E ECU UI IET ZUIIll is fl. NG Viert Kerstmis thuis Hors d'Oeuvre-artikelen d. lOlSTEim-UOtlll GrooMraat - fttHWllB. B. VITAL HAESAERT H. de Bont-v. Huiten en en laat ons U helpen het thuis gezellig te maken. Wij ontvingen voor de Feestdagen alle Diverse Wijnen en Likeuren. Kerstkransjes, Koekjes, Bonbons enz. - Alles van de fijnste merken. „HET WERK VAN HEOENOAAGSCHE KATHOLIEKE KUNSTENAARS". Zaterdag 19 Dec, 1931. 54e Jrg. DERDE BLAD. Grootestraat Waalwijk het ruimst gesorteerd. Steeds voorradig alle beste merken. ivuldtu natscb). nheid, NSTE prtjs, 90. ïis- cte in eet lij. en ar. PROVINCIAAL NIEUWS. Nat. Crisis—Comité. Bij de redactie van ons blad is voor bovenstaand doei ingekomen Personeel P.T.T., Waalwijk f 6. Personeel Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen i 7.85 Wij bevelen bovenstaande rubriek pame bij onze lezers, bij vereenl- gingen enz. aan. Kerst mts. Ons blad zal in de Kerstweek één maal verschijnen en wel Donderdag 24 December a.s en dat in uitgebrei der omvang Dit zal een zeer belang rijk Kerstnummer worden, waaraan de meeste zorg zal worden besteed. Wij mogen veronderstellen dat al onze adverteerders er prijs op zullen stelten in dit blad hun advertentie te plaatsen, te meer daar het blad reeds Donderdagmorgen overal bezorgd wordt en 't dus vier dagen minstens op de huis— en leestafel blijft liggen. Ieders adres moet daarin voorkomen. Tijdige inzending is gewenscht. Advertenties worden ingewacht tot uiterlijk Woensdag 23 December ten 12 uur, waar het blad voor de buiten gemeenten reeds Woensdag afgedrukt sn verzonden moet worden. Nieuwjaar. In de week van Kerstmis tot Nieuw jaar komt ons blad tweemaal uit en wel Dinsdag en Donderdagmiddag. In dit nummer worden de bekende Nieuwj aarswenschen opgenomer a 50 c. (dubbele kolom f 1), bi] vooruitbetaling te voldoen, Er is geen betere en eenvoudiger methode om familie, bekenden, clien tele en zakenvrienden in Waalwijk en de geheele Langstraat en omgeving geluk te wenschen. dan een Nieuwjaars advertentie in dit blad, dan bereikt U voor den laagsten prijs in één woord alten l M n plaatst natuuilflk een der- gelijken wensch in een blad dat in plaats en streek algemeen gelezen wordt. Zorgt dus voor tijdige toezending. Gemeenteraadsvergadering. Vergadering van den raad der ge meente Waalwijk, te houden op Woensdag, 23 Dec 1931, des namid dags 7 uur, ten gemeentehuize. Aan de otde: Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedkeuring raadsbesluit van 30 Oct. 1931 tot aanwijzing der takken van dienst, bedoeld in art. 25 i, le lid, der gemeentewet. 2. Goedkeuring raadsbesluit van 30 Oct. 1931 tot wijziging der ver ordening, bedoeld in art. 114 bis der gemeentewet, regelende het beheer der gemeentebedrijven. 3. Goedkeuring raadsbesluit van 27 Nov. 1931 tot het aangaan eener tijdelijke geldieening, groot f 185 000.—, met den Staat der Nederlanden. 4 Goedkeuring raadsbesluit van 27 Nov. 193 L tot het aangaan eener overeenkomst inzake beleg ging van kasgeld, met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's Gravenhage. 5. Goedkeuring raadsbesluit van 27 Nov. 1931 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Baardwijksche Straat aan C. P. H Vehman. 6 Goedkeuring gemeente, en be- drijfsrekeningen 1930. b. Van het Gemeentebestuur van Wehl Verzoek om adhaesie te betuigen aan het door den raad dier ge meente aan de Kroon gerichte verzoek tot instelling van een af zonderlijk ministerie van Land bouw. c. Van de Provinciale Commissie voor Zwakzinnigenzorg in Nooid- Brabant. Dankbetuiging voor het verleende subsidie voor het in stellen van een onderzoek naar het vóórkomen van zwakzinnig heid in Noord Brabant. d. Van R. Th. van Mil en J. A. Loeff, alhier. Mededeeling aanmerking hunner benoeming tot lid van het burger, lijk armbestuur van Waalwijk (Baardwijk). e. Van Ir. Th. H. J. C. Raming, Mededeeling aanneming zijner benoeming tot lid öer commissie van toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonderwijs. 2. Verleening van een crediet voor uitvoering der steunregeling. 3. Voorstel om Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het tref fen van de noodige maatregelen in verband met een geval, als bedoeld in artikel 22 der z.g. hypotheekbank verordening. 4. Voorstel tot het nemen van een besluit, als bedoeld in art. 36, "vierde 'id, der Woningwet (Verklaring, dat een plan van uitbreiding voor de gemeente wordt voorbereid). 5. Voorstel tot wijziging van het re8'ement van orde voor de vergade- ringen van den raad(aangehouden in de vorige vergadering). 6. Herziening van de salarissen der armmeesters bij de burgerlijke arm- besturen. 7. Voorstel tot verlaging van het bedrag der door den nieuwbenoemden gemeente - ontvanger te storten zeker heid. 8. Benoeming eener verloskundige, belast met de armenpraktijk. 9. Voorstel tot verlenging der tijde lijke aanstelling van den leeraar der teekenschool L. M C. van Mulkens. 10. Benoeming van leden der onder staande comroissiën, wegens periodieke aftreding der daarbij vermelde leden. a. Commissie van Bijstand voor de Gas Electriciteits- en Water leidingbedrijven, Leden: J. J. M. A. Klijberg, F: Pa sier en C. W. Pullens. b. Commissie van Bijstand voor het Woningbedrijf. Leden: C N. van Haren, F. C. Roxs en J. C. Spapens. c. Commissie van Toezicht op de Bioscopen. Aftredend lid N. H. J. van Riel. d. R K. Burgerlijk Gas huis. Aftredend lid J. B Timmermans. e. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Aftredende leden .- A. Froklageen J. P. P. Tielen, tafel .Tot Bloei der Toonkunst" en der harmonie „St Jan". Hij was ook eenige jaren lid van 't Plaatselijk bestuur der Hoogere Handelsschool. Uit deze korte opsomming moge blijken dat d: overledene voor onze gemeente, speciaal voor v.m. Baardwijk zeer vele verdiensten heeft gehad op verschillend gebied. Zijn vakkennis, zijn fabrikaat waren een roem voor ónze industrie, maar ook zijn werken op maatschappelijk en sociaal terrein stempelen hem tot een der mannen waarop wij trotsch mochten zijn, al noopte zijn toestand hem de laatste jaren zijn werkzaam heid op veelzijdig terrein in te krim pen of geheel te laten varen. Voeg daarbij zijn bekende vrijgevig heid en steunverleening aan kerkelijke en maatschappelijke instellingen, zijn hulpvaardigheid voor minderbedeel- den, dan mogen wij concludeeren dat onze gemeente en de schoenindustrie respeciievelijk een der beste burgers en een der eerste beoefenaren heeft verloren. Hij ruste in vrede. Zaterdag ten 10 uur zal de plechtige lijkdienst plaats hebben in de parochie, kerk van St. Clemens alhier, waarbij de liedertafel en harmonie den stoet zullen vergezellen en zich op 't kerk" hof ten afscheid doen hooren. WAALWIJKSCHE ONT WIKKELINQSCLUB Op MAANDAG 21 DECEMBER a.s. des avonds 8 uur zal in de zaal van HOTEL VERWIEL te Waalwijk een voordracht met lichtbeelden houden over (Joep Nicolas, Henk Wiegersma, Matthieu Wfegman, Otlo van Rees, W. v. d. Winkel. Th. Groenendaal e.a Entrée fl.— Donateurs vrij. Voorverkoop en plaatsbespreken bij fa. Wed. PULLES. Sigarenmagazijn. HET BESTUUR. Denkt tijdig aan uwe ad vertentie voor ons KERSTNUMMER dat vter dagen op de lees» en huistafel bllllt liggen. Examen. De heer Siemer, leeraar aan de R.K. Hoogere Handelsschool en Direc teur der R.K. Middelbare Handels— Avond«chool alhier, slaagde Donderdag te 's Hage voor 't examen Middelbaar Staathuishoudkunde De heer Siemer behaalde hiermede zijn derde middelbare acte hij bezit thans Middelbaar Boekhouden, Middelbaar Staatsrecht en Middelbaar Staatshuishoudkunde. Een geiukwensch aan geslaagde eh aan de scholen, waaraan hij ver bonden is^ is hier wei op z'n plaats. H. G. Donkers. Na eene langdurige ziekte overleed alhier nog vrij plotseling in den ouder dom van 5l jaren, de heer H. G. Donkers, eene zeer bekende figuur speciaal in het voormalige Baardwijk. De heer Donkers was eigenaar van de gerenommeerde schoenfabriek fa. O. A. Donkers, specialiteit in zeer fijn dameswerk, welk artikt 1 dan ook steeds een groote vermaardheid heeft gehad en behouden in ons land en verre daarbuiten. Ook op 't maatschappelijk terrein heeft dc heer Donkers een eerste plaats ingenomen. Hij was lid van den gemeenteraad van Baardwijk vanaf 22 Februari 1908 en wethouder vanaf 10 September 1914 tot de annexatie in 1921. Tevens was hij Ambtenaar van den Burgerlijken Stand en Lid van 't college van zetters dier ge meente. Na de annexatie werd hij eveneens lid van den gemeenteraad van Groot- Waalwijk, waaruit hij op 8 Augustus 1930 ontslag nam. Vanaf de oprichting in 1920 was hij vice-voorzitter en later voorzitter van de Woningbouwvereeniging Baardwijk. Hij was voorts regent van het Oud- Mannenhuis, beschermheer der lieder- Kantoor en Winkelbedienden. <g 15 December hield de afd. Handels. Dinsd Waalwijk van den Ned R K. Bond van Handels—Kantoor en Wtnkelb-dienden .St, Franctscus van Asslsië" haar maandelflksche vergadering in Hotel Verwiel. De Voorzitter opende de vergadering met den Christelijken groet en heette alle aanwezigen in 't bijzonder de nieuwe leden hartelijk welkom. Dan spreekt de Voorzitter over liet nut der organisatie vooral in dezen tijd en wijst er op dat juist thans voor de organisatie een groot arbeidsveld open iigt, waarom hij alle leden aan spoort hun collega's te bewerken opdat ook zij zich zullen scharen achter het vaandel van St Franciscus van Assisië Verder deelt de Voorzitter mede, dat sinds Januari 1931 zich 34 leden hebben aangemeld en leest een artikel voor uit het organisatie-orgaan, waarin de leden opnieuw tot propaganda worden aangespoord. Vervolgens leest de secretaris de notulen voor welke onveranderd wor den goedgekeurd. Het verslag van de conti öle-com missie wordt voorgelezen waaruit blijkt dat deze commissie de kas in orde heeft bevonden. Enkele huishoudelijke zaken worden dan .besproken, waarna aan de orde Kuini ue vciKiczuig van een incuivc cont e commissie. Hiervoor worden voorgesteld en gekozen, Mej. Bakkers en de heeren Raats en Tonnaer, terwijl als plaats vervangende leden w rden aangewezen Mej. van der Heijden en de heeren Dankers en van Berkéi. Hierna volgt de rondvraag. Hiervan wordt gebruik gemaakt door de heer Raats, die er op aandringt een ver gadering te beleggen voor de propa gandisten, welke vergadering zoo spoedig mogelijk gehouden zal worden. Wanneer verder niets meer aan de orde is. sluit de Voorz. onder dankzeg ging voor de opkomst deze vergadering. Vital Haesaert. A.s. Maandag komt Vital Haesaert in Hotel Verwiel spreken over heden- daagsche kunstenaars. Wij laten hier enkele persuittreksels volgen, waaruit blijkt dat de heer Haesaert een alles zins bevoegd spreker is. .Ons Noorden", Groningen: „De verschillende uitingen van den kunstenaar (werden) in logisch verband met elkaar overgebracht, het inzicht ertn verdiept en de bekoring ervan verhoogd. De heer Haesaert heeft onze ziel doen luisteren en de taal van een mystieke kunst doen verstaan." „Maasbode" „Oe boeiende en begeesterende voor dracht leerde aan de vergadering hoe men Toorop en ztjn werk heeft te beschouwen. Er was een wez'nlijke inleiding tot de reeks van lichtbeelden uit Tuorop's werk, die als slot ver toond werd." „Nieuwe Schiedamsche Crt.' „Eens heeft een priester—artist uit datzelfde Vlaanderen, Hugo Verriest, de Schiedammers ingeleid in 't schoone werk van den priesterdichter Guido Gezelle. Men kan sommigen nog hooren vertellen, hoe Verriest de kunst ver stond. de diepe en echt christelijke schoonheid voelbaar te maken, waar van de gedichten van Gezelle door- deesemd zijn. Z oo moet ook 't heeilljk werk van Jan Toorop, door het bege leidend woord van Vital Haesaert, voor alle aanwezigen een openbaring geweest zijn." Aan deze persstemmen behoeven wij weinig meer toe te voegen, zij spreken voor zichzelf. Ook een aansporing om de lezing bi] te wonen behoeven wij niet meer te geven. Men steunt er de jonge Waalwljksche Ontwikkelingsclub mede en daarmee ook het intelleclueele leven in Waalwijk. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wfj naar de advertentie. Liedertafel Oefening en Vermaak" Het berich' der liedertafel „Oefening en Vermaak" in ons vorig nummer behoeft in zooverre verbetering, dat thans alsnog beslo'en is het Kersibal te houden op 2en inplaats 3cn Kerstdag, dus Zaterdagavond. Omtrent het optreden der liedertafel „Cectlia" uit Tilburg onder Willem Robert is men nog in ondei handeling. Den 2en Kerstdag zal voorts eene groote volksmatiréa gegeven worden onder leiding van den heer G. Gerritsen, voor eenieder gratis toegankelijk. Kamer van Koophandel en Fabriek. Door de K. v, K. en F. voor de Langstraat te Waalwijk werd aan Zijne Excellentie den Minister van Arbeid. Handel en Nijverheid het volgende telegram gezonden De Kamer van Koophandel te Waalwijk, dagelijks constateerende de uitbreiding der werloosheid in de in- dustrieele plaatsen van haar district en de groote toeneming van den in voer van lederen schoenen, doet een dringend beroep op Uwe Excellentie om in het vooruitzicht van de dtfini- tieve totstandkoming van de contin- genteeringswet de noodige maatregelen te treffen, opdat ten spoedigste, zoo mogelijk reeds per 1 Januari, een contingenteeringsmaatregel op schoe nen, zij het in voorloopigen vorm, in werking kan worden gesteld. Door langer uitstel ontstaan groote gevaren voor het voortoestaan van meerdere ondernemingen in deschoen- industrie en de groote import van goedkoop en minderwaardig schoeisel trekt de geheele schoenindustrie om laag. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 436 BETERE HEERENKLEEDING Rectificatie. In het Woensdag geplaatste bericht betrtff nde de meeting van 't Cumiié van Actie tegen het wetsontwerp— Terpstra op hedenmiddag, bleef abu sievelijk onvermeld dat deze te 's Bosch zal plaats vinden. Hulp voor Schoenindustrie en Textielnijverheid gevraagd. In verband met den noodtoestand in de schoenindustrie en de texiiel- rijveiheid, besloot de Kamer van Koophandel te Tilburg, zoowel aan den Minister van Arbeid, als aan den voorzitter van de Eerste Kamer tele grammen te verzenden, waarin wordt gewezen op de noodzakelijkheid maat regelen te IrtfLn om de betrokken Industritën ln deze zware tijden te helpen. In het telegram aan den minister wordt verzocht om tn afwachting der goedkeuring van het wetsontwerp tn zake contingenteering, met spoed de noodige voorbereidende maatregelen te trtffen, opdat zoo mogelijk reeds met 1 Januari a.s. een aantal zij het dan voorloopige contingenteerings— maatregelen in werking kunnen treden. Dames—Gymnastiek—Club. Naar wij vernemen heeft mejuffrouw Mies van lersel het voorzitsterschap onvaard van de R. K. Dames Gymnastiek—Club alhier (4cursussen), die den naam draagt van „Orova." Verder hebben in het Bestuur zitting genomen de dames A Hens, (vice- pres.): G. de Jongh, (Secr.)L. Brou- mels. (penn.)G v. Bavei, W. Du- moulin en R. van Eijck. Een gezelschap andere dames zal Woensdagsmiddags een cursus in gymasiitk volgen. De zorg voor de werkloozen. In verband met ons bericht van 1.1 Woensdag, naar aanleiding van de werkloozen—cursussen aan de Vak school te Pirmasens, vernemen wij met genoegen, dat bij B. en W. verschil lende cursussen voor werkloozen in voorbereiding zijn. Men is n.i. tn onderhandeling met den directeur der Rijksvakschool en met 't rijk voor 't geven van een cursus in 't schoenmaken aan jeugdige werk loozen en voorts wil men gratis onder wijs doen geven in de hoofdvakken van 't L. O. Daarvoor zijn een paar oud—onderwijzers, de heeren v. d. Heijden en Prtncen aangezocht. Wij meenen te mogen aannemen dat spoedig resultaten ten deze te ver wachten zijn. Waalwljksche Winkeliersvereen tg ing. Het bestuur der Waalwljksche Win keliersvereeniging deelt ons mede, dat door deze ver. aan 't Centraal Oisis- Comi een bedrag kon worden afge dragen van f27.33, zij ode het batig saldo der St. Nicolaasloterlj. Zij betreurt het ten zeerste te moeten erkennen, dat vele deelnemende wtnke Iters niet genoeg hebben willen mede. werken, hoewei zij zich daartoe ver plicht hadden, om dat bedrag zoo groot mogelijk te doen zijn. Hun egoïsme, zoo zouden wij het willen noemen, stelden zij boven het doei van de loterij boven 't algemeen belang. „Eerst Ik en dan de rest", was hun devies, 't Is een niet te loochenen feit dat velen, die toch moeten leven van hen, die thans door de malaise in nood verkeeren, opzet tetijk hebben nagelaten de vereischte loten uit te geven. Het ware onder de huidige omstan digheden beter geweest, dat kooper en verkooper eikander de hand hadden gereikt.... nnar gedane zaken nemen geen keer. Wij hopen slechts op betere tijden. De volgende prijzen werden nog niet afgehaald No 7530 een kolenemmer 4e prijs. No 3421 een tedcybeer 10e prfls No. 2973 een doos bonbons 15: pr. Zij staan ter beschikking van de rechtmatige winnaars bij den heer C G Nieuwkoop, Grootestraat. Waalwijk. Ons blad komt ln de buiten gemeenien Woensdagavond of Donderdagmorgen en wordt ook Donderdagmorgen hier rondgebracht. Uwe advertentie heeft dus weer veel waarde vóór en tijdens de Kerstdagen. Goed afgeloopen. De groentewagen van den landbou wer Smits uit Waspik verloor gisteren aan de Haven een moer. Tot aan de Markt bteef het wiel nog zitten, doch daar liep het er af. waardoor de zwaar beladen wagen bijna kantelde. De dochter van den heer S. zag nog juist kans van den wagen te springen, doch bezeerde daatbfl haar enkel. De wagen was verder niet meer beschadigd en toen het rad weer was bevestigd, kon de reis vervolgd worden. Vergadering A.R.K.A. Karakter en Doel van den Arbeid In de achterzaal van Hotel Verwiel hield de onlangs opgerichte afdeellng Waaiwflk van A.K.K.A. een zeer druk bezochte vergadering. Naast het vrijwel voltallig corps van rijksen gemeenteambtenaren waren aanwezig de WelEerw. heer Sanders, adviseur der vereeniging, de burge meester. weth. Smolders en verschil lende leden van den gemeemeraad De vergadering werd geopend met een welkomstwoord van den voorzitter de heer G P. van Huiten, die toelichtte waarom ook Burg. en Weth. en de raadsleden voor deze bijeenkomst waren uitgenoodigd. Hij sprak de hoop uit dat de aanwezigen met belangstelling de woorden van den heer de Hoop, die dit onderwerp elders reeds me r- malen besproken heeft en dus zijn stof geheel beheerscht, zullen volgen. De heer A. de Hoop krijgt hierna het woord om te spreken over ,Karakter en Doel van den Arbeid." Spr. betuigde op de eerste plaats zijn dank aan het bes'uur van ARKA dat hem in de gelegenheid gesteld heeft in d"ze vergadering het woord te voeren. Tf meer vond spr. dit prettig, omdat hij daardoor in de gelegenheid is met de vele aanwezigen waarmede hij dagelijks in aanraking komt dit punt systematisch te bespreken. Bij zijn uiteenzetting wil hij op den voor grond stellen het beginsel waarop ARKA gegrond is, n.l. dat de godsdienst niet alleen Is een toga waarin men gehuld is als men naar de kerk gaat, maar dat deze een veel rijkere betee- kenis heeft. Spr. zet uiteen dat de godsdienst niet negatitf moet zijn, doch positief. Spr. vraagt zich dan af of de arbeid een vloek, dan wel een zegen genoemd moet worden. De moderne arbeider, die met au omatische bewegingen werkt in de fabriek, zal den arbeid een vloek noemen. En vraagt slechts om brood voor zijn gezin dat hij door den arbeid moet verdienen. De arbeid is als vloek, als last aan de menschheid opgelegd, maar dank zij de belofte en de komst van den Verlosser vindt spr. talrijke gevallen waar de arbeid een zegen was voor den vakman. Spr. schetst ter illustree- ring enkele tafereelen uil den Bijbel o.a, dat op 't veld van Boas waar met ware vreugde gewerkt word». Ook in de Middeleeuwen, waar ieder werkman in ziji soort een kunstenaar was en gelegenheid kreeg ziel in zijn werk te leggen, daar was de arbeid een zegen. Spr. zelf dient een bouwkunst die het ambacht hoog houdt, en dagelijks ondervindt hij en zijn werklui het genoegen om een werkstuk te kunnen aanzien dat zij zelf vervaardigd hebben. Maar tegenover deze lichtzijde schetst spr. de somberheid die het arbeiders leven met zware tinlen overschaduwd heeft, de geest van den tijd, van ontevredenheid. De machine heeft den arbeider tot slaaf gemaakt. Miliioenen moeten hun arbeidstijd doorbrengen met enkel dezelfde eentonige bewe gingen, en dat alles in het tempo der machine. Dr. Gerritsen heeft een juist beeld gegeven, toen hij zelde dat men in de Middeleeuwen kerken bouwden met torens die ten hemel opstreven, nu echter fabrieken met schoorsteenen die wijzen op de aarde. Het verwondert hem niet dat de ziel door dezen mechanische arbeid wordt gedood en daardoor niet meer voor honger leven vatbaar is Een schildering van het hedendaag- sche fabrieksleven wil spr. niet gever. Ook in Waaiwflk ziet men dat beter in de practijk, dan het in woorden te zeggen is. Wat willen wij echter nu Velen zuilen tegenwoordig ineens de machine aan den kant willen zetten, doch de mannen die in deze de macht in handen hebben zullen hierover anders denken. Spr. is van meening dat de machine te aanvaarden is zoolang zij de men- schen wil dienen en de gevolgen der zondestraf verminderen Maar gaat de machine datgene doen wat juist ge schikt is om den arbeider vreugde in zijn werk te geven, dan wordt zij een vloek en een verzwaring der zonde straf. Spr. wijdt hier enkele woorden aan het Trylor—rysteem, dat den arbeider beschouwt als een louter stoff lijke machine, die zooveel mogelijk moet produceeren. In onze moderne maatschappij wordt de arbeid karakterloos, hoewel er ook lichtzijden tegenover staan als een kortere werkdng en eenige luxe die de arbeider zich kan permitteeren. Tenslotte geeft spr. $en verklaring waarom hl] meent dat ook in een vergadering als deze dit onderwerp thuis hooit. De overheid is immers verplicht om de gevolgen van de zondestraf zooveel mogelijk le ver zachten en voor deze overheid zijn de ambtenaren de uitvoerders. Daarom mogen zij niet onverschillig blijven voor datgene wat rond hen in de maat schappij leeft. Ook zfl moeten mee strijden voor het recht voor de komst van het Godsrijk op aarde. Hiermede btëindigt de heer de Hoop zijn zeer interessante beschouwing, waarvoor de voorzitter hem een woord van dank brengt. Na een korte pauze werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen. Door enkele heeren werd hiervan ge bruik gemaakt. De gestelde vragen gaven dhr. de Hoop gelegenheid zijn idietëi aan de practflk te toetsen. Ook hfl zelf is van meening dat in de p actljk concessies moeten gedaan worden aan de economie. Ook hfl zelf is er van overtuigd dat de ontwik- In Sigaren en Sigaretten

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9