Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. NjOPPBPAlWill WAALWIJK FEUILLETON I3CÖR, EPmPING EJ2TCJ Een Meisjesgezicht GEMEENTERAAD. KAATSHEUVEL Begrooting goedgekeurd Zaterdagmiddag kwam de raad der gemeente Loon—op—Zand in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de EdelAchtb. Heer j. v. Besouw, burgemeesterSecretaris de heer M. v. d. Wee. Aanwezig alle leden. Alvorens over te gaan tot de afhan deling der agenda spreekt de voor zitter de volgende nieuwjaarswensen Bij gelegenheid van onze eerste bij- eenkomst in dit jaar, wensch ik U allen een gelukkig en zalig Nieuwjaar toe, en ik hoop dat 1932 in alie op zichten voorspoedig en heilzaam voor U zal mogen zijn. Wat den algemeenen toestand betreft, deze is het afgeloo- pen jaar allesbehalve rooskleurig ge weest, doch laat dit ons niet ontmoe digen en treden wij met vertrouwen 1932 tegemoet. Veel is er in 't afge- ioopen jaar tot stand gebracht, vooral in den aanleg van trottoirs, en de ver betering van wegen en waterleidingen. 1932 zal moeten staan in 't teeken van versobering en bezuiniging. Laat ons hopen dat spoedig betere tijden zullen aanbreken en dat Qods zegen op onzen gemeenschappelijken arbeid zal mogen rusten. Weth. van Lier dankt den voorzit ter namens den raad voor deze harte lijke woorden en hoopt dat de uitge sproken wenschen in vervulling moge gaan. Spr. hoopt dat Gods rijksten zegen over den voorzitter en diens huisgezin zal mogen nederdalen. Aan de orde De rapporteur der commissie van onderzoek de heer v. d. Hoven, zegt dat de rekening is in orde bevonden, en adviseert tot voorloopige vaststel ling. Aldus wordt besloten. vrijstelling der trottoirbelasting voor zijn perceel in de Telefoonstraat. Adressant Is aangeslagen voor f 9 30, de straat is op zijn persoonlijk eigen dom gelegd zonder zijn toestemming. B. en W. stellen voor afwijzend op 't verzoek te beschikken. De heer Maas wil ontheffing geven als 't trottoir op het eigendom van de K. is gelegd. Ook bij Vugts heeft men indertijd gevraagd een trottoir op zijn eigendom te mogen leggen, doch deze heeft daartoe geen toestemming gege ven omdat hij dan toch belasting zou moeten betalen. De voorzitter zegt dat dit een andere zaak is, het is voorloopig uit gesteld, omdat daar spoedig gebouwd zai worden. Dit stuk grond is altijd als openbare weg gebruikt en de gemeente heeft de zorg de openbare wegen in zoo goed mogelijken staat te brengen. Wordt afwijzend beschikt. Het verslag wordt door den voor- zttter voorgelezen. Hierin wordt de toestand van 't onderwijs over het algemeen goed genoemd. De com- missie betreurt het dat de plannen tot instelling van een Mulo—school niet zullen doorgaan, daar zij een dergelijke school van groot belang acht. Zij geeft in overweging alsnog de plannen door te zetten. Het aftredende lid wordt herkozen. Weth. van Lier ziet het nut van adhaeslebetulgtng niet in. Hij vindt dat het meer op den weg der boeren-organisatles ligt deze actie te voeren. De gemeente Wehl had zich z.i. beter tot de Ver. van Ned. Ge meenten kunnen wenden. Evenwel geeft hij toe dat het geen kwaad kan hieraan mede te werken. De heer C. Dingemans vindt geen bezwaar om aan 't verzoek te voldoen. Hij wijst op de instelling van 't 7de leerjaar, hetgeen voor de land- bouwers een groote strop beteekent. Besloten wordt de gevraagde ad haesie te betuigen. In de Lichtcommissie zijn aftredend de heeren Roestenberg, Snaphaan, Wijdemans, Nijkamp, Snoeren en v. d. Hoven. De heer Roestenberg geeft den wensch te kennen niet meer voor deze functie in aanmerking te komen. Bij eerste stemming worden gekozen de heeren Snaphaan met 10, Wijdemans met 13, Nijkamp met 14 Snoeren met 14 en v. d. Hoven met 13 stemmen; de heer Roestenberg kreeg 4 stemmen, de heer Beerens 6, de heer Vrinten4, de heer Grootswagers 2, de heer M. Dingemans 3 en de heeren C. Dfnget mans, v. d. Horst, Maas en de Kor- elk 1. Bij tweede stemming verkrijgt M. Dingemans 6 st., Vrinten 4, Beerens 3 en C. Dingemans 2, zoodat een derde stemming noodig is. Hierbij wordt als zesde ltd der commissie gekozen de heer Vrinten met 9 st., tegen 6 op de heer M. Dingemans. In de wegencommissie zijn aftredend de heeren v. d. Hoven, de Kort, C Dingemans en Wljdemsns. Gekozen worden de heeren v. d. Hoven met 10, de Kort met 12, C Din gemans met 14 en Maas met 10 stem men de heer Wijdemans kreeg 8 st de heer Vrinten en J. v. Lier 2 en de heeren Nijkamp en Snaphaan 1. Begrooting. Namens de commissie zegt de heer v. d. Hoven enkele bemerkingen te hebben, dte hij bij de verschillende artikelen zal naar voren brengen. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden. De begrooting wordt hierna artikelsgewijze behandeld. Volgn. 14. Bezoldiging ambtenaren. De heer v. d. Hoven merkt op dat door de ambtenaren verschillende malen mondelinge verzoeken zijn gedaan om salarisverhooglng. Thans wordt voor- gesteld om den heer v. d. Wildenberg de vroeger toegezegde verhooging te geven van f2400.— op f 2650. De voorzitter hrengt In herinnering dat aan v. d. Wildenberg reeds vroeger toegezegd is dat hij na zijn huwelijk f250 meer zou krijgen. De heeren M. Dingemans en Groot zwagers informeeren naar de bezoldi ging der ambtenaren van den Burg. Stand. De voorzitter zegt dat de salarissen der drie ambtenaren van den B. S burgemeester, secretaris en eerste ambtenaar, door Ged. Staten worden vastgesteld. De heer Dingemans merkt nog op dat de raad indertijd besloten heeft de verhooging aan v. d. Wildenberg te geven in den vorm van vrij wonen. NUMMER 6. WOENSDAG 20 JANUARI 1932. 55e JAARGANG. De Echo van het Zuiden. Waalwykscïe en Langstraatsche Courant* Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-Adres: ECHO. Prijs der Advsrtentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD 1. Voorloopige S'aststelling der ge meenterekening voor het dienstjaar 1930 met vaststelling eveneens van de bedrijfs- rekeningen van het gas- en electriciteits- bedrijf en van de exploitatie der drai- nagevelden. van „De Echo van het Zuiden". De Zilverkoning Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. (Nadruk verboden). 42. Letten jullie maar niet op mij, jon gejuffrouw, weerde de oude man met gesmoorde stein af. Ik huil heelemaal niet, ik lach alleen maar verkeerd. De kinderen staarden hem inet onver holen nieuwsgierigheid aan om te zien hoe je een dergelijk kunststuk moest verrichten. Nelly voelde dat het den ouden baas de grootste moeite kostte zijn zenuwen meester te krijgen; ze be- heersehte zich zoo goed zij kon en zei afleidend: Cissy, toen je nog een kleine kleu ter was en net zoowat kon loopen, trip pelde je maar steeds rond en riep om iemand, weet je nog wie dat was? Pappie, antwoordde het meisje met vuur en ze vloog haar vader zoo stormachtig om den hals, dat hij nau welijks kon ademhalen. Jaikes had zich intusschen weer her steld en liet met een zacht lachje de oogen op haar rusten. En ik weet nog, jongejuffrouw, dat uw vader als kleine kleuter door het huis huppelde en maar steeds om Jaikes riep! 2. Verzoek van W. J. de Kort om 3. Verslag der Commissie van Toe zicht op het lager onderwijs over het jaar 1931 en herbenoeming van het af tredend lid de heer M. J. van Nieuw- stadt. 4. Schrijven van het gemeentebe stuur van Wehl om adhaesie te betuigen aan een door hem tot de regeering ge richt adres, houdende verzoek om een afzonderlijk Ministerie van Landbouw in te stellen. HOOFDSTUK XXX. Wilfred Denver bevrijdde zich uit Cissy's omhelzing en stond op, .bleek, maar volkomen zeker van zichzelf. Jaikes, breng de kinderen in huis, verzocht hij. De oude man verwijderde zich met Cissy en Ned; die schrokken van hun vader's plotseling veranderden toon. Toen zij weg waren, wendde Denver zich tot Nell. Ga jij ook naar binnen, kind; zoodra ik dien vrind daar heb wegge stuurd, kom ik hij je. Nelly keek even naar den bezoeker, 5. Benoeming leden der vaste raads commissies, t.w.: a. lichtcommissie. I). wcgencomnhssie. MAATSC HAPPY VAN VERZEKER]MG OP MET LEVEfl En zich daarop tot Denver wen- dend: Och, meneer Will, wilt u wel gelooven, dat ik mij uw overgrootva der nog kan herinneren, al is het flauwtjes. Vijf geslachten heb ik mee gemaakt, maar dit is het gelukkigste oogenblik dat ik in al die jaren heb beleefd Nell en Denver lachten hem toe en er was in hun oogen een dankbaar heid jegens deze trouwe ziel, die ze niet zonder tranen hadden kunnen uitspreken. Een licht gerucht bij het hek deed hen verschrikt opzien. Kijk toch eens Will dien man daar! Denver keek in de aangeduide rich ting en ontdekte de sinistere figuur van Herbert Skinner. Om zijn mond speelde een loerende verwrongen lach. 0. Behandeling der Genieenlebegroo- ting voor het dienstjaar 1932 met de daarbij behoorende begrootingen van het gas- en het electricitcitsbedrijf en van de exploitatie der drainagevelden en de daarbij behoorende adressen: a. vail de afdeeling 's-Hertogenbosch e.o. van de R.K. Reclasseering om een subsidie van 10. b. van het bestuur van de provinciale Vereeniging „Het Groene Kruis" om subsidie van 15. c. van het bestuur van het „Wit-Gele Kruis" te Loonopzand om subsidie van 100. d. van de besturen der Drankbestrfj- dersvereenigingen in deze gemeente om subsidie van 100. e. van den lieer H. A. de Bruin, Hoofd der R.K. Jongensschool te Berkdijk, om verlaging van de door hem te betalen huishuur tot 250. f. van het Curatorium der R.K. Han- dels-Hoogeschool te Tilburg om sub sidie. van liet Curatorium der R.K. Leer gangen te Tilburg om subsidie. li. van de Commissie tot bevordering van het Nijverheidsonderwijs te Kaats- wiens plotselinge komst hun hervon den geluk dreigde te verstoren; ze moest opeens denken aan al de ellen de die zij in het armoedige huisje had doorgemaakt. „Een hond zou er niet in willen wo nen", waren Skinner's woorden ge weest. Zij zag zich weeer voor hem geknield, smeekende haar leven en dat van kleinen Ned te sparen en her innerde zich met namelooze bitterheid hoe hij haar hooghartig nog enkele dagen respijt had toegestaan. En daarop het verschijnen van dien vreeselijken ouden man met de fletse blauwe oogen, die haar kwam mede- deelen dat de* belofte niet uitgevoerd zou worden. Het was te begrijpen dat het onverwacht opduiken van den stichter van zooveel onheil haar met angst vervulde. Skinner's koude, hardvochtige oogen doorstonden kalm haar blik. Zijn gehandschoende handen trilden een weinig overigens viel er van eenige ontroering of angst niets bij hem te bespeuren. Nelly keerde zich weer naar haar man en toen ze de moedige, vastbera den uitdrukking op zijn gegroefd ge zicht zag, ontwaakte ook haar eigen geestkracht. Laat mij bij je blijven, Will, fluis terde zij. Skinner was inmiddels naderbij ge komen. Meneer John Franklinbegon hij. Denver bedoel je, verbeterde Will kort en scherp. Toen gaf hij zijn vrouw een arm en vervolgde: Kom Nell, la ten we naar binnen gaan, ik heb met dien man niets te maken. Skinner liet zich niet uit het veld slaan. Mevrouw Franklin, heet hij Nell kwaadaardig en dreigend toe, het lot van uw man ligt in mijn handen. Als u iels aan zijn leven gelegen is, zorg dan dat hij luistert naar wat ik te zeg gen heb. De toon en de dreigende woorden van den man verontrusten Nell onuit sprekelijk en bleek tot de lippen, sta melde ze: Is dat zoo, Will? Ben je in gevaar? Laten we dan hooren wat hij komt vertellen. Maar Skinner schudde het hoofd. Wat ik te zeggen heb, kan ik hem alleen maar onder vier oogen mede- deelen. De zekerheid waarmede hij optrad deed de beklemming van de jonge vrouw nog toenemen en met een stem die trilde van angst, smeekte ze haar man te blijven. Toe Will, hoor hem aan al doe je het alleen maar terwille van mij. Denver keek zijn tegenstander door dringend aan, maar Skinner sloeg zijn oogen niet neer. Even viel er een stil te; toen verzocht Denver zijn vrouw wat terzijde te gaan. Maar je moet wel in de buurt blijven kindlief, voegde hij er bij. Vervolgens wendde hij zich tot Skinner. En nu wij, klonk het uitdagend. Voor 't eerst sinds Skinner's komst was er iets van weifeling te bespeuren in zijn boosaardige groene oogen. verliest ook bij guur en schraal weer nimmer de frische teint en soepele gaafheid, wanneer men zich tot gewoonte maak het 's avonds met een weinig ,,ZI|"-Crêm« in te wrijven. heuvel en het bestuur der R.K. Vakver- eeniging te Loonopzand om subsidie voor de te geven vakcursussen. i. van het bestuur der R.K. Leesbiblio theek te Kaatsheuvel om subsidie van 50.en van den ZeerEerw. Heer Pastoor te Berkdijk om subsidie voor een in te richten bibliotheek in zijn pa rochiehuis. j. van het bestuur der stichting „Moe derlied" te Breda om subsidie. k. van den Directeur der R.K. Mili- tairen-Vereeniging te Venlo om subsi die. Kijk eens hier, meneer Franklin, begon hij, maar Denver viel hem bnrsch in de rede. Denver, verbeterde hij nogmaals. De ander fronste de wenkbrauwen. Ik dacht dat het beter was dien naam niet te noemen, ik wil u liever niet in ongelegenheid brengen, verklaarde, hij. Een minachtende glimlach speelde om Denver's lippen hij deze bewering. Ik zal er zelf wel voor zorgen dat je dat niet doet, was het ironische antwoord. i Skinner aarzelde en hij verloor nog meer van zijn zekerheid: het gesprek verliep heel anders dan hij het zich had voorgesteld. De man, dien hij angst wilde aanjagen, was onheilspel lend kalm. Er moest iets zijn gebeurd dat hij absoluut geen vrees toonde; hij moest iets te weten zijn gekomen, hoe zou hij anders ooit kunnen hopen zijn onschuld te bewijzen zonder een en kele getuige? U schijnt mij niet goed te hegrij pen, bracht Skinner tenslotte uit. Integendeel, klonk het hooghar tig, ik begrijp u heel goed. Ik heb de laatste vijf maanden uw gangen dag en nacht nagegaan. Skinner schrok merkbaar. Wat bedoelt u? vroeg hij, in ver warring gebracht, wat weet u van mij? Wat heeft u gezien? Genoeg om er een dankbaar ge bruik van te maken, kapitein. Skinner. En bent u van plan, dat werke lijk te doen? Skinner's groene oogen schitterden boosaardig toen hij dit vroeg. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 1