m j( ECSt KM SET Zilt DES „Klein Parijs" TILBURG. lil of <n fES H. de Bont-v. Huiten "provinciaal nieuws. Dames-, Heeren en Kinderconfectie - PELTERIJEN. - ebogen breed, i wij In co ter slechts ie idhuis innen a kkerij 1- i, E T. everd. jf0,91, Zaterdag 14 Nov. 1931. 54e Jrg. Waalwijk, 13 November 1931. St. Nicolaas-Prijsvraag. Van belang voor onze adverteerders. De tijd van Sinterklaas nadert weer snel. Nog slechts enkele weken en we zullen weer den feestdag van den goedgeefschen Heilige vieren. Wij hebben dit jaar getracht onze abonr.é's een ex ra St. Nxolaas— surprise te verschaffen in den vorm van een prijsvraag, die in onze num mers van Zaterdagen 21 en 28 Nov. zal verschijnen. Aan deze prijsvraag hebben wij prachtige prijzen verbonden Onze prijsvraag is zoodanig ingericht dat de aandacht der lezers getrokken wordt naar de advertentiekolommen zoodat deze in onze beide St Nicolaas- nummers een speciale belangstelling zullen genieten. Onnoodig dus te zeggen dat een advertentie in deze nummers een dubbele publiciteitswaarde heeft Wy raden adverteerders daarom aan van deze prachtige gelegenheid gebruik temaken en hun St.Nicolaas-advertentie tijdig klaar te maken. Nogmaals moeten wli verzoeken ons de annonces vooral TIJDIG te doen toekomen, opdat deze behoorlijk kun nen worden verzorgd. De uitslag van dezen wedstrijd zullen wy daags voor Sl. Nicolaas bekend maken, zoodat dit een aparte verrassing klooft te worden. Collecten. De schaalcollecte in de St. Antonius- kerk heeft f 100 opgebracht. Een collecte der St Elisabeth— vereeniging in de parochiekerk van 0. L. Vrouw gaf het flinke bedrag van f171.60. Par. Crisiscomité Besoijen. Donderdagavond had in de zaal der St. Elisabethsvereeniging een vergade ring plaats tot het oprichten van een parochieel Crisiscomiié. Het comiié is als volgt samengesteld Z.Eerw. heer pastoor Buijs, voorzitter; de heer Q. van Rooyen, vice-voorzitter Mevr. C. v. d. Heijden—van Iersel, secretaresse de heer André v Hilst jr., penningmeester; Mevr. M. Goutière Qroenen, en de heeren F Dalleu, A. Mutsaers, H. Stokwielder en A. Bre- ke/mans, leden. Ter bevordering van het verband lusschen het parochieel en centraal corniié werd besloten ook de afgevaar digden der parochie, Mevr. C G Verwiel en de heer F. Passier, in het comité op te nemen. Begonnen zal worden met een schaal collecte in de kerk van O. L. Vr. Bezoek. De consul der Vereenigde Staten te Rotterdam, mr. Foster, bracht heden een bezoek aan de Timtur—schoen fabrieken en de N V. Chroomleder- fabriek „de Amstel" alhier, welke beide schitterende inrichtingen zijne groote belangstelling hadden. Mr. Foster werd voorgesteld en begeleid door den burgemeester van Waalwyk, C. Mortier. De heer I. C. Mortier, lid der Kamer van Koophandel, Administreerend Kerk voogd der Ned. Herv. Gemeente, voorzitter van 't departement Lang straat van 't Nut van 't Algemeen, bestuurslid der U L O. Schooi, een in de kringen der schoenfabrikanten, aannemers enz. bekend ijzerhandelaar alhier, vertoeft sinds eenige weken in 't Ziekenhuis te 's Bosch, waar hij wegens overspanning verpleegd wordt. Met belangstelling vernemen wij dat bi binnenkort geheel hersteld in den kring zijner familie hoopt terug te keeren. Gouden bruiloft. In dit nummer vinden onze lezers een portret van het echtpaar Massuger- Spoor, dat op Zaterdag 21 November a& zijn goudenbruiioft boopt te vieren. Het yverige buurt—comifé heeft het volgende programma vastgesield. Zaterdag 14 dezer wordt 's middags half drie een kinderfeest georganiseerd Uk aardige versnaperingen. Op Zaterdag 21 November H. Mis om 9 uur; tusschen ongeveer 40 bruidjes met palmtakken rijdt de auto >net gouden paar naar de kerk. Hier worden zij in— en uitgeleid onder een boog van palmtakken. Ook het naderen ter H. Tafel zal onder leiding der Zusters met bijzon dere plechtigheid geschieden. Na de Mis zal onder de eerepoort aan- spvaak gehouden worden door de «inderen Sleenhof en v. Eeten. '2 uur receptie buuricomiié met aanbieding van het cadeau van de ouurtde versiering zal 's avonds acnitterend verlicht worden. Zondag d.a.v. is er feestavond voor buurt en familie Massuger, waarvoor aardige nummers zijn lngesfudee"1. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436 BETERE HEERENKLEEDING Meisjespatronaat Besoijen. Zondag 22 November a.s. om 6 uur zullen de leden van het Meisjespatronaat St. Cecilia te v.m. Besoijen een tooneel- uitvoering geven, getiteld „Het Herde rinnetje van Lourdes", of „De wegen Gods zyn wonderbaar". Tot slot zal een gymnastiekoefening gegeven worden. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij den heer L. Franken, Postagentschap k 50 ct., alsook plaatsbespreking a 10 ct. vanaf Vrijdag 20 November. Waar de uitvoering van verleden jaar zoo prachtig geslaagd is, verwachten wy ook thans weer een drukke opkomst van ouders en meisjes. Er is een zeer aardig tooneelstukje ingestudeerd, dat de be zoekers ongetwijfeld zal boeien, terwijl ook de gymnastiekuitvoering dezen keer iets bijzonders belooft te worden. Wy durven vertrouwen dat vele moeders naar het werk der meisjes zullen gaan kijken, opdat zij zien, welke aangename en nuttige tijdpasseering hun kinderen in het partonaat verschaft wordt. Waalwijksche Biljartbond. Zaterdag 7 Nov. jl. had in het club lokaal van den heer C. A Smolders alhier eene algemeene vergadering plaats tot stichting van eenen Waal- wykschen biljartbond. Besloten werd om gedurende de wintermaanden eene competitie vast te stellen. Er zal ge speeld worden met 6 taliën het eerste 3-tal speelt 100 caramboles, het 2de drietal speelt 75 caramboles, waarvan over de geheele competitie het ge middelde genomen wordt. De oefenings- wedstiijd heeft plaats op 28 Nov. a s. in het calé van den heer Tn. Lommets alhier. De prijsuitreiking heeft plaats in het lokaal van den heer C. A. Smolders. De sluitingswedstrijd heeft plaats bij den heer J. v. d. Mtijs. Ook wordt voor het le drietal en het 2e drietal eene herinneringsmedaille uit gereikt voor dengene, die de hoogste serie heeft gemaakt in zijne {Jartij. Tot bestuur werd gekozen Fr. Slaais, voorzitter, J Reus, secretaris penntngm. Vereenigingen, die nog by den Waal- wykschen bond willen aansluiten, kunnen zich opgeven by den voorzitter of by den Secreiaris van den Bond. KORTESCHIJFSTRAAT 13 Nergens beter! Nergens goedkooper Uitvoering Harmonie St. Jan. .De Overkant Morgen, Zondag- en Maandagavond zal de harmonie „St. |an" haar eerste winter—uitvoering geven in het Pa tronaatsgebouw. De hoofdschotel van het programma is de opvoering van het prachtige tooneelwerk in 3 bedrijven „de O ver kam" door de tooneel—afdeeling der Harmonie. Wy berinneren ons nog de keurige opvoering voor enkele jaren van dit dankbare, spannende tooneelwerk door de vereeniging D. V. S. V. alhier, bezoekers waren toen een en al lof over spel en inhoud. Wij mo?en dus, wat het stuk betreft van een goede keuze spreken, terwyi het bekend is dat „St. Jan" over prima spelers-materiaal beschikt. Het zal daarom beide avonden, naar we ver. wachten niet aan belangstelling ont. breken. De muzikanten van „St. Jan", welke harmonie zich in een steeds stijgende populariteit mag verheugen, zuilen verder den avond met eenige uit gezochte muzieknummers vullen zoo dat er zoowel op tooneel- als op muzikaalgebied te genieten zal zyn. Sarrasanlf Behalve te Breda van 17—19 en te Tilburg van 20—23 komt het beroemde circus Sarrasani met zijn wereld onderneming van 24—26 November in Den Bosch. Bleekgezichten vechten om roodhniden\ Sarrasani, die uit Breda naar Tilburg komt, om ook daar eenige dagen te spe len, heeft ook nu weer een troep echte, Noord-Amerikaansche Indianen, die met het stoomschip Albert Ballin naar Euro pa kwamen. De voorgeschiedenis van het Indianentransport is zeer interes sant. Sarrasani heeft sedert meer dan 20 jaren een Indianen-monopool. Hij is de eenige Europeaan, aan wien de regee ring te Washington toestaat, echte Indi anen, die in U.S.A. als ethnographische kostbaarheden zorgvuldig beschermd worden, over den Atlantischen Oceaan naar Europa te brengen. In ieder geval kost dit monopolie Sarrasani zeer veel moeilijke verplichtingen. Voor iederen Indiaan moet Sarrasani eerst een hooge cautie betalen, verder heen- en terug transport betalen,, vrij woping, goiede kost en last not least goede gage geven. Ditmaal heeft Sarrasani zijn Cow boys direct naar het Indianenterritorium van Oklahoma gestuurd, om den hon derdjarigen hoofdman Black Corn te halen, die in 1929 met zijn krijgers bij Sarrasani was. Black Corn had den pre sident Coolidge, die zijn vacantie in het Indianengebied doorbracht, met trotsch de eeregeschenken getoond, die hij tij dens zijn Sarrasanitijd van den Opper burgemeester van Berlijn, Dresden, Frankfurt am Main en Londen gekregen had. Hij wilde gaarne weer naar zijn vriend Sarrasani komen, maar door in triges van bepaalde concurrenten, ge lukte het, Black Corn van de reis naar Europa terug te houden. Sarrasani's Cowboys trokken dus naar andere In- dianengebieden en kwamen tenslotte na lange moeilijke ritten door sneeuw en storm naar Zuid-Dakota, waar in het gebied Pine-Bidge de jachtgebieden van het opperhoofd White Buffalo liggen, die in 1913 bij Sarrasani was. White Buf falo heeft groote landerijen, een geheel modern ingerichte farm en is heerscher over 1200 roodhuiden. Tegelijkertijd nam hij het besluit met een troep van zijn mannen aan de uitnoodiging van Sarrasani gevolg te geven. Maar ook hy stootte bij de verwerke lijking van zjjn wegreizen op tegenwer king, die men Sarrasani in alle stilte gespannen had. In het bureau voor emi gratie der U.S.A. ontstond een stille, maar zeer heftige en taaie strijd der Bleekgezichten tegen de Boodhuiden. Tenslotte hakte White Buffalo naar ech ten heldenaard den Gordiaanschen knoop door. Hij verklaarde, „als men hem en zijn menschen niet naar Sarra sani lieten reizen, zou hij al zijn bezit tingen en al zyn vee verkoopen en de opbrengst er van zonder mankeeren verdrinken". Deze verklaring had in het alcoholvrije Amerika een sensationeele uitwerking. White Buffalo kon met zyn krijgers, medicijnmannen, dansers, vrou wen en kinderen naar Europa trekken. En zoo kwam Sarrasani aan zijn India nen, die hy nu in alle voorstellingen in een groote Wild-west-pantomime laat optreden. Politiezaken. De Burgemeester van Hillegom geel» belangstellenden in overweging om, alvorens in relatie te treden met Petrus Straathof en Leonardos Straathof, bloemboilenhandelaren, beiden wonen de aan de Beekkade No 7 le Hillegom, by hem inlichtingen in te winnen. Genoemde personen dryven ook handel onder de naam „Bloemenhof" en „la Reine". DRUNEN. Woensdagmiddag voor dames en kinderen en 's avonds voor mannen werd in de groote zaal der Jongenscongregatie door den K.R.O. een radio— fittn gegeven De zaal was zeer goed bezet. De Eerw. heer Kap Wiilems sprak een korte inleiding en riep allen het welkom toe Hij spoorde allen aan zooveel mogelijk lid oi donateur te worden van den Katho Heken Radio Omroep, om dezen finan- tieel te steunen. Vervolgens werd de film vertoond. Wy kregen hierin te zien het werk van Pastoor Perquin en den groei en ontwikkeling van den K.R.O., zoodat in zeer korten tijd het aantal leden steeg tot over de 100 000. Duideiyk werd getoond de strtjd om de K.RO. groot te maken, die beloond werd met het zendtydbesluit van 15 Mei 1930 De fi'm gaf enkele aanduidingen van wat de omroep ons volk dagelijks brengt aan ontwikkeling en bescha ving en een bewijs dat de radio ais het modernste publicatiemiddel naast de pers ook het modernste apostolaat is. Tot slot kunnen we zeggen dat alle toeschouwers zeer voldaan huis waarts keerden. Wy hopen dat hier het ledental spoedig moge groeien. Wy vernemen dat ook 't vleesch minder wordt. Er zijn slagers die het vet spek verkoopen voor 10 cent per pond. Ook de heer P. Versteynen heeft heden zyn slagerQ geopend. Door den Z.Eerw. heer Couwen berg, pastoor te Hatert by Nymegen, is een nieuw klooster gebouwd met annex een patronaat. Dit klooster is een onder—afdeeling van 't Moederhuis tier Eerw. Broeders van O L Vrouw Onb. Ontv. en den H. Franciscus alhier. Hel nieuwe gebouw zal weldra 1 betrokken worden door eenige Eerw. Broeders uit Drunen. Door bakker J. v. Broekhoven alhier is de prijs van het brood met 2 cent verlaagd. Dit is een moot voordeeltje vooral voor de huismoeders van grooie gezinnen, wat goed te pas komt in dezen malaisetyd. Het aanleggen der Centrale Verwarming in net nieuwe klooster gebouw der Eerw. Broeders alhier is gegund aan de firma Gebr. Vincent ie Scniedam. DRUNEN. De eerste schaalcollecte voor de crisis actie in de R. K. Kerk aihier heeft opgebracht ruim f 100. Deze collecte zal in het vervolg ge houden worden op den eersten Zon dag der maand, zoolang dit noodig blijkt. Donderdagnamiddag zagen ar— beiders die in de nabyneid werkten, dat er brand was in het achterste ge deelte van het huis van den land bouwer W. Knlppels. Met vereende krachten wist men het vuur te over meesteren. dank zij den overvloed van water dat zy ter beschikking hadden uit een sloot dte langs het huis ligt. Het gedeelte dat verbrand is werd als waschbok gebruikt. By gebrek aan water zou ook het woonhuis onher— roepeiyk een prooi der vlammen zyn geworden, aangezien dit huis ver Duiten de Kom der gemeente staat. VRIJH.-CAPELLE. In de Ger. Kerk hoopt Zondag 15 November a.s. des voormiddags half tien en des namid dags half drie op te treden cand. van Hateringen. 1 De Ned. Herv. Jongelingsvereeni- ging op Geref. grondslag „Gideon" aan den Loonschendijk houdt Donderdag 26 November a.s. des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk aldaar haar vierde i jaarvergadering onder leiding van Ds. jj. Fokkema van Sprang. Naast het ope ningswoord van den leider en de ge bruikelijke jaarverslagen zullen eenige leden een onderwerp inleiden en te» afwisseling voordrachten en samen spraken ten beste geven. De plaatselijke afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond houdt Vrij dag 20 November des avonds half acht in de vergaderzaal in de Heistraat een algemeene ledenvergadering, onder lei ding van den Voorzitter, den heer Jac. de Jong. De agenda van deze vergade ring is zeer belangrijk. Het fanfarecorps „Sirena" bracht een serenade bij 't bestuurslid den heer A. P. v. d. Hoeven aan den Loonschen dijk, in verband met diens 25-jarig hu welijksfeest. Begrijpelijkerwijze bracht dit in de avonduren in het anders zoo stille dorp veel volk op de been. Tot onderwijzeres aan de Chr. School te Waspik is benoemd mej. A. H. Hajenius te Nijmegen. SPRANG-CAPELLE (voorm. Sprang). A.s. Zondag hoopt in de Geref. Kerk al hier des voormiddags half 10 in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Hagen, terwijl des namiddags half drie hoopt op te treden de heer C. Lugtigheid. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Zondag des voormiddags half tien leesdienst worden gehouden, terwijl des namiddags 2 uur hoopt op te treden Ds. J. Fokkema. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gem. alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Dr. Fokkema uit Sprang. Tot Voorzitter van het Waterschap „Ten Westen van de Vryhoevensche Vaart" is in de vergadering van stem gerechtigde ingelanden benoemd de heer B. v. d. Hoeven. - Tot onderwijzer aan de Chr. School a. d. Loonschendijk is benoemd de heer v. Leeuwen te Goudswaard. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente a. d. Loon schendijk op te treden Ds. Schlemper uit v.m. Besoijen. J.l. Woensdagmiddag werd in de Grootestraat alhier mej. S., die daar per rijwiel was, aangereden door een auto met het noodlottig gevolg dat zy zich onder geneeskundige behandeling van Dr. K. moest stellen. Het biljarttournooi, dat gegeven wordt door de biljartvereeniging V.B.L,., gevestigd bij den heer J. Treffers aan het Bruggetje, is j.l. Zaterdag begonnen. Het 2e vijftal van de biljartvereeniging „Volhouden" uit Sprang opende onder groote belangstelling dit tournooi. De uitslag is: „Volhouden" Sprang, 75 beurten, 145 punten, gemiddeld 1,9. Hoogste serie J. Krol, 9 punten, V.B.C. Vryhoeve-Capelle, 75 beurten, 152 punten, gemiddeld 2. Hoogste serie J. Treffers, 16 punten. Seriespel, A. de Jong, „Volhouden", 19 punten. Barakspel, H. Maaflers, „Vol houden", 82 punten. Het le elftal der voetbalvereeniging „Excelsior" speelt a.s. Zondag een thuis- I wedstrijd tegen B.V.V. 4 uit *s-Bosch, Het 2e elftal speelt te Besoijen tegen R.W.B. 3. Naar men ons mededeelt had de visscher M. B. een dezer dagen het bui tenkansje in het Kanaaltje ruim 200 pond visch te vangen. Wel een bewijs dat er heel wat visch in dit water zit. De postduivenvereen. „Nog snel ler" alhier hield j.l. Dinsdagavond onder leiding van haar Voorzitter, dhr, C. van der Schans in de vergaderzaal in de Korte Nieuwstraat haar eerste jaarver gadering, welke druk bezocht was. Te ruim half 8 opent de Voorzitter deze bij eenkomst en heet de aanwezigen welkom. Hij wijst er verder in zijn openingswoord op dat met voldoening op het eerste jaar van het bestaan der vereeniging mag worden teruggezien. Met enkele leden werd thans een jaar geleden de veree niging opgericht; nadien is het steeds een voorwaarts gaan geweest. Spr. is zeer erkentelijk voor de onderlinge ver standhouding met het bestuur en leden, want deze was best te noemen. Hij spoort allen aan hun beste krachten ook in de toekomst voor de duivensport te willen blijven geven. In het vertrouwen dat de ze vergadering een gezellig en aange naam verloop zou hebben, gaf spreker het woord aan den secretaris, die de notulen der vorige vergadering voorlas, welke werden goedgekeurd. Hierna werd mededeeling gedaan dat de kampioenschappen der vereeniging behaald zijn als volgt: Oude duiven: 1. M. Mesch, 2. L. Ver duin en 3. L. Heurter. Jonge duiven: 1. M. Mesch, 2. T. Groe- neveld en 3. L. Verduin. Oude en jonge duiven, 1. L. Heurter, 2. M. Mesch en 3. C. van der Schans. Deze mededeeling werd door de ver gadering met applaus begroet. Dan kwam aan de orde het punt be stuursverkiezing. De Voorzitter deelt mede dat hy wegens verschillende om standigheden zich genoodzaakt ziet zyn functie neer te leggen en zoodoende voor een herbenoeming niet in aanmer king wenscht te komen. Hy dankt de leden hartelijk voor het vertrouwen al tijd in hem gesteld en spreekt de hoop uit, dat een waardig opvolger zal wor den gekozen. De stemming, hierop vol gende, had tot resultaat dat gekozen werden de heeren M. van Peer, C. Groe- 'neveld, H. Vos, L. Heurter, Jac. Treffers en M. Mesch. Allen namen onder dank zegging voor het vertrouwen in hen ge steld, hunne benoeming aan. Met alge meene stemmen werd daarna tot voor zitter benoemd de heer M. van Peer, welke ook deze functie onder dankzeg ging aanvaardde. De overige functies werden verder als volgt verdeeld: Groe- Peveld, secretaris, Vos, penningmeester, Heurter, 2e secr.-penningm. en Treffers en Mesch commissarissen. Nadat nog eenige punten van onder geschikt belang van huishoudelyken aartf waren besproken, werd deze eerste jaar- lijksche bijeenkomst met een woord van dank tot de aanwezigen beëindigd. Degenen, die lid wenschen te worden van bovengenoemde postduivenvereni ging, kunnen zich hiertoe aanmelden bij een der bestuurslede». RAAMSDONK Tot lid van het Bur- aeriyk Armbestuur is met ingang van I Januari a.s. herbenoemd de heer J. B. Zyimans. RAAMSDONKSVEER. De bekende Kon. Erkende Postduivenvereeniglng „Prinses Juliana" zal hare groote ten toonstelling dit jaar houden op Zater dag 14 en Zondag 15 November a.s. in het clublokaal van Kamp aan den Keizersdljk. Tot Vrydagavond 9 uur kunnen nog inschryvingen plaats heb ben. De prachtige klasse- en eere— pryzen, welke voor deze tentoonstel ling zyn aangekocht, staan ter be zichtiging In het clublokaal. Tevens is aan de tentoonstelling 'n wissel beker verbonden die lwee jaar achter een door denzelfden liefhebber moet gewonnen worden om in eigendom over le gaan In 1-929 is hii gewonnen door B J. Broeders te Made en in 1930 door C. Bruisters te Ginneken. Voor den grootsten inzender is drie gulden beschikbaar gesteld en voor de verstkomende duif I 2.50. Als keur meesters zullen optreden de heeren P J G van Loon uit's Hertogenbosch en M. J Koch uit Roosendaal. We twijfelen er niet aan, gezien de puike kwaliteit vogels, die hier ieder jaar tentoongesteld worden, er komen er elk ;aar circa 300, dat de fxpositie door de veie duiveniiefhebbers uit den omtrek druk bezocht zal worden. Het eerste elftal der Zwalvwen won jl. Zondag van NAO met 3—1 en het tweede elftal van NAC* met 2-0 De volgende wedstrijden worden a.s. Zondag gespeeld De Veersche Brys legen Hercules Waspik, de Veersche Boys 2 tegen de Dussensche Boys Dussen, de Veersche B< ys* tegen Be Raedy* Hank Be Ready1 tegen Wapen van Raamsdonk' en het Wapen van Raamsdonk* tegen Her cules2 Waspik. De Kon. Erk, Harmonie „de Een* Ui ?nd ;J'f\ I

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9