Sint Nicolaas Cadeaux A. MEIJRING Den Bosch. Voor naar BINNENLAND. SPORT. Zondag 29 November geopend van half twaalf tot 5 uur. avond alhier voor het laatst gezien. De rijkspolitie is met de vermissing in kennis gesteld, maar tot heden zijn ze nog niet opgespoord. Toen zekere M. dezer dagen op zijn rijwiel door de Groote Kerkstraat reed, geraakte het 5—jarig dochtertje van W. uit de Vtsschersteeg dat daar aan het spelen was onder de fi ets. Met een gebroken been werd de kleine opgenomen en naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. Tot leden van de commissie voor steunverleening aan werkloozen zijn in deze gemeente benoemd de heeren j C Schoenmakers, voorzitter en H. I Leijten, secretaris. Leden zijn G C. de Bont, J P Elemans, H Netten, N. A. van Seters en J. B Zijlmans. Zaterdag en Zondag j I. gaf de R K. Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" in het St. Henricusgebouw hare eerste winteruitvoering. Opgevoerd werd het drama in vier bedrijven „Priestereed" of martelaar der plicht, van J. Matthijs. gevolgd door de klucht in één bedrijf „Slechts een pantalon". Beide avonden was de zaal zeer goed bezet en de spelers vervulden allen uitstekend hun rol, zoodat zij dan ook herhaaldelijk met een welverdiend applaus werden beloond. RAAMSDONK. Dinsdag j.l. vierde het R K. Zangkoor zijn Ceciliafeest. Na aS >op van de gezongen H. Mis, die om 9 uur werd opgedragen, be gaven onze zangers zich naar café v. d Pias, waar de dag in gepaste ont spanning op vroolljke wijze werd doorgebracht. De Gem. Zangver. „Excelsior" zal binnenkort weer een uitvoering geven in het St. Leogebouw De datum wordt nog nader bekend gemaakt. De uitslag der voetbalwedstrijden Zondag door de vereenigingen uit deze gemeente gespeeld. Is als volgt: Veersche Boljs—B.F C. 2—3, Wapen van Raamsdonk—Wapen van Oosterhout 0—3, Veersche Boljs—Madesche Boljs 0—3, Zwaluwen I EK C. II 2—2. GEERTRUIDEN8ERG. Maandag 30 November a s. zal door het tooneel- gezelschap N.V. Theater te 's Hage in de groote zaal van Hotel Centraal alhier. Opgevoerd zal worden het blijspel in drie bedrijven „Een knecht van twee meesters". Aanvang kwartier over acht. Zondag en Maandag j I gaf de voerd werd het mooie tooneelspel van G Nielen „Zijn Trots", hetgeen zeer verdienstelijk werd gespeeld. Ook het blijspel „4-0" viel zeer in den smaak van het publiek, hetgeen bleek uit de vele lachsalvo's en het hartelijk applaus dat den spelers ten deel viel. Beide avonden werden druk bezocht en vele werkloozen hebben gebruik gemaakt van de mooie daad door de R.K. Jeugdclub gesteld, om op vertoon Zondag voor de le klasse BVB te Van hun werkloozenkaart gratis toegang te verschaffen. Van St. Nicolaas Is bericht ont vangen dat hij a.s Zondag om twaalf uur een bezoetc zal brengen aan deze gemeente. Onze harmonie „Apolio" zal Hem door de stad bfgeleid< Voor de Evangelisatie der Ned. Herv, Gem. hoopt Zondag a.s. des heer Quirijns, welk pand vorige week nam. half zes voor te gaan Ds Straling ingezet werd op f 6000, is het pand op- uit Oosterhout. gehouden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 28 Nov. 1931. De uitslag van de 6e ronde over het damkampioenschap voor het Land van Heusden en Altena is le kl. Pellekaan De Joode 2—0, Bax—Deurioo afgebroken. 2e kl. Swa- gemakers—Deurloo 1—1, FiltersVos 2-0 en Timmermans—Jonker 0-2. Van de scheepswerf der Firma de Haan en Oerlemans werd met succes te water gelaten het stalen-motorschip „Zwaan", gebouwd voor Belg rekening. De afmetingen rijn lang 42 M breed 6 M. en hol 1 60 M. In dit schip is geplaatst een cotn- prpssorlooze Deutz—Dieselmotor van 35/38 P K. Zondagavond worden in 'i Wa pen van Amsterdam fi m en lichtbeel den vertoond door Jan Andriesen over zijn reis indertijd naar de poolzee tot hulp van de expeditie van Nobile. Ook wordt verfoor d de fi'm „Holland helpt", waarin Sjef van Dongen de hoofdrol speelt. Door B. en W. is verlof gegeven vergadering houden, waarin o.m. de aan de Winkeliersvereeniging tot het Reciteerclub zich zal doen hooren. houden eener gratis—verloting bij RAAMSDONKSVEER. Sinds Zondag Vlegenheid van de Winkelweek van j.l. zijn uit deze gemeente 3 minder- 28 Nov. tot 5 Dec. De vereeniging jarige jongens spoorloos verdwenen, looft 3 geldprijzen uit van f 50 f 25 Vermoedelijk hebben zij de wijk ge- en 15. terwijl reeds toezeggB g werd nomen naar België. Ze zijn Zondag- gedaan van 45 pijjzen van particulieren. I i(0i 95. Zaterdag 28 Nov. '31. 54e Jrg. DERDE BLAD. De nieuwe drankwet goedgekeurd. De Eerste Kamer heeft na scherpe be strijding het wetsontwerp tot regeling van den kleinhandel in alcoholhouden de dranken met 2315 stemmen goed gekeurd. Engelsch-Nederl. tentoonstelling. Naar Reuter uit Londen meldt heeft de Prins van Wales het eerevoorzitter- schap aanvaard van de Engelsch-Ne- derlandsehe tentoonstelling, in 1932 te Amsterdam te houden. Rondeschrijven aan alle Burgemeesters. De minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft een circulaire aan de burgemeesters gezonden, waar in wordt medegedeeld, dat het Natio naal Crisis Comité zich voorstelt, ten einde het noodige contact te verkrij gen met de plaatselijke organisaties, een rondschrijven te richten tot alle burgemeesters. In verband hiermede zegt de minister in zijn circulaire, dat de regeering het zeer zali waardeeren, indien van de zijde der burgemeesters aan het comité volledige medewerking uordt verleend, opdat de werkzaamhe den van het comité een zoo groot mo- lijk resultaat zullen hebben. Nationale crisis-hulp. De leerlingen van het Lyceum te Enschede zullen elke week ieder één icent bijdragen voor het Nationale Cri- isis-Comité. Indien dit voorbeeld alge meen in ons land navolging zou vin den, dan zouden er wekelijks 7890 cen ten van gymnasiasten, 8959 van lyce- jsten en 28,614 van hoogere burger- en handelsscholieren in de kas van het Comité vloeien. Het bedrag zou bij een storting gedurende veertig weken, ver onderstellend, dat er tijdensi de vacan- ties niets wordt bijgedragen, meer dan achtduizend gulden beloopen. En wat beteekent één cent per week voor een leerling van een middelbare school? Verhoogde invoerrechten in Engeland Volgens mededeelingen van den Ilijkslandbouwconsulent ir. B. Gerrit- aen te Londen bevat de Daily Herald een bericht van haar political corres pondent, dat heden in Londen in het IParlement een voorstel zou worden gedaan een invoerrecht van 100 pet te heffen op de navolgende producten f vroege aardappelen, tomaten, kom kommers, sla, asperges, vroege bloem kool (broccolie), doperwten, druiven, kruisbessen, snijbloemen, rozenstrui ken, bollen, enz. (wat het enz. betee kent is nog niet bekend). Invoerrechten in België. Verhoogingen voorgesteld. De minister van Landbouw heeft een wetsontwerp bij de Kamer ingediend waarbij de voor-oorlogsche invoerrech ten op vleesch en boter worden verme nigvuldigd met zeven, de invoerrechten op margarine en tabak met vijf en de invoerrechten op fruit met vier. Voor het nationale crisiscomité. De leerlingen van de Rijks Hoogere Burgerschool te Bergenopzoom zullen ieder per week twee centen afdragen ten behoeve van het crisis-comité. ervan en overdrijft natuurlijk, 't Is echter zeker dat de grootste schreeu wers er het minste aan betalen, daar het meeste wordt opgebracht door de groot-belastingbetalers. Voorts is het mij opgevallen dat in den gemeenteraad grootendeels het woord wordt gevoerd door de rijks ambtenaren, van wie zelfs één die eerst een paar jaren in Waalwijk woont. Waalwijk is een plaats van handel en industrie, en het is niet goed als deze heeren, ook al zijn zij met de bes te bedoelingen bezield, veel invloed krijgen op den gang van zaken. De andere leden dienen wel behoorlijk re serve in acht te nemen, alvorens de politiek dezer heeren te steunen. Ik begrijp dat de heeren er soms het zwij gen toe doen, omdat zij de, leiding der vergadering in competente handen we ten, (een vorige inzender sprak van politieke nonsens toen een der leden de leiding van B. en W. prees; ik vond dit juist wel de meest verstandige pas sage van heel het verslag). Tenslotte een euvel waaraan wel de meeste gemeenteraden lijden, het z.g. „democratisch doen". Deze democratie bestaat dan hierin, dat men als spreek buis fungeert van de opinie der me nigte. Nu verschaft zich de menigte een conclusie steeds op de meest gemakke lijke wijze, d.i. zonder eenige serieuze inlichting of informatie, 't Gevolg is dan ook clat, zeker in financieele kwesties de opinie der menigte meestal kant noch wal raakt. Hier ligt de oor zaak, dat men, nu overal van dit gede- mocratiseer genoeg krijgt, en aller- wege de verstandige daad gaat appre- cieeren. Ik vertrouw, M. de R„ dat ik met mijn schrijven iets heb bijgedragen, tot het verkrijgen van een beter inzicht. Het is in elk geval mijne overtuiging, dat, wanneer de raadsleden voor moei lijke beslissingen komen te staan, waarin zij niet direct een persoonlijk oordeel hebben, liet belang van onze gemeente beter gediend wordt, wanneer men de leiding volgt van B. en W„ dan wanneer men zijn oor laat hangen aan de beweringen van café-politiekers of van den man in de straat. WAALWIJKER. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur, Ofschoon ik niet graag een ingezon den stuk schrijf, meen ik toch nu een en ander op schrift te moeten stellen; het gaat over de Waalwijksche gemeen te-politiek. Het heeft mij verwonderd dat er se dert de laatste begrootingsvergadering [van onzen gemeenteraad niemand is opgekomen tegen de demoraliseerende discussies die daar zijn gevoerd. Zeker, onze gemeente wordt door zware sla gen getroffen, maar dat neemt niet weg, dat men ook nu nog geen politiek moet gaan voeren, die door angst-psy- ehose wordt ingegeven, 't Heeft wel iets weg van den kapitein van een scliip, die wanneer hij in slecht weer komt, 'dj het losbarsten van het eerste on weer wil terug keeren. Wanneer men üd is van den gemeenteraad maakt men deel uit van het gemeentebestuur, dan moet men ook meesturen en koers hou den. Daarvoor is noodig dat men in gunstige tijden rekening houdt met slechte, maar ook in slechte tijden re kent met betere. Dat men echter bij slecht weer alle hens aan dek roept, en ]-'r zoo goed mogelijk doorheen ziet te komen is wel vanzelfsprekend. De steen des aanstoots is nu het jiieuwe raadhuis. Ook nu kan ik in 't houwen van het nieuwe raadhuis nog geen slechten zet zien. Het is intus- schen het dankbare onderwerp van ge sprek van alle zwartgalligen en kanke raars, men fantaseert over de kasten Mijnheer de Redacteur, Liefdadigheidswedstrijd. Het ligt in de bedoeling der vereeni- ging H.E.C. om op den 2en Kerstdag een voetbalwedstrijd te spelen, waar van de recettes zullen worden afgedra gen aan het centraal crisis-comité. Daar in de promotiewedstrijden is bewezen dat plaatselijke ontmoetingen niet ontsierd behoeven te worden door ruw of woest spel, heeft het bestuur van H.E.C. gemeend de Ver. W.S.C. uit te moeten noodigen tot het spelen van zoo'n wedstrijd tegen H.E.C., daar deze wedstrijd het meest opbrengt voor bo vengenoemd comité. Tot groote verwondering ontving H.E.C. een schrijven van W.S.C.dat zij H.E.C. moeten teleurstellen wat be treft het spelen van 'n wedstrijd H.E.C. W.S.C., daar bij de spelers van W.S. C. weinig animo bestaat voor het spe len van zoo'n wedstrijd. De vereeniging H.E.C. en vele ande ren zullen het treurig vinden dat zoo een wedstrijd geen doorgang kan vin den. Heeft het centraal crisis-comité dan niet de zware taak op zich geno men om de meest hulpbehoevenden bi? te staan? Is het dan ook niet de plicht van hen die steun kunnen verleenen daaraan mede te werken. Daarom is het meer dan dieptreurig, nu er iets gedaan moet worden, wat voor hen geen kos ten of opoffering is, want eiken Zon dag doen zij het voor hun plezier, en nu den steun het hardst noodig is, nu verleenen zij. geen medewerking. H.E.C. zal alles nog in het werk stel len om het centraal crisis-comité steun te verleenen en wij hopen dat vele ver eenigingen in Waalwijk het voorbeeld van H.E.C. zullen volgen. EEN BESTUURSLID. W.S.C.—Helmond 3. Morgen speelt WSC op eigen terrein tegen Helmond 3. Elke wedstrijd die het eerste elftal te spelen heeft, is van het grootste belang. Morgen zullen de spe lers het weer niet gemakkelijk krijgen, getuige de moeizame overwinning, die zij in Helmond tegen deze zelfde ploeg behaald hebben. Wij zijn benieuwd wat WSC op eigen veld tegen de Helmonders zal presteeren. We kunnen een spannen- den wedstrijd tegemoet zien. Om 2 uur wordt begonnen. Het tweede elftal gaat naar Dongen, waar het speelt tegen het sterke Don gen 2. De wedstrijd in Waalwijk werd door WSC 2 op het kantje af gewonnen, doch daarna is er een inzinking over de zwarthemden gekomen. Het spel van den laatsten wedstrijd tegen Longa 2 heeft ons echter weer wat vertrouwen in de prestaties van het elftal gegeven, zoo dat wij het niet onmogelijk achten dat WSC 2 morgen een succesje behaalt. Om 12 uur speelt het derde elftalthuis tegen Capeile 1, waartegen zij een zware dobber zal hebben. Het vierde elftal tenslotte gaat naar RWB 3. Zondag heeft de jongste garde haar eerste succes, in gelijk spel, bevoch ten, misschien wordt dit morgen wel een overwinning. R. W. B. Ondanks de geringe resultaten van le en 4e elftal geven onze nationaalgestreep- ten den moed nog niet op. De animo om zich desondanks toch voor hun club, het oude RWB te geven, getuigt van een juiste opvatting, wat clubliefde eigenlijk moet zijn. Het programma voor 2D Nov. vermeldt weer vier wedstrijden. RWB 1 gaat op bezoek bij DES. We weten dat DES een taaie tegenstander is, zoodat succes daar niet gemakkelijk te behalen is. Met uiterste krachtsinspan ning kan mogelijk wel een gelijk spel bereikt worden. RWB 2 speelt thuis tegen Vlijmensche Boys. Onze reserve's zullen beter moe ten spelen dan de vorige week om suc ces te behalen. Aanvang 2 uur terrein RWB. RWB 3 ontmoet om 12 uur eveneens op het RWB-terrein WSC 4. RWB 4 gaat weer uit en zal thans haar geluk beproeven tegen Capeile 2 te Ca peile. De trekking van de loterij van RWB zal plaats hebben op Maandag 30 Nov. om 8 uur in het clubgebouw op 't terrein. H. E. C. Het is j.l. Zondag een tamelijk gunstige dag geweest voor onze vereeniging. Hei eerste elftal won verdiend met 10 van RWB. Had RWB na rust niet zoo'n ta melijk gemeene houding aangenomen, dan zou wis en zeker de uitslag wet grooter in ons voordeel zijn geweest. Het tweede elftal speelde gelijk tegen RWB 2, na met 31 te hebben voorge staan. Ook deze RWB'ers hebben dank zij hun zeer forsch en ruw spel den ach- erstand nog weten in te halen. Het was echter te wenschen dat dergelijke wed strijden een betere leiding hadden, want b.v. een speler 5 of 6 waarschuwingen geven voor ruw spel en dan nog niet nel veld uit te zenden, is o. i. wel treurig. Tenslotte verloor HEC 3 thuis tegen RWB 3 volkomen verdiend met 52. Vooral dit elftal moet meer eensgezind samenspelen, dan zuilen zij veel betere resultaten behalen. A.s. Zondag speelt om 2 uur HEC een thuiswedstrijd tegen Zaltbommel. In Zalt- bommel werd laatst een kleine neder laag geleden, 21, welke niet verdiend was. Na den wedstrijd van Zondag zijn onze verwachtingen van ons eerste elf tal weer wat gestegen. Indien er weder om zoo hard wordt gewerkt en wat meer geschoten, gelooven we wel dat HEC tot een overwinning in staat is. Vol spanning wachten we dan op dezen spannenden wedstrijd en we verwach ten een groote belangstelling. HEC 3 speelt thuis om 12 uur tegen BW 6. In den Bosch werd laatst met groote cijfers verloren, hetgeen hoofdza kelijk aan den doelverdedtger te wijten was. Daar deze nu is vervangen, ver wachten we dat onze juniores zich zul ten herstellen en aan BW beide puntjes zullen weten te ontfutselen. Jongens, ge kunt het. Zorg Zondag eens voor een overwinning, 't ls al zoo lang geleden dat ge gewonnen hebt. JULIANA. JulianaSportvereeniging 1920 Oss. Bovenstaande zeer belangrijke compe titiewedstrijd wordt Zondag a.s. op het Juliana-terrein gespeeld en nog nooit heeft Juliana een competitiewedstrijd moeten spelen van zooveel belang met net oog op het bezetten van de bovenste plaats op de ranglijst, als de wedstrijd van Zondag a.s., (laar de uitslag van deze ontmoeting, nu de competitie voor meer dan de helft is afgespeeld, van zoo bij zonder belang is voor het nog verder af te werken programma. Juliana heeft van de 9 gespeelde wedstrijden er 8 gewonnen en 2 verliespunten. Sportver- een. Oss heeft van de 6 gespeelde wed strijden er 5 gewonnen en ook 2 verlies punten, dus heeft Juliana met de 3 meer gespeelde wedstrijden de beste, papieren. De uitslag van Zondag is voor den win naar een voorsprong van 2 punten en het is te begrijpen dat beide elftallen zich tot het uiterste zullen inspannen om als winnaar uit den strijd te komen. Sportvereen. Oss beschikt ook over een sterk elftal en daar het de eerste maal is dat beide vereenigingen elkaar in dit seizoen ontmoeten, is het moeilijk een voorspelling te wagen. Juliana heeti Zondag j.l. in Zaltbommel een flinke overwinning behaald en wij vertrouwen dat ook voor den wedstrijd van Zondag alle spelers zich vanaf het begin met vol enthousiasme in den strijd zullen wer pen, vooral nu het gaat tegen den con current ook voor de bovenste plaats. De talrijke supporters zien ook met belang stelling den uitslag van dezen wedstrijd tegemoet, want dat er voor dezen wed strijd een ongekende belangstelling be staat, is te begrijpen, daar elk sportlief hebber uit Waalwijk en omgeving Zon dag op het Juliana-terrein zal zijn. En welk sportliefhebber zou dezen wedstrijd willen missen? Het publiek wordt er aan herinnerd dat deze wedstrijd om 2 uur zal aanvan gen. Scheidsrechter is de heer T. van Mook uit Oosterhout. SPRANG. J.l. Zaterdag werd op het sporttei- rein van NEO alhier een competitiewed strijd gespeeld voor de Zaterdagmiddag competitie van den Brab. Voetbalbond tusschen de elftallen NEO 1 en Sparta 1 uit Vrijh.-Capeile. Het was een goede wedstrijd. Sparta wist ook goed partij te geven, doch kon niet verhinderen dat de NEO-ploeg tot vier maal toe wist te scoren, zoodat deze wedstrijd eindigde met een 40 overwinning voor NEO. DRUNEN. Zondag 22 Nov. speelden de „Spor ters" I alhier een wedstrijd tegen „O. S C." I te O.-then op het terrein der .Sporters." Na een vlnnlgen strijd bleef de overwinning onbeslist met 3 3 Op denzelfden dag speelden de .Sporters" II tegen .Sparta" I op hun terrein te Boxtel. Door de „Sporters" II werd een schitterende overwinning behaald met 5 1. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondag des v m half tien en des nam. half drie hoopt in de Geref. Keik alhier in den Dienst des WoordS voor te gaan Ds. J. C. Hagen In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des v m. half tien in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. Fokkema. In beide kerken zal a.s. Zondag een bededag worden gehouden in verband met den algemeenen economischen en maaschappelijken nood, dezen voor 's Heeren aangezicht te gedenken en op te wekken tot verootmoediging en gebed. Aan Ds. S. J. Groeneveld, pre dikant der Ned. Herv. Kerk te Ter Aar, vroeger bij de Ned. Herv. Kerk alhier, is tegen 1 Mei 1932 om ge zondheidsredenen eervol emiritaat verleend. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. 4 Gem. alhier hoopt a.s. Zondag des 1 nam. half drie op te treden Ds. Muhlnickel uit Waalwijk, 's Morgens half tien leesdienst. Onder leiding van den heer P. Hommel hield de Ned. Herv. Knapen- vereeniging j 1. Woensdagavond haar jaarvergadering, waarop de jaarversla- '?°HeeJhf gen door secretaris en penningmeester F,ub alhier in de Militaire Vereeniging uitgebracht werden. Na afhandeling haar eerste winteruitvoering. Opge- D Iirtorn lliOvH nat marde InAnonlannl i,nM der huishoudelijke aangelegenheden werd de avond gevuld met inleidingen, afgewisseld door voordrachten. In verband met den flinken aanvoer van pulp heerscht momenteel zoowel in de Capelsche als Labbe- gatsche haven een groote bedrijvig, heid. Dagelijks komen meerdere scheepsladingen aan. Het le elftal onzer voetbal vereeniging „Excelsior" speelt a.s. Waalwijk tegen WSC III. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gem. a d. Loonschendijk op te treden Ds. v. d. Vlught uit Drunen. Bij de deze week ten overstaan van Notaris R Middelkoop gehouden toeslag van het heerenhuis van den Zondag 29 Nov. a s. hoopt in de Geref Kerk alhier des morgens half tien en des nam. half drie op te treden candidaat Lugtigheid van Den Haag. RAAMSDONKSVEER. De Wel- Eerw heer v. Maaren, Candidaat tot den H. Dienst, heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier aangenomen. Zondagmorgen half tien leesdienst in de Veersche Herv. Kerk, om 2 uur treedt in de Dorpsche Kerk op Ds. Louwe Kooijmans. Voor de C. N. Werkm. Bond sprak de propagandist de heer Broen uit Enschede over „De malaise en haar oorzaken". Met groote aan dacht volgden de aanwezigen de rede van vriend Broen. Woensdagavond sprak op uit. noodïging van den Besturenbond alhier Dr. Smit uit Zalibommel over de kansen van het Evangelie in het revolutionaire Spanje. De verkoop van het Verpleeg, fonds-b'oempje ter besti ij ding van de T.B C. heeft opgebracht f44.28. Zaterdagavond zal de Chr. Nat. Werkm. Bond afd. Raamsdonk haar

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9