Stil'®"„#„b9est Hel Radio Programma. Mis uil naaismit Maken los MOSTERD AZUNEN TAPELZUREN SLAOLIËN de Deflistraat. De Werkliedenvereeniglng van Raamsdonkdorp houdt Woensdag 20 anuari a s. in het St. Leogebouw haar aarvergadering. GEERTRUIDENBERG. De tooneel* vereenigtng der R.K. Jeugdclub heelt je vereerenüe opdracht gekregen om het blijspel in 4 bedrijven „De gouden _,n- van O. M. Timmermans op 24 januari e k. te komen opvoeren voor Ln R.K, Bond van Spoor- en Tram- jersoneel Si. Paulus. Voor de Evangelisatie hoopt a.s. Zondag des nam. hall zes voor te gaan p3 v. d. Loos uit Lage Zwaluwe. 75ÜWS UIT HEUSDEN. Heusden, 13 Jan. '32. Gisteravond had in het „Wapen van Amsterdam" de uitvoering piaais van Hcusdens Mannenkoor. De verschil de zangnummers, evenals de ko- mische van hei duo Cu.nellssen en jroeren uit Den Boscn voldeden uit- tekend, zoodat men gaarne dit seizoen nogmaals bij 't Mannenkoor te gast zal gaan. Ëen bal besloot de bijeenkomst. Zaterdagmiddag gaat de voetbal club Longa 1 op bezoek Dij Voorwaarts te Aalst ter voortzetting van den nederlaagwedstrijd. Kaatsheuvel, 14 Jan. 1932. Begin van brand. m Hedenmorgen om goed 11 uur ont stond een begin van brand in de afdee- ling beddenmakery van het Magazijn „De /.on", Gebr. Frederiks alhier. Door snel ngrijpen werd erger voorkomen. Het ledstel, dat vuur geval had, werd naar buiten gedragen, waar 't vuur gebluscht werd. Om ruim 12 uur werd andermaal ■en sterke rooklucht waargenomen op de bovenverdieping van den pas in gebruik ■enomen nieuwbouw, welke voor werk- ilaats voor bedvulling gebruikt wordt, it een direct ingesteld onderzoek bleek [lat andermaal een party kapok aan het imeulen was geraakt. In een ommezien verd alles de straat opgeslingerd, waar iet brandbare goedje direct in vlam loeg, doch geen verder gevaar meer op everde. Armenconcert. Het Kon. Muziekgezelschap Euphonia 'eeft Zondag 17 Januari a.s. zijn jaar- ijksch Armenconcert ten bate van de St. [lisabethsvereeniging. Vanouds hebben uize armenconcerten zich in een alzij- ige belangstelling mogen verheugen. De kaartverkoop, die reeds aan vele huizen ilaats gehad heeft, heeft bewezen, dat ondanks den malaisetyd de burgerij nog jaarne zyn oude liefdadigheid blijft be- oonen. Wie zich nog niet van een kaart oorzien heeft, kan zich Zondag aan de aal melden en ook daar nog zijn bydra- c offeren. Het programma geeft een keu- ig muziekgedeelte, waarna de Vlaam- che Transformatiezangers „De Jose- hats" het humoristisch gedeelte zullen erzorgen. Bel Canto. Zooals wij reeds in een onzer vorige nummers meldden, zal de Zangvereeni* ing Bel Canto dit jaar haar liefdadig- eidsconcert ten bate der Spijskokerij even op 31 Januari a.s. 't Moge voor ommigen een schijnbaar bezwaar zijn hl de tijd tusschen het Armenconcert van Euphonia en Bel Canto zoo dicht lijeen ligt, doch de vroege Vastentyd s daarvan voor een groot deel de schuld. Bestuur van Bel Canto vertrouwt dat dit echter geen reden zal zyn om een hart te weigeren. Het doel waarvoor Bel Canto concerteert, is tot heden be wezen het meest sympathieke te zyn van onze liefdadigheidsconcerten. Het con cert voor de Spijskokerij op 31 Januari •s. moet dit opnieuw bewijzen. Nathan de tempelwachter. Het groote bijbelspel met reizang «Xathan de tempelwachter", dat Zondag Maandag j.l. met zoo'n uitbundig suc ces tweemaal voor een stampvolle pa- conaatszaal gespeeld is, zal Zaterdag en Zondag a.s. in de groote Leo XlII-zaal te [en door dezelfde spelers en onder lezelfde leiding worden opgevoerd, ten Pfe der missie en het crisis-comité. Wy 'jn er van overtuigd dat ook Dongen zal Cnieten van hel mooie werk en de goede ertolking. Lacht kasteelen. Het is den heer Jan v. Dun mogen ge- ukken niets meer of minder dan het „Theater" uit 's-Hage voor eene uit kering in zijne zaal te engageeren. Het er komt onder leiding van Dr. Wy- land Frans en zal Zaterdag 23 Januari 's' °Pvoeren 't bekende blyspel „Lucht delen". Waar „Theater" op zyn too- ee'r°ute overal volle zalen trekt, laat |et geen twyfel of ook in de zaal van Dun zal het druk loopen. Wat de Katholieke Pers er van zegt: Maasbode, 21 October 1931: MIJN HARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Luchtkasteelen Dat deze oorspronkelijke comedie lachsucces is geworden, dankt zy aan de vlotte dialoog van Dr. Wynand Frans. Om beurten „himmelhoch jauchzend und zum Tode betrübt" speelde Pierre Balladux den luchtkasteelen-bouwer met een comico-tragiek, die telkens gulle vroolykheid wekte. Bob van Leersum vertolkte de poë tische idealist. Het was een vroolyke avond van onschuldig kunstgenot. Limburger Koerier, 21 October 1931: „Luchtkasteelen" Er is Dinsdagavond over het alge meen goed gespeeld. Bob van Leersum was buitengewoon goed op dreef en heeft van deze moeilijke rol werkelijk iets buitengewoons gemaakt. Pierre Balladux had als Jules Wermeling voortreffelijke oogenblikken. De vrouwenrollen waren bij Corry Roosendaal en Erna Balladux-Haffert in goede handen. De regie van Dr. Wynand Frans was zeer te prijzen. Zuid-Limburger, 21 October 1931: Luchtkasteelen Een vlotte vertolking. Bob van Leersum heeft met ingehou den spel en met een onmiskenbaar ta lent zijn rol vervuld. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Van 815 Januari. Geboren: Henrica C dv A F Hoeben en W. Sterk. Overleden: J de Vries echtg. van W Wolvers oud 70 jaar. HuwelijksaangiftenW Earners oud 41 jaar en J H Wouters oud 33 jaar beiden alhier. HuwelijkenGeene. Ingekomen: A v d Louw van Loonop- zand. H C Klerx van Drunen. M J P van Loon van Eindhoven. L Slange van Herpt. R van Dijk van Wierden. A Smolders van Eindhoven. J J de Haan van Helvoirt. Vertrokken: M C Pullens naar 's-Her- togenbosch. H W v Laarhoven en ge zin naar 's-Hage. J Kerstel naar Til burg. EETHEN. Over de maand December 1931. Geboren: Margaretha dv H de Jong Saakes en J. van Helden. Pieternella Cornelia dv K van Ryswyk en P K van Wijk. Jacob Marius zv S de Joode en G van Bruchem. Jantje Johanna dv J T Thur en J de Ruijter. Overleden Sophia Wilhelmina Nou- wens oud 60 jaar. Aart Haase echtge noot van K M Bax 79 j. Jacobus Tcu- nis Rijken, oud 5 mnd. Antonia Ag- nithe van de Nieuwegiessen oud 4 maan den. GehuwdCornelis -Martinus Gertrudis Willem se oud 31 jaar en Paulina Pieter nella Ockers oud 27 jaar. Peter Bou- man oud 28 jaar en Christina Maria Ros oud 18 jaar. RAAMSDONK. Van 2 t.m. 8 Januari 1932. Geboren: Hubertus zv Johannes Sny- ders-Bakx. Overleden Marinus H van Gils oud 2 maanden. Van 1 t.m. 31 December 1931. IngekomenChristiaan J G Schapers van Asnières (Frankrijk) naar D 9. Cornelis A_ Damen van Oosterhout Oost- eind A 125 naar D 85. Baukje Bouma van 's-Hertogenbosch Koningsweg 69 naar H 23. Terez Paschinger van Goirle Tilburgscheweg 10 naar I) 80. Jan I) Leeuwe van Breda Zandbergweg 196a naar I 9. Lamberta Maria Smits van Waspik B 70 naar C 69. Martha Roze van Wanne (Duitschland) Westfa- lenstraat 44b naar G 14. Cornelis Ligt- voet van Made en Drimmelen Made E 35 naar D 14. Leonardus J van der Pluijm van Dussen B 76 naar B 63. Maria S E Overdyk van Geertruidenberg Veene- straat no. 11 naar B 69. Cornelia J Emmen van Geertruidenberg Elisabeth- straat 29 naar L 39. Hendrika Versteeg van 's-Gravemoer Vaartweg 249 naar H 23. Arnolda J Zijlmans van Geertrui denberg Doelestraat 4 naar D 63. Cor nelis H Ilmer van Oosterhout Zandheu vel D 193 naar K 22. Johanna G van Xuenen van Helmond Wezelstraat 73 naar J 45. Adam J Lambregts van Princenhagc Dreef 83 naar G 37. Joan V van Helden van Tilburg Achterstraat 9 naar J 45. Rocus A Zylmans van Geertruidenberg Dordtschestraat 7 naar •I 45. Johannes C Bus en gezin van Brunssum Maastrichterstraat 6 naar I 4. Wed. H van Hemert van Oosterhoul Kerkstraat 19 naar I 92. Pi eter den Rooyen van Hooge en Lage Zwaluwe D 100 naar J 50. Adrianus JAM van Stnen van Tilburg Gasthuisstraat 68 Aleida P Bril van Schyn- del B 1 naar J 45. Wilhelmina C Bay- ens van Ginneken Prins Hendrikstraat 3o naar F 118. Sebastiaan Jordans van Grave Maasstraat 20 naar J 62. Cor nelis de Jong van Maastricht Smedestraat 16 naar H 90. Bartholomeus J van der Plas van Dongen Tramstraat 10 naar A 82. Petrus A J Magilsen van Tilburg Broerestraat 16 naar J 111. Johanna A Snijders van Sprang-Capelle D 297 naar C 31. Huberta J van Dongen van Geertruidenberg Markt 14 naar G 7r' Adrianus II Kieboom en gezin van Roosteren Pas 126 naar E 123. Corne lis J M van den Dungen van Vlijmen D 48 naar F 71. Antonius W Koopmans van Ilooge en Lage Zwaluwe aan boord naar G 73. Adrianus C van Seeters van Wonseradeel Rreezand aan boord Bellona naar G 147. Maria H M van Rossum van Lith B 36 naar F 71. Cornelis J A Jansen van Rotterdam Burg. Hoffmanplein 25b naar C 48. Vertrokken: Cornelis Visser van M li naar Dussen A 50. Cornelis Fr. van Strien van K 61 naar Geertruidenberg Elisabethstraat 21. Johannes A J van Rossum van E 87 naar Waalwijk Groote straat. Wed. L Bol en kinderen van F 2 naar Oosterhout Zandheuvel D 212. Cornelis Stoop en gezin van K 10 naar Oosterhout K 201. Christiaan J B Ferrari van E 20 naar Apeldoorn Johan- nastraat 8. Wed G J Vissers van J 45 naar Vught. Wilhelmus L Savelkouls van E 9 naar Zevenbergen Kerkstraat. - Alberdina Kassei van J 118 naar Uit hoorn Wilhelminakade 26. Gerardus van Strien van K 51 naar Eindhoven Frankrijkstraat 10a. Wouter v Raams- donk van F 99 naar Zutphen Weg naar Laren 97. Julius Schorn van A 32 naar Duisburg Erlenstraat 66. GEMENGD NIEUWS. Brand ln het circus Sarrasani te Antwerpen, Woensdagnacht is er in het circus Sarrasani, dat sedert eenige weken te Antwerpen voorsteliingen geeft, een hevige brand uitgebroken. Het vuur is tn de garderobe ontstaan. Naast de garderobe bevindt zich de stal van de olitanien. Twaalf dieren, die men niet snel van de kettingen kon bevrijden, liepen brandwonden op, terwijl de anderen in wilde paniek trachiten te vluchten. De politie zag zich genoopt op de olifanten te schieten. De materieele schade wordt op onge veer een millioen mark geschat. Het groote uit hout opgetrokken winterclrcus, dat in de Antwerpsche voorstad Berchem staat, is door eer. aantal bijgebouwen omgeven. In van deze bijgebouwen, waarin de gar derobes zijn gevestigd, en waarin zich de costumes van 't geheele personeel bevinden, is het vuur ontstaan. Hei sloeg weldra op andere wagens over Sarrasani had, nadat groote moei lijkheden overwonnen waren, toestem- m«ng voor een lang verblijf te Ant werpen gekregen. Van het begin af had hij de antipathie van de bevolking tegen zich en hij slaagde er niet in haar te onderdrukken. Gedurende de laatste dagen werden er zelfs straat— betoogingen tegen hem gehouden. Qls- teren ontving hij een briefkaart, waarin met de vernieling van zijn clrcusstaö werd gedreigd, wanneer hij zijn circus niet spoedig zou afbreken. De brandweer kwam eerst 2 uur na het brandallarm. Vermoedelijk had men eerst de toe stemming van den burgemeester moeten verkrijgen om te kunnen ingrijpen. Militairen hebben het geheele clr— cuscompltx afgezet en hulp bij het blusschingswerk verleend. De commandant was zelf ter plaatse en leidde de militaire maatregelen. In de stallen van de olifanten bemoeiden Sarrasani en zijn zoon zich met de dieren. Verscheidene wagens met roof dieren waren in groot gevaar, doch de temmers slaagden er in de dieren te kaimeeren. Gelukkig is het gelukt het circus gebouw, dat ongeveer 50 M. van den brandhaard was verwijderd, voor hei overslaan van het vuur te bewaren zoodat de voorstellingen voortgezet kunnen worden. SPORT. WIELRENNEN. De zesdaagschc te Dortmund. Van Kempen-Pijnenburg winnen. De winnaars van de Zesdaagsche te Dortmund zyn de Nederlanders v. Kem pen en Pijnenburg. Tot het laatste oogen- blik was er harde strijd, maar de Nedei\ landers waren overwegend de sterksten. De stand van de andere koppels was: op één ronde Rausch-Hürthgen, Char- lier-Deneef; op twee ronden Kroll-Mai- dorn. De overigen waren tot acht ron den achter. Het Dortmundsche favorie tenkoppel Schön-Goebel heeft den stryd moeten opgeven. Van de 90.000 bezoekers waren er on geveer 15.000 Nederlanders. De heer W. Donker Pzn., voorzitter van den N'ed. Bond van Schoenmakers-patroons- en Schoenwinkeliers-vereenigingen, schrijft in het Vak- en Advertentieblad „De Schoen", de volgende beschouwing, naar aanleiding van t bekende artikel van den heer Mathijs- sen, schoenfabriek-expert van 't Volk, Voor uit, enz, over de futlooze schoenfabrikanten in Nederland. Het lijkt ons belangrijk genoeg deze ge heel in ons blad over te nemen: FUTLOOZE SCHOENFABRIKANTEN. GEVAAR VOOR DE ARBEIDSMARKT. Hun gebrek aan inzicht haalt Bat'a naar Nederland- Zij schreeuwen om hulp. Maar als Bata hen zal hebben wegge veegd kan hij weer verdwijnen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Sinds enkele jaren heeft de Nederland- sche pers de Amerikaansche manier van berichtgeven overgenomen en sindsdien is er onder de verschillende dagbladschrijvers een wedijver in het bedenken van pakkende „koppen" hoven de door hen geschreven artikelen. De „kop" moet het doen. De „kop" moet als het ware de strekking of de inhoud van het artikel in een paar slagzinnen weergeven. De nieuwsgierigheid moet worden opge wekt en daarom moet bij het bedenken van een sprekenden kop vooral op sensatie worden gelet. De heer Mathijsen van „Het Volk", die voor enkele jaren een kort bezoek bracht aan de Bata Schoenfabrieken in Tsjecho- Slowakije, en tijdens dat enkelvoudig be zoek een duizendvoudige kennis heeft op gedaan, ontleent daaraan het recht in een zeer tendentieus artikel, met den hierbo ven afgedrukten „kop", het vet0 uit te spreken over de Nederlandsche schoenin dustrie. Niet alleen is hij er grondig van overtuigd, dat de Bata manier van werken de eenig ware is en dat Bata onze schoen industrie van den aardbodem zal wegvagen maar, en dit is de wijsgeerige kant van zijn voorspelling, als dit een feit geworden is, kan ook Bata weer verdwijnen. Ook weet hij positief, dat de arbeiders in het Bata-systeem, in vergelijking met onze arbeiders in de schoenindustrie, een be voorrechte positie hebben. De winkelhou ders zijn op contracten verbonden, zooals alleen Bata die ontwerpen kan en zijn ui terst tevreden??? Het is naar aanleiding van dit sensatio- neele artikel van „het Volk" en overgeno men in „de Schoen" van verleden week, dat ik een woord van verweer schrijf. Niet, dat ik het voor de Ned. Schoenfabrikanten be hoef op te nemen er zullen er nog wel onder hen zijn die in staat zijn hun eigen eer te verdedigen, en ware dit niet 't geval, dan zou nog mijn animo niet groot zijn om zulks te doen maar waar de heer Ma thijsen zoo onbarmhartig en rücksichtslos een vernietigend oordeel velt over 'n indu strie, waarbij duizenden van onze men- schen betrokken zijn en waarvan ik gedu rende dertig jaar van zeer nabij den voor- en tegenspoed medemaak, nu acht ik het zelfs geboden een ernstig woord van pro test te laten hooren. Temeer waar ik er mij van overtuigd houd, dat de heer Mathijsen niet anders bedoeld dan den vinger te leggen oj) een zieke plek in ons bedrijfsleven en aangespoord door hetgeen hij zag in Zlin, als een harde heelmeester, in tegenstelling met den spreekwoordelijk veroordeelden zachte, het mes hanteert als een medicijn meester in Pemba Centraal Afrika die zijn kaffer-patient, die brult van de kiespijn, zijn kop afhakt en aan de ver schrikte omstanders de onomstootelijke waarheid mededeelt: „Nu voelt hij geen kiespijn meer." Alle voorheelden gaan echter mank, ook dit, maar heel veel laat de geachte schry- ver toch niet over van de zwaar getroffen schoenindustrie, die waarlijk, wat mannen met energie en doorzettingsvermogen be treft al waren het dan geen Bata's alle verdere bekrompenheid ten spijt, ver schillende met eere kan noemen. Deze heb ben toch wel iets beters verdiend dan zoo smadelijk getroffen tc worden in hun le venswerk. Zeker, ik weet het wel, aan het organi satiebegrip, 't onderlinge vertrouwen man gelt veel bij de Ned. schoenfabrikanten. Egocentrische behoudzucht en dientenge- volge gebrek aan saamhoorigheidsgevoel, doet individueel naar middelen grijpen waarover stiaks meer die in de toepas sing veel erger kwaad doen dan de kwaal zelf. Maar dat wil nog niet zeggen, dat wij in Brabant en elders in ons land geen modern toegeruste fabrieken hebben. Ik zal de laatste zijn om de genialiteit van Bata in twijfel te trekken, evenmin als ik de groote gave vair een grondvester van een verbruikscoöperatie, die kans ziet dui zenden en tienduizenden te suggiereeren, dat coöpereeren voordeelig is, ontkennen zal, maar dat behoeft ons nog niet tot aan bidders te maken van hun stelsels en tot Doozen 20 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten 8,15 8,30 8,55 9,00 9,30 10,00 10,20 11,00 11,20 12,00 2,00 2,30 4,00 4,30 5,00 0,00 6,30 8,00 9,00 9,15 10,00 10,10 10,30 8,30 9,30 10,00 11,30 11.45 12,00 1,45 2,10 2,30 4,30 5,00 7,45 8,10 8,15 9,00 10,40 4,00 8,00 8,15 10,30 11,00 11.30 12,30 1,45 2,00 2.35 3,15 4.00 5,00 5,30 0,30 7,00 7,45 8.00 8.15 9,00 9,30 8,00 10,00 10,15 10,30 11,00 11,30 12.00 12,15 2,30 3.00 4.00 4,30 5,00 5,30 7.00 7.30 8.00 8.15 9,15 9.15 10,00 10.15 11.30 8.00 10,00 10,30 10,50 11,10 11.20 11.30 12,15 1.46 2.00 3.00 4.30 5,15 5,35 5,40 5.50 5.55 0,45 0.45 7.10 7.45 8.00 9,15 11,00 0.45 8,00 ZONDAG 17 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) Lichaamsoefeningen. Esperanto cursus. Voetbalineclcdeellngeh. Tuinbouwhalf uurtje. Het VAR A-orkest o.l.v, Hugo <le Groot, Socialistische en Dramatische Poëzie Vervolg concert. Zondagmorgentocsprnnk door G. J Zwert- broek. Vervolg concert. (A.V.R.O.) Het Avro-klcln-orkest o.l.v. Nico Treep. Medew. Kon. 's-Hertogenbosch Mannenkoor. Boekenhalfuur. Het A'dnmsch Concertgebouw-orke9t. Film en filmkunst doon L. J. Jordaan. Gramofoonniuziek. Sportuitslagen Vaz Dias. (V.A.R.A.) Kinderuurtje. (V.P.R.O.) Halve uren met boeken. Dr. W. Banning. Kerkdienst uit de, N.P.B., Utrecht. Friesche dienst. Spr.: Ds. M. Hoekstra (A.V.R.O.) Wcensch programma door het Omroep-ork. Ben van den Burg leest voor. Vervolg Wecnsch programma. Ben van den Burg leest voor. 'Gramofoonniuziek. Kovncs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 298 M. (N.C.B.V.) Morgenwijding door Dr. J. H. Gunning JHz. (K.R.O.) Morgenconcert. Hoogmis uit de Kapel van de Paters van den II. Geest tq Weert. Gramofoonniuziek. Middenstandskwartiertje. KRO-Sextet o.l.v. Piet Lustenliouwer. Kees van Hoeck: Engeland en Engelsclien. Literair Halfuurtje. KRO-Salonorkest o.l.v. M. van 't Woud. Ziekenhalf uurtje. (N.C.B.V.) Kerkdienst uit de Gercf. Kerk te Voorscho ten. Voorganger: Ds. J. C. Houtzagers. Na den dienst tot 7,45 uur Gewijde muziek. (K.R.O.) Dr. P. v. d. Kooy: Het verschijnen van den Christus. Voetbaluitslagen. Het KRO-orkest. Vaz Dias. Epiloog door het klein koor. MAANDAG 18 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) Graiiiofoonmuzick. Morgenwijding. Gramofoonmuziek Voorlezen door Kommer Kleijn. Orgelconcert door ,Tnn Nieland. Lunchmuziek. Gramofoonniuziek. Max Tak over: Offenbach, de Aristophanes der muziek. Hollandscli halfuur. Hans Franco Mendcs speelt eigen piano-werken. Kinderuur. Hoorspel: Wie vindt de hond? Kovaes Lajos en zijn orkest. Boekenhalfuur. Generaal Snijders: Het Mobilisatie Kruis. Mnrschen door het Omroen-orkest. Declamatie door Emile Kellenner* Solisteneoncert. Emile Kellenaers. Het Omroep-orkest. Vaz Dias. Omroen-orkest. Gram of oon m u z i ek HUIZEN 298 M. (N.C.B.V.) Schriftlezing. Morgenconcert. Korte ziekendienst door Ds. Hnekzema. Lezen van Chr. lectuur. Gramofoonplnten. Orgelconcert door Jan Zwart. Gramofoonniuziek. Uitzending voor scholen. Gramofoonmuziek. Cursus knippen en stofversieren. Ziekenuurtje door Ds. Petersen. Grainofoonplaten. Christelijk liederenuurtje met toelichting door Johannes de Heer. Verteluurtje voor jongeren door H. .T. van Wijlen. Cursus Engelsoli voor gevorderden. Persberichten Ned. Chr. Persbureau. Gramofoonmuziek. Uitz. Gein. Concertzaal Haarlem, concert 'door de Kon. Liedertafel Zang en Vriend- schan en de Haarl. Orkest Verecniging. A. Schilder: De speculatie, wat ze is, en hoe we als Christen er tegenover hebben te staan. Vervolg concert. Na afloop Vaz Dias en Gramofoonplalen. DINSDAG 19 JANUARI. HILVERSUM 1875 M (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Solisten-concert. Knipcursus kindcrkleeding. Solisten-concert, vervolg. Gram of oon m u z i ek Het Omroep-orkest. Gramofoonmuziek. Knipcursus voor beginners. Cello-recital door Raphael Lanes. Radio-kinder-k oorzang. Gramofoonmuziek. Kovaes I.ajos en zijn orkest. Cyclus. Moderne Fransclie kamermuziek. Engelsche les voor gevorderden. Gramofoonmuziek. Uitz. uit de Stadsgehoorzaal, Leiden: I.a Vita Nuova. Uitz. uit de Standaart-orgelfabrieken. Schie dam, orgelconcert door Pierre Pnlln. Het Ensemble Doeke Stuurop. Vaz Dias. Het Omroep-orkest. G ramofoonpl a ten HUIZEN 298 M. (K.R.O.) Morgenconcert. Gramofoonplnten. (H.I.R.O.) Uit/, voor den Algem. Ned. Vrouwen-Vrede bond, sopraan, viool, piano.' W. L. van Warmelo: Waarom wij voor den vrede werken. Vervolg concert. Gramofoonmuziek. (KRO.) Goïlsdienstig halfuurtje door Past. Perquin. KRO-Trio o.l.v. Piet Lustenliouwer. Gramofoonmuziek. Vrouwenuurtje. Gramofoonmuziek. KRO-Kunst ensemble. (H.I.R.O.) Uitz. voor Ver. aangesloten hij de Xooit- Meer-Oorlog Federatie: Kerk en Vrede. Prof. Dr. v. RielEuropa op d. tweesprong. Gramof oon muziek Ds. J. M. Lcenderts: De stem van liet gewe ten in den striid tegen den oorlog. G r a m of oon m u z i ek Mevr. Ros-VrijmanTheosofie en Ontwape ning. (K.R.O.) Uitz. van liet Onderwijsfonds voor de Rin- nenvaart. Cursus Engelsch. Dr. Buwalda: De geschiedenis der chemie. Verhondskwartiertje. Het KRO-orkest o.l.v. van .Tohan Gerritsen. Vaz Dias. Vervolg concert. Gramofoonniuziek. WOENSDAG 20 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) en 7,30 Lichaamsoefeningen. Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10,30 11,15 8,00 8,15 10,00 10,30 11,00 12,15 12,30 2,00 2,30 3,00 1,30 5,00 0,00 7,00 7,45 8,00 fung Vaz Dias. Gramofoonmuziek. HUIZEN 298 M. (N.C.R.V.) Schriftlezing. Morgenconcert. Zang door het NCRV-Dameskoor. Korte ziekendienst Ds. Groenenberg. Harmonium bespeling door M. J. Jurjaanz. Gramofoonmuziek. Middagconcert. Gramofoonniuziek. Lezen van Chr. lectuur. Concert door het Hoilandsch Harpkwartet. Gramofoonmuziek. Kinderuurtje. Uurtje voor de landbouwers. G. van Ravenzwaay: De reformatieperiode en het muziekleven in dien tijd. Persberichten Ned. Chr. Persbureau. Uitvoering van het Oratorium: Die Scliop- door de Orat. Ver. te Harderwijk. In de pauze Vaz Dias. Daarna Gramofoonm. 10,09 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Uit. voor arbeiders in de Continu-bcdrijvcn. 11,00 RVU. Praatje over Hulsinrichting, door Ot to van Tusschenbrook. 11.30 Vervolg uitz. v. arb. in continu-bcdrijvcn. 12 00 Het VARA-septef o.l.v. Ts. Evl. 2.15 Onze keuken, door P. .1. Kers Jr. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Kindervertellinffen. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.15 Vraa«linifuurtle voor kinderen. 5.30 Het VARA-septet. 0.30 RVU. 7.00 Muziek van dezen tijd door liet Vara-orkest. 7,45 Mereadet, blijspel In 3 bodr. door het Groot Volkstooneel. 9.00 Het VARA-orkest o.l.v. Hueo de Groot. 9,15 Uitz. Alg. Ned. Rond van Handels- en Kan toorbedienden. 10,00 Vervolg concert.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 7