zonderling is, dat men zelfs pensioen kan trekken vaneen „schadevergoeding". De groote meerderheid der Kamerleden is door «baantje" er beter van geworden. Eerlijk was !n dit opzicht een Kamerlid-onderwijzer, die het in zijn vroegere betrekking nooit verder zou ge wacht hebben dan 2800, en er rond voor uit ham, dat hij het nog nooit zoo goed had gehad laOOO -f ie kl. spoorwegabomiement -f nonacti- «teitstraktement Din dit salaris van 5000 -f- te rechtvaardigen, jei'd met klem beweerd, dat het lidmaatschap der Hamer „den heelen mensch" elscht. Ditzelfde 5r8ument werd overgenomen om de salarissen Tan wethouders op te voeren. En nu zien we, dat feide functies zelfs vereenigd kunnen worden en JJ*worden waargenomen; dat naast dien „heelen mensch" nog tal van andere betrekkingen worden mvuldKamerlid en burgemeester, Kamerlid en i Jan Gedeputeerde Staten, Kamerlid en vrij ge hielde enz. enz., die ook „den heelen mensch' nee en te vragen. En alsof het nog niet genoeg is, wstaat nog het) schandelijk instituut der nonacti- 'leits-traktementen, dat ook Kamerleden, die zich onaer de „proletariërs" scharen en die nog daar boven pensioen genieten voor een twijfelachtig jetnouderlijk beleid, te zamen reeds een inkomen seett, waarvoor duizenden ambtenaren 40 jaren w®rken moeten. Is er eenig motief waarom de Kamerleden in kleine landje met hun „schadevergoeding" bij- a aai1 spits staan van alle Europeesche parle- J sleden? In het rijke Engeland was het bedrag 1» y dit werd door de regeering met 10 pet. ver- »ÏÏf (*us n*et aan* liet weibeiia8en der leden overgelaten en bedraagt thans door de aardedaling van het ongeveer 3300. Dit be- a.g achten wij voor onze Kamerleden voldoende, Flen het indexcijfer ende bijbetrekkingen. n vermindering der „schadevergoeding" tot dit zou groote moreele beteekenis hebben. De Peil L t °P het „baantje" zou minder stootend zijn ve kregen zeer waarschijnlijk meer Kamerleden jn heter gehalte. Het geschokte vertrouwen in Parlementaire stelsel zou worden hersteld. In o Kamer kwamen minder elementen, die er In hooren. Wel bestond dan de kans, dat er *rj zeIfstandige, karaktervaste personen gekozen ,.e.n' die zich niet zouden krommen onder het 1 Jnjjuk, of, om met mr. Snowden te spreken, ff* zouden bukken voor de vakvereenigings- dJ i en als ware democraten, het belang leed ?ds' het al&emeen belang, volgens de afge- iWT bel°fte zouden stellen boven eenzijdige, on- u«nocratische partijbelangen. belang zijn. Dan is er mogelijk ook weer succes te behalen. Beide vereenigingen spelen dit seizoen voor de eerste maal tegen elkaar en het belooft een span nende wedstrijd te worden. Dat er voor deze ontmoeting groote belangstelling bestaat is te begrijpen, daar elk sport liefhebber deze belangrijke wedstrijd zal willen bijwonen. Aanvang half drie. Ten tweeden male trekt W.S.C. morgen naar Eindhoven, waar nu gespeeld zal worden tegen Eindhoven 3. Hoewel deze ploeg niet tot de sterksten behoort wordt het toch weer oppassen voor de W.S.C.- ers, daar men weet hoe wispelturig de prestaties van een 3de elftal soms kun nen zijn. Wanneer de zwarten 't niet te licht opnemen en hun gewonen vorm be waard hebben, zien we den wedstrijd echter gerust tegemoet. We verwachten dat het ongeslagen record nog gehand haafd zal blijven. Zooals men weet wordt deze wed strijd gespeeld als voorwedstrijd bij EindhovenP. S. V., voor degenen die dezen grooten Eindhovenschen derby wenschen te zien is er gelegenheid met de W.S.C.-bus te reizen, daar deze bus blijft wachten tot het einde van dezen strijd. Een mooie reisgelegenheid dus. Er is in verband hiermede nog tot uiter lijk hedenmiddag 5 uur gelegenheid zich op te geven bij Jacq. Moonen, sigaren- handel. Men haaste zich dus, er zijn nog maar enkele plaatsen beschikbaar. De wedstrijd van het tweede elftal tegen NOAD 4 is uitgesteld; het vierde gaat naar Kaatsheuvel, om daar te spe len tegen de Kaatsheuvelsche Boys 2. Zullen de jongsten zich nu eens her stellen en ons met een overwinning ver rassen? H. E. C, Het is 1.1. Zondag voor H.E.C. weer een slechte dag geweest. Al de elftallen heb ben weder verloren. Vooral de neder laag van 52, welke het eerste elftal op eigen terrein te incasseeren kreeg, viel ons zeer tegen. De geheele wedstrijd door heeft H.E.C. goed gespeeld, doch in de laatste 9 minuten vielen de doel punten, daar toen de achterspeler Ver- hoofstad zoodanig werd geblesseerd dat hij nauwelijks op halve kracht verder kon spelen. Dit was zeer jammer voor H.E.C., daar ze, toen dit voorviel, met 21 voorstond en wij goede hoop had den op den uitslag. Met dat al is het reeds de vierde nederlaag, welke H.E.C. te incasseeren heeft gekregen. Ofschoon onverdiend, nemen zij thans een niet zeer gunstige plaats in op de ranglijst. Doch hier zal nog wel teekening in ko men, daar vreezen we niet voor. Het tweede elftal, dat door omstandigheden niet volledig was, moest voor B.V.V. 4 het onderspit delven met 30. Ook het derde elftal verloor van Bossche Boys 3 met 73. Deze spelers hadden echter een veel beter resultaat verdiend, doch door slecht schieten gingen een paar kansen verloren. A.s. Zondag speelt om 12 uur H.E.C. 3 tegen D.E.S. 2 en om 2 uur speelt H.E.C. 2 tegen R.W.B. 2 Het eerste elftal is vrij van wedstrijd De wedstrijd van H.E.C. 2 staat thans in ieders belangstelling, daar zij R.W.B. 2 te bekampen krijgen, die nog ongeslagen aan den kop van het ranglijstje staan. Indien het H.E.C. 2 ge lukt om de plaatsgenooten te kloppen, ontnemen ze hun twee kostbare punten en krijgen zelf dan weer een kans om te stijgen op de ranglijst. Het kan er nog spannen om 2 uur op het H.E.C.-terrein en wij raden eenieder aan om eens naar de reserves te gaan kijken, daar het wel de moeite zal loo- nen. R. W. B. Men mag het als een verblijdend feit beschouwen dat de belangstelling voor de voetbalsport hier ter plaatse grooter is dan eenige jaren geleden. Ook voor het oude R.W.B. is de belangstelling toe genomen. Er komt meer publiek naar de wedstrijden, doch ook het aantal dona teurs neemt toe, terwijl het ledental bijna 100 bedraagt. Nu is het, wat de publieke belangstelling betreft, vooral de taak van de spelers deze belangstelling zoo mogelijk nog te döen toenemen, als voor naamste factor is een aantrekkelijke wedstrijd. We zijn er van overtuigd dat de spelers zich geheel geven, doch zon der geluk gaat het nu eenmaal niet. We kunnen a.s. Zondag, als F.O.P. uit Oss op bezoek komt, hoogstwaarschijnlijk van een mooien wedstrijd genieten. F.O.P. heeft 1.1. Zondag niet slecht ge speeld en aangezien R.W.B. op Verha gen na (v. Beek speelt weer mee) volle dig is, kunnen we een spannenden wed strijd verwachten. Aanvang half drie, terrein R.W.B. R.W.B. 2 gaat op bezoek bij H.E.C. 2. R.W.B. 3 en 4 spelen weer tegen el kaar, eveneens voor de competitie om 12 uur. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana haar zesden competitiewedstrijd en komt de veree- niging Zaltbommel op bezoek. Zaltbom- mel beschikt over een stevig elftal en dus zal Juliana weer op sterken tegen stand kunnen rekenen. Daar Juliana de competitie op schitterende wijze is aan gevangen, door de vijf gespeelde wed strijden alle in overwinningen om te zetten, vertrouwen wij dat ook Zondag a.s. onze geel-zwarten zich van het be gin tot het einde met volle geestdrift in den strijd zullen werpen, daar alle nog te spelen wedstrijden van het grootste WAALWIJK. 23—30 Oct. 1931. Geboren Johannes Robrecht z.v. J. H. Blok en J. Barel. Johanna M. d.v. A. J. Duquesnoij en M. van Hal. Lambertus S. z.v. G. v. d. Waals en E. v. d. Pluijm. Antonetta d.v. A. v. Zeist en D. Gouda. Marinus A. z.v. P. F. Klerkx en F. G. W. Bee- rens. M: A. C. z.v. A. A. Leijtens en J. G. Ko- nings. Overleden P. Loeff oud 73 jaar echtg. van M. C. van den Houdt. J. J. J. Klerx oud 6 maanden. J. v. Zeist oud 59 jaar echtg. van J. M. Goedhard!. Huwelijksaangiften J. C. Verhagen 28 jaar» en J. P. H. Muskens 24 jaar, heiden alhier. J. P. van Engelen 27 jaar en M. M. van Balkom, 24 jaar, beiden alhier. Huwelijken Geene. Ingekomen C. A. M. Elshout van Loon op zand. H< van Geenen van Eindhoven. J. van Reijen van Bre da. A. M. G. van Riel van Tilburg. B. v. d. Waals van Hoorn. J. L. Lucassen van Losser. K. Zwiers van Oss. C. W. Teunissen van Tiel. F. Hoppenbrouwers van Kleef. 1 Ch. Heuer van Perleberg. Vertrokken P. de Bruljn naar Tilburg. F. P. Borgo haar Willemstad. B„ v. d. Loo naar Heusden. L. J. Krielaars naar Amsterdam. A. M. Brabander naar Berlicum. M. Türk naar Amsterdam. R. Panders en gezin naar Zutphen. J. van Wijck naar Achthuizen. P. L. van Engelen naar Am sterdam. W. Klerx naar Drunen. RAAMSDONK. Van 17 tot en met 23 October 1931. Geboren Martinus z.v. Adrianus L. Blom-Verlee. Cor nells M. z.v. Antonius van Seeters-Verhulst. Maria J. d.v. Marinus Pols-Schouten. Huiber- dina E. d.v. Adrianus J. Buijks-van Strien. Cor nells Ant. z.v. Johannes S. Riool-van Eijl. Huwelijken Adriaan J. Arendse oud 24 jaar en Bastiana Spuijbroek oud 25 jaar. Andries Rondema oud 27 jaar en Willielmina P. Maton oud 24 jaar. Overleden Hendrik P. van Dommelen wedr. van Pa. Zwart oud 80 jaren. Adriana M. G. Snijders oud 10 maanden. Cornells H. van den Hoek echtg. van Wa. van den Nieuwenhuijzen oud 74 jaren. Maria Snijders oud 62 jaren. GEERTRUIDENBERG. Gehuwd Bernardus A. Baars 35 jaar en Catharina M. Renniers 22 jaar. Antonius Merks 24 jaar en Josephina Joorem 18 jaar. Cornelis F. van Strien 25 jaar en Johanna D. Goossens 25 jaar. Geboren Cornelis J. W. z.v. C. W. Krols-Pruijsten. Carolus J. z.v. J. Pruijsten-Baminens. Johannes W. C. z.v. A. Chr. Quirijnen-van Aalst. Johanna d.v. A. Beljaars-Anemaat. Adrianus J. z.v. A. C. van Dongen-van den Biggelaar. Ingekomen: A. Breukels van Breda. - A. C. de Koning van Breda. Petrus Snoeijs en gezin van Princenhage. Maria C. van Eersel van Waspik. P. J. Knaa- pen en gezin van Raamsdonk. Dirkje H. Dal- maijer van Sprang-Capelle. Albertus C: de Ko ning van Breda. Vertrokken Jacoba Th. van der Pluijm naar Dussen. Jo hanna A. van Groesen naar Rotterdam. Pieter- nella J. M. Hansen naar Rotterdam. Hubertus Th. J. van Dijk naar Heerlen. Roelof Kremer naar Borne; Hubertus van der Pluijm naar Laren AGENDA'S. WAALWIJK,

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 11