Hel Ratio Programma. m Luchtkasteelen." Het is den heer J. van Dun gelukt een overeenkomst aan te gaan met de NV. „Theater", onder directie en artistieke leiding- van Dr. Wijnand Frans, voor de opvoering van het blijspel in drie bedrijven van Frans de..P'ez „Luchtkasteelen". 'Luchtkasteelen", hebben we die nlet^alien? En is het niet pakkend, ze op 't tooneel In beeld gebracht te zien? Vooral op een vroolljke en schertsende wijze. juies Wermcling heeft de vaste over tuiging dat hij in het „Zuiden" een grondslag gevonden heeft waarmede wonderen gedaan kunnen worden, die ontzaggelijk veel geld zal opleveren pits net hem maar gelukt een cement fabriek tot stand te Drengen. Ondanks alle teleurstellingen blijft hij volhouden aan zijn eenmaal opgezet vertrouwen, totdat ny wel moet erkennen zich ver gist te hebben, maar dit is slechts voor hem aanleiding een nieuw lucht kasteel te bouwen, om aan de ver wezenlijking daarvan zich kracht te geven. Overal trekt „Luchtkasteelen" volle zalen. De Katholieke pers is vol lof over de prestatie van de Dr. Wijnand Frans N.V. Theater. We zijn overtuigd dat dit gezelschap ook Zaterdag 23 Januari tn de zaai van den heer Jan van Dun succes zal hebben. Armenconcert mEuphonla' Kaatsheuvel. Zondagavond werd in de zaal van het Kon. Muziekgezelschap Euphonla een uitvoering gegeven,- waarvan de opbrengst strekte ten bate der St. Elisabeths—Vereenlgtng. Het programma voor dezen avond bestond uit een musicaal— en een variété—gedeelte. De harmonie bracht een tweetal marschen en een paar ouvertures ten gehoore, welke zonder overdrijving op uitnemende wijze ge speeld weiden. Met genoegen consta teerden wij hier weer eens de heilzame werking van een regelmatige instructie, noodig voor het op hoog musicaal peil houden van een muziekkorps. Tijdens de korte pauze vond de heer M. J. van Nieuwstadt, voorzitter van Euphonia, even gelegenheid charitatief Kaatsheuvel te danken voor zijn finan- tieelen steun aan dit armenconcert. Spr. kon met bijzonder genoegen mede- deelen, dat ondanks de minder gunstige tyden de voorverkoop van kaarten f150 had opgebracht en hoopte dat ook in de toekomst steeds op Ieders steun zal mogen worden gerekend tot heil der misdeelde moeders. Hij bracht voorts dank aan de heeren die zich zoo onbaatzuchtig met den voor verkoop van kaarten hadden belast m aan den heer Bisselink, die, wegens teleurstelling, direct bereid gevonden werd om de begeleiding van het duo op zich te nemen. Het duo „De Josephats" uit Qent nam verder het vané»é—gedeelte voor zijn rekening en wel op een wijze, die het puoliek voortdurend deed schateren van het lachen. Er is onge meen genoten van hun oer—komische nummers. Wij zagen den laatsten tijd geen betere krachten voor voetlicht. Bond, van Huiseigenaren Kaatsheuvel. Donderdag 21 Jan. a.s. des avonds ten 8 uur zal In de zaal van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" een ver gadering gehouden worden van den Bond van Huiseigenaren alhier. Op deze vergadering zal mededeeling worden gedaan omtrent de nog aan wezige bescheiden der vereeniging en zal tevens getracht worden dezen bond nieuw leven in te blazerr. Opkomst van alle huiseigenaren wordt dringend verzocht. Besmettelijke veeziekte Kaatsheuvel. Door den Inspecteur van den Vee- artsenijkundigendienst is bij eenige koeien van den landbouwer W. M. op de Regtvaart alhier een geval van monden klauwzeer geconstateerd. Evenals vorig jaar dreigt deze be smettelijke veeziekte zich wederom in ernstige mate te zullen voordoen. Ongeluk voetbalwedstrijd. By den tusschen D.E.S. en Capelle gespeelden voeibalwedstryd had de Ü.E.S.—speler Q. het ongeluk met z'n tegenstander zoodanig in botsing te komen dat hij zyn been brak. De ongelukkige werd per auto naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer ver voerd, waar hij onder behandeling werd gesteld. Het ongeval is geheel aan een ongeluk te wyien, zoodat van ruw spel in het geheel niet gesproken kan worden. De wedstryd werd na dit ongeval gestaakt. Werkloosheid Kaatsheuvel. Op het bureau voor arbeidsbemidde ling alhier stonden op Maandag jl. 174 personen als geheel of gedeelteiyk werkloos ingeschreven. Het aantal tewerkgestelden in de Qemeenteiyke Werkverschaifing be droeg over de afgeloopen week 52. RECHTZAKEN. Mishandeling. Q. v. d. W. 25 jaar landbouwer te Herpt, had zich te verantwoorden we gens mishandeling op Petrus Smetsers, eveneens te Herpt. Verdachte ontkende het ten laste gelegde, hij draaide de zaak om en verklaarde dat Smetsers hem met een De stand van de »Ton- nema's Peppermint Confectionery Works* te Sneekin «Musis Sa crum* te Waalwijk ter gelegenheid der op 16 en 17 Januari gehouden T. B. C. dagen. Vertegenwoordigd in Waalwijk, door de firma H. Kolsteren-Lagarde. riek had gedreigd, waarop hy zou zyn weggeloopen. Getuige Smetsers houdt vol door verdachte, te zyn mishandeld, door hem in het gezicht te slaan, hij had zich wel wiilen verdedigen en daarom een riek ter hand genomen, doch eerst nadat hy was geslagen. Get, T. v. d. Pol, had op eenigen afstand om hulp hooren roepen. In die richting gaande was hy Smetsers tegen gekomen, die hem van de mis handeling vertelde. Om nog een getuige te hooren wordt de verdere behandeling der zaak 2 weken uitgesteld. GEMENGD NIEUWS. Berouw. Een jongeman uit Amsterdam, die in 1923 met f450 van zijn patroon verdween, heeft zich dezer dagen vrij willig bij de politie aangemeld. Hij is al dien tijd in het buitenland geweest. Wethouder verduistert f 24,000. In de Vrijdag gehouden hoofdbe stuursvergadering van den Bond van Marineschepelingen is aan den bezol digden bestuurder D. C. A. de Zwart onmiddellijk ingaand ontslag aange zegd uit diens betrekking, zulks we gens een zeer groot tekort in kas, waarvoor hij verantwoordelijk is. Het tekort bedraagt ongeveer f24,000. Het bericht heeft groote ontroering gewekt, want de heer Z., leider van deafdeeling Den Helder der S. D. A. P. en van de soc.-dem raadsfractie, be kleedde in het openbare leven den post van wethouder van financiën, in welke functie hij onbeperkt vertrou wen, algemeene achting en aanzien genoot, ook van zijn politieke tegen, standers. Meer dan twintig jaar was hij in zijn functie van bezoldigd be stuurder van den Korporaalsbond werkzaam en acht jaar is hij wet houder geweest. De heer De Z. heeft daags daarna zijn ontslag genomen als wethouder en als lid van den raad en is dien dag uit de gemeente vertrokken. Treinramp nabij Amiens. Zondagavond laat heeft op het traject Parys—Amiens, naby Saint Just, 80 K M. ten Noorden van Parys, een vreeseiyk spoorwegongeluk plaats ge vonden. dat tien dooden en twintig gewonden heeft geëischt, van wie tien ernstig. De personentrein naar Amiens had op den gewonen tijd het Gare du Nord te Parys verlaten. Ongeveer 400 meter vóór het station Saint Just ont spoorden plotseling eenige tweede en derde klasse wagons, waarin zich tal van reizigers bevonden. Twee personenwagens en de kolen- wagen werden geneel verbrijzeld, zoodat slechts een massa verplinterd hout en verbogen yzer overbleef. Een derde-klas wagon, die geheel bezet was, sloeg om en werd door den volgenden wagen in elkaar ge drukt. Uit de overbiyfselen van de ver nielde wagons steeg een vreeseiyk gekerm en geschreeuw der gewonden en stervenden op. De ongedeerd ge bleven reizigers, te hulp gesneld personeel van het station Saint Just verleende by fakkellicht de eerste hulp. Tegen middernacht had men reeds acht dooden en twaalf grootendeels levensgevaariyk gewonden uit de ruïne geborgen. De lyken van som mige slachtoffers waren onherkenbaar verminkt en lagen gekneld tusschen de in elkaar geschoven resten der wagons. Hulppersoneel uit Parys, Creil en Amiens werd met extra treinen afge- J zonden om by het bergingswerk be. hulpzaam te zijn. Ook de minister voor Openbare Werken was reeds vry kort na het ongeval te Saint Just aanwezig. De toestand van de meeste gewon den, die naar het ziekenhuis te Saint lust zijn overgebracht, is in het alge meen ernstig. Van verscheldenen is het zoo goed als zeker, dat zij niet in leven zullen blijven. Het ongeluk is vermoedelijk toe te schryven aan het breken van een as. Den machinist, die op het laatste oogenblik de remmen nog in werking heeft gesteld, treft geen schuld. De verduistering te Zutphen. Naar het Deventer Dagblad omtrent de verduistering te Zutphen verneemt, moet de aangehouden administrateur van de Nutsspaarbank aldaar onge veer 42,000 gulden ten nadeele van deze bank hebben verduisterd, en ten nadeele van de afdeeling Zutphen van een Volksbond tegen drankmisbruik, waarvan hij penningmeester was, 2000 gulden. Bovendien wordt hij er van verdacht, den beheerder van het Volkshuis te hebben opgelicht voor 3000 gulden. Toen verdachte dit geld leende, zou hij voorgegeven hebben, het te moeten gebruiken voor hypo theek De verduistering bij de Nuts spaarbank loopt waarschijnlijk van 1927 af. Naar verluidt, zou L. schul den hebben gemaakt met speculaties. De betalingen der Spaarbank loopen geen gevaar, aangezien het reserve kapitaal een bedrag van 956,000 gul. den vertegenwoordigt. Brand te Tilburg. Gistermiddag ongeveer 4 uur is brand uitgebroken in de benzinewas- scherij van de stooom-, verf en che mische wasscherij De Regenboog van de fa. Janssens en Bierens aan den Bredaschen weg te Tilburg Terwijl het personeel met het wasschen van tapijten bezig was, vatte plotseling een van de tapijten vlam. Men richtte onmiddellijk alle aandacht aan de afsluiting van de onderliggende kelder, waarin drie benzine-tanks elk van 5000 liter inhoud zijn opgesteld. Deze po ging gelukte. Toen de brandweer ver scheen kon deze zich bepalen toi het bespuiten van de vuarzee bovengronds. Men bleef echter voortdurend op een ontploffing beducht en hield zich ge reed om de belendende fabrieksge bouwen van de flrma en het kantoor van de Nederlandsche Vlasspinnerij de waterstralen te kunnen richten. Men is er in geslaagd het vuur in betrekkelijk korten tijd te blusschen en daarmee ook een ontploffing te voorkomen. De inboedel, welke uit machines en goederen bestond ging verloren. De schade die vrij aanzien- lijk is, wordt door verzekering ge dekt. Om acht uur was alle gevaar gewekenen kon de brandweer inrukken. De brand in het circus Sarrasani te Antwerpen. Men weet, dat de gerechtelijke dienst van het parket een streng on derzoek ingesteld heeft om de oorzaak van den brand bij het circus Sarrasani vast te stellen. De verdachte Duitscher is in vrij heid gesteld, omdat zijn onschuld duidelijk is. Men houdt kortsluiting toch voor de oorzaak. De olifanten Lady en Prinses zijn overleden en aan een museum ge schonken. De overval op het postkantoor te Glnneken. Bij de behandeling voor de Breda- sche rechtbank van den overval op het postkantoor te Ginneken heeft de officier van justitie, mr. O. graaf van Limburg Stirum, gistermiddag requi sitoir genomen. De officier sloot zich aan bij het woord van hulde door den president gebracht aan den getuige jhr. W. Serraris, door wiens moedig en welbewust optreden althans een der verdachten direct na den overval kon worden gearresteerd. Een dergeiyk moedig optreden wordt in den tegen- woordigen tijd maar al te weinig meer geconstateerd. De ten laste gelegde feiten achtte de officier bewezen, zoowel door de bekentenis van de verdachten als door de getuigenverklaringen, Spr. wenschte deze zaak te beschouwen in het licht van de drie gepleegde feiten, in de dagvaarding gesteld, feiten, die zeer ernstig behooren te worden gestraft Het hoofdmoment in het optreden van de verdachten achtte spr. den diefstal in hotel Dennenoord. Toen het geld op was, kwamen zy vanzelf tot de andere misdrijven. In hotel Dennenoord hadden zy het goed bovendien was voor hen door de broeders in het Sint Willebrordusgesticht, waar zij hun jeugd hebben doorgebracht, veel gedaan. Des te ernstiger achtte spr. het plegen van den diefstal. By zyn elsch wilde de officier niet temin rekening houden met het feit, dat beide verdachten nog nimmer waren veroordeeld. Tegen Chr., den hoofddader, eischte spr. wegens le diefstal, voorafgegaan door bedreiging, 2e diefstal en 3e diefstal, gepleegd door twee of meer vereenlgde personen 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf; tegen verdachte B. wegens heling, tweemaal gepleegd, en diefstal door twee of meer vereenigde personen, 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De officier zeide na een eventueele ver oordeeling te zullen trachten voor verdachten een plaats te krygen in de openluchtgevangenis, daar hy het ver blijf in een cel voor hen nadeelle achtte. Als verdediger trad op mr. E. L. H. M. van Mlerlo, die zich eveneens aansloot by de hulde, aan jhr. Ser raris gebracht. Beide verdachten zyn gestichijongens, die na hun meerder jarigheid door drie oorzaken: slechte vrienden, slechte lectuur en overmatig bioscoopbezoek, tot deze onbezonnen stappen waren gekomen. Voor enkele centen per week konden de jongelui zich vergiftigen met lectuur van Zola's werken, Barbusse's Hel en Boccaccio's Decamerone. Als er een poging toi censuur gedaan wordt, komt halt Nederland daartegen in opstand, maai als jongelui als deze verdachten deze lectuur in practijk willen brengen, vraagt datzelfde halve Nederlandhoe is het mogeiyk 1 Pleiter vroeg tenslotte clementie voor deze jeugdige verdachten. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 1 Februari. SPORT. R.W.B. RWB3 heeft in den Bosch buiten verwachting met 3—1 verloren, doch het mag gezegd worden dat het geluk geheel aan de zijde van BW6 was, doordat een bal in eigen doel werd getrapt, terwijl een zuiver doelpunt onze jongens ontnomen werd op appel- leeren van de BV V-spelers. Een gelijk spel was zeker verdiend. Het kam pioenschap is vrijwel verloren. Juliana. Zondag a.s. wordt op het Juliana— terrein de competitie-wedstryd Juliana- Good Luck gespeeld welke wedstryd van het grootste belang is voor hei Kampioenschap. Dat voor deze ont moeting een ongekende belangstelling bestaat is te begrypen. Zaterdag hopen wy hierop nog nader terug te komen. De uitslagen van Zondag. De twee Eindhovensche clubs gaan nu stevig bovenaan. Het zal een scherpen strijd worden. P.S.V. is nog 2 punten minder kwyt dan Etnhoven, maar zy heeft ook 2 wedstrijden minder gespeeld. Zondag wonnen belden. Eindhoven met flinke cyfers van NOAD en P.S.V. slechts ternauwer- nood van Longa. N.A.C. en M.V.V, behielden hun kleine kans door belden te winnen. Onderin kwam weer een opschuiving daar de Valk van B.V.V won. Sportver. 1920 verdedigde haar laatste kans en won met 4-0 van Tricht. W. S. C. werd definitief kampioen door P.S.V.3 te slaan. Er is dus reeds een candidaat voor de promotie- competitie bekend. Binnen enkele weken zullen ook de andere wel volgen. In de reserve klasse moet WSC2 het loodje leggen tegen B.V.V.3 Hier volgen de uitslagen le klasse. LONGA—PSV i_ N ACBleijerheide 3— MVV—Willem li 5 BW—De Valk i— Eindhoven—NOAD 4— 2de klasse A. MEVO—De Baronie 3—3 Terneuzen—KBC 5—2 TSC—Velocitas 3—4 Alliance—DOüKO 1—5 Hero -Middelburg 3—2 2e klase B. TAC—Wilhelmina 3—1 GUDOKVVV 0-4 VOS—Helmond l—l Roermond—Tegelen 1- 3e klasse D. Sportver. 1920—TrichtJ 4—0 3e klasse E. WSC-PSV 3 4-0 Geldrop - Eindhoven 3 2- ESV—Oisterwijk 5—1 Res. 1ste klas. Wilhelmina 2—NAC 2 3—1 PSV 2—Eindhoven 2 6—1 De Valk 2—Willem II 2 2—2 Helmond 2—NOAD 2 1 1 Res. 2e klasse. NOAD 4—Willem II 3 2-3 BW 3—WSC 2 6-2 WIELERSPORT. Onze plaatsgenoot en Frans Slants en Kees Slnnts hebben zich Zondng weer kranig gehouden. De Tilburgsche wielerclub Vitesse hield een trainingsrlt over het traject Tilburg, Rlel, Alphen, Bnurle-Nassau, Chaani, GUze, Huiten. Tilburg vertrek en aankomst café Jan de Haas. In den beginne werd door de renners in een knlin tempo gereden, doch allengs werd het tem po opgevoerd en even voorbij Rlel werd door de renner Jan v. d. Eijnde een ernstige uitlooppo ging ondernomen, doch Frans Slaats brengt de renners weer bijeen. Om beurten nemen de ren ners thans de kop en zoo gaat het op Baarle- Nassau aan, In Chaam zijn dan ook ulle renners nog bijeen en het le te voorzien dat de renners jkjrtttl, lB/o .\1. (A.V.U.O.) 8,00 Gromofoonmuziek. lo.oo Morgeuwyuiug. 10,16 Grmuoloouinuziek, io^o Yoorurucnt Uoor Mr. Ph. C. Lachupelle. iu,.i0 Grainoioonmuziek. li,uo Knipcursus kiuüerklcedlng. 11,60 GiamoioonmuzieK. 11,46 Voordracht door Mr. Ph. C. Lachupelle. 12,00 Luucinuuzick, atgewisseld door Gruino- foonmuzlek. 2,30 Grnmotoonmuzlek. 3,00 Knipcursus voor gevorderden. 3.45 G rii mol'oonmuzlek. 4,00 Zlckenuur. 5,00 uitzending uit Café-Restaurant „Central", Den Haag. 0,00 Griunoioonmuziek. 0.30 Sportpraatjc. 7,00 Gramofoonmuziek. 7.30 Engelsche les voor beginners. 8,00 Gramofoonmuziek. 8,16 Uitzending uit het Theater „Tivoli", Rot terdam. Eerste deel van Louis Bouwmees teres Revue „Wat doe je in de kou". 0,30 Gramofoonmuziek. 0,46 Het omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 10,00 Vaz Dins. 10,15 Omroeporkest. 11,00 Uitzending uit Restaurant Haeck, 's-Huge. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10,00 Grnmofoonmuziek. 10,15 Korte ziekendlenst. 10,45 Grnmofoonmuziek. (K.R.O.) 11,00 Gnuiiofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje door Past. Perquin. 12,00 Politieberichten. 12,15 Het K.R.O.-orkcst o.l.v. Johan Gerritsen. (N.C.a.V.) 2,00 Cursus fraaie handwerken. 3,00 Grnmofoonmuziek. 3,15 Vrouwen-halfuurtje. 4,00 Zlckenuurtje. 5,00 Cursus handenarbeid. 5,45 Pinno-recitnl door Bram Maas. 6.45 Cursus knippen en stof versleren. 7,00 Vrngcn-hall uurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten. 8,00 Uitzending van den Evangelisatie-avond uit het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. te Beverwijk. 10,00 Vaz Dius. 10,10 Gramofoonplnten. VRIJDAG 22 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 0,45 Lichaamsoefeningen. 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramof oonmuzlek. V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Voordracht door Janny van Oogen. 10,30 Het Vara-septet o.l.v. Is. Eyl. 11,15 Voordracht door Janny van Oogen. 11.30 Vervolg concert. (A.V.R.O.) 12,00 Het omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. Afgewisseld door grnmofoonmuziek. 2,00 Uitzcuding voor scholen: Gandhl. 2,30 Middagmuziek. x (V.A.R.A.) 4,00 Gramofoonmuziek. 5,15 Vooravondconcert, afgewisseld door Gra- f oonmuzlek. 4,45 Knutselwerkjes voor kinderen, 6.45 Het kapitalisme en wat er aan voorafging door Dr. J. Tinbergen. 7.15 Vervolg concert. (V.P.R.O.) 8,00 Catechisatie Kerkgeschiedenis 17c-20e eeuw. 9,00 Voordracht door Dr. A. Groeneveld. 8,30 Concert. 9,30 Concert. 10,00 Persberichten. 10,05 Vaz Dias. 10,15 Voordracht door Frederlka Quanjar. 10,45 Gramofoonplaten. (V.A.R.A.) 11,00 Gramof oonmuzlek. HUIZEN 298 M. (N.C.R.V.) 8,00 Schriftlezing. 8,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Korte ziekendlenst. 11,00 Gramofoonplaten. 12,30 Middagconcert. 2,00 Gramofoonmuziek. 3,00 Concert door het Kovalcfsku Kwartet. 4,30 Gramofoonmuziek. 5,15 A. van der Sluijs: Hoe maak Ik katnpec- ren tot een genot. 55,45 Gramofoonmuziek. 6,00 H. J. Steinvoort: De bcplakking van de boordendoos. 6,30 Bezoek van den Radio-dokter. 7,00 A. J. Hcrwlp: Het snoeien van vruchtboo- men. 7,45 Gramofoonmuziek. 8,00 Concert door de Haarlemsche Orkest-Ver. 9.00 F. M. Stork, Officier-vlieger: Aviatiek. 9,30 Y'ervolg Concert 10,00 Vaz Dlas. 10,10 Een vroolijk nagerecht, opgediend op - zwarte schijven. ZATERDAG 23 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,45 Lichaamsoefeningen. 7,30 Lichaamsoefeningen. 8.01 Gramofoonmuziek. 9,00 Het Anisterdamsche Solisten-kwintet. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Uitzending voor Arbeiders in de Continu bedrijven. 12.00 Het VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl, afgewis seld door gramofoonmuziek. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.45 Het trio Willem Drukker. 3.30 Onze Belastingen door A. J. Abels. 3.45 Vervolg concert. 4.30 Jack Gavccl: De Amerikaanschc model gevangenis te San Quentin. 5.00 Beoefening der Huismuziek. 5.45 Overzicht van de afgeloopen weck door J. Oudegeest. 6.00 Het VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl, afgewisseld door gramofoonmuziek. 7.10 Bestuursmededeelingen door A. de Vries. 7.30 Vervolg vooravond-concert. 8.00 Bij do Pomp. Wekelijksch nieuws van Teun de Klepperman. 8.15 „Hallo, Hierheen", revue van Rido. In de pauzes optreden van Harmonica-kwartet. 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8.00 Morgcncoucert. 10.00 K.R.O.-Trio o.l.v Piet Lustenhouwer 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. II. Perquln O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 K.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 200 Gramofoonmuziek. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Sportpraatjc door S. P. J. Borsten. 4.15 K.R.O. Kunstensmcble o.l.v. Plet Lusten houwer. 6.00 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. G.20 ervolg concert K.R.O. Kunstenscmble. 6.40 Cursus Esperanto. 7.10 Dr. C. Meuleman: Praenatnle zorg. I. So ciale kinderliygiëne. 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Het K.R.O. Salon-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 9.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.00 Gramofoonmuziek. nu zij met wind in den rug rijden, nog een he- vlgen strijd zullen leveren. Frans Slants, die zich tamelijk rustig heeft gehouden, demarreert geheel onverwacht. Met een ontzettende vaart stuift hij er tusschen uit en voor de anderen goed beseffen wat er gebeurt, heeft Slants reeds een vijftig meter voorsprong Onder leiding van W. v. d. Bemdt wordt echter onmiddellijk de achtervolging ingezet. H. van Gestel en J. v. d. Eijnde nemen over, doch de afstand tusschen achtervolgers en vluchteling wordt steeds grooter. Jos Hensen wordt de snelheid te machtig en moet lossen. Een weinig nadien is het v. Gestel die niet meer kan volgen. In Gilze ls Frans Slants reeds een goede 300 meter voor en hoe de renners v. d. Bemdt, v. d. Eijnde en Kees Slants zich ook Inspannen, Frans Slants is en blijft voor en sterk als hij is, vergroot hij nog steeds zijn voorsprong, v. d. Bemdt trekt hard aan, evenals Jan v. d. Eijnde, doch Kees Slaats wil zich blijkbnnr voor de eindspurt sparen. Frans Slaats Is intusschcn onder geweldig ap plaus van het zeer vele belangstellend publiek als winnaar de eindstreep gepasseerd en men is thans vol verwachting wie van de tweede groep in den sprint znl winnen. Als gewoonlijk trekt v. d. Bemdt den sprint aan, dan komen v. d. Eijnde en Kees Slnnts. Een machtige sprint volgt en het is Kees Slaats dit met handbreedte wint van J. v. d. Eijnde, op een paar lengtert gevolgd door v. d. Bemdt. Een kleine minuut daarna komen v. Gestel en Hensen in zicht en van dit tweetal weet Hensen het eerst eindstreep te pnsseeren De volledige uitslag luidt als volgt: Klasse A: 1 Frans Slaats 1 uur 33 m. 4/5 sec. 2 W. v. d. Bemdt 1 u. 36 m. 35 sec. Klasse B: 1 Kees Slaats 1 u. 36 min. 34 sec. 2 J. v. d. EIJndo 1 u. 36 min. 34 1/5 sec. 3 Jon Hensen 1 u. 37 min 15 sec. 4 H. v. Gestel 1 u. 37 min. 15 1/5 sec.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 3