Niuns lil Kaatsheuvel. Machinezwikker- t. SOLIËN FYFFES BANANEN le kwaliteit Als een rozeblaadje Marktberichten. Biljart-Sport. Vanaf heden verlaagd: 20 ets. per pond, 35 ets. per Kilo. H. KLEIJN-TUMMERS, Abonneert U op het Waaiwijksche en Lang. straatsche blad,dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is, omdat 't in deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. GEVRAAGD een prima sociologie behandelen, terwijl de kringpropagandist van den diocesa- nen bond over het organisatieleven zul spreken. Kaaisheuvel, 19 Febr. 1932. Gegund. Het verbouwen van het Winkel en Woonhuis van den Heer A. Frederiks alhier .Magazijn de Zon" in de Hoofd straat is onder leiding van architect J. A Prin9 gegund aan de Fa. Gebrs. Brekelmans te Kaatsheuvel voor de som van f 4943, Oud-Zouaaf. Woensdag overleed alhier een der weinige Oud Zouaven, die nog actief dienst gedaan hebben in het Pauselijk Leger nl. de heer Jacobus C. v. d. Brant. Na een kortstondige ziekte overleed de oud strijder die den slag van Men- tano heeft meegemaakt in den ouder- dom van bijna 86 jaar. Oud-strijder te zijn geweest voor het recht van den plaat9bekleeder van Christus, wa9 en bleef den grootsten roem van den kranigen grijsaard die tot de laatste oogenblikken van zijn leven met een helder geheugen alle feiten wist te vertellen die met dezen oorlog in verband stonden. Zaterdagmorgen zal de plechtige uit vaart en begiafenis plaats hebben. Als oprichter en oud Bestuurslid der Harmonie .Apollo" waarvoor de heer J. C. van den Brant steeds een enthou siast voorstander geweest is, zal de uitvaart met muziek van de Harmonie worden opgeluisterd. R I.P. D,E.S.—Zalt- Bommel. Zondag speelt onze 3e Klasser K.N.V.B. een harer laatste competitie wedstrijden tegen Zalt-Bommel. Heeft D.E.S. in de competitiewedstrijden al niet heel veel geluk gehad, toch heeft zij meerdere wedstrijden getoond een elftal te hebben waarmede wel degelijk rekening mag worden gehouden. Baardwijk en ook Zalt-Bommel heb ben dit reeds aan den lijve ondervon- den. We zijn er dan ook van overtuigd dat Zalt-Bommel thans op het D.E.S. terrein niet veel meer succes zal heb ben dan deze club op eigen terrein van onze D.E.S.era mocht genieten. Bij eenig9zin9 gunstig weer verwachten we veel belangstelling voor dezen wedstrijd. Schoenindustrie. Zooals overal heerscht ook te Kaals heuvel in de schoenindustrie nog een ongekende malaise, hoewel niet mag worden ontkend, dat bij enkele fabric- ken eenige opleving te bespeuren valt Deze opleving beperkt zich echter tot het meer goede burgerwerk, voor het luxe artikel is de vraag nog zeer gereserveerd. Hoewel de opleving voor het meer goede burgerwerk. niet zoo groot is, als voor eenige weken werd verwacht, mogen zich toch enkele fabrieken, als gunstige uitzondering op den regel In een zelfs onverwachte drukte verheu gen, o.a. de N.V. M. Zacht's Schoen fabrieken, die zelfs in dezen malaisetijd overwerkvergunning heeft gekregen, omreden zij niet aan voldoend geschooid personeel voor haar bedrijf kon komen en The Dutch Shoeworks die haar nieuw gebouwde kantoren en groote fabrieksruimte reeds volledig in bedrijf heeft kunnen stellen. Het aantal ingeschreven fabrieks arbeiders op het Bur. voor Arbeids- bem. en Werkl. verz. bedroeg medio Januari 1932 216, terwijl toen ongeveer 75 personen tewerk waren gesteld in de Gemeentelijke Werkverschaffing. Op 17 Febr. '32 stonden op gemeld bureau 44 personen als geheel of ge deeltelijk werkloos ingeschreven, ter wijl het aantal tewerk gestelden in de Gemeentelijke Werkverschalfing 112 bedroeg. Besmettelijke veeziekte Bij het vee van den landbouwer C. de R. in de Telefoonstraat alhier is door den Directeur van den Keurings dienst voor Vee en Vleesch een geval van Mond en Klauwzeer geconstateerd. Steunregeling. Door de arbeidersfractie van onzen Gemeenteraad was bij het Dag. Bestuur onzer gemeente een verzoek ingediend toi het houden eener Gemeenteraads vergadering met het verzoek voor de uitgetrokken werkloozen een steunre geling in het leven te roepen. Waar inmiddels van ZE. den Mi nister van Binnenl. Zaken en Land bouw een ontwerp steunregeling is binnengekomen zal de verga dering alsnog niet gehouden wor den, doch het concept Vrijdagavond 19 Februari in de Commissie voor Werkverschaffing besproken worden. Aanrijding. Hedenmiddag had alhier in de Hoofd straat een aanrijding plaats. Toen de vrachtwagen van de Fa. T. alhier plotseling de straat overstak, kon de achter hem opkomende wagen niet gauw genoeg stoppen, met de gevolg dat deze luxe wagen van de Fa. R alhier tegen den vrachtwagen opbotste Spatbord en bumper werden in elkaar gedrukt. Tegen den cauffeur van den vracht wagen, die juist deed alsof er niets gebeurd was, werd proces—verbaal opgemaakt wegens het In gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer, door zonder teeken plotseling de straat over te steken. SPORT. JULIANA. Zondag a.s. moet het le elfial zijn laatsten competitie—wedstrijd spelen tegen Sportvereeniglng 1920 op het terrein te Oss. Deze vereeniging is ook lang een ernstig concurrent voor het Kampioenschap geweest, maar heeft ten slotte deze eer aan onze geel—zwarten moeten afstaan. Toch Delooft de wedstrijd nog wel een mooie partij te worden daar Oss wel zal trachten revanche te nemen voor de 3—1 nederlaag welke zij in Baard wijk heeft geleden, waardoor haar kampioenskansen aanmerkelljkdaalden. Juliana zal dus wel op sterken legen- stand kunnen rekenen. Wij vertrouwen dat de Juliana— spelers zich Zondag voor het laatst nog eens van hun beste zijde zullen laten zien en niet denken het kam pioenschap is nu toch binnen, maar van het begin tot het einde zich vol vuur in den strijd zullen werpen om ook dezen laatsten wedstrijd tol een bevredigend resultaat te brengen, daar het tevens een mooie oefen wedstrijd is voor de a.s. zware pro motie—wedstrijden waarbij ook van de spelers veel zal worden gevraagd Vooral van de voorhoede welke Zon dag j.l. niet in den besten vorm speelde, hopen wij Zondag een beter resultaat te kunnen vermelden. Vertrek per autobus om 12 uur bij café W. van Helvoirt. R. W. B. Zondag 31 Februari spelen alleen RWB'en 3 voor dec mpetitle B. V.B. RWB3 krijgt bezoek van WSC3. Willen onze reserves op de 2e plaats eindigen dan moet er eindelijk eens gewonnen worden, er Is nu 4 keer achter elkaar geltyk gespeeld. Aanvang 12 uur terrein RWB. RWB3 gaat op bezoek bij WSC4 eveneens om 12 uur. W.S.C. W.S.C.-HERCULES (Utrecht). Het oude Hercules met de befaamde ex-internationaals Wout en David Buitenweg te Waalwijk. Een belangrijke oefenwed strijd voor W.S.C. Wij zouden reeds met bovenstaand opschrift kunnen volstaan, doch waar morgen in onze plaats zulk een be- belangrijke wedstrijd zal plaat9 vinden, vinden wij hier nog een kort woord aan te moeten toevoegen. Voorheen heeft WSC (toen nog „W. V.") contact gehad met de beide oude Utrechtsche vereenigingen Kam pong en Voorwaarts (de eerste i9 de club van den bekenden internationaal Lefèvre), evenwel nog nooit met de oudste in Utrecht meest populaire club Hercules. Deze vereeniging kan met H.F.C Haarlem, H.V.V., Con cordia e. a. nog bestaande clubs ge rekend worden tot de pioniers der voetbalsport in ons land. Volgende maand zal Hercules haar 50-jarig be staan herdenken. Zouden wij nog nader moeten uit- weiden omtrent de beide internatio naals, die voor korte jaren in ons land de meest op den voorgrond tredende spelers waren, de gebroeders Wout en David Buitenweg? Vooral eerstgenoemde, die destijds met Jan Vos, het beste duo vormde in onze nationaale elftallen. Ondanks de jaren zijn beide spelers nog steeds de ziel van Hercules, W. Buitenweg staat nog steeds op de midden-voor plaats, en zijn broer rechtsbuiten. Wij kunnen voor een dergelijke in- tressante ontmoeting een zeer groote belangstelling verwachten, eenieder zal toch de roemrijke Utrechtsehe club, die ook thans in de 2de klasse nog steeds een eervolle plaats inneemt, eens in Waalwijk aan het werk willen zien. Wij zijn benieuwd wat WSC tegen het fijne technische spel dezer ploeg uit de westelijke afdeeling zai presteeren. Het zal voor haar een zeer nuttige oefenwedstrijd zijn. Wij laten hier het elftal van Her. cule9 volgen Balt, Neved, T. de Zeeuw, R. de Zeeuw, Bloemen, Versluit, v. Mensch, v Wijke, W Buitenweg, Rijnberk, D. Buitenweg. Nogmaals worden de bezoekers er op attent gemaakt dat het streng ver boden is op de tribune te staan. Te vens worden de donateurs verzocht hun donateurskaarten mede te bren gen zonder deze kan geen toegang worden verleend. Om half twaalf speelt WSC 4 tegen RWB 3, terwijl het derde elftal naar Besoijen gaat. zoo frlsch en zacht wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „ZIT'-Crême. opmerking le maken over het nieuwe raadhuis, dat daar achter de ter dood veroordeelde panden aan de Markt al aardig begint te vorderen. Men hoort daar in de straat zoo weinig overvoordat men met den bouw begon was er geen Waalwijker of hij moest er zijn mondje over roeren, doch sinds de beslissing gevallen is, is alles onder de grootste kalmte verloopen. Niet dat ik dezen weinig verheffenden strijd weer zou terugwenschen, maar iets meer belangstelling voor een dergelijk gemeentebelang kan m i. geen kwaad. Ik ga echter den verkeerden kant uit, lk zou slechts een kleine opmer king maken. Het gaat mij over de afwerking waar wij r.u zoo langzamer hand aan toe zijn gekomen. In de artikelen die U, MdRenkele malen in Uw blad te lezen gaf, heeft vooral mijn belangstelling getrokken hetgeen U schreef over de afbeeldingen op zandsteeninmetselingen, glasramen enz. ik zie daar een ganschen dierenriem, planeten, een haan, een raaf, een vos, een anker, een roos, en misschien nog wel meer, dat mijn geheugen niet zoolang heeft vastgehouden. Het kan heel mooi zijn, maar is het niet te veel, vooral waar het hier een zoete symboliek betreft, die nu eenmaal niet begterd wordt door een heden daagsch mensch, die wat meer recht streeks naar de werkelijkheid grijpt. Een groot deel dezer symbolen is al afgewerkt, en men zou mij dus van nakaarten kunnen betichten. Er zijn echter nog de glasramen, die zich immers uitstekend tot het geven van voorstellingen Ieenen. Herinner Ik mij goed dan zijn hiervoor voorstellingen in dezelfden geest ontworpen. Ik had mij al gevleid met de gedachte dat men deze mooie gelegenheid zou aangrijpen om onze plaatselijke Industrie aan welks bloei toch ook dit raadhuis zijn ontstaan le danken heeft, een goede beurt te geven. Ik geloof nu echter dat dit vrijwel nergens in heel het gebouw gebeurd is, hetgeen ieder rechtgeaard Waalwijker met mij zal betreuren. Daarom, nu verandering nog mogelijk is, geloof ik mijne meening wel even te mogen openbaar maken. Kort gezegd dus dit: geef de plaatse lijke industrie, vooral de groot-industrie, de plaats die haar toekomt, voorts her Lneringen aan bijzondere gebeurtenis sen, als b.v.deeerste roemruchte tentoon stelling van 1903, die van zoo'n enorme beteekenis voor de schoen- en leder industrie is geweest en die een geheele ommekeer bracht, de tentoonstelling van 1925, feilen als de brand die eens een groot deel der gemeente teisterde en 't oude raadhuis vernielde, en dat alles meer zou spreken tot de gemeentenaren en vreemdelingen dan een haan of roos. Met dank vosr de plaatsruimte, Opmerker. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur, Graag zou ik van U een klein plaatsje hebben om daardoor in de gelegenheid te worden gesteld een dichtbije ontspanning en wandelgele genheid te hebben, die vooral voor onze kinderen te prefereeren zou zijn boven een bezoek aan den Roestelberg, waar 't voor onze kleinen niet steeds zonder gevaar is, bracht dit 'n mooie oplossing. Ligt hier niet 'n sluk practisch werk voor de werkverschalfing? Opmerker Kaatsheuvel 18 Februari 1932. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik onderstaande regels geplaatst in uw nummer van Zaterdag a.s waarvoor ik U bij voorbaat dank breng. Opmerker. In Uw nummer van Woensdag vielen mij de cijfers op van het getal te werk gestelden bij de werkverschaffing in onze gemeente. Zooais uw corres pondent daar meldt, bedraagt dit momenteel niet minder dan 112. De geheele gemeente is het er mede eens, dat in de afgeloooen maanden door de werkverschaffing heel wat goede arbeid verricht is. De buitenwegen in Loonsch Hoekje. HU, Berkdijkschestraat, Marktstraat, Kraanven alle zijn van modderpoelen herschapen in keurige zand en sintel wegen voor elk voertuig te berijden, 't Schijnt echter dat thans naar werk gezocht moet worden, immers momen teel worden de uitgetrokkenen te werk gesteld op wegen, waar zoo goed als geen passage is. Dat daar de gemeente zooveel geld aan uitgeeft vind ik zonde, lk stel me de vraag: zijn die menschen niet voor meer practisch werk te ge bruiken, waarvan geheel de gemeente kan profiteeren? En dan heb ik den uittocht voor oogen van Zaterdag en Zondag j.i. naar Waalwijk, 't is nu eenmaal niet anders: Kaatsheuvel gaat graag. Gaat vooral graag naar Waal wijk. En daar Waalwijk bij gelegen heid van ijs weer iets kon bieden, dat Kaatsheuvel geheel mist, is het den menschen niet kwalijk te nemen, dat zij naar elders trekken. Is het nu niet mogelijk, dat die ruim honderd werkloozen te werk gesteld worden aan het maken van een goed inge richte Ijsbaan Het gedeelte gelegen tusschen Marktstraat en Heikant heeft steeds overlast van water gehad. Is daar vlak tegenover of op de hei niet een uitgestekiheid grond te bewerken, die aan Kaatsheuvel een ijsgelegenheid gaf in eigen plaatsm i. zou dat schitterend gecombineerd kunnen wor. den met een parkaanleg in dezelfde omgeving. Het te veel aan grond kon dan hierin schitterend verwerkt worden. En om den uittocht te voorkomen naar diverse ijsgelegenheden ln den winter én om van den zomer een Geachte redacteur. In uw nummer 1.1. Zaterdag heeft een inzender eenige zaken aangehaald van belang voor de reizigers die met de bus en de tram der H.BS mede gaan. Ik zou ditmaal eens willen wijzen op een groot belang voor de wegge bruikers in de Langstraat, die gewel dige overlast ondervinden van de tram, die maar ongestoord sloom en rook laat vliegen, niet een enkele maal maarden geheelen weg langs en waardoor voor automobilisten, fietsers, vrachtrijders, voetgangers of wie ook, totaal elk gezicht benomen wordt. 't Vorig jaar is in 't Vlijmensche veld een ernstige auto-botsing hiervan 't gevolg geweest, die nog betrekkelijk goed is afgeloopen, maar ik vraag namens velen hoeveel ongelukken er nog moeten gebeuren, eer aan dezen wantoestand een einde wordt gemaakt. Het is een voortdurend gevaar en dreigement voor den weg, dat om directe maatregelen yraagt. Mijnheer de redacteur, ik dank u voor de plaatsruimte. X. KERKNIEUWS. Em -Pastoor L. M. W. Gast. f ln het St. Elisabelh-ziekenhuis te Tilburg i9 in den ouderdom van 76 jaar overleden de Zeereerw. heer L. M. J W. Gast, em..pastoor van Oostelbeers. De overledene werd geboren 7 Aug. 1855 te Schayk, studeerde aan de seminaries van het bisdom den Bosch en werd priester gewijd 3 Juni 1882 ln 1884 volgde de Benoeming tot kapelaan te Leeuwen, in 1887 te Drunen en in 1899 te Helmond (Par. H. Lambertus). Sinds 30 Juni 1903 was de zeereerw. heer Gast pastoor te Oostelbeers, 9 Mei 1931 verkreeg hij eervol ontslag en vestigde zich te Hilvarenbeek. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Das Land des Lachelns". Zalerdag 8 uur. A. van Domburg over „Film ais Kunst— en Cultuur- factor", Hotel Verwiel. Zalerdag 8 uur Repetitie 2e tenoren. Liedertafel Oefening en Vermaak. Zaterdag Sxl2 u. Repetitie voor allen. Liedertaiel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen Lledertafei „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lteder- j tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uur, Witte Bioscoop, .Het lied van het Westen". Zondag 6 en 8'/a u. Luxor Bioscoop, .Das Land des Lachelns". Maandag 8 uur. Luxor Bioscoop, .Het huis zonder mannen". Waalwijk, 19 Febr. 1932. Varkens f 3.—f 6.— Eieren 44f/a cent. Besoijen) en Sr. Marie Clarentia v.<j Salm (Oude Wetering). De reis gaat per boottrein naar Genua en van daar 4 Maart per „Joban v. Olden. barnevelt" naar Indië. Rijkswaterstaat. Bij ministerieele beschikking van 30 Januari 1932 is de verplaatsing van den technischen ambtenaar E. de Bruijne van Kruiningen naar Waalwijk ingetrokken en de technische ambte. naar P. Kuijper, than9 te Heusden met ingang van 1 April 1932 gesteld onder de bevelen van den hoofdin. genieur-directeur van den Rijkswater, staat in de directie Noordbrabant teneinde te worden belast met den dienst in den dien9tkring .Waalwijk*. DRUNEN. Toen de Wed. Couwen. berg alhier zich naar den zolder wilde begeven, werd zij boven aan den trap gekomen duizelig en viel naar bene. den Dokter van Seters die ijlings ontboden was constateerde schouder, ontwrichting en een gebroken been, bovendien een ernstige hoofdwonde. Na een noodverband gelegd te hebben! beval de dokter overbrenging naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch. Vliegongeluk. Twee dooden. Een militair vliegtuig uit Metz heeft boven het vliegveld van Nieder.Jeutz een defect aan den motor gekregen. Eén der beide inzittenden, een onder, officier, is met een valscherm uit het toestel gesprongen, hetwelk echter niet openging. De man kwam in een hoogoven terecht, waarin hij verbrand is. De tweede vlieger, eveneens een onderofficier, i9 met het vliegtuig op een barak neergekomen en eveneens om het leven gekomen. Geofferd aan den Kratergod. Het geheimzinnig waas, dat hing over de verdwijning van vijf Javanen, die drie maanden geleden zich naar den krater van den Merapi begaven, geleld door een fanatieken landgenoot, is thans opgeheven door het vinden van vijf neijes opgerolde bundels klee- ren nabij den krater en een touw, dat over don kraterrand hing. Men neemt aan, dat deze Javanen, na naakt voor den kralergod te zijn verschenen, zich aan hem hebben geofferd. LAATSTE BERICHTEN. Werkloozen. De 2e aanvulling (19 Febr.) op de 5e volledige lijst van werkloozen, in geschreven bij de Arbeidsbemiddeling alhier bevat 2 geheel en 3 gedeeltelijk werkloozen, terwijl 32 personen kun nen worden afgeschreven. Naar de Missie. Op 3 Maart a.s zullen van uit het Moederhuis .Mariënburg" Zusters v. h. Gezelschap van J. M. J. naar de missie van Celehes vertrekken Sr. Marie Cornelita Verslijnen (v.m. AD VERTEN TIëN. FIRMA P H. VLOEMANS, 47807 KAATSHEUVEL. Heden Zaterdagavond 8 uur komt de biljartprofessor ln HOTEL ROYAL Waalwijk. Verder voor zieken: ALLES PRIMA KWALITEIT. WESTLANDSCHE DRUIVEN HEERLIJKE HANDPEREN PERZIKEN - PRUIMEN Beleefd aanbevelend, Stationsstraat 21, WAALWIJK. Telefoon 225.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10