„De Echo uan het zuiden" Waarschuwing Het Leuen van de Dieren. Het is nu de tijd Biedt zich aan: BUITENMEISJE, Th, Löwenthal ooeoooe— KAATSHEUVEL. A. L. Brehm BUITENLAND. Moskou ziet dreigend oorlogsgevaar. Blijkens bericht uit Moskou heeft het centrale bestuur van de commu nistische partij een^oproep aan het proletariaat gepubliceerd, waarin er op wordt gewezen.dat ondanks de moei lijkheden op de wereldmarkt het Sovjet Russische bedrijfsleven verder wordt uitgebouwd. De industrialisee- ring en coiiecti veering heett getoond, dat het proletariaat tegen alle moei lijkheden is opgewassen. Ook de moeilijkheden bij de doorvoering van het vijijarenplan moeten worden over wonnen. Het dreigende oorlogsgevaar geeft het centrale bestuur der partij aanlei ding alle klachten op te roepen tot versterking van de weerbaarheid van de sovjeuunie. Wenschen voor algemeene en gecon troleerde ontwapening. Naar gemeld wordt uit Brussel heb ben reeds verscheidene gemeenteraden moties voor algemeene en gecontro leerde ontwapening aan het parlement gezonden. Een gelijkwaardige motie, in gediend door de sociaal-democratische leden van den gemeenteraad te Brugge, werd door de katholieken en liberalen verworpen. De meerderheid was van oordeel dat het niet op den weg van een gemeenteraad ligt zich over het ontwapeningsvraagstuk uit te spreken. Anti-Engelsche boycot in Griekenland? In verband met het optreden der En- gelsche autoriteiten op Cyprus, hebben de handelaars gedreigd de Engelsche waren in Griekenland te zullen boycot ten. Het Engelsche gezantschap te Athe ne is onder politiebewaking gesteld. BINNENLAND." Brood uit België naar Roosendaal. Ook fruit en schoenen over de grens. Sedert eenige dagen wordt ook dage lijks via EsschenNispen Belgisch brood naar Roosendaal en omgeving ingevoerd. Aanvankelijk begon men slechts met den invoer van 500 tot 1000 brooden, doch Maandag hadden de on dernemers de risico van een 2500 broo den voor hun rekening genomen. Per grooten vrachtauto werd de voedsel voorraad uit Antwerpen ingevoerd en uitgevent tegen den prijs van 10 cent per brood van 8 ons. Het laat zich be grijpen, dat de vier kooplieden soms in volksbuurten nog handen te kort kwa men en toen zij dan ook tegen een uur of 5 weer terugtrokken naar de rich ting van de Belgische grens, waren de 2500 brooden, op een 100-tal na, van de hand gedaan. Het zijn enkele handelaren uit Es schen, die de onderneming hier ter hand namen. Zij vertrekken des mor gens vroeg naar Antwerpen, waar zij de brooden inladen om deze hier over de gi-ens te verkoopen. Naar zij bewe ren hebben zij te voren de bakkers te Roosendaal voorgesteld het bakken van brood te staken en van hen het brood voor hun klanten te betrekken tegen 8 cent per brood, op welk voor stel de bakkers ingevolge hun be sluit in een spoedeischende vergadering van Zondagavond niet zijn ingegaan. Thans zoeken de Relgische kooplie den te Roosendaal en in de plaatsen der omgeving depóts te stichten voor den verkoop van het brood of zij ne men wei'kloozen, in dienst om met een wagen met het bi-ood te venten. Intusschen vernemen wij, dat het niet alleen bij brood zal blijven, maar dat men uit België ook met wagen vrachten fruit en zelfs schoenen in voert. GEMENGD NIEUWS. Verduistering door een curator der Hanzebank. Omtrent de verduisteringen welke de heer T. ais curator der gefailleerde Hanzebank gepleegd heeft, vernemen wij nog, dat hij een volledige beken, tenis heeft afgelegd. Voor het oogen- blik valt nog niet met zekerheid vast te stellen hoe groot het verduisterde bedrag is, doch het zal minstens f IÜÜ.Ü00 zijn, gelijk reeds eerder ge meld is. Met de opsporing van de verduisterde fondsen is men nog steeds doende. Een der bladen kwam met het be. richt, dat het faillissement van den heer T. zal worden aangevraagd. Wij vernemen, dat dit niet ge schied iswellicht gebeurt dit nog ambtshalve. Intusschen kan worden meegedeeld dat van de zijde van den heer T. vrijwillig afstand is gedaan van alle particuliere bezittingen. Tenslotte kunnen wij nog melden, dat de uiikeering aan crediteuren der Hanzebank, weike in het be in van het volgende jaar zou geschieden, tot een bedrag van 7'/i pCt., onvermin derd tot dit reeds eerder bepaalde percentage zal plaats hebben. Fr. Ct. Botsing tusschen vrachtauto en tram bij Milaan. v 'N tram is te Monza, met een vracht, auto in botsing gekomen, waarin zich 30 recruten bevonden. Van de solda ten, die op weg naar Milaan waren, werden er vier zwaar en 21 minder ernstig gewond. De botsing was zoo hevig, dat de auto naar den tegen. overliggenden straatkant werd geslin gerd. Verdronken. Te Glanerbrug, Zaterdagmiddag èèn uur is opgehaald uit de z g. Spoor, kolk aan de Vijverstraat het lijk van zekeren K. Sedert Zaterdagochtend werd K. ver. mist en daar hij zeer zwaarmoedig was had men al aan een ongeluk gedacht. Dr. Oldeboom, spoedig ter plaats kon slechts den dood constateeren De ongelukkege laat een vrouw en twee kinderen na. Een postauto te Amsterdam ontvoerd en gelicht. Maandagavond is te Amsterdam, ditmaal den tweeden keer in betrek kelijk korten tijd, een postauto gelicht. Te ongeveer kwart over zeven kwam deze auto voor het bijkantoor in de van Eeghenstraat voorrijden, om de brievenbus te lichten. Terwijl de chauf feur-postbeambte deze opende,spron gen plotseling twee mannen op den auto, waarvan de chauffeur den motor had laten d aaien; van het korte oogen blik, dat deze noodig had om den inhoud van de brievenbus over te storten in de postzak en haar weer te sluiten, hebben zij gebruik gemaakt om er met den auto van door te gaan. Onmiddellijk heeft de beambte telefo nisch het politiebureau Overtoom gewaarschuwd en vandaar zijn alle politiebureaux en posthuizen in de stad op de hoogte gesteld met mede. deeling van het nummer van den gestolen auto. Spoedig daarna kwam bericht, dat een postauto onbeheerd stond op den hoek Beethovenstraat en Memmelinckstraat in Zuid. Een voor- bijgangster had twee mannen eruit zien springen, die eik een zak droegen en hen over zien gaan in een luxe auto die onmiddellijk erachter gestopt had, Deze wagen is met groote vaart en met gedoofde lichten weggereden Niemand heeft het nummer kunnen opnemen. De beambte van den post auto verklaarde, dat hij op zijn route langs verschillende bussen die hij reeds gelicht had, door een particuliere auto onophoudelijk gevolgd was. De gestolen postzakken bevatten geen geldswaarde, ten minste niet van beteekenis. Het kan niet meer zijn dan mogelijk in de geposte brieven gesloten is, wat uiteraard weinig voorkomt, omdat dat verboden is Vermoedelijk hebben de bandieten gedacht, dat de postauto, die zij gevolgd hadden, die was, die omstreeks het zelfde uur de zakken met geldswaarden van de bijkantoren komt ophalen om ze naar het hoofdkantoor te brengen. Hun buit zal dus hoogstwaarschijnlijk nihil of zoo goed als nihil zijn en niet in verhouding tot het risico, dat zij met hun brutaal staaltje aangedurfd hebben. De politie begon onmiddellijk in samenwerking met den dienst der posterijen haar onderzoek Gisteravond laat had zij echter nog geen enkel spoor gevonden. Wij herinneren eraan, dat de post- auto's, die geldswaardige stukken ver voeren, steeds met twee man bemapd zijn, den chauffeur en den begeleiden den postbeambte, die de wagen niet verlaten mag. De auto's, die voor het lichten der bussen gebruikt worden, worden echter slechts door één persoon gereden. Door tram overreden en gedood. Hedenmorgen is te Marum-Kruisweg de 95 jarige Siersma, die bij zijn woning de trambaan wilde oversteken, door een tram, komende uit de rich- ting Groningen, overreden en onmid. delijk gedood. Het slachtoffer was doof en heeft de tram niet hooren aankomen. Koloniale Tentoonstelling. Onder de 29 millioen bezoekers van de Koloniale wereldtentoonstel ling te Parijs zijn er heel wat ge- weest, zoo lezen wij, die van al te groote belangstelling voor het tentoon, gestelde blijk hebben gegeven. Er is op groote schaal gestolenl Boeken, kleine siervoorwerpen, zeep sigaretten, borduursels, sandalen, ja zelfs peper. Alles was goede prijs, zelfs de Ankor Wat, de knappe re. productie van den wellicht beroemd- sten tempel in Azië, moest het ont gelden. De kleine beeldjes, in pleister aan de muren aangebracht, zijn op vele plaatsen eenvoudig afgekapt en meegenomen. Een Chinees vermoord. Gisteravond tegen 10 uur heeft een Chinees op den Binnenkant te Amster dam drie revolverschoten op een landgenoot gelost die onmiddellijk dood neerstortte, met drie kogels in zijn halszij hadden vermoedelijk de slagader en de nekwervel getroffen. De dader nam de vlucht. Het geheele geval Is alleen door een paar kinderen gezien, zoodat het zeer moeilijk zal blijken een signalement van den moordenaar te krijgen. Het lijk van den verslagene is per ambu* lance auto van de G G.D. naar het Binnengasthuis overgebracht. Op den doode is een portret gevonden, waarop hij staat met een blanke vrouw in bruidscostuum. Overigens is omtrent de identiteit niets bekend. De politie heeft de kinderen, die van den^oord getuige zQn geweest, op het Warmoesstraat een verhoor De recherche stelde ti nacht een onderzoek In de verschil lende Chineesche logementen in de Bantammerstraten en omgeving. Tot nu toe echter zonder eenig spoor te vinden. Ernstige aanrijding. De 17-jarige mej. N Slotemaker uit Koedijk is gistermiddag op den Hetderschen weg in de gemeente Bergen door een haar achteroprijden den personenauto, vermoedelijk uit Den Helder, overreden en gedood. De auto kwam daardoor met een vrachtauto in botsing, met het gevolg, dat de«personenauto totaal wetd ver nield. De bestuurder is in bewuste, loozen toestand naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De bestuurder van den vrachtauto de heer Vis uit Bergen kreeg inwendige kneuzingen en is naar zijn woning te Bergen gebracht. Een legaat en een gift. Een zeker mijnheer Revel, die in September te Menaggio is overleden, heeft een millioen lire gelegateerd aan Mussolini als „blijk van bewon dering en dankbaarheid en als een eerbiedige hulde". De m nister-pre- sident heeft het legaat verdeeld over verscnillende inrichtingen van maat- schappelijk nut. Zijn vader vermoord. Te Koenigshutte, heeft zich bij de politie een 22-jarige, Johan Plaza, aangemeld, die meedeelde zijn vader te hebben vermoord, inderdaad von den de politieagenten den 53-jarigen vader zwaar gewond. Onderweg naar het ziekenhuis overleed hij. De zoon had zijn vader door twee slagen met een ijzeren staaf neergeslagen. De dader weigert iets mede te deelen over de redenen van zijn daad. Zes militaire vliegtuigen omlaag gestort. Te Beunos Aires zijn Zaterdag zes militaire vliegtuigen bij proefvluchten omlaag gestort. Ue inzittenden werden of gedood of gewond. De vliegtuigen waren vervaardigd bij een pas gestich te Argentijnsche viiegtuigenfabriek in de provincie Cordoba. De ongelukken zijn het gevolg van fouten in de con structie, De regeering heeft direct een nauwkeurig onderzoek bevolen. Drie inbrekers gevat. Maandagnacht 1 uur hoorde de heer J., wonende aan de Hoogstraat te Schiedam, in het pand van de N. V. Papaver s drogisterij aan den Korten Dam, lawaai Hij waarschuwde direct de politie die spoedig verscheen. Er bleken inbrekers te zijn, die de vlucht namen, maar twee van hen werden spoedig gegrepen op een zolder in een pand aan de Overmaasschesteeg, welke achter het pand van de Papaver loopt. Het waren de 33-jarige H T. en de 30-jarige J. K., beiden uit Rotterdam. Bij onderzoek bleek, dat de inbrekers reeds een groot gat in de brandkast hadden geboord, welke staat in het kantoor, gelegen aan de straat- zijde. De brandkast, waarin f 400 lag, was nog niet geopend. De politie heeft een groote collectie inbrekerswerktuigen in beslag genomen. Ten slotte arres teerde een agent van politie nog een derden inbreker, den 27-jarigen J. K., uit Rotterdam, die de vlucht had ge nomen over de daken van belendende panden. Hij werd gegrepen op het platte dak van pand no. 138 aan de Lange Haven. Alle 3 de inbrekers zijn opgesloten in het hoofdbureau van po litie te Schiedam. Overval met berooving. Zaterdagnacht is te Heesch (N.B.) een brutale overval geschied. Zekere P. uit Heesch had in den loop van de vorige week een paard verkocht. Het geld, dat hij daarvoor ontvangen had, droeg hij bij zich, hetgeen den daders blijkbaar bekend is geweest. Omstreeks drie uur 's nachts werd P. in zijn woning door drie personen overvallen en gebonden, waarna de mannen zich van het geld dat de man nog bij zich had, meester maakten. Met medeneming van nog enkele voorwerpen hebben zij de wo ning verlaten. Buren hebben P eerst Zondagmorgen gevonden. Zij hebben hem bevrijd. De politie, die eerst Zondagmiddag met het voorgevallene in kennis werd gesteld, heeft de zaak in onderzoek. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Priestermoord te Bilbao. Te Bilbao zijn twee katholieke pries ters, die des avonds een wandeling deden, door een groep arbeiders, die toevallig voorbijkwamen, aangevallen. Uit ten minste tien revolvers werd op de geestelijken geschoten, die beiden onmiddellijk gedood werden. Tengevolge van deze daad is de op winding onder de bevolking zeer groot. Moordaanslag De politie te Nieuw-Amstel zoekt een Duitscher, zekere A. S., die enkele dagen geleden bij een ruzie G. R. uit Amsterdam bewusteloos zou hebben geslagen en hem daarop in den Amstel zou hebben geworpen. Dit was gezien door een voorbijganger, die er in slaagde R. op het droge te brengen. Beide personen waren werkzaam bij de asphalteering aan den Amsteldijk. Verkeersongevallen. Zondagmiddag is op den Geldrop- weg te Eindhoven het vierjarig meisje L. van Kessel uit de Rogge, straat door de Meierijsche tram over reden. De kleine is naar een zieken huis vervoerd, waar de beide beentjes zijn geamputeerd. Twist tusschen vader en zoon. In de Molenstraat te Delft is Zondag een twist ontstaan ten huize van den 64-jarigen B. J. Met een dolkmes heeft de man zijn zoon in de borst gestoken De getroffene kon zich naar de poli tiepost aan de Haagpoort begeven en is vandaar per politie-auto naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij ter ver pleging is opgtnomen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De vader heeft zichzelf bij de politie gemeld Het mes is in beslag genomen. Oplichting voor f70,000. Zaterdagavond heeft de justitieele dienst van het bureau Witte de Withstraat R'dam aangehouden den 36-jarigen koopman A.O., die werd verdacht van oplichting op groote schaal gepleegd, ten nadeele van een stadsgenoot. De aangehoudene heeft een volle dige bekentenis afgelegd, waaruit a.o, bleek dat hel totaal bedrag, waarvoor was opgelicht, rond f70,UUO groot is. In verband met deze zaak is gister avond aangehouden de 45 jarige koop man A W. te R. en vandaag zijn nog gearresteerd de 46 jarige boekurukker L.H.K. en de 44-jarige kantoorbedien de A.L.B. De oplichtingen geschiedden met be hulp van valschelijk opgemaakte ge rechtelijke stukken in civiele proce dures, welke hangende waren tusschen O. en anderen. De oplichtingen zijn in 1926 begonnen en hebben tot kor ten tijd geleden voortgeduurd. Aan vankelijk waren het bijdragen, van ongeveer f300 later werden de bedra gen, waarvoor werd opgelicht, steeds grooter, totdat het totaal, gelijk ge meld, ongeveer f70.000 bedroeg. Het onderzoek wordt voortgezet. LAATSTE BERICHTEN. Retraite R.K. H.B.S.—H.H.S. Door de leerlingen der R.K. H.B.S.— H.H.S. alhier wordt vanaf 4 tot 8 No vember de j aarlij ksche retraite gehou den, die ditmaal zal geleid worden dooi den WelEerw. Pater Red. Lips uit Den Bosch. Zondagmorgen 8 uur is de plechtige sluiting der retraite, waarbij ook de ouders en bloedverwanten der leerlin gen worden uitgenoodigd. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Kaatsheuvel, 3 Nov. 1931. Mijnheer de Redacteur l Men krijgt soms vreemde dingen te hooren. Zoo b.v. bij de huldiging van kapelaan Hoeks, bij gelegenheid van Z Eerw. Pastoorsbenoeming. Daar komt de heer Joh. Beerens ZEerw. bedanken voor den steun die de Coöperatie van ZEerw. heeft on dervonden met de bemerking: ook al staat de Coöperatie geheel buiten de organisatie. Dat is natuurlijk ook niet zooeen Eerw. adviseur ijvert voor de organi satie en dat is prijzenswaardig, doch om voor iets te ijveren dat geheel buiten de organisatie staat en dat een probaat middei is om onze winkeliers ook parochianen, het bestaan zooveel doenlijk onmogelijk te maken, dat doet geen enkele priester—adviseur. Of de Coöperatie geheel buiten de organisatie staat is 'n tweede vraag. Dat de heer Beerens Ijvert voor de Coöperatie is te begrijpen, daar heeft hij z'n goede redenen voor. EEN WINKELIERTJE. Wil men op de hoogte zijn en blijven der toestanden en gebeurtenissen ln Kaatsheu vel e. o.» dan moet men zich abonneeren op dit blad, dat ALLEEN de uitvoerige raads- verslagen en berichten geelt uit deze plaats. Prijs 10 cent per week. om zich te abonneeren op dit blad En de lijd van lezen breekt weer aan de najaars- en wintertijd staat voor de deur; dan verlangt men meer naar z'n courant dan gedurende de zomer maanden. Men interesseert zich meer voor alles, maar zeker voor gemeen telijke aangelegenheden. En welk biad zet U de zaken van plaats en streek beter en uitgebreider voor dan HET blad voor Waalwijk, de Lang. straat en de wijde omgeving. Men vindt daarin nieuws op elk "gebied' hoofdartikelen, binnen- en buiten! landsch nieuws, gemengde berichten kinderrubriekvooral nieuws ui! eigen plaats, uitvoerige raadsver. slagen enz. enz. Abonneert U dus nu, de prijs is f 1.25; f 1.40 p. p. per kwartaal van onze colporteurs 10 ct. per week DE ADMINISTRATIE. AD VERTENTléN NET R.K. zelfstandig kunnende werken, v. g. g. v. Brieven onder No. der advrt. a. h. Bureau v. d. blad. 47272 Dit is de afbeelding van de EENIGE verpakking van Klaver- blad's Karnemeibzeep„Het Melkmeisje No. 340". N.V. „HET KLAVERBLAD", Haarlem. Beleefd aanbevelend, Muziek- en Radiohandel, Grootestraat 323 Waalwijk. Aan het Bureau van dit blad is de inteekening opengesteld op: geheel opnieuw bewerkt door Dr. W. KOCH. Dit prachtwerk verschijnt in 5 crompres gedrukte deelen, ge bonden in geheel linnen pracht band enz. teeen den prijs van slechts 13.25 per deel plus porto. Het is totaal 2000 blad zijden, 19 x I3ll, c.M. met 318 afbeeldingen. Men teekent In voor alle 5 deelen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, Tan Mijngasontploffing in Schotland. Door een ontploffing in de Bowhiil- mijn bij Lochgelly (Fifeshire, Schotland) werden 10 mijnwerkers gedood. De ochtendploeg was Zaterdag juist uit de mijn gekomen, toen de mannen een ontploffing hoorden, welke in de geheele plaats verwoestingen aanrichtte. Er waren reddingscolonnes samenge steld die naar beneden gingen. Zij na men zes kanarievogels mede teneinde de gesteldheid van de lucht te onder zoeken. Alle vogeltjes stierven onder invloed van de gassen. Niettemin gingen de mannen verder. Na eenen zwaren arbeid van ruim zes uren, moesten zij evenwel terugkeeren, zonder resultaat te hebben. Andere man nen gingen naar beneden. Het is hun na eenige uren van noesten arbeid ge lukt, midden in den nacht door te drin gen tol de plaats des onheils, waar zij tien volkomen verminkte lijken onder 't puin vandaan haalden. Het ongeluk heeft plaats gehad op 600 M. onder den grond. HET MELKMEISJE. Irrternaliónaal-'Nj^^ Gedeponeerd A N /S. /'S.Z h „Zelf kun je er natuurlijk wel tegen je voelt je wei wat «lapper, je bent gauw ver* kouden Maar de kin* deren, met hun geringer weerstandsvermogen, die kun* nen zoo slecht buiten de zon." Neemt een Philips „Ultrasol' in huis. Dan is er volop zon Voor het heele gezin. Dan ia er altijd een zomerzonnetje in huis: 365 dagen in het jaart Loopt U eeni bij ons binnen om de Philipl „Ultrasol" 19 bekijken. Wij genieten er «Ug-ljjlr. vul I

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 8