Hel i Radio Programma. Bouwmaterialen handel f. C. m HAARLEM. Kerstboomversiering Kerstgroepen C. MARKS. m TELiFUMKE Oiideimvond. oudejaarsavond. P. DE M - Harkt - KAATSHEUVEL Hoort Gem. Licht- en W aterbedrij ven Voor de a.s. KERSTDAGEN ontvingen wij mm'%. VERSCHE VISCH, Gerookte en gestoomde - Vischwaren, - - Echte Zeeuwsche Mosselen enz. Waalwijk. vorstvrij houden vanaf 2 tot IS ct. 22 stuks groote maat f3.50. Enkele beeldjes 15, 20, 35 ct. Schaapjes 3 en 5 ct. Likeur- en bitterglaasies 10, 15, 20, 25 ct. ICraften f 1.95. Bierglazen 9 ct. hoe de wereld Kerstmis viertl Telefunken Service Eerste Langstr. Electr. Hij. vanU^*' d°*yerï,tóW®CW' dv bexo^i pelle met 21. R.W.B. 3 speelde tegen Capelle 2 44 gelijk. Zaterdag gaat R.W.B. 4 op bezoek bij W.S.C. 4. Zondag 27 Dec. R.W.B. 2—B.V.V.ö 2 uur, terrein R.W.B. R.W.B. 3 gaat op bezoek bij Kaatsh. Boys 2. Wij herinneren nog even aan de belangrijke lezing over de spelregels, welke gehouden wordt op Maandag 28 Dec. in het clublokaal op het R. W.B.-terrein. De lezing wordt gehou den door de heeren Schroder en v. d. Wijgerd, resp. voorz. en penn. v. d. B.V.B. Toegang hebben leden en do nateurs van R.W.B. H.V.V. De voetbalvereeniging HW uit het Loonsch Hoekje zal den 2en Kerstdag een wedstrijd spelen voor de Zaterdag middagcompetitie tegen Neerlandia te Kaatsheuvel. Daar de opbrengst ten bate komt van een speler, wien j.l. Zondag een ongeluk is overkomen op het HEC- terrein, verwachten wij voor dezen wed strijd veel belangstelling. Aanvang 1 uur op 't HVV-terrein in 't Loonsch Hoekje. Korfbalsport. SPRANG. A.s. Zaterdag 2en Kerstdag speelt onze Korfbalclub NEO op haar terrein aan het Oosteind, des nam. 2 uur, een vriend- schappelijken korfbalwedstrijd tegen ABC uit Almkerk. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het h gezonden Stuk, door het «plaatselijk Coml van actie tegen het wetsontwerp Terpstra, Sprang—Capelle en omstreken", ver zoek Ik U mij een kleine plaatsruimte in Uw blad te willen toestaan. Oak ik zou de ouders van alle ge zindten willen toeroepen «Ouders past op uw zaak." Niet te ontkennen is, dat door het wetsontwerp .Terpstra" indien het wet wordt, zooals het thans luidt, aan de school zeer groot nadeel wordt toe gebracht. Oe 45 leerlingen school zal voor vele scholen noodlottig zijn. Maar zeer jammer is het, dat deze zaak nu weer wordt aangegrepen om den strijd tegen de Btyz. schooi voort te zetten. Want ziet U. het zijn de Bijzondere Scholen, die het onderwijs duur maken, die ongebreidelde bouw van bijzondere scholen; vandaar dat er stemmen opgingen, geen subsidie voor scholen met minder dan drie leerkrachten. Maar Mijnheer de Redacteur, waar om verzet men zich er dan met hand en tand tegen als er besloten wordt een openbare school met twee leer. krachten op te htff*n. Is voor minder dan 73 leerlingen een openbare school niet te duur en een bijzondere wel Het aantal openbare scholen met twee leerkrachten is veel grooter dan het aantal tweemansschoien. Waarom wordt er nu altijd geroepen over de dure kleine bijzondere scholen en wordt er gezwegen over de kleine openbare scholen Ouders Iaat U niet verleiden om uit bezuinigings-oogpunt te strijden tegen de Bijzondere School. Bezuinigd zal er moeten worden. Maar niet op bijzonder onderwas alleen. Want het is niet waar, dat het bijzonder onder wijs de hooge kosten meebrengt. Mijn dank voor de verleende plaats ruimte. M. J. JUURSEMA, kar in den flank reed. L. Verhoeven, is daarbij tusschen de auto en de kar geraakt en gedood. Ook het paard is gedood. De chauf feur brak drie ribben; hij is per auto naar Eindhoven gebracht. De auto is totaal vernield. Jack Diamond. Zooals men weet is de beruchte Amerikaanschen smokkelaar en bende leider Jack Diamond, vermoord, op den avond dat hij gefuifd had. omdat bij wederom uit de gevangenis was ontslagen. Hij werd op zijn bed door vijf revolverschoten vermoord. Hij is thans begraven en wel in 'n eenvoudige houten kist. De beweringen dat Jack in zijn stormachtig leven n JULIANA. JulanaT.O.P. Oss 100. Op schitterende wijze heeft Juliana haar overwinningen voortgezet door Zondag jl. met sprekende cijfers van Oss te winnen. Door Juliana wordt direct flink aangepakt en gaat de voorhoede telkens mooi combinee rend op het Oss-doel af en weet de rechtsbinnen reeds na enkele cinuten onhoudbaar te doelpunten, hoewel door Oss ook hard wordt gewerkt, is Juliana telkens voor het Oss-doel en na 10 minuten spelen is de stand tot 40 opgevoerd. Het spel van Ju liana is veel beter dan vorigen Zondag en tot 80 wordt de stand gebracht, waarmede rust aanbreekt. Na rust wordt niet zoo hard gewerkt met dezen grooten voorsprong en toch blijft Oss nog flink doorwerken. Juliana weet nog twee doelpunten te maken. Daar Oss nog enkele kansen worden ge boden, weet toch de Juliana-verdediging welke ook weder een goede partij speel de, het doel schoon te houden. Veran dering komt niet meer in den stand en hiermede komt het einde. Juliana 2 wist een 32 overwinning te behalen op WSG 3. Zondag a.s. moet het le elftal naar HEG. SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag speelde de voet* halvereeniging NEO alhier een compe titiewedstrijd voor de Zaterdagmiddag- competitie van den Brab. Voetbalbond tegen BSV uit v.m. Besoijen. NEO won met 2—1. GEMENGD NIEUWS. Vekeersongevallen, Te Bergeyk (N.-Br.) reed Zater- dagavond op den Rijksweg Valkens- waard-Hasselt de Eindhovensche aan nemer P van der Veerdonk met zijn auto in de richting België. Nabij het Hollandsche douanekantoor reden twee met kuns-mest geladen karren hem tegemoet. De auto heeft toen met met zijn linker spatbord het linker- wiel van de voorste kar gegrepen, die een zwenking maakte en de tweede men in de kringen van de onderwe reld op hem gebeten was, en men hem verafschuwde als een die .geklapt" had, krijgt hij geen statiebegrafenis in een prachtige met zilver beslagen kist van een dure houtsoort, maar was bij deze uitvaart alles zoo goedkoop en zoo gewoontjes mogelijk. Diamond, die als dief van post pakketten uit spoortreinen was be gonnen, had een tijdlang deel uitge maakt van de lijfgarde van groote figuren in de onderwereld zooals Jacob Organ en Kleine Augie. Toen dezen waren opgeruimd, werd Jack zelf een groot man onder de misdadigers; maar zijn daden en praktijken brach- ten hem in onmin met krachtige en onverzoenlijke figuren als Al Capone, .Hollandsche" Schultz en Vannie Higgins. Noodlottige Vechtpartij te Barneveld. Zondagavond heeft te Barneveld de 19-jarige boerenzoon J. W. D. bij 'n twist den 19 jarigen J. van den Broek met een mes in het hoofd gestoken, ten gevolge waarvan het slachtoffer Maandag is overleden. De dader, die bekende, is gearresteerd. Zondagavond tegen half negen ont moetten eenige jongelui uit de buurt schap Harselaar enkele boerenjongens uit Kootwijkerbroek op den Nijkerker- weg te Barneveld. Laatstgenoemde jongens vertoefden daar vermoedelijk in verband met een aan den Nijker- kerweg wonend dienstmeisje, eveneens uit Kootwijkerbroek afkomstig. Dit schijnt de jalouzie der Harselaars, onder wie zich ook bevond de 19- jarige J. van den Broek, militair te Harderwijk, doch Zondag met verlof te Barneveld, te hebben opgewekt. Na een kleine woordenwisseling ont stond er een gevecht, waarbij de 19- jarige J. W. D. uit Kootwijkcbroek genoemden van den Broek in t hootd stak. De getroffene zakte onmiddelijk ineen en werd bij een der bewoners aldaar binnengedragen. Na door een geneesheer uit Barneveld voorloopig te zijn verbonden is van den Broek naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort vervoerd, waar 't slacht offer Maandagmorgen is overleden. De dader, die na de doodelijke verwonding te hebben toegebracht, alle mogelijke zorg aan den getroffene hielp besteden, heeft zich zelf bij de politie aangemeld en een volledige bekentenis afgelegd. Hij is gevanke lijk naar Utrecht overgebracht. Moordaanslag te Grooiegast. Maandagavond te omstreeks 6 uur heeft de 26 jarige Y P. te Grootegast een moordaanslag gepleegd op een te Opende, onder aeze gemeente wonend 17-jarig meisje. Nader meldt men hieromtrent Toen het meisje de ouderlijke wo ning verliet kwam de 76 jarige P. uit het donker te voorschijn en loste twee schoten op het meisje, dat getroffen werd en neerviel De man maakte zich daarop ijlings uit de voeten. Spoedig kwam hulp opdagen. Het meisje bleek ernstig gewond te zijn aan den linkerschouder, de hals en den mond. Beide kogels die waarschijnlijk van klein kaliber waren, hadden het lichaam verlaten. Het meisje is geen oogenblik buiten kennis geweest en hield zich zeer flink. Dr. Verster heeft haar verbonden en naar't Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar zij ter verpleging is opgenomen. Haar toestand is bevredigend. Omtrent de aanleiding kan worden gemeld, dat het hier een liefdesge- schiedenis betreft. De jongeman en het meisje waren geruimen tijd ver- loofd geweest. Maandag had 't meisje het echter uitgemaakt, waarna P. tot zijn daad heeft besloten. LAATSTE BERICHTEN. Verkiezing Kamer van Koophandel. Afd. Kleinbedrijf) Bij de op 22 December gehouden stemming voor 5 leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, afdeeling Kleinbedrijf, werden gekozen A. van Beek, Made (aftredend) J. C. van Eijkelenburg, Waalwijk (aftredend) C. P. Gijsman, Waspik. H L- J- van Ierse', Waspik (aftrj J- C. H. M- W. Sassen, G berg. Het aftredende lid, de heer I. C. Mortier te Waalwijk, stelde zich niet herkiesbaar- Nieuwe leden zijn dus de heeren Gijsman te Waspik en Sassen te Geer- truidenberg. De heer J. Frederiks te Kaatsheuvel werd niet herkozer Magazijn aan de Haven Mr. van Coothstraat 71, Telefoon 236 Alle Bouwstoffen, alsook Baksteen en Kalkzandsteen. Uil voorraad. Gas- en Waterverbruikers worden herinnerd aan hunne verplichting tot het van de dienst-installaties [gasmeters, watermeters enz Alle schade aan de dienst-installaties veroor- zaakt komt voor rekening van de verbruikers De Directeur. Aanbevelend, Uw Telefunken-apparaat maakt het U mogelijk de nieuwe auto- schaal met stationsnamen maakt het U gemakkelijk! leder Euro- peesch zendstation hoort U vol maakt zuiver en scherp. Dat is de Telefunken-kwaliteit, die in ieder toestel tot haar recht komt. Vraagt demonstratie aan het Telefunken Service Station. De oudste ervaringen de modernste constructie HUYGENSPARK 38-39 - 's-GRAVENHAGE Grootestr. 170 - Tel 61 WAALWIJK. Het beste en goedkoopste adres voor: Is bij TELEFOON 97. Boodschappen worden gratis thuis bezorgd. Liefst vroegtijdige bestelling. DONDERDAG 24 DECEMBER HILVERSUM 298 M. (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelconcert. 11.30 Kommer Kleijn leest: Joseph, een Kerst verhaal voor jongeren en ouderen. 12.00 Het omroep-orkest onder leiding van Nico Treep, afgewisseld door Gramofoonmuziek. 2.30 Middagmuziek door trio, bestaande uit Harry S. Pola, viool; Jo Knumann, piano J. Samehtini, cello. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, afgewisseld door gramofoonmuziek. 7.00 H. Hollander. Sportpraatje. 7.20 Gramofoonmuziek 7.30 „Schola Cantorum", onder leiding Hubert Cuypers. 8.00 Het Concertgebouw kamerorkest onder lei ding van Albert van Raalte. 8.30 „Schola Cantorum" onder leiding van Hubert Cuypers. 9.00 Het ding van Albert van Raalte. I li i - ,v 9.45 Kerstklokken, ter inleiding van het Kerst- I UllJKCn OnjUlSt tC ZIJD, L/C 111311 1130 feest, bespeling van het carillon in den I niet SS of nod minticr Hart niptsï 'Jaar toren der anthertr»lp ion lI,ll,UCr Udn »ieiS. _;a3f concertgebouw Kamerorkest onder lei-1 aanzienlijk fortuin had bijeengegaard, van Albert van Raaite. I i i«i lx 7.45 8.00 8.15 8.30 9.00 9.20 12.00 1.00- 2.00 3.20 4.00 4.45 5.00 5.30 6.15 G.30 7.45 toren der kathedrale Basiliek van Sint Jan te 's-Hertogenhosch, door den stadsbeiaar- dier Toon van Baikom. 10.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias 10.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. (V.A.R.A.) 00.01 Kerstuitzendingen. Zang door het Vocaal Gemengd .Solisten-Ensemble. 00.10 Toespraak Ds. Horreus de HaasKerst feest en Socialisme, I 00.25 Zang. 00.35 Poëtische Paraphrase op het Kerstverhaal door Martien beversluis 00.50 Zang tot 1.00. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert (N.C.R.V.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Korte Ziekendienst door Ds. v. d. Woude. 10.45 Gramofoonmuziek. (K.R.O.) 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Past. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-orkest o.l.v. Joh an Gerritsen. (N.C.R.V. 2.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd 2.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje door Ds. Telkamp. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Piano-recital door Theo van der Pas. 6.45 Vragenhalfuurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Berichten Ned. Chr. Persbureau. 8.00 De Haarlemsche Orkestvereeniging. 9.00 Kerstklokkenbespeling door J. Vincent op het Carillon van het Kon. Paleis, te A'dam 10.00 Vervolg concert. Na afloop Vas Dias, daarna tot 11.30 Gra mofoonmuziek. (K.R.O.) 12.0012.15 Kerstnacht. De Kerstklokken van de St. Vituskerk te Bussum luiden het Kerst feest in. VRIJDAG 25 DECEMBER. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) Lichaamsoefeningen. Gramofoonmuziek. Toespraak door G. J. Zwertbroek Kerstcantate uit te voeren door de zang groep de Wielewaal van de A'damsche A.J.C Janny van Oogen, declamatie. Ochtendconcert. (V.P.R.O.) 10.30 Kef kuitzending uit de Religieuse kring, Aerdenhout. Spreker: Prof. Dr. van Mou rik Broekman. (A.V.R.O.) Vocaal en instrumentaal concert. -2.00 Zie Huizen. (V.A.R.A.) Uitzending van de Kerstvergadering van de SDAP in het Concertgebouw te A'dam. VARA-orkest oJ.v. Hugo de Groot. Vervolg uitz. Kerstverg. SDAP, Gramofoonmuziek. Kindervertelling: Om den Kerstboom. VARA-orkest. Optreden van Richard Germer, luitzanger Het Krekeltje achter den haard, op te voe ren door het Groot Volks-Tooneel. Vervolg optreden van Richard Germer. (V.P.R.O.) 8.00 Avonduitzending uit de Eng, kerk, A'dam, Spreker: Ds. Sparnaay, 3.30 Voorlezing door Ds. Sparnaay. 8.50 Concert, vervolg. (V.A.R.A.) 11.00 Populair concert door het VARA-orkest. HUIZEN 1875 M. (N.C.R.V.) 7.00 Kerstliederen door koper-kwartet. 7.30 Uitz. derde Kerstwijdingszangdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Rijswijk. Voorgangers Ds. Deddens, Geref. Predikant en Ds. Straatsma, Ned. Herv, Predikant. 8.30 Morgenwijding door Ds. Kruyswijk. (K.R.O.) 9.30 Morgenconcert. 10.00 Uitz. plechtige Hoogmis uit Amsterdam, opgedragen door Pater Humbertus Randag. (N.C.R.V.) 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Concert. 1.002.00 Uitzending uit het Kon. Paleis, Den Haag. Kerstgroet van H. M. de Koningin tot het Nederlandsche Volk. 2.00 Concert door de Haarl. Orkestvereeniging. 5.00 Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Beverwijk. Voorganger Ds,. Jac. Poort. Daarna tot 7.00 Gramofoonmuziek. 7.00 Het Hartvelt-Kwartet. 8.00 Kantate: Die fromme Ruth. 9.00 Voordracht door Arie Post. 9.30 Kerstconcert door Wognums Zangkoor 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 26 DECEMBER. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) 7.45 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Voordracht door Minny Erfmann. 9.15 Vocaal concert door het Vrouwenkoortje. 9.30 Voordracht door Minny Erfmann, 9.45 Vocaal concert, vervolg. (V.P.R.O.) 10.30 Kerkuitzending uit de Remonstr. kerk te Amsterdam. Spr. Dr. Tjalsma. (V.A.R.A.) 12,00 Het Haagschd Toonkunstenaars Orkest. 12.45 Radio-TooneelEen moderne dienstbode. 1.05 Concert, vervolg. 4.00 Voor de kinderen. Opvoering van: Hallo, hier Kerstland. 5.00 Kerst-Kamermuziek. 5.30 Midwinterhoornblazen bij Denekamp. 5.45 Het Helden-Quintet. 6.15 Literair halfuurtje. 6.45 Vervolg concert. 7.15 Toespraak door A. H. Gerhard. 7.30 Vervolg concert. 800 Teun de Klepperman. 8.15 Operette, op te voeren door het Fritz Hirsch- gezelschap, uit de Prlncesse-schouwburg te Den Haag, 9.45 Vaz Dias. 10.00 Het Vara-orkest o.l.v. Hugo do Groot. 10.30 Voordracht door Willem? van Capellen. 10.45 Vervolg concert. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) 8.30 Morgenwijding. (N.C.R.V.) 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Chr. Geref. Kerk te Hil versum. Voorganger Ds. Geels. Daarna tot 12.15 Gewijde muziek. (K.R.O.) 12.15 KRO-Sextet ol.v Piet Lustenhouwer. 2.00 Bespeling van het carillon in den toren der Kathedrale Basiliek van St. Jan, Den Bosch. 2.30 Kinderuurtje. 4.15 Dameskoor o.l.v. Suze ten Napel. 4.35 Kerstnachtviering, declamatorisch opgevoerd door het KRO klein tooneel. 5.20 Dameskoor. 5.40 KRO-Kunstensemble. 6.40 Journalistiek weekoverzicht door de Waart. 7.00 Dr. W. Brokx: De Indische volkstelling. 7.30 Politieberichten. 7.45 Kerstvertellingen door Felix Timmermans. 8.00 Het KRO-orkest. 9.15 Vaz Dias* 11.00 Gramofoonmuziek. AU V JSKTENTHN. T. 340 W/l Ingeb luidspreker Prijs incl. lampen f 230.—

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 16