Ilieuws lilüiUiH»! Hel RadioMamma. Marktberichten. s nieuws uit heusden. I Zon- Heusden, 17 Dec. '31. Na yerwelkotning der aanwezigen loot den voorzitter der Winkeliers vereniging, den heer |oh. Vos, had de gratis verloting der Heusdensche Winkeliersvereniging plaats die ver- bonden was aan de Winkelweek. De hoofdprijzen, 150 f25 en f 15, uitge- lootd door de vereeniging. zijn resp. gevallen op 5442, 12084 en 9830, ter wijl verder nog 46 prijzen werden verloot. Aan den heer A. de Graag, die j|. Zondag het kampioenschap dammen voor Nuurdbrabant verwierf, zal op Zondag 10 Januari e k. in de verga dering van den Noordbrabantschen Dambond op eenigszins plechtige wijze de uitgeloofde beker worden uitge reikt. In een bijeenkomst in het R. K. Vereenigingsgebouw werd onder de auspiciën van den Hoogeerw. heer deken Wouters een Sint Elisabeths vereeniging opgericht. Het bestuur is samengesteld als volgt: Eere voorzitster mevr. v. Egge- len, voorzitster mevr. Keunen-Maiingté, secretaresse mej. M. Kliebish. pen— ningm. mej. |enny Verhoeven, maga zijnmeesters mevr. Schiöder-Hurk— mans. Tot raadsleden werden voorts benoemd mevr. R. Verhoeven, mevr. van Riet. mevr. Joh. de Mol, mevr. Verschure-van de Ven. Zaterdagmiddag is hier 'n voet balwedstrijd tusschen „Voorwaarts" (Aalst) en „Longa" (Heusden). Dezer dagen (12 Decwas het een kwart eeuw geleden, dat op ini tiatief van den heer Jos Somers, toen onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier, tnans hoofd eeuer R.K. School Ie Aalst (N. Br.) de R.K. Tooneelver. Kunst en Vermaak" werd opgericht. Oedurende al dien tijd stond de ver- eeniglng onder het beschermheerschap van den Hoogeerw. Deken, terwijl nog Iwee leden-oprichters als werkend en werkzaam lid in functie zijn. Het zil veren feest der vereeniging zal op 26 en 27 December gevierd worden. De uitslag van de 10e ronde om het damkampioenschap van het Land van Heusden en Althena is: leklasse de Graag—Deurloo 2—0, Bax—de Joode 2—0. 2e klasse J. Deurloo— Timmermans 1—1, Swagemakers— Fitters 2—0, Vos—Jonker. De eindstanden zijn aldus klasse 1: A. de Graag 14 p. Pelikaan 10 p. de Joode 6 p. Bax en A. Deurloo 4 p. Klasse 2Swagem kers 17 p. Jonker 17 p. J. Deurloo 8 p. Timmermans 8 p. Fitters 6 p. en A. Vos 4 p. De herkamppartij Swagemakers—Jonker de volgende week. Het was heden de 4e keer dat weekmarkt werd gehouden. Wel was het niet zoo druk als vorige keeren. doch over het algemeen zullen be langhebbenden niet klagen en als het zoo blijft, zal er alle reden tot tevre denheid zijn. Kaatsheuvel, 18 Dec. 1931. Vergadering R.K. Middenstandsbond Kaatsheuvel. Door het lange uitblijven van den Geestelijken Adviseur, begon de alge- raeene najaarsvergadering van den R.K, Middenstandsbond afdeeling Kaatsheu vel, hedenavond in de zaal van Eupho- nia gehouden, ongeveer een uur na den gemelden tijd. Naar aanleiding van de voorgelezen notulen kwam de ziekenhuisverpleging ter sprake. De toegezonden tarieven ble ken voor vele leden vrij hoog, zoodat deze verzekering voor velen een teleur stelling gebracht heeft. De Voorzitter ontraadde niet-toetreding, doch gaf in overweging de tarieven met die van an dere maatschappijen te vergelijken. Intusschen was de nieuwe geestelijke adviseur ter vergadering gekomen. De Voorzitter (de heer L. J. van der Horst) heette hem hartelijk welkom en zette uiteen wat de reden waren dat Mgr. Völker deze functie aan zijn jong' sten kapelaan had overgedragen. Hij sprak de hoop uit dat kapelaan Rietra zijn jeugdige krachten met veel vrucht aan de jonge vereeniging zal willen wij den. Alsnu vangt de heer J. P. de Braban der uit Utrecht, de populaire medewer ker van den Middenstandskrant zijn re de aan, door hem getiteld: „De Klop op de deur". Met genoegen heeft de heer de Brabander een spreekbeurt voor de afdeeling Kaatsheuvel aanvaard, of schoon hij vooraf geadviseerd heeft an dere personen hiervoor aan te zoeken, daar de bloeiende afdeeling Kaatsheu vel z. i. geen propagandavergadering voor den R.K. Middenstand noodig heeft. Spreker geeft een overzicht van het aantal middenstanders in het land en het gedeelte dat zich hiervan in di verse bonden georganiseerd heeft. Uit de statistieken blijkt, dat in 1918 de Mid denstandsorganisatie een der meest bloeiende was. Er was toen een enthou siasme voor organisatie dat ongekend was. Nadien is er weer een tijd van inzin king gekomen, en toen in 1923 de alge- meene malaise begon, meende men dat <ie organisatie niets meer doen kon en op contributie werd uitgezuinigd en de organisatie verlaten. Juist in den tijd dat alzoo organisatie en samenwerking broodnoodig was, keerden velen de vereeniging den rug toe. Slechts een 10.000 kernleden bleven van de groote groep over. Van 1922 tot 1930 is er heel wat door de organisatie, die langzamerhand weer in ledental toe nam, bereikt. Het lijvige verslag van den Middenstandsraad geeft een kijk van wat door de organisatie en voor de organi satie bereikt is. Spreker noemt een en kel punt, n.l. de actie tegen de weelde belasting. De weeldebelasting zou alleen den middenstander gedupeerd hebben. De actie van den Middenstand heeft als gevolg gehad dat de weeldebelasting niet is ingevoerd. De Middenstandsorga nisatie heeft in meerdere andere onder werpen van wetgeving danig meegespro ken. De Middenstands-kamer-afgevaar- digden laten zich in dezen in alles wat de organisatie raakt, degelijk gelden. Door krachtige actie is verkregen dat de Winkelsluitingswet meer in den geest van de Middenstandsorganisatie is aan genomen. Ontwerp en wet geven in de zen een duidelijk beeld wat door actie te verkrijgen is. Ook voor ons katholieke Middenstanders is de laatste tien jaren heel wat bereikt. Doch wij moeten paraat blijven en ons laten gelden. Er is nog altijd een groep, die meent dat de Mid denstand kan gemist worden. Iedereen is overtuigd dat de arbeider niet kan verdwijnen, dat de ambtenaren noodig zijn, dat de boeren niet gemist kunnen worden, doch het bestaan van den Mid denstand zouden velen willen zien weg gevaagd. Daartegenover moeten wij onze positie veilig stellen. Een zoo nauw mo gelijke aaneensluiting zal beletten dat men ons verdringt. Een nauwe aaneen sluiting hebben we noodig in den groo- ten strijd tegen de Warenhuizen, tegen de verbruikscoöperaties, vooral waar het oneerlijke concurrentie geldt, tegen de belastingwetgeving etc. We mogen wel bedenken, dat de Middenstand pro- centsgewijze de meeste belasting betaalt, dat de Middenstandsbevolking ruim een zevende deel is van de bevolking van ons kleine land. Wat een macht zou hiervan niet uitgaan, zoo we allen geor ganiseerd waren, wat een kracht in de bestrijding van het socialisme en het communisme, wat een front was te ma ken tegen Warenhuizen en Coöperaties, tegen cadeaustelsels en vliegende win kels. Dit is, mijne heeren, „De Klop op de deur". Weest gij allen propagandisten in uw eigen kring. Mogelijk loopen uwe belangen niet in alles parallel, doch be denk, dat gij zoowel kunt profiteeren van eens anders steun, evenals een an der goed kan zijn met uw hulp. De chris tenplicht ook eischt dit van ons. Wij zijn dit als R.K. Middenstanders naar gewe ten verplicht. De Voorzitter dankte den spreker voor zijn schitterende rede, die hij in het kort samenvat met de woordenOnze Mid denstanders moeten katholiek georgani seerd zijn, omdat we katholieken zijn en omdat het een gebod is van onze kerke lijke overheid. Voor onze plaats wil de Voorzitter aan het uitstekend betoog van den heer Brabander nog toevoegen, dat een nauwere samenwerking in de vak groepen niet genoeg kan worden aanbe volen. Velen meenen dat hunne belangen hier in botsing komen, doch reeds herhaalde malen is gebleken, dat men ook in de vakgroepen met samenwerking heel wat bereiken kan. Daarbij komt dat een groote Middenstandsbond op onze plaats van het allergrootste belang is in den strijd, die onze groep voor haar bestaan te voeren heeft. De Voorzitter sluit zich aan bij- de woorden tot opwekking, door den gevierden spreker, den heer de Bra bander gesproken: organiseert u katho liek, want zoowel socialisme als commu nisme zullen trachten alles wat geloo- vig is of het geloof raakt, uit de maat schappij te verbannen. Kapelaan Rietra sprak een kort woord van dank voor het welkom, hem in de organisatie toegeroepen. Hij is er van overtuigd, dat er ook in deze organisatie moeilijkheden zijn, zooals in elk men- schenwerk, doch we daarnaast ook onze principieele belangen niet vergeten. Hij achtte het niet noodig hierover omstan dig uit te wijden, daar dit van bisschop pelijke zijde reeds meermalen uitvoerig geschied is en door de afdeeling Kaats heuvel heel goed schijnt begrepen te worden. Waar de Voorzitter in 'n enkel woord er op wees, dat de heer Brabander meer speciaal gesproken had voor den win- keldrijvenden Middenstand en de andere vakgroepen door hem weinig genoemd werden, merkte de heer de Brabander nog op dat alles wat door hem gespro ken was voor den handeldrijvenden middenstand, ook voor den industrieelen Middenstand geheel van toepassing is Zoowel belastingvraagstuk, het houden van lezingen en causerieën, deskundige voorlichting van een accountant, de ac tie weeldebelasting etc., ze gelden allen voor alle vakgroepen van den Midden stand. Mocht hij meer speciaal de Win- kelgroep genoemd hebben, dan is dit onbewust door hem gebeurd. De heer van der Horst doet de verga dering nog enkele mededeelingen om trent de electriciteitstarieven-commissie, destijds door de diocesane vergadering benoemd. Vrijdag 18 December houdt deze Commissie een bijeenkomst, waar in het lijvig rapport van den technischen adviseur der commissie zal worden be handeld. Ook betreffende de R.K. Bak- kerspatroonsvereeniging deed de Voor zitter enkele mededeelingen, terwijl hij sloot met een woord van opwekking tot deelname aan de stemming die a.s. Dinsdag 22 December voor de verkie zing van de leden van het kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fa brieken ten gemeentehuize zal gehouden worden en waarvoor hij dringend den heer J. Frederiks, Voorzitter der Win- keliersvereeniging, aanbeval. Hierna werd de vergadering met den chr. groet gesloten. „Die lustige Witwe". Euphonia, Kaatsheuvel. Zooals reeds gemeld, zal op 2en Kerst dag in de zaal van het Kon. Muziekgeel- GEMENGD NIEUWS, Oude vrouw beroofd. Te Zaandam is gisterenavond een roofoverval gepleegd op de 68-jarige alleenwonende juffrouw Cbristje Zwart. Een van de twee gemaskerde kerels heeft de oude vrouw, die bovendien zeer doof is, vastgegrepen, en haar met een revolver bedreigd als zij de plaats niet wilde wijzen, waar zij haar geld geborgen had. Toen men haar beioofd had, dat haar geen leed zou geschieden, heeft de vrouw medegedeeld, dat het geld onder haar hoofdkussen in bed ver borgen was, waar de dieven het ook hebben gevonden. Het was een sommetje van 500 a 600 gulden, dat de vrouw voor haar schap Euphonia de operette „Die lus- handeltje noodig had. tige Witwe" van Franz Léhar worden gespeeld. „Die lustige Witwe" wordt door Lé- har-kenners een van zijn beroemdste operettes genoemd, de super-schlager onder de operettes. Hier geen grove boert of smakelooze platheid, daarvan heeft Léhar zich volgens zfjn mooie Weensche traditie altijd afzijdig weten te houden. Een melodieuze vinding van onweer staanbare bekoorlijkheid, alles vermengd met een tikje Weensche sentimentaliteit en gekruid met geestige coupletten en en de allerleukste zang- en dans-scenes, waarbij steeds opvalt de knappe techni sche verzorging. Zoowel regie, als balletten en muziek staan onder de hoogst bekwame leiding van eerste krachten der Kon. Vlaam- sche Opera te Antwerpen. Het wordt 'n avond van kostelijke levensvreugde en hoogstaande kunst naar welke nu letter lijk iedereen met evenveel genoegen en belangstelling kan gaan zien. Wij twijfe len niet of een overtalrijk publiek zal een en ander op de juiste waarde weten te schatten. De entréeprijzen zijn, rekening hou dend met de tijdsomstandigheden, zoo danig gesteld, dat deze kunstvolle avond onder ieders bereik valt. Groot Biljartconcours. Zondag 13 December j.l. zijn de dag-, prijzen van het Amerikaansch spel be haald door de heeren A. van Bokstel met 12 punten, J. Hesselmans met 11 punten en L. van den Hoven met 11 punten. Maandag 14, Dinsdag 15 en Woensdag 16 December zijn op bezoek geweest de vereenigingen Wed. M. Smit, J. de Haas uit Tilburg en L. de Bont, Kaatsheuvel. De uitslag hiervan luidt als volgt: Maandag: KBC pnt 358, brt. 127, gem. 2,81; Wed. Smit pnt. 349, brt. 128, gem. 2,72. Dinsdag: KBC pnt. 311, brt. 96, gem. 3,23; De Haas pnt. 340,. brt 98, gem. 3,46. Woensdag: KBC pnt. 360, brt. 134, gem. 2,68; L. de Bont pnt. 241, brt. 135, gem. 1,77. Dezer dagen is er ook weer een kleine verandering in gekomen van het Ameri kaansch spel. De uitslag over het geheele concours op heden luidt als volgt. KBC. KBC pnt. 330, brt. 93, gem. 3,54; KBC pnt. 361, brt. 109, gem. 3,31; KBC pnt. 883, brt. 117, gem. 3,27; KBC pnt. 311, brt. 96, gem. 3,23; KBC pnt. 358, brt. 127, gem. 2,81; KBC pnt. 396, brt. 144, gem. 2,74; KBC pnt. 392, brt. 144, gem. 2,72; KBC pnt. 284, brt. 120, gem. 2,36; KBC pnt. 322, brt. 140, gem. 2,30; KBC pnt. 160, brt. 71, gem. 2.25. Hieronder volgen de bezoekende ver eenigingen Ons Genoegen, Kemperman: pnt. 400, brt. 75, gem. 5,33; WSC Waalwijk: pnt. 358, brt. 95, gem. 3,76; De Haas Tliburg: pnt. 340, brt. 98, gem. 3,46; Ons Genoe gen W. Pulles, pnt. 347, brt. Ill, gem 3,12; VBC J. Treffers: pnt. 375, brt. 123, gem. 3.04; Wed. C. M. Smit: pnt. 349, brt. 128, gem. 2,72; DVO J. van der Meijs: pnt. 379, brt. 146, gem. 2.58; HKB J. Wingéls, pnt. 347, brt. 141, gem. 2.46; DES Joh. Smit, pnt. 298, brt. 145, gem, 2.05; A. Snoeren: pnt. 213, brt. 118, gem 1,80; De Bont: pnt. 241, brt. 135, gem 1.77. Hoogste korpsserie: H. Vink, 36 pnt Stand Amerikaansch spel: J. Hessel mans 16 pnt., v. Doormalen, Tilburg 15 pnt., C. Ven, Tilburg 14 pnt., A. van Bok stel Kaatsheuvel 13 pnt., J. de Graaf Waalwijk 13 pnt., H. Rombouts, Kaats heuvel 13 pnt. Stand seriespel in 3 brt.H. Vink WSC 69 pnt., Fr. Slaats, Ons Genoegen, 47 pnt., B. van Engelen VBC 45 pnt. Zondag a.s. 20, Maandag 21 en Dins dag 22 December komen op bezoek de vereenigingen Euphonia, Kaatsheuvel, 2 viertallen van A. van Hof uit Tilburg en Amusement uit Waalwijk. Zondag a.s zijn wederom 3 dagprijzen beschikbaar gesteld voor degenen, die het hoogste aantal punten hebben behaald van het Amerikaansch spel. Een prijswinner kan maar over 1 prijs beschikken, zoodat zijn opvolger, die daaronder staat met een zeker aantal punten over den 2en dag prijs beschikt enz. De heer J. Schrauwers speelde Dins dag een schitterende partij biljart met een gemiddelde van 6. H. Familie. De H. Familie groeit gestadig. Weldra zullen weer 70 nieuwe leden worden aangenomen, waarvan 35 hun opdracht doen met Kerstmis. Tot dit doel zal ge durende de Kerstdagen een triduum worden gehouden. Een afschuwelijke moord. Sinds Maandagavond werd te Lon den een ll-jang meisje vermist, het eenig kind van een spoorwegarbeider te Notting Hill. Het kind was voor het eten even naar een tante geloopen die een paar huizen verder woont. Het had de tante spoedig weer verlaten om naar huis terug te keeren doch is daar niet aangekomen. Gisteren heeft een melkboer het lijkje van het kind gevonden in den voortuin van een huis in den omtrek. Het kind bleek schandelijk mishandeld en vervolgens geworgd te zijn. Men vermoedt dat zij door iemand met een hets ontvoerd en vermoord is. Dit is het vierde geval van een dergelijken moord in dit jaar. Men vermoedt dat men steeds met denzelfden moordenaar te doen heeft. Werkloozenreltetjes te Arnhem. Gistermiddag is te Arnhem een demonstratie gehouden van werkloozen. Len roode vlag werd meegedragen, doch na eenige strubbeling op last van de politie opgerold. Op de Kippenmarkt sprak het com munistische raadslid Brugman de be- toogers toe. Na afloop bleef men, on danks het bevel van de poiitie om zich te verspreiden, in groepjes samen scholen. Toen de politie daarna wat ïardhandig optrad, werd zij met stee. nen gegooid. Nadat de politie eenige flinke klap pen had uitgedeeld vluchtten de de monstranten. Moord en zeljinoord door een prins De Roemeenscbe inspecteur-gene raai van financiën, feodorescu, nad, naar Az Est meldt, een onderzoek ingesteld bij een bank te Kisjinel, in iet verloop waarvan hij ernstige De schuldingen uitte legen den bij die bank aangestelden prins Cantacuzino. De prins trok daarbij een revolver en schoot den inspecteur-generaal neer; vervolgens pleegde hij zelfmoord. Chauffeur te Eindhoven verdronken De 22-jarige chauffeur B. N. Ver meulen stond Dinsdagnamiddag aan den kant van het Eindhovensche ka naal zijn handen te wasschen. Plotse ling verloor de jongeling zijn even wicht en stortte te water, 'fe vergeet» heeft men na de redding noggeprobeerd de levensgeesten van den drenkelin weder op te wekken. Dochter siauï haar moeder dood. Te Dresden steide zich gisteren avond de 27-jarige arbeidster Marga rethe Schram ter beschikking van de politie Zij verklaarde haar 70-jarige moeder, die te Freital woonde, in een twist met een biji te hebben doodge slagen. Bij onderzoek werd de oude vrouw inderdaad dood gevonden. Zij had verscheidene wonden op het hopfd. De dochter is gearresteerd Verduistering door een predikant. Naar wij vernemen heeft de recht bank te Leeuwarden failliet verklaard de Ned. Herv. predikant te Wirdum. Tevens heeft de rechtbank zijn ge vangenneming gelast. Hij wordt ver dacht van verduisteringen ten nadeele der kerkvoogdij. De oorzaak van de financieeie moeilijkheden van ver dachte moet in speculaties worden gezocht. Poging tot moord en zelfmoord. in het Belgl&cne plaatsje Esschen, aan de Nedetiandsche grens heeft zich Dinsdagavond een drama afgespeeld De dokwerker C-. die met zijn huis ganooten in onmin leefde en iti An! werper, was gaan wonen, kwam dien avond ongeveer 9 uur plotseling thuis Hij zocht ruzie met zij a 27 jarige dochter en zijn 17-jarigen zoon, da- hij elkaar wonen in een der nood woningen aan de Kapeisuaa*. Piotseiinj haalde hij een revolver voor den dag en vuurde op zijn weg.iucaieude dochter, zonder evenwel te raken Daarop legde hij aan op zijn zooa die de irap opvluchtte naar de boven verdieping. Hij trof den jongen In het bovenbeendeze kon zich echter nog door het dakraam naar du.tea wet ken waarna hij bewusteloos in de dakgou bleef liggen. Daar werd hij door een buurman gevonden en in zijn woning gebracht. C blijkbaar in de veronderstelling dat hij zijn zoon had gedood, richtte vervolgens hei wapen op zichzelf. Hi was onmiddellijk dood. Waalwijk, 18 Dec. 1931 Varkens f 8 f 10.— Eieren 4'/2-6 Qt. lil) DRALSp-vANVALKEMBURQ'S-- c- A •iLEVkRTR; WARD a i - ZONDAG 20 DECEMBER. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) 8.15 Lichaamsoefeningen. 8.30 Esperanto-Cursus. ft .5 5 Voctbalmededeellngen. 9.00 Tuinbouwhalfuurtje. 9.25 Vara-varia. 9.30 Het Vara-strijkorkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.10 Socialistische en dramatische poëzie. 10.30 Muziek van dezen tijd, uitz. uit Muzlek- Lyceum, Amsterdam. 11.10 Zondagmorgentocspraak door G. J. Zwert- broek. 11.30 Muziek van dezen tijd, vervolg. (A.VJLO.) 12.00 Het Omrocp-orkest o.l.v. Nico Treep. I.00 Film en Filmkunst door L. J. Jordaan. 130 Omroep-orkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 AVRO-Radio-Tooneel. Studio-opvoering van Scrooge en Marley. 4.15 Gramofoonmuziek en Sportuitslagen van Vaz Ilias. (V.A.R.A.) 5.00 Kinderuurtje. (V.P.R.O.) 6.00 Radio-Volks-Unlversiteit. Spreker Drs. \V H G Tenhaeff. fl .30 Wijdingsuur in de studio. Spreekster mej. ds. C. A. Elink-Schtvurman. (A.V.R.O.) 7.30 Vocaal en instrumentaal concert. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.15 Iiovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) 8 30 Morgenwijding door Past. Perquin. (N.C.R.V.) .30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Vlaar- dingen. Voorganger Ds. H. A. Heijer. Na den dienst tot 12.15 Orgelbespeling (K.R.O.) 12.15 KRO-Sextet oj.v. Piet Lustenhouwer. I.30 J. Vrlends: Bliksem en donder. 2.00 Literair halfuurtje. 2.30 Schola Cantorum o.l.v. Hubert Cuypers. 4.30 Ziekenhalfuurtje door Rector Scheermakers. (N.C.R.V.) 5.00 Gewijde muziek. 5.50 Kerkdienst uit de Ev. Luth. Kerk te A'dam. Voorganger Ds. H. L. Boerlijst. (K.R.O.) 7.45 Spreker: C. J. J. Terwisscha v. Scheltlngu. 8.10 Voetbaluitslagen R.K.F. 8.15 Het K.R.O. Orkest o.l.v. Johan Gerritsen 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. H. Pickers. MAANDAG 21 DECEMBER HILVERSUM 298 M. (A.V.R.O.) .00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Mej. M. Hillebrand„Hoe kunnen wij onze Kersttafel versieren?" II.00 Orgelconcert door Piet v. Egmond Jr. 12.00 Lunchmuziek. 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Mevr. R. Lotgering-Hlllebrand„Recepten voor de Kersttafel". 3.30 Uitzending uit Café-Restaurant „Central", Den Haag. Willy Honsbeek en zijn orkest. 430 Kinderuur door A. D. HiUebrand. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 0.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Boekenhalfuur. 730 Gramofoonmuziek. 7.40 Mr. J. E. Hillesum: „De Diamantnijverheid" 8.00 Avondconcert. e 1035 Vaz Dias. 10.15 Populair concert door het Omroep-orkest. II.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (N.C.R.V.) 8.00 Schriftlezing. 8.15 Morgenooncert. 10.30 Korte ziekendienst door Ds. van Uchelen. 11.00 Lezen vaii Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Politieberichten. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.00 Ziekenuurtje door Ds. A. Hoekcrt. 5.00 Concert, 6.20 Verteluurtje voor jongeren. 7.00 G. van Ravenzwaay: De Reformatie-periode en het muziekleven in dien tijd 7.30 Politieberichten. 7.45 Berichten Ned. Chr. Persbureau 8.00 Concert door het NCRV klein-orkest. 9.00 Prof. Dr. A. van Veldhuizen: Het slot van den kalender. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dlas. 10.30 Gramofoonmuziek. DINSDAG 22 DECEMBER. HILVERSUM 298 M. (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Plano-recital door Egbert Veen. 11.00 Mevr. Wijnandts Franken-Dtiserlnek over: Wat Ik zag en hoorde in Parijs. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Lunchmuziek door trio. Bij afwisseling Gramofoonmuziek. 230 Gramofoonmuziek. 3.00 Kamermuziek. 4.30 Radio-kindcr-koorzang. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Cyclus o.Lv. Casper Howeler. 730 Prof. Ir. D. Dresden: Mechanisatie en Wel vaart. 8.00 Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. 8.45 Korte causerie door mevr. de Leeuw-yan Rees over den cursus: Kinderkleeding. Daarna gramofoonplaten. 9.00 Omroep-orkest, 930 Alex, de Haas zingt. 9.45 Omroep-orkest. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Omroep-orkest. II.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 1130 Godsdienstig halfuurtje door Past Perouln 1230 Politieberichten. 12.15 KRO-trio od.v. Piet Lustenhouwer. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Cursus knippen en naaien voor beginnenden, 3.30 Cursus hoedenmaken. 3.45 Cursus knippen en naaien voor gevorderden. 4.15 Paedagogische Sonatcncyclus. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Uitz. Onderwijsfonds Binnenscheepvaart. 630 Gramofoonmuziek. 6.45 Cursus Engelsch. 7.10 Dr. Deflandre: Radium-emanatie en Eraa- notherapie. 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Studio-opvoering van het Kerstspel: Als de ster bleef stille staan. 10.30 KRO-Kunst-cnsemble. In de pauze :Vaz Dias. WOENSDAG 23 DECEMBER. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding (V.A.R.A.) 10.15 Uitz. voor arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Het A'damsch Solisten Kwintet. 2.15 P. J. KersOnze keuken. 3.00 Gramofoonmuziek. 330 Kindertooneel. 4.20 Muziek van de speeldoos van Oom Keesje. 430 Vraaguurtje door Oom Henk. 5.30 Vara-septet o.l.v. Is. Eyl. 6.45 Het kapitalisme en wat er aan vooraf ging. 7.05 Vervolg concert. 8.00 Vrijdenkers Radio-Omroep. 9.00 De nacht voor de terechtstelling, op te voe ren door het Groot Volkstooneel. 10.15 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. II.00 Vaz Dlas. 11.10 Vervolg concert. HUIZEN 1875 M. (N.C.R.V.) 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Zang door het NCRV-Dameskoor. 1030 Ziekendienst door Ds. Laarman. 11.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Concert. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Lezen van Chr. lectuur. 3.00 Zang, viool en plano. i 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Orgelconcert uit Oosterkerk te Haarlem. 6.00 F. V. Valstar over: Het vernietigen van groenten. 7.00 A. J. Herwig: De bloemen met Kerstmis. 7.30 Politieberichten. 7.45 D. J. Holstein: Hoe houden wij de pluim veeteelt rendabel. 8.00 Uit het Concertgebouw te AmsterdamKerst oratorium door dé Kon. Chr. Oratorium-Ver 10.15 Vaz Dlas. 10.25 Gramofoonmuziek. *1

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7