IQ LON CHANEY 1MT PLICHT WITTE BIOSCOOP. LIIXOR BIOSCOOP George Bancroft. \r 2. Woensdag 6 Jan. '32. 55e Jrg. TWEEDE BLAD. Waalwijk en Omgeving in 1931. II. ln ons Nieuwjaarsnummer gaven wij het eer8te deel van ons overzicht over hetgsen in den jare 1931 in onze gemeente en omgeving voor vermei- Menswaardigs of belangrijks is voor gevallen; heden geven wij 't vervolg van deze revue, die natuurlijk hier en daar slechts een greep bedoelt te zijn en niet op volledigheid aanspraak maakt. Verdere vooraanstaande persoonlijk heden, die in 1931 door den dood van ons gescheiden werden zijn de heeren gert Weijers, die op 1 Februari te Uirecht stierf en die jarenlang als voorzitter var. de vereeniging het Wit—Gele Kruis ijverig heeft gewerkt In het belang der charitas Notaris A. J. M. Jansen, eveneens een algemeen geziene Waalwijker, die In stthe veel goeds deed, en 2 Maart overleed. Hij werd in zijn notariaat opgevolgd door den heer L. W. J. C. Christ. Denzelfden dag overleed te v.m. Baard wijk de heer jac. Kleix, lid van het R.K. Kerk— en Armbestuur, en jarenlang voorzitter van het waterschap „De Binnen- en Buitenpolder v. Baardwijk". Op 30 Aug. overleed de heer W.v. Heesch, die het voorzitterschap be kleedde van verschillende vereenigingen, o.a. de liedertafel Tot Bloei der Toon kunst en den Langstraatschen Bond van Boogschutters. Den 23sten October overleed te Baardwijk de heer P. Loeff, lid van het RK. Kerk— en Armbestuur, en voorzitter van het Alg. Armbestuur. Van de talrijke jubilea die in het afgeloopen jaar gevierd werden noemen wij er siecnts enkele. Verleden week herinnerden wij reeds aan de lustra op sportgebied en enkele andere, ln enronologtsche volgorde laten wij er hier nog eenige de revue passeeren: 11 Januari vierde de Werklieden vereeniging St. Jan te Kaatsheuvel het 25—jarig bestaan; 15 Januari was de heer J. M. Kie boom 25 jaar secretaris der gemeente Raamsdonk 2 Februari herdacht de Zangvereen. „Hallelujtia" te Waalwijk haar 30—jarig bestaan 1 juni was de heer C. J. Kunlze stationchef aan het station Kaatsheuvel- Capelie 40 jaar in dienst der Spoor wegen 1 juli herdacht de Eerw. Broeder Palmace, Overste v. n het kloosier üer Broeders van Liefde te Kaatsheuvel, zijn zilveren kloosierfeest 17 November bestond de Eerste Loon op Zandsche Politiehonden— vereeniging 10-jaar; 22 November vierde de Elisabeths vereeniging te Kaatsheuvel haar 40— jarig jubileum Nog juist in 1931, op 30 December, werd Mr. v. d. Heijden benoemd tol secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk, in opvolging van wijlen den heer van Liempt. Kaatsheuvel beleefde voorts het even zeldzame als vreugdevolle feit een honderdjarige onder haar bevolking te gaan tellen. De 100ste verjaardag van Joh. de Jong op 6 Juli werd feestelijk door de geneele plaats gevierd. Als wij nu nog even aanstippen dat de parochie Berkdijk te Kaatsheuvel zijn parochiehuis kreeg en Waalwijk in dit jaar zijn 10.000e inwoner zag geboren worden en dit feit al heel sober herdacht, dan meenen wij dezen terugblik te kunnen besluiten. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 6 Januari 1932. Nat. Crisis-Comité. Vorig bedrag f 13 85 Maandelijksche bijdrage Personeel P.T.T. Waalwijk f 5,50 Totaal f 19.35 60 jaar. Vrijdag 1 januari 1.1. was het 60 jaar geleden dat de drukkerij van dit blad, de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Ttelen werd opgericht onder den naam van «Waalwijksche Snelpers- drukkerij Antoon Tielen te Waalwijk" door Wjften de»? heer Antoon Tielen, De drukkerij die sinds 1899, dus ongtveer 33 jaar onder leiding staat van den heer Jan Tiele.n, verschaft op het oogenbllk werk aan ruim 40 personen. De Schoenindustrie. Het feit dat binnenkort een of meer bestaande schoenfabrieken in onze gemeente zuilen heropend worden, geeft sommige dagblad-correspondenten aanleiding in hun bladen te schrijven over „Opleving in de SchoenindusiritI" over „een betere wind die in de schoenindustrie schijnt te willen gaan waaien" enz. Wij zouden toch ten deze tot voor- zichtlgheid willen aanmanen, omdat men zoo licht, ook in de buitenwereld, zou gaan denken dat de schoenindu strie er op het oogenblik beter gaat [voorstaan. Dergelijke onware berichten zouden van groot nadeel kunnen [Plaats uw advertentien in het blad, dat in uwe plaats en omgeving gelezen wórdt; steunt de plaatselijke industrie. blijken juist voor de schoenindustrie in dezen tijd. Men zou in regeeringskringen of hare lichamen wel eens den indruk kunnen krijgen, dat hulp niet zoo hard meer noodig is, precies op het oogenbllk dat de nood meer en meer drlngi. Men zij dus dubbel voorzichtig met dergelijke sensationeele en fantastische berichten 1 Niet, dat wij niet met genoegen en met dankbaarheid zouden wij haast zeggen, melding maken van de spoedige inwerkingtreding van een paar schoen fabrieken die zooals genoegzaam be kend, sedert eenigen tijd zijn stopgezet, integendeel ditiseen gelukkig verschijn sel dat de werkeloosheid in onzegemeen te weer voor een stuk zal doen vermin deren. Maar daarmee hebben we nog niet direct een opleving, waait er nog geen betere wind in de schoen industrie en in de geweldige malaise dezer nijverheid Al schrijft de heer Mathijssen nu honderd maal in zijn S.D A P.-bladen dat voor de schoenindustrie contingen- teering niet zal baten, dat de fuilooze schoenfabrikanten een gevaar zijn voor de arbeidsmarkt, en tk weet al wat meer, wij verwachten juist spoedige contingenleering der schoenen, een coniingenteering die de schoenen industrie ook waarlijk helpen kan en dan helpen zal. Het geeft ons een groote voldoening dat in de Commissie die den minister adviseert, ook zitting heeft de Oud— Waalwijker, de heer M. A. van Loon, die zich toch werkelijk van de toe standen in schoen- en lederkringen wel heeft op de hoogte gehouden en overal georiënteerd is. Op diens advies hebben we alle hoop en ver trouwen en het advies van dezen deskundige zal in de commissie en bij den minister zeker zwaar wegen. Waar een wil is, ts een weg." Voor een zeer goed bezette zaal werd Maandagavond in den Gilden bond de T.B.C.-fiim „Waar een wil is, is een weg" vertoond. Wij hadden echter van degenen voor wie juist deze film in hoofdzaak is saamgesteld en zoo leerrijk is en voor wie de geheeie T.BC.actie in onze gemeente is op touw gezet, nog meer belangstelling verwacht. Voor dat de voorstelling begon werden door den heer j. Geesink nog enkele woorden tot het publiek gericht Hij zetde dat het succes van de eerste T.B.C film „Achter de wolken schijnt de zon", die indertijd ook in Waalwijk vertoond is, aanleiding heeft gegeven de T B.C.-beswIjding ook in etn tweede fiim vast te leggen. In de film worden de droevige toe standen geschetst in een huisgezin dat dat door de T.B.C. is aangetast. De vader sterft door de gevreesde ziekte, en laat moeder met 2 volwassen kinderen na. Beide kinderen hebben de kiemen der T.BC. reeds in zich, het meisje is reeds zwak, terwijl de zoon nog een krachtige smid is. Door bemiddeling van den huisarts neem! de vereeniging tot besnijding der T.B C. hst lot van het gezin in handen. Het meisje luistert naar den raad van dokter en verpleegster, laat zich onderzoeken en moet daarna naar een sanatorium, dat zij na eenigen tijd geheel hersteld kan verlaten. De zoon daarentegen voelt zich sterk en gezond en siaat den raad van den dokter in den wind. Hij haalt nog prachtige successen op de wielerbaan, maar kort nadien wordt hij ziek en sterft. De film neemt dan een blij einde ais de dochter die geheel genezen is, een gelukkig huwelijk aangaat. De film heeft de talrijke bezoekers eenige uren in spanning gehouden, hij was vol afwisseling van droeve en blijde tafereelen, en bovendien viel er heel wat te leeren, vooral op het gebied der hygiëne, waar o.a. mooi de tegen stelling werd te zien gegeven tusschen de duffe, donkere slopwoningen, en de moderne arbeiderswoningen, vol lucht, licht en met voldoende ruimte. Ook van het werk in de consultatie- bureaux en het leven der verpleegden in de sanatoria kregen de aanwezigen een goed denkbeeld. Het was een goede en practische inzet voor de T.B.C -avonden, die onze gemeente krijgt en waarvan men het verdere volledige programma vindt in dit nummer. Het Dames—Comité dat de T.B.C.- avonden in onze gemeente organiseert heeft met dezen avond een goed begin gemaakt. Voor velen die van de voor stelling zijn getuige geweest zal deze in de komende dagen een aansporing zijn naar vermogen voor dit liefdadige doel te offeren. De moeilijkheden ln de Schoenindustrie. De Nederlandsche vereeniging van vertegenwoordigers in de Schoenindu strie heeft in een te Amsterdam ge houden vergadering besloten tot het zenden van een telegram aan de re geering, waarin gewezen wordt op de groote moeilijkheden, waarin de schoen industrie zich bevindt, mede door den geweldigen steeds toenemenden invoer van buitenlandsch schoenwerk, waar door ook het bestaan van eenige hon derden vertegenwoordigers, in deze branche werkzaam ernstig in gevaar wordt gebracht. De regeering wordt verzocht, zoo spoedig mogelijk maat regelen te nemen ter bescherming van de industrie, die in staat is de Neder landsche bevolking concurreerend van goed schoeisel te voorzien, Muziekavondje. In een der zalen van het St. Theresla- gesticht werd Zondagavond door leer lingen van het gesticht een zang- en muziekavondje gegeven, waarvan de opbrengst kwam ten bate van de noodlijdende medemenschen. de grootste karakterspeler van het witte doek komt deze week met een van zijn laatste werken een spoorweg-drama, zoo spannend en boeiend als tot op heden nooit ver toond, In de Om 5 uur werd voor een volle zaal begonnen met het welgevulde program. Na een zwartjes nummertje werd een dramatisch bewerkt sprookje „Klein Duimpje" ten beste gegeven, dat zeer in den smaak viel. De kinderen, allen van 6—14 jaar, brachten de verschil lende rollen alleraardigst naar voren. Na een muzikaal intermezzo van enkele liedjes gezongen door kleine kinder groepjes volgde pauze. Na de pauze werd een Kerstvoor stelling gegeven getiteld „Kerstnacht". Het tooneel was bijzonder aardig aan gekleed en vooral de lichuffecten deden het goed. Nadat de engelen- groepen enkele liedjes gezongen hadden kwamen Maria en Jozef aan. H. Engelen en herders kwamen het Kinoje aanbidden. Ook de Koorzangeressen van het St. Theresia-gesticht verleenden hare medewerking. Het geheel was een zeer geslaagde avond en we mogen niet nalaten een woord van hulde te brengen aan de Eeiw. Zusters, die een en ander uit stekend hadden geregeld, waardoor de verschillende nummers zeer goed tot hun recht kwamen. Feestvergadering P. T. T. Zondagmiddag hield de afd. .St. Jan" van den R K. Bond van Post- Telegraaf- en Telefoonpersoneel (Waalwijk en Omstreken) haar jaarvergadering in de foyer-van .Musis Sacrum." Hetzaalije wa3 flink bezet. De feestrede werd gehouden door den WeiEerw, heer kapelaan Sicking te 's Bosch, die sprak over het onder werp „De oorzaken der revolutie in Spanje." Spreker begon zijn zeer belang wekkende uiteenzetting met een terug blik In de ge chiedenis van Spanje, waarbij hij vooral op den voorgrond schoof de groote fout die de Span jaarden steeds begaan hebben door de zaak van Kerk en Staat te zeer met elkaar te vereenigen. Dit bleek wel duidelijk gedurende de Spaansche overheerschlng in de Nederlanden. Spr. schetste het economisch verval van Spanje in den lateren tijd; tezeer werd op ouden roem geteerd, een euvel dat kap. Sicking ook de Engel- sche industrie verweet. De steden gingen ontzettende schulden aan, maar men dacht er niet san om den handel en de andere bronntn van welvaart te bevorderen. Zoodoende kon spr. het ook ver klaren dat de handel van Spanje op Amerika ondanks de bij uitstek gun stige ligging van het schiereiland van zoo weinig beteekenis is, terwijl ook de kustvaart slechts met moeite kan worden in stand gehouden. Een groote factor die medeoorzaak tot de revolutie was noemde spr. de weinige ontwikkeling der bevolking. Meer dan de helft van het volk is analphabeet, waardoor het eensdeels zeer moeilijk was hun de waarheden van het katholieke geloof vast in te prenten, en zij anderdeels zeer ont vankelijk waren voor hetgeen de soci alistische en communistische revolutie- kraaiers hen voorspiegelden. Spreker vond het dan ook niet te verwonderen dat Spanje zoodoende in verzet kwam; de regeering trachtte de aandacht nog af te leiden door het avontuur dat zij in Marokko begon, waar veel geld verspild werd, zonder eenig succes. Als het kardinale punt dat de aan leiding tot de omwenteling was, noemde Z.E. echter het al te nauwe samengaan tusschen kerk en staat, die ah. w waren samengeweven. Ten slotte wees spr. nog op den invloed der Loge—mannen. Een flink applaus bewees dat de aanwezigen de interessante beschou wingen van Kap. Sicking met volle aandacht had gevolgd. De Voorzitter der afdeeüng, de heer de Rouw, bracht den Z Eerw. spreker dank voor zijne rede en zeide er van overtuigd te zijn dat de vergadering zeer van het gesprokene zal prcfneeren. Hij hoopte dat het niet de laatste maal zou zijn dat Kap. Sicking voor de afdeeüng komt spreken. Hierna werden nog enkele huis houdelijke punten afgehandeld, waarna de aanwezigen nog enkele uurtjes in gezellig samenzijn doorbrachten. Vedehova. De vereeniging Vedehova houdt Maandag 11 Jan. in de foyer van Musis Sacrum een lezing. Spreker is de heer H. Hinrichs, directeur der N.V. Eerste Ned. Leesten en Stanz- messenfabriek te Tilburg, die de vraag zal bespreken„Waar dient de Schoen fabrikant op te letten bij 't aankoopen van Leesten." Waaiw. Ontwlkkellngsclub. In de vergadering der Waalwijksche Ontwikkeiingsclub op a.s Vrijdag in Hotel Verwiel, zal door den heer Kees Verwiel worden gesproken over: „Qletschers". Bioscoop. Naar wij vernemen heeft de directie der Witte Bioscoop beslag we>en te leggen op de beroemde filmwerken .lm Westen Nichts Neues" en .C» y Lights", de laatste creatie van Charity Chaplin. Binnen korien tijd hoopt zij deze films in haar theather te ver. toonen. De Luxor-bloscoop tracht evenzoo het beste van het beste te brengen en zal binnen enkele weken de laatste film van M. Chevalier „Der lachende Leutnant" en „Das Land des Lajhelns met Richard Tauber brengen. De bioscoopliefhebbers kunnen dus in de komende weken weer ptofLeeren. Onderling Kanarie tentoonstelling. Zaterdag en Zondag 2 en 3 Januari hield de Kanarievereenig. „Ons Qenot" gevestigd bij Mej. de Weduwe van Drunen, Stationsstraat, alhier, haar onderlinge tentoonstelling met zang wedstrijd. Als keurmeester fungeerde de heer O. Jansens, gediplomeerd keurmeester uit Tilburg. De uitslagen zijn als volgt: Klasse 2 vogels, eigen kweek, eerste prijs A. Brok, 123 p.; tweede prijs Emmers 111 p.; derde prija A. Brok 108 punten. Klasse 1 vogel, eigen kweek, eerste prijs A. Brok, 69 p.tweede prijs A Brok 60 p.; derde prijs A. Brok5lp. Klasse 2 vogels open klas, eerste prijs J. Heeren 141 p.tweede prijs J Heeren, 135 punten. Klasse 1 vugcl open klasse: eerste prijs A. v. Qinneken 72 p. b. 1.; tweede prijs A. v. Qinneken 72 p b. I.derde prijs F. Berkclmans 72 p. b. 1.vierde prijs P. Schoondermaik 69 p. Zilveren Wisselbeker, uitgeloofd in klas 2, vogels eigen kweek, behaald door A. Brok 123 punten. Zilveren Lauwerkrans voor den meester zanger, eigen kweek, behaald door A. Brok 69 punten. Zilveren Lauwertak voor meester zanger open klas behaald door J Heeren 75 punten. Eere prijs beste holrol der geheeie tentoonstelling behaald door A. Brokb.l. De tentoonstelling had een zeer druk bezoek en prettig verloop. Overplaatsing. De heer Nieuwland, technisch— ambtenaar aan den Rijkswaterstaat alhier, is met ingang van 1 April a.s als zoodanig overgeplaatst naar Har- denburg. Zeer zeker zullen velen uit plaats en streek, die met dezen ambtenaar in zijn functie in aanraking kwamen, deze overplaatsing betreuren, daar hij voor eenleder zeer hulpvaardig en prettig in den omgang was. Niet minder zullen vele besturen van vereenigingen als .Het Algemeen Oroene Kruis" en tal van andere hem noode zien gaan. waar hij deze ver eeniglngen met goede adviezen steun de en krachtig bevorderde. Het ga den heer Nieuwland, die zeker de aigemeene achting had in onze plaats en z'n district, in zijn nieuwe standplaats wel. brengt deze week de bekende fi rn I v De eerste geluidtfiim van de Zee. Een drama van adembenemende sen satie. In de hoofdrol de beroemde acteur Jubileum G. Vrime. De heer O Vrinten herdacht Zater dag den dag waarop hij 25 jaar lid was van het kerkkoor der St. Anto- niuskerk, welk feit werd gevierd op de wijze als in ons vorig nummer aan gekondlgd en met tot slot een feest avond in café v d. Piuijm. Namens kerkbestuur en koor richtte de Z.Eerw heer Pastoor Verhagen een gelukwensch tot den jubilaris, waarbij Z E. hem een gouden herlnnerlngs medaille aanbood. Aan de echtgenoote van den heer Vrinte werd een prachtig bloemstuk aangeboden. Na mens den jubilaris dankte diens zoon de -heer J. Vrinte voor de hulde— bewijzen. De avond werd in de versierde zaal in prettige stemming doorgebracht onder leiding van den heer J. Princen. Er werden verschillende voordrachten ten gehoore gebracht. Propaganda— vergadering. Op Maandag 11 |anuari a.s. zal in den G-ldenbond ten bate der werk verschaffing van de Blindenvereenl ging „St. Odllia" een propaganda— vergadering worden gehouden. Redevoeringen zullen gehouden worden door den Eerw. Pater Andreas en den heer M. Krijgsman, wethouder van 's Bosch. Verder wordt het programma aan gevuld met muziek door 't strijkorkest gevormd uit blinde leden der vereeni ging, en voordracht door den heer Heerkens. Oiigetwflfeld zal er voor deze uit voering die tevens een liefdadig doel beoogt, belangstelling beslaan. Ongeval. Op den Grintweg van café Trompen naar Sprang kwam mej. v. Zver schrikt van een aankomende auto, vlak voor haar woning te val ten. waarbij ztf een ernstig beenfractuur opliep. Zij werd in haar woning bin nengedragen, waarna zij door dr. Ver. cauteren uit Kaatsheuvel werd ver bonden. Ongeval.. Op Oudejaarsavond kwam mej v. L. uit Sprang op den Meerdijk alhier door de gladheid van den weg met haar fiets te vallen. De heer v. M die daar per auto passeerde, vond haar liggen en droeg haar met den daar wonenden v. Z. bij dezen binnen. Dr. Vercauteren uit Kaatsheuvel, die juist passeerde, verleende de eerste hulp en constateerde een voetbreuk en lichte hersenschudding. Zij werd later naar haar woning vervoerd en onder behandeling van Dr. Winkelman te Sprang gesteld. W. S. C bal. Het jaarlijksche W. S. C.-bal ter herdenking van den oprlchtl'gsdalum der vereeniging, wordt a.s. Zondag in Musis Sacrum gehouden, Het bestuur ts er in geslaagd voor dezen avond zich weer de medewer king te verzekeren van de hier wel bekende Victoria—Band uit Breda, hetgeen op zichzelf reeds voldoende ts om het bal evenals andere jaren te doen slagen. De opbrengst van den avond zal ter beschikking van het Alg. Crisis Comiié worden gesteld. Het bal is toegankelijk voor leden, donateurs en genoodlgden. Rijkspostspaarbank. Aan het pos kantoor Waalwijk, en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand December 1931 Ingelegd 185031.11 Terugbetaald f57514 01 Het laatste door het kantoor uttge geven boekje draagt het nummer 14687. Waarschuwing. De Brig. Comm. der Rijksveldwacht te Wouw waarschuwt, namens den Officier van Justitie te Breda, tegen A. J. F. Schaap, directeur van het Instituut voor Muziek-Theorie te Am hem, Utrechtscheweg No. 54. Deze persoon reist het land af tot het aan winnen van cursisten, zegt propagandist te zijn voor dat Instituut en noemt zich gewoonlijk Brenner. Hij bezoekt veelal R K. geestelijken, kloos ers en onderwijzeressen en is indringerig. Hij verzoekt Oen personen die hij bezoekt, op een soort briefkaart naam en adres te plaatsen, waardoor deze personen zich verbinden voor een zekeren tijd aan dien cursus deel te nemen, vaak zonder dat zij dit begrijpen of willen. Hij heeft in een klooster voorgegeven, door het moederhuis te zijn gezonden, hetgeen onwaar is gebleken. Het is dus raadzaam, alvorens tot het teekenen van zulk een kaart of tot het daarop plaatsen van naam en adres over te gaan, eerst goed te informeeren, wat met een en ander wordt bedoeld. Teneinde financieele teleurstelling te voorkomen, geeft de Burgemeester van St-Michiels Gestel een ieder in overweging bij hem inlichtingen in te winnen, alvorens handelsrelaties aan te gaan met onderstaande personen: Martinus van den Heuvel, vossen- berg E. 123 Anthonius Wilhelmus van Venrooij, Hermalen. B. 294, en Anto- nius van de Ven-Huismans, Vossen- berg, E. 121, allen te Schijndel woon achtig en o.a. kantoorhoudende te St Michiels-Gestel. ÜRUNEN Het nieuwe gebouw bij de Eerw. Broeders nadert zijn vol too'ï >g. Een gedeelte zal binnen weini ge dagen betrokken kunnen worden. Tot dezen maatreg»! Is men moeten overgaan door de vele aanvragen voor pension, waaraan niet meer voldaan kon worden. Weldra zal in dezen nood voor lan gen tijd voorzien zijn. Door de tooneelvereeniging der jongens-Congregatie, is voor de a.s. Vastenavonddagen in studie genomen „De vloek van een Roeping", tooneel- spel in 4 bedrijven door Jan E. Odljk. OUDHEUSDENEN ELSHOUT. Het zielental dezer gemeente nam in 1931 met één toe en bedroeg per 1 Dec. j I. 1083. HERPT. Met Nieuwjaar kondigde onze pastoor de ZEerw. heer Timmer mans van den predikstoel af dat door de milde gaven van f2000 van eender parochianen het begin gemaakt was en dat hij door verdere gaven van anderen in de g tegenheid was gesteld om tot aanschaffing van een nieuw, volgensde eischen des tljds ingericht orgel, over te gaan, wat in een zeer groote be hoefte voorziet. In het afgeloooen jaar werden 15 000 H. Communiën uitgereikt, 15 H. Doopsels toegediend terwijl er 4 sterfgevallen waren, waarvan 3 kinde ren beneden het jaar. Alhier is een crisis—comité op gericht, waarvan is eere-voorzitter Pastoor Timmermans, voorzitter burge meester, H. J. v. Eggelen, secretaris- penningmeester J M Buijs, leden Adr. v Bokhoven, Chr. van Herpt, C. van Qrevenbroek en Ant. de Wilt. Alhier Is overleden de heer joh. Petr. de Wilt in den ouderdom van 90 jaren de oudste ir.wóner der ge meente. De overledene heeft gedurende 40 jaren zitting gehad als lid van het dageiijksch bestuur van het waterschap Herpt en het Herptsche Veld, 25 jare n als lid van het Dag. bestuur de Binnen Oude Maas en als lid van den Raad der gemeente Herpt, uit welke functie's hij voor eenige jaren ontslag nam. In Jan de Wilt is iemand heenge gaan met veel werklust en werkkracht, iemand die niet alleen door zijn be stuursfuncties voor het a'gtmeene welzijn werkte, maar ook Iemand bij wlen men gerust om finanlieelen steun kon aankloppen voor goede zaken, waarvan als laatste blijk zal blijven het nieuwe orgel dat onze kerk dezen komenden zomer r.og zai sieren. Moge Qod dit verdienstelijk leven beloonen NIEUWKUIJK.^ Op Woensdag 6 Januari (Driekoningendag) zal in het Bondsgebouw een groote Crisis, uitvoering worden gegeven ten baie van de door den crisis getroffenen in onze parochie. Deze uitvoering wordt welwillend aangeboden door: De har monie .De Eendracht" de liedertafel .Oefening baart Kunst" en de tooneel- club „Kunst na Arbeid". Wij twijfelen niet, of deze uitvoering zal, gezien het goede doel, een stampvolle zaal be angstellenden geven. Op 31 December 1931 bedroeg de bevolking onzer gemeente 828 man- nen en 644 vrouwen. Totaal 1472 inwoners. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 3604,51 terugbetaald f 6984,26. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Aan het Hutppostkantoor alhier werd in de maand December 1931 voorde Rijkspostspaarbank ingelegd f 10 210 37 terugbetaald f 5 4l5 66 Toen de heer M. R. uit Capelle even binnen was bij de familie H. alhier, en zijn fiets waarop zijn regen jas hing builen voor de woning had laten staan, kwam hij toen hij weer buiten verscheen, tot de minder aan gename ontdekking dat zijn regeijas was ontvreemd. De gemeenteveld wachter werd met het geval in kennis gesteld, Op Nieuwjaarsdag gaf de Chr. Qem. Zangvereeniging „Looft den Heer" alhier in het Qeref. Kerkgebouw eene uitvoering welke bijzonder goed geslaagd mag heeten. Het programma werd uitstekend uitgevoerd, zoowel wat betreft de koren als de soli. Het kerkgebouw was geheel gevuld de opbrengst komt na aftrek van on. kosten ten bate van het Nationaal Crisis—Comité De directeur, dhr. J Nelis, uit Waal. wijk, kan met genoegen op dezen avond terugzien. CAPELLE. Qedurende de maand Jecember werd tn de Rijkspostspaar bank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 5508 93 en terugbetaald I 7242 59. Hei aantal Inlagen bedroeg 48. dat der terugbetalingen 52. De heer J. Dekkers heeft voor zijn benoeming tot ouderling der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschen- dljk bedankt. Op uitnoodiging van de Ned. Herv. Jongelingsvereenlging „Immanu- ëi" hoopt a.s. Vrijdagavond 7 uur in de Ned. Herv. kerk aihter ais spreker op te treden ds Koolhaas ultCharlois met het onderwerp „Het gebed". Niettegenstaande de malaise, ook op tuinbouwgebied, neemt de plat glascultuur te dezer plaatse ieder jaar 10e. We vernemen, dat het aantal ramen weder met ongeveer 3000 uit gebreid wordt. Tot secretaris te Qraft (N.H.) is benoemd de heer Q Bax eertijds ambtenaar ter secretarie alhier. Door tusschenkomst van den heer J. Kraak weid namens een onbekende geeftster aan de tewerkgestelden by de plaatselijke werkverschalfing een Kersigave uitgereikt. Aan de in de laatste week dezer maand te houden uitvoering van het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zullen de bekende baritonzanger, Tom Burmarje, uit Waaiwyk en Waal wljksch Kiein Tooneel nun medewer king verleenen. De Ci öp Aankoopvereeniging „Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang" houdt Donderdag 7 dezer des avonds 6 uur een aigemeene ledenvergadering in de zaal van den heer J. Trtffers. Aan de orde komt 1. Mededeelingen. 2 Benoeming van een commissie voor het nazien der boeken over het jaar 1931, 3. Aan schaffen veevoeder, hulpmestskffen, kolen, kalk, enz. De paardenhoudersvereeniging „Ons Belang" houdt Vrijdag 8 Jan. a.s. des avonds 6 uur een aigemeene leden, vergadering in de zaal van den heer J. TrtfLrs aan het Bruggeije. De agenda vermeldt: 1. Opening, 2 Rekeningen verantwoording over 1931. 3, Bespre king heifing omslag. 4. Opgave af schrijving paarden. 5. Verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke afireding. 6 Voorstel aile paarden 80°/0 uit te keeren, 7 Rondvraag en slutting. Ter gemeentesecretarie werden gedurende de maand December voor den Vleeschkeurtngsdienst aangegeven 28 runderen, 97 varkens en 4 geiten. WASPIK. Tot voorzitter van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur is voor het jaar 1932 aangewezen de Heer W. B. Verschuren. A.s Zondag en Maandag zal door de Tooneelvereeniging „Entre Nous" in de concertzaal van den Heer H. van Iersel een uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zal worden het blijspel in 4 bedrijven „de Qouden Spin". Voor den Vleeschkeuringsdlenst werden in de afgeloopen ma^nd ter secretarie aangegeven 31 varkens, 8 runderen en 1 kalf. As. Donderdag des avonds kwart voor zeven zal in het pafro- naatsgebouw door den Heer van Qe- nabet k uit 's Hertogenbosch een lezing worden gehouden. RAAMSDONK. Aan den aanne mer C. W. Kanters is gegund het uit. voeren van vernieuwingen en herstel, lingen aan de provinciale wegen en aan de daartoe behoorende kunstwerken enz., benevens het onderhoud daarvan gedurende het jaar 1932 voor de som van f 48259, Door de Gem. Zangvereeniging .Excelsior" zal op heden Woensdag 6 Januari a.s. des 's avonds om 7 uur in het St. Leogebouw een uitvoering worden gegeven. f it óeIcho van het mm

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5