Bel Radio Programma. RECHTZAKEN. hefffi igen op aardappelen, rundvleesch, spek, worst en paarden en verworpen is het amendement—van den Heuvel tot invoering' van een hoogere helfi ig op suiker. De autobus op de spoorlijnen. De directie van de Nederlandsche Sooorwegen heeft een commissie sa mengeteld, bestaande uit de heeren J E ue. inspecteur van het vervoer te Amsterdam E F. baron van Haersolte. inspec.eur van het vervoer teO onin- gen en ir. W. van Houten, afdeelings- chef 1 klasse bij den dienst der txoloitatie te Ucecht, die een onde'. zoek zil instellen of de in F ank'ijk door de spoorwegen in gebruik genu, men groote au obus, zojdanig Inge. ricnt, dat hij zoowel op de spoorwegen als op den gewonen weg kan worden gebruikt, ook in Nederland nuttig zou kunnen worden aangewend ln die gedeelten van het land, waar thans het spoorwegverkeer voornamelijk door lokaallijnen warde bediend. GEMENGD NIEUWS. Een roofoverval die er geen was. Wij hebben melding gemaak van een mislukten roofoverval bij Ooster beek op een bediende der Hevea-fa brieken die door een au omobilist zou zijn aangesproken, met Ie bedoeling hem van zijn geld te berooven Ue bediende wist echter op zijn rijwiel te ontkomen. Men blijkt hier met fantaisie te doen te hebben. Ue automobilist was een handelsreiziger uit Tilburg, die verdwaald was en den bediende den weg vroeg Ueze meende dat het maar een smoesje was en maakte dat hij wegkwam Hij ging toen rondver tellen dat hij overvallen was, waarop boeren gewapend met rieken en hooi vorken de omgeving gingen afzoeken terwijl de politie de wegen afsloot. Eenige boeren h elden den automobi list aan en het kostte hem veel moeite om zich de boeren die hij tenslotte van zijn onschuldige bedoelingen kon overtuigen, van het lijf te houden. Hij heeft zijn weg naar de Hevea- fabrieken vervolgd, daar gewoon zijn zaken gedaan, maar moest zich cv^n later op den avond nog aan een streng verhoor der Oosterb^eKsche en bij zijn thuiskomst oo' ,an de Tilbursche recherche onderwerpen. Spoedig is echter gebleken dat hij niets kwaads in het schild voerde en eenvoudig het slachtoffer was geworden van een erg zenuwachtig en wellicht wat fantastisch kantoorbediende. En dit was nu de mislukte roof overval bij Oosterbeek! Belangrijke arrestatie. Op verzoek van de Ttlburgsche po. litte zijn Zondag te Amsterdam twee Tilburgers aangehouden. H, van K.. wonende v. d. Aastraat en S H wonende Ringbaan Oost, die verdacht werden van het plegen van een groot aantal inbraken te Tilburg geplregd in de laatste paar jaren. Gistermiddag toen beide personen reeds te Tilburg waren opgesloten, heeft de commissa ris van politie met eenige rechercheurs een inval gedaan in hun woningen en daar tal van geldswaardige voorwerpen, sieraden, inbrekerswerktuigen, enz. in beslag genomen. Te Amtterdam, waar de arrestatie aan het station Weesperpoort plaats had, was van K reeds voor f 7000 tffecten afgenomen, welke einde Au gustus ten huize van den heer Way;rs aan de Tel'graafstraat te Tilburg waren gestolen. Vermoedelijk zullen m l de in beslag genomen voorwerpen een twintig inbraken kunnen worden op gehelderd. Beide personen zQn gehuwd. Broedermoord zelfmoord. In de nabijheid Bordeaux ontstond Zaterdagmiddag twist tusschen twee broers over de verdeeling van een stuk grond dat hun bij testament van hun vader was vermaakt. Een der broers greep een revolver en schoot zijn broer neer. Toen hij merkte dat hij hem doodelijk had getroffen, ging hij naar zijn kamer en schoot zich een kogel door het hoofd. Moordaanslag en zelfmoo'd. Zaterdagmiddag plm. 5 uur heeft de 30-jarige koperslager in de Pieter Niewlandstraat te Ams erdam een aan slag gepleegd op zijn 8 jarige vrouw, van wie hij gescheiden leefde en daarna zelfmoord gepleegd. De man was zijn vrouw die hem met zijn beide kinderen had verlaten gaan opzoeken. Toen hij bij de woning zijner familie in de Pieter Niewlandstraat kwam, wilde de vrouw juist de trap afgaan. Zonder iets te zeggen trok de man een revolver en schoot op de vrouw die een schampschot aan het hoofd kreeg Daarna schoot hij zichzelf door het hoofd. De man was direct dood. Bij onderzoek bleek dat de revol ver slechts 2 kogels had bevat, waar uit bleek dat de man die den laa'sten tijd bij zijn ouders in het woonwa genkamp aan den Hemweg woonde zijn vrouw had opgezocht met het voornemen haar en zichzelf van het leven te berooven. De politie heeft het lijk in beslag genomen. De toestand van de vrouw die zich in het ziekenhuis heeft laten verbinden is goed. Oudheidkundige vondsten in Noord Brabant. Het schijnt, dat de gronden in de om leving van het plaatsje Schoor (N.-B) rijk zijn aan oudheidkundige voorwerpen. Dezer dagen werden door gemeentearbeideis diverse oude vond sten gedaan bij het graven. Eerst vond een arbeider een aantal munten, ter grootte van een rijksdaalder. Eenige teekens zijn hiervan nog te ontcijferen, benevens de jaartallen '622 en 1640, terwijl aan de andere zijde een be baarde kop staat afgebeeld. Daarna vond men een mooie zeer oude urn, die nader onderzocht is en van zeer ouden datum moet zijn. Deze is echter eenigzins beschadigd. Auto ongelukken. Twee dooden. Drie zwaargewonden- Maandag heeft in een sterk hellen de straat te Saarb ücken een ernstig auto ongeluk plaats gehad. De bestuur- ber van een met graan geladen vracht, auto raakte het stuur kwijt. De wagen reed de straathelling af en kwam op een groep jonge meisjes in. Een meisje was op slag dood en een ander werd in een beek geslingerd, waarin het verdronk. De wagen kwam toen in een boschje terecht. De chau'feur en de beide inzittenden werden ernstig gewond. De chauffeur is gearresteerd wegens het veroorzaken van dood door schuld. In den nacht Zondag op Maan dag is in de buurt van Lengefeld een autobus uit de stad Meissen op den terugweg naar Annaberg verongelukt. De autobus kwam in aanraking met eenige langs den weg staande boomp jes en sloeg om. Van de dertig inzittenden, je der. van een sportvereeniging uit Meissen, liepen twee beenbreuken op, terwijl de overigen lichtere verwondingen kregen De autobus werd ernstig be schadigd. Nachtelijke strijd. Th. van R vls«cher te Sprang had op 20 Sept. 1931 te Sprang— Capetle Mathijs Blom, 20 jaar wonende te Sprang met een mes gestoken. Verdachte ontkende, stond er althans om te draaien. t Was 's nachts om 12 uur, dat verdachte met de Blommen nog op den dijk stond. Ze waren huurlieden. Er was wat verwijdering ontstaan tusschen partijen vanwege een ver schuldigd bedragje van f 5.—. In het donker stiet de een den andere en verdachte stak M. Blom met een mes j De mishandelde vroeg f 27 50 schade vergoeding Verdachte was niet bereid iets te betalen. HQ had zich verdedigd tegen vader en zoons Blom en had het er te kwaad tegen. Het gezelschap was ten slotte in gevechtstelling den dijk afgerond. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat de Blommen eerst hadden gestoolen vóór verdachte naar een mes greep. Wegens mishandeling luidde de eisch tegen verdachten 2 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. E. van Zlnnlcq Bergmann, pleitte vrijspraak subs cbmen'te. Uitspraak 3 Dec. a s. Verduistering. Het gerechtshof deed in hooger be roep uitspraak in de strahaak tegen Q H. H. reiziger, geboren te Loonop- zand, wonende te Tilburg: Verdachte werd door de Rechtbank te Breda veroordeeld tot netten maan den gevangenisstraf. waarvan drie maanden voorwaardelijk ter zake dat hij op verschillende tijdstippen in het Midvak van 1 Aug. 1930 tot 7 Aug. 1931 te Tdburg, als reiziger in dienst van den grossier in kruideniers waren en aanverwante artikelen A J. Schol en als zoodanig belast met het incasseeren van gelden voor Schol, opzettelijk bedragen in geld tot een totaal bedrag van honderden guldens, welke" toebehoorden aan A. J Schol, zich hjeft toeg« «end Eisch 1 jaar en 3 maanden gevan. g'nisstrafuitspraak 9 maanden ge- vangenisstraf. De stoep op l C. v. d. W. onderwijzeres te Zalt Bommel, had in Den Bosch aan de Mirkt roekeloos en onoordeelkundig een motorvoertuig bestuu'd met het ongelukkige gevolg, dat zij ook nog niet remde, maar van de straat of het trottoir opreed en een ernstig ongeluk veroorzaakte Mrj. Imkensvan den Hout uit Vlijmen werd omvergereden en bekwam zoodanig letsel, dat zij er 3 maanden ongesteld van bleef en nog steeds ziek geweest is. Haar man vraagt f 132.schadevergoeding, doch is ten slotte tevreden met een bedrag van f 50.—. De eisch van het O M luidde f 15 boete en f 50 schadevergoeding aan M j Imkens. Uitspraak volgt nader. CAPELLE. In de vacature van Ds. A. v. Willigen is tot leider der afdeeling van de vereeniging „De macht van het kleine" benoemd de heer J. Verheijden, terwijl als nieuwe collectante is bijge komen Mej. B. Vos. De plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders- bond hield Dinsdagavond een ledenver gadering in de vergaderzaal in de Hei straat, welke druk bezocht was. Te ruim half 8 opent de voorzitter der afdeeling, de heer P. Hommel, de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna hfj de talrijke opgekomenen een hartelijk wel kom toeriep. Spr. wijst dan op der, enormen groei van het ledental, zoowel in de afdeeling als de organisatie in zyn geheel. Dit is een verblijdend teeken in dezen moeilijken tijd; laten we steeds in Godes kracht moedig voorwaarts gaan. Het ledental der afdeeling bedraagt thans 150, terwijl de organisatie in zijn geheel de 17.000 is gepasseerd. Het Chi Nat. Vakverbond telde 1 October j.l. 99.210 leden, zoodat vrijwel aangenomen mag worden dat de Chr. Nat. Vakbewe ging in Nederland op dit oogenblik over de 100.000 is. Zaterdag a.s. zal te Waalwijk een dis- Irictsvergadering worden gehouden van de afdeelingsbesturen uit Noordbrabant, alwaar de Bondssecretaris, de heer A. Stapelkamp van Den Haag als spreker zal optreden. Op deze bijeenkomst za, naast het onderwerp „De principieele en practische taak der afdeelingsbe- stuurders" de verkiezing der Bonds raadsleden worden besproken. Het be stuur onzer afdeeling heeft nu van de ledenvergadering machtiging noodig hoe het a.s. Zaterdag op d: - 'trg!"lering te Waah'ijk heeft te handelen. Namens het afdeelingsbestuur stelt de Voorzitter aan de vergadering voor om den oud-vooi zitter der afdeeling, thans reeds een. drietal jaren lid van den Bondsraad, den heer Jac. Vos, candidaat te stellen. Verschillende leden steunen dit voor stel direct en laten tot uiting komen dat de aftredende de rechte man op de rechte plaats is in den Bondsraad, ie mand die in 't verleden getoond heeft een breeden blik op 't organisatieleven te hebben en altijd getrouw zijn tijd en krachten hiervoor heeft gegeven. Het voorstel wordt daarna met alge- meene stemmen aangenomen. De Voorzitter zegt verheugd over dii besluit te zijn en vraagt of de gekozene de candidatuur aanneemt, waarop dhr. Vos antwoordt, dat hjj, gezien 't vertrou wen der vergadering, dat men nog in hem stelt, geen vrijmoedigheid heeft on. hiervoor te bedanken en neemt onder dankzegging aan de aanwezigen deze candidatuur aan, op welk besluit een daverend applaus volgde. Door den secretaris, den heer P. Wa- gemakers, werden de notulen der vorigt vergadering voorgelezen, welke werden goedgekeurd. Vervolgens wordt mede- deeling gedaan dat bij inkrimping van den werktijd beslist niet langer dan 32 uren mag worden gewerkt om voor uii keering uit de werkloozenkas in aan merking te kunnen komen. Dit geldt ook voor het maken der wachtdagen. De genen die volgens collectief contract 7U procent van het loon bij slapte wordt uitbetaald, zullen in 't vervlg geen uit- keering meer uit de werkloozenkas ont vangen. Getracht zal nog worden om voor deze leden 70 procent van het ta riefloon uit de kas bij te passen. Is het contractloon 23.dan wordt 1.60 uit- de werkloozenkas bijbetaald, bij in krimping van den werktijd en vervolgens 70 procent uitbetaling contractsloon. Verschillende leden stellen vragen ovei de in het leven te roepen werkverschaf fing, waarop echter het bestuur ont kennend moet antwoorden. Sommigen uiten hun misnoegen er over dat het zoo lang duurt eer alles iq kannen eu kruiken is. Aan het afdeelingsbestuur wordt voorgesteld dat het Hoofdbestuur een adres aan den Gemeenteraad richte met het verzoek om aan de werkloozer, een Kerst-gratificatie te verstrekken. Nadat nog verschillende punten van ondergeschikt belang zijn besproken dankt de Voorzitter voor de goede op komst en wekt in een slotwoord de aan wezigen op om toch vooral in deze moeilijke tijden, ook voor ons als ai beiders, uitdragers van het beginsel te zijn en hiervoor pal te staan, om op maatschappelijk terrein medewerkers te wezen aan de uitbreiding van het Chris tendom. Hierna wordt deze bijeenkomst met 't zingen van een Psalmvers en dankgebed door den Voorzitter gesloten. By den laatst gehouden rondgang van de afdeeling Loonschendqk van „De macht van het kleine" werd gecol lecteerd een bedrag van 24.40. Deze afdeeling telt thans 28 leden. Vrijdagavond hield de afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond een ledenvergadering in de vergader zaal in de Heistraat. Door het bestuui werd verslag uitgebracht van de gewes telijke vergaderingen en rekening en verantwoording gedaan over de onkos ten van den feestavond. (Verslag vol gend nummer). Met het oog op de toenemende ver warring zullen, op verzoek van de Ant. Rev. Kiesvereniging „Nederland eu Oranje" alhier een tweetal sprekers een tijdrede houden in de Ger. Kerk te Vrfo- hoeve-Capelle D. V. op Vrqdag 27 Nov. e.k. 's avonds te 7.30 uur. Als eerste spre ker treedt op Mr. E. P. Verkerk, burge meester te Hedel met het onderwerp „Als de crisis aanhoudt". Tweede spre ker is Ds. J. Fokkema, Herv. pred. te Sprang, die zal spreken over: „Des chris- ten's roeping". Niemand verzuime te komen. Toegang vrij. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. zal Zondagmorgen op 't Dorp om half tien en op 't Veer om 2 uur optre den Ds. Bruins van Ommen. Tot onderwijzer aan de Veerschc Chr. M.U.L.O.-school werd benoemd de heer Engelbrechts uit Dedemsvaart. Voor de Kerstfeestviering met de" kinderen der Hervormde Zondagsschool werd alhier bijeengebracht ruim 104 gulden. Ten bate van de Samenwerkende Zendingsvereeniging werd in de collecte zakjes ongeveer 160 gulden verzameld. Bij de gehouden stemming voor 4 gemachtigden van het Kiescollege werd druk gestemd. De aftredenden, de hee ren J. M. de Borst, P. A. van Dongen, C. Heijblom Az. en W. Zijlmans FBz. wer den met algemeene stemmen herkozen. MADE. Door het mannenkoor te dezer plaatse wordt een humoristenwedstrijd uitgeschreven voor solo's en duetten, welke wedstrijd zal plaats hebben op 3 en 10 Januari 1932. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 19 Nov. 1931. In het St. Antonius—gasthuis is aangesteld tot hoofdverpleegster de Eprw. Zuster Ferdlnande. die enkele jaren In Weert d'e taak vervulde. In de bestuursvergadering del Winkeliersvereniging Is benoemd tol voorzitter de heer J. Vos— Klpplng '°l vice—voorzitter de heer A. v. d Pol, A.s Zondagavond geelt de RK Fanfare haar le groot Wintercorceil In 't verenigingslokaal. Bovendien zullen de heeren van Keulen en Fit- derlks een zestal komische nummeii ten beste geven, terwijl de heeren van Helvoort-Schreuder eenige muziek nummers zullen doen hooren. Zaterdag 28 Nov. om 3 uur fll St. Ni colaas de Oud—Heusdeneche poort binnenrijden om zijn jaarUjktcj bezoek te brengen. HQ zal daaibQ vergezeld worden door onze belde fanfares en vervolgens een omga"! door de stad houden. Dinsdagavond geraakte de van den heer Chr. Merkx op den on- bewaakten overweg te Nieuwkuflk M brand we ke echter spoedig door toe gesnelde hnlp geblurcht werd, loodat h"t ongeval met materlêele schade eP- Woensdagavond had In t Wape» van Amsterdam een alg-meene verga dering plaats van Hei Groene Krul» De behandeling van de aeenda had een gewoon verloop, terwijl Dr. A. Oulik tot bestuurslid werd herkozen. Hierna had de vertooning plaat» va» 2 films van het eenheids—genootschap van klndeiherstelllngs en vacantia-"" kolonies, die door de talrijke a»n*. zigen met belangstelling werden gat' geslagen. Jj Gisteravond werd hier de 3 maandelljksche markt *eh°u,dent hoewel het weer niet meewerkte, toch geconstateerd worden, dat re" minder druk was dan de beid® vo gaandeer waren weer veel koop den en als we ons niet vergissen doende koopers. ABONNEERT U OP DIT BLAft ZONDAG 22 NOVEMBER. HILVERSUM 2'JS M. (V.A.R.A.) Lichaamsoefeningen. Esperanto-cursus. Voetbalmededeelingen. Tuinbou"whalf uurtje. Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. Socialistische en dramatische poëzie. Vervolg concert. G. J. Zwertbroek: Zondagmorgentoespraak. Vervolg concert. (A.V.R.O.) Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. Medewerking van Het Avro-Luistervinken- koor, Amsterdam, o.l.v. Jacob Hamel. Film en filmkunst door L. J. Jordaan. Omroep-Orkest. Boekenhalfuur. Middagconcert, Het Residentie-Orkest. Shakes eare-Cyclus, I. Julius Caesar. Gramofoonmuziek. Sportuitslagen Vaz Dias. (V.A.R.A.) Kinderuurtje, de Familie de Boer. (V.P.R.O.) Radio-Volks-universiteit. Drs. W. H. C. Ten- haeff: Parapsychologie en bijbelverklaring. Gramofoonplaten. Kerkdienstuitzending uit het gebouw der Ver. v. Vrijzinnig Hervormden te Beverwijk. Spreker: Ds. C Horreus dc Haas. (A.V.R.O.) Nieuws- en Sportberichten Vaz Dias. Gevarieerd programma. Kovacs Lajos en zijn Orkest, zang, voordrachten. Aansl. met gebouw Diligentia, Den Haag. De Comedian Harmonist zingen. Vervolg gevarieerd programma. Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.l Morgenwijding door J. C. W. v. d. Wiel. (N.C.R.V.l Orgelbespeling door J. C. Elbertsen Jr. Kerkdienst uit het Centraal gebouw voor Chr. Belangen der Vereen, voor Evangelisatie te Nijmegen. Voorganger: Ds. van Selms. Na beëindiging tot 12.15 orgelspel door J. C. Elbertsen Jr. en zang door het zangkoor der Vereen van Jong-Hervormden, Nijmegen. (K.R.O.) KRO-Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. Sociaal-economische voordracht. Pater Dr. G. .Vriimoed O FMHet kapitalisme en wij katholieken. Literair halfuurtje. Middagconcert. Orkest, Zickenhalfuurtje door Pastoor Goossens. (N.C.R V.l Kerkdienst uit de Vrijz. Evang. Kerk te I.eeuwarden. Voorganger Ds. Veldkamp. Na beëindiging tot 7.45 orgelbespeling door H. Overdljk te Leeuwarden. (K R O.l Sociaal-economische voordracht. Mr. Krop man :De beteekenis van Quadragesimo Anno. Voetbaluitslagen R K. Voetbalfederatie. Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 23 NOVEMBER. HILVERSUM 298 M. (A.V.R.O.-, Gramofoonmuziek. Morgenwijding, h ramofeonmnziek. Mevr. Olree-PeereboomSt. Nicolaas-sur- prises. 1 Orgelconcert door P. van Egmond Jr. Arthur Stadler, zang. Het Omroen-orkest o.l.v. Nico Treep. Bij afwisseling gramofoonmuziek. Aansluiting van de Trèves-zaal in het ge bouw van het Ministerie van Waterstaat te Den Haag ter uitzending van de redevoerin gen uit te spreken door H. K. H. Prinses Juliana en Jhr. S. van Citters, resp. als Eere-Voorzitster en Voorzitter van het Na tionaal Crisis-Comité. Gramofoonmuziek. Aansl. met het Café van het Grand Hotel Central, Den Haag; Willy Honsbeek en zijn Kwintet. Kinderuur. Kovacs Lajos en zijn orkest. Zang: John. Rutter. Boekenhalfuur. Het Hollandsch Vocaal Kwartet. Gramofoonmuziek. Hollandsch Vocaal Kwartet. Het Omroep-orkest o.l.v. Albert van Raalte. Vaz Dias. Aansl. Concertgebouw, Amsterdam. Vocaal Concert. Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (N.C.R.V.l Schriftlezing. Morgenconcert. Korte ziekendienst door Ds. Wiersinga. Lezen van Chr. Lectuur. Gramofoonmuziek. Politieberichten. Orgelconcert door Jan Zwart. Gramofoonmuziek. Uitzending voor scholen. Gramofoonmuziek. Ztekenuurtje door Ds. Goslinga. Concert. Verteluurtjc voor jongeren. Cursus Engelsch voor gevorderden. Politieberichten. 8.15 8.30 8.55 9.00 9.30 9.50 10.10 10.50 11.10 12.00 1.00 1.30 2.00 2.30 4.00 4.45 5.00 6.00 6.30 6.45 8.00 8.15 9.30 10.00 11.00 8.30 9 30 9.50 12.00 1.30 2.00 2 30 4.30 5.00 7.45 8.10 8.15 10.40 8.00 10.00 10.i., 10.30 11.00 12.00 2.00 3.00 3.30 4.30 5.30 7.00 7.30 7.50 8.20 8.45 0.00 10.10 11.00 8.00 8.15 10.30 11 00 11.30 12.00 12.30 1 45 200 2.35 4.00 5.00 6.30 7.00 7.30 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau 8 00 Concert door Haarlemsche orkestvereen 9.00 Causerie over Binnenhuiskunst door F d. Heide. 9.30 Vervolg concert. Na afloop Vaz Dias en gramofoonmuziek DINSDAG 24 NOVEMBER. HILVERSUM 298 M. (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Mdrgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Mevrouw Plerson: Mode. 11.00 Solisten-concert. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Bij afwisseling gramofoonmuziek. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Knipcursus voor beginners. 4.00 Hollandsch halfuur. Strijkkwartet. 4.30 Radlo-kinder-koorzang. 5-00 Aansl. Café Moderne, Amsterdam. Jaiz- Symphonle- en Tango Band Havanola Clui 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Vierde halfuur van de R.V.U. 7.00 Cyclus Moderne Fransche Kamermuziek. 7.30 Engelsche les voor gevorderden. 8.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. 8.30 De strafzaak Vlvienne Ware. 9.15 Het Omroep-Orkest. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Omroep-Orkest. Avro-Radio-TooneelGemeubileerde kamen te huur. 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Past. Perquia 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-Trio o.l.v. Piqt Lustenhouwer I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Uitzending van den HJ.R.O. 3.00 Vrouwenunrtje. 4.15 Paedagogische Sonaten-Cyclus; viooljjiatuj. 5.00 Gramöfoonplaten. 5.50 Uitzending van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 0.20 Cursus bedrljfscontrole door P. v. Zwieten. 6.45 Cursus Engelsch door J. F. v. d. Sloot, 7.10 Sociaal-economische voordracht. Dr. L. G. Kortenhorst: Ondernemingswinst en ar beidsloon. 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwartiertjc. 8.00 Aansl. met gebouw Dc Harmonie, Groningen. Uitz. van de opera: Samson en Dallla. 9.30 ^faz Dias. 9.40 Inleidend praatje op den a.s. cursus in naaien, knippen en( hoeden-maken. 11.00 Gramofoonmuziek. WOENSDAG 25 NOVEMBER. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) 6.45 Lichaamsoefeningen. 7.30 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding, (V.A.R.A.! 10.15 Uitzending voor arbeiders ln de Continu bedrijven. Viool, piano, voordracht. 12.00 Vara-seotèt o.l.v-, Is. Evl. Bij afwisseling gramofoonmuziek. 2.15 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 3.00 Piano-recital door Joh. Jong. 3.30 Klndertooneel. Opvoering van: De schat in het Zllvermeer. 4.30 Muziek door de speeldoos van1 Oome Keesje, 4.45 Vraaghalfuurtje door Oom Henk. 5.30 Gramofoonmuziek, 6.45 Henk Brugmans: Het kapitalisme en vut er nan vooraf ging. 7.15 Friedl Dotza en Paul Harden. Zang. 7.30 Toespraak voor de Vereeniging van Vol kenbond en Vrede. 7.45 Vervolg Friedl Dotza en Paul Harden. 8.00 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 8.30 Is Mr. Brown te vcroordeelen? Hoorspel, op te voeren door het Groot Volkstooneel. 9.35 Vaz Dias. 9.45 Vervolg concert. 10.45 Uitz. voor den Alg. Ned. Bondi van Handels- en Kantoorbedienden. Opvoering van: De wederwaardigheden van Wakker en Tropen- duit, door het Vara-Tooneel. II.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (N.C.R.V.) 8.00 Schriftlezing. 8.15 Morgenconcert. 10.00 Zang door het NCRV-Dameskoor. 10.45 Aansl. Vredescongres uitg. van de Christen vrouwen Yolkenbonds Vredes-Actie in het Koloniaal Instituut" fe Amsterdam. - f 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Middagconcert: Het NCRV Dameskoor, viool, cello, piano en harmonium. 2.no Annsl. Vredescongres. 4.00 Concert, alt, viool, plano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Uurtje voor de landbouwers. Spreker: uir. van den Heuvel. 7.00 Spreker: Dr. F. J. Krop: Dc gunstige be richten van reizigers die de Sowiet-Repu- bliek hebben bezocht en de werkelijkheid. 7.30 Politieberichten. 7 45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau. 8 00 Uitzending uit de Congreszaal te Amster dam van een demonstratie van het ueer des Hells, 10.00 Vaz Dias. 10.10 Gramofoonplaten. UIL— I I III——MUI

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6