D( Thuisstikster$ Nationaal Crisis-Comii v Gevraagd een jongen Advertentiën. Oenabeek een spreekbeurt vefvullen over het onderwerp „Het Licht in den Nacht". PostdulvententoonstelHngen De Luchtverkenners. de zaal Calé .Het Vosje" te v.m. Baardwijk hield de Postdulvenvereenl- ging „Dê Luchtverkenners Zondag een onderlinge tentoonstelling. Er waren 97 inzendingen. De keurmeester de heer Cor. Wltlox, die de keuring naar ieders genoegen verrichtte, kende de prijzen als volgt toe Klasse I. Oude Doffers. 1 4, 5 A. Lombarts. 2 8 Th. Duivekam. 3' 7 M. Leijtens. 6* P. Pullens. Z.E.V. C. Schoemans, M. Leijtens, en L. Leijtens. Klasse II. Oude Duiven. 1 L. van Oelder 2, 7 P. Pullens. 3 M. Leijtens. 4. 5 A. Lombarts. 6 Mulders Z.E.V. Th. Duivekam, L. v. Gelder, L. Leijtens en A. Lombarts. E.V. C. Schoemans, J. Pullens, A. Lonibarfs, L. Leijtens, P. Pullens en L. van Oelder. Klasse III. Jonge Doffers. 1 A. Lombarts. 2, 4 J. Pullens. 3 P. Pullens. 5 M. Leijtens. Z.E.V. M Leijtens, C. Schoemans, Tn. Duivekam en L. van Gelder. Klasse IV. Jonge duiven. 1, 4, 6 C. Schoemans. 2, 5, 7 Th. Duivekam. 3 J. Pulles. Z.E.V. A. Lombarls (2 x). P. Pullens, (2 x), J. Pullens (2 x), M. Leijtens, L. Leijtens, C. Schoemans. Uitslag hokkententoonsteliing A. Lombarts, met eere-prijs. Th. Duivekam, m. e. C. Schoemans, m. e. M. Leijtens, m. e. J. Pullens, m. e. P. Pullens, m. e. L. van Gelder. L. Leijtens. Mulders. 9 Schoonste doffer der tentoonstelling A. Lombarts. Schoonste dulvinP. Pullens. Beste jonge duivln C. Schoemans, met eereprijs. Eereprijs voor 't laagst aantal punten Mulders. Waalwijksche Biljartbond. Zaterdag 16 Jan. j 1. had In het café van den Heer Albert Kemperman de 4e wedstrijd plaats van den W. B. B. tusschen de vereen. .Ons Genoegen- en de vereen, .de Schepper" gevestigd bij Th Lommers. De uitslag hiervan luidt als volgt „Ons Genoegen". J. Rombouts pnt. 75 brt. 29 Jos Klerks pnt. 75 brt. 23 P. Hornman pnt. 75 brt. 57 Fr. Slaats pnt. 100 brt. 11 J. de Graaff pnt. 100 brt. 11 Th. v. Weert pnt 100 brt. 14 pnt. 525 Drt. 145 „De Schepper M. Leenheers pnt. 40 brt. 29 Bergmans pnt. 19 brt. 23 Verhoeven pnt. 68 brt. 57 Fr. Slaats pnt. 37 brt. 11 Slaats pnt. 14 brt. 11 Th. Lommers pnt. 39 brt. 14 pnt. 217 Drt. 145 Hoogste Korpsserie Fr. Slaats .Ons Genoegen" le drietal 44 pnt. P. Verhagen „D.#V. O." 2e drietal 21 pnt. Zaterdag 23 Jan. a.s. heeft de 5e ontmoeting plaats tusschen de vereen, „de Schepper", gevestigd bij den heer Th. Lommers en de vereen. „D.V.O." gevestigd bij den heer J. v. d. Meijs. Aanvang 8 uur. Jan Verhoeven te Brussel. Voor de „Vereenlglng van Neder landsche dames te Brussel" trad Vrijdagmiddag op de pianist Jan Ver hoeven uit Rotterdam. De jonge kunstenaar oogstte veel bijval na het voordragen van een in hootdzaak modern programma, bestaande uit werk van Claude Debussy, Chabrier, Proko- kieff, Joe Edwards, enz. Rectificatie. Ons bericht van I I. Zaterdag be treffende de vergadering van den R.K Vrouwenbond, behoeft in zooverre verbetering, dat deze vergadering niet zal plaats hebben op 21 Jan, doch op 4 Februari e.k. Tevens zal alsdan door de tooneelclub van den Missie- naaikrlng uit de parochie van O. L. Vrouw een uitvoering worden gegeven. Missienaaikring Besotjen. Zondag werd door de dames van den Missienaaikring te v.m. Besoijen in de Patronaatszaal een uitvoering gegeven ten bate der missie. Er werden een tweetal dolle kluchten gespeeld, die er bij het talrijke publiek goed Ingingen. Begonnen werp met het 3 bedrijvige „Een tante uit Amerika", waarmede bezoekers eens hartelijk hebben kunnen lachen. De verschillende rollen werden allen zeer goed gespeeld. Wij willen vooral noemen de drie tantes, de dames D. Pompe, C. Pompe, N. Kleljsen en Sophie, A. Franken. De boerenvrouw v. Beek en haar dochter Pietje, P. Bakker en J. v. d. Gouw, deden niet voor haar onder, vooral de laatste kon met haar rap mondje grappig uit den hoek komen. De dames Ph. en M. Klerx speelden de kleinere rollen. Even vroolljk was het stuk „Vroolljk Kaatje", dat een hekeling was van de moderne schoonheidsverkiezingen. De speelsters hebben het publiek enkele uren op zeer aangename wijze doen doorbrengen. Het spel der dames blijkt nog steeds goede vorderingen te maken en er schuilen verschillende goede krachten onder haar. Ook de aankleeding van het tooneel was prachtig verzorgd. „Besotjen." in café Holtzer—Passier hield de Postduivenvereniging „B e s 0 ij e n" Zondag een hokken-tentoonstelling, die den volgenden uitslag had 1 Th. de Ronde 364 P- 2 Arn. Bakkers 3593/« P. L. Hermans 3573/ 4 P- 4 A. Braspenning 3543/< P. 5. W. v. Muilekom 354 P. 6 J. Verhagen 353 P- 7 A. Goedhart 352 P. 8 J. C. Muskens 3493/< P 9 J. v. d. Hout 349 P. 10 H. v. d. Wiel 348-/4 P. Er waren 213 inzendingen, de keur meester de heer A. van Heijst uit Tilburg, kende de prijzen tot aller tevredenheid toe. Ongeval. Een bakkerswagen van den heer J. K. alhier werd tn de Stationsstraat aangereden door een passeerende auto. De wagen werd zwaar beschadigd er. de inhoud vloog over de straat. Ook de auto werd eenigszins beschadigd. Schoen en Lederindustrie. In de vergadering van de Tilburgsche Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft de voorzitter, de heer Jos, de Pont een nieuwjaarsrede uitgesproken, waarin hij begint met een algemeen overzicht te geven van den toestand in de industrie. Hij constateert daarin, dat de alge. meene achteruitgang van de bedrijven zich gedurende 1931 heeft voortgezet en dat de oificieele cijfers omtrent de werkloosheid een nog verre van juist beeld omtrent den cata.strophalen ach teruitgang van producten en omzet geven. Vooral de landen met lagen loon- en levensstandaard krijgen door de wanverhouding tusschen prijzen der grondstoffen en productie- en exploi tatiekosten een belangrijken voorsprong op den Nederlandschen producent. Over den toestand der schoen- en lederindustrie in 't gebied der Kamer zeide hij het volgende De schoenindustrie, waarvan een belangrijk deel binnen het gebied der Kamer is gevestigd, verkeert in een deplorabelen toestand. Uitvoer van schoenen is practisch uitgesloten. De binnenlandsche markt blijkt tengevolge van de algemeene depressie en de verminderde koopkracht niet in staat de geheele Nederlandsche productie van schoenen op te nemen en daar naast neemt de invoer onrustbarende afmetingen aan. De invoer van schoe nen geheel of voor het grootste ge deelte van leder nam in de maanden September, October en November 1931 in vergelijking met de overeen komstige maanden v^n 1930 toe met resp. 73 pet., 84 pet. en 147 pet. Voor een belangrijk deel heeft deze toene ming van den invoer het karakter eener valuta-concurrentie. Tegenover een invoer van Engelsche lederen schoenen van 23 000 paar in Nov. 1930 staat een cijier van 78 000 paar in November 1931, derhalve een toe neming van 235 pet. Denemarken, tot nu toe de voornaamste afnemer van Nederlandsche schoenen, komt tenge volge van de valuta-depreciatie voor- loopig als afnemer niet meer in aan merking. Het aantal arbeiders in dienst van ondernemingen aangesloten bij de Federatie van Nederlandsche Schoen fabrikanten daalde gedurende 1931 met ca. 1600 personen, voor de over- blijvenden bleef gemiddeld slechts 32 uur per week werkgelegenheid. De lederindustrie werd al even zwaar getroffen. De export van leder werd ten zeerste bemoeilijkt door de waar dedaling der buitenlandsche betaal middelen en door de maatregelen van verschillende buitenlandsche regeerin gen, waardoor het haast onmogelijk werd betaling voor geleverde goederen te bekomen. De voortdurende daling van de prijzen der grondstoffen ver oorzaakte de looierij telkens conjunc- tuur-verliezen. Gebrek aan vertrouwen weerhield koopers eenigszins belang rijke orders te plaatsen, zoodat ook in de lederindustrie de productie be langrijk werd ingekrompen. Slagersvak' en Middenstandstentoon- stelling te Oosterhout N..Br. Deze zeer belangrijke tentoonstelling begint voortdurend méér in het centrum eener groote belangstelling te komen staan. Dat ook de Regeering er zich voor interesseert, mocht blijken uit een schrijven, dat het Bestuur der tentoon stelling dezer dagen van den Minister van Arbeid. Handel en Nijverheid ont ving, en waarin Zijne Excellentie o.a. gaarne zijn beste wenschen deed toe komen voor het welslagen der Ten. toonstelling. DRUNEN. Maandagavond hield de zang- en tooneelvereeniging der Meisjescongregatie haar jaarlijksche feestavond. De directeur der zang. vereeniging heette allen welkom en wenschte haar een prcttigen avond. De feeststemming zat er al direct goed in. Onder het zingen van opgewekte liederen, isolo's, duo's en voordrachten werd de tijd gezellig doorgebracht. Tot slot werden de feestvierenden ont haald op een flinke tractatie, waarna allen zeer voldaan over al't genotene, in vroolijke stemming huiswaarts keerden. NIEUWKUUK. In het café van de wed. F. Brok werd een hondenclub opgericht, genaamd „De Speurders". Reeds traden een tiental personen als lid toe, waaruit een voorloopig bestuur werd gekozen. Op a.s. Zondag zal hietover nogmaals een vergadering plaats hebben en kunnen belangstel lenden zich nog als lid opgeven. Er zal dan ook een definitief bestuur worden gekozen. Zondag 17 Jan. j.l. gaf onze harmonie in de zaal van I h. v. d. Geld haar eerste groote winteruitvoe- ring met welwillende medewerking van het duo „Jean en Lucie" uit Gent. Er was geen plaatsje onbezet gebleven en velen moesten zich nog vergenoe gen met een staanplaats. De muziek nummers werden onder leiding van den directeur F. Houët keurig ten gehoore gebracht en hadden telkens een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Ook het duo „Jean en Lucie" had met zijn repertoir wederom enorm succe9. De begeleiding was bij den jeugdigen pianist M. v. Heivoort in goede handen. Het was voor onze harmonie in één woord werkelijk een welgeslaagde uitvoering, zoodat een ieder hoogstvoldaan huiswaarts keerde. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Jaarvergadering van de afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwvak arbeidersbond op Vrijdag 22 Januari des avonds half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening. Ingekomen stuk ken. Bestuursverkiezing, aftr. zijn A. Mandemakers, W. Braspenning Jzn. en A van Zeist. Tevens zal op deze vergadering voor de leden een brochure over de ziektewet verkrijgbaar zijn. De vergadering zal een feestelijk karakter dragen. In de j.l. Zaterdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier gehouden vergadering van den Chr. Besturenbond, werd mededeeling ge daan van een schrijven van 't CN.V., naar aanleiding van de actie tot ver hooging van het uurloon bij de Werk verschaffing in deze gemeente, waarin werd medegedeeld dat de Minister het uurloon tot 26 cent had verhoogd. Gesproken werd over gerezen klach ten door de bij de Werkverschaffing te werk gestelde arbeiders. Besloten werd B. en W. der ge meente Sprang-Capelle in een schrijven te verzoeken spoedig over te gaan tot de samenstelling van een plaatseiyk crisis comité. RAAMSDONK. Onze voetbalclub Het Wapen van Raamsdonk had Zondag wel succes. Het eerste elftal won met 8-0 van het Wapen van Oosterhout II en het tweede met 4-0 van S.N.P. II te Geertruidenberg. RAAMSDONKSVEER In het ge- vanuit de zin van B. in de Dubbeldamstraat is hoofdwacht bij een kind van 7 maanden de be smettelijke ziekte nekkramp geconsta teerd. Het verbouwen van het slachthuis aan de Dongebrug is gegund aan den laagsten inschrijver A. D. van Suijlekom Dzn. uit deze gemeente voor het bedrag van f 1593, De Gem. Zangvereeniging „'t Rozeknopje" uit Capelle geeft op Woensdag 20 Januari de9 avonds om half acht in de zaal van Hotel de Reijer, aan de Prins Hendrikstraat een zanguitvoering afgewisseld met het blijspel in een bedrijf in 1 bedrijf «Een angstvolle nacht" en „Bij de Waarzegster" kluchtig Dames-ensem ble. Tot Ambtenaar ter Secretarie in deze gemeente is met ingang van 1 Februari a.s. benoemd de heer W. C. A. Willems, uit Eindhoven. GEERTRUIDENBERG. Onder bui tengewone belangstelling had Viijdag j.l. de piechtige installatie plaats van den nieuw benoemden herder dezer parochie, den zeereerwaarde heer V. C. van der Wee. Reeds om kwart voor zes was de kerk gevuld en toen dan ook om streeks zes uur de hoogeerwaarde heer W. J. van den Hout het altaar betrad, was geen plaatsje meer vrij en velen moesten zich tevreden stellen met een staanplaats. Nadat de kerkelijke gebruiken hadden plaats gevonden, beklom deken van den Hout de preekstoel, memoreerde het overlijden van deken van de Ven, zijn arbeidslust voor de parochie en beval hem in de voortdurende gebeden der parochianen aan. Daarna wenschte hij den nieuw benoemden pastoor, familie en parochj- anen geluk en spoorden allen aan eendrachtig samen te werken tot heil en bloei der parochie. Hierna betrad pastoor V. C van der Wee den preek stoel, dankte deken van den Hout voor de installatie en de hem toege sproken worden, pastoor van Stratum Mgr. Dijkmans, onder wiens leiding hl] 14 jaren mocht werkzaam zijn, Mgr. W. Volker waar hij raad en sterkte vond in zijn voorbereiding tot GEERTRUIDENBERG. Donder dagavond 14 dezer werd in de groote zaal van Hotel Centraal alhier een vergadering gehouden van ingezetenen dezer gemeente met het doel om te voorkomen dat alhier een tweede mu nitiebergplaats zal worden opgericht en het bestaand kruithuis zal worden opgeheven. De vergadering was belegd door bewoners van panden, die in naaste omgeving van de op te richten bergplaats zijn gelegen. De vergadering werd geopend door een der belanghebbenden den heer J. Waalwijk. Na een goed gekozen inleiding werd het woord door verschillende aanwe zigen gevoerd, waaronder eenige leden van het gemeentebestuur. Alle waren van gevoelen dat hetbestaand kruithuis, na opheffing van het garnizoen, veel gevaren kan opleveren en 'n groote sta in den weg is voor een eventueele uitbreiding van de gemeente en deze gevaren niet vergroot mogen worden door oprichting van een tweede berg plaats van ontplofbare stoffen. Besloten werd het navolgend adres te richten aan Zijne Excellentie den Minister van Defensie Aan Zijne Excellentie den Heer Minister van Defensie ie 's Gravenhoge Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden, ingeze- tenen van Geertruidenberg; dat zij na in eene vergadering ge houden beraadslagingen onder Uwe aandacht meenen te moeten brengen dat ter hunner kennis is gekomen, dat in het perceel, kadastraal bekend gemeente Geertruidenberg sectie B. no. 142 in het zoogenaamde tuighuis een munitiebergplaats zal worden op gericht dat zij niet alleen bezwaar hebben tegen deze oprichting, maar meenen bovendien speciaal bezwaar te mogen en moeten maken tegen de aanwezig heid van het kruithuis, gelegen in deze gemeente in de onmiddellijke nabijheid van de kom dat destijds Geertruidenberg garni zoensplaats was doch dat het garnizoen is opgeheven, maar het kruithuis is gehandhaafd dat de aanwezigheid van hetkruithuis destijds minder gevaarlijk was, omdat vanwege het garnizoen alle voorzorgs maatregelen werden genomen dat dag en nacht bij het Kruithuis een wacht aanwezig was en een verbod bestond om in de naaste omgeving, althans bij het passeeren van het kruit huis te rooken dat des avonds na tien uur tot des voormiddags zes uur het verkeer langs het kruithuis verboden was, terwijl kazerne de aldaar in de vertoever.de militairen eveneens toezicht hadden op het kruit huis, die, zoo noodig, binnen eenige minuten het kruithuis konden bereiken dat thans slechts controle wordt uit geoefend door twee personen van de militaire politie, doch dat deze ook de conti 61e hebben over meerdere ge bouwen, waaronder een gebouw, gele gen buiten deze gemeente dat ofwel de destijds getroffen maat regelen overbodig waren, of wel de ingezeten thans aan onnoodige gevaren zijn bloot gesteld dat bij afwezigheid van het garnizoen bij eventueele ernstige omstandigheden geen voldoende macht aanwezig is om ongewenschte elementen bij, of in het kruithuis te weren of te verwijderen dat het kruithuis, ook in andere opzichten voor de belangen der ge meente en harer ingezetenen, een groote sta in den weg is dat na de opheffing van het garni zoen de gemeente zich groote offers- heeft getroost om in het bezit te komen van rijksgronden, ook gronden gelegen in de nabijheid van het kruithuis dat geen gronden in de naaste om geving van het kruithuis van de hanc kunnen worden gedaan en uitbreiding ter plaatse wordt belemmerd dat bij oprichting van andere inrich tingen in de omgeving van hetkruithuis wel bezwaren naar voren worden ge bracht in verband met de aanwezigheid van het kruithuis, waaruit blijkt, dat gevaren niet denkbeeldig zijn en aan gehaalde bezwaren gegrond Redenen, welke hen de vrijheid doen nemen, Uwe Excellentie eerbiedig te verzoeken, te willen bevorderen, dat het kruithuis te Geertruidenberg wordt opgeheven en geen nieuwe bergplaats wordt opgericht. 't Welk doende enz. Geertruidenberg, 14 Jan. 1932. De biljartclub Geertruidenberg behaalde op het j.l. gehouden biljart concours te Wagenberg met 5-tal een len prijs terwijl het lid, de heer C. Sta een eersten prijs wist te behalen voor het hoogst aantal punten op het concours. GEERTRUIDENBERG. Aan J. Blij levens, aannemer alhier, is door B. en onzen werd gewonnen met 4—2. De opbrengst van dezen wedstrijd kwam ten bate van het R K. Crisis— Comi'é Tijdens den wedstrijd had de voetballer van S N P. Blok, het ongeluk zich zoodanig te bezeeren dat hy zich onder dokters handen moest stellen. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt a.s Woensdagavond kwart over zeven voor te gaan de heer Snaijer. NIEUWS UIT HEUSDEN. het priesterschap, de heeren geeste-1 W. van Amersfoort gegund, als zijnde op één na de laagste inschrijver, het maken van een beveiliging voor een gedeelte kademuur aan de Kleine Koppel voor de somma van f4470. Zondag j.l. gaf den Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" een uitvoering in de zaal van de Militaire Vereeniging alhier. Medewerking ver leenden Gebr. Mertens uit Breda, die er de stemming reusachtig in wisten te houden door 't zingen van vroolijke liedjes, hetgeen bleek uit 't langdurig applaus dat hen na ieder liedje ten deel viel. De opkomst was zeer groot zoodat de vereeniging kan bogen op een uitvoering die schitterend geslaagd mag heeten. Zondag j.l. werd alhier door onze voetbalvereenlging S.N.P. een wedstrijd gespeeld tegen N.A.D., die door de lijken en de parochianen voor hun spontane uiting om bij zijn installatie aanwezig te zijn, doch vooral -God, aan Wien we alles verschuldigd zijn en door Wien hij thans was aange steld als pastoor der parochie St. Gertrudis. Na het zingen van Tantum Ergo en der. zegen met het Allerheiligste was de plechtigheid afgeloopen. Omstreeks half acht bracht de harmonie Apollo een serenade bij den nieuwen pastoor, hetgeen een groote drukte veroorzaakte. Maandag 25 Januari a.s. des namiddags acht uur zal de harmonie „Apollo" een concert geven in Hotel Santbergen met medewerking van de bekende humoristen Cornelissen en Boeren uit 's Bosch. Op 2 Januari waren treinen fco na elkaar uit Moskou in de richt!f Kazanj vertrokken, doch de eerst! moe9t onderweg stoppen omdat een dronken man op de rails lag. h! personeel van den trein verzuimden signalen op onveilig te zetten, waar door de tweede trein op den eerste liep, terwijl nog een losse locomotief van opzij op den wrakhoop inliep Bij dit ongeluk zijn 65 person'e om het leven gekomen en 131 me{ of minder ernstig gewond. Arbeider doodgedrukt. Op het spoorwegemplacement as0 de Nieuwe Haven te Nijmegen had gistermiddag 5 uur een doodelijk on geluk plaats. Een zekere D. Verplank, gehuwd was met eenige werklui bezig met hef ossen van kolen uit een spoorwei wagen in een schip. Hierbij werd ge jruik gemaakt van een electrischt oskraan. Terwijl men bezig Wa. zakte plotseling de stalen knijper va- de kraan in het ruim van het schip en werd V. er onder doodgedruki oen men hem bevrijdde, gaf hij geen teekenen van leven meer. Hei lijk is naar het St. Canisiusziekenhuii overgebracht. De politie stelt een on. derzoek in. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Vrijdagavond bijeenkomst Waalw. Ontwikkeiingsdub, Hotel Veiwiel. Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor allen. Lledertafei „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". MARKTBERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. De nieuwe Duitsche inkomende rechten op boter. De reeds geruimen tijd geleden aangekondigde maatregelen tot steun van de boterprijzen in Duitschland bestaan uitsluitend uit het verhoogen van de inkomende rechten. Dit werd dan ook in de landen, welke boter naar Duitschland exporteeren, met name in Nederland, verwacht en gevreesd. De rijkspresident heeft echter een nieuwe noodverordening uitgevaardigd om hoogere rechten te kunnen heffen op goederen uit landen met gedepre cieerde valuta. Daardoor wordt vooral de boteruitvoer van Denemarken ge troffen. Met de Nederlandsche be langen is echter terdege rekening ge houden en van de 5 verschillende tarieven gelden de twee laagste voor ons land, nl. voor een contingent van 5000 ton 50 mark, voor den overigen invoer 100 mark. Moeten wij hierin misschien ook a een uitwerking zien van ons contin genteeringswetje Een verklaring van Laval. Laval,deFransche minister-president heeft voor de Kamer een verklaring afgelegd, waarin hij o.m. 't volgende zeide Wij kunnen voor de toekomst geen oplossingen aanvaarden, die, zonder gelijktijdige oplossing der oeconomi sche crisis, Frankrijk in zijn voor naamste belangen en zijn door vrij gesloten verdragen gewaarborgde rech ten zouden treffen. Wij zullen onze rechten op de herstelbetalingen niet laten verjaren. De moord te Gorlnchem. De rechtbank te Utrecht heeft de vrouw van den Woerdenschen arbeider S., verdacht van heling van door haar man na den moord op notaris Courrech Siaal ontvreemd geld, vrijgesproken. De eisch was 9 maanden gevangenis straf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De Rolterdamsche Wethouders-Crisis. De heer J. Brautigam, wethouder van sociale belangen, en de heer A. B. de Zeeuw, wethouder van finan ciën, hebben in verband met de stem ming in den Rotterdamschen gemeen teraad over de belastingvoorstellen (en daarmee indirect over de loon- en salariskorting) hun verzoek om ontslag bij den gemeenteraad ingediend. Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen. Verwarring bij Steunverleening, Een waarschuwing tegen vele insta llngen, die bij het publiek om steun komen aankloppen. Het Centraal Archief en Inlichtic genbureau inzake Maatschappelij Hulpbetoon voor Nederland te Air sterdam (Vondelstraat 19) zendt ons een uitvoerig schrijven, waarin wij o.a ezen; Het schijnt on9 van belang in dezen tijd, waarin zoovele instellingen een )eroep doen op de milddadigheid van iet publiek, de aandacht te vestigen op verschillende personen en instel lingen, die naar het voorbeeld van hel Leger des Heils" zich hebben geor ganiseerd als organen van „evangeli satie" en daarbij maatschappelijkwer verrichten. Velen denken, wanneerzij deze personen of lichamen steunen, hun giften goed besteed zijn, aangezien de organisaties steeds met nadruk be. toogen, dat zij volstrekt voor alle ric tingen openstaan en niemand afwijzen Het optreden van deze instellingen blijkt bij uitstek geeigend voor hei maken van verwarring, zoodat giften bestemd voor den een, den ander i handen komen en in het algenwwv het maatschappelijk werk, dat deze personen of kleine vereenigingen ver richten, van zoo geringen omvang ei ook van zoodanige kwaliteit, dat nie kan worden aangeraden en in sommigi gevallen beslist moet worden ontraden deze instellingen of personen doo bijdragen te steunen. Het Centraal Archief acht dan mei gemotiveerd het geven van ondersten ning aan het Nederlandsche Legerde Heils (dat een zeer kleine groep be strijkt), waarschuwt tegen het steune van het Nationaal Reddingsleger (da geen bona-fide instelling van weldadi heid is), ontraadt ernstig steun aam Stichting „De Heilsbrigade* te De Haag (omdat haar tehuis in het gehee niet bestaat), aan „Maranatha,stichtio voor zendingsarbeid en maatschappl lijk werk" te Den Haag (maatschaj pelijk werk van minimalen omvange officieren verdienen geen vertrouwen aan de Haagsche Stadszending .Era nuel" (leider ongunstig beoordeelt aan de Nederlandsche Vrije Evai gelische Vereeniging (waarschijnli; slechts een gefingeerde vereer.igingle agn De Vrije Evangelisatie .Filadelfii te Amersfoort (giften worden gebruil voor levensonderhoud van een di evangelisten) en waarschuwt teg« „Remalia", Herv..Katholiek Legerdt Heils, te Utrecht. NU i en tisc de al arti KP rich Aus voo van voo mei bew en posi V duu Net onh ver! tiscl iutic aan fror begi der zich verc V auto 9 god* war] vrag koni gesc Mos nu ren GEMENGD NIEUWS, Een ernstig spoorwegongeluk. Gelijk de Russchische gewoonte is, bereikt ons eerst twee weken na da tum, na het sluiten van het onder zoek, het bericht van een ernstig spoorwegongeluk, waarvoor zich van daag voor den Hoogen Raad van de Sovjet-Unie elf personen te verant woorden hebben. Wy stellen ons blad gaarne besc baar voor het in ontvangst nemen verder ter bevoegder plaatse aid van giften voor bovenstaand Deze kunnen aan ons bureau w bezorgd of gestort op ons gi 50798 met duidelijke vermelding het doel. Zaken, die een bedrag *WeD schikbaar stellen te leveren in gd$ in natura kunnen dat ook aan bureau opgeven. Van de ingekomen giften en lot nen zeggingen zullen wij In ons bla verantwoording doen. Het eventueel ingekomen wordt afgedragen aan 't Crlsis-Coml Jaa^ Waalwijk, dat voor verdeeling en an(j zorg draagt. et a De Administiatle. 'ver 43) De De woec keld< u> ge u ee van hierc Sk eld bedt!Don n h BEKWAME en van 14 jaar voor de snljderij Fa. G. v. DRUNEN Zn. Cc Drune; u 7 Sé Heusdcn, 19 Januari 1932. Morgen, Donderdag 21 Januari, óm 11 uur vm. zal de Bazar ten bate van onze beide fanfare gezelschappen worden geopend, waarbij meerdere belangstellende personen zijn uitgenoodigd. Van den len speelavond van de club-com petitie bij de drlmvereeniging V. D. is de uitslag: le groep BaxDe Graag 02. Pellekaan-De Joode afgebroken. 2c groep A. DeurlooSwage makers 1. SchijfJonker 02. 3c groep: J. Deurloo Fitters 02. VosTimmermans uitgesteld. Zondag was de heer N. v. d. Wiel bier 23 jaren in functie 'als gém.-veldwachter. Daags te- oren werd hij door den Burgemeester len stad- liuize gehuldigd, wat vergezeld ging" van een fraai cadeau, terwijl Zondag zijn collega's van liler en de omgeving hem kwamen gelukwen- schen. Bovendien bracht de R.K. fanfare hem toen om 12 uur een aubade, terwijl een deputatie an de Heusdensche fanfare hem later hare op wachting kwam maken. Longa I speelde Zaterdag te Aalst een ricndsclinppclijken wedstrijd tegen Voorwaarts 1 en won met 31. Het water in de Maas is reeds zoo gevallen, dat het nagenoeg overal binnen de bedding staat, zoodat Gelderland weer op de gewone wijze te bereiken is. OUDHEUSDEX. In het St. Antonius-Gastliuis le Utrecht overleed na een langdurige ongesteld heid de WclEd. Heer Chr. Sprengers, die hier enkele jaren zitting had in den Gemeenteraad. De belangstelling, betoond bij de begrafenis te Elshout, getuigde van liet groot aantal vrienden, dat hij hier en elders had en moge de bedroefde nagelatenen tot troost verstrekken. VEL EN PAAKÜC.N. ROTTERDAM, 19 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 226 paarden, I veulen, 784 magere runderen, 865 vette run deren, 223 vette kalveren. 667 nuchtere kal veren, 150 graskalveren, 101 schapen of lammeren, 42 biggen, 11 bokken ot geiten en 6 overloopers. Prijzen per i kilo: koeien 1823 ct.,30— 32 Cu en 35- 38 ct.; ossen 2225 ct., 29- 31 ct. en 33—35 ct.; stieren 19—21 ct., 23 25 ct en 27i—29 ct.; kalveren 37i—42t ct 50—55 ct. en 60-65 ct. Prijzen per stuk van mager veemelk koeien f 185. tot f 299, stieren f 80—t 340, graskalveren f 35—1 85, paarden f 185—f 209, siachtpaarden t 135- 1 180, hitten t 751140, tok nuchtere kalveren 111—t 20, slacht nuch tere kalveren t 7—110, kallkoeien f 160— t 295, pinken f 100—1 150, vaarzen f 140— 1180, biggen f 5—t 8,10.89—f 1.10 per week. Bi dat het bele later die duld bruil en c

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6